Oosterend te sterk voor Oudesluis erste winst voor osterend 2 ■A 4':- SVC-winst in mooie wedstrijd 1 Voetbaluitslagen Islagen zaalvoetbal ogramma zaalvoetbal ÏV+ 7 J .-•-V.'Mis Minivoetbal bij Texelse Boys Geslaagde waaier-rit h ^"+i<ss*fcy| Zwaluwen verslaan Schoorl (2—6) Winst voor bowlingteam Geslaagd Nico liep 18 rondjes voor De Hoop Klaverjasclub Den Burg Goede vangst 15 OKTOBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 erend heeft afgelopen week de eerste punten binnengehaald door j-3 winst op ZDH. Nissan verspeelde een punt aan Gamma 2. A O versloeg Oosterend 1 met 4 3 en nestelt zich vaster op de derde ts, Alkema verstevigde de koppositie in de tweede klasse door winst (SMT. erend 2 had nog geen enkel punt ;ald. De Oosterenders kwamen uit ZDH dat tot nu toe een goede oenstart kende. Alhoewel het een wedstrijd betrof maakte de in- sce van ZDH in de tweede helft hoop goed. ZDH nam eerst een spring. Een inzet van Jan de Wit door de Oosterend-goalie met ;te tot corner verwerkt. Uit deze srkon de inkomende Wilco Bak- scoren. Martin Huizinga scoorde teer voor Oosterend en zo kwam dus op een behoorlijke voor die echter door ZDH in de ste tien minuten teniet werd ge- tot een 3 3 stand. In feite had- eide ploegen zich al bij deze neergelegd totdat achtenvijftig anden voor tijd het noodlot voor Itoesloeg. Een ZDH-speler wilde Pal terugspelen op zijn keeper maar daarbij niet gezien dat een terend-speler, in de persoon van Vlaming, daar nog tussen stond, ning profiteerde dankbaar van de oden kans en tikte de winnende ér voor Oosterend 2 in de touwen. Aansluiting 0 2000 speelde tegen Oosterend 1. beide ploegen stond er nogal wat liet spel, winst was geboden om in geval de aansluiting te behouden Gamma en Nissan. Het werd een 3 winst voor A O 2000 in een Zaterdag 12 oktober 1985: Afdeling Noordholland SVO/Z-Vitesse SVO/Z 2-SVAP 2 SVAP 3-SVO/Z 3 Junioren: Texel A1-Reiger Boys A1 5 2 JVC A2-Texel A2 3-6 JVC B1-Tex. Boys B1 2-2 Texel B1-WGW B3 5-0 HCSC B3-Texel B2 15-0 Watervogels B1-Oosterend B1 1—5 Tex. Boys B2-JVC B2 1-0 Texel C1-Schagen C2 4—1 Oosterend C1-HCSC C2 3 4 WGW C4-TexBoys C1 1-2 SVAP C1-Texel C2 6-0 Zondag 13 oktober 1985: ofdklasse: terend 2-ZDH 4—3 0 2000-Oosterend 4 3 san-Gamma 2 1 1 sno-Casino 2 2—2 ste klasse: nma 3-A O 2000 2 3-3 eede klasse: MT-Alkema 1—5 sterend 5-Slufterhoek 3 3 ide klasse: terend 9-Texel 3 10—2 2-De Koog 2 3 1 t2-0osterend 8 6—1 d3-Ver.Schilders 2 3-1 sno 6-Ver.Schilders 3 1—3 nioren: ïl4-Gamma 3 5—1 al 5-Ria's Winkeltje 5 1—3 ïonics-Texel 2 17 1 nma-Texel 7 0 'sWinkeltje 2-FC Lange Ben 1—5 ■VIT 2-Oosterend MT-Nissan mma 2-Casino 3 1-3 2-1 1-1 iandag 14 oktober: '5u. Ria W. 2-Texel 1 DO u. Casino 1-Casino 2 /dienst: ZDH «nsdag 16 oktober: 'du. Texel 4-De Bremakker tö u. FC Lange Ben-Texel 2 u. Gamma 2-KSMT 1 25 u. Oosterend 3-De Koog 15 u. Texel 2-Gempo 10 u. Gamma 5-Gamma 4 u. Oosterend 8-Casino 6 ïldienst: Mantje nderdag 17 oktober '5 u. Gamma 2-Ria W. 4 15 u. Graaf sprParacentrum ft u. Oosterend 1-Oosterend 2 ft u. Alkema 2-Nioz '5u. Oosterend 7-Oosterend 6 '0 u. Rab 2-Casino 3 ft u. Oosterend 4-Texel tóienst: Gempo idag 18 oktober: ft u. Texel 3-Ria W. 3 ft u. Ver.Schilders-Ratronics 15 u. ZDH 2-Gamma 3 35 u. Casino 5-KSMT 2 ft u. A O 2000 2-Jelleboog ft u. Casino 2-Nissan 1 15 u. Gamma 2-Nissan 1 ft u. Mantje-Gamma 1 'dienst: Oosterend -S - S.V - iV V spectaculaire wedstrijd, waarbij opge merkt moet worden dat Oosterend on voorzichtig met de kansen omsprong en gemakkelijk de voorsprong van 3—1 weggaf. Een gelijkspel was gezien de verhoudingen beter geweest. Nissan speelde 1—1 tegen Gamma 2. Een duur puntje voor Nissan. Eerst kwam Gamma 2 op een 1 0 voorsprong door een doelpunt van