ïiem Bremer toernooi net FC Utrecht Veel geluk en weinig scherven bij SVC- toneel Opnieuw verlies voor Oosterend/Z 'oorverkoop start donderdag 1ST handbal won fan WGW erlies voor e Koog Politie als loodgieter Dure fiets weer boven water Halve marathon Den Oever Rode Kruis werft leden Wordt lid van het Rode Kruis! R 19 iINSDAG 26 NOVEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 9 anderdag start de voorverkoop voor het Siem Bremer zaalvoetbaltoer- ioi dat 29 en 30 december in sporthal Ons Genoegen wordt gehouden, p de valreep heeft de organisatie nog twee goede profteams voor het ernooi kunnen charteren en daardoor is de gehele bezetting van het srnooi indrukwekkend. ganisator Gamma beseft dat net als voorgaande jaren een aantal spelers het laatste moment verstek zullen sn gaan (of wel komen maar niet ogen spelen, zoals vorig jaar het ge- !was met Mario Been) maar de ris dat dat gebeurt wordt door het ganiserende team klein geacht, me- omdat men voor deelname van de elers nu officieel toestemming heeft kregen van de besturen van de ofclubs. et FC Utrecht-trainer Nol de Ruyter ird vorige week overeengekomen dat n selectie van zijn spelers zal aantre ft in Ons Genoegen en ook zal er eer een All Stars-team van de partij i. Deze ploeg zal deelnemen onder naam Rozet-AII Stars en als spelers san op de nominatie Leo van Veen, .vin Koeman en Rinie van Roon pelend in België en in 1983 topscorer ui het Texelse kersttoernooi). Entree st All Stars team kan ook beschikken over enkele spelers van Feyenoord en wie dat zullen zijn wordt in de week voor het toernooi bekend gemaakt. Aanvankelijk moest de organisatie al leen rekenen op sterspelers uit PSV, Nike, FC Den Bosch en Oud Ajax (dit jaar met o.a. Theo van Dyuvenbode, Theo Husers en Tob Mathu) en daar om kwam men tot de conclusie dat de toernooibezetting iets magerder zou zijn dan vorig jaar. Dat resulteerde in een verlaging van de entreeprijs met een gulden per dag en nu er alsnog toezeggingen binnen zijn van FC Utrecht en All Stars wil de organisatie niet zo kinderachtig zijn de entreeprijs wepr on het ppil wan vorig jaar te brengen. De kaarten zijn bovendien al gedrukt. Uitverkocht Dat betekent dat een toegangskaart voor één dag f6,50 gaat kosten. Een kaart voor het hele toernooi kost in de voorverkoop eeen tientje. Die prijs geldt tot de laatste dag van de voor verkoop: 27 december. De kans is groot dat losse dagkaarten tijdens het toernooi niet meer verkrijgbaar zijn. In vorige jaren moest men aan bezoekers zonder kaart ook nee verkopen. Men sen van de vaste wal kunnen telefo nisch kaarten bestellen bij Martin Land, tel. 02220 - 4657. De voorver koopadressen zijn: Den Burg: Mantje Sport, Sportshop Texel, zuivelhandel Boon en Snackbar de Parkstraat. De Koog: Café De Jutter., Oosterend: Assurantiekantoor Siem Bremer. Oudeschild: Bouwmarkt Gamma Den Hoorn: Café 't Kompas. De Cocksdorp: Holimarkt. weekend is het MST eindelijk ge it winst te halen. Er werd uit beeld tegen WGW 3 in Den Helder, stteam van MST bestond aanvanke- uit 12 speelsters, maar moest toch it acht spelers het veld op wegens ■ssures en ziekte. In Den Helder irtte MST met een snelle voor rong. Het werd gelijk en even later •er 2—1 voor MST. Deze stand bleef >k enige tijd gehandhaafd-. Meer naar rust toe werd er weer gescoord, iststand 5—2 voor MST. de rust werden er veel doelpunten imaakt. Beide partijen maakten er g negen. MST bleef voor staan, ms met twee, maar ook met vijf lelpunten. Het spel bleef rustig tot igeveer twaalf minuten voor tijd. ior WGW werd een ,,stoorspeelster" gezet die erg actief was en veel on- it bracht in de MST aanval. Het luk- WGW toch niet gelijk te komen, en het eindsein klonk was de stand -11 voor MST. de uitwedstrijd tegen MOC eft De Koog zijn tweede neder- 'g geleden van dit seizoen. Bij Koog verving John List de ge- isseerde Charles Ipenburg in het el. de eerste helft was MOC duidelijk deer dan De Koog, hoewel ze toch iwelijks scoringskansen konden éren. De