Surfclub grijpt naast provinciale-: IE UWE WEDSTRIJDCOMMISSIE MOEILIJKE ZAAK Eindelijk winst i/oor GVT turners X '71 zwom mee n jeugdmarathon Jurycursus turnen met koppelwedstrijd afgesloten Dammers sluiten competitie winnend af Texelse selectie Gouden Hoeftoernooi Oudejaarsrit MAB-club Meer dan honderd sporters naar waddentoernooi Oliebollenvoetbal bij Texelse Boys SV0 zaalvoetbaltoernooi Boys-dames sterker dan Oosterend Rijverbod IINSDAG 24 DECEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ~)e windsurfclub Texel is niet in aanmerking gekomen voor |en subsidie van ƒ25.000— uit het provinciale fonds voor de iportaccommodatie. Hef geld was bedoeld voor het nieuwe lemi-permanente clubgebouw op de dijk bij Dijkmanshuizen. )e financiering van dit project is er dus niet eenvoudiger op [eworden. Mede daarom wordt overwogen een gebouw van len goedkoper systeem aan te schaffen en zullen ook bijzon- lere financiële acties nodig zijn. liildus werd in de vrijdagavond in ,,Cal- una" gehouden najaarsvergadering en de windsurfclub meegedeeld door ■loorzitter Gerrit Spanhaak. Hij legde Hit dat uit het provinciale fonds maar Hen beperkt aantal projecten kon wor- Slen gefinancierd (van de 60 projecten Hwamen er slechts 6 voor subsidie in Hanmerking), waarbij het gemeente- Ibestuur een voorkeur kenbaar kon ma len. „Concurrent" op Texel was de bverdekte manege. Die heeft uiteinde- Ijk de hoogste prioriteit en daarmee Ie subsidie gekregen. Spanhaak zei dit en volkomen begrijpelijke beslissing te inden, maar de windsurfclub staat nu Lel voor de taak om financiële acties p organiseren. De gedachten gaan uit I aar een „wintermarkt". Dat is een port veiling van afgedankte spullen Hjecombineerd met fancy fair-vermaak. _Dok wordt gedacht aan een obligatie- Mening om renteloos geld bij elkaar te I rijgen. |n planologisch opzicht zijn er wat de lubaccommodatie betreft weinig pro lemen meer. Over enkele weken Lordt de verklaring van geen bezwaar an de provincie verwacht en de {Mouwvergunning kan dan worden afge- even. De financieringsplannen zullen ntussen verder worden uitgewerkt en e zijner tijd zullen de leden in een ex- la vergadering bijeen worden leroepen. LI Wedstrijdleiding elangrijk agendapunt op deze verga- ering betrof de vraag welke personen het komende seizoen de wedstrijd- ommissie moeten vormen. De oude 'edstrijdcommissie (Wieb v.d. Berg, an Joustra, Kees Dros en Fenny panhaak) was namelijk opgestapt aar aanleiding van ruzie. Het onge- oegen was ontstaan door herhaalde eschuldigingen dat de commissie par- jdig zou zijn geweest bij het beoorde- n van wedstrijdprestaties. Die onvre de had ook geleid tot het opstappen van Jan Joustra als bestuurslid. ,,lk heb er de balen van", zo verklaarde hij vrijdagavond. Soortgelijke geluiden liet Wieb v.d. Berg horen. In de vergade ring werd nog gepoogd hem ertoe over te halen toch weer in de wedstrijdcommissie te gaan zitten, maar hij liet zich niet vermurwen. Hij wil nog wel worden ingezet bij de Noordzee- en andere bijzondere activi teiten, maar niet meer bij de regelmati ge clubontmoetingen bij Dijkmanshui zen. Al voor de vergadering was ge bleken dat de leden niet staan te drin gen om een nieuwe wedstrijdcommis sie te vormen en daarom had het bestuur inmiddels gekozen voor een nieuw systeem van wedstrijdleiding: één verantwoordelijke wedstrijdleider ,,met volledige