Nike onttroond door gelegenheidsteam a [eineken ÉS® Irma la Douce verrassing van Bremertoemooiï @'uickyne.tte. Zaalvoetbal programma Zitting Diëtiste Geslaagd „Mode van morgen" van 't Asiel TEXELSE COURANT DINSDAG 31 DECEMBER 1985 Het Siem Bremer zaalvoetbaltoernooi kreeg maandagavond een onverwachte ontknoping na een zinderende finale. Het Noordhollandse invitatieteam van Carlos van de Broeke „Ir ma la Douce" won nipt (3—2) van tweevoudig kampioen Ni ke. Het grote publiek kreeg waar voor haar centen met een wedstrijd die tot in de laatste seconden bol stond van span ning. Zondagavond was er al een aanwijzing geweest dat de ze twee teams aan elkaar gewaagd waren: toen speelden ze de laatste wedstrijd van de dag een prachtige pot zaalvoetbal die met 2—2 onbeslist eindigde. Beide dagen werden dus door dezelfde teams besloten. Die wedstrijden wer den al tot Volendamse derby's ver klaard omdat in deze twee ploegen de hele Volendamse voetbaltop vertegen woordigd was maar dat zou toch geen recht doen aan de Belgische spelers bij Nike en de Helderse spelers bij Irma la Douce, die duidelijk ook hun steentje aan het succes bijdroegen. De organiserende zaalvoetbalvereniging Gamma kan zeer tevreden zijn over dit achtste toernooi. Hoogstaand voetbal, waarbij de verschillen tussen de teams zich pas de tweede dag gingen afteke nen. Bovendien muntten zowel de spelers als het publiek uit door sportief gedrag en dat mag niet onvermeld blij ven in een tijd waarin supporters el kaar soms na vriendschappelijke wedstrijden grootschalig te lijf gaan. Het arbitrale kwartet was een goede keuze. Er werd wel eens op een scheidsrechter gescholden, maar ze hadden alle vier de touwtjes stevig in handen en dat heeft ongetwijfeld zijn invloed gehad op de sportiviteit. Er werd strak volgens tijdschema gespeeld zodat het treffen op de aan- gekondige tijd afgesloten kon worden. Veel beter dan in vorige jaren was het verloop van de strijd om de Bap Geel penalty-bokaal, die gewonnen werd door een zeer trotse Roger Kortenhoe- ve uit Den Hoorn. Daarbij werd hij' on der meer belaagd door Gerda Koop man (Texelse Boys) die het leer diverse rfialen achter Den Bosch-keeper Jan van Grinsven deponeerde. En dat is toch de minst gepasseerde goalie van de eredivisie.... Het is te hopen dat volgend jaar meer clubs het aandurven meisjes af te vaardigen, dit was in ieder geval on versneden reclame voor het meisjesvoetbal. Irma la Douc(h)e Irma la Douce is Frans voor ,,lrma de zachte" en Irma la Douche is in die zelfde taal ,,lrma het stortbad". Wat dat betreft was die laatste naam, die op het officiële bordje bij de tijdwaar neming stond, toepasselijk, want di verse deelnemers kregen een stortre gen van doelpunten te verwerken en de schoten waren ook bepaald niet zacht. Voor dit team had coach Carlos van de Broeke louter aanvallers en aanval lende verdediger uitgenodigd. De meeste spelers kwamen van Krasboys uit Volendam en Marmag uit Den Hel der. De keeper, Michel Wentzel, komt van Hovocubo en is één van de doel mannen van het Nederlands elfal. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij de beker voor de beste keeper van het toernooi in ontvangst mocht nemen. Tijdens de eerste wedstrijd, een inte ressante match tegen Ceverbo, was te merken dat het teamwerk nog een beetje ontbrak. Ceverbo had dat dui delijk wel, maar Irma counterde beter en liet 2 0 aantekenen. Het Italiaanse Representative Piermonte had zelfs nog minder in te brengen. De Italianen die niet helemaal aan de hooggespan nen verwachtingen beantwoordden, kregen er drie om de oren zonder zelfs maar de eer te kunnen redden. Pas in de derde match werd Wentzel voor het eerst gepasseerd door de mannen van Gerrie Muhren. Dik Kes zette dat zijn dorpsgenoten Jaap Zwarthoed en Piet Kwakman echter betaald. Zijn twee doelpunten waren loepzuiver en het bleef 2 2. Oost-Nederland mocht als enige het genoegen smaken Irma la Douce te verslaan. Zelfs het inzetten van een veldspeler als keeper in de eindfase vermocht niet de mannen van Henk Warnas eronder te krijgen. War nas was de ondertekenaar van het eerste doelpunt, in de eerste