Iberische editie van a/ve marathon De Waal NEEUWBUIEN TEISTERDEN LOPERS Bowling trio team in Lelystad 205 ■M 't Buiten het dorp zouden de deelnemers het nog vee! zwaarder te verduren krijgen. veteraan, de in Texelse loopkringen be kende Julianadorper Eduard van der Heide, die een tijd liep van 1.19.45. Nico Ridder uit Den Helder eindigde als tweede op ruime achterstand (1.26.21), op de voet gevolgd door Piet Schuy! uit De Koog (1.26.52). Schuyl ging ongeveer hand in hand over de finish met de snelste dame in het ge zelschap, Irene Wenzel van atletiekve reniging Hellas uit Den Haag. Zij liet 1.26.51 noteren. Op zeven minuten werd zij gevolgd door Anneliers Beyer (1.33.05) en op bijna twintig minuten door Mareille Teulen (1.46.06). Coby Bakelaar bezette als beste Texelse de vijfde plaats met 1.48.26. Dat wat be treft de „echte" wedstrijd, de halve marathon dus, in de categoriën die on der auspiciën van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie (KNAU) zijn gelopen. Verder was er nog de catego rie „trimmers". Jan Zijm uit Den Burg finishte als eerste bij de heren (1.25.13), Wim Timmer uit Oosterend bij de veteranen (1.27.19) en Lucia van den Burg uit Leidschendam bij de da mes (1.50.05). Daarnaast werd in ver schillende categorieën gelopen over 14, 7 en 4,5 kilometer, zie uitslagen aan het eind van dit artikel. Blote voeten Druppelsgewijs kwamen de deelnemers De Waal voor de laatste maal binnen, om snel de warmte van dorpshuis De Wielewaal op te zoeken. Slechts wei nigen hadden de strijd voortijdig moe ten staken omdat zij door de kou wa ren bevangen. En ook aan de finish hoefde slechts een enkele loper zich eerst naar de EHBO-post te begeven met lichte bevriezingsverschijnselen. Ook ultra lange afstandsspecialist Jan Knippenberg niet, die blootsvoets in zijn schoenen liep en onder weg ook zijn windjack maar had uitgetrokken zodat hij de race in een kort mouwig wielershirt voltooide. „Dat is een ge woonte van me., Niks geen last ge had, van lopen blijf je goed warm", verklaarde de in de top tien eindigende Knippenberg. Wie wèl last had van zeer koude handen was rolstoelatleet Arco de Graaf uit Den Burg. Drie ver schillende soorten handschoenen ble ken niet geschikt om grip te krijgen op zijn wielen, zodat hij zich uiteindelijk maar met blote handen voortbewoog. Een krachtsinspanning die nog werd wedstrijdkalender van halve marathons weinig ruimte biedt. Het aantal deelne mers was hem geweldig meegevallen, 142 tegen 168 vorig jaar. Daarbij flink wat deelnemers van de overkant, waaronder 30 uit Delft, 10 uit Den Haag en 10 uit Den Helder. Het verste weg kwam atleet Jan Droog uit het Gelderse Ruurlo. Al deze deelnemers ontvingen voor hun prestatie een stan daardje, „bij het inschrijfgeld inbegre pen". Voor een groot aantal andere, vaak kwaliteitsvolle prijzen zorgden de Rabobank, ABN, Sportshop Texel en' Fia Witte en diverse sponsors in en rond De waal. De organisatie was in handen van dorpshuis De Wielewaal in samenwerking met de atletiekvereniging. Uitslagen 21 kilometer heren (KNAU-loop): 1. Frans Forrer (Den Helder) 1.15.13; 2. Hans Vrolijk (Den Haag) 1.15.16; 3. Minne Goënga (Den Hoorn) 1.17.08; 4. Henk Klous (Egmond) 1.17.29; 5. Ron Daalder (Oosterend) 1.18.37. 