eter Jan Geus en onito Daalder eepkist-kampioen zomerhuizen op uwland Everstekoog fodders brachten kadootjes Politie trad op tegen nachtelijke onrust Hans Bakker wint derde Noordzeecup Strandloop met wind en regen Joyriding met tractor Brommer gestolen Surfplank van auto gestolen Taxivervoer BUO-scholieren gegund Taxi Toon Smidt won toernooi in Den Helder FAMILIEBERICHTEN s 191 }Ag 13 AUGUSTUS 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 3 ■jgelse kampioenschappen zeepkistrijden zitten er voor zomer weer op. Zondagmiddag, na afloop van de op de as I sweg gehouden derde race, werd Peter Jan Geus uit- l!i upen tot winnaar van de categorie grote wielen. Bij de ie wielen ging Bonito Daalder met de eer strijken terwijl kampioenschap autopedrace werd veroverd door Marjo- Schoo. 'aai pater Jan Geus was het de keer dat hij de kampioens- oa 3|beker won en hij mag deze u .3 dus houden. t ;arde wedstrijd voltrok zich geluk- gunstig weer. De vorige keer W ie race grotendeels in het water, aoureurtjes en noodgedwongen hun meehelpende ouders, wilden :van geen ophouden weten, maar publiek ging naar huis. ,,Je kon ^onderbroek uitwringen", aldus der vaders. Favoriete kern aantal deelnemers aan de zeep- ;nrace is niet bijzonder groot en een vaste favoriete kern die tel- weer met de prijzen gaat strijken. iis er altijd weer spanning want arestaties zijn niet alleen afhankelijk mensen en materieel maar ook de wind. Het ene type voertuig tdaar gevoeliger voor te zijn dan andere. In ieder geval waren de af- 'n" igde afstanden zondag j.l. aanmer- k korter dan de vorige keren wat te Jr Jan Geus die de wisselbeker mag wijten was aan de tegenwind, leder heeft zijn eigen kunstgrepen om het nadelige effect van de wind te com penseren. Daarbij gaat men meer af op ervaring en feeling dan op theoreti sche kennis, zodat de meningen zeer uiteenlopen. In de pitts kon je ook zondag steeds gesprekken beluisteren over wat je onder bepaalde omstandig heden wel of juist niet moet doen om uit het karretje te halen wat er in zit. Een van de belangrijkste twistappels is of het aanbrengen van extra gewicht geboden is. Het schijnt maar ande ren bestrijden dat met stelligheid dat je met tegenwind gewicht moet aanbrengen en bij wind in de rug niet. Ook over de vraag hoe zwaar dat ge wicht moet zijn, zijn de ouders (de coureurtjes zelfs doen nauwelijks mee aan de discussie en kijken gelaten toe) het zelden eens, want de constructie van de wagen moet daarbij in aanmer king worden genomen. Een wagen van lichte constructie die niet veel meer dan het gewicht van de bestuurder kan dragen, kan men beter niet be lasten want de zaak buigt dan door waardoor soms de wielen niet meer sporen of de assen te zwaar worden belast. ,,Pech vandaag!", aldus Jan Aris van der Slikke, vader van de cou reurs Benhard en Roald. „Onze wagen heeft een hoog zwaartepunt en daar hebben we met tegenwind veel nadeel van." Andere start? Waar elk jaar weer kritisch over wordt gepraat is de wijze van starten. Elke wagen mag door maximaal twee bege leiders tot aan de startstreep worden aangeduwd. Het hangt dus mede af van de lichaamskracht en de sprint vaardigheid van de vaders, hoe groot de aanvangssnelheid van de zeepkist is. Dat is natuurlijk niet helemaal eer lijk en het zóu beter zijn om de wa gens van een platform of wagen met een schuin plankier te laten starten. Het schijnt dat de heer Arie van der Vis heeft beloofd daar volgend jaar voor te zullen zorgen, zodat die misstand uit de wereld