Koog kon hier aanvallend vrijwel niets tegenover stellen. De ging dan ook in met een 0—0 nd. de tweede helft was MOC iets ge- rlijker vooral via de snelle spits en sbuiten. Na tien minuten werd het 0 voor MOC. Bij een hoge voorzet iaf de linkervleugel werd keeper lm List nogal hard opzij gezet, ardoor hij de bal niet goed kon pak- i. Deze bal belandde voor de voe- van een middenvelder die van kor- afstand keihard inschoot, deze vroeger treffer besloot trainer 1 de Kerkhof om Cees Schoenma- in het doel te halen, waardoor in List het middenveld kon verster- Ruud van de Kerkhof kwam in veld voor Tony de Jonge. Door e omzettingen kon De Koog iets ar druk uitoefenen, in een poging gelijkmaker te forceren.. Paniek ral in het laatste kwartier ontston- er aan beide kansen volop kansen. De Koog omdat ze in een alles of offensief alle ballen hoog voor de ilmond plaatsten. Hierdoor raakte MOX defensie enigszins in paniek ontstonden er goede scoringskan- voor Richard Daalder, Cees van k en Ruud van de Kerkhof. Met de otste moeite wist de keeper zijn i schoon te houden en eenmaal hij zelfs hulp nodig van een verde- f op de doellijn. de andere kant kreeg MOC ook *se goede scoringskansen omdat Koog achterin nogal wat risico Invaller-keeper Schoemaker deed ekend werk. Tot viermaal toe ver en een doorgebroken speler alleen hem en evenzoveel maal wist hij flihet scoren te beletten door goed te komen. De Koog slaagde er ech- liet meer in de gelijkmaker te for te, waardoor ze in de laatste twee Istrijden dire punten hebben laten in. In een sportieve wedstrijd tussen SVAP uit Anna Paulowna en Ooste rend/zaterdag heeft de thuisclub beide punten veroverd. Bij de rust was de stand nog 0 0. In de tweede speelhelft wist SVAP uit een vrije trap te scoren en zo de over winning te behalen. Een uitslag die de Oosterenders zwaar valt. Gezien het verloop van de wedstrijd hadden ze zeker een punt mee naar Texel moeten nemen. Op een zwaar veld waar de sneeuw- resten nog duidelijk aanwezig waren, heeft Oosterend de aansluiting met de kopgroep nu verloren. Met een goede start wist Oosterend zich in de eerste Vrijwel zeker als gevolg van de vroege en onverwacht strenge vorst ontstond lekkage aan de waterleiding in een wo ning aan het Achterom in Den Burg. Omdat het raam van de keuken open was (en de bewoners niet thuis waren) vroor de leiding bij de gasgeiser stuk en de keuken kwam blank te staan. Voorbijgangers waarschuwden de poli tie die de woning binnenging en een eind maakte aan de lekkage. Een kostbare sportfiets die in septem ber werd gestolen van een Duitse toe rist is letterlijk weer boven water geko men. Het rijwiel (met een waarde van omstreeks 71500,— werd door een groepje jagers gesignaleerd in het Eier- landse kanaal aan de Stengweg, onder de houten brug van ,,Dorpszicht". Toen de fiets op het droge was getrok ken, bleek deze vrijwel niets te hebben geleden. De politie zal de eigenaar op de hoogte stellen. Zo'n 400 hardlopers van allerlei clubs en pluimage verschenen af gelopen zondag aan de start voor de jaarlijkse halve marathon in Den Oever. De omstandigheden waren, afgezien van de kou, behoorlijk goed, althans duidelijk beter dan voorgaande jaren. De prestaties van de leden van de A.V. Texel mochten er best zijn. Ron Daal der legde beslag op de 27ste plaats in de goede tijd van 1.17.55 uur. De win naar, Gerard Huynen van Noordkop, was de snelste over de afstand van 21 km en 114 meter. Hij legde de afstand af in 1.09.30 uur. Hij finishte bijna twee minuten voor nummer twee. Piet Bakelaar was deze keer tweede Texe laar in 1.25.18. Tien seconden na hem ging Dirk Bak ker over de eindstreep. Gijs Jansen presteerde na zijn blessure ook goed in 1.26.00 uur. Theo Takes zette voor zijn doen ook een uitstekende tijd neer met 1.33.25. Bij de dames was Nel Bruining met een zesde plaats de beste Texelse atlete. Haar tijd was 1.40.35 en dat was slechts tien secon den voor haar rivale Coby Bakelaar die daarmee de zevende plaats opeiste. Zij