SPORT Sinterklaas niet beschikbaar joor burgemeestersambt Terechte nederlaag voor Hoornders ipanning in derde lasse zaalvoetbal Toneel voor de jeugd in Oosterend Voetbaluitslagen Estafette motorcross succesvol Dammers spelen gelijk tan onze abonnees junioren debuteerden Ronald van de Wetering en Ruud Beerling, waarvan de laatste een prima indruk achterliet. Uitslagen: Hoofdklasse: Gamma-Casino 2 11—2 Oosterend-Nissan 2 3 1 Gamma 2-Nissan 0—3 Oosterend 2-Mantje 1 —7 Eerste klasse: ZDH 2-De Koog 1 1 De Mok-Jelleboog 1 19 Casino 3-A+O 2000 2 6—4 Oosterend 3-Rab 2—3 Gamma 3-Texel 1 1 Derde klasse: KSMT 2-Gamma 4 5—2 Vierde klasse: De Koog 2-Ver.Schilders 3 0 0 Ver.Schilders 2-Nioz 2 5—3 Texel 3-Casino 6 6—3 Oosterend 8-ZDH 3 1—8 Dames: ZDH-Gamma 2 2—1 Casino-KSMT 2 2—1 Junioren: ZDH-bremakker 0—7 Ria's W. 3-Texel 4 3—0 gamma 2-Gamma 3 3—0 Texel 2-Paracentrum 2—1 Lange Ben-Ratronics 5—1 Ver.Schilders-SAOS 8—1 Texel 1-Ria's W. 3—1 Programma: Woensdag 27 november: 17.15 u. Texel 5-Texel 6 (j) 17.45 u. Ria's W 1-Texel 1 (j) 18.30 u. KSMT 1-Casino 2 (d) 19.25 u. Ver.Schilders-KSMT 20.15 u. Sel A-junioren 21.10 u. ZDH 3-Rab 2 22.00 u. Oosterend 2-Gamma 1 Zaaldienst: Casino Donderdag 28 november: 17.15 u. Texel 3-Ria's W. 4 (j) 17.45 u. Graaf sprGamma 1 (j) 18.30 u. Oosterend 6-Gempo 19.25 u. Gamma 5-Alkema 2 20.15 u. Nioz 2-Oosterend 9 21.10 u. Casino 5-Nioz 22.00 u. Casino 4-Jelleboog 2 Zaaldienst: Nissan Vrijdag 29 november: 17.20 u. Gamma 4-Texel 2 18.15 u. Nissan 3-Oosterend 5 19.05 u. Mantje 2-Alkema 20.00 u. ZDH-Casino 1 20.50 u. Nissan 4-Slufterhoek 21.45 u. Oosterend 1-Gamma 2 22.35 u. Nissan 2-Nissan 1 Zaaldienst: ver.Schilders Maandag 2 december: 17.15 u. SOS-Texel 2 (j) 18.00 u. Oosterend 2-Nissan (d) Zaaldienst: Casino Nadat op een goed bespeelbaar veld ZDH 2 verloren had van Zee macht 4 (0-2) moest ZDH de strijd aanbinden tegen één van de koplo pers, Sint Boys. In Sint Maarten was de nederlaag nogal groot uit gevallen, zodat de ploeg van trai ner Makelaar zondag zeer gemoti veerd aan de start verscheen. Vanaf het begin had het team van Sint Boys een licht veldoverwicht; hun combinaties werden in een hoger tem po uitgevoerd dan die van ZDH, zodat de Hoornders gedwongen waren op de counter te spelen. Na een kwartier lanceerde Bram Brouwer met een dieptepass Jan de Wit, maar helaas was de bal iets te hard. Toen iedereen dacht dat Sint Boys de score zou ope nen, brak Bram Brouwer aan de ande re kant door de verdediging; een afge meten breedtepass op Gerard Timmer man betekende 1—0 voor ZDH. Nog geen vijf minuten later kreeg Ri- nus de Heer een kans vanaf de zijkant: zijn schot kon nog wel gekeerd wor den door keeper Doede de Vries (die een zeer verdienstelijke partij speelde) maar de terugstuiterende bal werd on berispelijk ingeschoten door Piet Prink: 1-1. Onder leiding van de goed spelende middenvelder Peter Kraak zette Sint Boys een serie gevaarlijke aanvallen op maar de verdediging van ZDH kon steeds tijdig ingrijpen. Enkele kansen voor ZDH gingen verloren door te haastig spel; Marcel Witte en Gerard Timmerman schoten over en naast. Geknokt Na rust kwam Kees Landvreugd in het veld voor Gerard Timmerman. Voordat ZDH echter goed en wel besefte dat ook in de tweede helft geknokt moet worden, had Rinus de Heer al twee keer gescoord. Eerst na een foutieve terugspeelbal van Marcel Witte en nog geen vijf minuten later met een kopbal uit een afgemeten corner. Dat bete kende 1—3 en in feite was de wedstrijd toen gespeeld. Doede de Vries verrichte nog verschillende goede De Toneelgroep Oosterend zal zater