autoriteit", geassisteerd door commissieleden. De commissiele den moeten nog worden aangezocht. Dat zal de komende maanden gebeu ren en in de voorjaarsvergadering ho ren de leden er meer van. Zou dit plan schipbreuk lijden, dan is het zeer de vraag of de komende zompr nog wedstrijden gehouden kunnen worden, want een wedstrijdcommissie is onmisbaar. Het spreekt vanzelf dat deze kwestie op de vergadering van vrijdag geruime tijd discussieonderwerp was. Daarbij kwam onder meer naar voren dat de genen die kritiek hadden op de oude wedstrijdcommissie nooit gebruik heb ben gemaakt van de gelegenheid om officieel protest in te dienen. Ze had den zich dus bij het oordeel van de commissie moeten neerleggen. Ook kwam de wenselijkheid van een uitge breid en gedetailleerd wedstrijdregle ment naar voren als middel om toe komstig ongenoegen te vermijden. De beste Daartegen werd ingebracht dat de conflictstof niets met een wedstrijdreg lement had te maken. De zaken waar om het ging zijn al voldoende duidelijk geregeld. Het was gewoon wantrou wen. Het leek er voor buitenstaanders even op dat oud-wedstrijdleider Wieb v.d. Berg nogal omstreden is. Toen door een der leden werd gesteld dat je voor v.d Berg nooit een betere vervan- De clubkampioenen van Mard van Rijsselberghe, en B-poule. Middenachter kampioen André v.d. Berg met Jacob Roeper en Klaas Jan van der Vis. Hurkend: j Loning en André Barhorst. De winnaars van de jeugdwedstrijden: kampioen Sander Moens temidden van o per en Menno Loning. ger zou kunnen vinden, werd die op merking echter met algemeen applaus begroet. Onderdeel van de vergadering was de huldiging van de leden die bij het sur fen in het afgelopen seizoen het meeste succes hebben gehad. Voorzit ter van de jeugdcommissie Fred Krïj- nen reikte de bekers uit aan jeugdkam pioen Sander Moens en aan Jacob Roeper en Menno Loning die resp. tweede en derde werden. Bij de „grote" clubkampioenschappen ging in de A-poule de Jaap Verhoeven-trofee (een wisselbokaal) naar André v.d. Berg. Tweede was Klaas Jan van der Vis, derde Marc van Rijsselberghe. In de B-poule ging de eerste prijs naar Menno Loning, twee de werd Jacob Roeper en derde André Barhorst. In de vergadering werd ook een huis houdelijk reglement vastgesteld. Onder meer is daarin bepaald dat de surfers een zwemvest moeten dragen. Dat leidde tot discussie rond de vraag wat precies onder een zwemvest moet worden verstaan. Kan een trapeze met drijfvermogen ook als zodanig worden beschouwd? Het bestuur zal nagaan wat daarover in de algemene politieverordening is vermeld en naar aanleiding daarvan eventueel met na dere voorstellen komen. Bij de bestuursverkiezing werd in \la het ruime verlies van de B- ongens in de competitie en het 'erlies (zij het minimaal) van de neisjesploeg tegen OKK kon GVT :ondag de eerste winst noteren. ')e A-jongensploeg behaalde een -^nooie overwinning op gymnastiekvere niging Tavenu uit Heerhugowaard. )e Tavenu-ploeg waarvan de leeftijd otaal 55 jaren was en de GVT ploeg totaal 44 jaren oud) toonden ook qua engte behoorlijke verschillen. Op turn- jebied leken de ploegen zeer aan el- aar gewaagd. Op de lange mat kon 3VT niet stuk. Zowel Emile Keyser als /lark Jan Mulder en Joost Brügemann eten hier al een flic-flac zien. Bij Ta- Z enu was dit ook wel het geval maar Ie technische uitvoering en de sa- nenstelling van de oefening