rote nederlaag Oosterend Abbekerk (0—6) ilinge wedstrijden handbal dames itste speelweek Texla Schaker Terpstra was Vittali te slim af Eerste balworstelingen Tevoko Voetbalprogramma Bowlingcompetitie 's°''ce Academy 2 Bouwvergunningen Kledingbeurs in De Waldhoorn Programma eilandcompetitie Uitslagen eilandcompetitie MST-Programma Schrijven voor gevangenen Grote Club Aktie van SVC Weer bijbelstudie Baptistengemeente Dia-avonden Expositie Riteco verlengd Vreemd geld ER 151G 27 SEPTEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 9 ;nd is in Abbekerk door het plaatselijke ALC met maar liefst 6—0 :3n. SVO had deze nederlaag aan zichzelf te wijten omdat prak- :3 gehele tweede helft met 9 man gespeeld moest worden, srechter G.H. Dussel stuurde vlak na de rust Bep Vonk en Gerard ;evan het veld omdat hij zich door de Oosterend spelers beledigd Op dat moment stond ALC met een wat gelukkige goal met 1 0 la het incident was er voor SVO geen eer meer te behalen en ALC dan ook alle kans om het doelpunten gemiddelde op te vijzelen. jellijk na het beginsignaal van rechter Dussel ontspon zich ermate aantrekkelijke wedstrijd. Oosterend meer defensief van hg dan de thuisploeg golfde het :h op en neer van doel tot ,LC had een licht veldoverwicht i de goed spelende SVO- niet echt in problemen bren- et verdedigingsduo Jan de Vries Witte speelde een sterke ilft en ook vleugelverdediger Oaalder speelde opvallend goed. /ia de linkervleugel kon ALC af gevaarlijk uitbreken omdat Piet moeite had met de snelle ALC Hans Kohier. ge de eerste helft was de loeg dicht bij een doelpunt toen ^bereiding op de zaalcompetitie oktober weer van start gaat, or- >rt de MST-handbalafdeling drie ige wedstrijden voor leden en jen. Deze wedstrijden worden >'d op zondag 29 september, 6 oktober in sporthal "Ons Genoe- d: van 12.00 tot 13.00 uur. De tijd is veranderd. Er wordt nu op dinsdagavond van 19.30 [uur in de Burgemeester De Ko- de trainingen en wedstrij- ledereen welkom. ire zaterdagochtend haalt Scou- exel oud papier, lompen en oude nen op. De mensen worden ver deze spullen vóór 10.00 uur aan ^at te zetten, zodat ze vlot kun- vorden ingeladen. Bij de oud i-wagen kunt u ook gereedschap derde wereld kwijt, inde zaterdag wordt het oude pa le. opgehaald in de volgende bs. Jonkerstraat, Willem van enstraat, Boogerd, Schoon- iingel. Witte Kruislaan, ima kerstra at. honkbal- en softbalvereni- 8xla is de laatste week van lomerseizoen ingegaan: Bij de outers is de beslissing geval- laatste play-offs. De Iballers werken op zaterdag e dubbele wedstrijd af. oftballers besluiten het zei- op zondag met een toernooi. Trotters hebben de laatste ;ffs gewonnen. In de derde Jijd wisten zij met 8—5 te win- 3n de Texla Champions. Het was '•end hoeveel spelers en speelsters or een goede aangooi op het honk werden uitgemaakt. Bo en werd er goed gevangen. De na de eerste inning was dan ook is 4—1 voor Trotters. In de twee ling wist de slagploeg van de ipions meer punten te scoren, de achterstand was al te groot Op maandag 30 september de laatste training met na afloop ïezamelijke pannekoeken maaltijd. Honkbal onkballers hebben nog eendubbe- bstrijd tegen Rongers uit Scha- wr de boeg. Het team is hard et einde van de competitie toe. zomervakantie werd maar matig steerd. Ook de laatste wedstrijd de Herons werd met 10—7 ver- De enige uitschieters in deze l'ijd waren een dubbelspel van fothen en een