Pink Tesselaar snelste in Ronde van Den Hoorn Voetbalvooruitzichten jetbalprogramma andcompetitie volleybal Hoeder en peutergym SVC voetbal gaat door Surfwedstrijd ZPC TX '71 werd tweede in driekamp te Gieten Najaarsmarathon paardevrienden Jeugdsurfers zamelen geld in voor clubgebouw Cursus koetsierbewijs Dwerggeitenshow succesvol f.WhW&WW'.: jDAG 6 SEPTEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ;f(|ag 7 september 1985: afdeling Noordholland: Z-KGB, 14.00 uur i0gels-Cocksdorp, 14.30 uur jl 2-Zouaven 2, 12.00 uur ',3-SVO/Z 3, 14.30 uur ioren: jywen A1-Texel A1, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) ,-gels A1-Oosterend A1, 14.30 uur IA2-WGW A4, 14.45 uur rnacht A1-Tex.Boys A1, 14.30 uur ;!B1-Succes B2f 13.30 uur :n Bl-Oosterend B1, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) B3-Tex. Boys B2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) iV B5-Texel B2, 14.30 uur Tin C1-Oosterend C1, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) jWC3-Texel C1, 14.30 uur tel C2-WGW C4, 13.30 uur Joys C1-JVC C3, 13.30 uur SC C3-De Koog C1, 11.30 uur H C1-SVAP C2, 13.30 uur CC4-Cocksdorp C1, 14.30 uur unes: sierend-Dirkshorn, 16.00 uur cfingermeer-Cocksdorp, 14.30 uur ,dag 8 september 1985: klasse A KNVB; lAhead-Texel, 14.30 uur i|VB afdeling Noordholland: Boys-Duinranders, 14.00 uur choorl-ZDH14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Koog-Sint Boys, 14.00 uur idesluis-Oosterend, 14.00 uur 'ron 2-Texel 2, 14.00 uur (el 3-Zeemacht 2, 14.00 uur pN 6-Tex. Boys 2, 11.00 uur ,el 4-Watervogels 4, 11.30 Uur el 5-WGW 7, 14.00 uur P6-Oosterend 3, 14.30 uur •tervogels 5-De Koog 2, 12.00 uur sterend 2-WGW 9, 14.00 uur Son 5-Tex. Boys 3, 14.00 uur tmes: ÏV-De Koog, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Boys-Winkel 3, 12.00 uur ixelcom petitie: Boys-De Koog, 10.30 uur Kterend-Cocksdorp, 12.30 uur amen reizen: j 7 september 1985: ttrek van Texel boot 12.05 uur: x. Boys B2, Oosterend B1, Ooste nd C1 en Texel A1 ndag 8 september 1985: rtrek van Texel boot 12.05 uur: DH 1 en Dames De Koog. een wedstrijd niet doorgaat lan de bus afbestellen, telefoon 12240) 12421. stop heden hebben zo'n 46 teams ch aangemeld voor de nieuwe volley- alcompetitie. De mogelijkheid tot in- chrijving wordt verlengd tot en met nsdag 10 september. Aanmelden mo- ijk bij Piet (02220-5230) of André 2220-4802). Het teamgeld bedraagt «Is gebruikelijk f200,—. De wedstrijd- ling van 10 september: Nico Ruis !8) 882 en Margriet Rey (02220) !45. eld A mannen: 3.05 u. Timmers bakkrNormaal Teso I.45 u. RSG-Teso Timmers 3.25 u. Smash-RWS RSG 105 u. Paal 9-Bouw Visser Smash 1.45 u. Expert-Kobeko DGM 2.25 u. DGM-Krim Kobeko feld B vrouwen en mannen: 5.05 u. Goënga-Klif 23 Antiekh. 1.45 u. AntiekhrSamen 1 Klif 3.25 u. Haarstudio-Seg.Eelm. Samen I-05 u. Autocentr.-A.H. v.Wijng.2 I.45 u. v.Wijng. 2-Dros mag. A.H. 225 u. v.Wijng. 1-Molenkoog Dros m. told C vrouwen i. Casino-CVI Smash 2 i. Smash 2-Smash 3 CVI 3.25 u. Lindeboom-Nokanto Mantje 1.05 u. Mantje-Westerlaken Nokanto 45 u. Gr.Slock-7 Prov. Westerlaken K3 2.25 u. Retsina-Durper drup Gr.Slock verband met het nieuwe programma tart de eerste avond om 19.05 uur. eerstgenoemde teams zorgen voor - =n teller. het vorige artikel over moeder en «utergym stond dat de lessen in Osterend ook steeds op vrijdag zou- plaatsvinden. Dat is echter niet 'ogelijk. De eerste drie weken zal dat o maandagochtend zijn, dus 9,16 en 3 september en vervolgens op de vrij- -gochtenden om 9.30 uur. De eerste $r op vrijdag is dus op 27 Member. Cocksdorp zijn alle lessen nor mal op donderdagochtend om 9.30 Jiir. Daar is de eerste keer donderdag september. De Ronde van Den Hoorn leverde een overwinning op voor de routi nier