OVERAL EN ALTIJD AKTIEF. GIRO 777 Sint Nicolaas komt zaterdag op Texel Record belangstelling voor Kotex-show '85 ZOALS NU BIJ DE VULKAANCATASTROFE IN COLOMBIA. HELP ONS HELPEN.GEEF. Enthousiaste musicalvereniging studeert onder nieuwe leiding irgië-reis met {ebreid programma adspost bezorgt een drukwerk bliotheek wist !fs van affiche Verkoop zusterkring bracht ƒ2500,- op Ruim 11.000,— voor N.H.-kerk Visvangst niet indrukwekkend Sinterklaasintocht voor Koger jeugd Kerkdiensten BEN JIJ DAT? urn a. de wijn 11 sDAG 19 NOVEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ziet er naar uit dat er voldoen- egadigden zijn om de tweede van Texelaars naar Georgië te doorgaan. Meer nog dan jaar geleden zal het bezoek deze Sowjet republiek een al gen toeristisch karakter heb- Het leggen of onderhouden contacten met oud-strijders is hoofdzaak, maar diegenen er de reizigers die daar wèl op stellen zullen volop in de genheid zijn. (niet overladen) reisprogramma 28 april tot en met 10 mei is ebreider dan de vorige keer. Niet bezoeken aan Moskou en Tbilisi gepland maar de reis gaat ook de kust van de zwarte zee waar •aatsen Sochi en Sukhumi worden :cht. 28 april wordt om 12.05 uur ver- <en van Schiphol. Na een middag acht in Moskou wordt doorgereisd per vliegtuig) naar Tbilisi waar tot en met 3 mei blijft. Het is de leling onder meer bezoeken te igen aan een koperslagerij, wijnma- textielindustrie en als de tijd het ■at wordt een bustocht door het tasusgebergte gemaakt. Op 3 mei ends gaat het per nachttrein door «rgen naar Sokhumi aan de kust de Zwarte Zee, de „Russische ri- Op 4 mei zal men met deze kunnen kennismaken, o.a. door excursie. jmei gaat het gezelschap per bus de kust naar het 100 kilometer erop gelegen Sochi, waar wordt pacht. Op 6 mei per vliegtuig van naar Moskou, waar op 7, 8 en 9 een nog nader in te vullen pro- pma zal worden afgewerkt. Wat programma betreft kunnen de reizi- tot 1 december aanstaande voor doen. dezelfde datum willen de organisa- op grond van het aantal defini- aanmeldingen bepalen of de reis itïef doorgaat. Degenen die zich voorlopig hebben opgegeven en intussen een brief gehad met verzoek zich definitief aan te mei- Nieuwe gegadigden (mensen die rexel wonen of banden hebben Texel hebben voorrang) kunnen nog tot 1 december worden inge- even. De kosten van de reis bedra- (inclusief de kosten voor visum, ntiefonds en bagage- [ajjenverzekering) f2222,—. Voor ire informatie en opgave telefoon (8-266. stadpost Den Helder die sinds ge week ook op Texel functio- rt, bezorgt binnen de provincie rdholland en Utrecht uitslui- I poststukken die als „druk- k" kunnen worden beschouwd, informatie die wij via de Texel- ertegenwoordiger van de stad- I kregen was anders en dat de tot een bericht waarin de in- kwerd gewekt dat alle soorten ren via stadpost konden wor- verzonden. de stadspost gewone brieven gaat indelen komt zij in moeilijkheden de PTT, zo werd ons gisteren gedeeld. De stadpost verzendt, in :l gesloten als open enveloppe, skaarten, convocaties, reclamefol- e.d. maar geen enkelvoudige igeschreven of getypte post. Ver is belangrijk dat de verzending in gevallen meer tijd kost dan bij de Drukwerk dat bestemd is voor Helder zal als regel de volgende reeds worden bezorgd, maar post andere plaatsen kan wel enkele in onderweg zijn. i openbare bibliotheek heeft een te gehangen van het volkspetiti- unent tegen de kruisraketten, rdat is niet gebeurd op initiatief et toestemming van mensen van ibliotheek. Iemand die niets met ibliotheek heeft te maken heeft Jaar opgehangen en die persoon tinmiddels excuses aangeboden, s deelde