Zaalvoetbal: Gamma weer Texels kampioen FAMILIEBERICHTEN Veertig Jaar in onze drukkerij Auto uit verkeer Thijsseschool had ijsfeest Waar staat deze boerderij? Au Bakker en Nel van der Veen beste Texelse i klaverjaskoppel Panneninruilaktie BAKKER'S IJZERHANDEL Menselijk Bestuur! Lijst 1 voor iedereen! PAGINA 2 Toen Jaap Vlaming (58) uit De Koog gisterochtend onze druk kerij instapte om zijn werkweek te beginnen, trof hij zijn plek in de zetterij versierd aan. Slingers, luchtbalonnen en andere attribu ten hadden de anders zo zakelij ke ruimte in een feestzaa/tje ver anderd en de kantoorstoel van Vlaming was vervangen door de ouderwetse zetel die gewoonlijk bij de ontvangst van Sint Nico- laas wordt gebruikt. Een tekst op de wand maakte duidelijk wat er aan de hand was: Vla ming was veertig jaar aan druk kerij Texelse Courant verbonden. Vlaming kwam in 1946 na een (als ge volg van de oorlogsomstandigheden) half voltooide schoolopleiding bij Lan- geveld en de Rooy, waar toen de scepter werd gezwaaid door de dames Duinker-van Wijk en Duinker-Keijser, weduwen van de gebroeders G. en J. Duinker die tijdens de Russenoorlog om het leven waren gekomen. De drukkerij die tijdens de beschieting van Den Burg grotendeels was verwoest, was juist weer opgebouwd. Vlaming werd aangenomen als leerling handzet- ter en viel als zodanig onder de hoede van Jan Kramer. Verder werkten toen in het bedrijf Piet en Gerrit Logman. Een groot deel van de dagelijkse lei ding van de zaak berustte bij de boek houder Fred Vermeulen. De jonge Vlaming die eerst had ge werkt bij de dorsmachine en zelfs eni ge tijd als molenaar van De Traanroeier in Oudeschild, bekwaamde zich in het zetten van drukwerk, zowel voor de Texelse Courant als voor de handels drukkerij. Toen machinezetter Gerrit Logman in het begin van de jaren vijf tig met pensioen ging, nam Vlaming Op de Hoornderweg bij Den Hoorn hield de politie zondagavond een auto aan die de aandacht trok wegens een niet werkende koplamp. Er bleek aan de auto, eigendom van een 22-jarige Texelaar, meer te mankeren. Onder an dere was de rechterachterband glad. De wagen werd voor technisch onder zoek uit het verkeér genomen. Alle leerlingen van de Thijsseschool hadden vrijdag ijsfeest. Onder leiding van hun leerkrachten trokken de kinde ren 's morgens naar de ijsbaan waar de kinderen van de groepen 1, 2 en 3 recreatief bezig waren en de overigen deelnamen aan wedstrijden. Ouder raadsleden trakteerden op warme cho colademelk met koek. De wedstrijd uitslagen waren: Groep 4 (jongens en meisjes gemengd): 1. Petra Dankers; 2. Jantien van Beur den; 3. lete Rienks. Groep 5: Jongens: 1. Siebrand Lups; 2. Edwin Kok; 3. Stephan Huizinga. Meisjes: 1. Marieke Hut; 2. Katrien Arendsen; 3. Inge Siemonsma. Groep 6, Jongens: 1. Pieter Duin, 2. Richard Stevens, 3. Stijn Reinders. Meisjes: 1. Gerdie van Zon, 2. Louise van Ben- nekom, 3. Marlies Dankers. Groep 7, Jongens: 1. Paul Hin, 2. Douwe Hoekman, 3. Albert ten Wolde. Meisjes: 1. Ingrid Janssen, 2. Mirjam Pansier, 3. Marike Westerlaken. Groep 8, Jongens: 1. Bram Spitzer, 2. Richard Bousma, 3. Marcel van Egmond. Meisjes: 1. Monique Smit, 2. Tessel Roeper, 3. Lieneke Roeper. Op 94-jarige leeftijd is overleden onze vader, groot- en overgrootvader, Jan de Boer, weduwnaar van Anna Maria Cornelisse. F. van der Schans-de Boer L. van der Schans Janna en Kees Albert en Cathy