SCHAP# BrOgemam en Muider in voorwedstrijden NK turnen Veel spanning bij bowling kampioenschap Schaatswedstrijden RSG iederlaag voor jongste meisjesploeg GVT Grote opkomst van schaatsjeugd Den Burg Rianne Vonk de beste ailroundschaatster Lange partijen in schaakcompetitie Jaarvergadering ZDH verliep gladjes Hooïjberg op weg naar de top PAGINA 10 TEXELSE COURANT DINSDAG 25 FEBRUARI IJ Een nieuwe koudegolf zorgde voor het derde ijsrijke weekend in successie. Er werd op het eiland dus weer volop geschaatst, waar van hier de verslagen volgen. IJsclub Oost: koppelwedstrijd De door IJsclub Oost voor de jeugd van de basisschool geplande schaats wedstrijden konden zaterdag door de harde wind en hevige sneeuwval niet doorgaan. Deze wedstrijden zijn nu uitgesteld (oorspronkelijk naar woens dagmiddag maar de Elfstedentocht kan hierin wijziging brengen). Zondagmid dag werd een koppelwedstrijd gehou den. Hier schreven tien senioren en tien junioren voor in. De koppels wer den gevormd door loting: één senior met één junior, waardoor ook de junio ren in de voorste gelederen konden meestrijden. Onder ideale weers omstandigheden werd om drie uur voor voorzitter Kalis het startsein ge geven voor een wedstrijd van 45 minu ten. Mede door het mooie winterweer was menig schaatsliefhebber naar de schaatsbaan bij het Wagejot gekomen zodat de rijders over belangstelling van het publiek niet te klagen hadden. De snelste koppels gaven elkaar weinig toe. Na drie kwartier kwamen de ron- dentellers tot de volgende uitslag: 1. Martin Vlaming/Norbert Smit 87 ronden; 2. Jan Jacob de Jong/Stefan Boogaard 86 ronden; 3. Rianne Vonk/Edgar Boot 85 ronden; André v.d. Berg/Matthias Smit 85 ronden. De uitslag van het junioren clubkampi oenschap van de Ooster ijsclub is: Meisjes: 1. Marijke Eelman, 2. Yldez Kampstra, 3. Jannegren Makelaar, 4. Esther Klippel. Jongens: 1. Jan Eelman, 2. Stefan Bousma, 3. Richard Bousma, 4. Jan Kuyper. De Cocksdorp: kampioenschap Eierland Zaterdag werd het polderkampioen schap wegens de vele sneeuwval uit gesteld en verschoven naar zondag. Er verschenen tien deelnemers aan de start, waaronder enkele veertigers". De baan was mooi, wat resulteerde in de volgende uitslagen. 500 mtr.: 1. Ard Schraag 52.1 sec.; 2. Peter Stolk 56.5; 3. Nico Boon 57.7 100 mtr.: 1. Ard Schraag 1.50.4 min.; 2. Peter Stolk 1.58.1; 3. Nico Boon 2.02. Totaaluitslag 1. Ard Schraag 1.09.01 (kampioen); 2. Peter Stolk 1.15.55; 3. Nico Boon 1.18.7 IJsclub Den Burg: hindernis-eftafette De hindernis-estafette trok donderdag avond weinig belangstelling: 16 deelne mers (4 koppels). Zij werden hiervoor door de ijsclub met taarten en Texelse worsten beloond. Uitslag: 1. koppel Niels Vinke, 2. kop pel Jeroen Takes, 3. koppel Richard Bousma, 4. koppel Inge Heethuis. IJsclub Den Burg: Lange baan kampioenschap Ondanks de schitterende weersomstan digheden ook hierbij geen grote op komst: 13 rijdens namen zondagoch tend deel aan de iangebaan wedstrij den voor heren van 16 jaar en ouder. De geleverde prestaties waren echter goed. Sico Dob won twee van de drie afstanden. André v.d. Berg won éénmaal. Uitslag: (resp. 2 ronden, 6 ronden, 12 ronden en totaal): 1. Sico Dob 45.88, 2.26.87, 5.07.65, 146.11; 2. André v.d. Berg 47.16, 2.24.57, 5.11.42, 147.82; 3. Jan Jacob de Jong, totaal 148.82; 4. Bas Vaars, totaal 151.28. Naast bekers voor de eerst vijf ontvin gen alle deelnemers een herinneringsvaantje. Onder waarlijk schitterende weer somstandigheden en op een prima ge prepareerde baan