I •PI' J 1 Opheffing Texelse K.l. en Veehouderijbelangenverenigingen Winst voor A O 2000 i *T' ft VAN HET RAADHUIS Vittali slaat goede slag MST vakanties Geslaagden typecursus IJsbond weer actief LAND BOUW Georgië-reizigers komen bijeen Mededelingen van B. en U. Terugbetaling van verrekende vakantiebonnen Verleende bouwvergunningen «DINSDAG 11 FEBRUARI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 5 H+O 2000 heeft verdiend van Nis san gewonnen met 6—3. Gamma won van Casino met 4—1. Ooster- jnd leed verlies tegen Mantje met -2. In de eerste zaalvoetbalklasse blijft Rab uitzicht houden op pro- jnotie naar de hoofdklasse door winst op Texel. Ook was er weer winst voor de Mok. In de tweede [lasse moest Mantje 2 een punt af taan aan Nissan 3. In de derde Jasse heeft KSMT 2 mede de lei- ling genomen. be strijd om de tweede plaats in de loofdklasse is nu echt goed ontbrand. ji+O 2000, nummer drie in deze klas- kwam tegen Nissan uit, al drie jaar 3 nummer twee. De directe confron- itie werd overtuigend door A O 2000 ewonnen met 6 3. Daardoor staat 0 2000 nu nog drie punten achter Nissan, met een wedstrijd minder ispeeld. Het is lang geleden dat Nis- an zo laat in het seizoen nog strijd )oest leveren om de tweede plaats, in gunstiger ontwikkeling voor het lalvoetbal, vooral nu Gamma volgend lizoen zeker op het vasteland gaat leien. Gamma, dat nog steeds niet poneert, kwam ook tegen Casino is laat op voordeel te staan. Pas hal- irwege de tweede helft kon Gamma lorsprong nemen en deze uitbreiden jar 4—1. Al heeft Gamma het de Btste weken wat moeilijker, toch blijft ploeg de rust opbrengen om te ichten op de doelpunten, die mis- Ihien laat, maar toch worden ge- Joord. Dat is een teken van klasse, niet zoals beweerd wordt alleen r geluk. Mantje is de laatste we- goed op dreef. Oosterend duidelijk ider. Daardoor won Mantje ook met 2 van Oosterend. de eerste klasse won de Mok, dat een zwakke seizóenstart nu uit de tste»drie wedstrijden vijf punten ver- ird heeft. Ditmaal ging dat ten ;te van Oosterend 3, dat in de ste minuut al op voorsprong kwam ar toch met 4 3 verloor. ZDH 2, slagen: ofdklasse: sino-Gamma 1 —4 sterend-Mantje 2—4 O 2000-Nissan 6—3 rste klasse: sterend 3-De Mok 3—4 H 2-Casino 3 4—2 el-Rab 0—2 sterend 4-Gamma 3 1—5 0 2000 2-De Koog 2-3 eede klasse: san 3-Mantje 2 2—2 istion 4-KSMT 5-2 iterend 5-Slufterhoek 5—2 eboog 2-Nissan 4 8—0 ema-Ver.Schilders 3—1 de klasse: iterend 7-KSMT 2 1-2 nioren: s WrRia's W. 2 2-0 Paracentrum 2—1 nma-De Koog 10—0 1 2-Ratronics 0 5 s W. 6-Texel 6 2-2 W. 5-Texel 7 13-1 nes: ino 2-ZDH 65 terend-KSMT 2 2-2 ino 3-Casino 1—5 gramma: ensdag 12 februari u. Texel 3-Bremakker (j) 5 u Lange Ben-Ria's W. 1 (j) 0 u. KSMT 2-KSMT 1 (d) 5 u. Oosterend 8-Oosterned 9 Casino 2-Mantje A O 2000 2-De Mok 0 u. Casino 6-Nioz 2 dienst: Gempo derdag 13 februari u. Ria's W. 4-ZDH 1(j) u. Ratronics-De Koog (j) u. ZDH-Nissan (d) u. Gempo-Gamma 4 u. Nioz-Oosterend 6 u. Ver.Schilders 3-Rab 2 u. Casino 5-Mantje 3 dienst: A O 2000 ^ag 14 februari u. Gamma 3-Texel 8 (j) -Pu. Ria's W. 2-Ver.Schilders (j) |Bu- De Koog 2-Ver.Schilders 2 ^iu. KSMT 2-Gamma 5 u. Casino-Nissan 2 u. Gamma 2-Oosterend 2 pju. Texel 3-ZDH 3 iu. De Koog-Oosterend 4 fenst: Nioz toch ook niet één der sterkste in deze klasse, verraste enigszins