Puntenverlies voor Nissan en A O 2000 Moeder en dochter Reij: TX 19 van Amerikanen! Beroepsonderwijs geeft openbare lessen Glückspilz durch Lotto 'aul Verhagen este wintervisser el punten tijdens iverjasavond Spanning en kwaliteit bij zaalvoetbaltoernooi jeugd Nissan-Ratronics SV De Cocksdorp Ongewenst vliegverkeer >*-- r', GEKNIPT Urker kotter vond haven versperd Jaarvergadering Texelse Boys igf)INSDAG 25 FEBRUARI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 In de hoofdklasse zaalvoetbal heeft Nissan met 4 1 verloren van Gam ma, en A O 2000 speelde met 3—3 gelijk tegen Oosterend. In de jerste klasse verspeelde Rab een junt tegen De Mok. In de tweede dasse verloor Mantje 3 met 7—3 ran Nissan 4. In de derde klasse was de verrassing het gelijke spel ran KSMT 2 tegen Texel 2. pamma tegen Nissan was weer niet Ie wedstrijd die het zou moeten zijn. IVeinig spectaculair, waarbij Gamma erdiend met 4—1 won. Door deze yinst heeft Gamma nu nog een punt lodig om kampioen te worden en de loeg heeft daarmee de promotie naar e vastewal bewerkstelligd. A O 2000 sp een punt op Nissan in door een elijkspel tegen Oosterend met 3—3. e Kogers hadden waarschijnlijk op neer gehoopt. Hierdoor komt de jveede plaats voor Nissan nog in ge- aar. Nissan heeft nu twee punten oorsprong op A O 2000 maar heeft en wedstrijd meer gespeeld. Ooste- jnd 2 heeft zich waarschijnlijk weer ferzekerd van een jaar hoofdklasse oor een 3—1 winst op ZDH. In de erste klasse gaat de laatste weken én tweetal teams erg goed. Allereerst ie Mok dat een 3—3 gelijkspel van ab afdwong. Een gelijkspel waarmee ab niet ontevreden mocht zijn, gezien b vele kansen die De Mok in de atste vijf minuten nog kreeg. Ook pmma 3 gaat goed, ditmaal behaalde jt team een winst op Casino 3, dat ich nog in degradatieproblemen i laatste viswedstrijd van de winter- rie is niet doorgegaan vanwege de 'gang op de Waddenzee. Zoals het er i uitziet zal waarschijnlijk de eerste edstrijd van de kampioenschapserie 86 ook geen doorgang kunnen vin- In. Bij twijfel bellen M. J. van der laag, tel. 3551. t eindstand winterserie '85/'86: isp. cm., aantal wedstr., punten): Jul Verhagen 93 4 311/2 ans Jansen 92 4 28 jir Huisman 79 5 30 ans Bos 61 5 34 jarius Stevens 55 4 23 ip van dpr Zwaag 46 5 25 Zz ap Krölls 36 4 21 idre de Geest 31 2 12 >2 es J. Bakker 19 1 6V2 k Roeper 17 3 1214 irman Boks 17 4 15 eo Buren 0 5 I6V2 in Kuijper 0 1 2 P Zegel 0 1 2 aal 29 vissen met een lengte van centimeter, wat het gemiddelde visser per wedstrijd op 11,3 cm ngt en dat is zeer laag. ste tijdens de klaverjasclubavond rd het koppel Riet Festen en Frans met een mooie score van 7450 iten. Als tweede eindigden Ruth de we en Fenny Hopman met 7060 iten, waarbij ze gelijk een sprong de zevende naar de derde plaats iet totaalklassement maken. Derde rden mevrouw Huisman en Bert te met 7045 punten. Willem Koo it en Gusta Linneman (met als in- ers Carolien en Martien Bakelaar) orden 6952 punten en werden vier- Met een score van 6863 punten d het koppel Peter en Maarten van irwaarden vijfde, waarbij ze gelijk eerste plaats in de totaalstand pak- met slechts 43 punten voorsprong nummer twee. vrijdag 28 februari wordt de ste ronde van het kampioenschap Texel gespeeld, nd derde periode: nke-J. Wiersma 17405 2 feeken-D. Witte 16950 3 n M. v. Heerwaarden 