A Tour de Lasalle start op de boot I I I I I I I I roefronde om Texel «rliep prima Voor het weekend I I 1 m 1 1 Toertocht op zondag miLlEBERlCHTEN Brandweer oefende in NlOZ-gebouw Schaakcompetitie maandag van start Districtskampioenschappen in Deir Burg Twee leden beheerscommissie 4 7 en 8 september 1985 stappen op Judotraining naar vrijdag Artsen 4 Groene Kruis 4, Tandartsen Apotheek Gezinsverzorging Kerkdiensten 4, Dierenartsen p Noodslachtingen p Alcohol en drugs Rijkspolitie 4 4 Kustwacht Eierland Brand/ambulance p TEXELSE COURANT lletiekvereniging heeft het af- 3en weekend een proefronde [«el laten lopen door vijf oopploegen van elk vier le- Da ronde werd gehouden na- iensen van de atletiekvereni- Harmes uit Utrecht de ATV benaderden met de vraag of iergelijks niet mogelijk was. wiste tijd was 3 uur, 21 minu- n44 seconden. Ter vergelij- Joost Brouwer liep het rond- it alleen en langs een zwaar- isrcours in omstreeks 3.48 uur. eiste ploeg bestond uit de fine op hardloopgebied van Texel: Al- loven, Theo Franchimon, Minne ga en Loek van Vliet, aede ploeg (3.44.22) werd ge- door Daan Welboren, Dirk Bak- ïillem Daman en Theo Takes, de (3.57.55) door Gijs Jansen, Piet ar, Paul Verhagen en Jan van 'eer, de vierde (3.58.47) door Ron er, Dick Witte, Nel Bruining en Bakelaar en de Hermesploeg nd uit onder meer een aatal jisleden Andries de Voest, van Rijkom, Ton van Leeuwen el Rijsdijk. Hun tijd was 4.19.51, baar moet bij bedacht worden jwat leeftijd betreft grotendeels hamrijp' zijn. en finish waren bij het gemaal in ocksdorp. De eerste etappe liep Oudeschild, de tweede naar Den i, de derde naar de Camel Club vierde dus weer naar het ge- De ondersteuningsteams en de lopers die niet aan het lopen waren re den met auto's van punt naar punt. Organisator Ed van Bommel: Dit rondje was een test voor een eventu eel grote aanpak. Bijvoorbeeld die au to's, dat is iets dat behoorlijk uit de hand kan lopen als we niet met twin tig maar met vijftig lopers gaan lopen. Minne Goënga liep bijvoorbeeld de ruim veertien kilometer van Den Hoorn naar de Camel Club in 46.54 min. De begeleiders vertrokken rustig richting De Koog, moesten daar door het dorp, daarna moesten ze het duin over naar de Camel Club en ze waren net aange komen of daar kwam Minne al aan stuiven. Als je dan met vijftig auto's door een dorp moet ben je niet op tijd, dan verstopt alles. ,,Er zijn nu echter in ieder geval ervaringen die ge bruikt kunnen worden bij het opzetten van een echte ronde volgend jaar. Vol gens Van Bommel zal daar zeker een behoorlijke belangstelling voor bestaan. De toerclub houdt zondag a.s. de laatste toertocht van dit seizoen. De afstanden zijn 75 en 25 kilometer. De inschrijving en start vinden plaats War moesstraat 22, Den Burg. Starten is mogelijk van 10.00 tot 13.00 uur. De sluiting is om 16.30 uur. De kosten zijn: met herinnering f5,— zonder her innering ƒ1,75 jaarprijs 73,50. grote verslagenheid delen wij u mede dat ■heel onverwacht, na een werkzaam leven, ons is heengegaan mijn lieve man, onze ïgzame vader en opa Dirk Krijnen echtgenoot van Aagje Eelman leeftijd van 72 jaar. A. Krijnen-Eelman F. Krijnen N. E. Krijnen-Keijser Ester, Dirk, Frido J. Krijnen A. C. Krijnen-Keijser Brigitta, Jacob, Annette D. Krijnen C. J. M. Krijnen-Hin Arnold, Jolanda, Dave, Maaike «el, 3 september 1985 odssingel 10, Oudeschild. rouwdienst zal worden gehouden op zater- *)7 september om 14.00 uur in de Doopsge- :de kerk te Den Burg, waarna de begrafenis de Oudeschilder begraafplaats zal atsvinden. tegenheid tot condoleren vrijdag 6 september o 19.30 tot 20.30 uur in rusthuis St. Jan en na begrafenis in de zaal bij de Doopsgezinde rk. sden is plotseling overleden onze zwager Dirk Krijnen de leeftijd van 72 jaar. C. Dros-Eelman B. Dros G. Eelman E. Eelman-Wuis M. Kuijper-Eelman J. Kuijper De vrijwillige brandweer heeft maan dagavond samen met de bedrijfs brandweer van het N/OZ geoefend in het gebouw van dit instituut aan 't Homtje. Een dergelijke oefening was noodzakelijk omdat in geval van een calamiteit in dit ingewikkelde en ex- plosiegevaariijke complex snel