assasrGroen TwarL- Texels m het topical Sea Festival moet ju echt tropisch worden lasssada, Rosa King en Woiski jr. )ominees zingen voor estauratie-actie DRANK IN HET SPEL Texel voor ZD F Stuntaanbieding f998,- Nog vrij veel toeristen naar Texel Vermist kind liep kilometers Johan Kruit bekend als LEE TOWERS waar Max Woiski jr. Surinaamse mu ziek en humor voor het voetlicht brengt. Woiski werd enige jaren gele den bekend met hits op Surinaamse volkswijsjes („Rijst met kouseband") en is een tv-persoonlijkheid door zijn bulderende lach. Discotheek De Toekomst haalt net als vorig jaar de nationale super-formatie Massada naar het eiland. Volgens or ganisator Rein Stam is het een pro bleem in dit genre een andere bekende groep aan te trekken en daarom wordt overwogen volgend jaar op het stuk land naast De Toekomst een openlucht concert te houden met een bekende buitenlandse groep. Dat de keuze voor een binnen-optreden wederom op Massada is gevallen heeft ook te ma ken met het succes van vorig jaar. De groep heeft al enige tijd geen hits meer, maar is nog immer befaamd om de opzwepende concerten met als centrale gangmakers stergitarist Rudie de Queljoe en percussionist Martino. Dat men bewust ook werk van ande ren speelt (met vijf langspeelplaten en ettelijke hits is dat in feite niet noodza kelijk) heeft te maken met de wensen van het publiek. De eerste festival avond resulteerde op die manier in een imposante twintig minuten durende uitvoering van het Stones-succes Satisfaction. Swingen Nachtbar De Beerekuil heeft als enige lokaliteit twee verschillende acts. Vrij dagavond en nacht speelt de soul- groep Nono. De band brengt o.a. werk van de Supremes, Marvin Gaye en de Four Tops. De zaterdagnacht is inge ruimd voor een oude bekende: Rosa King met de kleine bezetting van Upsi de Down. Met deze groep werd café In den Grooten Slock tijdens het derde jazzfestival „plat gespeeld" en wie wil swingen mag deze lady met de scheu rende sax en de uitgewrongen ballades dus niet missen. Zaalkaarten kosten op de festival- dagen f5— en passe-partouts voor twee dagen zijn bij de deelnemen de bedrijven verkrijgbaar voor f30—. De voorverkoop is deze week van start gegaan. In de week voor het festival zal de or ganisatie van „Tropical" en Holland Surf Pool de „Tropical Sea en Surf krant" uitgeven met meer informatie over de optredende groepen en de surfwedstrijden. In de nacht van vrijdag op zater dag tegen 02.00 uur belandde een 39-jarige inwoner van De Koog in de sloot van de Westerweg, nabij Maria-hoeve. De man reed in de flauwe bocht ter plaatse rechtdoor en raakte daardoor van de weg. De auto werd zwaar beschadigd; de bestuurder kwam met de schrik vrij. Dat laatste was niet di- rekt duidelijk voor degenen die alarm sloegen, zodat ambulance en rampenwagen van de brand weer uitrukten om hulp te bieden. Ze waren al ter plaatse toen de alarmcentrale aanvullend meldde dat geen hulp nodig was. Op de foto de in de sloot liggende auto. Een cameraploeg van Zweites Deut- sches Fernsehen komt 12 september naar Texel om opnamen te maken voor een programma over het eiland, dat op een nader te bepalen datum zal worden uitgezonden. Er wordt een al gemene indruk van Texel gegeven, on der meer met aandacht voor natuur en landschap, de agrariërs en het Mari tiem Museum. Tot degenen die zullen worden geïnterviewd hoort strandjutter Cor Ellen. Hij zal zijn relaas afsteken in het Engels. Grundig videorecorder met o.a.: 1 jaar van tevoren 7x programmeerbaar perfect stilstaand beeld beeld voor beeld-weergave versnelt voor- en achteruit voorbereid op afstandbediening 2000 systeem. Zolang de voorraad strekt. Nu voor GEBR. SCHOORL B.V. WAALDERSTRAAT 33-35 DEN BURG TEXEL te: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. «werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266 en y mm - ~M - Verschijnt dinsdags en vrijdags. veld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, Bankrelaties: Arnro Bank nr 46^99.17 636 (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. feest met een potpourrie van zelfge schreven ska-nummers. De vrolijke Tu ners zorgden met grappen en grollen twee avonden voor een zeer volle bak. In Capri zal het net als vorig jaar iets rustiger toe gaan. Daar brengt het duo Ingnition bijzondere luistermuziek. We schrijven bijzonder omdat