'exel ten onder n slechte topper ZDH bedwong Gamma HRC-Texel 1-0 ZDH verloor op drassig terrein _oys blijft erliezen Voetbaluitslagen Zaalvoetbal Weinig verschil in klaverjastop Bowlingstrijd met uitersten Nieuwe trainer AVT Island Song" opgenomen Kerstbridge Elf vissers vingen twaalf vissen Tiende sjoelkampioenschap in de Twaalf Balcken jSDAG 17 DECEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 9 heeft uit de topper tegen HRC geen punten kunnen halen. Aartsri- ilHRC bracht Texel tot een 1—0 nederlaag in een wedstrijd die het dikaat topper niet waardig was. Van beide kanten werd er slecht speeld en met name de opbouw van de aanvallen was slecht verzorgd. In de vijfentwintigste minuut brak hij door over links en had hij een moge lijkheid om zelf in te schieten. Hij besloot echter de bal af te geven aan Louis Uriot maar er zat een HRC'er tussen die deze scoringskans om zeep hield. Louis Uriot had het deze middag moeilijk met zijn bwaker, de sterke Ma rio Zimmerman. Texel had de wedstrijd behoorlijk onder controle en HRC moest proberen met hoge ballen hun spits, de Thijsshonk, te bereiken. Doelman Bart Heerschap had hier ech ter goed kijk op en heerste sterk in zijn doelgebied. Op slag van rust kwam HRC toch nog óp voorsprong toen een hoge bal in het midden van de Texel-defensie niet goed werd beoordeeld en linker spits Jeroen de Vroome van HRC zijn ploeg tegen de verhouding in op 1—0 zette. Aanvallen Texel moest dus de tweede helft aan vallen om te proberen naast HRC te komen. Deze aanvallen gebeurden echter zonder overleg en te onzorgvul dig om HRC te verontrusten. Alleen in de vijftiende minuut was Texel dichtbij een doelpunt, toen Klaas Dirk Koorn de bal knap terugkopte op Louis Uriot die zijn schot gestopt zag door keeper het publiek toch nog heeft kunnen ieten kwam vooral doordat beide =gen bereid waren hard te werken de spanning er in bleef tot de iste minuut. De laatste minuten wa- :erg sensatoioneel zodat scheids- hter Nozendaal het nodig achtte de dstrijd enige minuten te staken. Het lijn zat dus duidelijk in de staart ideze wedstrijd, die weliswaar hard stevig voetbal liet zien, maar de Iers incasseerden veel en konden jvan elkaar hebben. Bij Texel cht Rieuwert Pol het een hele dstrijd als rechtervleugelverdediger beren. Gerrie Plaatsman was ge geerd en zijn plaats werd ingeno- n door Wilke Wassenaar. De eerste ntig minuten waren voor HRC, dat iral over links het gevaarlijkst was. (ezien van een doelpunt dat wegens tenspel werd afgekeurd, kwam iel in die beginfase zonder kleer- leuren door. Texel kreeg daarna wat er grip op de wedstrijd en kon en- malen verrassend uitbreken. Van Exel oral Paul van Exel liet zien aan een od seizoen bezig te zijn en ontpopte h tot Texels gevaarlijkste aanvaller. oor de 2—1 nederlaag in de thuis- edstrijd tegen Vesdo is voor de jys de nlogelijkheid om in de veede klasse te blijven op een er laag pitje komen te staan. De rdrietigste man na afloop van de edstrijd zal zeker keeper Frans olk zijn die met nog tien minu- n te spelen door een ongelukkige lisgreep Vesdo aan het winnende oelpunt hielp. j zal zich ongetwijfeld constant geër- ird hebben aan de fouten die de Idspelers maakten. Het noodlot van idoelverdediger is dat één fout van im beslissend kan zijn voor de hele edstrijd. Ondanks weer verschillende