V4 I M A Verlies voor Alkema jVT-groep deed het prima )p landelijke 'Demogyada' oede prestaties tijdens losloop en veldrit Restaurant ,,De Hoop" openbaar verkocht Vervoer in novem ber 5,65% minder ZDH-training Training SVC Diefstal uit woning Bootbrandje door kortsluiting Autobrand in Den Burg Doorgereden Gasunie geeft 10% korting aan gemeente Electrische deken veroorzaakt brand MISDAG 3 DECEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 5 ■gelopen zaterdagmiddag verschenen lopers en loopsters aan de start bij «door de ateletiek- en wielervereni- ftig georganiseerde crosswedstrijden de Dennen. Er werd bij het lopen ■streden op 3 fronten: 2 km, 4 km i8 km. Op de korste afstand was iels Jansen opnieuw de snelste in 55 min. Zijn voorsprong op Richard tevens was nu twee seconden. Dou- s Hoekman kon in de eerste ronde og bijblijven, maar in de tweede ron- s moest hij terrein prijsgeven. Hij fi- k ishte als derde in 9.23 min. Paul Hin [f n Pieter Duin bleven ook onder de 10 r linuten. I p de 4 km. was Nikolaas Schoo I limschoots de snelste in 15.39 min. II bleef het nieuwkomende talent k oei Bruin bijna een minuut voor. Nor- ïrt Eelman kwam als derde door in '5.54 min. Mike Nolting was net iets teller in de sprint dan Leen van Elk. j de dames was Nel Bruining weer immer een. Zij verbeterde haar tijd in de vorige keer met een seconde. f, oby Bakelaar liep in de eerste ronde j in achterstand op van circa 10 se inden en dat bleef zo tot het eind. etty Zijm en Tilly Eelman gingen ge- kover de streep in 20.23 min. en iaren daarmee bijna 50 seconden nelier dan de eerste keer. lp de 8 km. was de grootste progres- e te signaleren bij Dirk Eelman en Sul Verhagen."Dirk ging 33 seconden ooruit en Paul was zelfs 1.27 min. [peller. De snelste tijd was weer voor linne Goënga in 28.02 min. Op de tëede plaats eindigde André Brou- er, die zich in de vierde ronde van in concurrenten Loek van der Vliet, lirk Bakker en Bram Bruin kon los- laken. André eindigde in 29.14 min. Dek bracht 29.28 min. op de klokken. 'insdag 3 december ide Doopsgezinde kerk in Den Burg 'eft de Baptistengemeente Texel een ibelstudiebijeenkomst. Thema is Kan een kind van God nog verloren aan?", aanvang 19.30 uur. Toegang rij voor ieder. 'onderdag 5 december 'het KRO-radioprogramma Sporen it het achterland" wordt aandacht asteed aan Sunderklaasvieringen op a Waddeneilanden. Onder andere ordt gesproken door Diny van Tonge- o en Immy Zuidema uit De Cocks- irp. Van 12.00 tot 12.30 via radio 5 liddengolf 298 meter). De volgende wedstrijd is op 14 decem ber. Deelname is mogelijk zowel voor leden als niet-leden. Het eindklasse ment wordt gebaseerd op punten, wel ke per wedstrijd kunnen worden ge haald. Nummer een haalt de meeste punten, nummer twee en verder tel kens een punt minder. Alle behaalde wedstrijd punten tellen mee. Er moet voor klassering minimaal vijf keer wor den meegedaan. De uitslagen: 2 km-jeugd: 1. Niels Jansen; 2. Ri chard Stevens; 3. Douwe Hoekman; 4. Paul Hin en 5. Pieter Duin. 4 km-jeugd: 1, Nikolaas Schoo; 2. Roel Bruin; 3. Norbert Eelman; 4. Mi ke Nolting en 5. Jeroen Takes. 4 km-dames: 1. Nel Bruining; 2. Coby Bakelaar 3/4 Tilly Eelman en Netty Zijm. 8 km-senioren: 1. Minne Goënga; 2. André Brouwer; 3. Loek van Vliet; 4. Dirk Bakker en 5. Bram Bruin. Veldrit Tijdens de veldrit van de wielervereni ging was afgelopen zaterdag Richard Koopman een klasse apart. De pupil van trainer Douwe Dros dubbelde het gehele veld en wordt met de week sterker. Evert Koopman had een slech te dag en kon geen tegenstand bie den, later zou hij zelfs opgeven. Richard bouwde gemakkelijk fietsend en lopend een voorsprong op. Bas Vaars reed lange tijd op de tweede plaats, maar werd kort voor de finish nog ingelopen door het duo Simon Appel en Jan Buis. In de eindsprint was Simon de snelste, gevolgd door Bas Vaars en Jan