ASGCND4 Straks volop vissen in de Mars voorjaar 1986 Vaste data kers knoeien stevig op los Nog meer geschenken voor Oscar Saers Verkeerde winnares Bekeken wedstrijd MST-handbal Eerste kennismaking Dartuitwisseling in Café De Pilaar VRIJDAG 7 FEBRUARI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 1 .^v Frits Tuitman en Henk VZormsbecher Handtekening, Naam geeft zich hierbij op voor de volgende cursus(sen). Als meerdere personen belangstelling hebben voor een bepaalde cursus, graag het aantal personen vermelden en voorzien van een handtekening. De cursussen zullen alleen doorgang vinden als het minium aantal deelne mers wordt bereikt, voor de overige cursussen kunt u zich bij de desbetref fende docenten opgeven. Donderdag 6 februari Vanaf 19.30 wordt in Taveerne de Twaalf Balcken te Den Burg gestreden in de b-poule van het damesbiljarten. Om 20.15 uur begint de hoofdstadope rette ,,Der Graf von Luxembourg" uit te voeren in de Helderse schouwburg. Na afloop vaart een extra boot. Vrijdag 7 februari De gesprekskring voor ouderen in De Cocksdorp komt om 14.30 uur bij el kaar in het gebouwtje naast de NH kerk. Gespreksleider is de heer Snijders. Zaterdag 8 februari De Atletiekvereniging houdt een coo- pertest op het Boysveld in Den Burg. Aanvang 16.30 uur. Om 14.30 uur begint een lezing van dr. ir. Dijkhuis over bolbliksem voor de vereniging voor weer- en sterrenkunde. Plaats: de Schakel, naast de NH kerk van Den Burg. Vanaf 19.00 uur strijden dartteams van café De Kuip en café De Pilaar in laatstgenoemde lokaliteit om de hoogste eer. Zondag 9 februari Pianiste Joke Kliphuis geeft vanaf 15.00 uur met het huisorkest een con cert in de Nieuwe Aanleg te De Cocksdorp. Toegang gratis. Maandag 10 februari De Koger gymvereniging Gyvo start om 20.30 uur met haar ledenvergade ring in de Lubertischool. Om 19.30 uur start de voorronde voor de a-poule van het dameskampioen schap biljarten in Taveerne de Twaalf Balcken te Den Burg. Dinsdag 11 februari De damesbiljartstrijd in de a-poule wordt vanaf 19.30 uur vervolgd in de Twaalf Balcken. Om 19.30 uur start de gemeenteraads vergadering in het raadhuis. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14.00 - 17.00 uur, tel. (02220) 4887, het Groene Kruisgebouw, kamer A1, Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Mevrouw dre. R. Postma. Tevens bereikbaar: tel. (02220) 3842, Bernhardlaan 64, Den Burg. O O O O O silhoutknippen vergader- en discussietechniek agenderen en verelagleggen penningmeestercureus naaien voor beginners en gevorderden ue neer mts Juitman van gemeentewerken met één der karpers die woensdag in de Mars werden uitgezet, een exemplaar van ongeveer rMet ingang van het nieuwe Ijsseizoen kan naar hartelust ^worden gehengeld in een der Uvaterpartijen van de woon wijk De Mars. De gemeente zheeft hier woensdag meer =tian 400 kilo vis laten jitzetten. pe vis, ter waarde van enkele duizen- len guldens is geboren en opgegroeid n de polderwateren van de Wieringer- neer. ze zijn daar met netten gevan- |en door handelaar Wormsbecher uit born, die ze vervolgens in containers ip een vrachtauto zette en naar Texel [ansporteerde. Onderweg werd voort- jurend zuurstof in het water aange- r |racht. Geleverd is 150 kg brasem en <50 kilo karper. Het zijn geen jonge ippotvisjes maar min of meer volwas- v en exemplaren tot een gewicht van ngeveer twee kilo per stuk. Koude overstap jet uitzetten van de honderden vissen het water van de Mars is bewust in 3t koude jaargetij gebeurd. Bij