euringsuitslagen schapenfokdag 1985 anege krijgt eer voorzieningen ACEND4 RST over korting zwembadsubsidie: onbehoorlijk Spreekuur loco-burgemeester Vaste data rr instelling 1 I «In r ,...0 tot de oorspronkelijke pide overdekte manege al ,met allerlei extra voorzieningen uitgevoerd. Eerst was de be- g de manege zo sober mogelijk zetten en later voor aanvullin- b zorgen, maar de financiële Ijkheden blijken nu zodanig zijn dat er al direct meer kan uren. dit jaar met de bouw van start ren gaan, stellen B en W de raad de in het gemeentelijke investe- ön gereserveerde bijdrage van fl, ter beschikking te stellen van de inmstantie zou de sober opgezet- )e ƒ175.000— kosten. In de i— van deze investering de welzijngsstichting subsidie (ƒ12.500,— en verkregen. In de ïde ƒ125.000- zegde de gemeente- f31.250.— toe. Er was toen nog een van ƒ85.000,- dat door een lening zou worden gedekt. De gemeente had het manegeplan ook bij de provincie voor subsidie voorgedragen. Dat leek eerst niets te worden, maar me de dank zij wethouder Zegers en een af vaardiging van de stichting die ér in de statenvergadering een pleidooi voor hiel den, lukte het om ook van die kant een subsidie toegekend te krijgen. Vrijwel zeker is dat op ƒ75.000,- gerekend kan worden. Door deze extra financiële ruimte kunnen de plannen verder worden ingevuld dan eerst de bedoeling was. De foyer wordt nu beter uitgerust, er komen buitenbakken van 20x40 en 20x50 meter en een tenein van 60x40 meter om aangespannen te kunnen rijden. Ook wordt het stallingge deelte bestraat en van putten voorzien. De meerkosten worden geraamd op ƒ50.000— zodat de manege totaal ƒ225.000- kost. Ondanks dat wordt de exploitatie niet moeilijker omdat dank zij de provincie-subsidie minder geld hoeft te worden geleend. De Recreatiestichting Texel vindt dat het gemeentebestuur zich heeft schul dig gemaakt aan onbehoorlijk bestuur door niet langer het volledige jaarlijkse tekort van het zwembad Molenkoog te willen dekken. Destijds werd over eengekomen dat het verlies telkens door de gemeente zou worden gedra gen, maar het gemeentebestuur wil nu een lagere subsidie geven waarbij het zich beroept op het „volumebeleid". De RST heeft nu een bezwaarschrift inge diend (in het kader van de procedure rond het jaarplan sociaal-cultureel en emancipa tiewerk 1986). Unaniem is het RST-bestuur van mening dat men zich aan het oude raadsbesluit moet houden en dat het vo lumebeleid van de gemeente hier geen verandering in mag brengen. De intentie van het volumebeleid is het in de hand houden van de kosten, zo meent het bestuur en wat dat betreft heeft de RST zich aardig ingespannen. De kosten zijn aanmerkelijk beperkt. Helaas liepen de in komsten terug, maar daaraan is weinig te doen. Lange vergadering? De bezwaarschriften die tegen het sociaal- cultureel jaarplan zijn ingediend zullen don derdag 12 september door de raadscom missie voor welzijnsbeleid worden behan deld. In diezelfde vergadering wordt ge praat over de ,;welzijnsonderdelen van de gemeentebegroting. Verwacht wordt dat beide agendapunten zoveel vergadertijd vergen dat men 's middags om 15.30 uur al wil beginnen om (na een pauze) om 19.30 uur verder te gaan. Dit hangt mede af van het aantal bezwaarschriften tegen het jaarprogramma. Mocht er alleen een avondvergadering komen, dan zal dit nog tijdig worden bekend gemaakt. Fanfare Het Koninklijk Texels Fanfarekorps is gega digde voor het