op de fiets Pink Tesselaar. De renners bleken zeer tevreden over het nieuwe parcours in het lood- sendorp, dat door de Herenstraat, langs de Slingerweg en het Klif voerde. De deelname viel enigszins tegen: 25 wielrenners. Bij de voorafgaande stratenloop bleek Theo Franchimon de snelste te zijn. De renners kwamen een kleine dertig keer door het dorp en dat was interes sant voor het in behoorlijk groten ge tale opgekomen publiek. Er waren di verse ontsnappingspogingen van Leen van Elk, Jan Spoolder, Tinus Lustig, Edo Kooiman en anderen. Uiteindelijk was het echter toch een sprint van het peloton die de uitslag moest brengen. Jan Spoolder zat vlak achter Tesselaar en deze Helderse renner voert nu het Lintex-klassement aan. Derde werd Hans Boks, eveneens uit Den Helder, vierde de eerste Texelaar Dirk Vinke, Edo Kooiman werd zesde en de jonge Niels Jimmink werd heel verdienstelijk zevende. Hans Koorn eindigde als elf de terwijl triathlon-atleet Auke Brou wer twaalfde werd. Bij de lopers was het krachtsvertoon van Franchimon groot. Ron Daalder en Daan Welboren volgden respectievelijk op 1 minuut 1 en 1 minuut 25. Daarbij moet wel aangetekend worden dat Minne Goënga, die momenteel toch wel Texels toploper is en die in Den Hoorn woont, niet meedeed, waar schijnlijk in verband met de hardloo pronde om Texel. Tijdens een speciale vergadering van de afdeling voetbal van de Sportvere niging De Cocksdorp is naar voren ge komen dat het voetbal door moet gaan. Het bestuur kon geen proble men meer oplossen omdat er geen en kele hulp voor was. Vrijdag was ruim de helft van alle voetballers er en werd er uitvoerig gediscuseerd over de hui dige gang van zaken: Slecht bezette trainingen, te kort dames-speelsters en geen onderbouw. Het bestuur van SVC wil graag dat de leden wat meer voor hun club gaan doen. De vele ta ken komen te vaak bij dezelfde men sen terecht. Verslagen schrijven, kle- dingwassen en terreindiensten zullen voortaan per toerbeurt door de leden gedaan worden. Om nieuwe voetbal- jeugd te krijgen gaat men onderzoeken of een F-pupillenteam (met jongens en meisjes v.a. 6 jaar) samengesteld kan worden. De drie jongste spelers van SVC zijn momenteel 9 jaar. Het damesteam heeft versterking no dig, want anders zal dit team te vaak een wedstrijd niet kunnen spelen door tekorten. Essentieel punt bij alle pro blemen is de begeleiding. Er is bij SVC bijna geen sprake van begleiding. Het bestuur ziet graag dat er voor elk voetbalelftal een vaste begleider komt, die alles voor het team regelt en zorgt dat dit team „draait". Al deze proble men werden vrijdag niet opgelost, maar SVC hoopt wel, dat de leden de helpende hand toesteken, anders gaat men een onzekere toekomst tegemoet. Daarnaast zal ook het bestuur z'n uit erste best doen om de voetbalafdeling te behouden. De Atletiekvereniging kon 19 lopers aan de start begroeten. Richard Ste vens uit Den Burg bracht de kortste afstand (1700 meter) op zijn naam, ge volgd door Niels Jansen uit Oude- schild. Nel Bruining finishte voor eigen publiek na 2 ronden in een tijd van 14.30 min. Theo Takes presteerde op de langste afstand goed met een tijd van 19.45 min., overigens wel 3.15 min. meer dan Franchimon nodig had. De combinatie hardlopen en wielren nen stemt bij de beide verenigingen tot tevredenheid. Ook het bezoeken van bijna alle Texelse dorpen blijkt een goede zet geweest te zijn. De Windsurfclub Texel houdt zondag a.s. voor de vijfde keer de zg. AGO- toer, een wedstrijd van De Cocksdorp naar Dijkmanshuizen. Deze toertocht telt mee voor de competitie om het clubkampioenschap en zal worden be geleid door volgboten. Zoals bij alle wedstrijden geldt ook hier de verplich ting een zwemvest te dragen of een trapeze