wordt geholpen. B Es De winnaars kleine wielen: Bonito Daalder (IJ, Jeroen Schoo 12) en Christiaan Dros 13). De race van zondag werd bij de grote wielen gewonnen door Joop Veltkamp met als beste afstand 890 meter, twee de werd Peter Jan Geus (beste afstand 838 meter), derde Jan Dirk Lakeman (533 meter), vierde Roald van der Slik ke (530 meter) en vijfde Denhard van der Slikke (438 meter). Kleine wielen: 1. Jeroen Schoo (481); 2. Ronald Zijm (482), 3. Marcel van Osch (468). Verder deden in deze cate gorie mee: Mare Stoer (421), Christi aan Dros (430), Marcus Bruining (369), Rémie Mirade uit Amsterdam (432), Bonito Daalder (467) en Jan Maarten Dros (443). De winnaars van de auto pedrace van zondag waren: 1. Marjo lein Schoo (274 meter), 2. Miranda Bakker (258) terwijl een gedeelte derde plaats werd ingenomen door Anneke Veltkamp en Co Veltkamp (elk 247 me ter). Verder deden mee Klaas Wind- post (184), Dirk Windpost (182), Ha- moenda Daalder (205), Christiaan Brö- ring (126) en Bas Griffioen. Kampioensuitslagen Het resultaat over alle wedstrijden werd bepaald door de beste afstanden van twee van de drie ritten. De reken kamer van het Recre-Aktiefteam dat met de organisatie van de wedstrijden was belast, kon de volgende ein duitslag bekend maken. Grote wielen: 1. Peter Jan Geus (4250 meter), 2. Joop Veltkamp (3732 me ter), 3. Marco Witte (3357 meter). Laatsgenoemde was zondag verhin derd om mee te doen, maar de afstan den die hij bereikte in de twee vorige races leverden voldoende resultaat op. Ook voor de andere coureurs geldt dat vooral de resultaten van de eerste ra ces bepaald waren voor hun kans om dat door de tegenwind van zondag j.l. door ieder afstanden werden bereikt die honderden meters korter waren. Herstel Bij het berekenen van de eindstand bij de kleine wielen maakte de rekenka mer een fout, waardoor aanvankelijk Jeroen Schoo en Christiaan Dros (resp. als eerste en tweede) op het ereschavotje klommen met Jan Maar ten Dros en Marcel van Osch als de lers van de derde plaas. De bekers en kussen waren al uitgedeeld toen de ceremonie moest worden overgedaan, met gedeeltelijk andere winnaars: 1. Bonito Daalder (2147 meter), 2. Jeroen Schoo (2067) en 3. Christiaan Dros (2006). De eindstand steppenrace: 1. Marjolein Schoo (1152 meter), 2. Co Veltkamp (1114 meter), 3. Anneke Velt kamp (1100 meter). li |ei «gemeentebestuur wil geen re latieve bestemming geven aan 20 )i ctare agrarische grond bij de Pe- aanweg in Everstekoog, sinds li eigendom van de gebroeders en H. Tesselaar uit serhugowaard. gebroeders Tesselaar namen de rd begin juni over van de heer W. der Werf uit Den Burg die zijn arische activiteit heeft beëindigd en grond en bedrijfsgebouwen heeft isstoten. Enkele weken later vroegen nieuwe eigenaars de huidige agrari- te bestemming te wijzigen in een reatiebestemming om er een rantie- en bungalowpark te kunnen heeft dit verzoek onmid- fijk van de hand gewezen omdat de innen van de gebroeders Tesselaar strijdig zijn met het beleid, te- Zondagmiddag mocht de redding- hoot Ida Mary in actie komen bij ®n schip dat niet in nood was: te 40.000 ton metende en 217 I meter lange bull-carriër ,,Bold Gal- Dit zeekasteel was op fog van Brazilië naar Polen en de e redders besloten de kapi- tön van de Bold Gallenger, Kees Mis uit Oosterend, de Texelse Stoeten en alcoholische souvenirs nor te brengen. ionaf de Ida Mary maakte men todio-contact met Kalis en op tien toijl uit de kust werd het schip Qoënterd". De kadootjes werden '■on boord gehesen, maar de red ers bleven op de Ida Mary. ,,Het kk zat een meter of acht boven <"is en dat was te gevaarlijk", al- bos schipper Jaap Groen. Kalis fod zijn gezin, vrouw en twee toons, aan boord en zij wuivden 'onaf de brug naar de KNZHRM- 'odders die de tocht naar de bull- torrier beschouwden als een kostelijke oefening. meer daar de aanvragers geen argu menten hebben aangedragen die een beleidswijziging zouden kunnen rechtvaardigen. De heer Ory uit Alkmaar heeft even eens bij de gemeente laten blijken zo merhuizen te willen bouwen op dit perceel grond. Ook hem is duidelijk gemaakt dat hier geen sprake van kan zijn. Ory heeft verteld dat de gebroe ders Tesselaar hem de grond hadden aangeboden in reactie op een adver tentie van zijn kant, waarin hij grond voor zomerhuizen te koop vroeg. Gisterochtend omstreeks half vier kwam de politie in aktie naar aanlei ding van klachten over nachtelijk ru moer in het centrum van Den Burg. Het lawaai werd veroorzaakt door twee vakantiegangers uit Assen, die kenne lijk dronken waren en de radio met versterker in hun auto luid hadden aanstaan. Tegen het tweetal, 20 en 26 jaar oud, werd proces verbaal opge maakt wegens ordeverstoring. Kustzeilvereniging Westerslag hield zondagmiddag de derde Noordzee- cupwedstrrijd voor surfers bij paal 17. Omdat er weinig branding was werd er een lange afstand race gevaren. Het betrof een wedstrijd waarbij alleen een half winds rak wordt gevaren. In de eerste manche werd Hans Bakker di rect achtervolgd door André van den Berg en Ron van Boven. Bakker won deze manche overtuigend. Bij de tweede manche werd de baan iets veranderd zodat er sneller gesurfd kon worden. De kopgroep werd ge vormd door Hans Bakker, Marc van Rijsselberghe en André van den Berg. Duidelijke verliezers waren Gerard Roe per en Klaas-Jan van der Vis, die bei den wel een constante race volbrachten. Uitslagen: 1. Hans Bakker 0 pnt., 2. Marc van Rijsselberghe 3 pnt., 3. An dré van den Berg 6 pnt., 4. Klaas-Jan van der Vis 16 pnt., 5. Ron van Boven 17,4 pnt., 6. Gerard Roeper 18 pnt. Onder slechte weersomstandighe den, harde wind en regen, liepen 160 personen de zesde strandloop van paal 28. Uitslagen: 4 km jeugd: Carsten Bohn 15.32; Jan Veldman 17.05; Jurgen Brinkers 17.07. 4 km recreanten: Ron Daalder 15.37; Thomas Brinkers 15.39; Marcel Boer- tien 15.39. 4 km dames: Monique de Goede 17.52; Trudie Degen 17.53; Nicol Hu- pertsz 17.54. 8 km: Minne Goënga 27.33; Winfried Sattler 28.09; Theo Franchimon 28.52. 8 km veteranen: Piet Bakelaar 31.22; Wim Timmer 31.50; Koos Boertien 33.08. Zondagmiddag werd door onbekenden van een erf aan de Stuifweg een trac tor, waaraan een veegmachine zat, weggehaald. Dezelfde middag werd de trekker teruggevonden langs de Hoofd weg. Er mankeerde niets aan. Een 17-jarige Oosterender raakte in de nacht van zaterdag op zondag zijn Zündapp bromfiets kwijt. Het vervoer middel werd ontvreemd bij het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp, waar de eigenaar zich die avond had ver maakt. De (rode) brommer heeft het verzekeringsplaatje FTP 491. Het is niet verstandig om 's nachts een auto op een parkeerterrein achter te laten met daarop een surfplank. Dat weet nu een vakantieganger uit het Duitse Oldenburg, die zijn surfplank ter waarde van f1200— kwijt is. Hij had de auto met plank zaterdagavond op het parkeerterrein aan de Nikadel gezet; de volgende ochtend om tien uur was de plank eraf. Het vervoer per taxi van de daarvoor in aanmerking