Anneriet en Maarten Hennie en Kees Jan en achterkleinkinderen Texel, 28 februari 1986 Verpleeghuis Texel. De begrafenis heeft plaatsgevonden op maan dag 3 maart op de algemene begraafplaats te Den Burg. Correspondentie-adres: L. van der Schans, De Ruyterstraat 119, Oudeschild. TEXELSE COURANT zijn taak over, haalde het vereiste di ploma en werd een vertrouwde ver schijning aan het gecompliceerde ,,let- terorgel", dat hij niet alleen moest be dienen maar ook repareren als zich een storing voordeed. Vlaming had geen vervanger en naarmate het werk toenam moest er steeds langer worden gewerkt, soms dag en nacht. Pas rond 1963 kwam daar verandering in toen een tweede zetmachine werd aange schaft en Joop Kramer tweede zetter werd. De tijd stond echter niet stil en enkele jaren geleden kregen de machi- nezetters te maken met één van de in grijpendste omwentelingen in hun le ven: de overschakeling naar fotozet- ten, een totaal andere techniek. In te genstelling tot veel van zijn collega's elders in het land is Vlaming die perio de doorgekomen. De jubilaris heeft zich altijd gekenmerkt door een groot verantwoordelijkheidsgevoel, dat zich ook uitstrekte tot zaken waar hij for meel niets mee te maken had. Als hij van de redactie kopij kreeg die volgens hem niet deugde, dan liet hij dat we ten. Meestal had hij gelijk en zo wist hij menige blunder te voorkomen. De directie van Langeveld en de Rooy zal de waardering voor de betoonde trouw en toewijding tot uitdrukking brengen tijdens een binnenkort te houden feestelijke personeelsavond. Op de fo to Vlaming in zijn feestzetel samen met collega's. Gamma heeft door een ruime 11—0 zege op Mantje wederom het Texels kampioenschap zaalvoetbal op zijn naam geschreven. A O 2000 is door een 12—0 overwinning op Nissan 2 opgeklommen naar een gedeelde tweede plaats in de hoofdklasse. In de eerste klasse heeft Jelleboog nog één punt nodig om kampioen te worden. Gamma kampioen zoals verwacht, het is bijna een cliché. Weer was er geen ploeg die Gamma kon afstoppen. Tot nu toe ongeslagen begint Gamma straks aan de promotiewedstrijden. Mocht Gamma dan dit jaar bij de eerste twee geraken dan volgt een pro motie naar de interregionale klasse. Mocht Gamma dit niet halen dan volgt een automatische promotie naar de af delingshoofdklasse, dus Gamma speelt zonder meer volgend seizoen aan de overkant. Gamma won zeer ruim van Mantje, met maar liefst 11—0. Een best wel opmerkelijk resultaat als men bedenkt dat Gamma met slechts drie eerste team-spelers aan deze wedstrijd begon. Toch was Mantje niet eens in staat om Gamma enigszins partij te geven. A O 2000 staat nu op een ge deelde tweede plaats samen met Nis- In het plakboek van de heer M. Mul der uit Den Burg zit deze foto van een Texelse boerderij in oogsttijd. De foto moet zijn gemaakt in de vijftiger jaren en heeft gestaan in een boek, tijd schrift of brochure die kennelijk voor internationaal gebruik was bestemd, want het onderschrift is in vier talen. Maarten Stoepker van de Texelse ver zamelaarsclub wil graag weten welke boerderij het is. Wie het weet wordt verzocht hem even.te bellen, telefoon 2940 in Den Burg. De vorige oproepen bij Texelse oerderij-foto's hebben succes gehad. 