bibliotheek-voorzitter F. ten donderdagavond mee in de adering van de raadscommissie welzijnszaken, toen daar over de atheek werd gediscussieerd. Zoals nd had de plaatselijke VVD het af in de bibliotheek gesignaleerd en 1 het openbaar tegenover de ge- nte zijn afkeuring over uitgespro- Volgens de VVD behoort de bare bibliotheek neutraal te func- =ren en dat gebeurt niet als er itieke" affiches worden hangen. term het verzoek van de VVD dde het gemeentebestuur zich tot liibliotheekbestuur over deze aan- genheid, maar daar wist men op (noment niet eens dat er een, affi xing. Blanken zei het niet erg ge beerd te hebben dat de VVD in penbaarheid via de gemeente had ,,Als er iets mis is, kom dan rechtstreeks met het bestuur pra- Dat is sportiever." De publieke belangstelling voor de jaarlijkse Kotex-tentoonstelling heeft alle records geslagen. Voor zitter Joop Veltkamp schat dat vrij dag, zaterdag en zondag ongeveer 5000 mensen een kijkje hebben ge nomen in het uitneembare ten toonstellingsgebouw bij het club huis in De Mars. Hij verklaart de animo door te wijzen op het feit dat de show deze keer niet samenviel met de intocht van Sint Ni- colaas terwijl ook nieuwsgierigheid naar de nieuwe behuizing van de kleindierensportvereniging een rol heeft gespeeld. Vooral zondag was de druk te enorm en zelfs af en toe overstel pend. Dat werd nog versterkt door de gezelligheid die in de Kotex-kantine werd geboden. Velen bleven na het bekijken van de dieren nog een tijdje „hangen". In de wijde omgeving van het clubhuis waren de parkeerplaatsen bezet. In financieel opzicht is de show ook geslaagd want met consumpties, tombola, e.d. werden zodanig goede zaken gedaan dat de kosten van de gratis toegankelijke show (ca. ƒ5000,— ruimschoots door de baten worden overtroffen. Dat al die bezoekers elkaar niet op de tenen liepen was te danken aan de royale ruimte die het nieuwe showon derkomen biedt, zeker twee keer zo veel als in het gebouw van Gieze waar vorig jaar nog werd geëxposeerd. De opening van de show, vrijdagmid dag, ging zoals gebruikelijk met enig officieel vertoon gepaard in aanwezig heid van vele leden en genodigden, waaronder wethouder Piet Zegers als vertegenwoordiger van het gemeente bestuur. Hij opende de show met een passend woord. Permanent gebouw? Voorzitter Veltkamp stond stil bij het heugelijke feit dat Kotex voor het eerst in zijn 43-jarig bestaan over een eigen tentoonstellingsruimte beschikt. Het is voor een belangrijk deel te danken aan de zelfwerkzaamheid van de leden die er veel vrije uren in hebben gestoken. Met de gemeente is overeengekomen dat het gebouw jaarlijks tijdelijk dienst doet en na de expositie dus moet wor den afgebroken. Veltkamp liet blijken een andere regeling te willen: „We ho pen dat de gemeente zal toestaan dat dit sierlijke gebouw een vaste plaats krijgt in het Texelse landschap." Veltkamp bracht naar voren dat de kleindierensport van toenemende bete kenis is, gezien het groeiende aantal ouderen en andere mensen zonder baan die hun vrije tijd zinvol willen besteden. Verder bracht hij dank aan degenen die op een of andere manier aan de show hadden meegewerkt, zo als degenen die ereprijzen en tombola prijsjes beschikbaar gesteld hadden en in het bijzonder de dames van de bloemschikclub onder leiding van me vrouw Nijman (dus niet Nijdam). De resultaten die de inzenders op de show toonden getuigden weer van kwaliteit. Niet alleen op de eigen show komen de Kotex-leden goed voor de dag, ook op de districts^ gewestelijke, landelijke en zelfs internationale expo sities maken de Texelse fokresultaten indruk. Hopelijk