Buis. In het achter veld streden Willem Keijzer en Douwe Dros om van de laatste plaats af te komen, wat Willem Keijzer uiteindelijk gelukte. De uitslag werd zodoende: 1. Richard Koopman; 2. Simon Appel; 3. Bas Vaars; 4. Jan Buis; 5. Niels Jimmink; 6. Willem Keijzer en 7. Dou we Dros. kampioenschap veldrijden Op zondag 29 december a.s. wordt in Hoorn het officeus kampioenschap veldrijden van West-Friesland verreden voor alle categoriën. Inlichtingen te verkrijgen bij Dirk Eelman, tel. 02220-2851. Coopertest Aanstaande zaterdag wordt de maan delijkse coopertest weer gehouden op een van de velden bij de Tex. Boys kantine. De aanvang is 16.30 uur. Deelname voor leden is gratis. Ande ren betalen een kleine bijdrage. De coopertest houdt in, dat gedurende 12 minuten getracht wordt een zo groot mogelijke afstand af te leggen. De uit komst geeft ongeveer aan hoe het met de conditie gesteld is. Iedere deelne mer ontvangt een resultatentabel. Onder leiding van Jan Knippenberg wordt voortaan elke zondagmorgen om Café -restaurant ,,De Hoop" en twee aangrenzende woningen aan de Kik- kertstraat in De Cocksdorp zijn vrijdag middag in (onbekende) handen overge gaan tijdens een openbare verkoping die werd gehouden in ,,De Linde boom" in Den Burg. Het was een verkoping ,,ex artikel 1223 van het burgelijk wetboek, wat betekent dat de eigenaar-exploitant niet aan zijn verplichtingen heeft kun nen voldoen zodat de bank moest besluiten het onroerend goed te gelde te maken. De opbrengst van de drie panden samen was niet indrukwek kend: 7210.003,— voor de combinatie werd opgeboden tot 7294.003,— en er werd door iemand van het notariaat die daarvoor opdracht had gehad bij 716.000— afgemijnd. Alvorens de combinatie in verkoop kwam werd getracht de panden afzon derlijk te verkopen. Het huis Kik- kertstraat 29 werd opgeboden tot 7 58.000— en er werd niet afgemijnd. Het café-restaurant werd opgeboden tot 7 110.000,— en er kwam 73— afge mijnd zodat het verkoopbedrag 7110.003,— werd. Het woonhuis Kik- kertstraat 33 werd opgeboden tot 723.000— en afgemijnd bij 73.000,— zodat de verkoopprijs 7 26.000 werd. Deze verkopen per pand zouden niet doorgaan als een combinatie meer zou opbrengen. Dat laatse gebeurde dus met het gemelde resultaat. Het vervoer bij Teso is afgelopen maand 5,65% minder geweest dan in november 1984. Er werden 33046 eenheden vervoerd; tegen vorig jaar 35026. De teruggang komt voornamelijk in rekening van het personenautovervoer. Dat zakte van 26348 naar 24798 oftewel 5,88%. De vroeg ingevallen winter heeft on getwijfeld een belangrijke rol gespeeld. Dat was het afgelopen weekend duide lijk toen er geen sprake was van druk te terwijl er het vorige weekend wachttijden waren. Het vrachtautover- voer liep in november terug van 2519 naar 2486 (teruggang 1,31%), het ver voer van opleggers van 1035 naar 917 (teruggang 11,4%): het vervoer van caravans van 87 naar 62 (teruggang 28,73%, het vervoer van aanhangwa gens van 360 naar 359. De autobussen vormden de enige categorie waarbij sprake was van stijging: van 44 naar 52, een toename dus van 18,18%. Dat het vervoer van opleggers terug liep was vooral te wijten aan het nog niet opgang komen van de pootaar- dappelenafvoer. Dat zal zich nog her stellen, want de oogst van de pootaar- dappelen is zeer groot, maar onder an dere in verband met schimmelziekten wordt langer gewacht met de verwer king van dit produkt, zodat het groot ste deel van de aardappelen pas in de cember en januari met de boot mee zal gaan. Ook het vervoer van perso nenauto's kan als gevolg van de kerst vakantie nog een klein herstel veroor zaken, maar op jaarbasis zal de ver- voersachteruitgang bij Teso toch ruim twee procent zijn, wat ongeveer in overeenstemming is met de verwachtingen. Het aantal vervoerde eenheden van ja nuari tot en met november bedraagt 572140; vorig jaar over dezelfde perio de 585276, dus een teruggang van 2,24%. Op de donderdagen 5 december (sin terklaas) en 12 december (Ouwe Sun- derklaas) a.s. komt de training van de senioren te vervallen. 