'Eén boerderij is herkend als die van Kuip en stond aan de Badweg/Boodt- laan op de plaats waar nu het Jarino appartementengebouw staat. De ande re boerderij bestaat ook niet meer. Hij stond aan de Dorpsstraat tegenover het Witte Huis, was eigendom van Rij er Daalder en is afgebrand in 1938. Donderdag komen de verzamelaars van munten, ansichtkaarten en andere za ken weer bijeen in De Witte Burcht in Den Burg. Er wordt daar vanaf 20.00 uur ruilbeurs gehouden; iedere be langstellende is welkom. san. A+O 2000 heeft een gelijk aantal punten als Nissan maar een beter doelsaldo, veroorzaakt door de 12—0 zege op Nissan 2. Het is voor het eerst in drie jaar dat Nissan de tweede plaats in gevaar ziet komen. Gamma 2 kan ook nog tweede worden, vooral als men bedenkt dat zowel Nissan als Gamma 2 nog tegen het sterke A+O 2000 moeten spelen. Een ontwikkeling die de strijd om de tweede plaats in de hoofdklasse nog interessant maakt. Gamma 2 won overigens met 3—1 van Casino, een zege die pas laat in de tweede helft tot stand kwam. Tien punten In de eerste klasse heeft Rab in de laatste twee wedstrijden vier punten verspeeld. Opmerkelijke verliezen voor de nummer 2 in deze klasse, en met gevolgen. In eerste instantie voor Jel leboog dat zijn voorsprong zo tot tien punten ziet uitgroeien en derhalve nog maar één punt nodig heeft om kampi oen te worden. Op de tweede plaats Rab zelf dat die plaats dreigt te verlie zen aan Texel waardoor die ploeg weer op de nominatie staat om te promove ren naar de hoofdklasse, al verloor Texel dan wel met 4—2 van Jelleboog. De Mok blijft de laatste weken ook aan de goede kant van de score. Dit maal won het mariniersteam met 4—3 van Casino 3 dat daardoor toch in de gradatiegevaar blijft. Evenals Ooste rend 4 dat met 7 5 van A+O 2000 verloor. De Koog won met 5—1 van Rab. In de derde klasse een wedstrijd van Gamma 5 tegen Oosterend 7. Gamma 5 won deze met 5—3 en blijft daardoor in de bovenste regionen van deze klasse. In de vierde klasse gaan Rab 2 en ZDH 3 samen aan de lei ding. Beide teams wonnen hun wedstrijden. Rab 2 met 5—1 van De Koog, met in deze wedstrijd het mooiste doelpunt van de week, door Jacco van Trigt. ZDH 3 won van de Verenigde Schilders 2 met 6—1. Nioz 2 blijft het ook goed doen. Al is de zege op Oosterend 8 met 1—0 krap te noemen. Oosterend 9 won verdiend met 5—3 van Texel 3. Bij de dames deze week geen verrassingen. Gamma, nummer twee in deze klasse, won ruim met 7 0 van KSMT. Terwijl Gamma 2 met 5—1 verloor van Oosterend waar vier treffers werden verzorgd door de gezusters Van der Vis. In de junioren 3 klasse won Ria's Winkeltje 5 van ZDH 2 met 4—1. Op merkelijk was deze winst als men be denkt dat Ria's Winkeltje slechts drie veldspelers had. Ratronics verspeelde een punt aan FC Lange Ben. Ratronics leed blijkbaar aan een off-day gezien het vertoonde spel. Overigens is de prestatie van FC Lange en hier niet minder om. Texel 1 won met 3—1 van Ria's Winkeltje 1 en Paracentrum ver loor met 9—2 van Graaf Spuiterij. De Koog haalde de eerste zege binnen door met 3—2 te winnen van Ria's Winkeltje 2. Uitslagen Hoofdklasse: Gamma-Mantje 11—0 A+O 2000-Nissan 2 12-0 Casino 1-Gamma 2 1—4 Eerste klasse: Jelleboog-Texel 4—2 De Mok-Casino 3 4—3 A+O 2000 2-Oosterend 4 7 5 Rab-Citroën - 2—5 Derde klasse: Oosterend 7-Gamma 5 3 5 Vierde klasse: Texel 3-Oosterend 9 3—5 Oosterend 8-Nioz 2 0—1 Ver.Schilders 2-ZDH 3 1-6 Casino 6-Ver.Schilders 3 2—1 De Koog 2-Rab 2 1—5 Junioren: Ratronics-FC Lange Ben .2—2 Ria's W. 1-Texel 1 1-3 Ria's W. 2-De Koog 2-3 Paracentrum-Graaf