vrijgekomen gebouw van de kleuterschool „De Woelige Hoek". Het korps heeft in het huidige oefengebouw aan de Witte Kruislaan ruimtegebrek. Men wil nu een deel van de voormalige kleu terschool huren of kopen en in dit geval zal men bij het gemeentebestuur moeten aankloppen om subsidie. Hoewel nog niet is te zeggen hoeveel geld er nodig is wil het fanfare-bestuur dat deze wens toch wordt vermeld in het sociaal-cultureel jaarprogramma 1986 zodat er rekening mee kan worden gehouden. Onzekerheid over de financiële aspecten van deze zaak is er ook omdat het huidi ge fanfaregebouw en de muzieknis in de Wezentuin een nog onbekende rol kunnen spelen in de onderhandelingen. Gedurende de periode van de burge meestersvacature is wethouder D.F.G. Schilling loco-burgemeester. Hij houdt spreekuur op vrijdagmiddag van 14.30 tot 15.30 uur in het gemeentehuis. Donderdag 5 september Het Pakt heeft in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild een openbare fractieverga dering met spreekuur, aavang 20.30 Vrijdag 6 september Atletiekvereniging Texel heeft op het terrein van Texelse Boys een cooper- test, aanvang 19.00 uur. Inschrijven vanaf 18.45 uur. Zondag 7 september De Windsurfclub houdt de Aegon-toer van De Cocksdorp naar Dijkmanshui zen, start om 12.30 uur bij paal 33. Maandag 9 september De eerste etappe van de Tour de La salle wordt op Texel gehouden. Start om 17.30 uur vanaf de boot in 'tHorntje. Dinsdag 10 september De gemeenteraad vergadert om 19.30 uur in het raadhuis. kriek 1. Oudere rammen. tevens kampioen, fokker/eig. L. C. Inan, Oosterend; 1B, fokker H. oerdijk, Warnsveld, eig. C. M. Vee- Oen Hoorn; 1C, fokker G. Bakker, sterend, eig. A. Brans Pzn, Ooster- JD, fokker/eig. Gebr. Kooiman, sterend. kriek 2. Tweejarige rammen fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg; fokker A. D. Ruyter, Beemster, eig. Ijepkema, De Waal; 1C, tevens re- ,ekampioen, fokker A. C. Zee, Lam- [Schaag, eig. P. Verberne, Ooster- 1D, fokker P. J. Verberne, De 0. R. J. Witte, Den Burg; 2A, (e'r5Eig. G. Bakker, Oosterend; 2B, ferGebr. Oomes, De Weere, eig. J. Roeper, Oosterend; 2C, fokker W. Sakker, Den Hoorn, eig. Joh. D. sper zn, De Waal; 2D, fokker P. inker, Twisk, eig. C. W. Hin, ideschild. ibriek 3A. Éénjarige rammen fokker L. C. Eelman, Oosterend, M. C. Hin, De Waal; 1B. fok- C. A. Commandeur, Den 1C, fokker Fa. J. Blokker zn, men, eig. P. Verberne J. Hin, sterend; 1D, fokker W. J. Bakker, Hoorn, eig. P. J. Verberne, De IE, fokker/eig. A. Brans Pzn., Oosterend; 2A, fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 2B, fokker G. Bakker, Oosterend, eig. A. Brans Pzn., Ooste rend; 2C, fokker W. J. Bakker, Den Hoorn, eig. W. Bakker, Den Hoorn; 2D, fokker B. Kouters, Eist, eig. C. M. Veeger, Den Hoorn. Rubriek 3B. Éénjarige rammen. IA, fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg; IB, fokker C. Kikkert, Den Burg, eig. D. C. Kikkert G. Bakker, Den Hoorn-Oosterend; 1C, fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg; 1D, fokker Fa. J. C. Hin zn, Oosterend, eig. J. Mantje, Oudeschild; 1E, fokker C. Kikkert, Den Burg, eig. J. Eelman, Oosterend; 1F, fokker C. Kroon, Oostwoud, eig. P. Verberne, Oosterend; 1G, fokker C. Kikkert, Den Burg, eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 1H, fokker C. Kikkert, Den Burg, eig. R. J. Witte, Den Burg; 2A, fokker J. Mantje, Oudeschild, eig. A. Brans Pzn, Oosterend; 2B, fokker L. C. Eelman, Texel, eig. H. van der Star, 't Noorden. Rubriek 4A. Tweetallen ramlamme- ren van één vader. 