dagmiddag in dorpshuis De Bijenkorf speciaal voor de jeugd het stuk ,,De verloren trouwring" van Jan Staal op voeren. De toneelgroep geeft daarmee gevolg aan het verzoek van de Ooster- ender dorpscommissie om een derge lijk evenement te brengen. ,,De verlo ren trouwring" is een spannend en leuk verhaal dat de Oosterender to neelgroep onder regie van Ina Schra- ma bijzonder serieus heeft ingestu deerd. De voorstelling begint om 16.00 uur en is gratis toegankelijk voor kin deren tot 16 jaar. Anderen betalen ƒ2,50. Ook toeschouwers van buiten Oosterend zijn welkom. reddingen en Ton Arnout redde nog een keer op de doellijn. Henk de Ruy- ter zette na een corner de keeper van Sint Boys onder druk maar die redde dit schot op magistrale wijze. Sint Boys speelde de wedstrijd rustig uit en uitgespeelde kansen kwamen aan geen van beide kanten meer voor. Het laatste wapenfeit van de wedstrijd was een vrije trap voor ZDH die door De Ruyter net over werd geschoten. Eindstand 1—3. Zaterdag 23 november 1985: KNVB, afd. Noordholland: SVAP-SVO/Z 1-0 Junioren: HCSC C3-Tex.Boys C1 13—0 HCSC C5-ZDH C1 1-10 Zondag 24 november 1985: KNVB, afd. Noordholland: ZDH-Sint Boys 1_3 MOC-De Koog i_o SRC 3-Texel 3 5—4 Zeemacht 3-Texel 4 3_1 ZDH 2-Zeemacht 4 0 2 ZAP 6-De Koog 2 2 1 Dames: HRC 2-Tex.Boys 0 10 De zondagmiddag verreden estafet tecross van de MAB-club Texel is een succes geworden. Deze esta fettecross, georganiseerd door de leden Willem Boersen, Niels Koorn en Maarten Hoogenbosch, wordt waarschijnlijk een jaarlijks terugke rend evenement ter afsluiting van het motorcrossseizoen. Het deelnemersveld van 24 rijders was verdeeld over acht teams van drie rij ders. Elk team had een armband en op de startlijn een eigen startvak. De eerste rijders van de acht teams start ten gelijk vanaf de startlijn. Na één ronde sloot elke rijder achteraan in zijn vak en gaf zijn armband door aan de volgende die dan een ronde reed. Elke rijder reed vijf ronden. Het team dat als eerste zijn vijftien ronden voltooide was dus winnaar. Om hard rijden voor de startlijn te voorkomen waren er ver smallingen in de baan gemaakt vlak voor de start. Motortekort Aan deze estafettecross konden ook niet trainings-starbewijshouders deelne men. Zo had het team Willem Boer sen, René Commandeur en Rob Ven- neman maar één motor, zodat deze drie rijders niet alleen de armband overgaven maar ook de motor. De IJSDAG 26 NOVEMBER 1985TEXELSE COURANTPAGINA 5 officiële ontvangst van de Sint op het eiland. Hierna startte hij aan zijn ge bruikelijke reeks toespraakjes met als moraal dat braafheid de hoeveelheid cadeautjes aanmerkelijk kan doen toe nemen, en dat dan ten koste van hen die stout waren. Die laatste groep zal ongetwijfeld een week na Sint zijn ver jaring nog uitgebreid in de belangstel ling staan. De uitwedstrijd tegen mede degradatiekandidaat Damlust 2 ein digde na veel spanning in een 8 8 gelijkspel. Daarmee blijft damclub Oosterend/Texel in de gevarenzone. J. van Heerwaarden gaf snel en slag vaardig zijn mede-clubgenoten het goede voorbeeld. Daarna volgde een lange tijd van wisselende kansen op de diverse borden. F. Bos raakte een stuk achter, maar stond zeker nog niet verloren. J. Hooijberg belandde in een remise-achtig eindspel, doch hij wist met subtiel positiespel toch de volle winst binnen te slepen., De aldus be reikte 4 0 voorsprong werd zelfs nog op 6—0 gebracht door M. Vittali. Hij had een ogenschijnlijk sterke voorpost ingenomen en dit leidde tot een spec taculaire stelling met talloze slagwen dingen. Toen tegenstander Broersen met een slagzet