16486 9 linneman-W. Koomen 16322 8 Vitte-R. Kleinveld 16292 4 Ie Ruwe-F. Hopman 16240 6 os-R. de Ruwe 16189 6 >mit-A. Bakker 16009 16 e Graaf-J. Schrama 15937 2 loogenbosch-T. Huisman J 15707 6 aalstand: in M. v.Heerwaarden 115740 43 .d. Slikke-J. Witte 115697 45 lopman-R. de Ruwe 113505 42 Bakker-N. Koomen 113430 46 )frein-J. Biesboer 113328 27 Cesten-P. v.d. Molen 113106 33 1. F. Veeger 112795 43 Smit-A. Bakker 112526 38 d. Veen-G. Douma 112007 38 'inke-J. Wiersma 111591 23 dreigt te raken. Jelleboog wint nog steeds, al worden de uitslagen kleiner. Ditmaal won men van Oosterend 3. In de tweede klasse was de meest opval lende uitslag de nederlaag van Mantje 2 tegen Nissan 4. Nissan 4, dat laatste staat, wist met maar liefst 7—3 te winnen van Mantje 2. Omdat Alkema met 5—2 van Slufterhoek won gaat Alkema nu met vijf punten aan de lei ding en kan de ploeg het kampioen schap niet meer ontgaan. Nissan 3 verloor met 3—1 van Verenigde Schil ders. Oosterend 5 leed onverwacht ook een nederlaag tegen Casino 4 met 3—1. Door deze uitslagen schuift de middenmoot van deze klasse weer he lemaal in elkaar. Jelleboog 2 toonde zich met 6—4 winst de sterkere van KSMT. In de derde klasse verspeelde koploper KSMT een punt aan Texel 2. Een jong team dat versterkt met good old Cees Boot en Rein Stam de laatste weken aardig op dreef is. Casi no 5 tegen Alkema 2 was een slechte wedstrijd, waar weinig pit in zat. Voor al Alkema 2 acteerde zwak zonder eni ge werklust. Dat Casino 5 won was dan ook niet meer dan terecht. Bij de junioren 1 klasse blijft Gamma aan de leiding. Ditmaal won Gamma met 6—0 van Graaf Spuiterij. De meest opval lende prestatie was die van Paracen trum. Deze jonge ploeg hield Texel op een 2—2 gelijkspel waarmee Texel de handen nog dicht mocht knijpen. Vooral in aanvallend opzicht blunderde Texel vreselijk. De keeper van Paracen trum behield voor zijn ploeg een punt, die dik verdiend was. In de junioren 2 klasse haalde Texel 3 Gamma 2 hard handig uit de kampioensdromen, door met 4—2 te verliezen. Daar naaste concurrent Ria's Winkeltje wel won is het kampioenschap waarschijnlijk voor dit team, waaruit maar weer blijkt dat kampioensverwachtingen altijd eerst waargemaakt moeten worden. ZDH verloor met 1 0 van Texel 4 in een aardige wedstrijd. Overigens zou het bij deze junioren het niet onaardig zijn als coaches wat meer uitleg over de spelregels gaven, dat zou de scheids rechters een hoop ongemak besparen. Uitslagen: Hoofdklasse: Oosterend-A O 2000 3 3 ZDH-Oosterend 2 1—3 Gamma-Nissan 4—1 Eerste klasse: Texel-ZDH 2 5—1 Jelleboog-Oosterend 3 6—2 Casino 3-Gamma 3 1—2 De Mok-Rab 3-3 Tweede klasse: Nissan 4-Mantje 2 7—3 Nissan 3-Ver.Schilders 1 —3 Casino 4-Oosterend 5 3 1 Slufterhoek-Alkema 2—5 KSMT-Jelleboog 2 4—6 Derde klasse: Casino 5-Alkema 2 5—2 Texel 2-KSMT 2 1-1 Junioren. Gamma 2-Texel 3 2—4 ZDH-Texel 4 0-1 Ria's W. 3-Gamma 3 8—0 Ver.Schilders-De Koog 9 0 Texel 1-Paracentrum 2 2 Gamma-Graaf Spuiterij 6 0 Texel 2-SOS Texel n.o.g. Dames: Gamma 2-Casino 2 1 —2 Gamma-Nissan 16 1 Casino 2-Casino 1 3—12 Programma: Woensdag 26 februari 17.15 u. Ria's W. 5-ZDH 2 (j) 17.45 u. Ratronics-Lange Ben (j) 18.30 u. Oosterend 2-KSMT 2 (d) 19.25 u. KSMT 1-Gamma (d) 20.15 u. Texel-Jelleboog 21.10 u. Casino 3-De Mok 22.00 u. Oosterend 7-Gamma 5 Zaaldienst: Ver.Schilders Donderdag 27 februari: 17.15 u. Ria's W. 6-Texel 5 (j) 17.45 u. Ria's W. 2-De Koog (j) 18.30 u. Gamma 2-Oosterend 1 (d) 19.25 u. Texel 3-Oosterend 9 20.15 u. De Koog 2-Rab 2 21.10 u. Oosterend 8-Nioz 2 22.00 u. Ver.Schilders 3-Casino 6 Zaaldienst: Nissan Vrijdag 28 februari 17.00 u. Texel 6-Texel 7 (j) 17.30 u. Paracentrum-Graaf Spuiterij (j) 18.15 u. Veeschilders 2-ZDH 3 19.05 u. Gamma 2-Casino 20.00 u. Nissan 2-A O 2000 20.50 u. A+O 2000 2-Oosterend 4 21.45 u. Gamma 1-Mantje 22.35 u. Rab-De Koog Zaaldienst: Texel Maandag 3 maart: 17.15 u. Gamma-Ria's W. 1 (j) 18.00 u. Gamma 2-ZDH (d) Zaaldienst: Oosterend Nissan en Ratronics hebben een kwalitatief hoogstaand en ook zeer spannend zaalvoetbaltoernooi voor junioren gehouden. Aan deze vier de aflevering van het toernooi de den enkele zeer sterke teams met talenten van de overkant mee, zo als de B-juniorenkampioen van West-Friesland Hovocubo. Veelzeg gend voor het niveau van het toer nooi is, dat deze ploeg derde werd in de B-klasse, waar IJmond 73 won. In de C-klasse ging de eerste prijs verrassend maar niet onver diend naar het Texelse Ratronics. Bij de C-junioren was het bijna een puur Texelse aangelegenheid. Alleen WGW kwam als „buitenlandse" vere niging. Dit was oorspronkelijk niet de bedoeling van de toernooicommissie maar bij de C-junioren had men wat tegenslag gehad wat betreft de deel nemers. De toernooicommissie wil Texelse juniorenteams niet weren, maar feit is dat de breedte in die sec tor qua kwaliteit niet groot "is. Om dan een goed uitgebalanceerd toernooi te krijgen moet men sneller naar andere deelnemers uitkijken, om juist de Texelse teams die wel kwaliteit hebben goede tegenstand te bieden. Spanning Tot de laatste wedstrijd was het nog niet duidelijk wie zich toernooiwinnaar mocht gaan noemen. De wedstrijd tussen Ratronics en WGW moest de beslissing brengen. Ratronics had aan een gelijkspel genoeg, wat betekende dat WGW moest winnen. Ratronics startte voortvarend en kreeg veel kan sen die echter vrij onbenullig om zeep werden geholpen. Toch maakten de Texelaars 1—0 door een schitterend doelpunt van Jeffry Androg. WGW moest dus tweemaal scoren om nog eerste te kunnen worden. Tot grote schrik van Ratronics gebeurde dit on verwacht toch en het leek of Ratronics naast de hoofdprijs zou grijpen. Vlak voor het einde scoorde Ratronics de broodnodige treffer toch nog en het team mocht de eerste prijs in ont vangst nemen. Duncan van Ham werd gekozen tot beste speler. De meest opvallende deelnemer bij de B-junioren was het West-Friese Hovocubo, een zaalvoet balvereniging met naam, blijkens grote successen zoals het Nederlands kampi oenschap, Nederlands beker-kampioen en Benelux kampioen. BKC deed voor de eerste keer mee aan het toernooi. WGW is een oude bekende en deed voor de vierde keer mee. IJmond '73 was de grootste onbekende. Het uit IJmuiden afkomstige team was via oud-Texelaar Hans Kiewiet naar Texel gekomen. Nissan en Gamma waren hier de Texelse vertegenwoordigers. Ongeslagen IJmond '73 plaatste zich ongeslagen voor de kruisfinale. Nissan kwam uit tegen Hovocubo. Nissan, met enkele Alkema-spelers, koos wanneer dat maar kon de aanval wat resulteerde in de beste kansen voor de Texelse ploeg. Keihard werkend nam de ploeg een voorsprong van 1—0 door een uit