Oosterend op de weg terug svo/z HRC benutte elke fout van Texel Ruime overwinning op 0SV van Texel-HRC 1-3 Zaalvoetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma Redelijke vangst bij sportviswedstrijd Leraren wonnen zaalvoetbaltoernooi van Rijkspolitie Onverwachte damnederüaag Vittali Oosterend gaf Hauwert geen kans Texla verspeelt tweede plaats PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 17 SEPTEMBER m Drie fouten van de Texel- verdediging betekende evenveel doelpunten voor HRC, dat zelf geen kansen kon creeëren en daar om dankbaar profiteerde van de weekaanbieding van Texel. Eindstand 1—3. Texel wist wel een aantal kansen te scheppen, vooral wanneer er werd aangevallen over de vleugels, maar zag maar één maal kans om te scoren, zo dat het team de nederlaag geheel aan zichzelf te wijten heeft, in de Texel-verdediging speelden Arjan Verseput en Koos Tjepkema een reso lute wedstrijd, maar maakten Klaas Dirk Koorn en Nicol Schermer teveel fouten bij het uitverdedigen door te snel diep te spelen of te lang te lopen met de bal. Met name Nicol Schermer vergeet nogal eens dat voetbal een teamsport is en dat individuele belan gen op de tweede plaats komen. Schermer is ongetwijfeld een goede speler, maar moet als verdediger so berder gaan spelen. Bij Texel ontbrak Piet Monster, die op eigen verzoek is teruggegaan naar het tweede elftal. Begin De beginfase was duidelijk voor Texel dat tot driemaal toe unieke kansen kreeg om de score te openen. Uit een .voorzet van links verscheen Rob van der Stap alleen voor HRC keeper Ve- nig, maar deze stopte de inzet. Ook de kansen die Simon Brand en Louis Uriot kregen gingen verloren. In de 7de minuut treuzelde Wilke Wassenaar te lang met de bal aan de voet. Hij verspeelde deze aan Heiko van Leeu wen die dankbaar profiteerde en met een strak diagonaal schot scoorde: 0 1. Toen Texel in de 16de minuut op de rand van het strafschopgebied een Hoofdklasse: Nissan-Mantje Oosterend-ZDH Gamma 2-Casino 2 Gamma-Nissan 2 Eerste klasse: Oosterend 4-Oosterend 3 Tweede klasse: Alkema-Qosterend 5 Kikkert/Topido-Nissan 4 Derde klasse: Oosterend 7-Texel 2 Gamma 5-Casino 5 Gempo-Nioz Alkema 2-Oosterend 6 Vierde klasse: Oosterend 9-Oosterend 8 Rab 2-Ver. Schilders 3 Texel 3-ZDH 3 De Koog 2-Ver. Schilders 2 Nioz 2-Casino 6 Vrouwen: Kikkert/Topido 2-Casino 3 Oosterend-Nissan Junioren: Eerste klasse: Ratronics-Graaf Spuiterij Zeven Provinciën-Texel FC Lange Ben-Ver. Schilders Tweede klasse: Gamma 2-Bremakker Ria's Winkeltje 4-ZDH Woensdag 18 september: 17.15 u.: Ria's Winkeltje 4-Gamma 3 17.45 u.: Ratronics-Sluiter offs.serv. 18.30 u.: Casino-Kikkert/Topido (d) 19.25 u.: De Mok-Gamma 3 20.15u,: Slufterhoek-Kikkert/Topido 21.10 u.: Ver. Schilders-Nissan 3 22.00 u.: A O 2000 2-Texel Zaaldienst: Oosterend. Donderdag 19 september 17.15 u.: Ria's Winkeltje 3-Texel 2 17.45 u.: Ria's Winkeltje-Graaf Spuit. 18.30 u.: Alkema-Jelleboog 2 19.25 u.: Mantje 2-Nissan 4 20.15 u.: Oosterend 4-Rab 21.10 u.: Jelleboog-ZDH 2 22.00 u,: Oosterend 5-Casino 4 Zaaldienst: Ver. Schilders Vrijdag 20 september: 17.20 u.: Alkema 2-Gamma 4 18.15 u.: Casino 3-Oosterend 3 19.05 u.: Kikkert/Topido 2-Mantje 3 20.00 u.: Casino-Gamma 2 20.50 u.: Casino 2-A O 2000 21.45 u.: Oosterend 2-Nissan 22.35 u.: Mantje-Oosterend 1 Zaaldienst: Texel Maandag 23 september: 17.15 u.: Zeven Prov.