Groen 'TwanLr Jèxels in het harL, Sporting Texel vraagt raad om mening sn kwart eeuw verpleegster Maritiem Museum haalde de veertigduizend Meer geld nodig voor bijdrageregeling TT Permanente feesttent op Ni ka del? ster Mannessen gehuldigd IITA hoort er helemaal bij Jde nieuwe najaarsmode! W de jager :ht- en schiet sportartikelen. Hissen dijk en duinenrij De brief Klamp stro ging in vlammen op in verse MOSSELEN HAVENRESTAURANT TEXEL Deze week rundvleesweek! VRIJDAG 18 OKTOBER 1985 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. ierktijdHans Oosterhof, Westerweg 14, Den Burg, tel. (02220) 4988. Graaf is met vakantie, üertenties, abonnementen, etc.: iib De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs 718,10 per kwartaal; los 80 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46 99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. Het college heeft een verzoek van Sporting Texel b.v. om een feesttent te mogen plaatsen op de Nikadel in de periode 1 juli tot 15 augustus afge wezen wegens vrees voor geluidsoverlast en het niet naleven van de slui tingstijden. Sporting Texel heeft daarbij het advies gekregen om de ge meenteraad een mening te laten geven over een semi-permanent horeca bedrijf op het evenemententerrein. hebt u altijd met verve ingezet belangen van de wijkver- gsters en de belangen van pa len. We zijn blij dat u deze it eeuw bij ons bent". Dat zei irand Poster in zijn hoedanig- als voorzitter van het Groene Texel dinsdagavond tot ster Han" Mannessen, die in de 8 Burcht in het zonnetje werd It omdat ze 25 jaar werkzaam Is wijkverpleegster. [ziekenzorg is 25 jaar verpleegster i hele prestatie en het Groene Texel beloonde de trouwe werk ster dan ook met een fors ge- ik: een zilveren armband, r roemde de betrokkenheid van iegster Mannessen in haar werk je bestuurlijke kant van de verple- Namens haar collega's zit ze in [lagelijks bestuur van het Groene illega's bespraken de kwaliteiten jubilaris in een feestelijk lied en so een boek aan over de ienzee. ter Han" was opgehaald met de van Jan Geus en na de officiële plechtigheid, het overhandigen van de cadeaus genoten het stralende middel punt, het bestuur, collega's, vrienden en kennissen van een koud buffet. Op de foto bekijkt de wijkverpleegster het jubileumgeschenk van haar werk gever eens grondig. Marien van der Slikke van Sporting Texel is van mening dat een „feesttent met een gevarieerd amusementspro gramma een must is voor een toe ristenplaats als Texel". „Het is in het belang van Texel en tevens nog een goede slechtweervoorziening ook". Sporting Texel wil in'de tent van 20 bij 36 meter zes weken lang amusement brengen voor jong en oud. De prakti sche uitvoering wordt wat betreft het avondprogramma grotendeels overgela ten aan Interlinde Management, dat zegt een gevarieerd pakket artiesten als BZN, Golden Earring, André Hazes, Lee Towers e.d. in de tent te kunnen laten optreden. Deze concerten wor den afgewisseld met evenementen als een rock en roll- of countrynacht, dis co en filmvertoningen op een groot beeld videoscherm. Overdag kan de tent benut worden voor kindervermaak met eveneens bekende artiesten maar ook tafeltennis, sjoelen, clowns e.d. Televisie Marien van der Slikke zegt contact te hebben gelegd met een aantal om roepverenigingen over opnamen van tv-uitzendingen in de tent zoals „Ne derland Muziekland" en „Los Vast". „Veronica is het meest positief en elke tv-uitzending die op Texel wordt ge maakt is een mooi portie promotie", aldus Van der Slikke. De betrokken ambtenaren en het college hebben een andere mening. „We vragen ons af of een verstoorde nachtrust van velen, Texel zo goed zal steunen in de pro motiecampagnes. Jaarlijks komen er al klachten van toeristen over geluids overlast en verstoring van de openbare orde als gevolg van horecabezoekers", aldus het advies aan het college. Politie De groepscommandant van de rijkspo litie verwacht geen problemen wat be treft de openbare orde en heeft posi tief geadviseerd over de aanvraag. Ook De Koog Promotion was om een ad vies gevraagd maar deze instantie kon geen mening geven wegens afwezig heid van een groot aantal bestuursle den. Volgens Van der Slikke zal De Koog Promotion alsnog een positief advies naar het college