Cjroen \jjmrL-Jexels in het hart ipringer bv kocht lotel De Lindeboom Herinrichten raadhuis met oog op mindervaliden og onzekerheid over verenigingsgebruik van schouwburgzaal Tissen dijk en duinenrij uizenissen iib wil Oudeschilder portprobleem oplossen Minister: Razende Bol toch bij Texel Play it again bij Carita IICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.015 DINSDAG 17 SEPTEMBER 1985 N eParkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. erktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266 en der Heijden, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393. osterhof is met vakantie, ferities, abonnementen, etc.: De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, )2220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs ƒ18,10 per kwartaal; los 80 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. >lcafé-restaurant De Lindeboom is opnieuw in andere jen overgegaan. Na precies 2/2 jaar heeft Harry Keesom bedrijf en schouwburgzaal en inventaris verkocht aan nger bv uit Groningeneen beleggingsmaatschappij die idere horecabedrijven in het /and in handen heeft. De dracht heeft vrijdag plaatsgevonden, nadat drie weken den overeenstemming werd bereikt. lirectie is in handen gelegd van (jarige Marten de Vries en zijn wThiesina uit Roden. Zij wor- momenteel door Keesom inge- it; donderdag a.s. betrekken bedrijfswoning van het hotel. Keesom gaat terug naar ,,De fr- door Klaas Bonne huismuis in de kaasfabriek tot zijn knagend vrouwtje maar vast te teren om 'ten op een houtje als ik deze krant geloof ik mijn hart at kloppen de directie kaasgroep wit (daags mee gaan stoppen bent maar mooi gestuurd besluit van deze lieden heeft het leven zonder kaas mor een muis te bieden? hunnen nu wel overgaan iidse of Edammer dan moeten wij hier weg if is toch wel jammer kosten, zeggen zij ?r dan de baten dat trek je dan toch wel recht kaas met groter gaten? waar het om de centen gaat (preekt de vos de passie w eerbied voor de muis ijf straks dood 'voor 't kassie. ^heer B. P. Rab, directeur in het gelijknamige bedrijf in Geschild, wil op het in- ustrieterrein van die plaats in tennisbal bouwen, waarin ok ruimte zal zijn voor Oude- :hilder sporters. Daarmee zou 't nijpende probleem van het 'tb re ken van een goede tortzaal in dit dorp zijn opge- st. Rab is momenteel met de imeente in onderhandeling. -et is toch schaamteloos dat je Texel nog niet overdekt kan 'smmen, tennissen en paardrij- n", licht hij zijn plannen toe: wil dus die tennishal neerzet- i Ons bedrijf staat in Oude- liild, daar ontbreekt een sport- kommodatie en als ik dat pro- tem dan gelijk kan oplossen doe dat, als een gebaar naar de Ou- schilder gemeenschap". denkt dat de sporters uit het 'P straks voor dezelfde tarieven echt kunnen als in de gemeen de voorzieningen. Toch wil hij lenniszaal, waarin twee banen ^en, commerciëel exploiteren: 's de gemeente een sporthal toet voor anderhalf miljoen 'w ik die voor een half miljoen, 'is bekend dat het bedrijfsleven gelijke zaken veel eerder renda- maakt dan de overheid." 'de tennishal gebouwd wordt vast, de bouwvergunning is kinnen. Rab hoopt echter dat 9emeente zal meebetalen aan dure inrichting als tegenpresta- voor de mogelijkheden die de •ernemer schept voor de Oude- 'ilder bevolking. Raadskelder" dat hij weer op de oude voet op jaarbasis gaat exploi teren. Hij neemt uit ,,De Linde boom" twee van de tien perso neelsleden mee. Twee andere per soneelsleden gaan de WW in om dat de nieuwe directie het bedrijf anders gaat runnen en dan aan zes personeelsleden genoeg heeft. Die verandering betreft alleen het restaurant, waar men nog wel voor een maaltijd terecht kan, maar veel minder uitgebreid dan bij Keesom mo gelijk was. De nieuwe eigenaar ziet za kelijk perspectief in seminars en con gressen waarvoor de accommodatie van ,,De Lindeboom" zeer geschikt is, echter in combinatie met overnach tingsmogelijkheden elders op het ei land wat noopt tot samenwerking met eigenaars en exploitanten van (betere) appartementencomplexen. Directeur De Vries heeft ervaring in het aantrek ken en ontvangen van congressen en ziet op Texel ruime mogelijkheden. Hij had in Roden een familiebedrijf, waar hij. is uitgestapt om meer zelfstandig