Nuttige zege voor Texel Ook Been en Rep bij Bremertoernooi Texel-ZAP 2-0 Voetbaluitslagen Niels Jimmink sterk in veldrit Klaverjasdrive ZDH Veel belangstelling bowling kersttoernooi Programma Z.D.H. Garfields en Taveerne in de wolken DINSDAG a De 2—0 overwinning van Texel op ZAP was vooral nuttig omdat Texel door deze winst en door het verlies van Wieringerwaard bij het ingaan van de winterstop weer de tweede plaats inneemt achter HRC. Gerrie Plaatsman was weer terug in de basis, doordat Martin Koorn nog niet geheel hersteld was van de hersen schudding die hij had opgelopen tegen HRC. De eerste vijfentwintig minuten van de wedstrijd waren niet bijster in teressant. Beide ploegen tastten elkaar af en wisten niet eenmaal gevaarlijk te worden. Na een half uur spelen begon Texel het windvoordeel enigszins uit te buiten. Met name bij vrije trappen en inworpen ontstonden er enige kansen voor Texel om op voorsprong te ko men. De eerste was voor Paul van Exel die uit een corner de bal ineens op zijn voeten kreeg maar hem voor het ZAP doel langs schoot. In de 35e minuut mocht Louis Uriot een vrije trap nemen even buiten het strafschopgebied, maar zijn schot be landde op de paal. ZAP moest het van ■nel uitgevoerde aanvallen hebben die fneestal via aanvoerder Smakman lie pen. De Texelverdediging greep echter steeds bekwaam in. Het was opmerke lijk om te zien hoe met name Rieuwert Pol zich goed herstelde na de matige wedstrijd tegen HRC. De gevaarlijke ZAP-spits Harry van Oosten werd door Pol volkomen uitgeschakeld. Even voor rust kopte Klaas Dirk Koorn uit een hoekschop net naast en de verwach ting was dat Texel in de tweede helft nog lang niet klaar was met ZAP. Genoegen Tot groot genoegen echter van de Texel-supporters bleek Texel de gehele tweede helft het spel te dicteren. Steunend op een goed ingrijpende verdediging wist Texel de ploeg uit An na Paulowna vast te zetten op eigen helft. De beloning voor het harde wer ken kwam al snel. In de tiende minuut ontstond er voor het doel van ZAP een scrimmage waar Wilke Wassenaar als overwinnaar uit tevoorschijn kwam door met een strak schot 1—0 aan te tekenen. ZAP is niet bij machte ge weest om deze tegenslag te boven te komen. De ploeg zakte helemaal weg en Texel begon met steeds meer zelf vertrouwen te spelen. Vooral aan de rechterkant kregen Paul van Exel en Rob van de Stap veel ruimte en zij maakten daar goed gebruik van. Bei den wisten een aantal keren door te TEXELSE COURANT PAGINA 5 breken en de ZAP verdediging moest een aantal malen aan de noodrem trekken om Texel van de tweede treffer af te houden. Die kwam echter toch. Met nog twin tig minuten te spelen mocht Simon Brand op rechts een corner nemen. Uit die corner werd de bal doorgekopt door Louis Uriot naar Rob van de Stap die koppend via de handen van de keeper scoorde: 2 0. Texel maakte het laatste kwartier de fout zich terug te laten dringen. ZAP kreeg daardoor een enkele kans, maar keeper Bart Heerschap redde knap toen een ZAP-speler alleen voor hem verscheen. Texel gaat nu de winterstop in met 16 punten uit 13 wedstrijden en blijft daardoor aansluiting houden met koploper HRC. Zaterdag 21 december 1985: KNVB, afd. Noordholland: SVO/Z 2-Zwaluwen 4 afgelast Junioren: HCSC A3-Tex.Boys A1 2—4 Zondag 22 december 1985: KNVB vierde klasse: Texel-ZAP 2—0 KNVB, afd. Noordholland: Knollendam-Tex.Boys 3—0 Oosterend-HOSV afgelast Texel 2-BKC 2 1-0 Tex.Boys 2-Succes 5 Succes n.o.g. BKC 3-Texel 4 1-1 ZDH 2-Petten 3 5-2 Zeemacht 4-Texel 5 5—3 Tex.Boys 3-JVC 7 6—0 Junioren: Texel A1-SRC A1 3-1 Dames: Tex. Boys-Oosterend 2—1 Niels Jimmink reed afgelopen za terdag erg sterk in de wielerveld- wedstrijd van de Wielervereniging Texel. Na de eerste twee ronden op kop gereden te hebben, moest hij de latere winnaar Richard Koop man laten gaan. Ongeveer half koers begin hij samen met Evert Koopman aan de achtervolging. Ie