Cursussen voor de komende herfst en winter enault presenteert ieuw modeop Texel Gemiste kansen voor Texelse Boys ZDH boekt succes Creativiteitscursussen Glas, hup in de glasbak 'ISljDAG 17 SEPTEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 vinden Texel een mooi gebied, just, vriendelijkheid en dege- sid uitstraalt, helemaal pas- jbij dit type wagen!", aldus de H. Akersloot, directeur van de fng algemene communicatie Renault Nederland. Hij ver- daarmee vrijdag op zeer inde wijze waarom het Franse jmerk het excentrisch gelegen jlhad uitgekozen voor de natio- ipresentatie van de nieuwe I ;ürs Renault 5. presentatie is van groot publici- iielang. Kosten noch moeite wor- daarom gespaard om er een zo rekkelijk mogelijk feest van te ma- zodat er zoveel mogelijk journa- f komen die dan voor de idnodige gratis promotie kunnen «n. Het idee om zo'n presentatie te houden bleek een schot in De belangstelling van de (au- was groot, ledereen vond het lom naar het eiland te komen. Het weer eens wat anders en het na il van de afstand werd weggeno- door de persmensen met vliegtui- le halen en te brengen. Twee weekends werd de eerste fase van de gntatieshow afgewerkt en aan- inde vrijdag volgt de tweede fase. veertigtal persmensen (van Auto koen, Autovisie, KNAC, diverse en weekbladen, TROS, etc.) zul- dan in de voor deze gelegenheid Texel gehaalde serie vijfdeurs Re- altsover het eiland hebben dgetoerd. zeerste fase is tot grote tevreden van alle betrokkenen (waaronder üselijk dealer Kees Dros) verlopen, «nsdag was al een gezelschap isen van het Renault reklamebu- en de afdeling Marketing op het "d gearriveerd om het nieuwe pro- te leren kennen en om inspiratie doen voor hun promotiewerk bij :aan de man brengen van de auto. zij wisten de geneugten van het eiland op prijs te stellen, vooral in culi nair opzicht. Er werd gegeten in de Oosterender „Rotisserie" en in „Het Kompas" in Den Hoorn en daarbij stonden zoveel mogelijk Texelse pro- dukten op het menu. Overnacht en vergaderd werd in „De Lindeboom" en „Opduin". Vrijdag arriveerde de eerste groep van de vaderlandse autopers op Texel. Tes- sel Air verzorgde het transport vanaf Schiphol Oost en had daarvoor drie ei gen en een gehuurd toestel ingezet. Op Texel Airport stond een tiental au to's van het te beproeven type gereed, na een ontvangst in het Vliegveld- restaurant stapten de persmensen er in en maakten een uitgebreide rondrit over het eiland, waarbij de Texelroute werd gevolgd. De tocht eindigde bij „Het Kompas" in Den Hoorn waar een maaltijd wachtte. Het hoofdge recht bestond uit Texels duinkonijn en het spreekt vanzelf dat ook lams- vleesprodukten niet ontbraken. De journalisten die merendeels nooit eer der op het eiland waren geweest, wer den met VVV materiaal van algemene toeristische informaie over Texel Vertrouwen Tijdens de maaltijd werd een praatje gehouden door dealer Kees Dros die op zijn eige wijze uit de doeken deed hoe hij op het eiland de autohandel bedrijft. Daar was met enige nieuws gierigheid naar uitgekeken, want Dros staat bij Renault te boek als een der meest succesvolle dealers. Van de au to's die op Texel rondrijden is 17% Re nault, terwijl dit merk elders in het land gemiddeld met 8% is vertegen woordigd. Dros vertelde dat zijn aan pak bij de autoverkoop op vertrouwen- berust. Hij moet nogal wat onderne men om te compenseren dat zijn gara gebedrijf op een afgelegen plek