is dat ook binnenkort weer het geval. Het openingspraatje werd besloten met de uitreiking van de twee ereprij- De verkoopmiddag van de zusterk ring Oudeschild heeft ruim ƒ2500,— opgebracht. De medewerksters zijn zeer tevreden over dat resultaat maar na afloop bleek ook een briletui met daarin ƒ100— te zijn verdwenen. Wie weet waar dat deel van de opbrengst is ge bleven wordt verzocht contact op te nemen met mevrouw Brouwer-de Wijn, tel. 2736. Van de gehouden loterij zijn een groot aantal prijzen nog niet afgehaald. Het gaat om de rose nummer 377, 479, 498, 606, 726, 732 en oranje nr. 115. Lotnummer 785 met een kruis op de achterzijde betreft de hoofdprijs, een gebreid kleed. Al deze prijzen kunnen dinsdagavond of woensdagmiddag worden afgehaald op het adres Heemskerckstraat 17a in Oudeschild. De bazaar van de N.H. kerk, gehou den op vrijdag 8 november, heeft ƒ11.477,— opgebracht. De hoofdprijzen van de loterij voor het orgelfonds zijn gewonnen door mevrouw T. Sok, Mo lenstraat (fototoestel), mevrouw Pieter- se, Wilhelminalaan (stoomstrijkijzer), P. Kok, Beatrixlaan (wekkerradiof. De prijzen zijn inmiddels thuisbezorgd. Van de kleine loterij zijn nog niet afge haald het koffiezetapparaat, lot nr. 564 (groen) en het tafellaken nr. 307 (groen). Deze prijzen zijn af te halen bij R. Gaasbeek, Burdetstraat 18, Den Burg. zen. De veelbepsroken Kotex-maxi be ker ging naar Veltkamp zelf en de mini-beker naar J. van Liere. Landauwer Uit wat wethouder Piet Zegers vertelde kon worden afgeleid dat voorzitter Veltkamp zich zeer had uitgesloofd om van de gemeente medewerking te krij gen voor het nieuwe tentoonstellings gebouw. Hij kwam haast elke week het raadhuis binnenlopen om tot spoed te manen. Veltkamp had ooit eens lachend beloofd dat hij wethou der Zegers met een open landauwer zou afhalen als hij de eerste ten toonstelling in het nieuwe gebouw zou openen, maar die belofte was hij niet nagekomen.... Zegers juichte toe dat het gebouw met inzet van vrijwilligers tot stand is geko men. Het heeft nu ƒ65.000,— gekost zodat aannemelijk is dat het anders onbetaalbaar zou zijn geworden. Of de gemeente er akkoord mee zal gaan dat het gebouw permanent blijft staan, kon Zegers niet zeggen. Feit is dat het bestuur met de huidige regeling ak koord is gegaan en de wethouder van ruimtelijke ordening moet maar zeggen of er te praten valt over een perma nente status. Veltkamp liet nog weten dat hij alsnog zijn belofte aan Zegers zal waarmaken. „In 1987 bestaan we 45 jaar. Dan wordt u met de landauwer afgehaald, al zou ik 'm zelf moeten trekken". Verloting Bij de verloting die tijdens de ten toonstelling is gehouden, vielen prijzen op de volgende nummers: 518 plaid, 428 wasbak, 541 klok, 410 sapcentrifu ge, 429 gourmetstel, 505 zilveren jam pot, 521 dekbed set, 514 boormachine, 524 telefoonklapper, 536 autostofzui ger, 540 mand met levensmiddelen. De prijzen kunnen worden afgehaald bij voorzitter J. Veltkamp, Molenstraat 78 in Den Burg. De musicalvereniging „Geen C te hoog" studeert onder nieuwe leiding „De Engel van Amsterdam" in, een parodie op de Gijsbrecht van Aemstel van Joost van de Vondel. De regie wordt gevoerd door Sicco Geerdes uit Den Hoorn, de muzikale leiding is in handen van Tonneke en Bernard Tellegen en Klarina Combé, de enige oudgediende in dit gezel schap, verzorgt de choreografie. „De Engel van Amsterdam" is ge schreven door Lennart Nijgh op mu ziek van Joop Stokkermans. Deze zeer Hollandse musical werd voor het eerst opgevoerd tijdens de viering van het 700-jarig bestaan van de hoofdstad, met sterren als Lex Goudsmid, Jaspe- rina de Jong