werden vrijdag de RSG-schoolwedstrijden verreden op de ijsbaan van Den Burg. Vele honderden scholieren moesten het opnemen te gen hun klasgenoten en in de finales tegen de best geplaatsten van de an dere klassen. Alle deelnemers konden zich meten op de korte baan, 60 meter, en de lange baan. Door een strakke organisatie van de gymnastiekleraren en de enthousi aste hulp van vele docenten, werden de wedstrijden precies volgens schema verreden. Er waren vele schitterende en enerverende ritten. Wat bv. te den ken van Albert Jo Kortenhoeven die in de finale van de lange baanwedstrijd een straat-lengte" voorsprong had op de rest van het peloton en tien meter voor de finish ten val kwam. Al krui pende kwam hij tot een vierde plaats. Een aparte vermelding waard. De prij zen, medailles, zullen binnenkort op school worden uitgereikt. Uitslagen: Korte baan: Brugklassen: Jongens: 1. Stefan Bousma, 2. Henk Broekman, 3. Ingmar Zuthpen. Meisjes: 1. Katja de Boer, 2. Saskia Koopman, 3. Dorothea Brouwer. Tweede klassen: Jongens: 1. Frank Plaatsman, 2. Eek- hart Boot. Meissjes: 1. Diana Ooyevaar, 2. An drea Keyzer. Derde klassen: Jongens: 1. Pieter Jan Boekei, 2. Ar jen Rienks. Meisjes: 1. Ingrid van Lubek, 2. Anne- mieke Plug. Vierde klassen: Jongens: 1. Rob de Vey, 2. Erwin Ko ning, 3. Nanco Eelman. Meisjes: 1. Magda de Boer, 2. Anne Margreet van Putten, 3. Ellis van Egmond. Vijfde klassen: Jongens: 1. Simon Lap, 2. Erik van Bruggen, 3. Gauke van Lingen. Meisjes: 1. Marit de Porto, 2. Miriam Raven, 3. Geri Wuis. Zesde klassen: Jongens: 1. Maarten Hengst, 2. Jan Hein Studulski, 3. Gerrit Koorn. Meisjes: 1. Sheila Keyzer, 2. Marieke van de Hoek, 3. Angelique Vaars. Lange baan: Brugklassen: Jongens: 1. Stefan Bousma, 2. Henk Broekman, 3. Lorendz Boom. Meisjes: 1. Katja de Boer, 2. Hennieta Mulder, 3. Saskia Koopman. Tweede klassen: Jongens: 1. René Jager, 2. Joris Jan sen, 3. Stephan Boogaard. Meisjes: 1. Jolanda Maat, 2. Marion Slaman, 3. Andrea Keyzer. Derde klassen: Jongens: 1. Joost van Heerwaarden, 2 en 3. Yvo de Porto en Arjen Rienks. Meisjes: 1. Ingrid van Lubek, 2. Anne- mieke Plug, 3. Martina Jimmink. Vierde klassen: Jongens: 1. Rob de Vey, 2. Erwin Ko ning, 3. Biem Troost. Meisjes: 1. Magda de Boer, 2. Jesca Mooien, 3. Anne Margreet van Putten. Vijfde, zesde klassen en leraren: Jongens: 1. Maarten Hengst, 2. Popke van Bruggen, 3. Herm van der Beek. Meisjes: 1. Marieke v.d. Hoek, 2. An gelique Vaars, 3. Corinne Krijnen. Het sterke jonge team van meisjes van GVT dat tot nu toe alleen van OKK uit Den Helder had verloren kon afgelopen zondag de tweede nederlaag incasseren. Op bezoek was het ditmaal DOS uit Den Oe ver die deze dag een prima staaltje van turnen liet zien. De zeven DOS-meisjes die allen „klasse stof" beheersten (topsport) dwon gen bij de aanwezige GVT-ers be wondering af voor vooral hun tech nische kunnen. Wat zij lieten zien was bijna perfect. Soms te weinig onderdelen in een oefening, maar wel oefeningen van een bijzonder gehalte. Het was voor het aanwezige publiek dan ook zeer aangenaam om deze wedstrijd te aanschouwen. De GVT-turnsters lieten zich echter niet uit het veld slaan en kregen de opdracht mee om de achterstand zo beperkt mogelijk te houden. Helaas verloor GVT op ieder toestel heel re gelmatig bijna 2,5 punten zodat de eindstand 146,70 voor DOS tegen 137,40 voor GVT vaststond. Individueel bezien won Suzanne Kik kert verrassend van de overige GVT- turnsters. Marijke Eelman kon na haar eerste optreden in de GVT-ploeg