dere ronde kwamen ze dichter bij de koploper. Niels maakte hierbij meestal het tempo. Vijf ronden voor het eind kon Evert het hoge tempo niet meer volgen en moest afhaken. Niels ging in hoog tempo verder, maar kwam op het einde 7,5 seconden te kort voor de eerste plaats. Ook Tijme Wit reed een sterke wedstrijd, na een valpartij in de eerste ronde knokte hij zich terug naar een vijfde plaats, net achter Jan Buys. Si mon Appel had een slechte dag even als Willem Keijzer, die twee keer een zware val maakte, maar toch de wedstrijd uitreed. De uitslag: 1. Ri chard Koopman, 2. Niels Jimmink, 3. Evert Koopman, 4. Jan Buys, 5. Tijme Wit, 6. Simon Appel, 7. Theo Boom, 8. Willem Keijzer, 9. Douwe Dros. Hardlopen Over de afstand van 8 km verbeterde Minne Goënga zijn persoonlijk record. Hij bracht dat op 27 minuten en 4 se conden en werd daarmee tevens win naar. Goede tweede werd André Brou wer, die ook zijn tijd scherper stelde. Loek van Vliet moest Jan Zijm eerst laten gaan doch kwam in de tweede helft sterk terug. In 29.01 min. zette hij ook een snellere tijd neer. De harde wind in de rug over een gedeelte van het parcours hielp wellicht een beetje mee. Ook Wim Timmer en Dirk Witte waren sneller dan voorgaande keren. Bij de jeugd over 2 km streden Jan Willem Kraai en Niels Jansen weer om de eerste plaats. Het scheelde slechts een seconde in het voordeel van Niels. Stefan Bousma en Richard Bousma werden nummer drie en vier. Richard Stevens moest genoegen nemen met een zesde plaats vanwege een valpartij in de eerste ronde. Bij de jeugd over 4 km was Nikolaas Schoo veruit de snelste in 15.28 min. Norbert Eelman kon Rob Bakker blijkbaar maar net van zich afhouden, 17.10 om 17.11 min. Bij de dames was Nel Bruining superieur in 18.42 min. De strijd tussen Tilly Eel man en Netty Zijm werd met zes se conden verschil beslist in het voordeel van Tilly. De jeugdige Ingrid van Lubek finishte in 20.01 min. De uitslagen wa ren als volgt: Jeugd 2 km: 1, Niels Jansen, 2. Jan Willem Kraai, 3. Stafan Bousma, 4. Richard Bousma. Jeugd 4 km: 1. Nikolaas Schoo, 2. Norbert Eelman, 3. Rob Bakker, 4. Je roen Takes. Dames 4 km: 1. Nel Bruining, 2. Ingrid van Lubek, 3. Tilly Eelman, 4. Netty Zijm. Senioren 8 km: 1. Minne Goënga, 2. André Brouwer, 3. Loek van Vliet, 4. Jan Zijm. Aanstaande zaterdag wordt de winter- bosloop gehouden. De volgende ge combineerde wieier- en boscross vindt plaats op 4 januari 1986. 24 DECEMBER 1985 De winnaars van hat kersttoernooi. dat dit feest begint hebben de spelers en de mensen van de organisatie al gegeten. Deze groep wordt verdeeld over vijf verschillende restaurants in de badplaats. Ook zaterdagavond is er al feest, om dat de meeste spelers dan al aanko men. Het programma begint zondag namelijk al om 10.00 uur. Zaterdaga vond treedt in De Toekomst een selec tie van „soundmixers" op, mensen dus die in het bekende tv-programma van Henny Huisman een prijs in die categorie hebben gewonnen. Het artiestenteam speelt tegen de wedstrijdcommissie. In ieder geval doen mee de bokser Pedro van Raamsdonk, de acteur Bram Biester- veld, de zanger Oscar Harris en zijn collega Koos Albers. De ploeg staat onder leiding van Cees Schoemaker. De voorverkoopadressen zullen zater dag tot 12 uur kaarten voor het toer nooi verkopen. maar door een goede serie kon hij toch tevreden zijn. Het team won met 4—1 van Dubbel L. Dames league CMC ging voor de tweede week weer op rolletjes en haalde nu ook twaalf punten binnen. Corrie van der Slikke scoorde zeer hoog. Klaver vier moest met één punt genoegen nemen. De T Fords die al enkele-iweken zeer goed in de winst zaten moesten deze nu aan Tabakshop Mets laten, die negen pun ten voor zich opeiste. Team Will dat al weken lang moeilijk kon scoren had nu meer succes door de punten met een klein verschil te delen met de Stumpers. Uitslagén: Garfields-Reisburo 4_1 't Centrum-IBS 5_o