toetsenist Ronald Langestraat zijn klavieren heeft aangesloten op computer-gestuurder synthesizers en andere randapparatuur. Zo poogt hij de klanken uit het carri- bisch gebied een modern sausje mee te geven. Hij wordt daarbij op percus sie ondersteund door Robert Hailiffi. Soul Bar het Galjoen presenteert ook sfeer muziek met de band Ipanema. Een keur van originele Braziliaanse percussie-intrumenten (zoals berimbau, pandeiro, cuica, reco-reco en surod) vormen het contrast met akoustische gitaren en opzwepende of zwoele zang. Café De Jutter haalt een soul- achtige Frankie Miller in huis met Rien van Willigen, zanger van de formatie Impassadoble. Deze band werd in de vakpers ooit omschreven als „Latijns Rommerdamerikaans" en dat geeft on geveer aan dat doorzettingsvermogen uit de randstad is gekoppeld aan war mere swing. Van Willigen stond vorig jaar met succes op het North Sea Jazzfestival en de groep maakte on langs een plaat met de Amerikaan Ed die Campbel. Humor De zeer forse (negen man) Ossy Os wald band speelt in discotheek De Boulevard. Deze breedsporige formatie met o.a. veel percussie, trompet en sax is overal een zalensucces met ei gen repertoire en bekende nummers en muziekstijlen die varieren van reggea en kaseko tot rock en roll en disco. De show wordt uiteraard vooral gestolen door voorzanger Ossy. Wie wil lachen moet naar de bar van hotel Juliana Ondanks het feit dat de vakanties ten einde lopen, zijn het afgelopen weekend vrij veel toeristen naar Texel gekomen, waardoor de druk te op het eiland minder snel af neemt dan was voorzien. Vrijdag vervoerde Teso 1425 personenauto's naar Texel, terwijl er ongeveer evenveel (1437) weggingen. Zater dag kwamen 1589 auto's en ver trokken er 1421 en zondag vertrok ken 1359 auto's en kwamen er 905. Zondagavond bevonden zich op Texel 5680 auto's van niet- ingezetenen (vorig jaar op het ver gelijkbare tijdstip 6886). De cijfers van de laatste weken be schouwend kan de conclusie wor den getrokken dat vooral het slechte weer het herstel van het vervoer bij Teso in de weg heeft gestaan. De tendens tot herstel te kende zich namelijk duidelijk af, onder meer door toegenomen ver voer in juli. Mooi nazomerweer kan dus een belangrijk deel van de inmiddels opgelopen economische schade goedmaken. b koor van zes Texelse dominees en een pastor zal donderdagavond "i speciaal lied ten gehore brengen tijdens de veilingavond die ten bate "i de restauratie van het Hoornder kerkje wordt gehouden. De straat- 'iling op het plein bij supermarkt Goënga begint om 19.30 uur. artikelen die ter veiling worden igeboden zijn vanaf 18.00 uur bij de tóiumwagen te bezichtigen. Veiling- «aster is de rappe prater Ferry Zwa- er,t>urg. Zoals bekend gaat de op- en9St van de veilig naar de derde fa- van de restauratie van de Neder- ■ds Hervormde kerk in Den Hoorn. :'van Heerwaarden heeft voor deze agenheid een speciaal restauratie- beschreven dat het Texels Theolo- 11 Convent donderdagavond met ver voor het voetlicht hoopt te bren- 0f dat gebeurt hangt af van de 'e gevers want het ten gehore bren- ^an het lied wordt net als de an- 's artikelen geveild, waarbij vooraf -bedrag wordt genoemd. Als dat binnen is zullen de geestelijken 15het podium bestijgen. 51 dit systeem werd eerder veel geld Gameid voor de verbouwing van dorpshuis toen o.a. Piet Zegers, Schilling en Daan Welboren, Bert Weijdt en Riet Huitema hun zang kunst aan den volke lieten horen; Coach Mevrouw Trine Engelvaart hoopt don derdag een bekend Tessels lied te zin gen, waarvoor ook geld geboden moet worden. De vrouw van Texels eerste burger wordt voor en tijdens het ener verende optreden gecoacht door Jan- nie Craanen. Uiteraard worden ook minder vergankelijke zaken geveild, waaronder een originele tekening van Nel Koorn-Kikkert, diverse huishoude lijke artikelen, een spiksplinternieuwe platenserie Rolling Stones Story en za ken als dozen wijn, een zak aardappe len en mogelijk ook een exemplaar van 't Landt van Texsel. De fanfare DEK speelt donderdaga vond vanaf de toren en het Engelse ensemble Winterborne Waytes speelt op het plein, als „opwarmer" voor het concert dat deze groep vanaf 20.45 uur in het Hoornder kerkje geeft. Rosa King brengt op 31 augustus mat sax en stem ,,tears en sou!" in De Beerekuil. Zondag werd alarm geslagen omdat een 3-jarig meisje op het