een doorbraak reali seerde, had Vittali naast materiaalwinst eveneens een doorbraak. Knap ma noeuvreerde hij naar de overwinning. C. Vinke had inmiddels met grote moeilijkheden te kampen en die kwam hij niet meer te boven. De stand was zodoende 6—2. F. Bos verweerde zich nog tot het uiterste, miste in een moeilijke stand de beste voortzetting, die misschien nog tót remise had kun nen leiden. Gelukkig stond daar een uitstekende zege van W. Bakker tegen over, die zijn opponent positioneel vol ledig inpakte. P. Bakelaar probeerde tevergeefs tot beslissend voordeel te komen en dat kostte nogal wat tijd. Zowel dat hij te gen het eind teveel risico nam en zo waar eerst het inmiddels bereikte voor deel liet verzanden en tenslotte zelfs een beslissende fout maakte, waardoor zelfs beide punten naar de tegenpartij gingen. W. Timmer streed met een stuk minder een ongelijke strijd. Ook hij moest de vlak strijken en-zodoende was de 8—8 stand een feit. De uitslag luidde als volgt: J. Hoogeboom-P. Bakelaar 2-0 L. Broersen-M. Vittali 0-2 F. van Eck-J. Hooijberg 0-2 W. Strijbis-W. Bakker 0-2 P. Beers-J. van Heerwaarden 0-2 C. Koedijk-C. Vinke 2-0 B. Gootjes-W. Timmer 2-0 J. Bekker-F Bos 2-0 Overrompelen Tijdens de persoonlijke competitie ver sterkte P. Kooiman zijn positie op de ranglijst door T. Hin naar lagere regio nen terug te verwijzen. Dat overkwam J. van Heerwaarden eveneens tegen M- Vittali. De»van beide kanten mooi gespeelde partij werd op de 52ste zet beslist. Peter de Wolf leverde een keu rige prestatie door C. Vinke met een verrassende slagzet te overrompelen. A. Sijtsma kreeg de winst kado van J. Everwijn, die min of meer voor sinter klaas speelde. G. Dros liet zich niet beetnemen door Robbert Eldering en nadert zodoende weer de 50%. Uitslagen: M. Vittali-J. van Heerwaarden 2—0 T. Hin-P. Kooiman 0—2 A. Sijtsma-J. Everwijn 2—0 C. Vinke-P. de Wolf 0—2 G. Dros-R. Eldering 2—0 winnaars van de estafettecross waren:. Piet Dam, Pieter Koper en Carlo Witte. Tweede werden Niels Koorn, Theo Veeger en René Witte en derde wer den Jan Grisnigt, Maarten Koorn en Michel Kortehóeven. Na afloop werden er nog twee man ches gecrossd. Bij de gevorderden werd Niels Koorn eerste, Ron Vermeu len tweede en Frans Boersen derde. Bij de beginners werd Jan Grisnigt eerste. Rob Witte tweede en Rob Ven- neman derde. II wijsheid van eeuwen, een nog krachtige hand die aan boord nde Spaanse Dageraad moeiteloos de bisschopsstaf hanteert, n klein legertje eeuwig trouwe knechten, een witte baard die jbleemloos de koude oostenwind trotseert en een zak vol verras sen. Wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is de roe. Het was en toeval dat loco-burgemeester Daan Schilling Sinterklaas zater- igmiddag na zijn aankomst vroeg het burgemeestersambt op zich nemen. De eminente grijsaard wees dit krachtig van de hand. de derde klasse van het zaalvoetbal is veel spanning. De teams die in ze klasse spelen ontlopen elkaar niet veel. Zo is het puntenverschil ssen de nummer één Gamma 5 en zeven andere teams slechts vier inten. de hoofdklasse afgelopen week en verrassingen. Gamma en Nissan innen beiden respectievelijk met -2 van Casino 2 en 3—0 van Gam- i2. Mantje won ruim met 7—1 van isterend 2 en Nissan 2 verloor met 1 van Oosterend. In de eerste klas- haalde Jelleboog met 19—1 uit te- n de Mok. de derde klasse van het zaalvoetbal gen de verschillen dus erg dicht bij aar. De nummer 1, Gamma 5, heeft punten uit acht gespeelde wedstrij- n, terwijl de nummer negen, Casino zeven punten uit zeven gespeelde dstrijd heeft, een verschil van