Henk Groen. Peter Brons scoorde voor Nissan de gelijkmaker. Er heerste in de laatste minuten van de wedstrijd een geïrriteerde stemming. Dat zorgde voor acties die in een sporthal zeker niet thuishoren. Juist spelers dienen te rea liseren dat men het zaalvoetbal niet dient met dergelijk gedrag: ook verlie zen hoort bij deze sport. Topper Casino 2, dat het verrassend goed doet, pakte een punt van Casino 1. In de eerste klasse één wedstrijd: A O 2000 2 tegen Gamma 3 die werd af gesloten met een 3—3 gelijkspel. In de tweede klasse een onbetwiste topper tussen Alkema en KSMT. Beide teams stonden bovenaan dus deze wedstrijd moest een voorlopige beslissing gaan brengen om het leiderschap van deze klasse. De winst van Alkema kreeg pas laat in de helft echt gestalte. Alkema kwam op een 2 0 voorsprong door doelpunten van Ronald van de Wete ring en Jasper Joosten maar de ploeg had het vrij zwaar om KSMT echt weg te spelen. Toen ook nog het 2—1 werd rook KSMT de kans om wat dichterbij te kunnen komen. Dat lukte niet. Toen het Cocksdorper offensief was weg- geëbt kon Alkema na een kwartier in de tweede helft de zaken recht zetten en weglopen naar een 5—1 zege. Een verdiende uitslag met wat te weinig uitgespeelde kansen van Alkema. Ruime winst In dezelfde klasse kwamen Slufterhoek en Oosterend 5 een gelijkspel overeen. In de derde klasse speelden Oosterend 7 en Gempo 1-1 gelijk terwijl Alkema 2 verloor van KSMT 2 met 7—3. Afge lopen week speelde de gehele vierde klasse. Nioz 2 won met 6—1 van Oosterend 8. ZDH 3 won met 3—1 van de Verenigde Schilders 2, wat ei genlijk de belangrijkste wedstrijd van deze klasse was. Rab 2 won van De Koog 2 met 3—1. Oosterend 9 was duidelijk sterker dan Texel 3, blijkens de 10—2 overwinning voor Oosterend. Bij de junioren haalde Ratronics stevig uit door met 17—1 van Texel 2 te win nen. Ook Gamma behaalde een ruime winst op Texel met 7 0. FC Lange Ben won van Ria's Winkeltje 2 met 5—1. Bij de vrouwen speelde Gamma 2 tegen Casino 1—1 gelijk. KSMT 2 verloor met 3—1 van Oosterend, ter wijl KSMT 1 met 2—1 van Nissan won. Donderdagmiddag houdt de jeugd commissie van Texelse Boys een minivoetbaltoernooi op het veld aan de Haffelderweg. Jongens en meisjes van 6 tot en met 16 jaar kunnen zich van 13.30 tot 13.50 uur gratis aanmelden. Opgave is mogelijk in teams van zes personen en van ongeveer gelijke leeftijd, (zelf een naam bedenken), maar ook als men alleen is kan men altijd meedoen. De poules worden ter plaatse ingedeeld in verschillende leeftijdsgroepen. Er wor den nog een aantal vrijwilligers ge vraagd om de wedstrijden te fluiten. De zondag gehouden waaier-rit van de Vrienden van het Paard is een bijzonder geslaagde rit geweest. De 11 aanspanningen en 11 ruiters (in totaal ruim 50 personen) reden drie verschillende in elkaar lopende routes in de omgeving van Den Hoorn. Na afloop werd gezamenlijk genoten van snert en roggebrood met spek. Door het mooie weer kon dit etentje buiten op het erf van de familie Zijm, Fon- teinsweg worden gehouden, waar door de vele deelnemers nog gezellig werd nagepraat. De in de rit verwerkte puzzel werd ge wonnen door Jo de Kraker, voor Rein Eelman en Jaap Mosk. Afdeling Noordholland: Schoorl-ZDH Oudesluis-Oosterend Texel 2-Berdos 2 Helder 4-Texel 3 Tex. Boys 2-JVC 5 Helder 6-Texel 4 ZDH 2-Helder 7 N.Niedorp 3-Texel 5 De Koog 2-ZAP 7 ZAP 8-Oosterend 2 Dames: De Koog-Duinranders Schagen-Oosterend 2-6 2-6 1-0 4-1 7-2 6-1 2-1 5-0 3-0 0-5 2-0 1-10 i v- -SS- Nico Drenth bij de start van zijn 20 kilometer sponsortocht. Inzet: een voldane Nico na at- loop. De foto's zijn gemaakt door Pieter de Vries. Oosterend heeft de inhaalwedstrijd tegen Oudesluis met grote cijfers ge wonnen. In