-Ver. Schilders 18.00 u.: Oosterend-Gamma (d) Zaaldienst: ZDH vrije trap mocht nemen, was het Louis Uriot die met een trap a la Platini de bal in de HRC-kruising krulde: 1—1. Texel kreeg weer hoop, maar deze werd nog voor de rust de grond inge boord. In de 40ste minuut verspeelde Klaas Dirk Koorn op dezelfde wijze als Wassenaar de bal en André Koeten schoof de bal onder keeper Bart Heer schap door: 1—2. Keeper Heerschap heeft de gehele eerste helft nauwelijks werk gehad maar moest door twee verdedigende blunders capituleren. Gevaarlijk De tweede helft is Texel nog een aan tal keren gevaarlijk geweest, vooral wanneer over de vleugels werd gespeeld. Maar de kopballen uit die voorzetten werden door Louis Uriot en Simon Brand niet verzilverd, doordat ze over het HRC-doel gingen of door de sterk keepende Venig werden gestopt. HRC kwam 5 minuten voor tijd op 1—3 en weer was er een fout van Texel voor nodig. Bart Heerschap reageerde niet geheel juist toen een HRC-speler doorbrak en de naar bin nen getrokken bal werd eenvoudig door Harry Oort verzilverd: 1—3. De viswedstrijd van zondag bij de IJs- dijk bracht deze keer redelijk vis op de meetlatten. Het totaal aantal vissen was deze keer 19, met een gezamenlij ke lengte van 385 cm. Bij de senioren is de uitslag 1. Wim Verhagen: 1 paling en 1 schol, 67 cm.; 2. Cor Huisman: 3 platvis, 54 cm.; 3. Herman Boks: 2 platvis, 45 cm. In de afdeling jeugd: 1. Jan Jacob Keijser: 3 vissen, 51 cm.; 2. Niels Vin- ke: 2 vissen, 43 cm; 3. Alexander Boks: 2 vissen, 33 cm. De volgende wedstrijd is op zondag 6 oktober, aanvang 8.00 uur in Oude- schild bij de R.K. kerk. Dit is voorlopig de allerlaatste krant bij de uitreiking van de Scheunemai lerarenteam. Het zaalvoetbaltoernooi om de Scheuneman-bokaal is ook dit jaar een sportieve en vooral ook gezelli ge ontmoeting geworden. De wis selbokaal ging deze keer naar het elftal dat was samengesteld door Texelse leerkrachten, dat dit jaar voor het eerst meedeed. De leraren wonnen de finalewedstrijd met 3—1 van de ploeg van de Rijkspoli tie te water dankzij een duidelijk overwicht. In het lerarenelftal schitterden vooral Hans van Slooten en Jitze Beinte- ma.Eerstgenoemde nam na afloop uit handen van oud-burgemeester Engel vaart de bokaal in ontvangst. aarop de heer J. A. Engelvaart voorkomt, hier 'bokaal aan Hans van Slooten van het Tweede werd dus de Rijkspolitie te wa ter, derde de ploeg van de Texelse PTT (ook een nieuwkomer), vierde het team van het district Alkmaar van de Rijkspolitie, vijfde het Nioz en zesde de Brandweer. Vorig jaar won het district Alkmaar de bokaal; deze ploeg verloor nu de kruis finale van de leraren. Dat was een vrij harde wedstrijd die met 3—3 eindigde zodat strafschoppen de beslissing moesten geven. De andere kruisfinale (PTT tegen Rijkspolitie te water) ein digde met 2—2 en ook hier moesten strafschoppen de doorslag geven, wat ten gunste van de politiemannen uitviel. Bij de prijsuitreiking in de Sporthalkan tine werd door adjudant Scheuneman van de Texelse Rijkspolitie bijzonder dank gebracht aan de scheidsrechters Bertus Heerschap, Willem Sangers en Luc van Lubek. 15-0 10-0 5-3 4-3 3-2 3-2 5-6 7-1 3-1 3-5 1-8 2-3 3-1 6-2 5-3 2-2 0-7 2-0 8-1 Na een slechte competitiestart, twee nederlagen op rij, speelde het eerste zaalvoetbalteam van Ooste rend eindelijk weer zoals het zou moeten en dat bracht de overwin ning op ZDH. Nissan had achteraf toch weinig moeite met Mantje en Gamma was veel te sterk voor Nis san 2. In de tweede klasse kan de ruime overwinning van Alkema gerust in drukwekkend genoemd worden. Het werd tijd dat Oosterend zijn eerste punten pakte. Het spel werd veel te krampachtig en te gehaast. Spits Rien Brouwer is nog steeds niet hersteld, maar invaller Jan de Vries speelde een solide partij. Leendert Eelman kon drie maal scoren. Keeper Erwin Koning was veel beter op dreef dan vorige week en hij bekroonde zijn keeperswerk door een snoeiharde strafschop van Henk de Ruyter te stopen. Casino 2 kon het tegen^ Gamma 2 niet