Voordeel voor alle leeftijden, ff' vader die z'n zoon niet kende textielSupers Marathon Vrienden van het Paard VOOR DE KLEINTJES Sweatshirts DE-EXTRA-VOORDELIGE-MEEPAK-DINGETJES 195 BIJ U IN DE BUURT In de Almarkt Gasthuisstraat Den Burg S| DAG 27 AUGUSTUS 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 11 het juist. Voor mezelf geeft het ben gezond en pas drie-en- g. Maar 't is voor de kinderen zo it ze nooit eens uitgelaten kun- i; dat ze altijd op moeten pas- vader niet te hinderen. Ze vin- ■em een last in huis, dat merk ik led!" luid van naderende haastige slappen stoort voor een ogenblik esprek. "Joost!" ontdekken ze tijdig. Meteen gaat de deur al dames! Ik stoor toch niet?" I( lenig en slank van postuur, imet een potsierlijke buiging voor sde keuken in. "Begin je weer?" |tze, toch even kleurend, ar is vader?" vraagt hij. sbezoek!" Bronswijk?" uurlijk. Blijf je nou verder eens vanavond?" i geliefde zuster, ik ga nog event- 5p stap. 'k Kwam alleen maar es of ik een bakje troost krijgen pblieft dan... Moet je dat nu ude opdrinken? Ga tenminste even o, 't Lijkt wel of je ik weet niet voor werk hebt, dat op je wacht!" Joost heeft zijn kopje al leegge- sken, et 't vlug op tafel en schudt uend het hoofd, als zijn zuster nog eens inschenken wil. zo is 't goed. Als je de smaak hebt. Nou, id verdwijn weer, Goeiendag samen!" toch een grappenmaker!" lacht s. Sophie zucht, terwijl ze haar Is bij de tafel weer inneemt. Wou dat-ie maar niet elke avond deur uit was! Vader is ook al zo thuis. Kerkeraad, huisbezoek, nou dominee ziek is heeft hij de thisaties er ook nog bij!" catechisaties! Dat herinnert Trees seling aan 't gebeurde van mdagavond. 't Is nu donderdag en steeds blijft Rie erbij, dat ze er weer heengaat, als ze zeker weet Ie dominee er zelf is. je vader laat terugkomen, Sop- "Anderhalf uur zal 't vast nog duren. Wou je hem spreken?" eigenlijk wel. Maar tot tien uur ik niet blijven, dan wordt 't te laat kinderen!" neisjes hebben de stopmand nu en zich in; Sophie heeft haar ei- werk opgeborgen en helpt haar idin aan de kousen. Dan vertelt ze voor stemming haar zusje ag thuisgekomen is en wat van de oorzaak was. Sophie wist og niets van. Zij kijkt verwonderd als ze hoort wat Rie allemaal ge- I heeft. "Hoe is het mogelijk?" ze, "Zo brutaal is ze toch meestal e, maar ze was al uit haar humeur ze wegging." iu ja, 't is ook wel in te denken, er is streng, heel anders dan de linee, maar hij bedoelt het toch i Voor ons was hij ook zo gemak- niet, toen we die moeilijke leef- hadden!" Uie hadden 't toch gezellig thuis, toen je moeder nog leefde. daar m'n eigen jeugd bij taak. Op de meest onverwachte ogen blikken kon ze binnenvallen, "om eens te zien of de boel hier niet al te erg op stelten stond". En wanneer ze merkte, dat Trees over het één of ander zorg had, dan kon ze zo moederlijk zeggen: "Denk er om kind, als je moeilijkheden hebt, niet alleen ermee omtobben, hoor!" Geen wonder dan ook, dat Trees zich evengoed haar dochter voelde als Sophie en Dita, haar jongste, die nu verpleegster is in Rotterdam. De meisjes worden bijna opgeschrikt, doordat er opnieuw stappen naderen. "Daar komt je vader aan, met Brons wijk!" zegt Trees. Sophie kijkt ver baasd van de klok naar het raam. "Nou al? Dat kan haast niet, 't is pas negen uur... Ja, je hebt toch gelijk. Hoe zou dat komen?" Op hetzelfde ogenblik gaat de buiten deur'open. "Als je er in wilt komen, 't is nog vroeg genoeg!" horen ze Sop hie's