staat, maar dank zij veel inzet en service lukt dat. Dros vertelde dat zijn verkooptac tiek aansluit bij het gemoedelijke ka rakter van de Texelaars. Contracten Een rij Renaults van het te beproeven 5-deurs model stond klaar op Texel Airport toen daar de vaderlandse autopers arriveerde. worden nooit aemaakt en dat heeft voor de Boys. Een uitval worden nooit gemaakt en dat heeft nog nooit tot teleurstelling geleid. Klanten worden gewonnen en vastge houden door altijd voor ze klaar te staan. Texelaars letten bij het kopen van een auto niet alleen op het type wagen maar ook op de man die ze verkoopt. Als die deugt, deugt de au to ook wel. Een andere Texelaar in het gezelschap bevestigde dat maar wees erop dat die vertrouwensbasis een kei harde basis heeft. Op Texel kan een zakenman zich niet veroorloven om ie mand er tussen te nemen of herhaal delijk ernstig teleur te stellen. „Texel is niet zo groot. Je komt elkaar altijd weer tegen, of je wilt of niet. Wie in de fout gaat, wordt afgestraft. Dat werkt minstens even goed als een contract op papier". Na afloop van de presentatie gingen alle persmensen met een forse lams- ham van Goënga en een grote fles Kees Boontje van 't Feugelhuus naar huis Ondanks goed spel moest Texelse Boys de punten laten aan het thuisspelende Vesdo, door een 2—0 nederlaag. Vesdo speelde met twee spitsen. Zo kon John Boogaard opschuiven naar het middenveld. Dit deed hij uitste kend, hij dichtte veel gaten en was re gelmatig gevaarlijk. De Boys wonnen de slag op het middenveld. Vesdo werd teruggedrongen op eigen helft en kon niet gevaarlijk worden. De Boys werden dat wel, vooral uit spelhervat tingen. Bert Witte kende helaas geen geluk. De eerste keer schoot hij veel te snel en onzuiver zodat de keeper het schot kon pareren. De tweede maal keerde de Vesdo-keeper in een reflex de harde kopbal. De derde maal kopte hij buiten bereik van iedereen op de paal. Hierna sloeg het noodlot toe voor de Boys. Een uitval van Vesdo werd gevolgd door een voorzet vanaf de achterlijn. Deze bal ging over de achterlijn maar waaide door de wind voor het doel, waar de Vesdo-spits 1—0 inkopte. De scheidsrechter wenste het appèl van de grensrechter niet te honoreren en keurde de treffer goed. Even later scoorde Vesdo zelfs 2 0. Frans Stolk en Edo Witte liepen elkaar voor de voeten. Hierdoor kon Vesdo gemakkelijk scoren. De Boys waren duidelijk aangeslagen. Toch kreeg Edo Witte nog een kans, maar hij vond de keeper op zijn weg. Zo keek het Boys-team met de rust tegen een 2 0 achterstand aan. Na de rust kwamen de de Boys niet meer in hun goede spel. Ook al omdat Vesdo nu voor de wind had. Vesdo beperkte zich hoofdzakelijk tot het ver dedigen van de voorsprong. De Boys verloren hun derde wedstrijd op rij, maar het vertoonde spel, vooral in de eerste helft, geeft hoop voor de toekomst. Nadat op een bijzonder goed bespeelbaar veld ZDH 2 het team van SRC 6 uit Schagen met 4—3 had verslagen, trad ZDH voor het eerst aan onder leiding van trainer Makelaar. DWOW uit Wieringer- werf was de tegenstander. De Wie- ringers kregen klop met 2—1. In de eerste helft ging de strijd redelijk gelijk op. ZDH speelde met een felle tegenwind, waardoor de ploeg ge noodzaakt was het spel kort te hou den. DWOW paste echter een strin gente mandekking toe, zodat het spel zich grotendeels afspeelde op het mid denveld. Al na 6 minuten werd een vrije trap vanaf de rechterkant van