te kunnen zijn. Molensteen Keesom en zijn bemiddelaar Paul Kuip van Texel Vastgoed willen niet zeggen wat Springer voor ,,De Lindeboom" heeft gegeven, maar ze willen wel kwijt dat het bedrag wat lager is dan Keesom 2/2 jaar geleden betaalde. Harry Keesom is er niet in geslaagd het bedrijf bevredigend te exploiteren. Molensteen was de schouwburgzaal die veel meer kostte dan hij opbracht en daardoor een veel te zware last vormde voor de totale exploitatie. Kee som hoopte dat de gemeente de schouwburgzaal zou overnemen, maar pogingen om B. en W. daartoe over te halen mislukten, ondanks de druk die Keesom uitoefende door te bepalen dat verenigingen voortaan niet meer in de zaal terecht konden, tenzij ze dui zend gulden per avond wilden betalen. Tegelijkertijd gaf hij opdracht aan Texel Vastgoed om de zaal te koop aan te bieden, wat onder meer leidde tot een advertentie in De Telegraaf. Het was deze advertentie waarop Springer rea geerde en die heeft geleid tot verkoop van het hele bedrijf. Verenigingen Op dit moment bestaat er nog de on zekerheid over de vraag in hoeverre in het aanstaande winterseizoen de schouwburgzaal weer ter beschikking zal staan van de plaatselijke toneel- en andere verenigingen. Springer heeft in deze geen enkele verplichting op zich genomen. Tijdens de onderhandelin gen is er wel geprobeerd te regelen dat de schouwburgzaal voor een rede lijk bedrag ter beschikking van het plaatselijke vereniginsleven zou komen, waarbij het tarief van de Burgemeester De Koning-hal als maatstaf is geno men. Dit was voor de nieuwe eigenaar acceptabel als de Recreatiestichting (eigenaar van de ondergrond) zou af zien van de jaarlijkse erfpacht van f22.500,— en voortaan met een sym bolische canon van f\— genoegen zou nemen. De Recreatiestichting was daartoe bereid en B. en W. stelden Gedeputeerde Staten voor hiermee ak koord te gaan. Door ziekte van de be trokkenen GS-vertegenwoordiger is de besluitvorming hierover echter ver traagd, zodat er geen GS-fiat was toen het hotel vrijdag werd overgedra gen. De eigenaar heeft zich toen ver plicht het volle erfpachtsbedrag te be talen met als voordeel dat hij de han den vrij heeft en met geen vereniging rekening hoeft te houden als hij con gressen en seminars naar Texel pro beert te krijgen. De zaak lijkt echter bespreekbaar als de goedkeuring van GS alsnog komt. Directeur Marten de Vries trechtsen Harry Keesom bekrachtigen met een handdruk de eigendoms- en directiewisseling van Texels meest besproken horecabedrijf. Voor de verenigingen die regelmatig gebruik maken van de andere zalen van het hotel verandert er niets; de met Keesom overeengekomen condi ties blijven voorlopig van kracht. ,,De Lindeboom" is vrijdag ook in juridisch opzicht overgedragen dus met voldoe ning van het registratierecht. Dat laatste wijst erop dat de nieuwe eige naar met het bedrijf serieuze exploita tieplannen heeft en niet onmiddellijk zal trachten een volgende koper te vinden. Harry Keesom zegt tevreden te- zijn over het verloop van de transactie. ,,Het was natuurlijk niet onze bedoe ling om het hotel al weer zo gauw te verkopen, maar het is nu eenmaal niet gelukt om tot een acceptabele exploi tatie te komen. Veel mensen, ook van de gemeente, dachten dat ik failliet zou gaan en zeiden zelfs in het open baar dat ze dat een oplossing zouden vinden voor het zalenprobleem. Maar een faillissement is niet aan de orde geweest. Ik spring er redelijk uit. We gaan nu weer terug naar het begin, naar ,,De Raadskelder" dus". Een poging van het VVD-kamerlid J„Franssen om de Razende Bol alsnog ingedeeld te krijgen bij de gemeente Den Helder lijkt te mislukken. Tijdens de donderdag gehouden kamerbehandeling van het vraagstuk bleek dat waar schijnlijk alleen de voltallige VVD- fractie het door Franssen voor gestelde amendement zal steunen. Minister Rietkerk van Binnenlandse Za ken (ook VVD) nam de argumenten van Franssen om de Bol aan Den Hel der toe te wijzen niet over en bleef zich dus scharen achter het advies van de provincie. Zoals bekend is een van de belang rijkste redenen om de Razende Bol aan het gemeentelijk gebied van Texel toe te voegen het feit dat de zand plaat zich langzaam in de richting Texel verplaatst en daar op den dur zal