met draagvermogen. Inschrij ving is mogelijk vanaf 11.30 uur in pa viljoen Paal 33 op het strand bij het reddingboothuis. Ook niet-leden mo gen meedoen. De start is om 12.30 uur. Na aankomst bij Dijkmanshuizen krijgt elke deelnemer koffie, soep en een herinneringsvaantje. Een groep van 70 leden van ZPC TX '71 deed mee aan de jaarlijkse drie kamp tussen Brummen, Gieten en Texel. Het strijdtoneel was deze keer in het Drentse Gieten. Er werd op beide dagen zowel gezwommen al gewater- poloëd. Het wedstrijdzwemmen ging erg goed, de meeste polowedstrijden verloor ZPC TX '71. Zaterdag was er een feestavond met als hoofdschotel de playbackshow. Hiermee wist het bestuur van ZPC TX '71 met het zelfgemaakte smurfenlied de eerste prijs in de wacht te slepen. Toen zondagmiddag de eindstand werd bekend gemaakt bleek dat ZPC TX '71 3de was geworden bij het waterpolo, Brummen 2de en Gieten 1ste. Bij het onderdeel zwemmen was Gieten 1ste, Texel 2de en Brummen 3de. SV Texel Het eerste gaat naar Go Ahead, deze Alkmaarders spelen met versterkte ver dediging dus weer veel mensen in het strafschopgebied. Texel zal het spel moet maken, tuint er hopelijk niet in door alles op de aanval te zetten en daarbij de verdediging te verwaarlozen. Vorig seizoen werd het een 1-0 neder laag, de verwachting is nu een ge lijkspel of een kleine Texel zege. De re serves nu eindelijk met twee oud 1e elftallers die het spel kunnen maken, gaan naar Wiron 2 dat vooral op eigen terrein meestal sterk voor de dag komt. Het zal daar in Den Oever geen gemakkelijke opgave worden om de punten te pakken. Texel 3 ontvangt Zeemacht 2 dat met een daverende 4-1 overwinning aan het nieuwe seizoen begon, het zal dan ook niet meevallen om de Sailors met lege handen naar Den Helder terug te sturen. Het vierde en vijfde ontvangen resp. Watervogels 4 en WGW7 met redelijke winstkan sen. A 1 gaat naar Zwaluwen. Al waarschijnlijk een van de sterkste elf tallen van deze afdeling. Een gelijkspel moet in Den Hoorn toch mogelijk zijn, als tenminste de gehele wedstrijd met de volle inzet gespeeld kan worden. B1 ontvangt Succes B2 en heeft mogelijk heden op winst. B2 en C1 krijgen het De zondag verreden kleine marathon van de vrienden van het paard was voor het grootste deel uitgezet op het oude land van Texel met het laatste gedeelte door het bos. De 11 deelne mers met bijrijders hebben met veel in zet sportief gestreden om de prijzen, die door de vereniging zelf beschikbaar waren gesteld. Er waren 'n paar nieu we hindernissen in het parcours opge nomen; hier vielen de meeste straf- punten. De stemming was weer prima, 's Avonds werd in hotel Bos en Duin onder grote belangstelling de uitslag door de jury bekend gemaakt: 1. Carlo Witte (wisselbeker); 2. R. Eelman; 3. W. Siebeling. Daarna werd er nog gezellig nagepraat en gedanst. Op initiatief van de jeugdcommis sie van de Windsurfclub Texel zal zondag 15 september een bijzonde re actie worden gehouden om geld bijeen te brengen voor het nieuwe clubhuis bij Dijkmanshuizen. De clubleden gaan dan rondjes surfen op de Waddenzee en voor elk rondje (van precies één kilometer) kunnen kennissen, familieleden en anderen geld beschikbaar stellen. De leden zijn nu op pad om spon sors te vinden die de actie op deze manier willen steunen. De. 