i Ook Spoelstra betrekken bij toedeling grond Gemeenteraad: l'H.MNIIMWS qino VVV koos TVL-bestuur iloembollencultuur houdt veer bolfendag idenvergadering .V. De Koog og plaatsen vrij j damsimultaan V ha "S Kustafslag door zware storm DEK brengt winterconcert met toneel Voorlezen verzet Nieuwe bedrijfsleider „Koger Hoop" Texelse bowlers in Amsterdam Steun d® collecte UvuflteuniAVOon ona'h 222111 Scheepsgranaat gevonden Slachtplaats staat nog voor „gat" van twee ton Weer eerste plaats Van der Slikke/Witte Mad Max beyond Thunderdome 16 VRIJDAG 17 JANUARI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 5 De leden van de VVV oude stijl kozen woensdagavond een bestuur voor de nieuwe club, die de VVV opvolgt, de Texelse Vere niging van Logiesverstrekkers. Er werden 53 stemmen uitgebracht op telkens negen mensen van een voordracht, waarop elf namen stonden. De uitslag, met tussen haakjes achter de namen het aan tal stemmen, luidde: J. M. van der Berg (47), F. Voskuil (47), M. Warnaar (45), mevr. (VI. Jimmink- Keijser (43), mevr. M. Plaatsman- Brak (44), H. Wuis (40), H. Hooy- schuur (39), H. Koopman (35) en mevr. T. Visser-Bijlstra (34). Drie vrouwen dus, en daarmee werd voldaan aan de wens van Jan Zwan, die zich opwierp als pleit bezorger van de emancipatie. Voor de stemming vermaande hij de vergadering toch vooral de vrou wen op de voordracht te kiezen. De twee die het niet haalden wa ren C. A. Commandeur (30) en mevr. E. Whyte-van Asperen (17). VVV-voorzitter Harry Wuis vertel de de vergadering dat de bespre kingen met de Stichting Texelpro- motie waren afgerond en dat er in de statuten waarborgen waren op genomen die er voor zorgen dat de TVL-invloed op het boekings kantoor gewaarborgd zal blijven. De contributie van de TVL zal in het eerste jaar 1986 gelijk blijven aan het tarief dat voor de VVV was afgesproken. Mocht er echter aan het eind van het jaar een te kort zijn, dan wordt dat omgesla gen over de leden. Dat tekort zal in ieder geval niet bestaan uit het liquiditeitstekort van ongeveer 2/z ton dat bij de VVV zo hinderlijk aanwezig was. Dat tekort wordt overgenomen door de stichting en eventueel verkleind door het ver kopen van het Koger kantoor. Bo vendien zouden er aan het einde van het boekjaar nog wel eens an dere gunstige verschijnselen kun nen optreden volgens Wuis, zodat de schade misschien nog meevalt. Een belangrijk punt bij de overna me van de werkzaamheden door de stichting is dat het boekings kantoor uitsluitend voor TVL-leden zal optreden en dat ook uitslui tend deelnemers aan de stichting in de gids Waddeneiland Texel kunnen adverteren. Die gids wordt gegarandeerd nog vijf jaar uitgegeven. laast traditiegetrouw organiseert de hereniging voor Bloembollencultuur _jeer een bollendag en wel op 29 janu- h' a,s- 'n hotel De Lindeboom, 's ■orgens zal het parteren van narcissen m de orde komen door de heren J.M. Vreeburg en A. v.d. Zwet. Par- ren is een snelle vermeerderingsme- ode, die steeds meer in de be- ngstelling begint te komen. Het on- irzoek is echter nog in volle gang en :ht zich voornamelijk op de soorten Dlden Harvest en Tête a Tête. IN de aktijk gebruikt men deze methode seds meer voor allerlei soorten en ik andere gewassen om extra selec- mogelijkheden te creëeren, maar ik om klein en rond materiaal te /eken. Tijdens de bollendag zal er ïvend" materiaal te zien zijn. Be- igrijk onderwerp van de lezing zal i de ervaring die inmiddels in de Jktijk van de narcissenteelt is opge- an met parteren. Het vak heeft hoge ■wachtingen van deze snelle ver- ierderingstechniek. De middag is ge serveerd voor de heer J. Bijl uit lezand. Hij zal een uitbreide lezing uden over diverse