waren beiden bijna vijf minuten sneller dan vorig jaar. De prestaties van de overige Texelse deelnemers waren: Til ly Eelman 1.50.03, Dirk Witte 1.36.00, Dirk Eelman 1.42.16, Paul Verhagen 1.37.00. Jeroen Takes nam deel aan de 8 km en deed dat in 41.16 min. De atletiekvereniging organiseert zater dag in samenwerking met de wielerve reniging in de Dennen weer een crossloop. De aanvangstijden zijn als volgt: 2 en 4 km 13.45 uur, 8 km. 14.15 uur. De wielercross begint daarna om ca. 15.00 uur. Eventuele informatie is te verkrijgen via telefoonnummer 4472 of 3843. helft enkele goede kansen te schep pen. Vooral over rechts, waar Jan Eel man een sterke partij speelde, wist men steeds de bal goed in het straf schopgebied te plaatsen. Bij één van deze situaties wist Rien Brouwer zich vrij te maken en met een wegdraaien de bal de kruising te bereiken maar in een uiterste poging kon de keeper er nog zijn vingers achter krijgen en de bal over de lat tikken. Te zacht In deze fase van de wedstrijd had Oosterend door moeten drukken en een doelpunten moeten maken. De druk was groot op het SVAP doel maar het bevrijdende doelpunt bleef uit. Ben Witte kreeg nog een kans. In de draai nam hij de bal mee maar zijn schot was te zacht. Ook SVAP wist zich kansen te schep pen maar goed ingrijpen van Marco Drijver voorkwam doelpunten. Een vrije trap vanaf de rand van het straf schopgebied werd door hem uitste kend gestopt. De tweede helft begon Oosterend weer met goed aanvallend voetbal maar zonder doelpunten. Hoofdrol SVAP werd ook gevaarlijker en kreeg opnieuw op de rand van het straf schopgebied een vrije schop toegewe zen, waarbij de scheidsrechter (die tot dat moment een prima wedstrijd had geleid) een hoofdrol ging opeisen door de muur op een zodanige afstand te plaatsen dat de goal niet te missen was. Deze situatie werd door Mantel goed uitgebuit: 1 0. Er werd vanaf dat moment te geïrri teerd gespeeld wat geen goede in vloed op het spel van Oosterend had. Door deze voorsprong ging SVAP be ter spelen en kreeg de Oosterend aan val niet veel kansen meer. Over de ge hele wedstrijd gezien had een punten- deling een juiste uitslag geweest en is de wedstrijd een sportieve strijd ge weest waarbij de Polderjongens aan het langste eind trokken. Het Rode Kruis Texel wil proberen het aantal Texelse leden van deze organi satie te vergroten. Thans zijn ongeveer 1500 Texelaars aangesloten. Dat is niet slecht, maar het kan beter en het is vroeger ook wel eens beter geweest. Leden zorgen door hun regelmatige kontributie voor een forse financiële basis, waardoor de talrijke aktiviteiten van het Rode Kruis bekostigd kunnen worden. De campagne haakt in op de landelijke ledenwerfaktie onder het motto ,,lets doen voor een ander? Wordt lid van het Rode Kruis!" Bloed geven. Meedraaien in vakantie weken voor gehandicapten. Aan huis gebonden mensen opzoeken, met hen praten, of gezamenlijk iets doen. Eerste hulp verlenen. Iemand die slecht ter been is naar familie brengen. Als dokter of verpleegkundige naar een ramp- of conflictgebied ergens ter wereld. Het zijn allemaal vormen van iets doen voor een ander. Er zijn mensen die daar graag veel tijd in steken. Ca. 35.000 van deze men sen zijn als vrijwilliger werkzaam bij het Nederlandse Rode Kruis, dat als hulpverleningsorganisatie het uitvoeren van bovengenoemde en andere activi teiten tot zijn taak rekent. Het financieel steunen van het Rode Kruis-werk is een niet minder directe manier om iets voor de mensen, die het Rode Kruis helpt, te doen. Want Verwarring rond hoofdrolspeler Ernst Jan de Graaf in „Geluk brengt scherven". V.l.n.r. Erwin t Monen, Immie Zuidema, Adrie Schraag en Jellie Venneman. der Linde, Ernst Jan de Graaf, Gerard De toneelgroep van SVC leverde zaterdagavond in het Eierlandsche Huis een klucht af waar deze vereniging zich niet voor hoeft te schamen. Een doorgaans gelukkige keuze van spelers en weinig misstappen zorgden voor een geanimeerde uitvoering, die duidelijk uitsteeg