1. G. Bakker, Oosterend (2x); 1. C. A. Commandeur, Oosterend. Rubriek 4B. Tweetallen ramlamme- ren van één vader. Brans uit Oost was de inzender van de meest productieve ooi en kreeg daarom uit iden van Dirk Roeper de wisse/prijs die door de schapencommissie van de plaatselijke visorganisaties ws uitgeloofd. De betreffende ooi van Brans had in vier worpen veertien meren ter wereld gebracht, twee vierlingen en twee drielingen. In 1984 en 1983 ging de vetprijs naar J. Eelman. 1. C. A. Commandeur, Den Hoorn (2x); 1. L. C. Eelman, Oosterend; 1. C. Kikkert, Den Burg; 1. D. C. Kikkert, Den Hoorn. Rubriek 4C. Tweetallen ramlamme- ren van één vader. 1. Gebr. Kooiman, Oosterend; 1. J. Mantje, Oudeschild; 1. J. C. Roeper, Oosterend;- 1. C. M. Veeger, Den Hoorn. Rubriek 4D. Tweetallen ramlamme- ren van één vader. 1. P. Verberne, Oosterend (3x); 1. R. J. Witte, Den Burg. Rubriek 5A. Drietallen ramlamme- ren van één vader. 1. G. J. Bakker, Oosterend; 1. G. Bak ker, Oosterend (2x); 1. A. BRans Pzn, Oosterend (2x). Rubriek 5B. Drietallen ramlamme- ren van één vader. 1. C. A. Commandeur, Den Hoorn (5x); 1. J. Eelman, Oosterend. Rubriek 5C. Drietallen ramlamme- ren van één vader. L. C. Eelman, Oosterend; 1. M. C. Hin, De Waal (2x); 1. C. Kikkert, Den Burg; D. C. Kikkert, Den Hoorn. Rubriek 5D. Drietallen ramlamme- ren van één vader. 1. D. C. Kikkert, Den Hoorn; 1. Gebr. Kooiman, Oosterend (3x); 1. C. M. Veeger, Den Hoorn. Rubriek 5E. Drietallen ramlamme- ren van één vader. P. Verberne, Oosterend (2x); 1. H. Tjepkema zn, De Waal (3x). Rubriek 6. Schaap met 2 ramlam- meren. IA, fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg; IB, fokker/eig. H. Tjepkema zn, De Waal; 1C, fokker/eig. D. C. Kikkert, Den Hoorn; 1D, fokker/eig. W. J. Bak ker, Den Hoorn; 1E, fokker/eig. P. Ver berne, Oosterend; 2A, fokker/eig. J. Mantje, Oudeschild; 2B, fokker/eig. M. C. Hin, De Waal; 2C, fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 2D, fok ker/eig. J. Mantje, Oudeschild. Rubriek 7A. Schaap met ooi- en ramlam. IA, fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg; IB, fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; IC, fokker/eig. Fa. J. C. Hin zn, Oosterend; 1D, fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; IE, fokker/eig. J. C. Roe per, Oosterend; 1F, fokker/eig. J. Eel man, Oosterend; 2A, fokker/eig. Fa. J. C. Hin zn, Oosterend; 2B, fok ker/eig. G. Bakker,Oosterend; 2C, fok ker/eig. A. Brans Pzn, Oosterend. Rubriek 7B. Schaap met ooi- en ramlam. 1A, fokker/eig. Gebr, Kooiman, Ooste rend; 1B, fokker/eig. J. Eelman, Ooste rend; 1C, fokker/eig. D. C. Kikkert, Den Hoorn; 1D, Oosterend; 1E, Oosterend; 2A, Oosterend; 2B, Oosterend; 2C, Oosterend; 2D, Oosterend; 2E, per, Oosterend. fokker/eig. J. Eelman, fokker/eig. J. Eelman, fokker/eig. J. Eelman, fokker/eig. J. Eelman, fokker/eig. J. Eelman, fokker/eig. J. Eelman, fokker/eig. J. C. Roe- Rubriek 7C. Schaap met ooi- en ramlam. IA, fokker/eig. G. Bakker, Oosterend; IB, fokker/eig. H. Tjepkema zn, De Waal; 1C, fokker/eig. P. J. Verberne, De Waal; 1D, fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 1E, fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 2A, fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 2B, fokker/eig. C. M. Vee ger, Den Hoorn; 2C, fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 2D, fok ker/eig. J.