vader zeggen. "Nee, ik ga maar door. Welterusten!" antwoordt de stem van ouderling Bronswijk, die in dezelfde wijk werkt. Dan klapt de deur weer toe en treedt Maaskamp de keuken binnen. Hij is een man van achter in de vijftig, met al wat grijnzend haar en een kalme beslistheid in heel zijn optreden. De uitdrukking van zijn gelaat is rustig, vastberaden en streng, maar toch niet onvriendelijk. "U bent vroeg!" zegt zijn dochter ver rast. "Bronswijk had bericht gekregen, dat ze bij Zandhorst op de Wal geen huisbezoek konden hebben, ondat er onverwacht iemand ziek was gewor den en daarom zijn we vandaag een uur vroeger klaar!" is het antwoord. En voor Trees, die bij zijn binnenko men is opgestaan en hem nu een hand geeft, voegt hij er aan toe: "Zo kind. Er maar eens uitgebroken?" "Ja, zegt u dat wel. 't Valt niet mee om de deur uit te komen, als je zo'n regiment achter moeten laten!" "'k Wou, dat het hier zo'n regiment was!" kan Sophie niet nalaten op te merken. Maar vader, die zijn vaste plaats bij 't andere raam heeft opge zocht, kijkt haar even onderzoekend aan. Zou ze lang alleem gezeten heb ben? Hij ziet wel dat zijn ongewoon vroege thuiskomst haar verheugt. Ze heeft het eigenlijk ook wel wat al te stil, dat moet hij toegeven. "Is Joost nog thuis geweest vana vond, Sophie?" "Jawel vader, maar hij is weer weggegaan." "Weer weggegaan, om half negen? Waar naar toe?" "'k Weet het niet, ik heb er niet naar gevraagd en uit zichzelf zegt-ie nooit waar hij heengaat. Moet u koffie?" Zonder antwoord af te wachten schenkt ze al in en vult meteen ook de andere kopjes nog eens. Maaskamp leunt zwijgend achterover in zijn stoel, is het goed of verkeerd, dat Joost er zo vaak uit loopt? 't Is wel moeilijk, als de kinderen bijna vol wassen zijn. Bij de mensen, waar hij vanavond op huisbezoek was, klaag den ze daar ook al over. Daar is een zoon, die niet oppassen wil, ze heb ben er hun hart eens over uitgestort bij de ouderlingen. "Wat moet je er aan doen? heeft de vader gevraagd. "Je kunt een jongen van achttien jaar toch niet meer op zijn broek slaan, als-t-ie niet naar de kerk en naar catechisatie wil!" Zijn zoon is ouder dan achttien jaar, en van slecht-oppassen kan geen mens hem beschuldigen. En toch is hij wel eens bezorgd over hem, vooral de laatste anderhalf jaar. De stem van Trees maakt een eind aan zijn overpeinzingen. Ze heeft op de klok gekeken en gezien dat het langzaam-aan tijd wordt om op te stappen. "Als het kan, dan wou ik u nog wel graag even spreken, voordat ik naar huis ga!" Hij is er onmiddellijk met zijn volle be langstelling bij. "Vertel maar wat je op 't hart hebt!" zegt hij rustig, al ver moedend waar ze op doelt. ,,'t Is over Rie, ziet u!" begint ze wat aarzelend. "Ze is maandag op catechi satie nogal erg onbeleefd geweest, ge loof ik!" "Dat is ze, en heel erg ook!" stemt Maaskamp toe. "Ze vertelde 't direct toen ze thuis kwam!" vervolgt Trees. "Ze vergat goeienavond te zeggen, zo boos was ze!" ,,'k Zou zeggen dat ze niet de enige was, die reden had om boos te zijn. 