door Casino 3 met 4—2 terug te wijzen. Promotie Rab blijft de tweede plaats in de eerste klasse stevig in handen houden, deze keer door winst op Texel met 2—0. Een tweede plaats, wat promotie betekent naar de hoofdklasse. Gamma 3 won van Oosterend 4 met 5—1. In de tweede klasse speelde Nissan zeer verdienstelijk gelijk tegen Mantje 2. Mantje 2, tweede in deze klasse, nam een voorsprong door een doelpunt van Tom Bakker. Jacob Roeper maakte ge lijk en Frank Smit bracht Nissan 3 op voorsprong, een minuut of vijf voor tijd. Dit noopte Mantje 2 tot een slot- offensief, waar zelfs een keeperswissel voor werd toegepast. Dit bracht het beoogde succes want Arie de Vey scoorde de gelijkmaker. Toch puntver lies voor Mantje, want Alkema breidde zijn voorsprong op de nummer twee uit door te winnen van de Verenigde Schilders. Question 4 won ook verras send van een zeer onregelmatig spe lend KSMT met 5—2. Oosterend 5, de laatste weken goed op dreef, won met 5—2 van Slufterhoek. Ook in deze klasse is het een heel gedrang in de middenmoot. Jelleboog 2 had geen moeite met Nissan 4, getuige de 8—0 zege. In de derde klasse is ieder team een topper. De koppositie in deze klas se wordt even makkelijk verwisseld als de dag met de nacht. Nu is het KSMT 2 dat samen met Gamma 4 aan de lei ding gaat, door de zwaarbevochten winst op Oosterend 7 met 2—1. Wie aan het langste eind gaat trekken is moeilijk te zeggen. Gezien de resulta ten van de afgelopen maanden maakt KSMT 2 de beste kans. t In de junioren 1 klasse hebben beide koplopers, Gamma en Ratronics, ge wonnen, respectievelijk van De Koog en Texel 2. Waarschijnlijk wordt Gam ma kampioen. SOS won met 2—1 van Paracentrum. Ria's Winkeltje 1 tegen Ria's Winkeltje 2 was een slechte wedstrijd die verdiend door het eerste met 2—0 werd gewonnen. Bij de da mes won Casino 2 in een zeer doel puntrijke wedstrijd met 6 5 van ZDH, KSMT 2 speelde gelijk tegen Ooste rend. Casino 1 won met 5—1 van Ca sino 3. Selectie Afgelopen zondag heeft de rayoncom missie een selectieprocedure voor de C-juniorenselectie toegepast. Er waren 21 spelers uitgenodigd die in een tien tal onderlinge wedstrijden moesten gaan uitmaken wie als vertegenwoordi gers van het rayon Texel op 31 maart mee gaan doen aan het Noordhollands kampioenschap in Hoorn. De rayon commissie kon niet gemakkelijk tot een keuze komen. Voorlopig werden dan ook elf spelers gekozen. Jeffry Androg, Frank Plaatsman, Germaine Raalte, Edgar Klippel (van Ratronics), Marco van Leersum Martin van Veen, Arjen Rienks, Marcel Ris, Gerko van Putten (allen Gamma), Barry Betsema, Marco van der Knaap (Graaf Spuiterij) en Roger Kortenhoeve (Ver.Schilders). Aankomende zondag wordt eenzelfde procedure toegepast bij de B-junioren. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur. Deze selectie speelt op het door Texel georganiseerde Noordhollands kampioenschap op hemelvaartsdag. Direct daarna zal er ook voor de da messelectie een aantal wedstrijden worden gespeeld. Dat het niet alleen in wedstrijdverband leuk is om te schaatsen, was het afgelopen weekend meer dan duidelijk. Zelfs op het Wage jot bij Oost was er goed ijs en dat komt daar minder vaak voor dan elders door het brakke water. De sfeer was uitstekend. Er gaan ai stemmen op dat er eigenlijk ook een Texelse