ijzigingen, o.a. ontbrak in de spits rank de Grave wegens een blessure pgelopen ind e zaal, begon de «dstrijd voor de Boys zeer hoopvol, it een snelle aanval, ingezet door aul de Grave, wist Bert Witte met in uitstekende kopbal zijn team al na jf minuten een 1—0 voorsprong te sven. In het vervolg van die eerste elft ontwikkelde Vesdo echter een nk veldoverwicht maar de ploeg zag 2en kans om dat in doelpunten uit te tikken. De Boys kropen wel een paar ler door het oog van de naald door- it een keer de bal buiten bereik van jeper Stolk. op de paal belandde en srschillende goede schoten vlak naast fnet over het doel gingen. Naast Ro- J!d van de Wetering moest na een artier spelen een tweede A-junior bij -sBoys worden ingezet. Jasper oosten verving Patrick Emmel die na sn botsing dizzy het veld moest ver- iten. Joosten had geen last van plan- snkoorts en was er al snel als de kip- en bij toen de Vesdo keeper een hard chot van Boogaard niet onder contro- rkon krijgen. In de rebound schoot oosten hard in maar hij zag zijn schot eblokkeerd door een Vesdo verdedi- er. In de tweede helft hadden de loys weer een goede mogelijkheid op en snel doelpunt. De doorgebroken ilfred Bakker zag echter geen kans de itgelopen Vesdo doelman uit te spe- n en schoof toen de bal naast het le- edoel. De Boys bleven met twee pitsen spelen terwijl ze daar de goede pelers niet voor hadden, waardoor de ichterhoede onder constante druk leef staan. Het ging goed tot een wartier voor het einde. Door een on- luidelijk buitenspelgeval ontstond er erwarring in de Boys-achterhoede, bhn. Westerman mocht van de cheidsrechter doorgaan om ongehin- erd de gelijkmaker te scoren. De na- igheid werd vijf minuten later com- leet toen keeper Stolk de bal, na een oed geplaatste maar te zacht gescho- ïn vrije trap door Vesdo aanvoerder J. Toets, door zijn handen liet glip- en. In die laatste tien minuten gingen Boys nu wel volop in de aanval, fesdo moest herhaaldelijk aan de loodrem trekken waardoor .de Boys eel vrije trappen kregen te nemen, én van die vrije trappen leverde bijna gelijkmaker op maar Ronald van de fetering zag zijn schot net over de oellat verdwijnen. Na een fikse busreis door Noordhol land werd ZDH 2 in Schagen door SRC 6 met 4—2 verslagen in een fa natieke maar sportieve partij. ZDH 1 moest aantreden tegen DWOW uit Wieringerweg. DWOW bleek de sterk te ploeg. Het veld was tamelijk dras sig, zodat vele aanvallen al in de kiem smoorden. Voor rust bouwde ZDH een klein overwicht op en na ongeveer 20 minuten scoorde Wilco Bakker uit een corner van Ton Arnout 0—1. Beide verdedigingen waren oppermachtig zo dat geen van beide ploegen naar ver andering in'wist te brengen. Overigens was de wedstrijd de moeite waard om te zien, vooral door de goede inzet van beide kanten. Na rust leek het spel onveranderd door te gaan, totdat Marcel Witte een mo gelijkheid voorbij liet gaan om 0 2 te scoren: hij wist zichzelf vrij voor de keeper te manoeuvreren maar hij werd afgefloten omdat hij een overtreding maakte. Meteen daarop scoorde DWOW de gelijkmaker uit een corner: 1—1. Het spel golfde op en neer en toen iedereen zich verzoend had met een gelijkspel, resulteerde de laatste aanval van DWOW in een doelpunt. Een voorzet over links werd onberispe lijk ingekopt door de midvoor van DWOW. Zaterdag 14 