Cjrocn 'Twarts jexeh in het harL, Ikkoord over VVV Is stichting arlijks negen ton voor omotie en werving nnisbanen In Cocksdorp Avondspel en paalzitten bij Hoornder feest MOSSELEN Y sf de jager cht- en schiet- lortartikelen. Havenaanpassing vóór op schema Go/iards ligt ha if in puin Waalder spelen Texelse successen op veetentoonstelling in Purmerend Schot in bouwplannen 144 appartementen „Wat je' ver haalt is lekker IICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.016 VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1985 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. erktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266 en der Heijden, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393. josterhof is met vakantie. (vertenties, abonnementen, etc.: =!d De Rooy B.V., Rostbus 11, 1790 AA Den Burg, I0222O) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /18,10 per kwartaal; los 80 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. ireatiestichting, TVO, VVV, Teso en Gemeente iben overeenstemming bereikt over het om- nen van de VVV Texel tot een stichting. Te- is is overeengekomen dat de participanten sa- jaarlijks negen ton bijdragen voor promotie werving, meer dan twee keer zoveel als het Irag dat de VVV daaraan nu kan besteden. gemde organisaties en lijven zullen in het r van de stichting zijn (jenwoordigd en dat II ook voor een nieuw op ichten vereniging die als tiger' van de huidige kan worden beschouwd «aar de huidige leden bij gesloten kunnen blijven, deze 'vereniging van toe- ithe produktleveranciers' it dus een vorm van in- d op het beleid larborgd. :omité dat het feest Eierland ir heeft georganiseerd, heeft iten het batig saldo van dit mient te bestemmen voor ten- snen, die zullen worden aange- nabij het Eierlandsche Huis. bedoeling hier twee banen te en het geld dat van het feest is ebleven, in te brengen als eigen naast de gebruikelijke subsi- lie voor deze investering verkre- unnen worden^. W hebben positief op dit plan Het is altijd de bedoeling est een eventueel batig saldo te mmen aan een projekt waarmee efbaarheid van Eierland gediend men meent dat tennisba- vereenstemmen met dat voorne- Tot dusver is in De Cocksdorp mogelijkheid om de tennissport lefenen. ndere beslissing van het organi- omité was de overdracht aan de enschap Eierland van de collectie Eierland vroeger en nu". Deze Brie van oude en (door Pieter de gemaakte) nieuwe opnamen was het feest in Het Eierlandsche zien en wordt beschouwd als jin van een Eierlands fotoarchief de loop der jaren verder kan in uitgebreid. De archieffoto's voor allerlei doeleinden kunnen n uitgeleend. De overeenstemming zal door de ver tegenwoordigers van de participanten bij de eigen organisatie/instantie ter goedkeuring worden aangeboden. De VVV leden kunnen er zich over uit spreken in een buitengewone vergade ring die donderdag 26 september in hotel De Lindeboom zal worden gehouden. Blijkens een gisteren door de VVV uit gegeven persbericht is in een dinsdag gehouden vergadering van het dage lijks bestuur van de VVV, de initiatief nemers (RST, TVO en Teso) en een vertegenwoordiger van B. en W. volle dige overeenstemming bereikt over de ze ingrijpende verandering van de VVV-structuur. Zonder dergelijke stappen zou het met de VVV fout zijn gelopen. Over 1983 boekte de vereniging een flink exploi tatietekort onder meer als gevolg van toegenomen werk waar weinig of geen inkomsten tegenover stonden. Het was toen al duidelijk dat dergelijke te korten een blijvend karakter zouden hebben. Dat klopte, want ook over 1984 was er verlies en in het lopende jaar moest worden gewerkt met een begrotingstekort van f77.000,— De re serves raakten dus snel op en een fail lissement naderde. Bovendien was men hierdoor gedwongen te bezuini gen waardoor het noodzakelijke werk op het gebied van informatie, dienst verlening, promotie en werving onder druk kwam te staan. De tekorten wa ren zo groot dat zelfs buitensporige contributieverhogingen