tweehonkslag van 3"d Baretta. Uiteindelijk werd de deze wedstrijd door een denk uit handen gegeven. vertrekken ze met de boot O-OO uur naar Schagen. De wedstrijd begint om 12.00 uur, ■-ede wedstrijd begint om 14.00 'iet team kan ontspannend de etitie beëindigen en toch nog üar punten pakken. Softbal toftbalteam heeft zondag een toernooi bij BSV de Zuidvogels "zen. Op dit toernooi zal oa. Oranje aanwezig zijn. Ze vertrek- "et de boot van 8.00 uur en zijn Pijnlijk om 19.00 uur terug. Op en informatie op de training of bij Her, tel. 02220-4663 voor 28 Diber. een vrije trap in het doel leek te ver dwijnen. Doelman Erwin Koning rea geerde echter attent en stopte de har de schuiver bekwaam. Akties In aanvallend opzicht ging het de Oosterenders eigelijk beter af dan de thuisclub. Met vaak goed opgezette aanvalsacties, die meestal via de goed spelende Bep Vonk en Jitze Beintema liepen, wisten de Oosterenders diverse kansrijke situaties tot stand te brengen. Jitze Beintema nam de bal vanuit de lucht in één keer vol op de wreef maar zijn volley ging net over het doel. Piet Koning slaagde er alleen voor dat doelman Willem Kragten net niet in te scoren. Ook Gerard Legierse miste net dat beetje geluk om zijn ploeg op voorsprong te zetten. Vlak voor rust nam ALC onverwacht een voorsprong. De altijd gevaarlijke Matthé Meyners ontsnapte een moment aan zijn dek king en promt scoorde de ALC-spits via de binnenkant van de paal. SVO probeerde van alles om nog voor rust op gelijke hoogte te komen maar slaagde daar niet in. Chaotisch Na rust een veel aanvallender spelend Oosterend. Voorstopper Jan de Vries schoof op naar het middenveld en Jit ze Beintema schitterde in de voorhoe de. Vrijwel onmiddelijk leverde dit mo gelijkheden op. Plotseling was het ech ter gebeurd metde Oosterender aspira ties. Hoewel sprake was van een uiter mate sportieve wedstrijd, sloeg aan de Oosterend zijde de vlam in de pan. Bep Vonk kreeg een waarschuwing Twee en passant-routiniers, Auke Terpstra en Rinus Vittali, speelden maandagavond in De Lindeboom een enerverende partij in de wedstrijden voor de clubcompetitie. Vittali trachtte met de witte stukken door een pion offer direkt vanuit de opening in het voordeel te komen, maar Terpstra reageerde adequaat en zette zijn tegenstander lelijk onder druk. De slimme Vittali wurmde zich in allerlei tussen zetjes los en had juist een ongeveer gelijke stelling bereikt toen hij alsnog in de fout ging. Terpstra sloeg onmiddelijk toe en brak af in gewonnen stelling. Aanval Bart Heijnen produceerde opnieuw een frisse aanvalspartij, deze keer tegen Thijs Witte, die door een slechte ont wikkeling van zijn stukken er nauwe lijks aan te pas kwam. Heijnen stelde hem voor de onaangename keuze tus sen mat of damverlies. H. Broekema moest in zijn eerste partij van het sei zoen duidelijk nog even warm draaien. Tegen Ferry van Tatenhoven, die zich overigens duchtig verweerde. Na een avond zwoegen behaalde Broekema tenslotte toch de overwinning. E. de Visser boekte een fraaie zege op Frans Eijgenraam, die de slechte stel- ling aanvankelijk had gelijk getrokken, maar die daarna de kracht van de vrij pion van Visser onderschatte. De eerste overwinning van Paul Eel- man kwam pas na zeer zware strijd tot stand. Zijn opponent M. Bremer had lange tijd het beste van het spel, maar moest uiteindelijk de sterkere schaker voor laten gaan. Wiebe Pranger won in een