december 1985: Alles afgelast. Zondag 15 december 1985: Venig. Texel bleef aandringen en voor al terriër Simon Brand eiste weer eens alle aandacht voor zich op met z'n enorme werklust. Brand kon met goed spel zijn voorhoede stevig steunen. HRC moest naar andere middelen grij pen om Texel af te stoppen. Met hard spel probeerde men Texel te intimide ren en de warrig leidende scheidsrech ter Nozendaal kreeg de handen vol. Toen Arjan Verseput twintig minuten voor tijd grof werd onderuitgehaald door de HRC-speler Koeten, kon deze meteen de kleedkamer opzoeken en moest HRC met tien man verder. De Heldenaren bleven volharden in hard spel en Texel mocht een groot aantal vrije trappen nemen. Dit ge beurde echter op zo'n knullige wijze dat HRC geen rtioeite had met uitver dedigen. Een vrije trap van Klaas Dirk Koorn had een beter lot verdient. Het schot kon door keeper Ed Venig niet onder controle gebracht worden en Paul van Exel kreeg nog een kans in de rebound maar hij schoot tegen de HRC-doelman op. Texel ging alles of niets spelen. Arjan Verseput werd ge wisseld voor de meer aanvallend in gestelde Gerrie Plaatsman, terwijl ook Klaas Dirk Koorn naar voren werd gedirigeerd. Texel was dus sterk in de aanval maar het gevolg was wel dat wanneer HRC uitbrak dit meteen erg gevaarlijk was. Verdediging Dat Texel niet meer tegendoelpunten kreeg was vooral te danken aan de goed spelende Koos Tjepkema en de sterk keepende Bart Heerschap die weliswaar eenmaal werd gepasseerd, vijf minuten voor tijd maar ook deze goal werd wegens buitenspel afge keurd. De HRC-bank was hier zo kwaad over dat ze dit aan de lijn in woord en gevaar aan de scheidsrech ter lieten merken. De scheidsrechter verwees de verzorger van HRC acter het hek, maar deze weigerde dit waar op de heer Nozendaal de wedstrijd staakte. Bij het verlaten van het veld ontstond er een opstootje door een overspan nen HRC-supporter die de Texelaar Uriot een duw gaf, waarop Uriot de man in de hekken sloeg. Nadat de ge moederen gesust waren, mochten de ploegen weer aantreden voor de laatste vijf minuten. Klaas Dirk Koorn kreeg nog een enorme kans maar al leen voor de HRC-keeper schoot hij naast. Uitslagen: Hoofdklasse: Nissan-Casino 3—0 A O 2000-Mantje 7—2 Oosterend-Casino 2 6—2 ZDH-Gamma 2 3—3 Oosterend 2-Nissan 2 2—6 Eerste klasse: De Mok-A+O 2000 2 2-6 De Koog-Oosterend 3 6—1 Jelleboog-Gamma 3 7—2 Casino 3-Oosterend 4 3—4 ZDH 2-Rab 0-3 Junioren: Ver.Schilders-Gamma 3—4 Paracentrum-SOS 2 5 Ria's WrFC Lange Ben 1—3 Ria's W. 4-Gamma 2 2—2 ZDH-Ria's W. 3 0-17 Dames: Gamma-KSMT 2 6-1 Gamma 2-Casino 0 11 Programma: Woensdag 18 december 17.15 u. Texel 4-Texel 3 (j) 17.45 u. Gamma-Lange Ben (j) 18.30 u. KSMT 1-ZDH (d) 19.25 u. Sel. senioren-Salo '85 20.15 u. Sel. junioren A 21.10 u. Oosterend 5-KSMT 1 22.00 u. Gempo-Mantje 3 Zaaldienst: Casino Donderdag 19 december 17.15 u. Ria's W. 3-Ria's W. 4 (j) 17.45 u. Ratronics-Ria's W.1 (j) 18.30 u. Ver. Schilders-Mantje 2 19.25 u. Oosterend 4-ZDH 2 20.15 u. A O 2000 2-Oosterend 3 21.10 u. Casino 3-Texel 22.00 u. Slufterhoek-Casino 4 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 20 december 17.00 u. Gamma 3-Gamma 2 (j) 17.30 u. Graaf Spuiterij-Texel 1 (j) 18.15 u. Nissan 4-Nissan 3 19.05 u. Gamma 4-Nioz 20.00 u. Gamma 5-Texel 2 20.50 u. Rab-Gamma 3 21.45 u. Jelleboog 