strand van paal 17 aan de aandacht van haar ou ders was ontsnapt en spoorloos was. De politie vond het kind terug ter hoogte van De Koog. Zoals meestal was het met de windrichting meegelopen. Woensdagavond, 14 augustus, optreden van van Henny Huismans Soundmix-show. See you ugW &Shlow\>. Entree f5,—. Extra's teiten gebeurt staat vast. De Dorpsstraat wordt bovendien feestelijk verlicht en producenten van exotische drankjes zuilen hun produkten op di verse terrassen promoten. Vrijdag en zaterdagmiddag loopt het Chileense orkest Bululu door de straten en 's avonds speelt de Braziliaanse muziek groep Maconia in de buitenlucht. Een parade die wordt geaccentueerd met twee limbodanseressen. In de zaalprogrammering zijn succes van vorig jaar samen gebracht met nieuwe gezichten, met een lichte voor keur voor muziek uit Brazilië en een afgeleide van de volksmuziek uit Zuid- Amerika: funk. Verrassing Genoemde band Bululu valt onder de categorie oorspronkelijk. De vijf Chi leense vluchtelngen brengen muziek uit hun vaderland en doen dat op au thentieke instrumenten. Bululu speelt in café Onder de Pomp. In het restau rant De Taveerne kan men beide festi- valaagen dineren met muziek van de Spaanse gitarist Ronald Schnidz en in het kleinste café van De Koog, 't Klokkie, speelt maar liefst een zesmansformatie: Sauvage. Deze groep met twee zangeressen bengt de „carribean sound" op moderne leest met disco-funk, jazz-rock en meer tra ditionele ballades. Pub Tiffany weet nog niet precies wat men op het podi um mag verwachten. Onder de naam „Tropical Surprise" wordt een gelegen heidsformatie samengesteld van musici die houden van steel- en salsa. Een formule die vorig jaar in Onder de Pomp uitstekend bleek te werken met de formidabele salsa-zanger Ed Cardo. Café De Kuip gokt op safe met de Tu ners. De vijf Amsterdamse „bleekge- zichten" zorgden vorig jaar met behulp van drie „originals" voor een groot s'gens organisator Rein Stam heeft tlatin-festival dezelfde functie als 1 jazzfestival. De toeristen in het na- toen iets extra's bieden en hopen :thet programma aanlokkelijk ge- Kg is om ook gasten voor een sekendje feesten van de vaste wal te ikken. Daarnaast verwacht men de Jdige surf-aanhang in het laatste Bekend van augustus. 3! laatste weekend biedt tropische wziek in twaalf horecagelegenheden The Tuners zijn voor de tweede maai met vee! ska huisorkest in café De Kuip. Vlo (tweede Tropical Sea Festival dat op vrijdag 30 en zaterdag 31 au- itus in De Koog wordt gehouden moet het succes van het eerste, be elden festival gaan overtreffen. Vorig jaar werd in twee weken tijd latin-weekend uit de grond gestampt en dat succes heeft de Koger [eca-ondernemers gestimuleerd eerder de organisatie-koppen bij elkaar i om naast de zaaloptredens iets extra's te kunnen bieden. Top- op het festival zijn Massada, Rosa King, Max Woiski jr en Ossy wald. Chileense groep Bululu speelt overdag op straat en op de festivalavonden in café Onder \>mp. als vorig jaar wordt het Tropical Festival gelijktijdig met de natio- e Holland Surf Pool wedstrijden ge ilden. Het surfcircus met de beste nkzeilers van het land komt 30, 31 gustus en 1 september naar Texel de reden dat dat gebeurt heeft te iken met het feit dat De Koog haar ste Zuid-Amerikaanse beentje voor- De organisatie van Surf Pool kiest nelijk alleen nog wedstrijdlokaties meer te beleven valt dan het re- fere vermaak. NCRV-televisie brengt dit jaar elke ag verslag uit van de surfwedstrij- en zal dus ook op paal 20 present De televisieomroep was er echter It de oorzaak van dat het Tropical Festival in de staart van het sei- i wordt gehouden, want half au- istus houdt de NCRV een nationale dag en als dat doorkruist zou wor- door Holland Surf Pool wedstrij- met seafestivals had Texel later op enige tv-promotie hoeven kenen. maar ook op straat zal er het nodige te beleven zijn. De vorig jaar aangekondigde speciale aankleding van de Dorpsstraat komt er volgens Stam nu echt. Exotisch „Er zijn twee vrachtwagens met (plastic) tropische planten gehuurd en die moeten de Dorpsstraat een Palm Beach-illusie geven", aldus Stam. Het idee om deze straat te bedekken met een laag zand heeft men om organisa torische redenen laten varen, maar dat dit, net als vorig jaar, in enkele lokali-

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 1