stekende treffer van Ruud Beerling. Deze stand werd gehandhaafd zodat ook Nissan ongeslagen naar de kruisfi nale overging. BKC plaatste zich ook, via een overwinning op Gamma met 2—0. Hovocubo was tevoren favoriet voor de finale geweest. Nissan kwam uit tegen BKC. Het bleef 0—0 zodat penalty's de beslissing moesten bren gen. Hierin bleek BKC de beste zodat die overging naar de finale. In de wedstrijd om de vijfde en zesde plaats streden Gamma en WGW. Gamma won, een bekroning voor het ver dienstelijke spel. Het treffen tussen Nissan en wederom Hovocubo werd deze keer gewonnen door Hovocubo: 4-3. Een spannende wedstrijd die echter het niveau van de eerste ontmoeting niet haalde. De finale werd een wedstrijd tussen IJmond '73 en BKC. Tweemaal nam IJmond een voor sprong en tweemaal deed BKC die te niet. Toen IJmond voor de derde maal een voorsprong nam, gaf BKC het op en daardoor kon IJmond naar 5 2 werglopen. De prijs voor de meest waardevolle speler ging naar BKC-speler Rene Duysen. Eindstand C-junioren: 1.Ratronics, 2. WGW, 3. Graaf Spuiterij, 4. SOS, 5. FC Lange Ben. Eindstand B-junioren: 1. IJmond '73, 2. BKC, 3. Hovocubo, 4. Nissan, 5. Gamma, 6. WGW. De voetbaltraining van de junioren staat voorlopig op vrijdag gepland, van zeven tot acht uur 's avonds in het Ei- erlandsche Huis. Dezer weken is het vliegverkeer bij Texel Airport in polder Eierland tot zo merse drukte opgeschroefd. Motoren geronk komt er echter niet aan te pas, want het gevleugelde geweld is af komstig van een groep van enkele dui zenden rotganzen die op het vliegveld- terrein bivakkeert. Speciaal de start en landingsbanen genieten de voor keur van de vogels, omdat daar het gras het kortst is. Last heeft hij er in deze stille tijd niet van, maar wanneer vliegtuigen willen landen of opstijgen moet luchthavenmeester Ed de Bruijn de troep verjagen. Hij heeft daartoe van faunabeheer lichtkoge/s ter be schikking gekregen, die hij soms meer dere malen per dag gebruikt. De rot ganzen (met daartussen ook smienten) zijn namelijk zeer hardnekkig en keren telkens op het terrein terug. Zelfs laten ze zich niet meer met één schot ver wijderen. De vogels strijken dan eerst even verderop neer, waar ze nog hin derlijk zijn voor het vliegverkeer, zodat er nogmaals een lichtkogel nodig is. Ed de Bruijn:Alleen a/s vliegtuigen de baan nodig hebben zijn de vogels tot last, maar dan is er ook sprake van een zeer gevaarlijke situatie. Die gan zen wegen enkele kilo's en gaan dwars door de ruit, als ze in botsing zouden komen. En dan is de ramp niet te overzien". Nieuw is de situatie overi gens niet, want ook vorig jaar verbleef een omvangrijke groep vogels bij Texel Airport. Maatregelen om te voorkomen dat de rotganzen op het vliegveld overwinteren zijn niet te treffen, aldus reservaatwachter Piet Postma van Staatsbosbeheer die voor faunabejeer belast is met de rotganzen op Texel. ,,Op een vliegveld kun je natuurlijk niet palen met draden neerzetten zoals bij de boeren. En andere oplossingen dan het regelmatig verjagen zijn er niet. Het is verboden om in deze peri ode ganzen af te schieten en boven dien is het de vraag of dat effect heeft". De oplossing met lichtkoge/s is wel een dure methode: de kogels kosten een tientje per stuk. Volgens Postma hebben de vogels het vlieg veldterrein uitgekozen