21 km. veteranen (KNAU-loop): 1. Eduard van der Heide (Julianadorp) 1.19.45; 2. Nico Ridder (Den Helder) 1.26.21; 3. Piet Schuyl (de Koog) 1.26.52. 21 km. dames (KNAU-loop): 1, Inre- ne Wenzel (Den Haag) 1.26.51; 2. An- Het heren trio leaque team van Bow ling De Koogel speelde deze week in Lelystad. De Texelaars staan op de ze vende plaats en de nummers 9 en 10 degraderen. Het is dus zaak om, met nog één wedstrijd te gaan, deze plaats vast te houden om in de eerste klasse te blijven spelen en misschien volgend jaar met een betere trainingsmethode een gooi naar de titel te doen en dan in de landelijke hoofdklasse te komen. In Leleystad wisten ze de zevende plaats te behouden. De eerste twee games waren tegen Flevo uit Harde- wijk; hier werd met 0—3 verloren on danks een game van 207 voor Rob Beumkes. De derde en vierde game te gen Repro van Zijl gingen beter, met mooie games van Kees Keijzer (218), Peter Veldman (180) en Rob Beumkes (205). Het werd 3 0 voor De Koogel. De laatste wedstrijd was tegen num mer 10 van de ranglijst, namelijk Pur- merend. Rob Beumkes gooide in deze wedstrijd zeer wisselvallig en er werd met 0 3 verloren. De totale dagge middeldes over zes games waren: Kees Keijzer 166, Peter Veldman 173 en Rob Beumkes 175. Komend weekend wor den in bowling De Koogel de jaarlijkse Texelse kampioenschappen gehouden, de finales zijn van 17.00 tot 21.00 uur. Iedereen die belangstelling voor de bowlingsport heeft is welkom. Uitslagen 18 februari Mannen: Paal 9-DA 2-0 A.H.-Timmers Bakkerij 0-2 Auto.centr.-Eelman Seg. 1-1 Visser Bouw-Wolhuis 1-1 D.G.M.-Paal 28 1-1 Expert-Molenkoog 0-2 Kobeko-V. Wijngaarden 1 2-0 Versluis-Dros Magazijn 2-0 Teso-R.W.S. 1-1 Vrouwen: Goënga-Leydekkers 1-1 Vinke-TX 40 2-0 Durper D.-7 Provinciën 2-0 Nokanto-Gr. Slock 0-2 Mantje-Westerlaken 2-0 Gyvo-Smash 3 2-0 Samen Een-AH 2-0 Antiekhuisje-Hema 0-2 Haarstudio-Hannibal 2-0 Muppets-Loodsmanswelv. 2-0 Déja-Vu-N.C.M. 2-0 Vinke-A&O 2000 2-0 Luid aangemoedigd legt Texels eerste rolstoelatleet Arco de Graaf de laatste hellende en gladde meters naar de verlossende eindstreep af. Met blote handen een ijskoud karwei. PAGINA 11 nelies Beyer 1.33.05; 3. Mareille Teulen 1.46.06; 4. Coby Bakelaar (Den Burg) 1.48.26. 21 km. heren (trimloop): 1. Jan Zijm (Den Burg) 1.25.13; 2. Ralf Grabowski (Den Hoorn) 1.27.42; 3. Eef Zuiker (St. Maarten) 1.29.57; 4. Gert Pansier (Den Burg) 1.29.58; 5. Eduard Dijker (Den Burg) 1.30.15. 21 km. veteranen (trimloop): 1, Wim Timmer (Oosterend) 1.27.19; 2. Piet Bakelaar (Den Burg) 1.27.48; 3. Gijs Jansen (Den Burg) 1.27.48. 21 km. dames (trimploop): 1. Lucia van der Berg (Leidschendam) 1.50.05; 2. Joke van der Geest (Delft) 1.52.01; 3. Ineke van Roermond 2.05.01. 14 km. trimmers alle categorieën: 1-Leo Hofland 1.02.30; 2. Alfred Gaas beek 1.03.47; 3. Dirk Vinke (Den Burg) 1.05.24; 5. Henk Troost (Den Burg) 1.14.55. 7 km. dames (KNAU-loop): 1. Jetty van der Heide (Julianadorp) 33.36; 2. Joke Ridder (Den Helder) 37.12. 7 km. herèn (trimloop): 1. Ronald van de Wetering (Den Burg) 28.26; 2. Zumbrink 30.16; 3. Jan Wellerdieck 30.16; Willem Daman (Den Burg) 30.39; 5. Mike Nolting 30.39. Rolstoe ler: Arco de Graaf (Den Burg) 52.04. 