10.30 uur gestart voor een gezamelijke training van een tot anderhalf uur. Het tempo wordt laag gehouden, zodat vrijwel een ieder mee kan doen. Er wordt verzameld bij de parkeerplaats op de hoek van de Westerslagweg en Randweg (patatkraam Turfveld). De SVC-training zal in december voor de heren plaatsvinden op woensdag avond vanaf 20.00 uur. Voor de dames deze week geen training, er wordt her vat op 11 december om 19.00 uur. Uit een tijdelijk leegstaande woning aan het Schilderend in Den Burg wer den diverse voorwerpen gestolen: een tinnen koffiekan en andere tinnen en aardewerken voorwerpen, waaronder Makkumer aardewerk. Het moet om streeks 15 november zijn gebeurd. De daders hebben kunnen binnendringen zonder iets te forceren. Bij de politie is aangifte gedaan. Zondagmiddag moest de brand weer uitrukken wegens een boot brandje in de NlOZ-haven bij 't Horntje. Door kortsluiting was er vuur bij de motor ontstaan, maar de haven meester van het NIOZ wist met behulp van een poederblusser te voorkomen dat de vlet in vlammen op zou gaan. De brand werd ontdekt door de 15-jarige Jacco van Leeuwen die met zijn hond liep te wandelen op de Nioz- haven en rook op zag stijgen uit de vlet „Branding". Hij alarmeerde meteen de haven meester, die op zijn beurt de brand weer waarschuwde. Toen de brand weer arriveerde was het vuur echter al gedoofd. Het bootje, eigendom van een Nioz-medewerker, had lichte schade. Donderdagavond even na zes uur moest de brandweer uitrukken voor een autobrand aan de Bern- hardlaan. Het dashbord van de VW Passat van N. van der Heijden stond in brand en toen de brand weer arriveerde sloegen de vlam men reeds hoog uit de motorkap. Mevrouw M. van der Heijden reed met haar twee kinderen, een buurjongen en een huisdier in de wagen over de Bernhardlaan toen er opeens rook uit het dashbord kwam. Ze zette de auto aan de kant deed het contact uit en alarmeerde snel de brandweer. Van het interieur van de wagen bleef niet veel over. De vermoedelijke oor zaak van de brand is een warmgelopen aanjaagmotor. Op de foto de brand weer in aktie bij de brandende auto. le dames dansdemonstratiegroep an gymnastiekvereniging Texel eeft een uitstekende indruk ge- laakt op de landelijke „Demogya- a" (Demonstratie Gymnastiek en azzdans) van het Koninklijk Ne- erlands Gymnastiekverbond. De waalf Texelse dames vormden een Jan de 25 groepen die voor deelna- le in aanmerking waren gekomen p grond van hun prestaties in re- lionale voorronden. Ze hoorden üs tot de ca. 500 uitverkorenen Ian de totaal ca. 10.000 eelnemers. oewel het in de nationale Demogya- a die zondag in het Congresgebouw Den Haag werd gehouden niet om lijzen of punten ging, kan worden ge- igd dat de Texelse afvaardiging veel (druk heeft gemaakt, niet in de atste plaats door de originele mu- jk, „Five Planets" van Andreas Vol- inweider, waarmee het gelijknamige ansnummer werd gebracht. Dit melo- sche muziekstuk is geschreven in 5/4 maatsoort wat ongebruikelijke is en een bijzonder effekt sorteerde. De omstandigheden, waaronder de groep danste, waren welhaast perfekt te noemen. Het Congrescentrum biedt een podium met enorm veel ruimte waarop de groep goed uit de voeten kon. Meer dan 2000 toeschouwers ge noten ervan en lieten zich boeien door de choreografie van Ina Platte, tevens lid van de groep. De vruchten werden geplukt van harde training. De tech nisch moeilijke en choreografisch inge wikkelde bewegingen, werden met be drieglijk gemak uitgevoerd en gingen soepel in elkaar over, waardoor een zeer harmonieus effekt werd verkregen. Op de foto (gemaakt tijdens de gene rale, repetitie in de ,,Ferrever"zaal) ziet men de complete groep. Van