Oudesluis werd de thuisploeg naar een 6—2 nederlaag gespeeld. Voor rust had SVO al een 3—1 voorsprong genomen die na rust met de regelmaat van de klok werd uitgebouwd tot 6—1. Vlak voor tijd slaagde Oudesluis erin de stand een iets draaglijker beeld te geven. Voor Oosterend scoorde Piet Koning vier maal terwijl Jan de Vries en Piet Graaf de zes volmaakten. De doelpuntenmakers aan Oudesluis-zijde waren Suurd en Ronald v.d. Veen. Al meteen na het beginsignaal van de goed leidende scheidsrechter Nanne lieten de Oosterenders merken dat ze voor de volle winst naar Oudesluis wa ren gekomen. Via vaak goed lopende aanvalcombinaties werd de thuisploeg op eigen helft teruggedrongen. Deze voortvarende start leverde al spoedig doelpunten op. Een corner van Wim van Heeringen werd onvoldoende door de Oudesluis defensie weggewerkt en Jan de Vries reageerde attent door hard in te schieten. Even later was het weer raak toen Piet Koning goed reageerde op een diepte pass en de Oudesluis doelman kans loos liet. Suurd bracht vervolgens zijn ploeg weer even in de wedstrijd door te profiteren van een verdedigingsfout in de Oosterend defensie. Vlak voor rust kwam de marge echter opnieuw op tweë doelpunten. Frits Bakker deed het voorbereidende werk en opnieuw Piet Koning zorgde voor de afwerking. Plukken Na rust voetbalde de Oudesluis ploeg aanvankelijk veel beter dan in' de eerste helft. Oosterend werd zo nu en dan behoorlijk onder druk gezet maar Oudesluis wist zich geen raad met de ZDH heeft een mooie 2—6 over winning binnengehaald tegen Schoorl. In de tweede minuut was het al raak toen Bram Brouwer op aangeven van Wilco Bakker 0—1 aantekende. Toch was het zes minuten later alweer gelijk door een doelpunt van Peter Baart. ZDH, die het betere van het spel had, maakte in de zeventiende minuut 1—2 dankzij Jan de Wit, wat snel gevolgd werd door een fraaie kopbal van Ge rard Timmerman (1—3). Toch waren de uitvallen van Schoorl niet zonder gevaar maar doelpunten werden er niet gescoord. Het was Wilco Bakker die de stand na een half uur spelen op 1—4 wist te brengen met een afstandschot. Penalty ZDH had het juiste aanvalsritme en bij na was het weer prijs met een hard schot van Marcel Witte. De Schoorl keeper wist de bal bekwaam te stop pen. Het was dezelfde keeper die Jan de Wit in het strafschopgebied onde ruit haalde en de toegekende penalty werd door Henk de Ruyter ingescho ten. Ruststand 1—5 voor ZDH. In het eerste half uur van de tweede helft gebeurde er weinig. Het werd 1—6 toen Rein Bakker een toegekende vrije trap mooi voorzette, zodat Gerard Timmerman met een kopbal zijn twee de doelpunt kon scoren. De eindstand werd tenslotte 2 6. Scheidsrechter Leyen gaf Schoorl een penalty. Ri chard de Leeuw kreeg de bal tegen zijn (boven) arm geschoten, de scheidsrechter zag er echter een hands bal in en Bronkhorst van Schoorl faal de niet. Opvallend goed was het spel van de ZDH debutanten Victor Hoppe- ner en Jacco van Leeuwen. kansen die ontstonden. Slechts één keer moest Oosterend doelman Erwin Koning al zijn kunnen vertonen door een hard schot van Ruud Suurd uit de bovenhoek te plukken. Verder liet de goed spelende Ooste rend defensie het niet komen. Halver wege de tweede heft besliste Piet Ko ning het duel. Uit een rommelige situ atie voor het Oudesluis doel wist Ko ning te profiteren en SVO naar 4 1 te schieten. Even later werd het 5—1 via Piet Graaf. Oosterend.verdediger Ruud Daalder soleerde in hoog tempo richting ach terlijn om vervolgens een voorzet op maat af te geven. Graaf maakte geen fout en scoorde onhoudbaar. Ou desluis kwam vervolgens nog even dichterbij via een goal van Ronald v.d. Veen die gebruik maakte van wat con centratieverlies in de