leken ner- ens naar. Dit kostte Tavenu dan ook eel punten. Met 2.20 punten verschil yerd de lange mat afgesloten. Bij brug wam GVT weer als winnaar uit de 7 ius, zij het met slechts 0.35 punten iLerschil. Vooral op dit steuntoestel ko len de GVT-ers kracht te kort om een lotte oefening te kunnen draaien. Bij e kastsprong liep Tavenu weer iets in. J)e 0.25 punten waren echter niet ge noeg om GVT te bedreigen. Met een ardige voorsprong kon GVT aan de ikoefeningen beginnen. Vooral Joost Irügemann deed het geweldig. Het ondag zwommen zeven leden van PC TX '71 mee in een jeugdmarathon i zwembad Den Kriek te Breezand. «pet zwembad was in kerstsfeer en on- jfter het genot van goede muziek van t en drive-in show werd er Jlez worn men. £fom 16.00 uur gingen de eerste men- Men te water. Iedere tien minuten werd tir gewisseld. Door de leden van TX y1 werd er goed en constant ge- /vommen. In totaal werd er 9800 me- ir afgelegd en daarmee bewezen ze ok in de winterperiode niet ver onder doen voor overkantse zwemvereni- ingen die beschikken over een over- ekt zwembad. De zeven leden die oor deze prestatie verantwoordelijk 'aren zijn: Sander Schouwstra, Esther ut, Debbie Mosk, Linda Witte, Clau- ia Buren, Ingrid van Lubek en Nor- |ert Eelman. trainen op vooral de zwaaionderdelen begint zijn vruchten af te werpen. De oefeningen zijn een lust voor het oog, vooral doordat ze steeds beter gaan lopen. Tavenu liep hier de grootste deuk op. Liefst 4.75 punten verlies door enkele grote fouten maar vooral ook door een slechte samenstelling van de oefeningen. De ringen vorm den de finale van de wedstrijd. Hier verloor GVT 0.45 punten aan Tavenu in een gewonnen wedstrijd. Karei Dij ker draaide iets minder dan normaal. Hij was dan ook geblesseerd aan zijn duim zodat vooral ringen en brug niet echt lekker gingen. GVT won met 113.75 punten tegen 107.15 punten voor Tavenu. De door de Meersportenvereniging Texel georganiseerde jurycursus turnen is afgelopen zaterdag met een koppelwedstrijd afgesloten in de Beatrixzaal. 22 Juryleden kre gen hier de gelegenheid om de eerste beginselen van het jureren in de praktijk te brengen, onder toezicht van twee scheidsrechters. Na afloop van de wedstrijd toonde zo wel de heer Keyser namens de sport raad als de heer Vonk namens GVT kich zeer tevreden over de uitbreiding Ban het jurybestand op Texel. Hierdoor Krijgen de oudere juryleden eindelijk 'weer wat ruimte en ontstaan er moge lijkheden om meer wedstrijden op Texel te organiseren. Vooral bij de Texelse kampionschappen turnen was uitbreiding zeer gewenst. De heer Verhoeven die vooral voor de inhoud van de vier cursusavonden ver antwoordelijk was en die optrad als scheidsrechter is ook zeer tevreden over de afloop. „De kwaliteit van het jureren was goed; slechts een enkele keer moest een cijfer bijgesteld wor den". De vorm van een koppel wedstrijd is voor Texelse begrippen ge heel nieuw. Een jongen en een meisje worden door middel van een loting aan elkaar verbonden. Op deze manier ontstonden er 10 koppels. Toeval was het dat broer en zus van de families Brügemann en Mulder door deze lo ting bij elkaar kwamen. De individuen turnden apart hun wedstrijd, maar de cijfers werden bij elkaar opgeteld. Het niveau was mede door de onzekerheid in de einduitslag zeer de moeite waard. Iedere turner en turnster turnde het beste uit de kast wat maar moge