sturen. „De meningen waren verdeeld maar uitein delijk voelde een meerderheid wel voor onze plannen". De afdeling culturele zaken heeft ook negatief geadviseerd over het verzoek van Sporting maar plaatst wel een paar kanttekeningen omdat een ge meentelijk beleid in feite ontbreekt en een „advies dus altijd subjectief is". „In het verleden is vaak de vraag gesteld: waar moeten we met De Koog op evenementengebied naar toe? Met betrekking tot bepaalde evene menten is meerdere malen gezegd dat deze een te laag niveau hebben en dat het voor het imago van Texel goed zou zijn te streven naar kwalitatief meer hoogwaardige evenementen. De aard van het vermaak is bepalend voor het soort publiek dat wordt getrokken maar er is op dit gebied nog nooit een beleidsvisie uitgesproken". Volgens cul turele zaken is dan ook eigenlijk niet vast te stellen of de Sporting Texel- wensen passen in het gemeentelijk be leid „en de conclusies zijn dan altijd aanvechtbaar." Kunststof Van der Slikke zegt wat betreft de te verwachten geluidsoverlast al rekening te hebben gehouden met kritiek. „We hebben de meest geluiddichte tent uit gekozen, een zogenaamde Alu-tent met dubbele kunststof wanden en een linnen dak." Volgens het college is het twijfelachtig of die wanden het geluid van optre dende muziekgroepen binnen de per ken houden. De geluidhindernormen voor dergelijke tijdelijke gebouwen zijn 45 Dba overdag en 35 Dba 's nachts. „Geluidsoverlast leidt onherroepelijk tot klachten uit de buurt en dan is het nog de vraag of het gewenst is de op tredens te laten staken. De gemeente kan dan klem komen te zitten tussen de wensen van de bezoekers van de tent en de buurtbewoners." Sporting Texel zal nu pogen via de ge meenteraad alsnog een vergunning los te krijgen. „Mogelijk vindt de raad ons programma wel in het belang van toe- ristenopvang op Texel en kan hun ad vies leiden tot toestemming", aldus Van der Slikke die hoopt dat de even tuele toestemming snel komt. „Onze eerste aanvraag is pas na zes weken benatwoord en in feite hadden we nu al moeten starten met het vastleggen van artiesten e.d." H 3urg. Carita brengt elke week op- k de meest beste topcollecties van pa op Texel, o.a. In Wear, Dranella, jt ot. Open, Studio Fais, Swinger en na- onze topper voor de heren Jlque. 50 i's Boutique de meest exclusieve Boutique van Texel. with the Best Choice in the Middle of the Island. Dinsdagmiddag om vier uur was het feest in de juttersafdeling van het Maritiem Museum in Oude- schild. Daar werd de 40.000ste be zoeker genoteerd en dat was reden voor een klein prijzenfestival. Het is de tweede keer dat het Maritiem Museum de 40.000-grens passeert. In 1982 gebeurde dat ook, maar ver na de herfstvakantie. Vorig jaar werd het boekjaar afgesloten met 39.400 bezoe kers, een getal dat nu veel hoger zal liggen omdat het de laatste weken storm loopt in het museum. Voor de medewerkers staat vast dat het bronzen kanon in belangrijke mate bijdraagt tot de forse belangstelling. „De mensen weten door de landelijke publiciteit dat het kanon hier staat en komen soms ook in eerste instantie al leen voor het kanon", aldus Bert Ko ning van het Maritiem Museum. Het echtpaar Wiekert uit Vorden met de kinderen Christoph en Tamara werd officieel als 40.000ste (tot en met 40.004) bezoeker genoteerd en Cor El len sprak de gelukkigen onder veel pu blieke belangstelling toe. Naast het ge bruikelijke juttersdiploma kreeg de fa milie Wiekert een qeschenkbon, twee oude landkaarten en sleutelhangers voor de kinderen. Puzzel Hans Eelman van de duikgroep „Phi- leas Fogg" had ook een bijzonder ge schenk meegenomen: het eerste exemplaar van een legpuzzel met het 17e eeuwse kanon als onderwerp. Of die puzzel in produktie komt is voor Eelman nog de vraag, maar hij heeft wel plannen in die richting. „Als het museum denkt dat er animo is voor een dergelijke puzzel moet je zo'n commerciële kans eigenlijk niet laten lopen". Cor Ellen hield een korte toespraak en constateerde dat het Maritiem Mu seum meer bezoekers trekt dan het Vredespaleis in Den Haag. Ellen vroeg zich af of hier een garantie voor we reldvrede uit kon voortvloeien. Een vraag die ongetwijfeld te maken had met de methode van Ellen om veel vredesboodschappen in zijn juttersa- nekdotes