boven hetgeen de Cocksdorper tonelisten enkele jaren geleden nog presteerden. Regisseur Jitze de Ridder had vaart in het spel gebracht om het wat langdradige verhaal Geluk brengt scherven" extra spanning mee te geven. De toneelgroep van Sportvereniging De Cocksdorp is moeilijk te vergelijken met veel andere, meer fanatieke, eilan- delijke toneelverenigingen. In clubs als 't Amateurtje en St. Jan zit een grote vaste spelerskern, terwijl die ploeg out siders in De Cocksdorp minder groot is en men, per winteruitvoering, op zoek moet naar nieuwe tonelisten. Dat zorgt elk jaar voor debutanten en dat maakt menig toneelstuk ook tot een waagstuk. „Geluk brengt scherven" was qua to- neelspel geen waagstuk en vroeg ook geen bijzondere concentratie van het publiek. Het verhaal was voorspelbaar komisch en het lag dus aan de spelers om dit verhaal boven het gebruikelijke niveau uit te tillen. Dat lukte vooral door het enthousiasme van de hoofd rolspelers en enkele spel-toevoegingen die het verhaal komischer maakten dan het in werkelijkheid was. De grootste vondst daarbij was de „act" van Anne Kemper die haar rol op bouwde tot een ware Tineke Schouten-imitatie, compleet m et zwaar Utrechts accent. Verder was er soms aan de teksten gesleuteld, waarbij, bijvoorbeeld, vis handel Lange Ben ter sprake kwam. De oplettende toeschouwer kon ook ontdekken dat een telefoontje naar een tabakswinkel in het toneeldorp een verwijzing was naar een gesprek met de eigenaar van de Mijnmarkt in de Kikkertstraat. Deze wijzigingen maak ten „Geluk brengt scherven" voor de Cocksdorpers in de zaal leuker. Dubbel Hans van Wijngaarden schreef een to- neelverhaal dat is gebaseerd op een dubbelrol van de hoofdrolspeler, de ad vocaat Ton van Dam. Hij wint 21/2 ton in lotto en toto, maar kan dat niet aan zijn vrouw vertellen omdat meedoen aan kansspelen in de familie taboe is wegens slechte ervaringen met gokken in het verleden. Naast de grote geld prijs is er ook gezinsuitbreiding op komst in het advocatengezin en deze twee goed nieuws berichten gaan, vooral door tegenwerking van de ad vocaat en zijn vrouw, een eigen leven leiden en dat roept verwarring op. Centraal in die verwarring staat Mien Klepper, een vrouw van eenvoudige komaf die van een forse roddel houdt. Haar man, drinkebroer, lijkt sprekend op de advocaat en als beide mannen regelmatig verwisseld worden is de to- neelchaos compleet. Natuurlijk komt alles weer op zijn pootjes terecht. De vader van de ad vocaat speelt daarin een centrale rol want hij weet zijn schoondochter met behulp van Mien Klepper te verleiden een gokje te wagen in een nep-loterij. Als de echtelieden elkaar hun gokzon- ook de hulpverlening kost nu eenmaal geld. Ook wat dat betreft, kan het Neder landse Rode Kruis rekenen op vele honderdduizenden Nederlanders, die incidenteel of regelmatig aan hulpver lening bijdragen. Via de jaarlijkse inza melingscampagne, via het meespelen in de nationale Puzzelmarathon, via het sponsoren van bepaalde fondsen wervende activiteiten, via het storten van geld op rampengiro 777, enz. Texelaars, die zich willen voegen bij de ca. één miljoen Nederlandse leden van het Rode Kruis, kunnen zich opgeven bij de plaatselijke afdeling, per adres Frans Eijgenraam, De Dageraad 34, 't Horntje, telefoon (02226) 338. de opbiechten is de hele „cast" geluk kig en zijn er geen scherven meer te ontdekken. Geaffecteerd Het leeuwendeel van het verhaal was in handen van de nog jonge speler Ernst Jan de Graaf als de advocaat Ton van Dam en zijn dubbelganger Arie Klepper. Hij had het niet makkelijk want naast veel tekst moest hij zich in de coulissen regelmatig snel omkleden om één van beiden uit te beelden. Arie bediende zich, net als Mien, van een Utrechts accent en als advocaat had Ernst Jan zich het juiste geafec- teerde toontje aangemeten. Soms ver viel Arie, vooral als Mien niet op de planken stond, in het onvervalste Tes- sels maar dat mocht de pret niet drukken. Deze zware rol ging hem goed af. We