toertocht gehouden zou moeten worden. Met wat „kluun"stukjes erin, zou dat goed mogelijk moeten ndag 24 februari u. Ria's W. 1-Texel 1 (j) Casino 3-Nissan (d) lienst: KSMT De strijd om de tweede plaats in de damcompetitie is in volle hevigheid ontbrand nu M. Vittali in het onderlin ge treffen tegen R Kooiman aan het langste eind trok. In het middenspel was een boeiende positie ontstaan, waarbij beide spelers kansen dachten te hebben. Op een cruciaal moment had P. Kooiman een voortzetting kun nen kiezen, die hem vermoedelijk win nend voordeel had opgeleverd. De door hem gekozen zet gaf M. Vit tali echter de gelegenheid een grote afruil met stukwinst te nemen. Bij zorgvuldig afspel was de remise waar schijnlijk nog binnen bereik geweest. P. Kooiman behield zijn tweede plaats nog wel, maar M. Vittali is zeer dicht bij gekomen. J. Hooijberg nam al vroeg in de partij via een slagzet een voorpost ih. J. van Heerwaarde pro beerde deze schijf te veroveren, maar dat leverde hem echter steeds groter wordend nadeel op. J. Hooijberg speelde een prima partij en gaf zijn te genstander geen kans op herstel. Hooijberg klom hiermee op tot de vier de plaats. P. Bakelaar probeerde zijn voordelige stelling te handhaven, doch moest zich daarvoor laten opsluiten. De partij vol inhoud gaf K. Bakker ook diverse kansen. Deze waren echter plotseling voorbij toen een betrekkelijk eenvoudige, doch verrassende hielslag van Bakelaar beslissend materiaalna deel opleverde. W. Timmer en L. Boonman zijn de laatste weken goed op dreef. Zij wonnen opnieuw, nu resp. van F. Bos en J. Eelman. Mauri ce Riemens had ook een goede avond. Hij wist zowel G. Zoetelief als P. Reijnders snel van het bord te spe len. Walter Smidt behaalde zijn eerste zege door Niels Kalis te verschalken, die op zijn beurt P. Reinders versloeg. G. Dros nam een hekstelling in en daar had Peter de Wolf teveel moeite mee. K. Burger leverde goed werk door Jos de Wolf te kloppen. A. Sijtsma was gebrand op revanche na zijn onfortuinlijke nederlaag van de vo rige week. H. van de Wetering wenste daar echter niet aan mee te werken. De uitslagen van de drukbezochte clubavond waren als volgt: P. Bakelaar-K. Bakker 2—0 P. Kooiman-M. Vittali 0—2 J. Hooijberg-J. van Heerwaarden 2—0 K. Burger-J. de Wolf 2—0 F. Bos-W. Timmer 0—2 P. de Wolf-G. Dros 0—2 H. van de Wetering-A. Sijtsma 2—0 N. Kalis-W. Smidt 0—2 ,G. Zoetelief-M. Riemens 0 2 P. Reijnders-N. Kalis 0—2 J. Eelman-L. Boonman 0—2 J. Everwijn-P. Eldering 2—0 M. Riemens-P. Reijnders 2—0 A.s. vrijdag wordt er gespeeld in het jeugdhuis, hoek Peperstraat, Oran jestraat te Oosterend. Aanvang 19.45 uur. In verband met de voorjaarsvakantie vervallen alle lessen van de Meerspor- tenvereniging Texel op donderdag 14 en vrijdag 15 februari. De lessen van de afdelingen gymnastiek en jazz (GVT) vervallen van 10 tot 15 februari, tenzij anders is bekend gemaakt tij dens de les. De volgende personen slaagden, naar onlangs bekend werd, voor het type examen van het Scheidegger-instituut dat in december werd gehouden: Mevr. S. van Hattem, Den Burg; Mej. H. van Tatenhove, Oosterend; Mej. I. Heerschap, Oosterend; Mevr. M. Dros, Den Burg; Dhr. P. Stark, Oosterend en Dhr. N. Drijver, Oosterend. De Texelse IJsbond organiseert als de ijstoestand het toelaat een serie van zes