tevre den terugkijken op de wedstrijd. Op alle toestellen met uitzondering van de brug ongelijk, kon zij de andere turnsters van GVT met gemak bijhou den. Op paardsprong wist zij zelfs het hoogste te scoren van allemaal. Anne ke Veltkamp draaide ook voor het eerst mee, als reserve. Tijdens de wedstrijd bleek dat zij nog heel wat tekort komt. De oefeningen lopen nog niet, kunnen gestyleerder worden uitgevoerd en missen een eigen karakter. In verband met de kringwedstrijden B zal Anneke vooral tijdens de trainingen die nog ko men, moeten gaan werken aan het draaien van hele oefeningen inplaats van onderdelen. Martine Brügemann, Hennieta Mulder, Linda Moor en Ingrid Brouwer draaiden allen hun oefeningen zonder bijzondere voorvallen, en kun nen terugzien op een goede wedstrijd. Onder ideale weersomstandigheden hield IJsclub Den Burg op woensdag middag 19 februari jeugdwedstrijden. Liefst 66 kinderen schaatsten mee. De uitslagen: 6-7 jaar: 1. Frouwke Arendsen, 2. Freek-Jan Buisman, 3. Erik-Sander Buitenweg. 8-9 jaar: 1. Jeroen Wijdogen, 2. Moni que de Ridder, 3. Dennis Schouwstra. 10-11 jaar: 1. Stephan Kikkert, 2. Ri chard Bousma, 3. Paul Hin. Uitslagen kampioenschappen oudere jeugd (12 tot en met 15 jaar): Jongens: 1. Stephan Bousma, 2. Henk Broekman, 3. Iwan de Waard, 4. Jeroen Takes. Meisjes: 1. Ingrid van Lubek, 2. Jolan da Maat, 3. Annemiek Plug, 4. Nancy Eelman. De voorsprong die Nel Bruining had opgebouwd in het klassement van het Texels allroundkampioenschap schaat sen, bleek toch minder comfortabel dan verwacht. Door de laatste twee wedstrijden voor het kampioenschap op haar naam te schrijven, kwam Ri anne Vonk op een zelfde puntentotaal als Nel. Het reglement zegt in dat ge val dat degene, die in de laatste wedstrijd het hoogst eindigde tot win naar wordt uitgeroepen. Rianne Vonk dus kampioen en Nel Bruining eervol tweede. Bij het Texels kampioenschap korte baan vochten André van der Berg en Martin Koorn zulke verbeten duels uit dat nauwelijks was te bepa len wie van de twee de snelste was. Uiteindelijk bleek André toch met een schaatspunt verschil als tweede te zijn geëindigd en niet als derde, zoals in de vorige krant werd vermeld. De meeste partijen die maandaga vond in De Lindeboom tijdens de interne competitie van schaakclub En Passant werden gespeeld wer den pas na langdurige strijd en een groot aantal zetten beslist. A. Terpstra en J. Dros speelden zelfs door tot de laatste pion alvorens het punt te delen. Dros waagde in de opening weer eens te veel en keek na een twintigtal zetten tegen een verloren stelling aan. Via een listige verdediging bereikte hij tot teleurstelling van Terpstra nog juist Spanning en concentratie in de finale van de Texelse bowlingkampioenschappen. A.C. Bakker stond na een eigenzinnig gespeelde opening van Frans Eijgen- raam met de rug tegen de muur. Er volgde een eindeloos gemanoeuvreer, waarbij Eijgenraam eerst langzaam zijn voordeel liet wegglippen en zich ver volgens in de problemen werkte, die niet meer op te lossen waren. Ook in de partij tussen Ferry van Tatenhoven en Thijs Witte werden heel wat zetjes gedaan. De kansen wisselden voortdu rend in een gevecht tussen lopers en torens. Uiteindelijk was het Witte die de laatste en beslissende klap mocht uitdelen. De resultaten van Paul Eel man zijn de laatste tijd niet al te best. Toch speelt hij een zeer aantrekkelijk soort schaak, waarbij de meest ge compliceerde stellingen op het bord komen en alleen daarom al zou hij wat hoger