en vei lig moet worden opgetreden. De brandweerieiding toonde zich na af loop tevreden: de oefening was leer zaam geweest. De eerste etappe van de Tour de Lasalle zal dit jaar op Texel worden gehouden. Voor de start, maandag 9 september, is een unieke proce dure gekozen: alle renners en bij behorende auto's plus een groot deel van de reclamecaravaan varen met een extra boot van Den Helder naar 't Horntje. De hele stoet ver laat om 17.30 uur via een strak draaiboek de boot waarna de start op het Molwerk volgt. Van de boot naar het Molwerk wordt 'geneutraliseerd' gereden, dat wil zeg gen in een rustig tempo. Toch is de ei genlijke wedstrijd dan al begonnen, want alle renners proberen zoveel mo gelijk vooraan te rijden en dat kan een heel gedrang geven. Op het Molwerk is dan een vliegende start. De route, die hieronder in zijn geheel is afge drukt, voert de renners als vanouds over het hele eiland naar de finish op de wielerbaan aan de Haffelderweg in Den Burg. De renners hebben dan 73 kilometer afgelegd. Er zijn twee bonificatiesprints in het parcours opgenomen. De eerste gaat over de Laagwaalderweg vlakbij Oude schild, de tweede over de Nikadel in De Koog. De Wielerclub Texel heeft zich belast met de organisatie. De grote sponsor is Teso, die de extra boot voor een vriendenprijs beschikbaar stelde. Het verkeer op Texel moet er rekening mee houden dat er maandag stukken weg afgezet kunnen zijn. Het kan voorkomen dat automobilisten zich in eens op het parcours blijken te bevin den en in het verleden is het wel eens gebeurd dat er bestuurders waren die dan stug tegen de rijrichting van de De meeste laboratoria zijn bij brand ge vaarlijk, er kunnen zich explosies voordoen en er kunnen kwalijke stoffen vrijkomen. Daarom zijn dergelijke gebouwen over het algemeen ook extra beveiligd. Zo heeft het NIOZ een ringleiding met aftappunten rond het gebouw liggen waar bij brand water uit gehaald kan worden. Ook veilig heidsmaatregelen kunnen echter falen en er werd nu van uitgegaan dat de pomp van deze leiding stuk was De onlangs aangeschafte nieuwe pomp van de brand weer kwam daarom goed van pas, die werd van zijn wagen afgehaald en in het duin op de plaats van de eigenlijke pomp opgesteld. Binnen lagen diverse gewonden en omdat volgens het draaiboek .het ge bouw vol rook stond moesten de brand weerploegen met perslucht naar binnen terwijl ze bovendien geblindoekt waren. Een eventueel rode gloed van brand kon den ze echter nog wel zien. Die brand werd nagedaan met flikkerende rode lam pen die op kastjes stonden waar geknetter uitkwam. Een andere complicatie van de door Aad Vaars en Marius Banda opge zette oefening was het bevrijden van een gewonde uit een lift die tussen twee ver diepingen vast zat. De techniek daarvoor hoort bij de opleiding maar het bleek goed om die weer eens op te frissen. De samenwerking met de N/OZ-brandweer was goed. Dat was vooral waardevol bij bijvoorbeeld de geblindoekte zoekpartijen naar gewonden. Er gingen dan ploegen van twee man naar binnen, één van het NIOZ en één van de brandweer. Het is niet eenvoudig om in het instituut de weg te vinden voor mensen die er niet wer ken. De oefening nam ongeveer vijf kwar tier in beslag. Op de foto brandweerlieden (de voorste van het NIOZ) die bezig zijn geblindoekt een gewonde te vinden aan de hand van zijn levensechte brullen. De competitie van Schaakclub En Pas sant gaat aanstaande maandagavond om 20.00 uur van start in hotel De Lindeboom. De schakers spelen dit seizoen volgens het zogeheten 'keizer1 systeem, wat betekent dat alle spelers in één groep uitkomen. ,,En Passant" heeft jarenlang in een twee-groepen systeem de interne com petitie afgewerkt. Het komend seizoen zal dus niet meer in het teken staan van promotiekansen en degradatiezor- gen. De competitieleiding is in handen van Frans Eijgenraam die de uitslagen met behulp van een computer zal ver werken. Het nieuwe systeem heeft als uit gangspunt dat spelers, die ongeveer evenhoog op de ranglijst staan, tegen elkaar uitkomen. Dat betekent dus dat iedereen een tegenstander van onge veer zijn eigen speelsterkte