wedstrijden van verschil lend kaliber. De ijsbond werd in 1924 opgericht door de ijsclubs Oost, Eierland en Den Burg maar leidde in feite de laatste jaren een min of meer sluimerend bestaan. Door enkele schaatsenthousiasten werden nu ook Oudeschild, De Koog en Den Hoorn benaderd zo dat de bond nu uit zes clubs bestaat. Daarbij is het idee ontstaan om op alle locaties een wedstrijd te organiseren die tezamen het Texelse kampioen schap zullen vormen. Zo staan er on der andere een korte baanwedstrijd, een all roundwedstrijd, een marathon en een afvalrace op het programma. Bij iedere wedstrijd krijgen de deelne mers punten zodat niet bij voorbaat een uitblinker op een bepaald onder deel kampioen wordt. Bovendien mag men de slechtste resultaten van twee wedstrijden laten vervallen zodat ook niet alles verloren is als een slecht re sultaat geboekt wordt of als men een wedstrijd niet mee kan rijden. Er wordt gestreden in drie categorieën: junioren (jongens t/m 16, meisjes t/m 17 jr), dames en heren. Het wedstrijdschema ziet er als volgt uit: Woensdag 12 februari: De Koog, korte baan (140 m.), aanvang 19.00 uur. Donderdag 13 februari: Den Burg, ma rathon, aanvang 18.30 uur. Vrijdag 14 februari: Den Hoorn, afvalrace. Zondag 16 februari: Oosterend of De Cocksdorp 500, 1500 en 3000 meter. Dinsdag 18 februari: Oosterend of De Cocksdorp, korte baan (160 m.) Woensdag 19 februari: Oudeschild, (nog niet bekend). Alle aanvangstijden waren nog niet be kend, maar zullen nog nader gepubli ceerd worden. De inschrijfgelden be dragen per wedstrijd 72,50 voor senio ren en 71,— voor de junioren. Inschrij ving kan vanaf een half uur voor aan vang. Nadere inlichtingen W. v.d. Berg, tel. 02223-243 of M. Visser, tel. 02220-4712. Tijdens de onlangs gehouden vee houderijdag heeft de heer G. de Vries de plannen besproken om in Noordholland één veeverbetering- sorganisatie te krijgen. Voor geheel Noordholland wordt gedacht aan één organisatie met twee steun punten in Opmeer en Purmerend. Tevens zal er dan één K.IrStation komen en wel in Stompetoren. De Texelse verenigingen zullen met de ze verandering hun zelfstandigheid gaan verliezen. Er is reeds een principebesluit geno men over het voorstel van de Provinci ale Bond voor Rundveeverbetering. Het huidige plan zal verder uitgewerkt gaan worden door Wageningse stu denten waarbij de praktische uitvoe ring zal worden behandeld. Het doel van één organisatie in Noordholland is het efficiënter kunnen werken en de komende kostenstijgingen beter het hoofd te kunnen bieden, Bij de uit gangssituatie van 90.000 melkcontrole- koeien kunnen de kosten met 710, tot 714,— per koe verlaagd worden. Bij het normaal doorgaan met het huidige beleid zullen de kosten met nog zeker 30% stijgen, aldus de heer De Vries. Aan de dienstverlening naar de leden toe zal niets worden toegegeven. Wel wordt het werk voor de werknemers anders vanwege de inschakeling van de automatisering. Minder dan in het verleden gaat er gewerkt worden met potlood en papier. De handterminals zullen het werk van de monsternemers en de inseminatoren gaan verlichten. De ingetypte gegevens op de bedrijven kunnen rechtstreeks doorgegeven wor den aan de computers. De aanwezige Texelse melkveehouders konden in gro te meerderheid instemmen met het mede voor