op de ranglijst moeten staan. Maar maandagavond ging het tegen Wim Hoekman opnieuw mis. Met aanvankelijk drie pionnen voor Hoekman en een paard voor Eelman gingen de heren het eindspel in. Hoek man gebruikte zijn sterke torens om hier en daar nog een pionnetje te ver schalken waarna hij op beide vleugels met zijn vrijpionnen begon te rennen. Het ongelukkige paard van Eelman kon dat allemaal niet belopen. Otto van Loo hield in eerste instantie redelijk stand tegen Klaas Bruining, maar kwam er te laat achter dat Brui ning zijn dame aan het insluiten was. Er leek geen ontsnapping meer moge lijk. Nadat Wim Albers van de bij En Passant teruggekeerde H. Kok een kwaliteit had gewonnen haalde hij zon der veel moeite de winst binnen. Met grote voorzichtigheid zette Gerard Zoe telief zijn partij op tegen Rinus Vittali, die echter uiterst scherp op de partij- opzet van zijn tegenstander reageerde. Er ontstond een wat rommelige stel ling waarin het evenwicht abrupt werd verbroken toen Zoetelief wat al te gre tig een pionnetje kaapte. Via een tus- senschaakje haalde Vittali er een paard voor terug. Zaterdag speelt het bondsteam van En Passant een wedstrijd tegen Heerhu- gowaard. Het team bestaat uit Eel man, Zoetelief, Vittali, Terpstra, Van Tatenhoven, Rommets, Bakker en Dros. De match wordt gespeeld in De Lindeboom en begint om één uur. Uitslagen: A. Terpstra-J. Dros 1/2 14 A.C. Bakker-F. Eijgenraam 1—0 G. Zoetelief-R. Vittali 0—1 P. Eelman-W. Hoekman 0—1 F. van Tatenhoven-M. Witte 0—1 K. Bruining-O. van Loo 1—0 H. Kok-W. Albers 0-1 Voor de tiende achtereenvolgende keer werden het afgelopen week end de Texelse bowlingkampioen schappen gehouden in bowling De Koogel. Er werd door 48 deelne mers in twee klassen t.w. A/B en C/D gestreden om de titel. De bowlingbond Texel kan met tevre denheid terugkijken op het kampioen schap, waarbij zowel deelnemers als toeschouwers hebben kunnen genieten van een sportieve en spannende strijd. Opvallend detail is dat in de C/D klas se niemand een game van 200 of ho ger heeft gegooid. In de A/B klasse werden zeventien 200-games voorge schoteld, waarin Rob en Dennis Beumkes een groot aandeel hadden. Rob Beumkes gooide in zijn singleserie over zes games maar liefst drie games boven de 200-grens, met games van 233, 254 en 200. Dennis Beumkes bowlde een game van 246 bijeen. Gré Penha gooide in de doubles over drie games ook tweemaal boven die 200-grens: twee games van 205. In de C/D klasse streden twaalf dames en tien heren over vijf singlegames en drie double games om de zes finale plaatsen en de A/B klasse deden elf dames en vijftien heren hun uiterste best om na zes singlegames en drie double games hun finaleplaats te bemachtigen. Uitslag single C/D dames: 1. Corry Zijm 732, 2. Libberdien Witte 696, 3. Diny Nicolassen 661, 4. Maaike Lobato 659, 5. Yvonne Eelman 659, 6. Wil Ro vers/Marjan van Schaik 619. C/D heren: 1. Harry van Splunter 839, 2. Hans Lasthuizen 808, 3. Bram de Ridder 764, 4. John van Schaik 750, 5. André Verseput 742, 6. Theo Zuide- wind 683. Uitslag doubles: 1. Bram de Rid der/ Harry van Splunter 906, 2. Libber dien Witte/ Maaike Lobato 867, 3. Therees Veldman/Yvonne Eelman 782. Hoogste game dames Diny Nicolassen 188 en heren Harry van Slunter 198. Uitslag A/B klasse single dames: 1. De redelijk bezochte jaarvergadering van ZDH bracht weinig opwindende momenten. Het financieel verslag van de penningmeester kreeg ieders goed keuring. De bestuursverkiezing verliep probleemloos. Ruud Bakker werd