treft. Bij schaakclub En Passant hoopt men hiermee veel nieuwe deelnemers aan de interne competitie te trekken. Er is namelijk gebleken dat veel mensen, die overwegen een schaakclub te be zoeken last hebben van drempelvrees, die zijn oorzaak vindt in de angst door een geroutineerde clubschaker van het bord geveegd te worden. Dat zal zeker niet gebeuren; de nieuwkomers begin nen onderaan en naarmate zij beter spelen wordt de tegenstand sterker. Men kan zich aanmelden aan de zaal. PAGINA 3 renners in bleven rijden. Dat is bijzon der gevaarlijk. Het beste is om in deze situatie even in de kant ta gaan staan tot de karavaan voorbij is. De route ziet er als volgt uit (achter een aantal straatnamen zijn de ver moedelijke tijden van doorkomst geno teerd): Start vanaf boot Veerhaven 17.30 uur; Molwerk 'vliegende start'; Watermolenweg; Hoornderweg; Zuid- haffel; Schansweg; Schilderweg; Heemskerkstraat; Laagwaalderweg (premiesprint) 17.45 uur; Zaandammer- dijk; Schorrenweg; Genteweg; Harke- buurt 18.00 uur; Koningsweg; Ooster- weg; Oost; Loswal; Stuifweg; Oor- sprongweg; Hoofdweg 18.15 uur; Stengweg; De Cocksdorp (noord); Vol harding; Vuurtorenweg; Postweg; Oor- sprongweg; Hoofdweg; Muyweg; Postweg; Nieuwlanderweg; Pijpersdijk 18.45 uur; Pontweg; Dorpsstraat; Nika del (premiesprint); Badweg; Ruyslaan; Randweg; Nattevlaksweg; Jan Ay- eslag; Rommelpotweg;Oudeweg; Westerweg 19.05 uur; Kerkstraat; Hoornderweg; Zuidhaffel; Schans; Schilderweg/Schilderend 19.15 uur; Emmalaan; Haffelderweg/parcours/fi nish 19.20 uur. Zaterdag 14 september worden in Den Burg districtskampioenschappen ge houden van district West van de Ne derlandse Bond van het Aangespan nen Paard. Vereniging De Blijde Rijders is van plan om van dat kampioenschap een tweedaags evenement te maken en de meeste deelnemers van het vasteland hebben al te kennen gege ven een nacht te willen overblijven. De Blijde Rijders proberen de mensen on der te brengen bij eigen leden. Zaterdag wordt voor het ringsteken een korte rondrit in het Hogebergge- bied gemaakt, start om 11.00 uur van af de Emmalaan. 's Middags wordt dan het kampioenschap verreden, 's Avonds hebben De Blijde Rijders met hun gasten en helpers een barbecue op ,,De Grie". Zondagochtend wordt opnieuw een rondrit gemaakt door een aantrekkelijk gedeelte van Texel. De pick-nick van De Blijde Rijders die voor a.s. zondag op het programma stond, gaat niet door. Geen SOS-winkel in dorpshuis Van vrijdag 18.00 uur tot maandag 08.00 uur Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. (02223) 234. Jaap Vlaming en Bep van de Berg zijn opgestapt als lid van de be heerscommissie van d'Ouwe ulo omdat daar geen vestiging van de SOS-wereldwinkel wordt toe gestaan. De voormalige commis sieleden hebben vooral moeite met de reden waarom dit besluit tot stand is gekomen: angst voor concurrentievervalsing. ,,Nu is gebleken dat de maatschappe lijke belangen van ons 'multifunctio neel' centrum in de praktijk onderhorig moeten zijn aan de materiële belangen van een groep of groepen mensen bin nen de samenleving", aldus Jaap Vla ming in een brief aan de commissie. Hij bedoelt daarmee dat het belang van het ondersteunen van de derde wereld, zoals de wereldwinkel dat doet, blijkbaar alleen maar mag zolang er geen gevaar bestaat voor de porte monnee van de plaatselijke mid denstand. Volgens hem zou dat echter wel moeten kunnen in een dorpshuis, waar ook de aanhangers van de we- reldwinkèlgedachte naar vermogen aan hebben meegewerkt om het tot stand te laten komen. Het besluit om de wereldwinkel niet toe te laten in het dorpshuis is deze zomer al genomen maar werd nu weer actueel omdat Vlaming zijn standpunt toelichtte in de vergadering van de be heerscommissie, maandagavond. Om aan te geven dat het hem werkelijk om de besluitvorming gaat en niet om het besluit heeft hij in zijn brief aange kondigd dat, ook als de wereldwinkel alsnog in het dorpshuis zou mogen, hij zou opstappen, omdat dan de besluit vaardigheid van de commissie niet groot genoeg zou zijn. Die situatie is echter niet ontstaan, de SOS-winkel blijft ongewenst. De commissie