vastgroeien. Volgens Franssen staat het nog te bezien of dit proces zo snel voort gaat aat net als argument door de beugel kan. Hij vindt Helderse zeg genschap over de Razende Bol van belang in verband met de vaarwegen er omheen, die worden gebruikt door de vanuit Den Helder opererende offshore-industrie en de marine. Op Rietkerk maakte dat echter onvol doende indruk, wat betekent dat de minister over deze zaak botst met de fractie van zijn eigen partij. Het maakt in deze ook verschil of men een plaatselijke dan wel een landelijke VVD-er is. In de afgelopen raadsverga dering waarschuwde de Texelse liberaal Gerbrand Poster voor een lobby in Den Haag die erop gericht was de Ra zende Bol alsnog aan Den Helder toe te wijzen, waarbij hij dus zijn partijge noten op het oog had. Hij riep de an dere fracties in de gemeenteraad op te bellen of te telegraferen om de mi nister op te roepen voet bij stuk te houden. Verschillende partijen hebben dat inderdaad gedaan. Het CDA stuur de een telegram en ook Poster voerde actie om de claim van Texel te onderstrepen. (Advertentie I.M.) De raadscommissie voor algemeen en organisatorisch beleid was gistera vond snel klaar met haar deel van de gemeentebegroting. Het belang rijkste punt, herinrichting van het raadhuis, kon in de ogen van de com missieleden genade vinden mits er goed aandacht werd besteed aan het beter toegankelijk maken van het gebouw voor mindervaliden. Een plan voor de herinrichting werd tijdens de vergadering aangeboden. De kosten die naar verwachting met dit project gemoeid zullen zijn, belopen f338.800- Het college heeft de benodigde uitbrei ding in vloeroppervlak berekend op 322 vierkante meter. Volgens het plèn dat gisteravond gepresenteerd werd, kan binnen het bestaande gebouw ruimte gewonnen worden door twee gangkoppen af te schutten (30.8 m2) door het in gebruik nemen van de gro te b en w kamer (49), de trouwzaal (63), het priëel (29), de bodewoning (101) en de raadskelder (162). Dat laatste aspect van het plan staat ech ter op losse schroeven door de recente ontwikkelingen rond het restaurant dat daar nu in gevestigd is en waarover u elders in deze krant leest. Inclusief de raasdskelder zou deze operatie 435 vierkante meter opleveren, bij het niet benutten van de raadskelder zou de benodigde ruimte eventueel gevonden kunnen worden door het bouwen van een extra verdieping op de bodewoning. Het priëel, de trouwzaal en de b en w- kamer zouden het domein worden van de afdeling ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, de raadskelder zou kantine, vergaderruimte en eventueel expositieruimte worden, de afdeling fi nanciën zou gesplitst kunnen worden en samen met Personeel en organisatie in de door RO vrijgemaakte ruimte passen. In de hal zal een balie, recep tie en telefooncentrale komen. Op die manier wordt voor ieder mens plus bu reau een werkruimte van tien vierkante meter gemaakt, alleen stagiaires plus bureau zullen het met zeven vierkante meter moeten doen. Ambtenaren die naast een bureau ook een tekentafel hebben, krijgen een toeslag van 1/2 vierkante meter, chefs krijgen 20 vier kante meter, diensthoofden en wet houders 25, de secretaris 30 en de burgemeester 47 vierkante meter. In die grotere ruimten is dan ook een vergaderhoek ingeruimd. Deze normen zullen in de praktijk natuurlijk niet al tijd precies kunnen worden toegepast omdat van het al bestaande gebouw wordt uitgegaan. Verdeeld Ondanks diverse aansporingen van wethouder Daan Schilling om toch vooral kritiek te leveren, konden de raadsleden zich goed vinden in het plan. Alleen Tine Krijnen-Baijs (Texels Belang) hield een slag om de arm. Zij vertelde dat de meningen in haar frak- tie verdeeld zijn. Joop van de Meer (VVD) kwam binnen toen de discussie al gevoerd was, maar hij vertelde dat ook zijn fractie vraagtekens had gezet. Henk Beumkes (Pakt) was dudelijk: Dit had al lang geleden moeten ge beuren". Riet Huitema kwam met het punt van de slechte toegankelijkheid van het raadhuis. Aanpassingen waren inderdaad niet in de plannen opgeno men, maar Schilling was het hartroe rend met haar en de rest van de com missie eens: Ik ga nog verder dan het alleen maar eens zijn, ik zal het tot het mijne maken en erover praten in