lijk was. Slechts een enkele keer waren De Texelse dammers besloten hun laatste wedstrijd in de bondscom- petitie met een zege in de uit wedstrijd tegen Vios. Het werd 9—7. De thuiswedstrijd eindigde destijds in 8—8. Dit resultaat levert een voorlopige tweede plaats op met acht punten uit acht wedstrijden en een bordscore van 66 62. GSZ uit Bovenkarspel staat eerste en is niet meer in te halen. De wedstrijd begon met een nederlaag. Jacco Kuiter probeerde een nadelige stelling te vermijden door een eenvou dige afruil. Dat leidde echter tot gefor ceerd stukverlies of meer. Jacco koos voor het laatste maar de verwachte te- genkansen bleken ongrijpbaar. De stand werd rechtgetrokken door P. Ba- kelaar die zijn tegenstander al snel een slechte stand bezorgde en vervolgens met een beslissende damzet de partij definitief besliste. In een redelijk gelijke stand kon J. Hooijberg een vijf om vijf-combinatie uitvoeren en dat luidde tevens beslissend positievoordeel in. Hij werd daarmee topscorer in de bondscompetitie met 13 uit 8. J. van Heerwaarden weet er de laatste tijd ook raad mee en bond G. van Dijkhui zen, weliswaar deze keer in een laat stadium van de partij, aan zijn zegekar. W. Bakker had een taaie kluif bij de kop, té taai naar later bleek. De stand was daarmee gekomen op 6—4. De laatste drie partijen eindigden in remi se, maar dat ging niet zo maar. M. Vittali leek in het voordeel te kunnen komen, maar in de tijdnood bleken beide spelers, voldoende tegen de spanningen opgewassen om het even wicht te bewaren. Dat ging bij K. Bak ker bijna mis. De „verlossende" plak ker bleek een venijnig staartje te heb ben. Het kwam allemaal nog net goed. Harry van de Wetering was goed op dreef tegen de oude vos Neefjes. Bij de stand 8—6 trok Neefjes een heel blik trucs open, maar Harry omzeilde alles keurig en kon daarmee de overwinning veilig stellen. N. Vriend-P. Bakelaar 0—2 W. Vriend-M. Vittali 1-1 er echt grote fouten te constateren. Het is de bedoeling de cursus volgend jaar te herhalen en het nieuwe regle ment te introduceren. Ook zal dan het accent van de cursus op de sa menstelling van de oefening komen te liggen. J.de Jong-J. Hooijberg 0—2 G. van Dijkhuizen-J. v.Heerwaarden 0-2 H. Vriend-W. Bakker 2—0 J. Kok-K. Bakker 1 1 J. Boots-J. Kuiter 2—0 C. Neefjes-H. v.d. Wetering 1 1 Eindstand 7—9 Tijdens het wekelijks clubgebeuren deed Peter de Wolf van zich spreken. Hij speelde tegen J. Hooijberg een uit stekende partij, loste alle problemen goed en vindingrijk op, totdat een re- misestand bereikt was. Helaas voor hem beging hij toen die ene noodlotti ge vergissing, waardoor hij geen loon naar werken kreeg. J. Everwijn klom weer enigszins op de ranglijst ten koste van Niels Kalis. Maurice Riemens die net winnaar was geworden op het jeugddamtoernooi kon zijn faam niet waarmaken tegen Robbert Eldering. Een spannende partij werd gespeeld tussen L. Boonman en W. Timmer. Laatstgenoemde wist met behulp van een kettingstelling Boonman knap in het nauw te drijven. G. Dros leverde ook goed werk door tegen P. Kooiman lang stand te houden. Hij ging het eindspel in met redelijke remisekansen, maar daarin bleek Kooiman meer mans. In de partij tussen P. Bakelaar en H. van de Wetering kwamen talloze combinatiemogelijkheden voor en dat kostte beide spelers veel tijd. Doordat één van de slagzetmogelijkheden ook inderdaad werd