links naar rechts Marjon de Grave, Lidy Medema, Ina Platte, Janneke Schotanus. Cindy Combé, Jeannet Zijm, Marieke de Vey, Marja Vlaming, Sjakkeline Klaassen, Sietske Bakker, Angret Vonk en Clari- na Combé. (Foto Pieter de Vries). In de tweede klasse heeft koploper Alkema zijn eerste nederlaag gele den. Tegen Mantje 2 verloor men met 4—3. In de hoofdklasse zijn af gelopen week de eerste returns gespeeld. Nissan 1 won met 6 3 van Nissan 2, Gamma met 4—2 van Oosterend 2. Een 2—1 winst voor Gamma 2 tegen Oosterend. ZDH verloor met 6—2 van Casino. Gam ma 5, koploper in de derde klasse, verloor van Alkema 2 met 5 1. Verrassend in de vierde klasse was het gelijke spel van ZDH 3 tegen Rab 2. Het eerste verlies voor Alkema. Dat dit tegen Mantje gebeurde was op zich niet zo verrassend, per slot van reke ning behoort Mantje 2 tot één der beste teams van de tweede klasse. Een spannende wedstrijd gezien de uitslag van 4—3. Hierdoor schuift de ranglijst ia de tweede klasse nog dich ter op elkaar, wat de competitie alleen maar levendiger maakt. KSMT, ook nog bovenin in de tweede klasse te vinden, speelde gelijk tegen Verenigde Schilders. Nissan 4 verloor kansloos met 8 0 van Slufterhoek dat het ver rassend goed blijft doen in de tweede klasse. Nissan 3 won met 3—1 van Oosterend 5 en begint zich los te wer ken van de onderste plaatsen. De re gerend jeugdkampioen doet het rede lijk goed bij de senioren en er mag verwacht worden dat dit team meerde re punten gaat pakken. De laatste wedstrijd in de tweede klasse was tus sen Casino 4 en Jelleboog 2. Een aar dige wedstrijd die echter niet tot grote hoogten groeide. Jelleboog kwam op een 1—0 voorsprong in de tweede mi nuut. Een vrije schop op de stippellijn werd door Gert Coevert naar links breed gelegd waarop Barend Verijzer hard en goed inschoot. Het bleef een gelijk opgaande wedstrijd met een iets sterker aandringend Jelleboog dat ech ter moeite had om echt effectief te spelen. In de vijftiende minuut kwam Casino op 1—1 door een doelpunt van Bert Boogaard. Na dit doelpunt begon Jelleboog sterker aan te dringen. Aan vallen smoorden meestal in teveel pin- gelacties waar vooral Henk van de Star nogal eens debet aan was. Toch kon een Jelleboog-doelpunt nieUuit blijven. Vijf minuten na de rust scoor de Gert Coevert 2—1. Halverwege de tweede helft kwam Casino weer gelijk door een keihard diagonaal schot van Theo Witte. Na dit doelpunt was het Casino dat sterker opereerde en ook gevaarlijker. Doelpunten bleven uit tot in de laatste minuut van de wedstrijd toen beide teams trachtten de winnen de treffer te forceren. In de laatste mi nuut scoorde André Boogaard 3 2 voor Casino, tot dolle vreugde van dit team. Vreugde die maar twintig secon den duurde, want Barend Verijzer maakte 3—3 verdiend gelijk. Een doel punt met een smaakje. De scheids rechter had gefloten voor een overtre ding van Casino. Direct daarop scoor de Jelleboog waarop de scheidsrechter besloot het doelpunt goed te keuren. Hoofdklasse In de hoofdklasse wonnen Gamma en Nissan. De eerste vrij moeilijk van Oosterend 2 met 4—2. En Nissan won met 6 3 van clubgenoot Nissan 2. Hiermee blijven beiden ongeslagen. Het begint er op te lijken dat de eerste confrontatie tussen beiden medio fe bruari uitsluitsel moet gaan geven over het verdere verloop van de competitie. Oosterend verloor weer van Gamma 2. Daarmee blijft Oosterend steken in de middenmoot. Alhoewel coach Klaas van de Berg niet ontevreden is over de behaalde resultaten zal de buitenwacht van Oosterend toch met de verrichtin gen van Oosterend 1 meer moeite hebben. Wat Gamma 2 betreft kan de vereniging Gamma natuurlijk niets an ders dan tevreden zijn. Casino won met 6—2 van ZDH. ZDH begint terug te zakken ten opzichte van het begin van het seizoen. Het omgekeerde kan van toepassing zijn voor Casino. In de derde klasse leed Gamma 5 