chaotische duel van Klaas Brui ning, terwijl de „topper" Peter Berg man - Jaap dros na een spannend eindspel in een puntendeling eindigde. Kracht Peter Bergman zal ongetwijfeld probe ren een gooi te doen naar het club kampioenschap. Vroeger was hij al eens periodekampioen maar of hij de ex-kampioenen Vittali en Dros zal kun nen passeren is nog de vraag. In ieder aeval toonde hij maandagavond zijn speelkracht door moeiteloos een remi sepositie tegen Dros op het bord te brengen. De partij werd pas echt spannend toen Dros een zetherhaling uit de weg ging om via een riskante poging op winst te spelen, die echter toch tot remise leidde. wegens commentaar op de leiding en de woordenwisseling leidde tot het wegsturen van zowel Bep Vonk als Gerard Legierse. De toestand was in middels zo chaotisch dat scheidsrech ter Dussel de strijd enkele minuten staakte. Nadat de gemoederen wat bedaard waren werd de wedstrijd hervat. Van een „echte" wedstrijd kon toen geen sprake meer zijn. Toch nog hield SVO stand maar tegen de vanaf dat mo- mentsterk aanvallend spelende Abbe- kerkers had de ploeg geen kans. Via nog vijf doelpunten bereikte ALC uit eindelijk een 6 0 overwinning. De seizoen start van de Tevoko vol leybalteams verliep minder desa- treus dan het vorige seizoen, toen vrijwel alle wedstrijden werden verloren. Het derde mannenteam bijzonder overtuigende start. Tegen Braaf 5 behaalde het een afgetekende 3—0 zege. Dames drie zette moeiteloos de positieve lijn van vorig jaar door en won met 3—1 van Noordkop 2. Het vierde moest zijn meerdere er kennen in het sterke WSOV1, dat zich kandidaat stelde voor een ho ge klassering in de tweede damesklasse Het nieuwe dames 1 miste de première daar tegenstander VSW op te korte termijn voor een team moest zorgen, de vervangende oefenwedstrijd verliep bevrediaend. Het tweede herenteam spoelde zich donderdag naar Winkel. Het nieuw ge vormde team stortte zonder al te veel optimisme tegen sVN maar bleek ge durende de wedstrijd tot goede presta ties in staat. Na een krap verloren aan vang won de Texelse ploeg verassend maar overtuigd de tweede'set. Daarna ging het door onwennigheid helaas mi- sop cruciale momenten. Het grote verschil in trainingsarbeid kwam duidelijk tot uiting in de wedstrijd van het eerste herenteam te gen Braaf-Seahawks 1. de Helderse ploeg won met 3 0 (15-10,15—11,15-12), en zette daarmee de eerste stap op weg naar het gepro- gameerde kampioenschap. De Helderse verenigingen MSCS en Braaf- Sheahawaks hebben zich gefuseerd om vooral de topteams te versterken, onder de naam Helderse Volleybal Combinatie A '85 spelen de sterkste spelers van beide clubs met slechts één doel voor ogen: promotie naar de derde divisie. De overige heren promo tieklasse spelers zijn ondergebracht in HVC-B. De lagere teams spelen dit sei zoen verder onder hun eigen naam. Zaterdag 28 september 1985: KNVB afdeling Noordholland Meervogels-Svo/z, 14.30 uur Cocksdorp-USVU, 14.30 uur Castricum 3-SVO/Z 2, 14.30 uur SVO/Z 3-Huiswaard 3, 15.00 uur Junioren: Texel A1-Wieringermeer A1, 14.45 uur Oosterend A1-SVAP A1, 11.30 uur Oosterend B1-Zeemacht B1, 13.30 uur Tex. Boys B1-WGW B3, 13,30 uur Texel B2-Helder B3, 13.30 uur JVC B3-Tex. Boys B2, 14.30 uur (boot 13.05 uur) JVC C1-Oosterend C1, 14.30 uur (boot 13.05 uur) Texel C1-ZAP C1, 13.30 uur De Koog C1-Texel C2, 14.45 uur Tex. Boys C1-JVC C2, 14.45 uur SVAP C2-Cocksdorp Cl, 11.00 uur ZAP