uitgevoerd, kwam het niet tot tijdnoodproblemen. Uitslagen: J. Kuiter-R. Eldering 2—0 N. Kalis-M. Riemens 0—2 L. Boonman-W. Timmer 0—2 J. Hooijberg-P. de Wolf 2—0 G. Dros-P. Kooiman 0—2 J. Everwijn-N. Kalis 2—0 R. Eldering-M. Riemens 2—0 P. Bakelaar-H. v.d. Wetering 2—0 Er wordt op 27 december a.s. normaal gespeeld. Zoals gebruikelijk neemt ook dit jaar weer een Texels zaalvoetbalselectie- team deel aan het Gouden Hoeftoer nooi in Alkmaar. Bart Heerschap, Ger- rie PLaatsman, Simon Brand, Martin Land en Wilke Wassenaar van Gam ma, Koos Tjepkema van Nissan, Paul van Exel van Jelleboog, verzorger Ben Jas en coach Aad Blom moeten aan treden tegen teams uit Waterland (on der andere Volendam), Schagen en Den Helder en dat geldt als een sterke poule. plaats van de niet herkiesbare Jan Joustra bij acclamatie gekozen John. Henstra uit De Koog. Ook Elly Kramer werd herbenoemd in het bestuur. Ze heeft echter nadrukkelijk laten weten ten hoogste één jaar in functie te wil len blijven. Zaterdagavond wordt de jaarlijkse oudejaarsrit gereden voor auto's, motoren en bromfietsen, georgani seerd door de MAB-club Texel. Deze laatste puzzelrit, uitgezet door Bert Segerink, is beslissend voor het kampioenschap 1985. Dat het zeer spannend gaat worden voor sommige rijders blijkt wel want rituitzetter Bert Segerink, die dus niet meerijdt, is lei der van het klassement met 56 pun ten. Op de tweede plaats staat Paul van Heerwaarden met 50 punten ge volgd door Annie Dogger (kampioen 1984) met 48 punten en Jan de Wit met 46 punten. De oudejaarsrit start om 20.00 uur. Er kan worden inge schreven vanaf 19.30 uur bij de fa. Schoenmaker. Ook niet-leden hoopt de organisatie aan de start te krijgen. Snertrit De uitslag van de afgelopen snertrit van 2 november is gecorrigeerd in ver band met een foutieve controle. Ook blijkt er een rekenfout te zijn gemaakt met de afstand tussen twee controles. Voor iedereen is de tijd herzien en de controle geneutraliseerd. De daaruitvol- gende uitslag is: 1. Paul van Heerwaarden 4 strafp., 2. Anne de Vries 4 strafp., 3. Jan de Wit 7 strafp., 4. Bert Segerink 38 strafp., 5. Simon van Tatenhove 40 strafp., 6. Tine Standaart 48 strafp., 7. Dirk Westerlaken 53 strafp., 8. Annie Dog ger 63 strafp., 9. Jaap Keijser 66 strafp., 10. Bert Keijser 72 strafp. Tussenstand kampioenschap 1985: 1. Bert Segerink 56 punten, 2. Paul van Heerwaarden 50 punten, 3. Annie Dogger 48 punten, 4. Jan de Wit 46 punten, 5. Bert Keijser 40 punten. Tot dusver hebben zich 114 Texelse (denk)sportbeoefenaars aangemeld voor de sportuitwisseling op Vlieland, op 31 mei en 1 juni. Het vervoer ge schiedt per „Dageraad" van L. Visser uit Oudeschild. Dat zal per persoon ƒ15,25 kosten. Als zich nog meer deel nemers opgeven, wordt het voordeli ger. Ook de kosten voor overnachting en eten komen voor rekening van de deelnemers. De inschrijving zal spoe dig worden gesloten. Wie zich nu nog wil aansluiten moet met spoed contact opnemen met de afdeling culturele za ken van het raadhuis, telefoon 02220-3041. De jeugdcommissie van Texelse Boys sluit het jaar als vanouds af met de in middels legendarische „oliebollen- wedstrijd". Zaterdag om 14.00 uur treedt een jeugdleidersteam in het strijdperk tegen de junioren B1. Het publieke kan genieten van de schijnbe wegingen van Piet de Woeste, de spitsvondigheden van Theo de tank en de ongekende