bolwerken en Nissan 2, dat met ruim verschil verloor van Gamma, zal het deze keer zwaar krijgen in de hoofdklasse. Het team is kwalitatief veel minder dan vorig jaar toen Erwin Kleinveld en Douwe Dijker er oog bij waren. Gamma ging on danks de al spoedig verkregen riante voorsprong met veel inzet door zonder ook maar een moment te verslappen en dat is in de hoofdklasse zeker de juiste mentaliteit. De topper in de hoofdklasse tussen Mantje en Nissan was eigenlijk geen topper omdat Nis san veel beter was. Het publiek heeft wel genoten van een aardig partijtje zaalvoetbal waarin Mantje te lief speel de om een vuist te kunnen maken. Mogelijk gokt Mantje op de fair play cup. Alkema belooft in de tweede klasse een topper te worden. Tegenstander Oosterend, dat vorige week zo knap van Mantje 2 won, werd volkomen weggespeeld. Alkema speelt zonder echte spits, maar vormt een sterk col lectief. Dankzij dit hechte teamverband en de meestal goede en snelle combi naties is Alkema voor menig tegen stander die zichzelf niet voor eigen doel ingraaft ongrijpbaar. Kikkert/Topi do was vooral in de beginfase van de wedstrijd tegen Nissan 4 veel sterker en wist dat uit te buiten door een drietal doelpunten. Nissan kwam ech ter gevaarlijk terug en had vooral in de tweede periode zeker recht op een ge lijk spel. Acteurs Oosterend 7 won niet helemaal ver diend van de jongens van Zegel Mo des. Dankzij, de routine kon de een maal verkregen voorsprong behouden blijven. Alkema 2 tegen Oosterend 6 was vorig seizoen nog Vissers Bouw bedrijf tegen Cafeetje. De acteurs zijn in beide teams nog hetzelfde en de uitslag was deze keer in het voordeel van Cafeetje. Attent zullen de teams in de derde klasse moeten zijn op Gempo want de jongens zijn bezig aan een in- drukwekend seizoen. Gempo won zelfs van het nog steeds gerenommeerde Nioz. Als aanwinst van Gempo mag zeker Piet Boulier worden genoemd die zijn talenten dit jaar voor het eerst op Texel mag vertonen. In de vierde klasse twee monsteruitsla gen. Oosterend 9 was veel sterker dan Oosterend 8 en Verenigde Schilders 2 overklas'te De Koog/Zaanderwijk dat dit jaar na de goede prestaties van vo rig seizoen erg tegenvalt. Nioz 2 had zeker een gelijk spel verdiend tegen Casino 6 en Rab 2 is sinds Piet Kok weer bij het veldvoetbal is gaan spelen een stuk sterker geworden. Bij de vrouwen werden twee wedstrij den gespeeld. Kikkert/Topido 2 won heel knap van Casino 3 dat al een jaar langer zaalvoetbalt. De Lamsvlees- meisjes van Oosterend boekten hun eerste zege in de wedstrijd tegen Nis san. Deze vrouwenklasse zal nog wor den uitgebreid met een tweede team van Gamma. Bij de junioren won Ratronics van Graaf Spuiterij. Hoofdrolspeler in deze wedstrijd was Edgar Klippel die drie schitterende doelpunten scoorde. Dankzij deze goals die al vroeg werden gemaakt was Ratronics heer en meester. Graaf Spuiterij moet het dit seizoen hebben van slechts een drietal spelers die het spel kunnen gaan ma ken. Van deze spelers was Marco van der Knaap degene die op werkelijk su blieme wijze kon tegenscoren. De spe lers van FC Lange Ben, zelf wat min der groot als hun sponsor, keken met ontzag naar de iets grotere jongens van Verenigde Schilders. Dat bleven ze de hele wedstrijd doen met als gevolg dat Verenigde Schilders o.l.v. de goed spelende Roger Kortenhoeve vrij ge makkelijk met groot verschil kon winnen. Bremakker gaf deze week goed partij aan favoriet Gamma 2. Gamma 2 had verwacht een gemakkelijk seizoen te krijgen maar dat kon nog wel eens te genvallen. ZDH trof het niet dat ze te gen het sterke team van Ria's Winkel tje moesten spelen. De nederlaag was dan ook fors, maar al doende leert men. Volgende