2-Alkema 22.35 u. Ver.Schilders 2-Texel 3 Zaaldienst: Oosterend Maandag 23 december 17.15 u. Ver.Schilders-Texel 2 (j) 18.00 u. Casino 2-Gamma (d) Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 27 december 17.00 u. Gamma 3-Bremakker (j) 17.30 u. Paracentrum-Ria's W. 2 (j) 18.15 u. Oosterend 9-De Koog 2 19.05 u. Rab 2-Oosterend 8 20.00 u. ZDH-Oosterend 1 20.50 u. Nioz 2-Ver.Schilders 3 21.45 u. ZDH 3-Casino 6 22.35 u. Nissan 2-Mantje Zaaldienst: Gamma Twee verrassende uitslagen afgelo pen week in de hoofdklasse zaal voetbal. Gamma 2 verspeelde een punt aan ZDH en Oosterend 2 ver loor met 6 2 van Nissan 2. Nissan 1 won met 3 0 van Casino 1, ter wijl A O 2000 een ruime zege be werkstelligde op Mantje met 7—2. In de eerste klasse won De Koog verrassend met 6 1 van de num mer twee. Oosterend 3. Casino 3 verloor met 4—3 van het laag ge plaatste Oosterend 4. In de junio renklasse verspeelde koploper Gamma 2 een punt aan Ria's Win keltje 4. Een gelijkspel voor Gamma 2 en winst voor Nissan 2, dat waren afgelopen week in de hoofdklasse de meest op vallende zaken. Gamma 2, derde in de hoofdklasse, speelde tegen de nummer acht, ZDH. Gamma 2 kwam niet ver der dan een 3 3 gelijkspel. Gamma 2 zag door dit punt verlies zijn derde plaats verloren gaan en de achterstand op Nissan 1 nog verder groeien tot zes punten. Gamma 2 verspeelde de derde plaats aan A O 2000 dat zeer ruim van Mantje won met 7—2. A O 2000 heeft nu vijf punten achterstand op Nissan, maar met een wedstrijd min der gespeeld. Nissan 2 haalde de eerste punten binnen door met 6—2 te winnen van Oosterend 2. Een goed re sultaat van Nissan 2 dat het hele sei zoen nog onder de maat speelde. Tijdens de tiende competitieavond van de klaverjasclub haalde het koppel Nel v.d. Veen en Geb Douma met 7220 punten de hoogste score. In het to taalklassement is dit koppel nu opge-, klommen naar een negende plaats. Als tweede eindigden Ruth de Ruwe en Fenny Hopman met 7199 punten. Na een goede start is dit koppel wat te ruggevallen in het klassement, maar nu zijn ze weer tot de derde plaats op geklommen. Het koppel Jan Klooster man en Anton van Heerwaarden scoorde deze avond wederom hoog en werden met 7165 punten derde. Wil Kamminga en Marja Walsweer werden met 7034 punten vierde, zij weten hun positie op de ranglijst de laatste paar weken flink te verbeteren. Het koppel Frans Witte en Richard Kleinveld werd met 6838 punten vijfde. De verschillen aan de top van het klassement, waar Freek en Gerda Veeger hun eerste plaats kwijtraakten, zijn na deze avond zeer klein geworden. Vrijdagavond 20 december wordt de derde ronde om het kampioenschap van Texel gespeeld. Stand 2e periode: G.v.d. Slikke-J. Witte 16362 5 N. v.d. Veen-G. Douma 15157 6 R. e Ruwe-F. Hopman 15033 5 M. Walsweer-W. Kamminga 14976 5 J. Vinke-J. Wiesma 14827 4 F. v.d. Gracht-H. van Katwijk14753 6 J. Kloosterman-A.v.Heerwaarden 14719 5 W. Bakker-N. Koomen 14672 3 Fr. Witte-R. Kleinveld 14562 4 Totaalstand na 40 partijen: G. v.d. Slikke-J. Witte Echtp. F. Veeger R. de Ruwe-F. Hopman W. Bakker-N. Koomen Echtp. P. v.Heerwaarden Dames Ofrein-Biesboer G. Festen-P. v.d. Molen G. Smit-A. Bakker N. v.d. Veen-G. Douma Fr. Witte-R. Kleinveld Oosterende 1 won met 6—2 van Casi no 2. Een winst voor Oosterend die werd behaald met een team dat einde lijk eens een keer