een la- 3 watertemperatuur staat de stofwis- iling van de vissen op een laag pitje zijn ze het best in staat om de itress" van vangen, transport en op- uw tewaterlaten te verdragen, waar- or het verlies tot enkele procenten iperkt blijft. De omstandigheden wa- woensdag gunstig. Het vroor zo- it de watertemperatuur dicht bij nul iden was, volgens de meegekomen ink Wormsbecher jr. ideaal. Via een het ijs gehakt gat werden de vissen hun nieuwe omgeving gelaten. Ze bken onmiddelijk ver weg en lieten bh niet meer zien. Onderzoek llvorens de vis uit te zetten heeft de Rmeente het water van de vijver laten Jiderzoeken door deskundigen van et ministerie van Landbouw. Het iek aan de eisen te voldoen. Van in goed biologisch evenwicht in de ig nieuwe waterpartij is echter nog sen sprake. De waterkanten en oever- iplanting die vorig jaar werden aan- ibracht moeten zich nog uitbreiden daamee samenhangend is de voed- de partijen die maandagavond in 1 Lindeboom voor de interne compe- van schaakclub En Passant wer- gespeeld waren de meeste van erbarmelijke kwaliteit. Veel scha- knoeiden er stevig op los, zoals "orbeeld Bart Heijnen die na nau- |jijks een uur spelen zijn koning bij Bakker kon inleveren, omdat hij ianale wijze zijn dame ging verlie- Later op de avond deed Gerard itelief in een spannende positie op schlemielige manier zijn dame ca- i' aan A. Terpstra. Paul Eelman be- een ongeveer gelijke stelling te- Jaap Dros: door een blunder raak- ij een toren achter. Ook Rinus Vit- Frans Eijgenraam maakten er zootje van. Vittali kwam met een Dol en diepzinnig, maar vooral ook jjjirrect paardoffer, zodat Eijgenraam |?nel een gewonnen stand op het I I kreeg. Die hielp hij vervolgens Ij zeep door op zeker moment uit scala van mogelijkheden zo onge- - de allerslechtste zet te kiezen. 3li won toen nog, tot zijn eigen 'zing. Gelukkig speelde niet ieder- selsituatie nog niet optimaal. Het is de bedoeling in het komende voorjaar ook nog 100 kg blankvoorn uit te zetten. Deze vissoort was nu niet leverbaar. Zoals bekend bevindt zich aan dit vis water een vissteiger, die in het bijzon der voor invaliden is bedoeld. In de andere vijvers van De Mars komt ook vis maar het is niet de bedoeling dat sportvissers daar hun geluk zullen beproeven. Maar ook zonder erop te vissen kunnen de nu uitgezette karpers en brasems een attractie vormen. Vooral karpers laten zich graag met brood voeren en worden als het regel matig gebeurt zo tam, dat ze voedsel dat vlak bij de waterlijn wordt aange boden uit de hand pakken. "an "al 'J* wangen rrns mnman en Henk Wormsbecher de vissen in hun r we woongebied. De verwachting is dat de vis zich voldoende snel zal ver menigvuldigen, zodat de stand ook bij regelmatig bezoek van sportvissers (die wel over vergunning moeten beschikken!) op peil blijft. een slecht. Rob Terpstra bereikte dankzij een solide verdediging een ver dienstelijke puntendeling tegen Ferry van Tatenhoven. Wim Hoekman stond lange tijd met zijn rug tegen de muur, nadat Witte met een stukoffer de pi onnen voor zijn koning had opge ruimd. De compensatie hiervoor bleek echter te gering en Hoekman won het eindspel dankzij een niet te stoppen vrijpion. Klaas Bruining kwam terecht in een slecht staand toreneindspel te gen E. de Visser. Hij wist het zijn te genstander nog behoorlijk lastig te maken, maar De Visser verzilverde uit eindelijk zijn meerpion. Na een onfor tuinlijk verlopen opening moest Wim Albere zijn dame geven voor een toren en loper van Wietse Pranger, die