combinaties van Marga, Dirk en Jan Maas. Tijdens en na de wedstrijden worden de toeschouwers getrakteerd op zelfgebakken oliebollen (volgens een recept uit 1817). Na af loop is er voor alle Boys- en Casino jeugdleden bingo met leuke prijzen, le der wordt verzocht zelf ook een klein prijsje mee te nemen. Voor de vierde keer houdt SV Ooster end een zaalvoetbaltoernooi voor juni oren. Het toernooi bestaat uit twee poules die ieder een halve competitie spelen. De vijf teams in poule A spe len om de Sieme Keijzer wisseltrofee en de vier teams in de B-poule spelen om de runner-up cup. Het toernooi zal gehouden worden op vrijdag 27 de cember en aanvangen om 10.30 uur. Omdat het een dag betreft waarop ve le ouders vrij zullen zijn, rekent de or ganisatie op een grote publieke belangstelling. Programma: Poule A: Gamma, Graaf Spuiterij, Lan ge Ben, Ratronics, Ver.Schilders. Poule B: Gamma 2, Bremakker, Para centrum, Texel 3. 10.30 u. Graaf sprGamma 10.52 u. Ratronics-Ver. Schilders 11.14 u. Texel 3- Gamma 2 11.36 u. Lange Ben-Graaf sp. 11.58 u. Paracentrum-Bremakker 12.20 u. Gamma-Ratronics 12.42 u. Ver.Schilders-Lange Ben 12.54 u. Texel 3-Paracentrum 13.16 u. Graaf sprRatronics 13.38 u. Gamma-Ver.Schilders 14.00 u. Bremakker-Gamma 2 14.22 u. Lange Ben-Ratronics 14.44 u. Texel 3-Bremakker 15.06 u. Graaf sprVer.Schilders 15.50 u. Gamma 2-Paracentrum 16.10 u. Einde wedstrijden 16.30 u. Prijsuitreiking in de kantine Het damesteam van Oosterend, koplo per in de afdeling, heeft zich laten ver rassen door het jonge team van Texel se Boys. Oosterend had in de eerste helft voordeel van de straffe wind maar wist dat niet genoeg uit te bui ten. Een ver en hard schot tien minu ten voor het rustsignaal van Nadia van der Vis verraste de Boyskeepster. In de tweede helft ging Herma Broekman die in de eerste helft het Boys-doel verdedigde, de aanval versterken. Na een kwartier spelen smaakte zij het ge noegen om de gelijkmaker te scoren. Een goed schot van Gerda Koopman belandde op de paal waarna Herma Broekman er als de kippen bij was om de bal alsnog in het doel te depone ren. Door een harde schuiver van Fri da Witte kwamen de Boys niet veel la ter zelfs op 2—1. De Oosterend keepster verkeek zich grandioos omdat zij dacht dat de bal naast zou gaan. Tot haar schrik trof de bal via de bin nenkant van de paal echter wel dege lijk doel. De gevaarlijkste pion in het SVO-team, aanvoerster Nadia van der Vis, brak een paar keer door de Boys verdediging maar had geen geluk met de afwerking terwijl ook keepster Tanja Koopman.verschillende keren goed in greep. Door deze gitslag blijft de span ning bovenaan de ranglijst er nog een poosje in. Verlies heren Het herenteam van de Boys bracht het er minder goed af. De tegenslagen waren dit seizoen nog niet op. Ze moesten nu de reis naar Knollendam aanvaarden zonder de geblesseerden: aanvoerder Gerard Boogaard, Frank de Grave en Ronald van de Wetering en de zieke Frans Stolk. De Boys gaven het evenwel de tegenstander niet ca deau maar konden niet verhinderen dat de winst met 3—0 in Knollendam bleef. Ze hebben nu drie weken de tijd om alle ongemakken te laten genezen. De eerste training is op donderdag 2 januari. Een 21-jarige Rotterdammer kreeg in de nacht van zaterdag op zondag een rijverbod omdat hij met teveel drank op achter het stuur zat.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7