omdat het daar rustig is en het korte gras hen aan trekt. Op vliegveld De Kooy bij Den Helder zijn zulke groepen ook een be kende verschijning. De groep is nu ex tra groot, omdat het voedsel (mede door de sneeuwschaars is en de vo gels zich niet over meerdere gebieden verspreiden, (foto's Arend Nijkamp) V-Ttf De oude botter TX 19 met de naam ,,Dirk van Texel", die onlangs in de Amerkaanse havenplaats New Port door twee NlOZ-mensen werd gesignaleerd en gefotografeerd is reeds eerder door Texelaars bij stom toeval ontdekt. In de krant van vorige week vrijdag stond dat Texelaar Wim Dogger het schip op de Middellandse Zee had gezien. Dat deze kottervisser niet had gedroomd bleek deze week. Trudy Reij, Polderweg te De Waal en haar moeder vertelden dat ze het schip eind maart of begin april van het vorig jaar hadden zien liggen in de haven van Los Christianos op het Canarische eiland Tenerife, waar ze samen op vakantie waren. Sterker nog de ,,Reij- tjes" hebben gesproken met de bemanning. VesTam Aschermittwoc Van uit het appartement Hepen we naar de haven en plotseling zei ik: „Verrek daar staat TX!" Mijn doch ter geloofde nooit dat dat „Texel" kon betekenen en dat dat het wel „Texas" zou zijn", vertelt mevrouw Reij. Maar aan dé zijkant hing een boei met het opschrift „Dirk van Texel", dus was er geen twijfel meer mogelijk. In de kajuit bevonden zich vier jongelui, drie jongens en een meisje van 25 a 30 jaar. Kennelijk waren alle drie Amerikanen, maar één sprak gebrekkig Hollands. Van hen kreeg het Wéé/der tweetal te horen dat de vier een wereldreis maakten. Van de Middellandse Zee waren ze de Atlantische Oceaan overgestoken en bleven nu voor on bepaalde tijd op Tenerife. Ze maak ten er een echte plezierreis van: al les was mogelijk, a/s ze maar op 1 juni in New York zouden zijn. De enigszins Hollands sprekende jongen liet weten de eigenaar van het schip te zijn. Er werd niet duidelijk van wie hij het schip had gekocht en waar ze met hun reis waren gestart. Mogelijk is dus, dat ze het schip hebben overgenomen van de laatst- bekende eigenaars van het schip, het echtpaar J. Sieberg uit Baarn. Dat had plannen om te emigreren en dit per botter te dus, dus dat is een mogelijkheid. Een fotootje van de tot plezierjacht omgebouwde botter is niet gemaakt. Dan lag het scheepje weer op een ongunstige plek in de haven, dan weer was het te donker, telkens kwam er wat tussen. Het leek wel of het niet mocht", aldus mevrouw Reij. Het slot van het liedje was dat het schip was verdwenen, waar schijnlijk omdat het in verband met Pasen te druk werd in de subtropi sche haven. Woensdag (morgen) staan de deu ren van de gebouwen van het La ger Beroepsonderwijs weer open voor publiek. Belangstellenden kunnen de schoolgebouwen aan de Haffelderweg, de Beatrixlaan en de Emmalaan bezoeken 's middags van twee tot vier en 's avonds van zeven tot negen. Dat deze jaarlijks terugkerende gebeur tenis in een behoefte voorziet kan worden afgeleid uit het aantal be langstellenden dat in voorgaande jaren van deze gelegenheid gebruik heeft gemaakt. Hoewel openbare lessen het normale lesprogramma verstoren is men op de beide scholengemeen schappen voor voortgezet onderwijs op Texel toch van mening dat deze vorm van voorlichting te belangrijk is om achterwege te laten. De ouders