met enkele nauwkeurige zetten een mat- aanval op poten zette, waarin Albere tenslotte ten onder ging. Oscar Saers, de man in Hellevoetsluis die vorige week door een afvaardiging van De Koog Promotion werd gehul digd als dank voor de reclame die hij voor de televisie voor Texel heeft ge maakt heeft nog meer geschenken ge kregen dan in ons verslag was ver meld. Saers kreeg van restaurant „Cal- luna" een diner voor twwe personen aangeboden en van het blad ,,Cats" de „Catamaran Promotion Prijs" in de vorm van een trofee. In het verslag van de „Dubbele von Sion"avond is nog een persoonsver wisseling opgetreden. Tot het winnen de „Wampini"viertal behoorde niet Sjakkelien Klaassen, zoals abusievelijk stond vermeld, maar Dido Wittop Ko ning. Ere wie ere toekomt. De MST-hanbalstere speelden ondanks blessures en diverse zieken een beke ken wedstrijd tegen ZAP 4. Door rustigle opbouw en snelle aanvalwis- sels wist MST menig keer de ZAP ver dediging te passeren. MST riskeerde niets om krachten te sparen, omdat zij zonder wissels begon. Via om en om scores werd de ruststand 6-6. Na de rust kon MST meer snelheid in het spel brengen, omdat er een wis selspeelster bijkwam. Daardoor kon de persoonlijke verdediging op twee MST speelstere goed deels worden ontlo pen. Bij ZAP werd wegens trekken aan een arm een speelster voor twee mi nuten uitgesloten hetgeen MST de mogelijkheid gaf een vöoreprong van drie doelpunten te nemen. De voor sprong werd daarna goed verdedigd en alleen door uitsluiting van een MST speelster kan ZAP iets dichterbij ko men. Maar met goed kijken en goed schieten behield MST de voorsprong en wist met 16-14 te winnen. Texels aanstaande burgemeester A. Schipper was dinsdag met zijn vrouw op Texel voor een eerste kennismaking. De nieuwe eerste burger sprak in de b. en Wr vergadering met de wethouders Zegere, Barendregt en Schilling, gemeentesecretaris Johan van Dijk en het CDA-raadslid Jansen. Laatstgenoemde was als toehoor der in de vergadering (bij toer beurt maken raadsleden de b. en Wrvergaderingen mee). Vervolgens werd een bezoek gebracht aan oud-burgemeester J. A. Engel vaart. Het echtpaar Schipper ver trok met de boot van zes uur, maar komt vrijdag (heden) op nieuw naar Texel om uit te kijken naar een geschikte woning. Op de foto die 's morgens in de b. en Wrvergadering werd gemaakt, ziet men op de voorgrond loco burgemeester Schilling en secreta ris Van Dijk en op de achtergrond van links naar rechts wethouder Barendregt, burgemeester Schip per, mevrouw Schipper, raadslid De ster van de dartsport is snel rij zende op Texel. Zaterdag staat al de eerste dartuitwisseling op het programma. Om zeven uur spelen in café „De Pilaar" te Den Burg een team van die kroeg en een team van café De Kuip uit De Koog tegen elkaar, met als inzet een wisselbeker, beschikbaar gesteld door café De Pilaar. Elk'team bestaat uit veertien „pijltjes- gooiers", en er wordt gespeeld op vier borden. De spelvorm is „tactics". Daarin moeten de darters zorgen de „20" tot en met het vakje van de „10" vol te gooien en vervolgens nog driemaal in de roos te mikken („bul len"). Er is een limiet van een kwartier ingesteld. Bij De Pilaar spelen onder meer de Texelaars Nico Bakker (on langs kampioen van dartwedstrijden in De Zwaan) en Jan Duinker mee en De Kuip komt met de sterren Klaas Fris en Bart Witte. Spelleider is Willem van Heeringen uit Den Burg. Het ligt in de bedoeling dat de winnaar kan worden uitgedaagd, zodat de wisselbeker van café naar café kan