'sponsortocht' van zondag 15 sep tember wordt gevaren van 12.00 tot 15.00 uur, een halfwindse baan tussen twee boeien die 500 meter uit elkaar liggen. De bedoeling is zoveel mogelijk rondjes om deze boeien te maken; het aantal kilometers wordt door een jury nauwkeurig bijgehouden. Aan de hand daarvan wordt de 'nota' opgemaakt waarmee de betreffende surfer het geld bij zijn sponsors kan ophalen. Als alle jeugdleden (tot en met 18 jaar) aan de actie meedoen kan er een flink bedrag voor het clubhuis mee worden verdiend. Voor degene die het meeste geld ver dient, degene die de meeste kilome ters surft en degene die de meeste sponsors werft, zijn prijzen beschik baar gesteld. in Den Helder tegen resp. WGW B5 en WGW C3 moeilijk. C2 krijgt het thuis tegen WGW C4 waarschijnlijk te zwaar. Z.D.H. De C junioren starten zaterdag de competitie op het Z.D.H. veld tegen S.V.A.P/74 C2 om 13.30 uur. Het eerste gaat zondag voor de eerste wedstrijd van de competitie naar Schoorl, dat de afgelopen zondag ver loor van M.O.C.. Vertrek boot 12.05 uur. Terreindienst zaterdag vóór 12.30 uur: Wim Arnout, Freddy Arnout en Chris Commandeur. Z.D.H. 2 is zon dag vrij. S.V. Oosterend Het eerste zaterdagelftal van Ooster end speelt komend weekend thuis te gen KGB, een oude bekende. KGB is de competitie sterk gestart met een 4-1 overwinning. Het resultaat van Oosterend was echter in de eerste wedstrijd boven verwachting zodat het spannend kan worden. Indien Ooste rend tot scoren weet te komen maakt het een grote kans op een overwin ning. De aanvang van deze wedstrijd is 14.00 uur. Zaterdag 2 speelt ook thuis en wel tegen Zouaven 2. Hopelijk weten de Oosterenders hun eerste puntjes binnen te halen. Zaterdag 3 gaat uit naar Vrone 3. Een gelijkspel likt hier tot de mogelijkheden te horen. De A-junioren komen zaterdag in Den Helder voor het eerst in het veld. Te genstander is het sterke Watervogels A1 en waarschijnlijk blijven de punten dan ook wel in Den Helder. De B- en C-junioren spelen tegen Wiron B1 en B2. B1 speelt uit en zal proberen een puntje mee naar huis te nemen. De C- junioren spelen thuis en zij zullen het opnieuw erg zwaar krijgen. De dames spelen dit weekend op zaterdag i.p.v. zondag. Zaterdag speelt men om 16.00 uur tegen Dirkshorn. Wanneer Ooste rend compleet op het veld verschijnt kan men een grote overwinning behalen. Zondag gaat het eerste naar Oudesluis om uit te komen tegen de club met die naam. Afgelopen week wist Oosterrend een knappe 5-2 overwin ning te behalen maar echt voldoende werd er nog nog niet gespeeld. Wan neer Oosterend niet te gespannen speelt moeten de punten mee naar Texel genomen kunnen worden. Het nieuwe zondag 2 speelt als enig zon- Van 8 tot en met 15 september or ganiseert Ruitercentrum Bornrif een cursus voor het koetsierbewijs. Het is de eerste maal dat deze cur sus op Texel gegeven wordt. De inhoud van de cursus is het leren mennen volgens het achenbach- systeem, theorie en praktijk. In de the orielessen komen o.a. de volgende on derwerpen aan de orde: tuigenkenis, rijtuigkennis en onderhoud, optuigen en aanspannen, de theorie van het mennen, veilig werken met paarden (verkeer), verzorging, voeding en ziekteleer. De theorielessen worden 's avonds ge geven, de praktijklessen 's morgens èn 's avonds in overleg met de cursusleider. De cursus wordt zondag 15 september om half elf afgesloten met het exa men, een praktisch en een theoretisch gedeelte. Er wordt geëxamineerd door een afgevaardigde van de Stichting Recreatie Ruiter. Nadere informatie en aanmeldingen tot uiterlijk zaterdag 7 september bij Rui tercentrum Bornrif, De Koog, telefoon (02228) 289. ook bestaat de mogelijkheid om alleen het examen af te leggen, voor diegene die al koetsierservaring hebben. dag thuis tegen WGW 9. Hier wordt op een overwinning van Oosterend ge rekend. Een zondag 3 elftal bleek toch te hoog gegrepen voor Oosterend. Zonder dat het een wedstrijd gespeeld heeft is het al weer uit de competitie teruggetreokken. Texelse Boys Zondag de eerste thuiswedstrijd voor Boys 1. Op bezoek komt een voor de Boys nog onbekende tegenstander: Duinranders uit Schoorl. Beide teams startten de competitie