Super Trio-Pomona 3—2 Strandplevier 2-R.K.R. 2—3 Hordifood-Paal 19 0 5 JPK-Kwartet 4_1 Team 24-Taveerne 0—5 De Koogel-Vitaminebron 5—0 Sommeltjes-Wielewaal 1—4 Graaf Spuiterij-Dubbel L 4—1 Klaver 4-CMC 1 12 T Fords-Mets 4_g Will-Stumpers 7_6 Zondag 29 december is er in de ZDH kantine de Spil om 14.00 uur een kla verjasdrive voor leden en donateurs. Dit weekend werden de jaarlijkse kerst kampioenschappen bowling gehouden. Aan dit handicaptoernooi is deelgeno men door 31 dames en 23 heren. Er werd gebowld op basis van handicap over vier games single en twee games double. Waarna er voor de zes beste dames en heren nog eens een finale van zes games volgde. Onder de deel nemers bevonden zich vrij veel bowlers die dit seizoen voor het eerst in het league spelen. Bij de dames waren de finalekansen voor iedereen haast even groot, mede door de handicap ver schillen en het feit dat de bekendere bowlsters geen vuurwerk lieten zien. Er viel in de voorronde bij de dames geen enkele game van 200. Het omge keerde viel bij de heren op. De nieuw komers braken niet direct door en de middenmoot bakte er niets van. Had den de toppers zich in de league schuil gehouden voor het kersttoer nooi? Bij de single dames werden de volgende ereplaatsen bezet door: 1. Hanneke Veldman 775, 2. Mieke Flens 750, 3. Margriet Mets 739. Heren sing le: 1, Peter Veldman 797, 2. Rob Beumkes 767, 3. Rudy Mattner 764. Er vielen bij de heren in de voorrondes vijf 200-games, waarvan de 230 van Henk Plaatsman de hoogste was. Bij de doubles valles de namen op van Ti ny Groenhof (games van 148 en 146) en Winnie Schraag (127 en 135), Cor rie van der Slikke (196 en 162), Janny Mets (92 en 189). Theo Zuidewind viel Aan het Siem Bremertoernooi zal dit weekend ook een ,,Top Star team" deelnemen waarin onder andere Edwin Gorter van Roda JC en Hans Ma- nuputty schitteren. Het ,,AII Stars team" heeft ook grote namen: Tsjeu La Ling, Johnny Rep, Mario Been, André Stafleu en Rinie van Rhoon. De organisatie heeft tot nu toe nog geen afzeggingen ontvangen dus het lijkt erop dat het komende zaalvoetbalspektakel één van de sterkst bezet te Bremertoernooien zal worden. Poule A: FC Den Bosch, Oud-Ajax, Ellerman '75, PSV, Bouwmarkt Gam ma Texel, All Stars. Poule B: Nike, Oost-Nederland, Ce- verbo, Representative Piermonte, Irma la Douce, Top Stars. op met series van 117 en 177. Eindstand doubles: 1. Corrie van der Slikke/Janny Mets 733, 2. Hanneke Veldman/Theo Zuidewind 723, 3. Tiny Groenhof/Winnie Schraag 720. In de damesfinale viel de game van 227 van Corrie van der Slikke, de eerste en eni ge 200-game bij de dames. Onopval lend en rustig bowlend ging Tiny Kok door haar finaleserie met een prima re sultaat op het eind. Opvallende ver schuivingen deden zich niet voor. De dames ontliepen elkaar niet veel. Na zes finalegames incl. de pins uit de voorronden de stand: 1. Tiny Kok 2214, 2. Corrie van der Slikke 2196, 3. Hanneke Veldman 2189. Het Top Stars team bestaat verder uit Johan Tukker en Wim van Til (beiden Heracles-spelers) en Harry van der Ham (voormalig FC Utrecht). Manu- putty speelde al eerder op Texel bij het befaamde Zuidmolukse team. De enige speler die niet mee kan doen is Harry Hovenkamp van oud-Ajax, wegens blessures. Dit team wordt echter toch nog sterk geacht. Rinie van Rhoon, ook al een oude bekende op Texel, was in 1983 topscorer in het toernooi en verdient zijn brood bij de Belgische club Leirse SK. Het ,,lrma la Douce" team is uitge breid met de Volendammer Johan Steur. De penaltybokaal wordt zoals al eerder bekend werd gemaakt dit keer uitge reikt in de leeftijdsklasse van 14 tot 16 jaar, om dit onderdeel wat aantrekkelij ker te maken voor het publiek. De deelnemers zijn van SV Texel Eric Hin en Robert Visser, van SV De Koog Dennis Eelman en Ron Kikkert, van Texelse Boys Eric Schneider en het enige meisje dat meedoet Gerda Koop man, van SV Oosterend