bijgoed-gewassen, heer Bijl staat bekend als een man it een grote kennis van zaken en i boeiend verteller. Hij zal zich ispitsen op die bijgoedgewassen die r op Texel geteeld zouden kunnen rden, onder de plaatselijke omstan- heden (grondsoort, droogte, e.d.) k de teelt op zich en de op- ngsten zullen aan de orde komen, iens de middagpauze is er weer irt met broodjes. ïdaag, vrijdag 17 januari, houdt S.V. Koog haar jaarlijkse ledenvergade- 3 in restaurant Capri. Alle senioren en worden hier verwacht en verder de ouders van de jeugdleden van te welkom. Aanvang 20.30 uur. is nog mogelijk deel te nemen aan simultaanseance dammen van vice- reldkampioen Rob Clerc. Het gebeu- vindt plaats op vrijdag 17 januari in pshuis De Bijenkorf in Oosterend, ivang 19.30 uur. Liefhebbers kunnen i opgeven bij J. Visman, telefoon *23-335 of bij P. Bakelaar, telefoon *20-3843/2850. vS *1 De noordwesterstorm in de nacht van dinsdag op woensdag stuwde het Noordzeewater zo hoog op dat het ad vies werd gegeven om beperkte dijkbe waking in te stellen. Tot bewaking werd echter niet overgegaan omdat het sinds de dijken op deltahoogte zijn, verantwoord is om pas bij een waterstand van 2.30 meter plus NAP te gaan wachtlopen. De mensen van Rijkswaterstaat hielden echter wel een oogje in het zeil. Verwacht was een stand van 2.15 meter; het werd 2.27 (om half twaalf dinsdagavond) bij Ou- deschild. Aan de westkant van het ei land werd het water als gevolg van de golfoploop nog wat hoger: 2.50 meter bij paal 9 en 2.77 meter bij paal 22. De storm bereikte een aanzienlijke kracht: af en toe bijna 12. Zoals altijd onder deze omstandigheden was er weer een aanzienlijke kustafslag. Rijks waterstaat stelde woensdagmiddag vast dat de duinen bij paal 9 twee tot vijf meter waren afgekalfd, tussen de palen 9 en 18 één tot twee meter en tussen de palen 18 en 24 twee tot drie meter. Laatstgenoemd kunstgedeelte werd onlangs versterkt door een zand- suppletie. Op een deel van dit traject (een strook van ongeveer 600 meter ten noorden van paal 18) sloeg zeer veel zand weg: bijna 18 meter. De foto toont het afgekalfde duin even ten zuiden van paal 9. De Hoornder muziekvereniging DEK geeft vrijdag 24 januari in dorpshuis De Waldhoorn het winterconcert, waaraan ook wordt meegewerkt door de drumband. Een bijzonderheid is dat in de drumband drie dwarsfluitisten meespelen. Na afloop van de uitvoe ring speelt de Hoornder toneelvereni ging De Vriendenkring de éénacter ,,Wie vermomt zich niet graag" onder regie van Carry Welboren en als spe lers Wil van Hintum, Alie Boon-Haker, Gerdie Grabowski en Cor van Heer waarden. De avond wordt besloten met bal waarbij de muziek wordt ge- B en W zijn niet van plan zomaar akkoord te gaan met het voorstel van de Stichting Agrarisch Texel om de vier kavels grond aan de Leemkuil te verkopen aan de heren Barhorst, Bekker en Zijm. Ze vinden nog steeds dat ook de heer E. Spoelstra bij deze transactie betrokken moet worden. Aldus werd kenbaar gemaakt door wethouder Klaas Barendregt nadat in de raadsvergadering van dinsdag meerdere raadsleden ontevreden heid hadden betuigd over de voor stellen van de stichting. Op ver zoek van de raad beloofde het col lege over dit onderwerp pre-advies te zullen uitbrengen zodat de raad en dus niet het college het laatste woord heeft. De Pakt-fractie liet bij monde van Dirk Terpstra weten wél akkoord te kunnen gaan met de voorstellen. Jan van As- selt van Texels Belang herinnerde er aan dat zijn fractie destijds nadrukke lijk heeft verzocht ook Spoelstra in de gelegenheid te stellen grond te kopen: Spoelstra was de eerste die zich als geïnteresseerde meldde. Als B en W in deze zin opdracht aan de Stichting