minuut. Het werd 2 3. Top Stars zal de wedstrijd tegen een ontketend Irma la Douce waarschijnlijk het liefst zo snel mogelijk vergeten. Het werd door mooi voetbal 8—1 voor Irma. Kruisfinale De kruisfinale tegen Ellerman leverde hoog tempo voetbal met een enorme spanning op. Het leek (2—2) onbeslist te eindigen, maar in de laatste 15 se conden werd de hoop van Ellerman de bodem ingeknald. Ellerman wilde wel, en richtte vooral door de besnorde spits een enorm bombardement aan, wat kan die man hard schieten. Went zel kan echter heel goed keepen. De finale tenslotte was, zoals gezegd, bijzonder spannend. Nike bleef afhan kelijk van Gerrie Muhren en Jaap Zwarthoed en deze Volendammers za ten beiden in de middenfase van de wedstrijd tegelijk op de bank. Nike was merkbaar zijn tanden kwijt en Ir ma la Douce bouwde keurig een 3—1 voorsprong op. Toen de beide topspe- lers weer terug waren ontstond er een prachtige wedstrijd, die Nike één doel punt te weinig opleverde. Daarbij wa ren de paal en de lat in de laatste en één na laatste minuut wel behulp zaam". Nike toonde zich een sportieve verliezer. Nike De kampioen van '83 en '84 was beter dan Irma in één opzicht: de ploeg speelde constanter en vertoonde een duidelijke opbouw. Gerrie Muhren was het verstand, de nimmer falende spel verdeler, en Jaap Zwarthoed leverde de benodigde kracht. Laat niemand denken dat dit domme kracht was, want als er een prijs voor de hardst werkende speler was ge weest dan was hij in aanmerking geko men. Zijn kortgeknipte koppie dook overal op en dan volgden er mooie, snelle en meestal snoeiharde acties. De eerste wedstrijd tegen Top Stars was wel aardig, Nike won verdiend met 2 0, maar het is de vraag of dit nou het voetbal was waar het publiek voor was gekomen. De Stars, waaron der de Texelaar Rob van de Stap, drongen wel aan, maar misten preci sie. Anders was het treffen met Cever bo. Deze club uit Dordrecht kreeg maar liefst vijf fraaie goals te verwer ken, zonder er ook maar één terug te kunnen geven. De laatste viel in de laatste vijf seconden. Dat gebeurde bij Nike vaker, tot grote vreugde van het publiek. Piermonte kwam tegen Nike op 2—1 achterstand toen een eigen speler met een fraaie sliding de bal achter de ei gen doelman deponeerde. Wellicht hierdoor presteerde het Italiaanse team niet veel meer, de stand werd afgeslo ten op 4—4. Misschien wel de mooiste wedstrijd van het toernooi was de kruisfinale tussen PSV en Nike. Die wedstrijd be gon gelijk met twee strafminuten voor één van de Belgen in het team van Muhren, maar dat was kennelijk een kleine machtsdemonstratie van de arbi ter. Toen even later de Nike-doelman een schop van een PSV-er kreeg mocht die doorspelen. Nike opende de score door een terechte penalty, die overigens zoals meer gebeurtenissen in deze match, veel discussie opriep. Over zo'n gevaarlijk spel-situatie dicht te speaker Cees Schoemaker heel ad rem: „Flip zat bij de keeper op zijn lip", waarmee hij op Flip Verstraete doelde. Schoemaker was trouwens achter de microfroon beter in vorm De Italiaanse keeper staat een Top Star-doelpunt toe. Voor de goal Rob van de Stap. Het winnende team, dolgelukkig met de beker. king kwam en zei dat luid en duidelijk. Waarvan hier akte. Ellerman Ellerman is een Amsterdamse ploeg die voor het eerst meedeed. De orga nisatie wist van tevoren eigenlijk niet wat ze in huis haalde maar het team bleek verdienstelijk genoeg. Marcel Boonstra uit deze ploeg mocht de Topscorers-beker in ontvangst nemen. Samen met Gamma opende Ellerman het toernooi en het eerste doelpunt dat viel was van Texelaar Simon Brand. In een gelijkopgaande en wat flauwe strijd werd het 3—3. Den Bosch verloor vervolgens van deze Amsterdammers om de allerbeste re den die er voor verliezen is: de Bra banders wilden te mooi. Het was dan ook een fraaie wedstrijd, die Ellerman danzkij Marcel Boonstra met 2—1 afsloot. Oud-Ajax herhaalde tegen de stadge noten de truc die eerder al tegen PSV uit de doos was gekomen: na een lauw begin werd een 3 0 achterstand omgezet in een 3 3 gelijkspel. Heel mooi. In een wedstrijd waarin Ellerman van het begin af aan