C2-ZDH C1, 14.30 uur (boot 13.05 uur) Texel D2-Tex.Boys D1, 14.45 uur Texel D1 vrij Oosterend D1-Oosterend D2, 12.00 uur Texel E1 vrij Tex.Boys E1-ZDH E1, 11.00 uur Terrein Tex.Boys Tex.Boys F1-ZDH F1, 13.00 uur ZHD F1-Texel F1, 13.25 uur Texel F1-Tex.Boys FT, 13.50 uur Meisjes Tex.Boys-VVS, 14.45 uur Zondag 22 september 1985: 4de klasse A KNVB: Texel-Wieringerwaard, 14.00 uur KNVB afdeling Noordholland: ASV-Tex.Boys, 14.30 uur ZDH-MOC, 14.30 uur Winkel-De Koog, 14.00 uur Oosterend-Apollo, 14.00 uur Wieringerwaard 2-Texel 2, 12.00 uur Sweer 3-Texel 3, 14.30 uur Tex. Boys 2-Helder 6, 12.00 uur Sweer 5-Texel 4, 14.30 uur ZDH 2-N.Niedorp 3, 11.30 uur Petten 3-Texel 5, 12.00 uur De Koog 2-JVC 6, 14.00 uur JVC 7-Oosterend 2, 14.00 uur Tex.Boys 3-ZAP 8, 14.30 uur Junioren: Tex.Boys A1-Texel A2, 12.00 uur Dames: De Koog-HRC, 12.00 uur Vios/W2-Oosterend, 14.30 uur Cocksdorp-Tex.Boys, 14.30 uur Samen reizen: Zaterdag 28 september 1985: Vertrek van Texel boot 13.05 uur Texel, Tex.Boys B1, Oosterend C1 en ZDH C1. Als de wedstrijd niet doorgaat de bus afbestellen, tel. 02240-12421. Uitslagen: E. de Visser-F. Eijgeraam 1—0 P. Bergman-J. Dros 1/2-1/2 M. Vittali-A. Terpstra afgebroken W. Pranger-K. Bruining 1—0 M. Witte-B. Heijnen 0—1 F. van Tatenhove-H. Broekema 0—1 P. Eelman-M. Bremer 1—0 Donderdagmorgen 3 oktober start de bowlingcompetitie voor huisvrouwen. De avondcompetitie gaat 23 oktober van start in Bowling De Koogel. Voor informatie, tel. 02228-672. Het college van burgemeester en wet houders heeft aan volgende personen of bedrijven een bouwvergunning afge geven :N.V. Autobusonderneming Texel, wezenland, Den Burg voor het plaat sen van elf abri's; S.Geerdes, Naalrand 52, Den Hoorn voor het plaatsen van een schuur; V.E.M. Elektrotechniek, Spinbaan 16, Den Burg voor het plaat sen van een dakkapel; P.J.H. de Hoogh, Haffelderweg 6, Den Burg voor het plaatsen van een dakkapel; B.P. Nieboer, Noordwester 40, Den Burg voor het plaatsen van een ber ging; G. Grootjen, Dorpsstraat 58, De Koog voor het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis; Kapsalon Joke, Wilhelminalaan 18, Den Burg voor het gedeeltelijk veranderen van een gevel; F.K. Mulder, Kotterstraat 9, Oosterend voor het gedeeltelijk vergroten/vernieu wen van een opslagschuur aan de Achtertune; E.A.L. Witte, De Ruy- terstraat 50, Oudeschild voor het plaat sen van een garage dakkapel, ver anderen van een achtergevel; M.M. Rietveld, Corn. Doetsstraat 11, Edam voor het vernieuwen van een berging bij nmienterglop 44, De Koog; A. van Rossum, Kikkertstraat 87, De Cocks- dorp voor plaatsen van een berging; Texvis B.V. i.o., Brakesteinsezoom 2, Zwijndrecht voor het plaatsen van een windturbine aan de Laagwaalderweg; K. Veenbaas, Houtmanstraat 50, oude schild voor het vernieuwen van 2 wo ningen aan De Ruyterstraat 96; W. Snoek, Schildereind 47, Den Burg voor het gedeeltelijk vergroten van een garage; P. Bolier, Schilpbanck 5, Den Burg voor het plaatsen van een schuurtje; P.N. zijm, Keidelplein 1, De Cocksdorp voor het plaatsen van een terras bij Strandslag paal 28. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikking ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Het was natuurlijk onvermijdelijk, na het succes van "Police academy" dat er een vervolg moest komen. Hetzelf de stelletje ongeregeld van vorig jaar komen we erin tegen. Er zijn alleen hier en daar enkele accenten verlegd. zo is bijvoorbeeld de rol van Winslow, imitator van de onmogelijkste gelui den, sterk gegroeid en zijn ook de man-vrouw-verhoudingen binnen het politiekorps wat dichter bij de roman tiek gebracht. Agente Kirkland, de leukste blondine die zozeer van actie houdt, gaar zowaar naar het stadhuis met Tackleberry, de wapenfreak, endat leidt tot een bizar huwelijksleven waaa- rin ruimte zal zijn voor bizarre grappen, scènes die kennelijk vooruitlopen op nog een derde aflevering. Ideeën blij ken er genoeg voor te zijn. De film is ook meer een aaneenscha keling van malle situaties en bekom mert zich minder om een duidelijk af gerond verhaal. Maar dit kan de pret niet drukken. Tenslotte is Police Aca demy ook geboren uit zo'n situatie. Producent Paul Maslansky was eigen lijk per ongeluk de geestelijke vader. Voor een totaal andere film was hij eens op zoek naar locaties, begeleid door een groepje politiemannen die echter zo stuntelig te werk gingen en hem voortdurend van de wal in de sloot hielpen, dat ze Maslansky's ge voel voor Humor in beweging brach ten. Het idee voor de fil was er, en geassisteerd door een koppel vindin grijke scchrijvers leidde dat tot een on verwacht en ongehoord groot succes, vooral bij het jongere publiek in de he le wereld. Dat ie er niet minder opge- worden nu de toestanden in „Police Academy 2" er nog steeds doller en dwazer gaan uitzien. „Police Academy 2" is te zien van vrijdag tot en met maandag in het City Theater, de aan vang is 20.00 uur. Woensdag houdt de peuterspeelzaal van Den Hoorn een najaarskleding- beurs in dorpshuis De Waldhoorn van 9.00 tot 12.00 uur. Kleding tot en met maat 128 voor de beurs kan vrijdag morgen (vandaag) van 9.00 tot 11.30 uur ingeleverd worden in het dorps huis. De opbrengst van de verkoop is voor de peuterspeelzaal. Veld A, mannen: 18.30 u. Abnormaal-RSG Visser 19.05 u. Autocentr.-Eelm.-Segerink Abnorm 19.45 u. Visser-Timm.Bakkerij, RWS 20.25 u. Gr. Slock-RWS Vredelust 21.05 u. Dgm-Vredelust Expert 21.45 u. Expert-Molenkoog De Krim 22.25 u. De Krim-Bremakker Molenk Veld B, vrouwen: 18.30 u. Segerink-Eelm.-Taxi Smidt Antiekh 19.05 u. Antiekhuisje-Hema Seg.Eelman 19.45 u. Samen-een-AH Loodsmansw 20.25 u. Haarstudio-Loodsmansw. Samen een 21.05 u. Westerlaken-Gr. Slock 7 prov 21.45 u. Mantje-7 Provinciën Westerl 22.25 u. Nokanto-Molenkoog Mantje Veld C, Vrouwen: 18.30 u. NCM-Smash 2 Retsina 19.05 u. Smash 2-Retsina Ncm 19.45 u. Goenga-6 PK Smash 3 20.25 u. Klif 23-Vinke Goenga 21.05 u. Casino-Leydekkers Vinke 21.45 u. CVI-TX 40 Leydekkers 22.25 u. Ass. Bremer-Durper drup tx 40 Wedstrijdleiding Lia en Willem van Leersum tel. 02220-3340, Guus en Frans Witte tel. 02220-4171. Vrouwen: Haarstudio-Hema 1 1 Taxi Smidt-AH 2—0 Seg/Eelm-Antiekh 0—2 Déjè-vu-Mantje v 0 2 Molenkoog-Gr. Slock 1 1 Goenga-CVI 0 2 NCM-6 Pk 1-1 Leydekkers-Vinke 0—2 TX 40-Retsina 2-0 Smash 3-Durper drup 0—2 Smash 2-Klif 23 0-2 Ass. Bremer-Casino 0—2 Heren: RSG-Versluis 2 0 RWS-Dros BAkkerij 1-1 Teso-40 0—2 Abnormaal-v.Wijng 2 1 1 Paal 28-Kobeko 0—2 Vredelust-Expert 0—2 Bremakker-v. Wijngaarden 1 1 Zaterdag 28 sepember 1985 Volleybal De Slenk, Den Helder: 13.00 u. H1 WSOV 1-Tevoko 2 13.00 u. D2 HCSC 4-Tevoko 4 't Trefpunt, Julianadorp: 13.30 u. H3 Juvoc 5-Tevoko 3 14.30 u. D2 Juvoc 2-Tevoko 3 16.00 u. Meisjes jun. HCSC 3-Tevoko Maandag 30 september Sporthal Sportlaan, Den Helder 18.45 u. Meisjes asp: Noordkop-Tevoko De maandelijkse