Agrarisch Texel hebben gegeven, zou den ze nu niet met het voorstel van de stichting akkoord moeten gaan. Ate Rienstra van het CDA wilde niet dat de zaak door het college zou worden afgedaan en vroeg om een pre-advies voor de raad. Hij kon zich voorstellen dat het verdelen van de grond onder vier gegadigden niet zo gunstig is, maar wilde dat de zaak zorgvuldig zou worden bekeken zonder overhaaste beslissingen. Gerbrand Poster (VVD) herhaalde zijn eerder geuite opvatting dat de grond beter rechtstreeks (dus zonder tussen komst van de stichting) verkocht had kunnen worden, met voorbehoud van gunning zodat een ongewenste koper (zoals Staatsbosbeheer) zou kunnen worden uitgesloten. Ook hij vond dat Spoelstra alsnog aan zijn trekken moest kunnen komen. Mislukt De poging van de Pakt-fractie om een stokje te steken voor het recreatief ge bruik van de schapenboet Molwerk 1, is mislukt. Zoals bekend ging het om de boet van D.J. Drijver in Den Hoorn waarin B en W recreatie willen toestaan op grond van historische overwegingen. In het verleden is de boet jarenlang als logiesverblijf benut. Terpstra achtte dat strijdig met het bestemmingsplan en de opvattingen van de Kroon en wilde dat de ge meenteraad het besluit zou afkeuren zodat het ongedaan zou worden ge maakt. Wethouder Schilling liet weten dat het college zijn besluit handhaaft. Hij herinnerde eraan dat het „recrea tief medegebruik" jarenlang een feit is geweest en het college heeft dat in stand willen houden bij wijze van over gangsrecht. Er is in feite niets veran derd. Van een echte recreatieve bestemming is geen sprake. Jan van Asselt onderstreepte deze zienswijze en vond dat Terpstra zich bezig hield met muggenzifterij. Terpstra zag in dat hij alleen van linkse zijde steun zou krijgen en staakte zijn pogingen. Waterwilg Naar aanleiding van de recente beslis sing van de -Kroon kwam ook de veel besproken wilg op de tennisbaan nog even ter sprake. Henk Beumkes, naar Gerbrand Poster kijkende, zei een be roep te willen doen op de „tennisster in ons midden" en vroeg zich af of het nu écht nodig is dat de boom gekapt Fridt Blanken zal op woensdag 5 fe bruari verhalen voorlezen in de open bare bibliotheek te Den Burg. Dus niet aanstaande woensdag, zoals ons van bibliotheekzijde aanvankelijk werd mee gedeeld. De verhalen zijn bestemd voor kinderen tot ongeveer tien jaar en de aanvang is 16.00 uur. De heer F. Rotteveel is onlangs be noemd tot bedrijfsleider van het EurOase-hotel „De Koger Hoop" in De Koog. Rotteveel was reeds werkzaam in de EurOase-groep en volgt de heer N. Tolenaars op, die na 1 Zz jaar ver trokken is naar het EurOase-hotel in Amersfoort. Het Koogel-team speelde deze week voor de nationale league in Amsterdam-noord. De eerste wedstrijd was tegen het huisteam. Henk Plaats man gooide 191 maar de rest scoorde niet geweldig en er werd dan ook maar één punt gehaald. De tweede wedstrijd kwam het Koogel-team ij- zersterk terug. Een totaal van 933 te gen Uitgeest, dat 843 scoorde. Hier werd met 3 0 gewonnen. De derde en laatste wedstrijd moest tegen Vo- lendam afgewerkt worden. De eerste game werd met een klein verschil ge wonnen. De tweede kon het Texelse team de voorsprong niet vasthouden. Henk Plaatsman kreeg erg veel moeite met de aanloop daar zijn schoenen niet meer glijden wilden en de rest kon dit niet opvangen. Het eindresultaat bleef dus vijf punten. De daggemiddel des waren: Henk Plaatsman 155, Rob Beumkes 166, Kees Keijser 175, Loes Zutphen 177 en Peter Veldman 181. De hoogste game werd gegooid door Loes Zutphen, namelijk 214. wordt. Schilling bevestigde dat en sprak de hoop uit dat het niet op nieuw zal voorkomen dat zich rond één boom zoveel