Arnold Kaer- cher en Jan Eelman, van de Zwaluwen Victor Hoppener en Jacco van Leeu wen en van SV Cocksdorp tenslotte Lieuwe Koorn en Marco van der Gracht. Feest Een nieuwigheid is dat de feestavond dit jaar voor publiek toegankelijk zal zijn. In De Toekomst in De Koog treedt zondagavond het Top-40 orkest Brooklyn op, samen met een nog on bekend lid uit het artiestenteam. Voor- Programma zondag 29 december: 10.00 u. Gamma-Ellerman 10.27 u. Oost-Nederland-Piermonte 10.54 u. Oud Ajax-PSV 11.21 u. Ceverbo-lrma la Douce 11.48 u. Ellerman-FC Den Bosch 12.15 u. Nike-Top Stars 12.42 u. All Stars-Gamma 13.09 u. Irma la Douce-Piermonte 13.36 u. FC Den Bosch-PSV 14.03 u. Top Stars-Oost-Nederland 14.30 u. Ellerman-Oud Ajax 14.57 u. Nike-Ceverbo 15.24 u. PSV-AII Stars 15.50 u.Wedstrijd artiestenteam 16.17 u. Piermonte-Top Stars 16.44 u. Gamma-FC DEn Bosch 17.11 u. Oost-Nederland-Ceverbo 17.38 u. All Stars-Oud Ajax 18.05 u. Irma la Douce-Nike Programma maandag 30 december: 10.30 u. Top Stars-Ceverbo 10.57 u. Gamma-PSV 11.24 u. Irma la Douce-Oost-Nederland 11.51 u. FC Den Bosch-Oud Ajax 12.18 u. Nike-Piermonte 12.45 u. Ellerman-AII Stars 13.12 u. Top Stars-lrma la Douce 13.39 u. Oud Ajax-Gamma 14.06 u. Piermonte-Ceverbo 14.33 u. PSV-Ellerman 15.00 u. Oost-Nederland-Nike 15.27 u. All Stars-FC Den Bosch 15.55 u. Bap Geel penalty bokaal 16.32 u. nr. 1 poule a-nr. 2 poule b 17.07 u. nr. 1 poule b-nr. 2 poule a 17.42 u. 7e-8e plaats 18.17 u. 5e-6e plaats 18.52 u. 3e-4e plaats 19.27 u. Finale. 20.00 u. Prijsuitreiking. De F-pupillen spelen zaterdag om 11.00 uur thuis een inhaalwedstrijd tegen de F-pupillen van SV De Koog. Omdat er zowel op dinsdag 24 als vrij dag 27 december geen seniorentrai ning is, is er zondag 29 december om 11.00 uur een training voor alle senioren. De Garfields moesten woensdag bow len tegen Reisburo. Reisburo kon slecht op dreef komen en moest de winst aan Garfields laten. Trees Veld man gooide een mooie serie van 519. Tabakshop 't Centrum was deze week ook niet te stuiten. Mieke Flens had er duidelijk zin in met een serie van 716 en dit ging ten koste van IBS. Super Trio en Pomona waren aan el kaar gewaagd. Het voordeel ging op het laatst naar het Super Trio. Strand plevier 2 en RKR gaven geen krimp. Gery Verseput van Strandplevier 2 maakte een serie van 636 en Rob Beumkes van RKR had een mooie 700 serie wat goed was voor drie winst punten. Hordifood moest de volle winst aan het zeer goed spelende team van paal 19 laten. Kwartet, dat de laatste weken zeer goed gaat moest nu de winst aan JPK afstaan. Taveerne was donderdag erg in zijn sas en zeer goed op dreef ten koste van Team 24. De Koogel is niet te stuiten. Vitaminebron werd het slach toffer. Cor van Etten had het deze keer zeer moeilijk wat enkel punten koste. De Schuimkragen bleven in het schuim steken en hier konden Tine Witte en Trudy de Vries van profiteren door met vier punten te winnen. Ro bert Graaf speelde zijn eerste avond in Graaf Spuiterij. Hij had zeer veel pech Voordat de herenfinale van start kon gaan moesten Bart Eelman en Kees Graaf in twee games uitmaken wie van beiden recht had op een finaleplaats. De heren hadden beiden 1061 pinfall op hun naam staan. Kees Graaf bleek de sterkste en ging als zesde de finale in. Hierin ging de strijd hoofdzakelijk tussen Peter Veldman en Rob Beum kes, de andere heren konden zich niet hier tussen plaatsen ondanks redelijke prestaties. Juist hierdoor bleef de strijd voor de plaatsen drie tot en met zes open en dat gaf toch wel weer span ning in de finale. Eindstand finale he ren: 1. Rob Beumkes 2274, 2. Peter Veldman 2248, 3. Piet Kok 2165. Een prima geslaagd kersttoernooi, een enkele kleine baanstoring, een kleine tijduitloop (slechts minuten), een goe de organisatie, de bowlingbond Texel kan dik tevreden terug kijken op dit toernooi.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5