geen redding zouden kunnen brengen terwijl het in de oude situatie ook niet mogelijk was andere geldbronnen aan te boren. Herstructurering moest redding bren gen. Voorstellen daarvoor werden ge daan in een rapport van TVO, Teso en RST en dat leidde tot intensief overleg tussen VVV-bestuur, de initiatiefnemers van het rapport en de gemeente. Het VVV-bestuur wilde dat er voor de le den voldoende waarborgen zouden zijn voor hun positie in de nieuwe organi satie. Ook de wensen en grieven van de groep van dertig verontruste VVV- leden zijn in de discussie meegenomen om te bezien in hoeverre hier in de nieuwe situatie aan tegemoet kan wor den gekomen. In de beleidsuitgangspunten van de nieuwe stichting staat dat de werk zaamheden van de huidige VVV in de nieuwe organisatie zullen worden voortgezet, zoals het maken en ver spreiden van een akkommodatiebro- chure, logiesbemiddeling, reservering scentrale etc. Vergoeding leder van de participanten zal jaarlijks f150.000— bijdragen voor promotie en werving en de gemeente Texel zal daarnaast bij wijze van vergoeding voor het informatieve werk van de VVV een nog vast te stellen bedrag beschikbaar stellen, op basis van een privaatrechtelijk contract. Hieraan ligt de gedachte ten grondslag dat de in formatieservice voor het publiek door de gemeente behartigd zou moeten worden als de VVV dat niet deed. De gemeente besteedt deze taak als het ware uit aan de VVV en betaalt daarvoor. Op deze wijze, aldus het persbericht, ontstaat een stevige financiële basis voor de komende jaren waardoor de informatie en dienstverlening zijn gega randeerd en er ruim f900.000,— voor promotie en werving beschikbaar komt. Dat bedrag kan nog stijgen bij een gunstige ontwikkeling van de stichtingsactiviteiten. „Een dergelijk sterk promotiebudget is voorwaarde voor een effectieve samenwerking met onder meer het Nederlands Bureau voor Toerisme en sluit aan op de pro vinciale plannen voor versterking van promotie en werving. De VVV zal de leden nog voor de vergadering van 26 september ge detailleerd informeren over opzet en doelstellingen van de nieuwe stichting en de wijze waarop zij daarbij betrokken zullen worden. Zaterdag a.s. wordt het jaarlijkse Hoornder feest gehouden, deze keer volgens een extra gevarieerd program ma waarbij ploegen die de verschillen de straten van het dorp vertegenwoor digen, tegen elkaar in het strijdperk treden. Het feest opent traditioneel met mu ziek van de toren om 9.00 uur door „D.E.K." Tegelijkertijd begint op het pleintje bij Goënga een wedstrijd paal zitten. Elke paal wordt door een verte genwoordiger van een strijdende groe pen bezet en hoe minder deze persoon gedurende de rest van de dag wordt omgewisseld, des te beter is de zit- prestatie. Om half tien maakt D.E.K. een rondgang en een uur later begint op een weiland aan de Stolpweg een vliegerwedstrijd door de kinderen van de basisschool. Om half twee presen teren zich in het dorpscentrum de Verse i HAVENRESTAURANT I TEXEL WAPENMAGAZIJN t juiste adres voor al uw bij u thuisbezorgd. I: Thijs Jan Reuvers (02222) 370 Rerdam: (020) 24 71 72. De werkzaamheden om de haven terreinen van Den Helder en 't Horntje aan te passen aan de dub beldeks aanleginrichtingen verlo pen vlot.Men ligt zelfs voor op het schema want twee weken eerder dan verwacht, was het heiwerk in Den Helder klaar, zodat de heistel ling sinds begin deze week op het Horntje staat en daar bezig is de zg. statendamwandkuipen te heien voor de oprijbaan naar het boven dek van de veerboot. Het heien gebeurt grotendeels 's nachts om vertraging van de boot- diénst te voorkomen. De palen komen namelijk gedeeltelijk op de aan- en af- voerwegen. Verder is men momenteel bezig een deel van het parkeerterrein te veranderen. Ook de fietspaden en de bushaltes worden verlegd, waarmee nog geruime tijd gemoeid zal zijn. Het perkeerterrein moet wel voor de herfst vakantie klaar zijn. Zowel Rijkswaterstaat als Teso willen er nog eens op wijzen dat op de ter reinen van beide