kostbare rompslomp zal voordoen. „De volgende keer doen we dit sneller." Maaier Paul Kikkert van Texels Belang ging als enige niet akkoord met de aanschaf van een nieuwe triplomaaier. Hij had geen behoorlijk antwoord ge had, zo zei hij, op vragen die hij over deze maaier aan wethouder Barendregt had gesteld. De nu aangeschafte ma chine is in eerste instantie gehuurd, met recht van koop. Bij kopen zouden de huurkosten worden afgetrokken en dat leek voordelig. Kikkert wees erop dat er inmiddels nieuwe modellen maaiers op de markt zijn gekomen en daar had hij meer over willen weten alvorens te beslissen. Hoewel Baren dregt zei dat het nieuwere type maaier nauwelijks anders is, bleef Kikkert wei gerachtig. Hij vreest dat de nieuwe machine, die nu al „overjarig" is, straks bij inruil veel minder waard zal zijn, waardoor de transactie uiteindelijk helemaal niet zo voordelig is. IJzeren Kaap Akkoord ging de raad met het uittrek ken van geld voor het opknappen van de IJzeren Kaap bij Oosterend. Het ding is eigendom van het Waterschap maar de gemeente (die instandhouding destijds belangrijk vond) heeft zich verplicht voor het onderhoud te zor gen. Aan dat onderhoud heeft het tot dusver wel gemankeerd want het Wa terschap heeft de gemeente niet tijdig op gebreken gewezen. Schilling zei het daarom beter te vinden om de IJzeren Kaap over te nemen voor een symbo lisch bedrag. Terpstra stelde voor bij het ijzeren bouwwerk een bordje te plaatsen met een tekst die het publiek duidelijk maakt wat het is en waarvoor het dient. Toeristen hebben nu geen idee wat de functie is van het ijzeren gevaarte. Schilling vond het een uit stekend idee en zei dat het uitgevoerd zal worden. maakt door een ensemble van DEK- leden. Het programma voor het muzi kale deel van de avond luidt als volgt: Majoretten, tamboers: (instructrice tamboers Nel Schreur, majoretteninstructrice Baukje Drijver). Majoretten: Muziek Colonel Bogey Tamboers: Energico, S. Egberts. Leerling-majoretten: Het Circus, Kinde ren voor kinderen. Tamboers: Drumbandmars no. 28, A, van Veluwen. Majoretten: Muziek Raindrops keep fallin' on my head. Orkest: (Dirigent Klaas Modder) Marsch der Veteranen, Oscar Tschour Hephaistor Concertoeverture, Gerard Boedijn Petitie Suite Pittoresque, Willy Hautvast. Besame Mucho, Velazques-Kokelaar. East Anglia, Jacob de Haan. More Latin Sounds, arr. Randy Beek. Lastima, Malando-Vlak. NATIONAAL EPILEPSIE FONDS DE MACHT VAN HET KLEINE Achterweg 5.2103 SW Heemstede Even ten zuiden van paal 9 werd een scheepsgranaat gevonden. Het projec tiel was een halve meter lang en had een diameter van ongeveer twaalf cen timeter. De vondst werd woensdag ochtend gemeld. De granaat is op een veilige plaats opgeborgen, in afwach ting van vernietiging door de marine- mijnopruimingsdienst. De financiering van de nieuwe noodslachtplaats is nog niet rond: er mankeert nog twee ton. Het bestuur heeft de gemeente ge vraagd daarvoor garant te staan, maar b en w hebben dat geweigerd. De geplande slachtplaats kost onge veer f550.000,—. Zoals bekend is de gemeente bereid in deze kosten ƒ116.000,— bij te dragen, zijnde het aan Texel toegevallen deel van het sal do dat beschikbaar kam bij de liquida tie van de Vleeskeuringskring Den Hel der. De Stichting zelf draagt ƒ75.000,— bij en de belanghebbende slagers ƒ100.000,—. Onlangs hebben b en w besloten de raad voor te stellen ook i nog een subsidie van ƒ75.000— be schikbaar te stellen, maar verder wil men niet gaan. Aldus werd door wet houder Piet Zegers meegedeeld naar aanleiding van een vraag die in de dinsdag gehouden raadsvergadering werd gesteld door Gerbrand Poster. Geen probleem De weigering van de gemeente om ga