7 km. dames (trimloop): 1, Corrie Witte (Den Burg) 37.15; 2. Erna Kuip (Den Burg) 38.01; 3. Tilly Eelman (Den Burg) 38.05. 4Vz km. jongens t/m 15 jaar: 1. Niek Schoo (De Koog) 17.57; 2. Nor- bert Eelman (Den Burg) 20.18; 3. Frank Plaatsman (De Waal) 21.15. 41/z km. meisjes t/m 15 jaar: 1. Sas- kia Ridder (Den Helder) 22.44; 2. Ger- da Visser (Heerhugowaard) 23.17; 3. Debbie Mosk (Den Burg) 29.31. 4V4 km. trimmers: 1. Remco de Beer (De Koog) 18.29; 2. Marco Zuidewind (Oudeschild) 24.19; 3. Maatje Tjepke- ma (De Waal) 26.17. fzien op de oneindig lijkende Staart, het zwaarste parcoursgedeelte. De veteranen Gijs Jansen, Wim Timmer, Daan Welboren (die zou uitvallenen Nico Ridder lijden voort. (foto's Arend Nijkamp) TEXELSE COURANT bemoeilijkt door dat de wielen nogal eens wegslipten. Over de zeven kilo meter deed hij 52 minuten en 4 seconden. Belabberd Organisator Dirk Eelman toonde zich zichtbaar opgelucht over de afloop. Te voren had hij zijn twijfels gehad: „Het was belabberd loopweer. Bovendien was er concurrentie van het schaat sen, de Noordholland toertocht van 190 kilometer, waaraan enkele goede Texelse hardlopers meededen." Toch ziet Eelman geen reden om naar een andere datum uit te kijken, omdat de ie eind februari een atletiekeve- Iment organiseert hoeft niet te -6](enen op een aangenaam weer de. De halve marathon van De ia! vormt daarop geen uitzonde- 3nig en heeft in de vier voorgaande ,er)rgangen onder meer te lijden rt'jiad van mist en vorst. De vijfde P^vering, zaterdagmiddag, sloeg heb winterse records. Enkele uren n de start begon het te sneeu- ■^n en om twee uur lag er een hoorlijk laagje. Het aarzelend Ien der vlokjes was inmiddels rgegaan in zware sneeuwbuien, e haden voor de deelnemers bij t lopen tegen de wind het effect [ln een sneeuwstorm. Voeg daar- een temperatuur van min twee den Celcius en het feit dat het een enkele plaats glad was en :is duidelijk dat de deelnemers erhr een bijzondere beproeving ilMnden. dn ijdjirdat het startsignaal werd gegeven >9 li de organisatie (in de persoon van ;alt|alder Dirk Eelman, medewedstrijd- enjer Ed van Bommel, voorzitter van >t ptiekvereniging Texel, was ziek) de ornngrijke beslissing om de ronde om in dezelfde richting als vorig jaar resjaten verlopen. Weliswaar kregen de irs de wind op het kale stuk van de art in het gezicht, maar dat woog as 'ndelijk niet op tegen het voordeel een aanmerkelijk groter deel van zeven kilometer lange parcours de wind zou worden gelopen: 4,5 rekneter wind mee en 2,5 kilometer toinwind op de Staart. Ook uit vei- lidsoogpunt achtte Eelman het be- om de normale looprichting aan te -htiden. De S-bocht tussern Hoge- en Polderweg was door druk ver- al behoorlijk glad geworden. Hogereind naar Polderweg is de aflopend en dus extra slipgevaar- Achteraf bleek dat tijdens de loop ander glad gedeelte ontstond op eerste stuk na de start op de aflo- de Langwaal. Maar dat was vooraf niet duidelijk. Overigens vertoon- dtule route elders nergens gladde moken en ook de fietspaden waren lijk begaanbaar. Het parcours arbiDeg nu achtereenvolgens (na de op de splitsing Bomendiek/Pol- Metveg/Hogereind): Hogereind, pad langs de Waalderweg, fiets- Waalenburgerdijk, Nieuwlander- de Staart, Polderweg