komende leerlingen van de Kompasschool is door de gemeente voor het komende schooljaar gegund aan Taxi Grootjen, de laagste inschrij ver. Ook het vervoer van leerlingen naar de mytylschool van Bergen is aan Grootjen gegund. Het vervoer van leerlingen naar de school voor prakti sche vorming, de Burg. De Wilde- school te Schagen en de Regenboog- school in Den Helder is gegund aan de combinatie De Boer/v.d. Wete- ring/Smit-Ellen. Het zaalvoetbalteam van Taxi Toon Smidt won zondag het jaarlijkse zaal voetbaltoernooi van Taxi 14000 in Den Helder. Aan het toernooi deden o.a. teams mee uit Den Helder, Wieringen, Alkmaar en Texel. Het Taxi Toon Smidt-team won achter- pom/niqens met 1 0 van Taxi 14000 I, met 3—0 van Taxi Rob Ott uit Wierin gen en met 8—1 van Taxi 14.000 II. In de laatste wedstrijd speelde Taxi Toon Smidt tegen Alkmaar gelijk, 1—1; hier door werd Taxi Toon Smidt winnaar van het toernooi. Aanvoerder Ben Jas (de minst gepasseerde keeper van het toernooi) kon na afloop de beker in ontvangst nemen. Het Taxi Toon Smidt-team bestond uit Ben Jas, Koos Doeven, Hans van Slooten, Gerard Legierse, Arien van den Burg en Aad Blom. Enige en Algemene Kennisgeving. Heel bedroefd delen wij mede, dat van ons is heengegaan mijn lieve man, onze dierbare va der, grootvader, broer en zwager Mr. Jacob Jan Dieleman Officier in de Orde van Oranje-Nassau. 9 juni 1912 - 9 augustus 1985 Namens kinderen, kleinkinderen en verdere familie: J. W. Dieleman-van Roijen 2597 TK 's-Gravenhage, Louis Gimberglaan 4. De begrafenis heeft inmiddels te 's-Gravenhage plaatsgevonden. Bedroefd, maar dankbaar dat een lijdensweg hem bespaard is gebleven, is toch nog onver wacht van ons heengegaan mijn lieve man, on ze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Tijmen Grootjen, echtgenoot van Geertruida Voigt, op de leeftijd van 76 jaar. G. Grootjen-Voigt Krommenie: Dick - Nelly Texel: Henk - Tiny Texel: Cees - Paula Zaandam: Jan - Jenny Texel: Klaas - Francis Den Helder: Tijmen - Nel klein- en achterklein kinderen Texel, 9 augustus 1985, Jan Reijstraat 2, 1791 GZ Den Burg. De crematie zal plaatsvinden op woensdag 14 augustus om 10.00 uur in het crematorium Ha- ringhuizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren aan huis en na de crematie in het crematorium. Met grote droefheid, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, delen wij u mede, dat plotseling van ons is heengegaan mijn lieve zorgzame man, vader, opa en schoonzoon Hendrik Tromp, 15 - 4 - 1914 10 - 8 - 1985 D. B. Tromp-Stuurman Martin - Margriet Jannika en Ruben Hendrik Janet Peter - Elske Johan - Erna Bas G. Stuurman-Visser Kikkertstraat 15, 1795 AA De Cocksdorp/ Texel. Een korte rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 14 augustus om 14.00 uur in de Her vormde kerk te De Cocksdorp, waarna de begra fenis op de Hervormde begraafplaats te De Cocksdorp zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na 19.00 uur, en na de begrafenis aan huis. Dinsdag 13 augustus De gemeenteraad heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. Woensdag 14 augustus In het kader van de woensdagse fol- kloredag wordt de finale van de Texel se ringsteekcompetitie gehouden, aan vang 19.00 uur op de Groeneplaats. Donderdag 15 augustus De raadscommissie voor welzijnszaken heeft in het raadhuis een openbare vergadering. De agenda vermeldt on der meer: behandeling jaarrekening en jaarverslag van De Bolder, beschikbaar stellen van geld voor onderhoud en nieuwe investeringen voor