heeft de omstreden beslisssing genomen omdat Joop van der Meer het argu ment van concurrentievervalsing naar voren bracht. Zeven van de negen commissieleden waren het eens met de afwijzing, hetzelfde aantal dat nu nog officieel zitting heeft in het bestuur. De seniorentraining van judo, tot nu toe op zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur, wordt met ingang van 'i3 septem ber op vrijdagavond van 21.00 tot 22.00 uur gehouden. De overige trai ningen op zaterdag schuiven een uur op, zodat die tussen 10.00 en 12.00 uur vallen. De woensdagtrainingen blij ven op de zelfde tijdstippen als altijd plaatsvinden. Uitsluitend voor spoedgevallen van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zuster M. J. J. de Jager- Raaphorst, Diek 29, Den Hoorn, tel. (02226) 304. Telefonisch bereikbaar zaterdag en zondag van 13.00-14.00 en 18.30-19.30 uur. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Maandag t/m vrijdag 16.30 - 17.30 uur. Spoedgevallen tel. (02220) 3241. Lidmaatschapskaart mee brengen. Voor zeer spoedeisende tandheelkundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies terecht bij tandarts J.G. de Winter, Hogereind 10, De Waal, Tel. (02220) 3911. Kunstgebitreparatie. Spoedeisende gevallen ook in het weekend na telefonisch overleg. Tandtechniek Van Kralingen, tel. (02220) 2069. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur. Zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. Dit weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. Boukje Dijkstra, telefoon (02223) 832. Alleen voor spoedgevallen telefoon (02220) 2527. i Den Burg 9.30 uur dhr. Van Eeden Zondag 8 september 1985 HERVORMDE GEMEENTEN Uitzending Lichtboei Yr Den Hoorn 9.30 uur drs. P. C. Kardol yY De Koog 9.30 uur ds. Verbeek Y Viering Avondmaal yy De Waal 11.00 uur dhr. Van Eeden yY Oosterend 9.30 uur ds. De Jong Y VZ De Cocksdorp 11.00 u. ds. De Jong Oudeschild 11.00 uur ds. Verbeek Viering Avondmaal GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur drs. Salakay Viering H. Avondmaal Yt 19.30 uur drs. Salakay yz Viering H. Avondmaal vY Oosterend 10.00 uur drs. Wind, Y> in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Franeker 19.30 uur drs. Wind Franeker 16.00 uur dienst Den Burg 16.15 uur Dienst I Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slachtplaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM-centrale. Tensen Welkomstdienst, Yx spreker ds. Bosveld uit Leiden Uitzending Lichtboei Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: telefoon (02226) 413. Zelfhulpgroep voor partners van verslaafden: overdag (02226) 413 of 593, vragen naar Lies of Carla; 's avonds (02223) 821 (Lies) GEREFORMEERDE GEMEENTE Y in kerkgebouw Schoolstraat Yy Oosterend 10.00 uur dienst y GEREF. KERK (Vrijgemaakt) M DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Mulder Amsterdam yy BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Yr Den Burg 19.15 uur voorganger Joh. yy. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Y Den Burg: zaterdag 19.30 uur, Herenkoor Yr zondag 10.45 u., Dameskoor yY De Koog: zondag 9.30 uur Yr De Cocksdorp: zondag 19.00 uur. yy. Y> JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend (Y 10.30 - 11.20 uur Openbare lezing: Y 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie: BAHA'I Kantoorstraat 8, Den Burg Iedere woensdag bestuderen van en Yr lezen uit de Bahé'i Heilige Geschrif- yY ten, van 20.00-22.00 uur. Y Het bureau van de groep Texel Yf. Yr Voor meldingen van schepen of yY zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270. van de Rijkspolitie in Den Burg is Y dagelijks geopend van 8.00 tot Yr 18.00 uur (zondags 9.00 tot 18.00 yY uur). Yr Het bureau te De Koog is alleen dinsdags en donderdags geopend Y van 16.00 tot 18.00 uur. Yr Telefonisch te bereiken, dag en yY nacht, via tel. (02220) 2644. Y Bij brand en voor spoedeisend Y ambulancevervoer bellen: Y 02220-2066. Bij geen gehoor yY 02230-22222. Voor niet W, spoedeisend ambulance- Yr vervoer: 02230-12888, bij geen yY gehoor 02230-22222.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 3