te stoppen. De familie Wiekert was voor de eerste maal op Texel en verblijft in het appar tementenhotel Beatrix. De expositie in het Maritiem Museum had hen gefa scineerd en het feit dat de geschenk bon alleen in De Cocksdorp ingeleverd kon worden was geen probleem. „Dan zien we dat dorpje ook nog even", al dus de 40.000ste. De huldiging van het echtpaar werd met accordeonmu- ziek begeleid door Anita van der Star. Weverstraat 5, Den Burg. Heeft U ook al geprofiteerd van ipeciale Jeans-spijkerbroeken-oktober- !ding?7 £§4) WAPENMAGAZIJN iet juiste adres voor al uw atis bij u thuisbezorgd. *el: Thijs Jan Reuvers (02222) 370 sterdam: (020) 24 71 72. door Klaas Bonne Oom Karei komt hier met zijn vrouw Al vele, vele jaren In de herfst, om deze tijd Wat frisse lucht vergaren Zij hebben 't meestal met het weer Toch nog wel goed getroffen En worden hier dan volgepropt Met pro- en anti-stoffen Maar ditmaal, schreef oom Karet mij Zijn wij maar niet verschenen Want wij hebben echt de schrik Een beetje in de benen Want Texel heeft een waterhoofd Vol VVV problemen En wij zijn toch bang dat wij Dat virus overnemen Dus wachten wij het even af Al zit het ons niet lekker En ik wens van hieruit beterschap Aan 't winkeltje van Dekker Want ondanks die beroerde kwaal Blijft Texel toch een parel Dus hopelijk tot volgend jaar De groeten van oom Karei Een klamp met 150 pakken stro aan de Kamperfoelieweg brandde dinsdagmiddag geheel af. De politie vermoedt dat de klamp is aangestoken, mogelijk door spelende kinderen. Tips in deze zijn welkom op het politiebureau. De brandweer was dinsdagmiddag snel ter plaatse om het vuur te blussen maar kon eigenlijk niets meer uitrich ten. De klamp stro was eigendom van de heer Dalmeijer. De schade bedraagt ongeveer 71800,—. Aan de gemeenteraad zal gevraagd worden 735.000,- extra subsidie ter beschikking te stellen voor uitvoe ring van de bijdrageregeling Oude Land van Texel. De gemeente heeft dit jaar 7168.111,- beschikbaar voor de bijdrageregeling en daarvan is 735.545,- besteed aan uitgevoerd werk. Daarnaast is voor ze ven aanvragen om subsidie een schrif telijke toezegging gedaan tot een to taalbedrag van 7111.600? In het potje bijdrageregeling zit dus nog 21 mille maar het college verwacht dit jaar nog zes aanvragen, waarvan er inmiddels drie binnen zijn. Het gaat om bouw plannen van de overdekte manege bij Akenbuurt, van Lap aan de Mokweg, Eelman aan het Lageveld, Bas aan de Oosterweg, Witte aan Zuidhaffel en Witte aan de Waalenburgerdijk. Lap, Eelman en Bas hebben inmiddels een aanvraag ingediend en als alle zes dat gedaan zouden hebben was er een tekort van 70 mille. Het college vraagt zich af of de gemeenteraad, zoals in vorige jaren gebruikelijk, makkelijk zal instemmen met een extra krediet voor de bijdrageregeling. Recente discussies hebben aangetoond dat een deel van de gemeenteraad het bijdrageregeling systeem wil wijzigen. Daarom hebben b en w besloten alleen de al ingedien de aanvragen van Lap, Eelman en Bas te honoreren of althans voor deze aan vragen extra subsidie te vragen bij de raad. De officieel nog niet ingediende aan vragen van de andere drie schuiven daardoor automatisch door naar 1986, waarbij dus mogelijk een nieuwe subsi dieregeling gaat gelden. Juridisch gezien verdient deze constructie niet bepaald een schoonheidsprijs", aldus het ambtelijk advies aan het college. Het extra krediet komt ter sprake in de vergadering van de raadscommissie fi- ancieel, economisch en technisch be leid van donderdag 24 oktober. Hans Eelman rechtstoont het Rechts de familie Wiekert. t, en voorlopig enige, exemplaar van zijn kanon-puzzel aan het publiek in het Maritiem museum. van buitengewone kwaliteit (limosine) Voor een goed stukje vlees hoeft u ech ter niet zo ver. In Goënga's specialiteitenslagerij, vindt u van eigen slacht een keur aan heerlijkheden, waaronder de tot in alle hoeken van ons land beroemde lamsvleesgerechten Maar natuurlijk kunt er ook terecht voor scherp geprijsde andere vlees soorten 1 kilo runderlappen met een klein randje vet 714,98 1 kilo sucadelappen 718,98 Bieflappen, boterzacht, 500 gram 711,98 Probeer het eens. Den Hoorn is dich ter bij dan u denkt. Tel. (02226) 252.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 1