het college". Schilling pleitte overigens voor het goedkeuren van dit plan: ,,Als je wet houder bent zit je toch wat dichter bij het werk in het raadhuis en in de af gelopen jaren heb ik me vaak afge vraagd hoe er zo goed gewerkt kon worden terwijl de mensen toch zo op gepakt zaten. Daar blijken dan ook klachten over te bestaan. Een sterk ar gument voor de verbetering vind ik ook dat we per arbeidsplaats maar on geveer drieduizend gulden investeren en dat is erg weinig voor een dergelij ke verbetering". Musea Beumkes vroeg wat bedoeld werd met de opmerking in de aanbevelingsbrief van de begroting dat in de toekomst wellicht zal moeten worden bijgedra gen in de exploitatie van niet gemeen telijke voorzieningen. Ambtenaar P. Blankevoort antwoordde dat het bij voorbeeld ging om de Stichting Texels Museum, die te maken krijgt met kor tingen op de rijkssubsidie. De meerkosten die bleken bij het indie nen van de begroting van het grond bedrijf zijn vooral veroorzaakt door de voormalige kleuterscholen, waarvan sinds kort de lasten op de begroting van het grondbedrijf drukken zonder dat daar vooralsnog inkomsten tegeno ver staan. Dat vertelde dezelfde amb tenaar als antwoord op een vraag van hetzelfde raadslid. Tine Krijnen vroeg naar eventuele be lastingverhogingen die nodig zouden zijn om investeringen te kunnen doen. Het college kondigde aan dat die mo gelijkheid bestaat zonder daar dieper op in te gaan. Schilling noemde nu als voorbeeld het verhogen van de reini gingsrechten om over de kunnen gaan op het gebruiken van vuilcontainers in plaats van plastic zakken. Dubbeldekker In de rondvraag vroeg Tine Krijnen of de gemeente mogelijkheden had om op te treden tegen het vervoeren van passagiers met de dubbeldeksbus, waarmee promotie voor Koger onder nemingen wordt bedreven: ,,Moet het met Texel de pretparkkant op? Die dubbeldekker rijdt met passagiers, dat heb ik zelf gezien. Waarom mag dat, terwijl het in Amsterdam bijvoorbeeld niet in toegestaan?" Schilling moest het antwoord schuldig blijven maar be loofde de zaak te onderzoeken. Tine Krijnen vroeg in hetzelfde „pretpark" verband of er een vergunning was af gegeven voor het aanleggen van een „strand" in de Dorpsstraat tijdens het Tropical Sea Festival. Schil ling ontkende dat maar zei er wel bij dat die operatie met de nodige zorg vuldigheid was uitgevoerd. Oogsttijd Riet Huitema roerde in de rondvraag een punt aan waar zij het al vaker over heeft gehad: „De oogsttijd komt er weer aan en ik wil graag dat er goed gecontroleerd wordt of trekkers en wa gens wel aan de verlichtingsvoorschrif ten en dergelijke voldoen. Bovendien moet zeker tijdens de bietencampagne in de gaten worden gehouden of de wegen schoon blijven en of er geen bieten op de weg vallen. Dat is ont zettend gevaarlijk". Schilling kende het probleem en zegde toe in overleg te treden met het waterschap over het schoonhouden van de wegen. Den Burg. Vanaf woensdag 18 sep tember presenteert Carita de mooiste najaars- en winterkollekties die u maar denken kunt, een keuze die u zelden heeft meegemaakt op Texel. Gaat u zelf maar na: Jackpot - Dranella - Studio Fais - Emanuel- le - Swinger - Trëder - Open en natuurlijk onze topper: In Wear. Ook onze Matinique kollekties, vooruitstrevend als altijd, zijn com pleet. Daarom luidt de slogan bij Carita „PLAY IT AGAIN" De kollekties tonen een duidelijke invloed van de vijftiger en zestiger jaren. Een lange strakke stijl met de nadruk op taille en schouders. Een stijl zonder pretenties, netjes en in formeel, die door iedereen op ge heel eigen wijze kan worden geïn terpreteerd. Een stijl ook die in speelt op vele stemmingen: vrolijk, opgewekt, romantisch, gekleurd, pretentieloos of zeer bescheiden en elegant. Een goed advies, neem vrij blijvend een kijkje in de boutique met de meeste keus en koploper in de modewereld. Uniek voor Texel. Vele groetjes van Carita en haar medewerksters. Carita's Boutique 2 in 1 Weverstraat 5, Den Burg - Texel. P.S. Oh, ja, dit was ik bijna verge ten. Als enigste boutique van Texel blijft vanzelfsprekend bij elke aan koop de traditionele Texelse korting gehandhaafd. Zoals u ziet „Carita doet wat voor haar cliënten".

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 1