veerhavens de ver keerssituatie telkens wijzigt als gevolg van de werkzaamheden. Automobi listen, fietsers, motorrijders en brom- Gisteren restte dit nog van het Goiiards Rustoord. Morgen gaat ook de tweede vleugel, op de achtergrond, plat. Aannemingsbedrijf Willem Bakker uit Den Hoorn maakt momenteel korte metten met het C. E. Goi iards Rustoord in Den Burg, dat wijken moet voor het nieuwe, veel grotere verzorgingstehuis van „Samen-Eén" en Gollardsstichting. Na ruim een week slopen ligt een der vleugels van het uit 1953 date rende gebouw plat en de verwach ting is dat er morgenavond van de andere vleugel ook niet veel meer over is. Over drie weken moet het hele terrein schoon zijn, zodat de zelfde aannemer Bakker dan on middellijk kan beginnen met het graven van de bouwput voor het nieuwe tehuis. Alles wat van het gebouw nog bruik baar is, wordt door Bakker en zijn mensen zoveel mogelijk ter plaatse verkocht. Er was de afgelopen twee weken dan ook levendige handel. Ko zijnen, deuren, zonneschermen, gordij nen, kasten, aanrechtjes, toiletpotten, wasbakken, rails en tal van andere za ken gingen redelijk vlot van de hand al is op dit moment nog lang niet alles uitverkocht. Ook buiten het gebouw waren begerenswaardige zaken voor weinig of zelfs voor niets weg te ha len. De grind- en betontegels waren snel uitverkocht en zelfs voor de heesters in de eens zo schitterende tuin was belangstelling, al waren de meeste struiken te groot om met suc ces te worden overgeplant. Ook de planten en vissen uit de vijver vonden snel hun weg naar een liefhebber. Heel wat doe het zeivers hebben de afgelopen dagen likkebaardend door het complex gelopen, want in een ge bouw van 32 jaar is alles betrekkelijk nieuw en bruikbaar. Maar je moet er wel een doel voor hebben en het moet toevallig wel passen.... Teleurstellend voor sommige gegadig den was dat in het gebouw nauwelijks plankhout bleek te zitten. De vloeren zijn van holle baksteen en de kap is beschoten met vezelplaten, waarvan bij het slopen niet veel overblijft. Spant- en gordingbalken waren er wel. De mensen die zich zorgen maken over de snel groeiende gemeentelijke vuilstortplaats kunnen gerust zijn. Het puin van de Gollards gaat naar het de pot van het Waterschap nabij de Kaap, bestemd voor bermverharding en dijkreparatie. De polder wil echter alleen schoon puin. De onbrandbare rommel, die er tussen zit gaat dus wel naar de fietsrijders moeten dus voorzichtig de boot afrijden en goed opletten want er zijn mogelijk telkens weer andere obstakels die ze moeten vermijden. Bij avond is bovendien de wegverlichting beperkt. Op de dienstboot en bij druk te ook op de reserveboot wordt via de omroepinstallatie op het gevaar gewezen. 35 miljoen De totale kosten van de havenaanpas singen in Den Helder en op Texel zijn inmiddels door Rijkswaterstaat ge raamd op 35 miljoen gulden, aanzien lijk meer dus dan het bedrag van twin tig miljoen dat telkens werd genoemd toen nog niet besloten was het werk uit te voeren. Dat lagere bedrag was echter een zeer globale raming, waar voor de aanpassingen volgens TESO op minimale wijze zouden kunnen worden uitgevoerd. Rijkswaterstaat stelt echter andere normen. De hoogte van het bedrag is bij de beslissing ech ter nauwelijks van betekenis geweest. Het was veel meer een politieke beslis sing, waarbij in aanmerking moet wor den genomen dat bedragen van enkele tientallen miljoenen guldens voor wa terbouwkundige werken niets bijzon ders zijn en over het algemeen binnen de beschikbare budgetten van het mi nisterie wel kunnen worden opgevan gen zonder dat de voortgang van an dere werken erdoor wordt bedreigd. ploegen die hun beste beentje zullen voorzetten op allerlei manieren. Om twee uur een crossfietsevenement om 14.45 uur tobbesteken met de Piet Ple zier, om 15.45 uur een kussengevecht, om 16.15 uur een 'estafette met verras singen', om 17.15 uur touwtrekken over het water. Om 17.30 uur worden de tot op dat moment geheime opdrach ten voor het avondspel