met een neder laag dus voor beide is het belangrijk een of twee punten uit deze wedstrijd te halen. Aanvang 14.00 uur. Terrein- dienst: Alfred Bakker en John Boo gaard. Het tweede gaat vroeg naar Den Helder. Ze spelen daar om 11.00 uur tegen WGW 6. Boys 3 speelt om 14.00 uur in den Oever tegen Wiron 5. De A-junioren ontvangen om 12.00 uur WGW A4 en de dames op dezelfde tijd Winkel 3. Deze Boysteams hadden 'n goede start en ook nu is de kans groot op 'n goed resultaat. Zaterdag zijn de B1-junioren vrij. B2 gaat met de boot van 13.05 uur naar ZAP B3 en C1 speelt op eigen terrein (13.30 uur) te gen JVC C3. De meisjes zijn vrij. Ook voor de pupillen begint de competitie. De D pup. spelen al om half 11 tegen Oosterend. De E pup. om 12.00 uur Bij SV. Texel en de F pup. beginnen om half 2 op het Tex. Boysveld. Zondag a.s. de eerste wedstrijden voor de ei landcompetitie. Voor de Boys op eigen terrein om half 11 tegen De Koog. S.V. De Koog De E-pupillen van S.V. De Koog spelen zaterdag hun eerste wedstrijd om 11.00 uur thuis tegen Oosterend. De C- junioren gaan zaterdag uit naar HCSC C3 te Den Helder. Vertrek bij Capri om 9.30 uur (boot 10.05 uur). Het eerste speelt zondag om 14.00 uur thuis te gen het sterke St. Boys. Ondanks de zware nederlaag tegen Zuidermeer moet het „nieuwe" Koog toch goed voor de dag komen. Het tweede elftal, dat de eerste weken nog niet over alle spelers kan beschikken, gaat zondag uit naar Watervogels 5 te Den Helder. Vertrek uit De Koog om 10.30 uur Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten Beatrixlaan, Kogerstraat, Waal- derstraat, Burgerhoutstraat. De Waal en het Marsplan Zaterdagmiddag om 2.00 uur wordt oud papier opgehaald te De Waal en in het Marsplan. De Cocksdorp en Eierland Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door de oudercommissie en leerlingen van de o.l. school. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de straat te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. (boot 11.05 uur). De dames gaan zon dag uit naar KSV te Heerhugowaard. Vertrek uit De Koog om 11.30 uur (boot 12.05 uur). Terreindienst: John List en Richard Daalder. Tijdens de zondag gehouden dwerg geitenshow in Purmerend kwamen de Texelse dwerggeitenfokkers zeer goed uit de bus. Van de 26 ingeschreven dieren behaalden de volgende 25 een eerste premie. Boklammeren:1a. Oscar v.d. Broekse- hoeve eig. K. de Ridder;1a. Bés v.d. Oldesmidse eig. A.C. Pool. Geitlammeren:1C. Esther v.d. Post hoorn, Kristel v.d Posthoorn, Nelleke v.d. Posthoorn;1D. Kathinka v.d. Post hoorn eig. K. de Ridder; 1C. Heidy v.d. Burcht, 1D. Hanny v.d. Burcht, Zarinska van Tyeslemore, Saphira v.d. Burcht eig. A.C. Pool; 1B. Meta van Hayenwood eig. M. Hoogenbosch; 1A. Tarinde 5 van Tyeslemore. 1B Ja- caranda 5 van Tyeslemore eig. F. Vos kuil. Jeugdgeiten: 1A. Ursula v.d. Batshoeve eig. F. Voskuil, 1B. Marieke 3 v.d. Veldhof eig. A.C. Pool; 1C. Ca- rola v.d. Posthoorn eig. K. de Rid der. Jonge geiten:1A. Kristel 5 v.d. Posthoorn, 1B. Marjo eig. K. de Rid der, 1B. Hilda van Aurora eig. A.C. Pool.Oudere geiten:Meta van Hayen wood eig. M. Hoogenbosch, 1C. Ma rieke 7 v.d. Batshoeve eig. K. de Rid der. Veteranen :1A. Lia v.d. Posthoorn eig. M. Hoogenbosch. Jeugdbok- ken:1B. Jonkheer 31 v.d. Batshoeve, eig. A.C. Pool, 1C. Willem 37 van Ty eslemore eig. K. de Ridder.Jonge bokken:1B. Jozef v.d. Doornslag eig. K. de Ridder. Bij de boklammeren werd Bas Kampioen tevens dagkampi oen en Oscar reservekampioen. Jeugd- bok res. Jonkheer 31, jeugdgeit res. Ursula 8, Jongere geit kampioen te vens dagkampioen Kristel 5, kampioen oudere geit Meta en veteranen Lia. De reservekampioen fokgroep. (Foto W. Moor)

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7