het veld rakelings over gekopt door de goed debuterende Richard de Leeuw. Deze jonge aanwinst van ZDH toond§ aan uit het goede hout gesneden te zijn. Voor de rust kon DWOW nauwe lijks echte kansen scheppen, terwijl ZDH pech had dat Bram Brouwer wat ongelukkig was in de afwerking: twee kansen gingen ongelukkigerwijs verloren. Na de rust had ZDH de sterke wind mee, zodat het spel zich grotendeels afspeelde op de helft van DWOW. Al na 6 minuten mocht H. de Ruyter een vrije trap nemen. De keeper kon de bal alleen maar wegstompen en in de re bound wist Jan de Wit het leer kei hard in het doel te werken. Niet lang hierna profiteerde de linksback van DWOW van een misverstand in de verdediging van ZDH. Hij kon door gaan en met een hard schot in de lin kerbenedenhoek werd keeper D. de Vries kansloos gelaten. ZDH liet zich echter méntaal niet in een hoek druk ken en meteen werd een krachtig af- fensief ontketend. Dit leidde uiteinde lijk tot de winnende treffer, door Wilco Bakker gescoord uit een scrimmage. De laatste twintig minuten probeerde DWOW nog van alles, waardoor de kansen zoals zo vaak voor ZDH kwamen: schoten van de H. de Ruy ter, T. Arnout en M. Witte gingen echter over of naast. Al met al een verdiende overwinning voor een hardwerkende ZDH-ploeg. Het was trouwens toch een succesvol weekend voor ZDH: alle teams van de E-pupillen tot en met het eerste wonnen. it cursuspakket voor het komende seizoen is weer wat uit- treider dan de laatste keren het geval is geweest. Vooral agrarische organisaties hebben dit najaar een ruim aan- id van cursussen. Er zijn een aantal nieuwe cursussen bij ar ook een stel oude bekenden. Ook de creativiteitscom- |issie heeft haar cursuspakket weer enigszins uitgebreid, ir deze cursussen wordt er een mogelijkheid gezocht voor Ikeringsgerechtigden. Omdat dat nog niet geheel duidelijk volgt daar nog bericht over. Er zal voor deze personen n betalingsregeling worden getroffen. gemeen vormend Avond Mavo; dependance van het brechtcollege in Den Helder, voor iel,.gebouw RSG, Haffelderweg 43. cursus vindt plaats op dinsdag- en tnderdagavond van 18.30 tot 21.45 Er wordt in 10 verschillende vak lesgegeven. Men kan alle vakken fflen maar ook 1 of 2 vakken. Er is sn verplichting tot het doen van emen. Kosten vanaf f160,— per jaar. ormatie en opgave bij mevrouw C. 'Dt-van Oosten, Duinreep 9, tel. 20-4259. Stichting praktijkopleidingen Helder. Praktijkdiploma boekhou- in gebouw van de RSG, Haffel- weg 43. De cursus vindt plaats op «dagavond van 18.45-21.30 uur. Op iel is de cursus op 3 september =tart. Er wordt alleen een tweede gedaan. Docenten: de heer Vis- tn en de heer Bakelaar. Kosten 30- (cursusgeld tweede jaar) V boekengeld. Informatie Den Hel- '02230-13909; op Texel de heer Vis ie 02223-824, de heer Bakelaar 20-3843. bees- en schrijfgroep Texel. Cur- die georganiseerd wordt door de feijnsstichting Texel. De cursus is w mensen die van zichzelf vinden ze moeite hebben met lezen en/of Ven. De cursus wordt gehouden óorpshuis d'Ouwe ULO, Schilderend )en Burg. De cursus is 9 septem- gestart. Tijden: cursus voor neder- ders maandagavond 20.00-22.00 5 daarnaast begint men met een •ekendcursus. Tijd en plaats nog niet tend. De cursus voor anderstaligen maandagmiddag 13.30-15.30 uur. Al to voor hen die langdurig in Neder- dblijven. Kosten f150,— per jaar, 'usief koffie. Informatie: mevr. Uit- bogaard, tel. 02220-4203 of de heer