speeltuinen en spelgelegenheden, subsidie 1985 voor de lokale omroep en bespreking inzake grotere toegankelijkheid van het maatschappelijk werk. De vergadering begint om 19.30 uur. Het Noordhollands jongenskoor geeft in de Hervormde kerk van Den Burg een uitvoering, aanvang 20.00 uur. Toegang f5,—. In Den Hoorn begint om 19.30 uur een straatveiling met optreden van prominenten. Voor de overige evenementen wordt verwezen naar de Recreatiekrant. Fam. Ten Hooi ii,* I Plotseling is van ons heengegaan onze beste vriend, Henk Tromp. Moge onze lange vriendschap Duut en de kin deren mede tot steun zijn. Corrie en Jaap van Exel Guus en Arnaud Langeveld Willy en Cor Zijm Voor al uw blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve schoonzuster en tante JOHANNA MARIA CORNELIA TEN HOOL-VAN MEURS betuigen wij u onze oprechte dank. Dalen, augustus 1985. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Pieter Jan, Liesbeth, Wim en Marjo Dros Texel, 8 augustus 1985, Noorderhaaks 15, 1797 SJ Den Hoorn, Texel. Af te halen jong zindelijk katertje. S. Zijm, Wester- weg 47, Den Hoorn, tel. 2326. Man van 45 jaar, lichte handicap, zoekt vriend schap met jonge vrouw van 30 - 45 jr., om samen door het leven te gaan. Brieven onder nr. 842 aan bureau v.d. blad. Te koop manou eet- hoek, manou 2-zitsbank 2 fauteuils, alles met grijze bekleding, manou salonta fel; een Anker handnaai machine en een elektri sche naaimachine. Alles i.g.st.v. Tel. (02220) 2708. Te koop Toyota Corolla 30 Automatic, bouwjaar '75. Tel. (02223) 837. Te koop discotheek-unit RCF met o.a. draaitafel, 6-kanaals mengpaneel, cassettedeck, snelspoel deck, 8-track, 2 versterkers 150 watt. Prijs f1600,—. Informatie: (02220) 3580. Te koop: grenen bankstel met bruine bekle ding 2x 2-zits, f600,—. Tel. na 18.00 uur: 3315. Onbespoten Doré's te koop. Dros, Harkebuurt. Voor goeie lange slaapzakken moet u in de Twee Paardjes zijn. Te koop caravan met voortent en vele extra's, f1850,—. Prijs incl. stand plaats t/m 1 okt. Tel. (02220) 5378. Crossfietsen, zowel ge bruikt als nieuw. 4 soorten en prijzen. B.v. Giant wedstrijd lichtgewicht, van f749— voor f395,—, alleen deze week. Bruining Tweewielers. Te koop Mini 1000, 46.000 km i.z.g.st. Tel. (02220) 5378. Te koop surfplanken, - zeilen, -pakken. Rob Souverein ruimt op. Tel. (02220) 3831 4924 4077. Te koop ruime 4-pers. caravan met voortent, ka chel en koelkast. Te be zichtigen op camping Loodsmansduin, Den Hoorn, plaats D 23, f1500,-. Tel. (05116) 3504. Het afscheidsfeest van de St. Jozefschool is voor mij verlopen, zoals ik het graag zag: spontaan en hartver warmend". Allen, die hieraan meegewerkt hebben, wil ik hartelijk bedanken. In het bijzonder: het Bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs, de Oudervere niging, collega's en oud-collega's, alle leerlingen en oud-leerlingen, vrienden en kennissen, pastor Kolk man, de Margaretha Sinclairband. Veel succes met de nieuwe basisschool. Meester Piet Zegers. Te koop aangeboden: accordeon. (02220) 3724. Te koop vouwwagen, Trigano Transiet 6 7-persoons. Kleur: don kerrood, met veel extra's. R. Kooger, tel. 3794. Te koop: houten va kantiehuisje, demonta bel. Compl. met inventaris. Koopprijs f4500,—. Staat op kampeerterrein Ko- gerstrand. Niet herplaats baar. Komt eind augustus beschikbaar. Inlicht, bij de terreinbeheerder. Voor huishoud- en werk handschoenen naar Weikoop. Te k. snel spul voor Honda MB(T) of MTX. Tel. 2003.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 3