de betere ploeg was werd maandag All Stars met 4—3 ver slagen. Een mooie constante rij resul taten, zeker met het gelijkspel tegen PSV en het nipte verlies in de kruisfi nale van Irma la Douce. Het All Stars team werd gehandicapt door een speelverbod van Feijenoord voor haar spelers, zodat namen als Been en Ling niet op de spelersrol voorkwamen. André Staffleu speelde wel mee tot hij last kreeg van een schouderblessure. Hij coachte verder. Maandag werd het team versterkt met Cees Schoemaker, die zowaar nog twee keer scoorde in de wedstrijd met de grootste uitslag van het toernooi: 9 5 voor All Stars tegen Ceverbo. Dat waren zoveel doelpunten dat de lol er bijna vanaf ging. All Stars stond op een bepaald moment zelfs met 8 2 voor. Gamma bleek even sterk: zondag hield dat de sterren op 2—2. PSV moest zelfs zijn meerdere in dit team erken nen, terwijl Oud-Ajax nipt won met 4 3 in een mooie en snelle wedstrijd. Vooral Bert van der Wal, een speler van Barendrecht, en oud-Ajacied Ruud Mathu drukten hun stempel op deze match. er zondag nog gewonnen was van All Stars en gelijk gespeeld tegen Eller man kwamen de oud-Ajacieden maan dag niet verder dan 1—1 tegen Gam ma, 2—2 tegen Den Bosch en werden ze afgedroogd door Oost-Nederland. Gamma viel in het geheel niet uit de toon. De Texelaars speelden voor wat ze waard zijn en afgezien van te veel onderlinge kritiek tijdens het spelen le verden zij een goede prestatie. Ze ein digden dan ook hoger dan Piermonte, een sympathiek Italiaans team dat echt klasse te kort kwam, Top Stars en FC Den Bosch die gewoon tegen vielen. Daarbij dient aangetekend te worden dat Piermonte en Top Stars in een duidelijk zwaardere poule uitkwa men, waarschijnlijk waren Top Stars er Gamma aan elkaar gewaagd. De belangrijkste prijs, die voor het sportiefste team, ging naar PSV. De prijs voor de beste voetballer was voor de derde maal voor Gerrie Muhren en als die volgend jaar weer meedoet zal die prijs waarschijnlijk weer voor hem zijn. Veel mediabelangstelling was er niet, er liep een journalist uit Rotterdam rond die met All Stars was meegeko men. Het Siem Bremertoernooi is zo langzamerhand rijp voor grotere be kendheid, het vertoonde spel was ge woon erg mooi en van grote klasse. Gevoegd bij de als altijd uitstekende sfeer levert dat een uniek treffen op. Vijf spelers Het mooiste conpliment voor All Stars was wel dat het van Den Bosch won. Dit team dacht namelijk link te zijn en bracht in de eindfase één speler te veel in het veld. De scheidsrechter zag dat niet, maar één van zijn collega's constateerde het vanaf de kant, aarzel de niet en floot. Het werd 3—2. Ceverbo was een team dat gaandeweg in het spel kwam. Na verlies tegen de twee uiteindelijke finalisten bereikte de ploeg via verdienstelijke overwinnin gen, waaronder een 4—2 zege op Oost-Nederland, een zesde plaats. Van Top Stars werd nipt gewonnen, nadat Edwin de Gorter (Roda JC) de Stars op voorsprong had gebracht (3 2) kon Ceverbo in de eindfase de score ombuigen naar 4 3. Van de Italianen werd redelijk makkelijk gewonnen met 1—2. Oost-Nederland bereikte een goede zevende plaats. Daarvoor werd in de laatste wedstrijd Ajax opgerold met maar liefst 8—4. De Ajacieden waren duidelijk het heilig vuur kwijt. Bij de Oost-Nederlanders bleef er daarentegen goed gespeeld worden. Daar staat weer tegenover dat Representativa Piermonte tegen de ploeg van Henk Warnas en Guus Hid- ding haar enige punt haalde, door een 2 2 gelijkspel. Ook het verder niet sterke Top Stars speelde gelijk tegen de Oostelijken, met dezelfde cijfers., Ajax dreef vooral op Gerard van der Lem. Die speelde maandag niet meer mee en dat was te merken. Ruud Ma thu deed nog veel goeds maar terwijl Leo van Veen, hier in de clinch met een PSV-speler, is een oudgediende op Texel. Donderdag 2 januari: 17.15 u. Ria's W. 3-ZDH (j) 17.45 u. SOS-Lange Ben (j) 18.30 u. Nissan-KSMT 2(d) 19.25 u. Casino 1-Oosterend 2 (d) 20.15 u. Nioz-Texel 2 21.10 u. Gempo-Oosterend 7 22.00 u. Casino 5-Gamma 5 Zaaldienst: Mantje Maandag 6 januari houdt de diëtiste mevr. S. L. Goote, zitting in het Groe ne Kruis-gebouw van 13.30-15.30 