en Leen Jongewaard. De eerste sportviswedstrijd die'de sportvissersclub hield in het kader van de winterserie 1985-86 heeft geen in drukwekkende vangsten opgeleverd. Aan de wedstrijd, die werd gehouden aan de dijk bij het reddingboothuis bij De Cocksdorp, werd door 11 leden meegedaan. Eerste werd Frans Bos (twee vissen van totaal 39 cm.), twee de André de Geest (twee vissen, 31 cm), derde Paul Verhagen (twee vissen 30 cm.). Nog vijf andere vissers had den „iets" gevangen al stelde dat wei nig voor. De eerstvolgende winterwedstrijd wordt 15 december gehouden bij de Ottersaat, afgezien van de speciale sin terklaaswedstrijd die zondag 8 decem ber aan de Afsluitdijk wordt gehouden door hengelsportvereniging De Snoek. Texelaars die mee willen doen kunnen zich opgeven bij Paul Verhagen (tot uiterlijk 25 november) telefoon 3986. Als vier vissers in één auto reizen, zijn de kosten ƒ24— per persoon. Leden die mee willen naar de Wadden uitwisseling op Vlieland in het wee kend 31 mei - 1 juni moeten zich vóór 5 december eveneens bij Verhagen aanmelden. Sportvisser Herman Boks heeft zater dag deelgenomen aan het Nederlandse kampioenschap kusthengelen. Hij wist vijf vissen te vangen met een totale lengte van 1.56 meter. Hij bleef daar mee op grote afstand van de kam pioen, die ongeveer vier meter vis verschalkte. Het was toen een doorslaand succes en sindsdien wordt het veel opgevoerd door amateurgezelschappen in den lande. Volgens mensen van „Geen C te hoog" is dit een „heerlijk stuk om te doen". Sicco Geerdes is één van die Texelfans die na zijn pensionering besloot op het eiland waar hij veel prettige vakanties doorbracht; te gaan wonen. Geerdes was directeur bij de PTT maar besteedde al sinds 35 jaar veel vrije tijd aan het regisseren van amateurto neel, -cabaret, - revue en -musical, veelal in de wat grotere steden van Friesland. Zijn hartewens om de to neelschool te doorlopen, hij was aan genomen, werd door de oorlog doorkruist. Lubbers Het echtpaar Bernard en Tonneke Tel legen zijn in de muziekschool samen, met een duobaan, de opvolgers van Jan Lubbers en ook in zijn vrijetijd- besteding, de musicalvereniging, heb ben zij zijn plaats ingenomen. Bernard treedt op als dirigent en Tonneke be geleidt de repetities op de piano. Het is de bedoeling dat Bernard straks ook de dirigeerstok zal heffen voor het orekst, dat na de vorige uitvoering niet is opgehouden te bestaan. De periode tussen Lubbers en de nieuwe dirigent staat Betty Witte-Bakker voor deze muzikanten. Bernard Teilegen: „Mocht ze daar mee door willen gaan, dan zou ik dat uitstekend vinden". Betty Witte-Bakker is ondermeer bekend door het leiden van het muziekschool orkest „Betty's Rampestampers". De verse musicalkrachten zijn vol lof over „hun" mensen. „Ze zijn enorm enthousiast, nemen heel snel iets op. Wij hebben er alle vertrouwen in dat het een uitstekende uitvoering zal wor den". De voorstellingen van „De Engel van Amsterdam" vinden 30 en 31 mei plaats in de Lindeboom. Op 7 juni treedt het gezelschap nog een keer op en mocht de kaartverkoop daartoe aanleiding geven is er op 6 juni een extra voorstelling gepland. i Zaterdagmiddag a.s. zal Sint Nicolaas weer feestelijk op Texel worden ingehaald. Om 13.40 uur zet de goedheiligman voet op Texelse bodem, na traditiegetrouw met een Texelse Noordzeekotter de haven van Oudeschild te zijn binnengevaren. Ruim een half uur zullen de sint en zijn medewerkers vertoeven op het ha venterrein, waar niet alleen de ken nismaking zal worden hernieuwd met het officiële ontvangstcomité van de organiserende winkeliersvereniging Den Burg, maar ook