schrijfavond geor ganiseerd door de Amnestygroep Texel zal worden gehouden op dinsdag 1 oktober van 20.00 tot 21.00 uur in de Openbare Bibliotheek. In het kader van de Campagne tegen Martelen zal worden geschreven voor Marlon Escoro op de Fillipijnen. Hij werd op 7 maart 1985 in hechtenis ge nomen samen met vijf anderen op ver denking van lidmaatschap van een op positiegroepering. Tijdens de daarop volgende weken is hij herhaaldelijk gemarteld. In Turkije werd Mehmet Aydan Bultugil gevangen genomen in juni 1981. Hij heeft verklaard herhaaldelijk te zijn ge marteld tijdens ondervragingen. Anrei Sacharov in de Sovjetunie is sinds 1980 voor onbepaalde tijd verbannen naar Gorky. Hij heeft een slechte ge zondheid en krijgt daarvoor niet de noodzakeljke medische behandeling. Voor deze drie mensen zijn voorbeeld brieven aanwezig waarin gevraagd wordt om hun vrijlating, een onder zoek in te stellen naar de beweringen omtrent martelingen en een verzoek te zorgen voor de noodzakelijke medische behandeling. Voor nadere informatie kan men terecht bij Jenneke Wassink, tel.02220-4109. Zaterdag zullen gymleden van sportve reniging De Cocksdorp loten verkopen voor de Grote Club Aktie. Deze lande lijke aktie, ondersteund door radio en tv en dagbladen in de regio start don derdag 26 september om 14.00 uur. Onder het motto: Geef de volle vijf, worden er 4 loten voor 7 5,— ver kocht. De winst voor de verenigingen is ruim 80% van de bruto opbrengst en daarom is deze aktie zeer aantrek kelijk voor SVC. Ondersteund met een geluidswagen zullen de leden zaterdag tussen 9.00 en 13.00 uur in De Cocks dorp en Eierland hun loten proberen te verkopen. De Baptistengemeente Texel houdt het komende winterseizoen weer regelma tig bijbelstudiebijeenkomsten die voor een ieder vrij toegankelijk zijn. De bij eenkomsten worden gehouden in de Doopsgezinde kerk in den Burg, staan onder leiding van predikant Tensen en beginnen telkens om 19.30 uur. De eerste bijeenkomst is donderdagavond 26 september (heden) en het thema is "Gelooofsverdediging". Hetzelfde on derwerp is aan de orde in de bijeen komst van dinsdag 8 maart. Een speci ale avond is op dinsdag 22 maart als predikant Tensen spreekt over de zen dingsreis die hij onlangs naar Rusland heeft gemaakt. Gespreksthema's verder in het seizoen zijn "Kan een kind van God nog verloren gaan!" en "De toe komstige gebeurtenissen naar het pro fetisch woord". Tot en met 14 oktober worden op de maandagavonden dia's vertoond in de Nederlands Hervormde kerk van De Koog. De toegangsprijs is 7 2 voor volwassenen en 7 1,— voor kinderen. De aanvang is 20.00 uur. Maandag a.s. worden dia's getoond van B. van der Berg, op 7 oktober toont F. Veld- wisch zijn dia's en op 14 oktober B. Lap en H. Troost. De expositie van houtsculptures van Peter Riteco en schilderijen van Niek Welboren in De Scholerie in Zuid Eier land zal langer duren dan eerst de be doeling was, namelijk tot en met 20 oktober. Bezoekers zijn dagelijks (be halve maandags) welkom van 14.00 tot 18.00 uur. Na 20 oktober is De Schole rie alleen na afspraak te bezoeken. Westduitse marken 100= 7110,25 Belgische franken 100= 7 5,35 Franse franken 100= 7 35,50 Zweedse kronen 100= 7 36,— Zwitserse franken 100= 7134,50 Deense kronen 100= 7 29,50 Amerikaanse dollars 1 7 2,99 Engelse ponden 1=7 4,23 Oostenrijkse schilling 100= 7 15,80

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9