week kan in de hoofdklasse Casino proberen Gamma 2 te verslaan en zal Oosterend trachten Mantje er onder te houden. Oosterend 3 speelt een ingelaste wedstrijd op vrijdag te gen alweer Casino 3. Beide teams zul len elkaar dus na deze wedstrijd niet meer ontmoeten,. Bij de vrouwen maandag 23 september de topper tus sen Oostere.nd/Lamsvlees en Gamma. Wat een subtiele damwinstvoering had moeten worden, werd een pijnlijke nederlaag. Door een mis rekening van M. Vittali werd W. Timmer onverwacht twee punten rijker. P. Kooiman en J. Hooijberg speelden een partij van hoge kwaliteit. Het evenwicht werd pas tegen het einde omgebogen in een toenemend voor deel voor P. Kooiman. Uit de vele vari anten miste J. Hooijberg tenslotte de enige, die remise had kunnen brengen. W. Bakker gaf P. Bakelaar lang goed partij, maar hij werd in een reeds na delige positie het slachtoffer van een elegante combinatie. K. Bakker her stelde zich ten koste van H. van de Wetering van zijn vorige week geleden nederlaag. Jacco Kuiter kreeg van L. Boonman de kans op een combinatie naar dam. Het afspel leverde geen noemenswaardige problemen meer op. Frans Bos had een gulle bui tegen T. Hin. Jacco Koopman bood aanvanke lijk goede tegenstand, maar kwam la ter duidelijk tekort tegen G. Dros. Robbert Eldering had geen kans tegen T. Hin, maar revancheerde zich ten koste van Maurice Riemens. De uitslagen waren als volgt: P. Kooiman-J. Hooijberg 2—0 W. Bakker-P. Bakelaar 0—2 H. van de Wetering-K. Bakker 0—2 M. Vittali-W. Timmer 0 2 L. Boonman-J. Kuiter 0 2 F. Bos-M. Riemens 2—0 T. Hin-F. Bos 2—0 G. Dros-J. Koopman 2—0 M. Riemens-R. Eldering 0 2 R. Eldering-T. Hin 0—2 Onder leiding van scheidsrechter J. Mulder hebben SVO en OSV het publiek een aantrekkelijke wedstrijd voorgeschoteld. Specta culair was vooral het scoreverloop, waarbij ook keepersfouten een grote rol speelden. De thuisploeg, OSV, leek aanvankelijk op een ge makkelijke overwinning af te steve nen door een 2—0 voorsprong te nemen via goals van Ton Mole- kamp en Gerrie Haanraads. Toch trok de Oosterendploeg de volle winst naar zich toe.Goals van Geb Brouwer, Martin Land, Martin Bootsma, Ben Witte en tenslotte Ger Vlaming bezorgden de Ooste- renders een ruime 5—2 overwinning. In de eerste helft zag het er allemaal niet zo rooskleurig uit voor de Gortbu- kers. Hoewel de ploeg vrij soepel com binerend voortdurend probeerde tot re sultaat te komen, lukte het nauwelijks doelrijpe kansen te schéppen. OSV daarentegen slaagde er wel in om het de SVO-defensie soms behoorlijk lastig te maken. Goed verdedigend werk van vooral Martin Land en Piet Grisnigt voorkwam OSV-treffers. Halverwege de eerste helft was het echter toch raak. Scheidsrechter Mulder kende de thuisploeg een vrije trap toe op de rand van het strafschopgebied, Oosterend-doelman Marco Drijver stel de het beschermende 'muurtje' blijk baar niet goed op want Ton Molekamp scoorde via een schuiver langs de muur. De Oosterendploeg hield het hoofd koel en probeerde via vaak goed opgezette aanvallen weer op gelijke hoogte te komen. De OSV-defensie bleef echter overeind maar erg overtui gend gebeurde dat niet. Oosterend heeft Hauwert met ei duidelijke nederlaag naar huis gestuurd. De eerste helft verliep wat rommelig mede door de toch wel harde wind. Beide ploei_ hadden wel wat kansjes maarkw men niet tot scoren. De tweede helft was duidelijk voor de renders. Via aanvallend voetbal werd Hauwert op de eigen helft ruggedrongen en via goals vanGi rard Legierse, Piet Koning en Frits Bakker werd de verdiende overwi ning behaald: 3—0. In de eerste helft hielden beide plos gen elkaar redelijk in evenwicht, wert hield zijn defensie nadrukkelijk