't Was erg genoeg. Eerst te laat komen, dan de antwoorden niet kennen en per slot van rekening ook nog brutaal we zen. Dat komt toch niet te pas als je ongelijk hebt, en tegenover oudere mensen zeker niet!" "Dat heb ik haar ook wel gezegd, maar er is op zulke momenten zo wei nig met haar te beginnen. Nou heeft ze 't maar in haar hoofd, dat ze de volgende week niet meer gaat, als do minee voor die tijd niet beter is!" (Wordt vervolgd) 41. bijwoord 43. plaats in Limburg 45. krenking 48. waagstuk 49. plaats in Brabant 50. voorzetsel 52. aanzien 54. gemeenschappelijk stuk grond 55. rivier in Afrika 58. tandarm zoogdier 60. bevel Horizontaal: 56. beetje 57. vlechtwerk 1. biljartstok 59. roofdier 4. ligplaats voor schepen 61. klopje 7. onvruchtbare 62. flauw 9. gesukkel 11. straat (Frans) Verticaal 12. projectiel 13. jongensnaam 1. richting 15. deel van een kledingstuk 2. bijwoord 17. plaats in Utrecht 3. voormalig Nederlands eiland 19. rivier in Siberië 4. vallei 20. noodsein 5. jongensnaam 23. onbepaald voornaamwoord 6. heilig boek 24. anno 7. tweetal 25. streep 8. godin 27. armoedig 9. mal 28. voorzetsel 10. reptiel 29. zelfkant 11. edelsteen 30. vleesgerecht 14. vruchtje 31. huid 15. rond voorwerp 32. boom 16. fraaie kleding 33. heidemeertje 17. schel 35. deel van de mond 18. kloosterzuster 37. keukengerei 21. deel van het hoofd 38. boomachtige struik 22. omslag 40. ledemaat 23. titel 42. hetzelfde 26. telwoord 43. oever 28. allerlei 44. deel van het lichaam 33. familielid 46. water in Friesland 34. Europeaan 47. strijdmacht 36. afbeelding 51. meisjesnaam 37. geneesmiddel 53. maat 38. draaistijl 54. plaats in Duitsland 39. diereneigenschap Zondag a.s. houdt de Vereniging voor Vrienden van het Paard de tweede ma rathon van het jaar. De start is om 11 uur op het parkeerterrein aan de Em- malaan bij het S.V. Texel-terrein. De uitslag en prijsuitreiking zijn 's avonds om 20.00 uur in hotel Bos en Duin. Deelnemers worden verzocht zich vóór zaterdag op te geven bij mevrouw I. de Wit-Roeper, telefoon (02226) 357. NEDERLAND UIT DE BOL bankrekening 70.70.70.554 jubileum-infolijn: 020-326272 Postbus 323, 3500 AH Utrecht NATIONAAL REVALIDATIE fonds IJ-JSWW -fr Joggingpak Maat 104 t/m 140 zitten goed met dit mooie joggingpak. Met 'n nieuwe trend: het verwerken van katoenen stukken. Leuk. Voorzien van een steekzak. En verkrijgbaar in de mode kleuren fuchsia, groen en blauw. Met kontrastboorden Pullover Uitgevoerd m Maten 80 t/m 92 Maten 104 t/m 122 Brons heeft altijd de laagste prijzen. Voor alle leeftijden. Voor uw kinderen. Uw man. Uw moeder. Uw vriendin. U zelf. Van fotoalbum tot joggingpak. Goedkoper koopt u nergens. Ribmaillot Zeer modern. De wat dikkere 60 denier-panty staat iedere vrouw. Modekleuren Toch maar In zo'n sweatshirt voel je je gewoon lekker. Mooie dikke stof, dubbel gestikte naden. Royale maten: S, M, L, en XL. In modische kleuren: o.a. grijs, zwart, wit, lichtblauw enz. enz. 'n bijzondere partij voor een bijzondere prijs1 Haarband Voor de sportieve vrouw Verschillende kleur- kombinaties Strikshawl 7x 160 cm. In o.a. kashmirdessin Diverse kleuren Molton onderhoeslaken. Zeer zwaar uitgevoerd. Geschikt voor alle 1 -persoonsmatrassen. Rondom elastiek, dus altijd glad en strak. Joggingpakje maat 74 t/m 92 Uitgevoerd in sweatshirtgrijs. Kontrastkleuren bleu, rose en turqoise. Thermobroekje Met sweatstof gevoerd. Maten 68 t/m 92 60% katoen 30% viscose 10% polyamide Fotoalbum Plakken zonder lijm. 20 zelfklevende pagina's. brons Sportsok Badstof binnen zijde voor extra draagkomfort. Met gekleurde ringels. Maten 10%-11 (39-42), 11%-12 (43-45). Per paar Pas onze textiel rustig bij u thuis. I Ruilen binnen 14 dagen met uw kassabon. Iets niet goed? Geld terug, (met kassabon) Plantenvriend De plantenspuit. Halve liter. Restpartij: dus snel zijn!

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 11