als voorzitter voor een nieuwe periode in het bestuur herkozen. Arie Kikkert en Jan Commandeur werden opgevolgd door Ton Arnout en Joop Groeskamp. De vergadering besloot tot een kleine contributieverhoging na een bevriezing van een aantal jaren. Als het bestuur dit jaar weer kan rekenen op de hulp van alle leden bij het opzetten van de zomeractiviteiten, kan het bij deze ver hoging blijven. Een flink gedeelte van de vergadertijd werd ingenomen door een discussie over prestatie/recreatie voetbal en sponsoring. Een discussie waar men nog niet helemaal uitkwam. In ieder geval moeten er meer leden komen om met hetzelfde aantal teams aan de competitie deel te kunnen ne men. De zaalvoetbalcommissie blijkt in zijn nieuwe opzet goed te functione ren. Er zal voor de jeugd extra zaaltrai ning komen. Het aantal mensen dat in de winter de trainingen bezoekt is erg klein en men vraagt zich af of het wel reeël is om mensen te vragen voor de zomeractiviteiten, terwijl de trainingen, die mede door deze financiële actie mogelijk worden gemaakt, zo slecht worden bezocht. Met een oproep aan de leden om zich het komende jaar opnieuw in te zetten voor de vereni ging sloot de voorzitter de vergadering. Anneriet Keijzer 1077, 2. Gré Penha 1065, 3. Gerry Verseput 981, 4. Loes Zutphen 967, 5. Corry van der Slikke 959, 6. Mieke Flens 931. A/B heren: 1. Rob Beumkes 1160, 2. Peter Veldman 1073, 3. Joop van Hove 1069, 4. Kees Keijzer 1051, 5. Jitze de Ridder 1035, 6. Rudy Mattner 1031. Uitslag doubles: 1. Gré Penha/Joop van Hove 1116, 2. Rob Beumkes/Rudy Mattner 1069, 3. Kees Keijzer/Peter Veldman 1031. Hoogste game dames Loes Zutphen 214 en heren Rob Beumkes 254. In de C/D klasse streden zes dames en heren over vijf games om de eer en de titel, waarbij weliswaar geen hoge scores zijn te vermelden, maar waar de strijd volkomen open was. Uitslag C/D finale dames: 1. Libber dien Witte 1908, 2. Corry Zijm 1857, 3. Diny Nicolassen 1827, 4. Maaike Loba to 1786, 5. Yvonne Eelman 1711, 6, Rovers 1694. C/D finale heren: 1. Hans Lasthuizei 2123, 2. Bram de Ridder 2106, 3. Jo van Schaik 2052, 4. Harry van Splui ter 1972, 5. Andre Verseput 1860, 6, Theo Zuidewind 1790. Voor de finaleplaatsen in de A/B kl< se waren vooral de namen van de cracks al voorzichtig over de lippen komen. Voorzichtig want de strikes spares moeten eerst gebowld zijn voordat de zekerheid er is. Uitslag A/B finale dames: 1. Gré Pe ha 2729, 2. Anneriet Keijzer 2623, 3 Loes Zutphen 2616, 4. Mieke Flens 2391, 5. Gerry Verseput 2367, 6. Ha neke Veldman 2319. A/B finale heren: 1. Rob Beumkes 2741, 2. Peter Veldman 2726, 3. Kef Keijzer 2710, 4. Dennis Beumkes 26 5. Joop van Hove 2643, 6. Klaas Ve man 2598. De bowlingbond Texel kan met een gerust hart zeggen dat de kampioer 1986 de sterkste zijn na een prachtii bowling weekend en dat zij een spc tieve en spannende strijd te zien he ben gegeven. Tijdens de provinciale kampioen schappen turnen voor jongens be haalden de aanwezige Texelse tur ners weer uitstekende resultaten. In de sporthal 't Bon in Opmeer werden alle kampioenschappen op provinciaal niveau voor jongens A en B gehouden. In de B-klasse be haalde Emile Keyser een ver dienstelijke zevende plaats en Karei Dijker bij de jeugdturners (tot 16 jaar) een vijftiende plaats. De mooiste resultaten werden echter behaald bij de jongens A (tot 12 jaar), waar Joost Brügemann een zesde plaats haalde en Mark Jan Mulder een vierde plaats. Met dit resultaat plaatsten deze twee laatste jongens zich voor