vier iten met één wedstrijd minder speeld. Er zijn slechts twee teams de aansluiting met de kopgroep loren hebben. Alkema 2 met vijf aten uit acht zal nog hard moeten "hten om bij te komen en te blijven, ■vijl voor Texel 2 met twee punten iheel erg moeilijk zal worden, ch zijn er in deze klasse wel enkele orieten te noemen. Mantje 3 blijft e rol behouden, met KSMT 2, dat de laatste vier wedstrijden een hon- d procent score behaalde. Outsiders i Gamma 4 en Oosterend 6. Machine mma won duidelijk van Casino 2 111— 2. De doelpuntenmachine van mma heeft deze competitie nog niet "daal geweigerd en het ziet er ook 'naar uit dat dit binnenkort zal ge- iren. Nissan revancheerde zich te- iover Gamma 2. In de eerste Istrijd verloor Nissan het enige it aan Gamma 2 tot nu toe. Dit- 3l, ondanks dat Gamma 2 eerste m speler Gerrie Plaatsman had in- st, won Nissan verdiend met 3—0. i stand die voor de wissel al was venals de andere nieuwsbladen in 'ederland zijn wij genoodzaakt een eel van onze kostenstijging door te erekenen in het abonnementsgeld 3n de Texelse Courant. er 1 januari 1986 gelden daarom e onderstaande tarieven Per kwartaal ƒ18,65 Per half jaar ƒ37,30 Per jaar ƒ74,60 Ten behoeve van onze abon nees die hun abonnementsgeld automatisch overschrijven zijn de postgiro en banken inmid dels door ons ingelicht. De directeur. bereikt. Nissan beperkte zich daarna tot het verdedigen van de voorsprong. Feitelijk heeft Nissan met deze uitslag meer afstand genomen van datzelfde Gamma 2 en A O 2000, terwijl de achterstand op Gamma slechts één puntje blijft. Mantje behaalde winst op Oosterend 2. Een belangrijke winst voor Mantje dat twee punten hard nodig had. Een rui me zege valt af te lezen van de score 7—1. Nissan 2 blijft voorlopig puntloos onderaan staan. Ditmaal verloor men van Oosterend dat wat wijzigingen in het team heeft gebracht. Voor Ooste rend scoorden Bert van de Wal, Leen- dert Eelman en Rien Brouwer terwijl voor Nissan Jan van Bennekom tegen scoorde. In de eerste klasse blijft de doelpuntenmachine van Jelleboog met scherp schieten. De mariniers van de Mok hadden tot de wissel geen ver weer tegen het Jelleboog-geweld ge tuige de 3—1 wisselstand. Favoriet Daarna begon de aanval van Jelleboog pas echt goed te lopen en wist men in 25 minuten tijd zestien keer het net te vinden: 19—1. ZDH 2 en De Koog kwamen een 1—1 stand overeen. Kees Landvreugd scoorde voor De Koog ter wijl E. Bakker voor de Hoornder treffer zorgde. Casino 3 won won in een doelpuntrijke wedstrijd met 6—4 van A+O 2000 2. Rab, ook nog boven in de ranglijst te vinden, won nipt met 3—2 van Oosterend 3. Gamma 3 en Texel kwamen tot een 1—1 gelijkspel. Doelpuntenmakers hier Guus Zegel en Bernard Ipenburg. In de vierde klasse speelden De Koog 2 en Verenigde Schilders 3 doelpuntloos gelijk. Vere nigde Schilders 2 won met 5—3 van Nioz 2. Texel 3 won met 6—3 van Ca sino 6 en ZDH 3 gaat weer een favo riete rol bekleden. Ditmaal won men van Oosterend 8 met 8—1. Bij de junioren heeft koploper Ratro- nics weer gewonnen, ditmaal van Lan ge Ben. Toch moet hierbij worden op gemerkt dat Ratronics het toch wat moeilijker krijgt dan in het begin van het seizoen. Texel 1 won met 3—1 van Ria's winkeltje 2. In de junioren 2 won koploper Gamma 2 met 3—0 van Gamma 3 met twee doelpunten van Gerko van Putten. Bremakker, een team met talenten, won met 7—0 van ZDH. Bij de dames won Casino nipt met 21 van KSMT 2. Een verrassen de uitslag want Casino moet toch in staat worden geacht in deze wedstrij den forser uit te halen. Gamma 2 verloor met 2—1 van van ZDH. De selecties