Spuiterij 2—9 Ria's W. 5-ZDH 2 4-1 Texel 6-Texel 7 1—3 Ria's W. 6-Texel 5 0-13 Dames: Oosterend 2-KSMT 2 2-2 Casino 3-Nissan 3 5—1 Gamma-KSMT 7—0 Gamma 2-Oosterend 1 —5 Programma: Woensdag 5 maart: 17.15 u. Bremakker-Texel 4 (j) 17.45 u. Lange Ben-Graaf Spuiterij (j) 18.30 u. Casino 1-Oosterend 1 (d) 19.25 u. Oosterend 5-Nissari 3 20.15 u. KSMT 1-Slufterhoek 21.10 u. Casino 1-Casino 2 22.00 u. Gamma 1-ZDH Zaaldienst: De Mok Donderdag 6 maart: 17.15 u. ZDH-Gamma 3 (j) 17.45 u. SOS-Ver.Schilders (j) 18.30 u. Casino 2-Gamma 1 (d) 19.25 u. Nioz-Alkema 2 20.15 u. Mantje 3-Oosterend 6 21.10 u. Gempo-Casino 5 22.00 u. Jelleboog 2-Mantje 2 Zaaldienst: Nissan Vrijdag 7 maart: 16.45 u. Ria's W. 3-Texel 8 (j) DINSDAG 4 MAART 19&[ Na een zeer spannende laatste avond van het klaverjaskampioen- schap van Texel, mochten An Bak ker en Nel van der Veen de kampi oensbeker in ontvangst nemen. Tweede werden Peter en Maarten van Heerwaarden. Als derde ein digde het oudste lid van de club mevrouw Huisman met Wil Maas. Vierde werden de dames Anny Vermui en Mary Timmermans en het koppel Tjip Huisman en Leen Eelman werd vijfde. Als eerste van de avond eindigden me 7320 punten Geri van der Slikke en Jan Veeken, die naar een tiende plaat: in de totaalstand opklommen. Theo Witte en Ruth de Ruwe (met invalster Ineke Slijderink) werden tweede met 7312 punten en Carolien en Martien Bakelaar werden derde met 6989 punten. Totaalstand: A. Bakker-N. van der Veen 3389' P, en M. van Heerwaarden 3323 Mevr. Huisman-W. Maas 3254. A Vermuë-M. Timmermans 3244 T. Huisman-L. Eelman 3218 H. Bakker-C. Vinke 31911 Mevr. Vermeulen-I. de Vries 3177e G. Witte-F. Veeger 3171" H. en W. Snoek 3167 G. v.d. Slikke-J. Veeken 3161 17.20 u. Texel 2-Gamma 4 18.15 u. Nissan 4-Ver.Schilders 19.05 u. Oosterend 3-Gamma 3 20.00 u. Texel-A+O 2000 2 20.50 u. Alkema-Casino 4 21.45 u. Oosterend 1-Nissan 1 22.35 u. De Koog-ZDH 2 Zaaldienst: Rab Met droefheid, maar dankbaar dat verder lij den haar bespaard is gebleven, geven wij kennis van het overlijden van onze moeder, grootmoe der en overgrootmoeder, mevrouw Catharina Maria Kersemaker-Barborst, weduwe van Jan Kersemaker, 26 juli 1902 - 3 maart 1986. Mam is overgebracht naar het uitvaartcentrum, Jan van Scorelstraat 9, Zaandam. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 7 maart op de alge mene begraafplaats van Zaandam. Vertrek vanaf het uitvaartcentrum om 13.30 uur. Hoofddorp: G. C. Kersemaker A. Kersemaker-Brand Wervershoof: Th. Groot-Kersemaker G. P. Groot Oostzaan: J. H. van Schaik-Kersemaker J. van Schaik S. M. Traksel-Kersemaker A. P. Tra ksel klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Burgemeester Raatlaan 20, Wervershoof. 2 tientjes terug voor uw oude pan. Telefoon 02220 2346 'N WINKEL VOL IDEEEN! Dat is Texels Belang op de bres voor alle Texelaars. Jan Smit, op de leeftijd van 89 jaar. Texel, 28 februari 1986, Rusthuis Sint Jan. De H. Eucharistieviering en de begrafenis heb ben" hedenmiddag plaatsgevonden te Den Burg. Correspondentie-adres: Jac. Smit, Schilderend 117, Den Burg. Dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, is na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Zieken, van ons heengegaan onze broer, zwa ger, oom en oud-oom P. Smit D. Smit (zuster Rozina) Jac. Smit J. Smit-van Beek L. Smit-de Grave neven en nichten

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2