en na het leveren van de startlijn via de Lange- het dorp weer uit. Dat rondje is s helemaal zeven kilometer lang en hek tèn de juiste afstand te komen alleen in de eerste ronde over het dsplereind gelopen. Voor de jeugd en opers was er ook een korter rond- hrij\ln 4,5 kilometer waarbij via de t vi terboersweg het parcours werd t bilzeden. ïhoei Kopwerk auw hadden Frans Forrer en Hans ik gezamenlijk de leiding geno- Gestaag bouwden zij hun voor- ig (op een achtervolgend groepje onder andere enkele Texelse toplo- uit tot bijna twee minuten op ner drie, Minne Goënga, bij de fi- De samenwerking van het duo voortreffelijk. Om beurten verrich- e kopwerk zo vertelde de winnaar Je finish. Sommige plekken waren PINSDAG 25 FEBRUARI 1986 Winterse omstandigheden, die meer pasten bij een zware editie tn de Elfstedentocht, maakten zaterdag van de halve marathon k'tn De Waal een barre tocht. Verre van ideaal dus, maar dat weer- n 'ield 142 wedstrijd- en recreatielopers niet om aan de start te ver fijnen, een opkomst die niet ver onder het aantal van vorige ja- m lag en waarmee de organisatie zich dik tevreden toonde. Als •rste snelde over de eindstreep atleet Frans Forrer uit Den Helder, p% favoriet Hans Vrolijk uit Den Haag Ien winnaar in 19831 in een s 'ndsprint klopte. De beste Texelaar was Minne Goënga uit Den laporn op een uitstekende derde plaats. Sportieve verliezer Hans Vrolijk (met sneeuwbril) eert de halve marathon-winnaar van 1986 Frans Forrer. erg moeilijk en de sneeuwbuien die hen tijdens de eerste ronde teisterden, vooral op de Staart, maakten de ronde zwaar. Tijdens de laatste passage van de Staart probeerde Vrolijk met enkele tempoverhogingen Forrer van zich af te schudden, maar die liet zich niet van de wijs brengen. Een eindsprint moest derhalve de beslissing brengen en daarin versloeg Forrer zijn opponent met ruim verschil. Zijn winnende tijd bedroeg 1 uur 15 minuten en 13 se conden, niet snel maar gezien de om standigheden redelijk goed. Favoriet Vrolijk eindigde drie seconden achter de man uit Den Helder. Forrer, 39 jaar en volgend jaar dus uitkomend in de veteranenklasse, toonde zich bijzonder gelukkig met de overwinning. „Al achttien jaar loop ik lange afstands wedstrijden en dit is mijn eerste over winning in een halve marathon", ver telde hij blij. Vrolijk deed zijn naam eer aan en toonde zich een sportief verliezer. Beste Texelaar De aandacht van het mondjesmaat aanwezige maar geestdriftige publiek ging inmiddels uit naar de nummer drie, Texelaar Minne Goënga. De jeug dige atleet uit Den Hoorn finishte bin nen twee minuten na het gerenom meerde overkantse tweetal: 1.17.08. Een uitstekende tijd, zeker omdat Min ne een week eerder griep had en zijn conditie niet optimaal was. Om zijn De start vond plaats tijdens hevige sneeuwval. derde plaats zeker te stellen moest hij zijn tempo de laatste kilometers zelfs verhogen omdat loper nummer vier, Henk Klous uit Egmond, sterk kwam opzetten. Die had intussen Ron Daal der uit Oosterend gepasseerd die nu op een prima vijfde plaats eindigde in een tijd van 1.18.37. Snelste dame Daarmee was Daalder bijvoorbeeld ruim een minuut sneller dan de beste

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 11