Oosterend verde diging. Vlak voor tijd liepen de Gort- buukers opnieuw verder uit. Piet Graaf zag een goed schot via kee per en paal over de achterlijn verdwij nen. Jitze Beintema en Willem van Heeringen besloten snel tot het nemen van de korte corner en de daarop vol gende voorzet werd door Piet Koning keihard ingekopt. Een verdiende over winning voor de Oosterenders die daardoor in de kopgroep van hun klas se blijven meedraaien. Tussenstand: HOSV 6-9; ALC 5-8; Oosterend 5-8; DESS 6-8; Kreileroord 6-7; Dirkshorn 5 6; Berkhout 6 4; Hau- wert 5—3; Twisk 5—3; Apollo 5 2; Oudesluis 6—2. In de wedstrijd Cocksdorp contra BKC kwamen alle facetten die het voetbal zo aantrekkelijk kunnen maken aan de orde. SVC ging slecht van start want al na vier mi nuten spelen kwam BKC op 0—1 toen bij een aanval de bal niet goed weggewerkt werd en in de rechterbovenhoek van het doel werd geschoten. BKC, die in de eerste twintig rninuten het beste spel op de mat bracht, zag geen kans om na deze vroege treffer door te drukken. Men was voortdu rend op de helft van de durpers te vin den maar echt uitgespeelde kansen deden zich niet voor. Mede omdat laatste man Hein Paul Siebinga de touwtjes strak in handen hield. Na 25 minuten kwam de ommekeer. Uit een corner wist Herm van der Beek de stand op 1—1 te brengen. Het was dezelfde speler die nog geen twee minuten later aan de basis stond van de tweede treffer toen hij een dieptepass gaf op de op volle snelheid liggende Henk van der Star die voor 2—1 tekende. Protest Vijf minuten later was het weer Van der Star die alleen doorging en bij het omspelen van de doelman vastgehou- Een Texels heren trio league bowling team speelde dit weekend wedstrijden in de landelijke eerste klasse. Kees Keijzer, Rob Beumkes en Peter Veld man vormden het team. Er werd gespeeld in het bowlingcentrum Zeist. De 1ste wedstrijd tegen Harderwijk werd met 0 3 verloren. De 2e wedstrijd was tegen het huisteam van Zeist. Hier werd met 2—1 overwinning geboekt. Het hing dus van de laatste wedstrijd af of het een succesvolle competitiedag zou worden. Deze eerste game werd gewonnen met een groot verschil van 101 pins. De tweede game ging nog beter. Kees Keijzer 225, Rob Beumkes 243 en Pe ter Veldman 155. Totaal 623. De tegen stander Purmerend had totaal 433. Rob Beumkes was vooral goed in vorm met een gemiddelde van 186 en dit resulteerde mede in 5 winstpunten voor het Texelse team. den werd. Ondanks protesten van BKC ging de bal op de stip en zorgde Maarten Boon voor 3—1. Met nog tien minuten voor rust dacht De Cocksdorp het wat kalmer aan te moeten doen. Eerst was het de midvoor van BKC die een foutief genomen doeltrap afstrafte en voor 3—2 zorgde. Enkele minuten later was de stand gelijk toen de dur pers de bal op knullige wijze op het middenveld verloren en de linksbuiten van BKC alleen door kon gaan. Ruststand 3 3. Het leek wel of de donderspeech die in de rust in de kleedkamers van de durpers had plaatsgevonden averechts had gewerkt, want na twee minuten spelen kwam BKC op 3 4. BKC pro beerde nu door te drukken want men trok massaal ten aanval. Voor het doel van de rustig keepende Jan Willem Boon speelden zich vooral met de corners hachelijke taferelen af. In de twintigste minuut moest Peter Stolk op de doellijn redding brenqen toen de gehele achterhoede uit positie was gespeeld. In de vijfentwintigste minuut was het Henk van der Star die Cocksdorp terugbracht in de wedstrijd door op de voor hem bekende wijze door te breken en voor 4-4 te zor gen. Cocksdorp leek met een punt te vreden en liet het massaal aanvallende BKC komen tot op het middenveld. Uit een corner van BKC tikte doelman Boon de bal in een reflex uit de hoek. BKC, niet tevreden