uur, alléén volgens afspraak, (afspraken via spreekuur wijkverpl.k. 02220-3241). Vrijdag 3 januari: 17.20 u. Alkema 2-Oosterend 6 19.05 u. Mantje 2-KSMT 2 20.00. u. Casino 1-A O 2000 20.50 u. Nissan 1-Casino 2 21.45 u. Oosterend 2-Oosterend 1 22.35 u. A O 2000 2-De Koog Zaaldienst: Rab Maandag 6 januari: 17.15 u. Ver.Schilders-Ria's W. 1 18.00 u. Oosterend 1-Gamma 2 Zaaldienst: Nissan Klaas Houwing slaagde in Maarsber- gen voor de cursus jachtopziener. Het examen werd afgenomen door de Ne derlandse Vereniging voor Jachtopzieners. In jongerencentrum 't Asiel (dorpshuis d'Ouwe ULO) wordt zaterdag 4 januari; een bijzonder feest gegeven. Het is j een „themafeest" waarbij wordt ver langd dat alle gasten gekleed zullen I zijn in de „mode van morgen". Het i wordt aan de eigen fantasie overgela ten wat daaronder mag worden ver- 1 staan. Tevens zal een kapselwedstrijd worden gehouden. Degene met het meest geslaagde kapsel krijgt een j waardebon van 725,— te besteden bij de kapper. Het mode/kapselfeest be- gint om 20.00 uur en ieder die zich tot) de jongeren rekent is welkom. De en- I tree is gratis. dan op het veld. Toch heeft het pu bliek nog drie keer van zijn salto, die hij maakt als hij scoort, kunnen genieten. Even later raakte de PSV-keeper, die overigens een uitstekend toernooi had, gewond aan het gezicht: een ge scheurde wenkbrauw. Na op het veld behandeld te zijn speelde hij door. Het jonge team uit Eindhoven kwam in de 23e minuut gelijk en riep daarmee een gigantisch Nike-offensief op. Acht se conden voor het einde kreeg Nike een vrije trap op de rand van het doelge bied, die moest over omdat er geen drie meter afstand van de bal werd ge nomen door PSV en tot grote ontzet ting van de Eindhovenaren verdween het leer snoeihard achter de keeper. De kans op een finaleplaats was voor bij en de meeste PSV-ers liepen daar om met tranen op de wangen naar de kleedkamer. PSV Het zeer jonge PSV-team gemiddelde leeftijd naar schatting nog geen acht tien, speelde voor het eerst in de zaal en was duidelijk veelbelovend. Spelers als Bert Verhagen en Louis van Schijn- del maakten indruk. Dit jeugdig elan mocht het eerst aantreden tegen de ervaring van oud-Ajax. PSV kwam voor met 3 0. Toen werd de „beer uit de Meer" wakker en het werd 3—3. Een fout van de Amsterdamse keeper leverde PSV een strafschop die benut werd. De Eindhovenaren moch ten deze eerste echt spannende wedstrijd van het toernooi met 4 3 afsluiten. Tegen de provinciegenoten van FC Den Bosch kwam het minder ver: een collegiaal 1—1 werd overeengekomen. Het All Stars team bleek te sterk voor de lichtstedelingen. Tijdens deze wedstrijd viel het enige incident voor waarbij de scheidsrechter het zwaar te verduren kreeg. Een All Star vond (te recht) dat de scheids een mooie aan val doodfloot en schoot de bal hard in zijn richting. Dat leverde hem een waarschuwing op. Eindstand 1—2 voor de sterren. De spelers van Gamma staken, wel licht door het gebod van coach Aad Blom om zondag vroeg naar bed te gaan, in een goede vorm. Zij hielden PSV op 1—2, een overwinning voor de Texelaars zou echt te veel gevraagd zijn tegen dit team. PSV moest het twee minuten met een veldspeler min der stellen en toen bleek het klassever- schil: Gamma kon geen overwicht op bouwen door allerlei Eindhovense slim me lange terugspeelballen op de kee per. Tegen Ellerman bleef het 0 0 voor PSV, dat ontegenzeggenlijk het sterkste team in deze match was. Na afloop toonde één van de jongens uit Eindhoven slecht tegen zijn verlies te kunnen: hij knalde de bal keihard te gen een muur, rakelings langs de hoofden van twee daar zittende fotografen. Datzelfde Ellerman was de tegenstan der in de strijd om de derde en vierde plaats. Ook hier bleken beide ploegen even sterk. Het werd 3 3 en penalties brachten PSV de derde plaats. Tijdens deze wedstrijd bedreef speaker Hans Bakker even wat politiek. Hij vond dat het organiserende Gamma-bestuur voor een Dubbele von Sion in aanmer- Piet Bijsterveld in gevecht met Hans Bakker tijdens de wedstrijd van het artiestenteam tegen de organisatie.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 6