hun voorzitters J. P. Her- weijer en H. Tjepkema van het P.B.Rr bestuur genomen principebesluit. Vereniging veehouderijbelangen De superheffing heeft niet die daling aan melkkoeien veroorzaakt die werd verwacht, aldus H. Tjepkema bij de opening van de veehouderijdag. Door toetreding van vier nieuwe leden is het aantal melkkoeien met slechts 60 stuks teruggelopen. Wel wordt er in de toe komst rekening mee gehouden dat het aantal melkkoeien alleen nog maar zal dalen. De korting op het quotum melk is nog niet geheel duidelijk terwijl de melkproduktie per koe nog zal toene men. Er zal door de Texelse melkvee houders in 1986 plm. 71 miljoen be taald moeten gaan worden bij een on gewijzigd beleid. De melkkoeien heb ben de gehele zomer goed kunnen produceren terwijl het deze winter eveneens vrij gemakkelijk gaat. De oorzaak ligt bij het goede ruwvoer dat er gewonnen is. In 1986 worden er geen koeien toegelaten op de West- Friese Flora. De voorzitter vond dit een gemis, omdat er nu een deel re clame voor het Noordhollandse vee wegvalt. Gekeken zal worden naar een alternatief. Gezondheidsdienst Dierenarts Koopman vertelde dat de leverbot bij meerdere runderen en schapen ernstige schade aanbrengt. De tussengastheer van de leverbot, een zoetwaterslak, heeft een ideale zo mer gehad en heeft zich snel en goed kunnen vermeerderen. Bij het opspo- ren van leverbotten bij runderen en schapen kunnen snel maatregelen wor den getroffen door de dierenartsen. Er is een middel dat 2 a 3 weken oude leverbotten kan doden. Het middel is echter niet toegelaten bij melkgevende dieren. De ophaaldienst van dode die ren voor secties verloopt redelijk. Voor de Texelse veehouders kunnen dieren voor onderzoek ingeleverd worden te Schagen. Texelse K.l. vereniging De heer Herweijer vertelde als voorzit ter van de Texelse K.l. vereniging dat het een grote vraag was of het R.I.Sr computer in Arnhem per 1 januari 1987 geheel operationeel is. In deze computer komen alle gegevens van al le geregistreerde koeien in Nederland. Wanneer de plannen doorgaan komt er in Lelystad een permanent gebouw waarin het N.R.S. koeien kan laten showen. Op het Texelse K.l. station staan geen stieren meer. Wat er precies met het gebouw zal gaan gebeuren is nog niet duidelijk. Dit hangt af van de komende ontwikkelingen. De verwachting is vol gens Herweijer dat wanneer de Fries- Hollandse K.l. vereniging in Nederland in 1986 geen topper bij zijn ingezette stieren heeft deze K.l. binnen drie jaar van het toneel zal zijn verdwenen. Financiën De Texelse K.l. vereniging heeft met een verlies gedraaid zoals dat in 1985 was begroot. Het bedrag voor de eerste inseminatie werd vastgesteld op 735,—. Met het fuseren van deze vere niging zal er een modus gevonden gaan worden voor de opheffing en het entreegeld in een andere vereniging op het vasteland. De financiële positie is verder tot heden gunstig. In de Vereniging voor Veehouderijbe langen werd de heer G. Th. Witte met algemene stemmen herkozen. Bij de K.l. werd in het bestuur herkozen de heer J.M.J. Rutten. Fokveedag De besturen van de Vereniging voor Veehouderijbelangen en de K.l. heb ben overleg gehad met de dorpscom missie uit Den Hoorn over de organi satie van een agrarische dag. Er werd besloten om de fokveedag van Texel op 31 juli 