gesloten en de Oosterend-spitsen Pi Koning en Gerard Legierse slaagden niet in om echt gevaarlijk te worden Dat kwam ook omdat het middenvi waar Bep Vonk overigens veel werk verzette, niet voldoende steun kon lenen, Ook Hauwert worstelde met probleem. De Oosterend-defensieg nauwelijks kansen weg. Oosterend- verdediger Joost Brouwer groeide li tot de beste man van het veld env, iedere lastige situatie de baas. Ookt andere verdedigers Jan de Vries, En Daalder en Hans Witte lieten zienc Oosterend in verdedigend opzicht 2 draai heeft gevonden. Toch was He wert nog het dichtst bij een ope ningstreffer. Linkerspits- P. Buinen schoot keihard op het Oosterend-do maar zijn schot werd door de betrc baar keepende Erwin Koning via es snelle reactie nog net over de la gewerkt. Na de rust een volkomen ander beeld. Oosterend trok de wedstrijd meer en meer naar zich toe. Al een na het begin van de tweede h; kopte Jitze Beintema uit een vooia van Gerard Legierse net langs keerde kant van de paal. Toch zou SVO al snel een voorsprong nemen Gerard Legierse maakte gebruik van een beoordelingsfout van een Hau wert-verdédiger. De Oosterend-aarn Ier slaagde erin om alle verdedigen clusief de doelman, op het verkeert been te zetten en beheerst in tesd ten. Halverwege de tweede helft besliste Piet Koning de wedstrijd, goed storende Koning zorgde erve; dat de Hauwert-doelman een te rugspeelbal losliet en de 2—0 stam was een feit. Hauwert probeerde wat terug te doen maar kreeg da voor nauwelijks kans. Meestal wera aanvalspogingen van de bezoekers op het middenveld onschadelijk gemaakt. De voor Martin Huizinga ingevallen Frits Bakker gaf de stand een fraaier aanzien. Bakker soleerde va het middenveld richting Hauwert-c en was daarbij iedereen te vlug af, een onhoudbaar hard schot nam ker vervolgens de derde treffer voo zijn rekening. Hauwert was nu eig- rijp voor een nog grotere nederlasj maar de Oosterenders hielden hetv gezien. Met vertragend spel werd rustig naar het einde van de weds gewerkt. Na de rust kreeg SVO al vrij snel een nieuwe tegenslag te verwerken. Via een hoekschop kwam de bal hoog voor het Oosterend-doel. Doelman Drijver dacht de bal gemakkelijk te on derscheppen maar slaagde daar toch niet voldoende in. Een rommelige situ atie voor het doel was het gevolg en Gerrie Haanraads profiteerde ervan door zijn ploeg naar een 2—0 voor sprong te schieten. Toch voelde de Oosterendploeg zich nog niet versla gen. Massaal trokken de Oosterenders ten aanval en hadden vrijwel onmid dellijk succes. Geb Brouwer versloeg met een kopbal de onzekere doelman Kees de Boer. Even later presteerde Martin Land het een corner in één keer in te schieten. De Oosterendploeg was ontketend en OSV kwam er nau welijks nog aan te pas. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Martin Bootsma via een fraaie goal zijn ploeg op een 3—2 voorsprong zette. Maar nog was de koek niet op. Oosterend bleef aanvallend spelen en via vaak heel fraaie combinaties werd de thuisploeg onder druk gezet. Ben Witte besliste tenslotte de wedstrijd door met een lob over grote afstand de verkeerd opgestelde OSV-keeper te verrassen. Ger Vlaming zorgde tenslot te voor Oosterends vijfde treffer. Vla ming presteerde het om via een ra zendsnelle solo practisch de gehele OSV-defensie uit te spelen. Pas toen alle verdedigers, in een poging de Oosterendaanvaller te stoppen, op de grond lagen schoof Vlaming de bal in het lege doel. Een volkomen verdiende 5—2 overwin ning, waarbij opgemerkt moet worden dat het steeds beter wordende combi natievermogen van de Oosterendploeg uiteindelijk de doorslag heeft gegeven.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 2