verhuizen. Binnen kort gaat het Pilaar-team voor een uit wisseling naar Den Helder, in en tegen café „De Torp". aanmelden bij Christine Groen, p/a raadhuis, tel. 02220-3041, toestel 239. A. Agenderen en verslagleggen Kosten f25,— inclusief werkboek. De cursus staat onder leiding van de heer P. Westerik uit Medemblik en wordt gegeven op zaterdagmorgen op 12, 19 en 26 april a.s. in de Witte Burcht van 10.15 tot 12.45 uur. B. Vergader- en discussietechniek Kosten f40— inclusief werkboek. Deze cursus staat onder leiding van de heer J. v.d. Heuvel uit Nieuw-Vennep en wordt gegeven op zaterdagmorgen van 22 februari tot en met 22 maart in De Witte Burcht van 10.15 tot 12.45 uur. C. Penningmeestercursus Kosten f40,— inclusief werkboek, deze cursus staat onder leiding van de heer J.W. van Zeylen en wordt gegeven op maandagavond 17 en 24 februari en 10, 17 en 24 maart van 19.30 tot 22.00 uur in d'Ouwe ulo. Cursus tractorrijbewijs Deze cursus voor 16- en 17-jarige wordt georganiseerd door het Lager Beroepsonderwijs Texel. Informatie en opgave bij de administratie van het La ger Beroepsonderwijs tel. 02220-2121 Naaien voor beginners en gevorderden De cursus bestaat uit acht lessen van twee uur en beginnen donderdag 20 februari om 19.30 uur. Plaats d'Ouwe Ulo. Kosten f60,—. Opgave bij het bu reau culturele zaken of bij de docente mevrouw de Kleyn-Odinga, tel 02226-427. Silhouetknippen De cursus omvat zes lessen van twee uur en wordt gehouden op maandag 14.00 uur. Eventueel i.v.m. schooltijden zou het ook kunnen van 13.15-15.15 uur. Opgave en 'inlichtingen bij me vrouw. M.H. Wieten-Gillot, War moesstraat 36, Den Burg, tel. 02220-2411. Het komende voorjaar gaat er weer een aantal cursussen van start, ge houden door verschillende organi saties. Bij de cursuskosten kunnen nog materiaalkosten komen, voor uitkeringsgerechtigden bestaat er een betalingsregeling, hiervoor dient kontakt opgenomen te wor den met de afdeling voor culturele zaken van het gemeentehuis (ka mer 304). Het aanmeldingsformu lier dient uiterlijk één week na ver schijning van de Texelse Courant te worden ingeleverd op bureau cul turele zaken of bij de docenten. Lees- en schrijfgroep Texel: Cursus die georganiseerd wordt door de Welzijnsstichting Texel. De cursus is voor mensen, die van zichzelf vin den, dat ze moeite hebben met lezen en/of schrijven. De cursus wordt ge houden in het dorpshuis D'Ouwe Ulo, Schilderrend te Den Burg. Tijden: cur sus voor Nederlanders ma. av. 20.00-22.00 uur. De cursus voor an derstaligen is ma. mi. 13.30-15.30 uur. Alleen voor hen die langdurig in Ne derland verblijven. Kosten f 15,per maand inclusief koffie. Informatie en docenten: mevrouw Uitenboogaard tel. 02220-4203 en de heer Zijm tel. 02225-741. Ondernemers studiebijeenkomst; Deze wordt georganiseerd door het In stituut Middenstands Ontwikkeling. Blok 1 - ondernemingsvormen, fiscaal en juridisch belicht en opvolgingdpro- blematiek. Gegeven door de heren Boswijk, L.J. Derks en A. Sjerps. Blok 2 - administratie, jaarrekening, fi nanciering, automatisering en de laatste fiscale nieuwtjes. De cursus wordt gegeven in De Lindeboom op 24 februari, 3, 10 en 17 maart. Kosten f200,—. Opgave en inlichtingen bij de heer R.J. Kousbroek, Noord zeestra at 14, 1784 BR Den Helder. De volgende cursussen worden geor ganiseerd door de Stichting Texelse Sportraad onder auspiciën van de Pro vinciale Sportraad. Belangstellenden kunnen zichzo spoedig mogelijk

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7