o, tel. 02225-7.41. Muzikale vorming voor volwas- ïan. Cursus georganiseerd door de ®'se muziekschool. De start van de Jus zal zijn in oktober, tijden wor- 1 in overleg vastgesteld met de cur- ®n. Kosten zijn ook afhankelijk van 'aantal deelnemers. Plaats: muziek rol, d'Ouwe ULO, Schilderend te 111 Burg. Informatie bij de muziek rol, tel. 02220-3493, b.g.g. de heer ^per, tel. 02222-462. Computercursus. Cursus om de sisprincipes van de computer te le- De cursus wordt gehouden op klerdagavond van 20.00-22.00 uur. Aanvang 3 oktober. Plaats gebouw LBO aan de Beatrixlaan. Docenten de heren Kamphuis en Ampt. Kosten 10 lessen f125,—. Informatie en opgave: bureau culturele zaken, tel. 02220-3041, tst. 131. f. Groene Kruis, ziekenverzorging thuis. Cursus georganiseerd door de kruisvereniging. De cursus zal gestart worden in het najaar. Tijd en datum zijn nog niet bekend. Indien men lid is, zijn er geen kosten aan de cursus ver bonden. Plaats: Kruisgebouw, Witte Kruislaan te Den Burg. Docenten: wijkverpleegkundigen. Informatie over de cursus tijdens het spreekuur. De kruisvereniging zal zelf ook de cursus die georganiseerd wordt apart aankon digen in de krant. g. Electrisch lassen: Organisatie L.B.O. Texel. De cursus en onderstaan de cursussen starten 1 oktober. Tijden: dinsdag- en donderdag vanaf 19.30 uur. De cursussen worden gegeven in het LTS gebouw aan de Emmalaan te Den Burg. Docenten de heren Lenting en Wigman. Kosten f485,—. h. Autogeen lassen: Organisatie L.B.O. Texel. Start 1 oktober. Tijd: dinsdag en donderdag vanaf 19.30 uur. Plaats: LTS gebouw aan de Emmalaan te Den Burg. Docenten: de heren Len ting en Wigman. Kosten f485,—. i. Mig Mag lassen: Organisatie L.B.O. Texel. Start 1 oktober. Tijd: dinsdag en donderdag vanaf 19.30 uur. Plaats: LTS gebouw aan de Emmalaan te Den Burg. Docenten: de heren Len ting en Wigman. Kosten f300,—. De cursussen g., h. en i. worden ver zorgd door het L.B.O. Informatie over deze cursussen kunt u krijgen bijde ad ministratie van de L.B.O. school, tel.02220-2121. De prijzen zijn onder voorbehoud. j. Cursus voorkoming sportblessu res. Organisatie Stichting Texelse Sportraad in samenwerking met een drietal fysiotherapeuten en de arts de heer R. van den Bent. Start van de cursus 21 oktober in het dorpshuis d'Ouwe ULO, aanvang 20.00 uur. Bestemd voor mensen die sporttech- nisch met leden werkzaam zijn t.w. jeugdleiders, jeugdtrainers en trainers. Kosten f25,— 8 avonden van ±2% uur. Informatie: Stichting Texelse Sportraad, tel. 02220-3041, tst. 239. k. Bridge cursus. Georganiseerd door bridgeclub Groot Slem. Start van de cursus in de maand oktober. Dag en tijd in overleg met cursisten. De cur sus wordt gegeven in d'Ouwe ULO. Docent: de heer Zevenhoven. Kosten: eventueel de zaalhuur. Informatie en contactpersoon mevrouw Bakker-Kuip, Schorrenweg 11, Oosterend, tel. 02223-254. Agrarische organisaties: 1. Informatica: 10 avonden, docent de heer P. Ampt, kosten f100,—. Aan vang oktober 1985. 2. Melkvaarzen beoordelen: 4 mid dagen, docent de heer J. Koolhof. Kosten f25,—. Aanvang februari 1986. 3. Snoeien van bomen en heesters en onderhoud van tuinen. 2 avonden en 4 middagen, docent F. Halsema. Kosten f50,—. Aanvang november 1985. 4. Beoordelen slachtlammeren en bedrijsoriëntatie met gekruiste lamme ren. Docent de heer W. Goënga, 2 avonden en 2 a 3 middagen. Kosten f35,— aanvang september 1985. 