compleet verscheen. In de eerste klasse een verrassende uitslag. Oosterend 3, als tweede ge klasseerd in deze klasse, verloor van De Koog dat toch vrij Jaag staat in de ze klasse. Het verlies van Oosterend loog er ook niet om, maar liefst met 6—1. Dit allemaal ten gunste van Jel leboog dat zelf met 7 2 van Gamma 3 won en zodoende zijn voorsprong naar acht punten zag stijgen. Zodat in deze klasse het kampioenschap halver wege de competitie al bekend is. De Mok verloor van A O 2000 2 met 6—2 en blijft hiermee op de laatste plaats staan. OOk al omdat Oosterend 4, mede-degradatiekandidaat, van Ca sino 3 won met 4—3. Rab neemt weer de tweede plaats over van Oosterend 3 door het al vermelde verlies en door de winst van Rab met 3 0 op ZDH 2. In de junioren 1 klasse heeft Gamma het wel erg moeilijk om de eerste plaats te blijven consolideren. Een nip te 4—2 overwinning op Verenigde Schilders was afgelopen week het re sultaat. SOS won duidelijk met 5 2 van Paracentrum en stijgt op de rang lijst in de junioren 1, ook al omdat dit team nogal wat wedstrijden minder heeft gespeeld. FC Lange Ben haalde een goede overwinning op Ria's Win keltje 1. Alhoewel deze wedstrijd niet echt goed te noemen viel, bleek hier- Voor de bowlingteams die woens dag tegen elkaar speelden was het een dag van uitersten: alles of niets R.K.R. kon niet tegen de J.P.Krspelers op die alle drie goed op dreef waren en R.K.R. wegspeelden. Reisburo had ook geen tegenstand van het Super Trio. Joop van Hove scoorde zeer hoog en haalde een baanrecord bin nen. Vitaminebron kon ook geen pun ten tegen de Sommeltjes halen. Schuimkragen moesten genoegen ne men met een half punt tegen de steeds zeer goed spelende dames van Kwartet. Tabakshop 't Centrum had weinig moeite met de Garfields. IBS kon deze week weer niet aan winst punten komen en moest deze aan Strandplevier 2 laten. De Koogel had deze week de handen vol aan Paal 19 maar kwam met een kleine winst uit de strijd. Zo ging het ook met Strand plevier 1 die het tegen Hodrifood op moest nemen. Harry van Splunter haalde een baanrecord binnen. Taveer ne kon deze keer ook niet scoren te gen Dubbel L. De Wielewaal, dat de Met ingang van het komende jaar heeft de A.V. Texel haar trainersstaf uit kunnen breiden. Vanaf januari zal de heer Gerard Muts, op dit moment hoofdtrainer van de atletiekvereniging Noordkop, voorlopig eenmaal per week de training verzorgen. Om leden en trainer de gelegenheid te geven met elkaar kennis te maken, wordt woens dag a.s. in de kantine van de Texelse Boys een informele ontmoetingsavond georganiseerd. Aanvang van deze bij eenkomst is 19.15 uur. De heer Muts zal dan het één en ander over zijn trai- ningsopzet en inzichten kenbaar ma ken, terwijl tevens het bestuur enkele plannen betreffende de nabije toe komst zal ontvouwen. Uiteraard zijn op deze avond ook in atletiek geïnteres seerde niet-leden welkom. Voor de jongsten der leden, pupillen en junio ren, nog de vermelding dat het geheel niet meer dan een uur zal duren. Jaap Dros en Menno Keijser heb ben zaterdagmiddag twee door Dros geschreven liedjes op de band gezet: de Island Song" en de „Shoreline Song". Beide lied jes vormen de herkenningsmuziek voor de Texelfilm die momenteel bij Videolux in produktie is geno men en waarvoor dit bedrijf een gemeentelijke subsidie ontvangt