verstrekt en de uitvoering van die opdrachten begint om 19.00 uur. Om 20.00 uur tenslotte is er een avondspel voor iedereen en wordt tevens het paalzitten afgesloten. Het meedoen aan de spelletjes gebeurt in ploegen. Wie mee wil doen kan een ploeg van ongeveer tien personen vor men en zich opgeven bij W. Goënga, J. Schilling of W. Wiertz. De sa menstelling van de ploeg moet zijn: drie tot vijf kinderen van 6 - 12 jaar, twee van 12 - 20 jaar, drie van 20 - 40 jaar en twee 40-plussers. Er zijn extra bonuspunten voor de groep met een gezamenlijke leeftijd die het dichtst de 250 jaar benadert. De Waal zal komende zaterdag weer geheel in het teken staan van de Waalder spelen. Om 10.00 uur kunnen de deelnemende groepen beginnen met klaverjassen en biljarten in het dorpshuis. Een half uur later beginnen de kinderspelen op het Verma ningspad. De eigenlijke zeskamp be gint om 13.30 uur op het Hogereind, terwijl vanaf 20.00 uur een feestavond met barbecue en muziek wordt gehou den op het schoolplein. De dorpscom missie verzoekt de bewoners van het Hogereind hun auto's voor 12.00 uur weg te halen. De Texelse schapenfokkers hebben reden om met trots terug te zien op de 76e veetentoonstelling in Purmerend. Van de 16 belangrijkste prijzen, die werden toegekend aan de daar geëxposeerde schapen gin gen er maar liefst 11 naar dieren die door Texelaars waren ingezon den of door Texelaars waren gefokt. De kampioensram (eigendom van P. Donker uit Twisk) was gefokt door L. C. Eelman van Texel, die ook de eige naar en fokker was van de reserve- kampioen. De kampioen bij de éénjari ge rammen was gefokt door C, Kikkert en eigendom van D. C. Kikkert en G. Bakker. Het reservekampioenschap voor de ou dere ooien ging naar een inzending van L. C. Eelman, terwijl het kampi oenschap jeugdige ooien naar P. Ver- berne ging. Verder was er een reservekampioen schap voor C. A. Commandeur voor zijn viertal oudere fokooien, terwijl een dier van een viertal éénjarige ooien van P. Verberne een individueel kam pioenschap behaalde. Van C. A. Commandeur was het beste drietal ramlammeren van één vader en D. C. Kikkert was de fokker-eigenaar van het één na beste stel (schaap met twee ramlammeren). Een inzending van C. A. Commandeur werd uitgeroe pen tot kampioensviertal ooilammeren en het reservekampioenschap in die categorie ging naar een inzending van P. Verberne. vuilstortplaats, maar erg veel is dat niet. „Ik denk dat 95% van het ge bouw straks opnieuw wordt gebruikt", aldus Henk Witte, die de dagelijkse lei ding heeft van het sloop- en verkoop- werk. Voor zover de waardevolle on derdelen van het gebouw niet direkt ter plaatse kunnen worden verkocht, worden ze door Bakker opgeslagen in zijn grote loods aan de Maricoweg in Den Burg in afwachting van toe komstige klanten. Volgens wethouder Daan Schilling be gint er schot te komen in de bouw plannen van projectontwikkelaar Jarino voor de bekende 144 appartementen in het artikel 11-gebied nabij de Nikadel in De Koog. Het bedrijf heeft de beno digde grond aangekocht. De raads- commisie voor ruimtelijk en huis vestingsbeleid werd woensdagavond geconfronteerd met bouwtekeningen, waarop ook losse bergingen stonden ingetekend. Dat leverde enige discussie op over het wel of niet toestaan van dergelijke voorzieningen bij appartementen. De opmerkingen zullen worden „meege nomen" in de ontwikkeling van het uitwerkingsplan dat nu gemaakt moet worden. Advertentie I.M. Voor een goed stukje vlees hoeft u ech ter niet zo ver. In Goënga's specialiteitenslagerij, vindt u van eigen slacht een keur aan heerlijkheden, waaronder de tot in alle hoeken van ons land beroemde lamsvleesgerechten. Maar natuurlijk kunt er ook terecht voor scherp geprijsde andere vlees soorten: 1 kilo drumstick voor f 7,98 1 kilo riblappen voor f13,98 Winkel in Den Hoorn i.v.m. Hoorn der feest zaterdagmiddag gesloten. Probeer het eens. Den Hoorn is dich ter bij dan u denkt. Tel. (02226) 252.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 1