1986 in Den Hoorn te hou- deen. Voor opgave van dieren krijgen de leden te zijner tijd bericht. De deelnemers aan de reis naar Geor gië (Van maandag 28 april tot zaterdag 10 mei a.s.) komen zaterdagmiddag a.s. bijeen in de Kompas-school aan de Beatrixlaan in Den Burg. Onder meer door een vertegenwoordiger van het reisbureau zullen bijzonderheden over de reis bekend worden gemaakt en zal antwoord worden gegeven op vragen die de mensen nog hebben. Ook is het de bedoeling een film te draaien. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Het ziet er naar uit dat ongeveer 24 personen aan de reis zullen deelne men. Omdat er enkele annuleringen zijn, kan nog een beperkt aantal nieu we reizigers worden ingeschreven. Wie interesse heeft wordt verzocht daarvan spoedig kennis te geven via telefoon 02228-266. In 1983, 1984 en 1985 is door de Soci ale Dienst de loonwaarde van verzilver de vakantiebonnen verrekend met uit keringen op grond van de Wet Werk loosheidsvoorziening (WWV). Ten gevolge van een gerechtélijke uit spraak dient deze verekening ongedaan te worden gemaakt en zullen de ten onrechte onthouden uitkeringen wor den herberekend en alsnog worden uitbetaald. De Sociale dienst heeft al zoveel mogelijk de betrokken uitke ringsgerechtigden opgespoord en deze inmiddels allen persoonlijk bericht gestuurd. Mogelijk zijn daarbij mensen vergeten die niet zijn aangschreven en waarvan wél bonnen verrekend zijn. Deze mensen worden verzocht zich zo spoedig mogelijk te melden bij de So ciale Dienst zodat op korte termijn be gonnen kan worden met de admi nistratieve afhandeling van de terugbe talingen. De Sociale Dienst is telefo nisch bereikbaar tussen 8.30 en 17.00 uur op tel.nr. 02220-3041. Burgemeester en wethouders hebben de volgende personen en/of instanties een bouwvergunning verleend: Drijver Bouw b.v., Schilderend 102, Den Burg voor het gedeeltelijk vergro ten van een kantoorpand; Stichting Overdekte Manege Texel, Harkebuurt 5, Oosterend voor het plaatsen van een overdekte manege aan Akenbuurt 20, Den Burg; D. Alderlieste, Schilde rend 142, Den Burg voor het plaatsen van een garage/berging; Texel Air b.v.. Postweg 122, De Cocksdorp voor het plaatsen van een hangar met dienstruimten; B. Vlaming, Mul derstraat 12, Oosterend voor het plaat sen van een garage; J.J. Bakker, Randweg 3, De Koog voor het gedeel telijk vergroten van een wasruimte; C. Kostman, Turfstraat 49, Hilversum voor het gedeeltelik vergroten van een zo merhuis op Californiëweg 165, De Koog; C.J. Vinke, Witte Kruislaaan 28, Den Burg voor het plaatsen van een ^schoorsteen; Waterschap Texel, Vismarkt 7, Den Burg voor het gedeel telijk veranderen van een schoorsteen aan Redoute 21, Oudeschild; mevr. E.D. Kuyper-Reuvers, Kogerstraat 95, Den Burg voor het plaatsen van een toiletgroep aan Kikkertstraat 30, De Cocksdorp; J. Daalder, Kikkertstraat 17, De Cocksdorp voor het veranderen van een woonhuis aan Joan Hodshon- straat 11, De Cocksdorp; N. Dankers, Kogerweg 145, Den Burg voo^het ge deeltelijk veranderen van een voorge vel; J. Koorn, Wilhelminalaan 56, Den Burg voor het bouwen van 10 woon huizen in ,,De Mars", Den Burg; VEM Elektrotechniek, Spinbaan 16, Den Burg voor het plaatsen van een bedrijfscomplex. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5