van ruim twintigduizend gulden. De film zal op videoband te koop worden aangeboden aan toeristen. Het eindprodukt zal omstreeks half januari klaar zijn en zal dan zeker in het openbaar vertoond worden om het publiek er mee kennis te laten maken, aldus John Smit van Videolux. De geluidsopname werd zaterdagmiddag gemaakt door Hotex. uit wel dat fysieke overmacht lang niet altijd winst betekent. Voor FC Lange Ben dubbel voordeel omdat men nu ook nog hoger komt in deze klasse en zich nestelt naast Graaf Spuiterij en hetzelfde Ria's Winkeltje 1. In de junio ren 2 klasse speelde Gamma 2 gelijk tegen Ria's Winkeltje 4. Ria's Winkeltje 3, concurrent van Gamma, won wel en met maar liefst 17—0 van ZOH. Topscorder in deze wedstrijd was Olaf Witte die acht doelpunten voor zijn re kening nam. Bij de dames een ruime winst van Casino op Gamma 2 en winst voor Gamma met 6—2 op KSMT. laatstw eken zeer goed in de race ligt, stuurde Graaf Spuiterij met één punt naar huis. Ook Pomona bleef bij één punt steken tegen de Beerekuil en Team 24 veroverde een kleine winst op T.H.T. Dames league Will gaf geen krimp tgen CMC en leg de beslag op 12 punten. T Fords kwam deze week weer zeer goed te rug, waarvan de Pins het slachtoffer werden. De Stumpers maakten korte metten met tabakshop Mets. Uitslagen: De Koogel-Paal 19 3—2 Dubbel L-Taveerne 5—0 Hordifood-Strandplevier 1 2 3 Wielewaal-Graaf Spuiterij 4—1 Beerekuil-Pomona 4 1 Team 24-THT 3 2 Schuimkragen-Kwartet Zz —414 't Centrum-garfields 5 0 Strandplevier 2-1 BS 4—1 JPK-RKR 5-0 Super Trio-Reisburo 5 0 Sommeltjes-Vitaminebron 5 0 Tabakshop Mets-Stumpers 4%— 8Z2 T Fords-De Pins 8 5 Will-CMC 1-12 In tegenstelling tot wat de organisatie eerder bekend maakte wordt de kerst- bridgedrive van de bridgeclub Groot Slam zaterdagavond gehouden vanaf 19.30 uur en niet afgelopen maandag. Plaats is nog steeds de Lindeboom, inschrijfgeld een tientje. De tweede viswedstrijd in de winterse- rie werd begonnen met elf sportvissers aan de dijk bij de Ottersaat. Na 1 Zz uur vissen waren er 12 vissen gevan gen met een gezamenlijke lengte van 252 cm. 1. Hans Jansen 60 cm, 3 vissen, 2. Cor Huisman 54 cm, 3 vissen, 3. Mari- us Stevens '48 cm, 2 vissen. De volgende wedstrijd in de winterse- rie is op zondag 29 december, aan vang 8.30 uur te Oudeschild. De wedstrijd van zaterdag aan de dijk te Den Helder werd bezocht door vier Texelse sportvissers. Er waren in totaal 77 deelnemers. KNVB, vierde klasse: HRC-Texel 1—0 KNVB, afd. Noordholland: Tex. Boys-Vesdo 1—2 DWOW-ZDH 2-1 Watervogels 2-Texel 2 1—1 Texel 3-Vesdo 2 4—2 ZAP 5-Tex.Boys 2 3 0 Texel 4-Callantsoog 3 6 1 SRC 6-ZDH 2 4-2 Texel 5-HRC 6 1-3 Junioren: Grasshoppers A1-Texel A1 afgelast Taveerne De Twaalf Balcken organi seert, dit jaar voor het eerst samen met de Sportshop Texel, weer sjoel kampioenschappen, zaterdag vanaf 14.00 uur. Deze tiende Texelse kampi oenschappen staan open voor inschrij vers van alle leeftijden. Er wordt gestreden in drie leeftijdsklassen: tot twaalf jaar, van 12 tot 16 jaar en oude ren. Ook dit jaar is de hoofdprijs weer een sjoelbak. Inschrijven is mogelijk ter plaatse, tot ongeveer 15.30 uur. Deelname kost an derhalve gulden. 64805 28 64401 21 64279 25 64078 22 63471 21 62566 17 62465 20 62431 18 62240 21 62121 17

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9