een neder laag tegen Alkema 2. Casino 5 won zeer terecht van Nioz 1, een aardige sportieve wedstrijd met als absoluut hoogtepunt het doelpunt van Eddie Stiekema die twee meter over de mid dellijn met de rug naar het doel toe een lob over de uitlopende keeper plaatste met een prachtig doelpunt als resultaat. Gempo won met 4—3 van een gehavend Oosterend 6. Gamma 4 tenslotte won met moeite van Texel 2 met 3 2. In de vierde klasse werd fa voriet ZDH 3 ten delen verrast door Rab 2 dat een 3 3 gelijkspel af dwong. Nioz 2 verloor met 3 0 van Oosterend 9. Voor Oosterend scoorde S. Sipma twee keer en Eef Eelman maakte het trio vol. In de juniorenklas se won de Verenigde Schilders met 6—1 van Ria's Winkeltje. De „topper" Gamma-Graaf Spuiterij werd door eerstgenoemde met 3—1 gewonnen. Voor Gamma scoorden Martin van Veen, Rob Grisnigt en Arjan Rienks. De tegentreffer kwam van Barry Bet- sema. Ria's Winkeltje en Texel kwa men na veertig minuten zaalvoetbal een 1—1 stand overeen. Texel 3 blijft in de junioren 2 klasse bovenin de ranglijst. Ditmaal werd Ria's Winkeltje 4 met 4 2 teruggewezen. Bij de da mes een verrassing die er wezen mag. Oosterend verloor van Casino 3 met 2—1, KSMT behaalde een 2—0 zege op Casino 2. Programma: Woensdag 4 december: 17.15 u. Gamma 2-Texel 4 17.45 u. Ratronics-Graaf Spuiterij 18.30 u. Mantje 3-Oosterend 7 19.25 u. Casino 5-Alkema 2 20.15 u. ZDH-Casino 2 21.10 u. Texel-De Mok 22.00 u. Oosterend 8-De Koog 2 Zaaldienst: Nissan Vrijdag 6 december: 17.00 u. Gamma 3-Bremakker 17.30 u. Gamma-Texel 1 18.15 u. Ver.Schilders 3-Texel 3 19.05 u. Oosterend 6-KSMT 2 20.00 u. Gamma 1-A O 2000 20.50 u. Casino 6-Ver.Schilders 2 21.45 u. Oosterend 4-De Koog 22.35 u. Casino 1-Mantje Zaaldienst: ZDH Maandag 9 december: 17.15 u. Paracentrum-SOS 18.00 u. Gamma 2-Casino (d) Zaaldienst: Oosterend Zondagochtend omstreeks half twaalf werd een op het Hoge Achterom in Den Hoorn geparkeerde auto van een 37-jarige Hoornder aangereden, waar bij onder meer een spatbord en bum per werden beschadigd en een rich tingaanwijzer werd vernield. De dader moet het hebben gemerkt maar heeft zich tot dusver niet bij de eigenaar of de politie gemeld. De pogingen van B en W om fi nanciële tegemoetkoming te krij gen van de Gasunie in verband met het feit dat straks ook Vlie land gebruik maakt van de gaslei ding die vanaf de Friese kust naar Texel loopt, hebben succes gehad. De Gasunie is bereid de halfjaar lijkse termijnen van 7193.607,— die de gemeente bijdraagt in de kosten van de leiding met 10% te verminderen. Per jaar betekent dat voor de gemeen te een meevaller van 738.000,— en dat bedrag, zo hebben B en W de raad meegedeeld, zal in de algemene mid delen vloeien. Zoals bekend krijgt Vlie land gas via een aftakking van de lei ding naar Texel. B en W vonden het billijk dat Vlieland dan zou meebetalen aan die leiding. Of dat laatste nu ook werkelijk gebeurt is uit het bericht van de Gasunie niet op te maken. Feit is echter dat de Gasunie straks 10% min der in rekening brengt aan Texel, wat in overeenstemming is met de hoeveel heden gas die de respectievelijke eilan den zullen gebruiken. De verwachte gasafzet op Vlieland zal ongeveer een tiende van die van Texel bedragen. De nieuwe regering gaat in op het mo ment dat Vlieland gas gaat afnemen. Een vermoedelijke kortsluiting in een electrische deken was vrijda gavond om tien over elf oorzaak van een brandje in de woning van de familie H. Spigt aan de Parnas- siastraat in De Koog. De bewoners ontdekten smeulend en rokend beddegoed op de slaapkamer en de brandweer werd meteen gealar meerd. Door de brandhaard door het raam naar buiten te gooien konden Spigt en zijn vrouw erg"er voorkomen. Toen de brandweer arriveerde hoefde men alleen het vuur in de nog smeu lende dekens en matrassen even te doven.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5