5. Spreekvaardigheid voor begin ners en gevorderden: 10 avonden (gevorderden 4 avonden).. Kosten f100— (gevorderden f50,— Docent de heer J.W.A. Hidskes, aanvang ok tober 1985. 6. Klauwverzorging: 1 avond theorie, 4 avonden praktijk op bedrijven. Do centen dierenartsen van Texel. Kosten f100,—, inclusief snijmesjes. Aanvang oktober 1985. Opgave voor cursussen 1 t/m 6 bij de heer J. Koolhof, Vloedlijn 23, Den Burg, tel. 02220-2780. 7. Cursus electronisch booglassen voor beginners en gevorderden. Geor ganiseerd door Technische school (LBO). Cursusduur 8 maanden, weke lijks 6 lessen verdeeld over 2 avonden. Opgave bij het LBO, tel. 02220-2121 8. Cursus trekkerbewijs voor 16- en 17-jarigen via het Lager Beroepsonder wijs Texel. Per advertentie volgen na dere mededelingen. 9. Agrarische klusjescursus zoals ij- zerboren slijpen, beitels slijpen, het scherpen van de zaag en de zeis. Vijf avonden. Docenten worden gezocht. Lesgeld f40,— aanvang januari 1986. 10. Spuitcursus voor het seizoen 1986/87 dient men zich nu al op te geven. 11. E.V.T.O. voor cursisten met N.A.Trdiploma wordt georganiseerd door de standsorganisaties. 12. Aardappelselectië: wordt georga niseerd door de N.A.K. Voor cursussen 9 t/m 12 kan men in lichtingen krijgen bij de heer J. Kool hof, Vloedlijn 23, Den Burg, tel. 02220-2780. Vrouwenorganisaties Overkoepeling: a. De mondige patient, cursus in sa menwerking met provinciale vrouwen raad. De cursus zal bij voldoende deel name starten in het najaar, de dag en tijden zullen in overleg met de cur sisten worden bepaald. Kosten f35,— p.p. Informatie is te verkrijgen bij me vrouw C. Eelman-Koorn, tel. 02220-3168, 's avonds van 18.00-20.00 uur. b. Man thuis, vrouw wat nou; cur sus in samenwerking met provinciale vrouwenraad. De cursus zal alleen doorgaan bij voldoende deelname in het najaar. De dag en tijden worden in overleg met de.cursisten vastgesteld. Koëten f35,— p.p. Informatie en opga ve bij mevrouw C. Eelman-Koorn, tel. 02220-3168, 's avonds tussen 18.00 en 20.00 uur. Plattelandsvrouwen Eierland/De Cocksdorp: c. Cursus kritisch consument zijn, georganiseerd door de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Docente mevrouw G. Sprenkeling. De cursus wordt ge houden op 4 en 11 oktober van 9.30 tot 15.00 uur met een pauze van 12.00 tot 12.30 uur. De kosten zijn f17 p.p. plus de kosten van materiaal en zaalhuur. Plaats: De Cocksdorp, zaaltje naast de kerk. Informatie mevrouw Witte-Witte, tel. 02275-252. Deze onderstaande cursussen worden verzorgd door de creativiteitscommis- sie. Onderstaande cursussen kosten per avond f7,50 mits anders vermeld staat. De lessen duren 2 uur. Het vol ledige cursusgeld dient te worden vol daan tijdens de eerste les aan de do cent of indien anders afgesproken ont vangt men een nota. Bij de cursus- kosten kunnen nog materiaalkosten komen. Het aanmeldingsformulier moet uiterlijk een week na verschijning van de Texel se Courant worden ingeleverd op bu reau Culturele Zaken (raadhuis, kamer 304) of bij de contactpersonen in de dorpen, t.w.: Oudeschild, mevr. Visser, Loodssingel 42; Oosterend en De Waal; mevr. Van Dijk, Kerkstraat 13; Den Hoorn: mevr. De Kleijn, De Kuil3; De Cocksdorp: mevr. Monen, Kik- kertstraat 10; De Koog: mevr. Kamstra, Strijbosstraat 10. Het telefonisch opgeven is niet meer mogelijk. Men is verplicht een formu lier, voorzien van een handtekening, in te leveren bij het raadhuis of bij de contactpersonen. Uitkeringsgerechtigden: Personen die een uitkering genieten kunnen zich ook opgeven voor de cursussen van de creativiteitscommissie. Voor hen zal een regeling getroffen worden. Creativiteitscommissie: a. Naaien voor beginners. Cursus voor ieder die graag wil leren naaien. Er wordt geleerd patronen te tekenen, deze op stof leggen en met behulp van een naaimachine in elkaar te zet ten. Naaimachine meenemen. Docente mevrouw De Kleijn-Odinga. De cursus bestaat uit 8 lessen van 2 uur en be gint op maandagavond 23 september in lokaal V van dorpshuis d'Ouwe ULO. Kosten f60,— (per avond f7,50). Tijden: maandagavond van 19.30-21.30 uur. b. Vervolgcursus naaien, cursus voor mensen die de fijne kneepjes wil len leren. Naaimachine meenemen. Cursus duurt 8 lessen van 2 uur. Do cente mevrouw De Kleijn-Odinga. Start: donderdagavond 26 september in lokaal V van dorpshuis d'Ouwe ULO. Kosten f60,-. Tijden 19.30-21.30 uur. c. Biologisch tuinieren in de moestuin, het leren van een teeltplan of compost, alles over het jaar rond kweken en eten uit eigen tuin. Docen te mevrouw Kemperman. Aanvang 3 oktober in dorpshuis d'Ouwe ULO. Tijd 10.15-12.15 uur. De cursus duurt 8 les sen. Na de eerste les wordt de cursus verder bij de cursisten thuis verzorgd. Kosten f60,—. d. De milieuvriendelijke tuin. Hoe legt u een tuin aan? Welke planten en struiken kies je voor droge en natte grond, etc. Docente mevrouw Kemper man. Aanvang 3 oktober in dorpshuis d'Ouwe ULO. Tijd 13.30-15.30 uur. De cursus duurt 6 lessen en wordt na de eerste les gegeven bij de cursisten thuis. Kosten f60,—. e. Klusjes in huis, cursus om kleine mankementen in eigen huis te verrich ten. Docent de heer Kemperman. Aan vang en tijden in nader overleg met cursisten. f. Bloemschikken. Deze cursus spreekt voor zich. Docente mevrouw Nijman. Aanvang 7 november, donder dagmiddag 14.00-16.00 uur in lokaal V van dorpshuis d'Ouwe ULO. 8 lessen, kosten f60,—. g. Klein onderhoud aan de auto. Deze cursus wordt voor de derde keer gegeven. In deze cursus leert de cur sist de kleine reparaties aan de auto zelf te herstellen. Docent de heer A. Waterman. De lessen worden gegeven in de garage Segerink op het Wezen land. Aanvang 21 oktober, maandaga vond van 20.00-22.00 uur. Er worden 8 lessen gegeven. Kosten f60,—. h. Creatieve handvaardigheidsmid dagen spreekt voor zich. Docente me vrouw Klomp verzorgt bij haar thuis een aantal middagen. Aanvang 24 sep tember op dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur. Thijsselaan 90. Kosten f5,— per middag. i. Creatief bewegen. Cursus wordt verzorgd door mevrouw De Visser. In overleg met de cursisten wordt be paald waar en wanneer de cursus wordt gegeven. Er bestaat een moge lijk dat de cursus in Oosterend wordt gegeven. Kosten f60,—, 8 lessen. O Naaien voor beginners O Vervolgcursus naaien O Biologisch tuinieren in de moestuin O De milieuvriendelijke tuin O Klusjes in huis O Bloemschikken O Klein onderhoud aan de auto O Creatieve handvaardigheidsmiddagen O creatief bewegen Naam: - Adres: Tel geeft zich hierbij op voor de volgende cursus(sen). Rondje voor bedoelde cursus zwart maken. Als meerdere personen belangstelling hebben voor een bepaalde cursus graag het aantal vermelden en voorzien van een handtekening. De cursussen zullen alleen doorgaan als het minimum aantal deelnemers wordt bereikt. Texel, Handtekening 1985 -i

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7