mogen hier spreken van een talent voor de toekomst. De vrouw van de advocaat werd gespeeld door Adrie Schraag, een meer doorgwinterde to- neliste die geloofwaardig speelde en zeker overtuigde in die gedeelten waa rin ze niet meer wist wie haar echte man was. De toneelprestatie van Gerard Monen als opa Van Dam viel ons iets tegen. Monen speelde relaxt maar had als er varen toneelspeler toch iets meer kari katuur in zijn rol kunnen leggen. Zijn tekstkennis was niet al te best en hou ding en mimiek waren iets te jeugdig. Immie Zuidema was goed op dreef als de schoonmoeder van de advocaat. Als Ma Schriek vertoonde ze toevallig een aardige gelijkenis met prinses Juli ana in vroeger dagen. Immie speelde een potige tante en bracht voldoende inzet naar buiten om te overtuigen. Souplesse Minder een karikatuur, maar meer per soonlijk spel toonde Elly Mast als Riet. Ze speelde een exploitante van een ta bakswinkel die o.a. de geldprijzen van toto en lotto bekend mocht maken en aan het einde van het stuk in het hu- welijksbootje stapte met Opa van Dam. Elly Mast speelde met grote souplesse en wist door houding en in tonatie levensecht over te komen. Ze haalde meer uit haar rol dan de schrij ver er ongetwijfeld heeft ingestopt en was om die reden ook een soort rust punt in de toneelchaos. Het spel van Anne Kemper als Mien Klepper kan als moedig omschreven worden. De genoemde imitatie van de Utrechtse cabaretière bracht ze met verve, waarbij ook de zaal werd be trokken. Anne Kemper schroomde niet h ;t publiek rechtstreeks toe te spreken ju had absurde trekjes ingestudeerd om de lachers op haar hand te krijgen. Dat lukte meerdere malen en maakte de kolder van het verhaal alleen maar groter. Het enige wat er soms aan schortte was haar timing maar dat zal met meer plankenervaring opgelost kunnen worden. Anne Kemper ontwikkelde zich zaterdagavond in ieder geval ook als een komische toneelbelofte. Tegengas Twee huisvrienden van het advocate- nechtpaar hadden kleinere rollen en brachten die naar behoren. Erwin van der Linde was een geloofwaardige vriend van Ton van Dam en had alleen iets duidelijker moeten spreken. De uit spraak van zijn vriendin, gespeeld door debutante Jellie Venneman, was uit stekend en na het overwinnen van de eerste zenuw-zinnen deed dit paar wat van hen gevraagd werd: ondersteunen van de rode draad in het verhaal en rustig tegengas geven aan de zoge naamd in de war zijnde toneelspelers. Souffleur Een probleem van het Eierlandsche Huis als toneelambiance vormt altijd de akoustiek. Met behulp van maar liefst zeven microfoons in de coulissen schalden de teksten toch luid en dui delijk de zaal in maar dit had ook tot gevolg dat souffleur Hans Zuidena uit stekend was te volgen. Een volgende keer zal Zuidema, zoals een goed souf fleur betaamt, moeten fluisteren en ook kwam het ons voor dat hij te gre tig de tekst voorkauwde. Dikwijls na men spelers een bewuste pauze, maar werd vanuit het souffleurshok het tem po opgevoerd. Dat was jammer omdat zo de indruk werd gewekt dat de spe lers hun tekst zeer slecht kenden. We nemen aan dat die indruk in de meeste gevallen onjuist was. Veel Texelaars zijn al lid van het Rode Kruis. Maar het moeten er nog meer wor- den! Want hoe meer leden, hoe meer hulp kan worden gegeven. Om zich op te geven, kunt u de hieronder afgedrukte kaart invullen en opsturen naar afdeling Texel van het Rode Kruis, p/a F. Eijgenraam, De Daqeraad 34 1797 SL Den Hoorn. AANMELDINGSKAART VOOR NIEUWE RODE KRUIS LEDEN JA, het Nederlandse Rode Kruis kan op mij rekenen. U kunt mij noteren als onder steunend lid. Voorletter(s) Postcode: Woonplaats: Het contributiebedrag (er is géén minimum, ondersteunende leden bepalen bij het Nederlandse Rode Kruis zélf de hoogte, van hun bijdrage), waarvan de hoogte door ondergetekende wordt vastgesteld op f worden voldaan. Datum per jaar, zal na ontvangst van een stortings-acceptgirokaart /^Handtekening: - F1 F2

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9