met kinderen die voortgezet onderwijs volgen kunnen tijdens de openbare lessen met eigen ogen zien waarmee hun zoons of dochters zich tijdens de schooluren bezig houden. Voor de ouders van de kinderen die nog niet weten welke vorm van voor tgezet onderwijs zij willen en kunnen volgen, kan een bezoek helpen bij het maken van een verantwoorde school keuze. De juiste keus is een bijzonder belangrijke zaak die helaas door som mige ouders wordt onderschat. Want als na een aantal weken, zelfs vaak pas na een aantal maanden, blijkt dat een kind op de verkeerde school zit, dan heeft dat kind vaak al een heel vervelende tijd doorgemaakt met moei lijkheden op school en spanningen thuis. Ook mensen die nog geen schoolgaande kinderen hebben maar wel graag willen weten wat er omgaat in het voortgezet onderwijs anno 1986 zijn van harte welkom. Het LBO wil de bezoeker graag tonen waarin het ver schilt van het algemeen vormend on derwijs. Men krijgt dan ook naast aspecten van algemeen vormend on derwijs veel te zien van het praktische karakter van deze onderwijsvorm. Deutsche Presse Kdln Am Aschermittwoch fing für einen 40jahrigen Elektromgenieur Niederrhein die Feierei erst richtig a er erfuhr. dafl er über 3.75 Millionen Mark mit seinem Einsatz beim „Spiel 77" gewon nen hatte, startete er nach Mitteilung der Westlotto Köln GmbH eine improvisierteB Fête mit seiner Familie und den Nachbarnf „Ich habe immer auf einen Gewinn gewaiT^ tet, aber eigentlich nie ernsthaft dam^ gerechnet", erklarte der Glückspilz. der si Jahren seine Kreuze auf dem Lottoschei rj macht und gelegentlich auch auf Rennbahn ein paar Mark einsetzt. Fuflballfan, der der Mónchengladbacheil Borussia anhangt. besitzt bereits ein eige-f nes Hauschen und fahrt nach Informationeifl der Westlotto in den Ferien mit Frau c Kind am hebsten auf die nie<ferlandis< k Nordseeinsel Texel. Dit bericht stond in de krant „Rhein Post" uit Düsseldorf van 13 februari en maakt melding van iemand die in een loterij 3,75 miljoen mark heeft gewon nen en zijn vakantie het liefst op Texel doorbrengt. De Urker kotter UK 287 „Johannes Calvijn", die vanmorgen wegens een defekte koppeling naar het dok van Boom zou worden gesleept, heeft de haven van Oudeschild niet kunnen be reiken. Sleepboot en kotter bleven op honderd meter voor de havenmond in het ijsveld steken. Omdat op korte ter mijn geen extra sleepboothulp was te krijgen, besloot de schipper om tien uur vanmorgen terug te varen naar Den Helder en daar betere omstandig heden af te wachten. De halfjaarlijkse ledenvergadering wordt donderdagavond om 20.00 uur in de kantine gehouden. Op de agen da staat onder meer de trainerswisse ling en wordt vooruit geblikt naar de toernooien, leder die zich bij de Boys betrokken voelt is welkom. De training van deze avond vervalt. Deze week is er ook geen training voor de jeugd. Het ziet er naar uit dat er zondag nog niet kan worden ge voetbald en daarom is er om twee uur in de Boys-kantine een klaverjasdrive voor leden, donateurs en andere liefhebbers. Verwacht wordt dat in het bijzonder de nieuwe aanwinsten zoals de restau rant/keuken, het restaurant „Het Proefkonijn", de nieuwe „huisdieren", de moderne machines en computers de nodige belangstelling zullen trekken.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9