de voor wedstrijden om het Nederlands kampioenschap jongens tot 12 jaar. De trainer, Nico Stoter, had afgelopen zaterdag zijn handen vol om overal op tijd bij te zijn. Tegelijkertijd turnen zo wel jongens A als jongens B in dezelf de sporthal om hun provinciaal kampi oenschap. Voor GVT waren Emile Key ser geplaatst in de B en Mark Jan Mulder in de A. Emile turnde deze morgen grandioos. Afgelopen vrijdag toonde J. Hooijberg dat hij de inzinking die hij aan het be gin van de competitie had, te boven is. Door zijn overwinning op Klaas Burger klom Hooijberg op naar de vierde plaats. A. Sijtsma bond deze keer de jeugdige M. Riemens aan de zegekar, deze verdedigde zich goed, maar toen Sijtsma een damzet uit kon voeren, was het pleit beslecht. Rob bert Eldering praatte veel, maar damde goed. Niels Kalis werd daar de dupe van. Het altijd boeiende duel tussen M. Vittali en J. Kuiter kende deze keer een vroegtijdige beslissing; Vittali kon dam halen en dat redde Kuiter niet, omdat de achterste rij van Vittali nog helemaal bezet was. C. Vinke en KI. Bakker hadden een boeiende, lange partij, het duurde tot middernacht eer tot remise werd besloten. J. de Wolf toonde in zijn partij tgen Th. Hin dat hij de vorm nog steeds loopt te zoeken. Hin kon daarvan profiteren. Twee schijven stond H. van de Wetering voor, toen J. Everwijn dam haalde. Daarna be haalde Van de Wetering een meerder- Op alle toestellen werden door hem prima oefeningen gedraaid. Als Emi deze lijn wil voortzetten dan zijn er volgend jaar misschien wel medaille te verdienen. Joost en Mark Jan dr den tegelijkertijd ook hun wedstrijd Op het eerste toestel ging het nog helemaal naar wens. De arabier-salt op het einde van de langemat ofen kon bij beide jongens nog niet tot stand uitgevoerd worden. Hierdoor kwamen zij al direct in het begin o| achterstand ten opzichte van de ret van de deelnemers. De ringen gingi weer goed, maar de kastsprong wa echt minder dan normaal. Dit was delijk ook aan de cijfers te zien. De brugoefeningen gingen ook vrij goe Helaas kregen de jongens hier niet verdiende punten voor. Aan het rek toonden Joost en Mark Jan aan to de besten van de provincie te beho ren. Met ieder een heel eigen stijl turnden beide jongens twee prachti oefeningen. Met hun respectievelijke zesde en de plaats zijn Joost en Mark Jan g plaatst voor de voorwedstrijden die 12 april gehouden zullen worden. L het de jongens om bij de eerste tie eindigen, dan pas mogen zij op de nale van het Nederlands kampioen schap verschijnen. Karei Dijker eindigde bij de jeugdtul ners verdienstelijk in de middenmo op een vijftiende plaats. Ook Karei turnde een goede wedstrijd waarbi vooral het behaalde cijfer voor paa voltige bewondering afdwingt. Met een 6.30 was hij die dag vijfde op moeilijkste turntoestel. heidseindspel, dat theoretisch gewlf nen was. Everwijn wist toch nog el benauwde remise uit het vuur te s pen. W. Timmer bespeelde de ling van J. van Heerwaarden erg s En ook het daaropvolgende eindsp bleek gewonnen voor Timmer. G, moet je ook nog lang niet afschrijfi' dat ondervond J. Hin afgelopen vr dag. Dros pakte schijfwinst, dit bl<s ook partijwinst te zijn. Aanstaande dag wordt er gespeeld in het jeugt huis, aanvang 19.45 uur. Uitslagen: J.Kuiter-M. Vittali J. Hooijberg-KI. Burger W. Timmer-J. van Heërwaarden C. Vinke-KI. Bakker J. de Wolf-Th. Hin G. Dros-J. Hin J. Everwijn-H. v.d. Wetering A. Sijtsma-M. Riemens R. Eldering-N. Kalis

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 10