zijn ook alweer druk in voorbereiding voor de diverse toer nooien. Woensdag speelde de A- junioren selectie tegen een Oosterend- combinatie. Het werd een gelijkspel na veertig minuten voetbal. Bij de A- Kennelijk laat de sint niet alleen de no dige kinderharten sneller slaan, maar zijn ook wethouders gevoelig voor zijn aanpak. Een week later dan in voor gaande jaren maar daarom niet minder werklustig verscheen de goedheilig man zaterdagmiddag stipt op de aan gekondigde tijd in de haven van Oude- schild. Het was duidelijk dat zijn aan hang op het eiland onverminderd groot is. Uit vele enthousiaste kinderkeeltjes steeg een hartelijk begroetingslied op. Slechts enkele nonvaleurs, over het al gemeen ouder dan acht jaar, trokken na deze ovationale ontvangst de echt heid van deze al bij leven heilig ver klaarde kindervriend in twijfel. Na een uitgebreid verblijf op het haventerrein, waarbij de zalige Nicolaas de hand drukte van diverse van zijn trouwste volgelingen speelde de krasse oude baas hfet klaar om diezelfde middag ook nog in Den Burg en de buitendor pen aan te komen. Elk jaar valt daarbij weer op dat zowel de geestdrift van zijn jonge volgelingen als de kennis die Sint van de diverse kinderen heeft niet lijken te slijten. Pieten Zijn Pieten waren dit jaar zelfs doller dan anders. Twee van hen begeleidden het Koninklijk Texels Fanfare met een dansje waar de podiumwagen van stond te schudden, vooral toen de bei de gekleurde knechten tegelijkertijd onderuit gleden. Zij zochten daarna houvast aan een grote trom, die met grote regelmaat uit de maat beslagen werd. Twee andere Pieten, die dit jaar De Koog tot hun ,,wijk" mogen reke nen, dachten slim te zijn én landden per parachute. Zij kwamen in het bos- sie op de Hogeberg terecht en één van hen bleef jammerlijk met zijn val scherm in de bomen hangen. Gelukkig kwam er net een bus met schoolkinde- ren uit de badplaats langs. De Piet Een a/s altijd hartelijke Sint op de haven. bleek echter te hoog te hangen. Uit komst bracht een wagen van een schildersbedrijf die toevallig langs kwam. De bekende Koger huisschilder U.R.R. en zijn assistent kwamen na enige pogingen met een trap van de goede hoogte en na wat halsbrekende toeren werd de parapiet bevrijd. ,,Die Piet doet eng" was het nuchtere com mentaar van één der jongere omstanders. Nietsvermoedend van dit kleine drama reisde Sint ondertussen naar Den Burg, waar hij zijn trouwe witte schim mel besteeg. Geëscorteerd door de im mer te hard lopende fanfare en later de dito drumband, ditmaal beiden af komstig uit Oosterend, werd een rond gang door Den Burg gemaakt. Het was onvermijdelijk dat de goedheilig man en zijn gevolg te vroeg bij de Lin deboom aankwamen, waar eerst ge wacht moest worden tot de bij het jonge volkje succesvolle poppenthea tervoorstelling afgelopen was. De begroeting in de Lindeboom was niet minder hartelijk dan die op de ha ven en het duurde even voordat de loco-burgemeester zich verstaanbaar kon maken. Schilling vroeg hem direct op de man af of hij burgmeester wilde worden, daarbij voorwendend te spre ken namens de ambtenaren. Sinter klaas vertelde zich verre van politiek te willen houden maar maakte wel van de gelegenheid gebruik om te vragen of het tunneltje dat onder de Pontweg door moet komen op mijterhoogte" aangelegd kon worden. Schilling was nu aan de beurt om voet bij stuk te houden, hij raadde zijn oudere collega- witte baarddrager aan een inklapbare mijter te kopen. Dit politiek getinte intermezzo was de Piet doet eng

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5