rantie te verstrekken zal de realisering van de slachtplaats vrijwel zeker niet belemmeren, want het staat nagenoeg vast dat de Rabobank ook zonder ge meentelijke garantie wil financieren. Het bestuur had echter om gemeente garantie gevraagd om de risico's van de exploitatie van de slachtplaats be perkt te houden. Er is nog wel een kans dat de Rund veeverzekering (in deze een belangheb bende instantie) de betaling van rente en aflossing van een deel (ƒ50.000,— van het te lenen bedrag zal garanderen. Tijdens de klaverjasclubavond legden Gerie van der Slikke en Jaap Witte weer beslag op de eerste plaats, met weer een goede score van 7523 pun ten. Frans Witte en Richard Kleinveld eindigden als tweede met 7297 punten en klommen weer enige plaatsen in het klassement. Als derde eindigen Piet Hartog en Wil Maas met 7226 punten. Marie Timmermans en Anny Vermuë werden vierde met 7159 pun ten, na enkele slechte avonden komen ze nu langzaam weer omhoog. Met 6986 punten werden Jaap en Janny van Heerwaarden vijfde. Stand tweede periode: G. v.d. Slikke-J. Witte Echtp. P. v. Heerwaarden W. Bakker-N. Koomen N. v.d. Veen-G. Douma Echtp. J. Spaans J. Wiersma-J. Vinke R. de Ruwe-F. Hopman P. Hartog-W. Maas F. Witte-R. Kleinveld C. Zijm-M. Eelman Totaalstand: G. v.d. Slikke-J. Witte Echtp. P. v. Heerwaarden W. Bakker-N. Koomen Echtp. F. Veeger R. de Ruwe-F. Hopman G. Ofrein-J. Biesboer G. Festen-P. v.d. Molen Echtp. J. Spaans A. Bakker-G. Smit N. v.d. Veen-G. Douma 37803 12 34620 13 33871 12 33715 14 33423 12 33184 8 33008 11 32822 6 32666 7 32598 8 86246 35 83870 29 83277 31 82490 28 82254 31 81909 20 81351 26 81265 35 81073 26 80798 27 Sinds het ontstaan van de Mad Max- films genieten deze een enorme popu lariteit over vrijwel de hele wereld. Het derde deel van Mad Max is zo over donderend dat het de twee voorgaan de geheel in de schaduw zet. Dat ligt voornamelijk aan het scenario dat met kop en schouders boven de voorgaan de films uitsteekt. Het eerste half uur zien we een schitterende Max (Mei Gibson) die zijn gestolen kamelen komt terughalen in Barbertown, een rumoerige, afgrijselijke vesting, waar Auty Entity (Tina Turner) de scepter zwaait. Max krijgt zijn spullen pas te rug wanneer hij een gevecht op leven en dood aangaat met Blaster, een gi gant die samen met een dwerg, Master, eigenlijk heer en meester is in Barbertown, aangezien zij zorg dragen voor de energievoorziening (verkregen uit varkensmest). De scene in de Thunderdome (donderkooi) waarbij de opponenten in elastieken beugels el kaar met motorzagen en steekwapens om de oren slaan, is behoorlijk span nend. Max wint, maar moet vervol gens naar een soort rad van avontuur, waar het lot hem in ballingschap zendt. Zwervend door de woestijn stuit hij op een groep nomaden die onder leiding staan van Savannah Nix (Helen Buday). Zij vertelt Max hoe ze met haar volgelingen in de woestijn te recht is gekomen. Vervolgens wordt het tempo weer opgevoerd als de groep met Max opnieuw naar Barber town trekt omdat Savannah niet wil geloven dat haar droom van een nieu we beschving niet is uitgekomen. Er volgt een heftige confrontatie met het schorem uit Barbertown waarbij Max en de zijnen vluchten met een trein en de Barbers de achtervolging inzetten in merkwaardig uitgedoste voertuigen. Zij weten te ontkomen en de film ein digt met een Door een groot aantal pakkende sce nes is Mad Max beyond Thunderdome een prima film. Er zitten veel goede, spannende en leuke scenes in om het geheel boven het gemiddelde uit te tillen. Mad Max beyond Thunderdome is te zien van donderdag tot en met maan dag in het City Theater. De aanvanq is 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5