-C. Roeper, Oosterend. Rubriek 7D. Schaap met ooi- en ramlam. 1A, fokker/eig. Gebr. Kooiman, Ooste rend; 1B, fokker/eig. P. Verberne, Oosterend; 1C, fokker/eig. D. C. Kik kert, Den Hoorn; 1D, fokker/eig. M. C. Hin, De Waal; 1E, fokker/eig. M. C. Hin, De Waal; 1F, fokker/eig. J. Mant je, Oudeschild; 1G, fokker/eig. J. Mantje, Oudeschild; 2A, fokker/eig. M. C. Hin, De Waal; 2B, fokker/eig. J. C. Roeper, Oosterend. Rubriek 8. Schaap met 2 ooilam meren. IA, fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg; IB, fokker/eig. P. Verberne, Oosterend; IC, fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg; ID, fokker/eig. Fa. J. C. Hin zn, Oosterend; 2A, fokker/eig. D. C. Kik kert, Den Hoorn; 2B, fokker/eig. Gebr. Kooiman, Oosterend; 2C, fokker/eig. C. M. Veeger, Den Hoorn. Rubriek 9. Schaap met drie lam meren. 1A, fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg; 1B, fokker/eig. H. Tjepkema zn, De Waal; 1C, fokker/eig. C. A. Comman deur, Den Hoorn; 1D, fokker/eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 2A, fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 2B, fokker/eig. D. C. Kikkert, Den Hoorn. Rubriek 10. Viertallen oude ooien. 1A, tevens kampioen, C. Kikkert, Den Burg; 1B, tevens reservekampioen, L. C. Eelman, Oosterend; 1C, J. C. Hin Et zn. Oosterend; 1D, H. Tjepkema Et zn, De Waal 2A, C. A. Commandeur, Den Hoorn; 2B, J. Eelman, Oosterend; 2C, C. A. Commandeur, Den Hoorn; 2D, C. M. Veeger, Den Hoorn. Rubriek 11. Drietal éénjarige ooien welke in 1985 geworpen en ge zoogd hebben. 1A, M. C. Hin, Oosterend; 1B, C. M. Veeger, Den Hoorn. Rubriek 12A. Viertal éénjarige ooi en van één vader. 1A, L. C. Eelman, Oosterend; 1B, C. Kikkert, Den Burg; 1C, C. A. Com mandeur, Den Hoorn; 1D, C. A. Com mandeur, Den Hoorn; 1E, J. Eelman, Oosterend; 1F, J. C. Hin zn, Ooste- Elke eerste donderdag van de maand (na het fractieberaad) houdt de VVD Texel in hotel Rebecca in De Waal een instuifavond voor leden en introducees. rend; 1G, L. C. Eelman, Oosterend; 1H, D. C. Kikkert, Den Hoorn; 2. W. Bakker, Den Hoorn. Rubriek 12B. Viertal éénjarige ooi en van één vader. 1A, tevens kampioen, J. Mantje, Ou deschild; 1B, tevens reserve kampioen, P. Verberne, Oosterend; 1C, H. Tjepke ma Et zn, De Waal; 1D, J. C. Roeper, Oosterend; 1E, Gebr,. Kooiman, Oosterend; 1F, Gebr, Kooiman, Ooste rend; 1G, M. Witte, Den Burg; 2A, Fa. Joh. D. Roeper Et zn, De Waal; 2B, Joh. D. Roeper Et zn, De Waal. Rubriek 13A. Viertal ooilammeren van één vader. 1A, tevens kampioen, C. A. Comman deur, Den Hoorn; 1B, tevens reserve- kampioen, C. Kikkert, Den Burg; 1B, Fa. J. C. Hin Et zn. Oosterend; 1C, C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1E, Fa. J. C. Hin, Oosterend; 2A, M. C. Hin, Oosterend; 2B, L. C. Eelman, Oosterend. Rubriek 13B. Viertal ooilammeren van vader. 1A, P. Verberne, Oosterend; 1B, J. Mantje, Oudeschild; 1C, H. Tjepkema Et Zn, De Waal; 1D, D. C. Kikkert, Den Hoorn; 2A, Gebr. Kooiman, Oosterend; 2B, Gebr. Kooiman, Ooste rend; 2C, J. C. Roeper, Oosterend; 2D, H. van der Star, 't Noorden. Mevrouw Verberne met de reservekampioen. Eelman met zijn zelfgefokte kampioensram. De eigenaars van da drie basta remmen uit da jeugdklasse mat hun dieren. Rechts Kooiman mat de ram Igatokt door de Maatschap TJap- kema zn) die de derde plaats kreeg. PAGINA 9 [G 6 SEPTEMBER 1985 TEXELSE COURANT

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9