met de stand, bleef aanvallen en de achterhoede met Johan Moens en Jeen van der Heide kregen bergen werk te verzetten. De voorhoede van SVC bestond nu nog uit één spits terwijl Bart Wijsman zich ook terug liet zakken om assistentie te verlenen op het middenveld. Met nog vijf minuten te spelen ging Cocksdorp op links ten aanval en ter ondersteu ning maar niet geheel zonder gevaar ging Piet Douma mee. Laatstgenoem de kreeg de bal aangespeeld van de goed storende Andreas Monen. Dou ma zette de bal voor naar de geheel vrij staande Henk van der Star die schitterend inkopte. In de resterende minuten werd niet meer gescoord zo dat SVC de volle winst mocht houden. Corinne Grootelaar slaagde in Utrecht voor het bediendendiploma heren- kapster. Zij werkt en werd opgeleid bij Salon Henri in Den Burg. „Het is geen wereldtijd, maar ik heb in ieder geval laten zien dat ik ook mijn beste beentje voor wil zetten voor mijn eigen actie", al dus Nico Drenth nadat hij zater dagmiddag 20 kilometer had hard- gelopen ten bate van het christe lijk afkickcentrum De Hoop. Zoals bekend is Drenth bezig met een inzamelingsactie van fietsen die 26 oktober in Rotterdam zullen worden aangeboden aan de direc tie van De Hoop. Momenteel heeft Nico 18 fietsen gekregen of toegezegd gekregen, maar zijn streefgetal is nog steeds 25. Nico liep zaterdagmiddag op het wielercircuit onder matige publieke belangstelling achttien rondjes en dat was precies 20 kilometer. Elke kilometer werd gesponsord door diverse particulieren en bedrijven en de één uur en vijftig minuten hardlopen leverden zo zeshonderd gulden op. Een klein deel van dat geld is voor bestrijding van de on kosten van de actie en met de rest wil Nico een paar goede tweedehands fietsen kopen. De wachtmeester had nog nooit 20 kilometer achter elkaar hardge/o- pen (,,dat valt echt niet mee voor iemand van 39") en hij hoopt dat deze persoonlijke prestatie een aansporing is voor Texelaars om nog een redelijke, gebruikte fiets beschikbaar te stellen. Wie dat wil kan Nico na 18.00 uur bellen, tel. 02220-3178. Met een goede score van 7327 punten werd het echtpaar P. van Heerwaarden eerste op deze tweede speelavond. Fr. Witte en R. Kleinveld behaalden 7038 punten en werden tweede. Het echt paar J. van Heerwaarden behaalde na een slechte start van vorige week 6970 punten en werd derde. Met 6047 pun ten eindigden de dames Ofrein en Biesboer als vierde. Het echtpaar F. Veeger werd vijfde met een score van 6933 punten. De laatste vrijdag van okotber begint het open klaverjaskam- pioenschap van Texel dat over vijf avonden gespeeld wordt. De data zijn 25-10, 29-11, 20-12, 31-1 en 28-2. Opga ve is mogelijk bij Gerda Veeger, 02220-2212. Stand eerste periode: Echtp. P. v.Heerwaarden 14380 8 R. de Ruwe-F. Hopman 13801 7 Dames Ofrein-Biesboer 13610 6 Echtpaar J. Spaans 13434 5 G. Smit-A. Bakker 13242 5 W. Bakker-N. Koomen 13162 3 G. EelmanJ. Hoogenbosch 12858 6 L. Hoogenbosch-T. Huisman 12853 0 Echtp. F. Veeger 12825 6 Ff. Witte-R. Kleinveld 12801 5 De Amerikaan die vorige week met be hulp van de Texelse politie in Amster dam werd aangehouden met een gestolen motorfiets van een Texels be drijf blijkt een goede vangst te zijn. De 27-jarige man zit nog in hechtenis in Harlingen en heeft inmiddels ruim 120 inbraken bekend. Deze inbraken werden overal in het land gepleegd en daarbij werd naar schatting voor ruim drie ton aan sieraden en antiek gesto len. De vriendin van de Amerikaan, die ook op Texel verbleef, is inmiddels weer terug bij haar ouders in Duits land. De Duitse justitie heeft laten we ten dat de man in dit land ook wordt verdacht van een groot aantal inbraken.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7