met de ongetwijfeld talrijke kleine en grote Texelaars die het kille weer zullen trotseren om ten minste een glimp van de hoge en goedgeefse gast op te vangen. Excelsior Op de haven wordt een muzikaal wel kom verzorgd door het Koninklijk Texels Fanfare maar aan het vervolg van de intocht werken alleen de tam boers van KTF mee omdat de muzi kanten zich willen ontzien in verband met het concours waaraan zij datzelfde weekend deelnemen. De kramp in de lippen moet gelegenheid hebben om weg te trekken. De collega's van de De dorpscommissie van De Koog organiseert zaterdag in samenwer king met De Koog Promotion en de Lubertischool een jeugdmiddag rond de intocht van Sinterklaas. De kinderen gaan met een bus naar de aankomst van de Goedheiligman in Oudeschild. De bus vertrekt om 13.00 uur bij de Lubertischool en er zijn be kwame mensen aanwezig om de kin deren te begeleiden. Na het volgen van de aankomst wacht de deelne- mertjes een aantal verrassingen, waar over de organisatie nog niets wil mee delen. Deze surprise, die wordt om schreven als „een avontuur", duurt tot 15.00 uur. Rond die tijd arriveert de bus weer bij de Lubertischool. Kinde ren die niet via de Lubertischool bena derd zijn en toch mee willen naar Ou deschild kunnen dat dinsdag of don derdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur kenbaar maken bij Reina Boeyen, tel. 02228-405. Deelname is gratis en staat open voor kinderen van de peuterschool en de klassen één tot en met vier van de basisschool. christelijke muziekvereniging Excelsior uit Oosterend hadden daar alle begrip voor en die fanfare zal dan ook meelo pen bij de rondgang in Den Burg. Route Die rondgang begint om 14.30 uur op het Schilderend waar de sint per taxi arriveert en ter hoogte van „Helios" overstapt op zijn trouwe schimmel. Voorafgegaan door Excelsior en de T- ford met de pepernotenvoorraad en gevolgd door ruiters en de landauwer met het ontvangstcomité neemt hij dan de volgende route: Schilderend, Weverstraat, Stenenplaats, Waal- derstraat, Burgerhoutstraat, De Zes, Lijnbaan, Hollewal en Gasthuisstraat. Op dit punt haakt Excelsior af en loopt weg via de Hogerstraat. De KTF tam boers staan klaar bij de bioscoop en lopen mee met de rest van de rit: Gra venstraat, Warmoesstraat, doorbraak, Groeneplaats, Parkstraat, Weverstraat, Stenenplaats, Binnenburg en Groeneplaats. De rest van het feest voltrekt zich bin nenshuis. Vanaf 14.00 uur is de Linde boom open waar een kwartier later een programma begint, verzorgd door het poppentheater „Retaet". Om 15.30 uur komt Sint Nicolaas om officieel namens de gemeente Texel door de loco-burgemeester te worden verwel komd. Uiteraard zal ook worden gesproken door Sint Nicolaas zelf en door Gert Jan Schoort van de winke liersvereniging. In het bijzonder wordt in de Lindeboom gerekend op oudere kinderen. De kinderen van de kleuter scholen (dus niet de peuters) gaan dit jaar naar dorpshuis d 'Ouwe ULO waar ze vanaf 14.50 uur terecht kunnen en waar ook de leidsters aanwezig zijn. Er wordt poppenkast gespeeld en om 15.50 uur komen ook hier Sint en pieten. Gereformeerde Gemeente Donderdag 21 november Dankdag voor gewas en arbeid Oosterend 15.15 uur ds. R. Boogaard 19.00 uur ds. R. Boogaard w Je hebt je Havo-diploma. Je kunt typen en je hebt zin in een afwisselende baan. Je bent niet ouder dan 19 jaar en je durft zelfstandig te werken. Je bent attent, hebt maar een half woord nodig en je bent bereid de nodige vakbekwaamheid te halen. Zo ja, SCHRIJF dan naar ALGEMEEN ASSURANTIEKANTOOR POSTBUS 64 1790 AB DEN BURG

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7