Poolvos" breekt ijs Oudeschilder haven Weinig animo renners voor Texelse ontmoeting Succesvol toneelstuk bij jubileum ZPC TX '71 Paul Kikkert spreekt over reddingweien Collectanten voor reumafonds gevraagd Vaste data Kitty Bakker dwong biljartkampioene Janneke Kampstra gelijkspel af PAGINA 8 TEXELSE COURANT Wielrenners tonen zich over het algemeen niet de minst geharde sportlii den. Maar kennelijk was voor velen het schrale weer zaterdag reden om de voorbereidingswedstrijden op het nieuwe seizoen, die in het kader van de Zeven steden-ontmoeting op Texel werd gehouden, te laten schit ten. Mede daardfoor kwamen slechts veertig renners, verdeeld over vijf categorieën, opdagen aan de start van de wielerbaan aan de Haffelder- weg te Den Burg. Vorig jaar waren dat er nog negentig. Andere factoren die mogelijk een rol speelden zijn de concurrentie van schaatstoertochten en de bootkosten. Als een wielervereniging de keuze heeft tussen koersen aan de vaste wal of naar Texel komen, dan wordt voor het eerste gekozen, zo laat de praktijk zien. Ook vorig jaar trok de ontmoe ting op Texel minder deelnemers dan elders, maar dat waren er altijd nog beduidend meer dan zaterdag. De voorbereidingswedstrijden zijn opgezet door zeven verschillende Noordholland se wielerclubs. Naast Wielervereniging Texel zijn dat Alcmaria Victrix (Alk maar), HRTC (Hoorn), West-Frisia (Enkhuizen), DOK (Den Helder), De Viking (Purmerend) en Waterland (Edam). De ontmoetingenreeks wordt dit jaar voor de derde maal georgani seerd maar komt slechts moeizaam op gang in verband met de weersomstan digheden. Tot dusver ging slechts de wedstrijd bij DOK, twee weken gele den, door. Tijdrit Bij de junioren kwamen drie renners op, van drie verschillende verenigin gen. Texel kent geen junioren die met een bondslicentie aan de wedstrijden meedoen. De junioren .reden een tijdrit over tien ronden, wat overeenkomt met 11,3 kilometer. Dirk Jan Liewes van Alcmaria Victrix legde de afstand in 19.56 minuten het snelst af. Tweede werd Marco Zijm van HRTC en Jeroen Dodeman van West-Frisia werd derde. Bij de amateurs, waar normaal gespro ken een groot veld aan de start staat, voelden slechts vier renners zich ge roepen aan de start te verschijnen. De wedstrijd werd van de oorspronkelijke lengte van 70 kilometer teruggebracht tot een uur en vijf ronden (ongeveer 50 kilometer). Erik Roele (AV) kwam afgescheiden als eerste binnen. Club genoot Frank Turkstra werd tweede, Peter Dodeman derde en Nico Tuin vierde. De liefhebbers en veteranen re den drie kwartier en drie ronden (circj veertig kilometer). Vier renners kwa men aan de start: drie AV-leden en Texelaar Uwe Smit. De Alkmaarders toonden geen medelijden en reden hem op een ronde. Bob Rus won voo Simon Lust en Gerard Tames. Banddikte Texel kent bij de nieuwelingen wel li centiehouders van eigen bodem. Alle vijf kenden hun plicht en kwamen aai de start. Ze zaten allen in de kopgroe van acht, die van het totaal van veer tien deelnemers was overgebleven. Ri chard Koopman won met een banddil te voorsprong op Bas Vaars. Marcel Beemster (West Frisia) werd derde. D overige Texelaars: Niels Jimmink (vijf de), Tiemen Wit (zesde) en Jacco Vii ke (achtste). Bij deze groep reed een meisje mee: Brigitte de Jong van de Viking. De recreanten (niet-licentiehouders) streden over drie kwartier en vijf ron den. Onder hen vijf Texelaars van wie Edo Kooiman en Hans van Osch vooi tijdig afstapten. Dirk Vinke kwam in eindsprint om de derde plaats te kort en werd vierde. Evert Koopman werd zevende en Piet Roeper tiende. De koers werd gewonnen door Martin Kras van HRTC voor Hans Indenbosc (AV) en Harry Stam (DOK). Het gedeelte na de pauze van de he denavond te houden jaarvergadering van de dorpscommissie Den Hoorn wordt verzorgd door Paul Kikkert. Hi zal een film vertonen over het plaats lijke reddingwezen en vertellen over het reilen en zeilen van de KNZHRM op Texel. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden In dorpshuis De Waldhoorn. Dinsdag 4 maart De dorpscommissie van Den Hoorn heeft jaarvergadering in dorpshuis De Bijenkorf, aanvang 20.00 uur. Amnesty International, afdeling Texel, houdt schrijfavond ten behoeve van politieke gevangenen van 20.00 tot 21.00 uur in de openbare bibliotheek in Den Burg en in de woning Trompstraat 15 te Oudeschild. In Rebecca" in De Waal hebben de Rundveevereniging Texel en de in oprichting zijnde stichting Noodslacht- plaats Texel ledenvergadering; 20.00 uur. Donderdag 6 maart De verzamelaarsclub Texel heeft in de Witte Burcht in de Molenstraat ruil beurs vanaf 20.00 uur. leder is welkom. In het gebouw naast de hervormde kerk van De Cocksdorp wordt om 20.00 uur een bijeenkomst gehouden in het kader van wereldgebedsdag. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14.00 - 17.00 uur, tel. (02220) 4887, het Groene Kruisgebouw, kamer A1, Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. Postma. Tevens bereikbaar: tel. (02220) 3842, Bernhardlaan 64, Den Burg. Spreekuren college van B en W: Wethouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Schilling vrij dag van 14.30 tot 15.30 uur en we thouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Elke eerste donderdag van de maand (na het fractieberaad) houdt de VVD Texel in hotel Rebecca in De Waal een instuifavond voor leden en introducees. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielewaal in De Waal, aanvang 19.45 uur. Nieuwe le den zijn welkom. Informatie via tele foon 02220-3565. Maatschappelijk vyerker Frank van Lare houdt spreekuur in d'Ouwe ULO dinsdags, woensdags en vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don- derdag voorafgaand aan de week waa rin de raadsvergadering wordt gehou den hebben de raadsfracties van CDA, PSP, Pakt en VVD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmerkingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergade ring aan de orde zullen komen. Texels Belang houdt dit fractiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO groep komt elke woens dag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Buureton (oude St. Jan) aan de Molenstraat in Den Burg. Trombosedienst. Iedere woensdag ochtend bestaat na afspraak van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisge bouw in Den Burg (ingang tandartsen praktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon 02220-4887 (b.g.g. Geminiziekenhuis Den Helder 02230-11414). Wie niet op dit tijdstip kan komen, moet contact opnemen met het laboratorium van het Gemini ziekenhuis in Den Helder, telefoon 02230-11414, toestel 232 of 299. Men dient trombosedienstgegevens en ver zekeringspapieren (ziekenfondskaart) bij zich te hebben. Milieuklachten (over b.v. stank of la waai, bodemverontreiniging, e.d.) kun nen dag en nacht worden ingediend via telefoonnummer 023-310200. De privacy van de indieners wordt gega randeerd en elke klager krijgt antwoord. Het Natuurrecreatiecentrum is geo pend van maandag tot en met zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs f4— voor volwassenen en 72,50 voor kinderen. De speel-o-theek is elke woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. De Openbare Bibltiotheek aan de Drijverstaat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden) geopend op de volgende tijden: Maandag 10.00 tot 12.00 uur; dinsdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 14.30 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Begeleidingsgroep borstamputatie Den Helder en omstreken. Wie be langstelling heeft voor individuele of groepsgesprekken kan contact opne men met de kruisvereniging Den Hel der, Antwoordnummer 10, 1780 AM Den Helder, telefoon 02230-14375. Iedere eerste dinsdag van de maand kunnen leden van de diabetesvereni ging spuiten en testmateriaal kopen bij de zusters J. B. Mannessen en J. Hol, Schoorwal 45, Den Burg (tel. 02220-3242) tussen 16.00 en 19.00 uur. Bewijs van lidmaatschap meebrengen. In dringende gevallen kan telefonisch een afspraak gemaakt worden. De club Texelkoers speelt elke dins dagmiddag koersbal van 13.30 tot 15.30 uur voor mensen die al langer lid zijn. Nieuwe leden zijn welkom van 15.30 tot 17.30 uur. Gespeeld wordt in De Buureton aan de Molenstraat in Den Burg. Meldingen vorstverlet en werkonderbreking van werknemers in de agrarische sector en bouwnijverheid melden op dinsdag t/m vrijdag van 11.00-12.00 uur bij R. van IJsseldijk- Smith, Gasthuisstraat 60, Den Burg. De Texelse AA-groep (Anonieme Al coholisten) komt elke dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur bijeen in De Schakel bij de Hervormde kerk in Den Burg. leder met alcoholproblemen is vrijblijvend welkom voor een of meer dere gespreksbijeenkomsten. De dam- en schaakclub En Passant komt elke maandagavond, aanvang 20.00 uur bijeen in hotel De Lindeboom. Hulp zoeken bij de Dienst Ambulante Geestefijke Gezondheidszorg in Den Helder is dag en nacht mogelijk via te lefoon 02230-15805 of 17044. Boven dien op maandag van 14.00 tot 15.00 uur bij het bureau van de maatschap pelijk werker in d'Ouwe ULO in Den Burg, telefoon 02220-4185. Een ijsbreker in de Oudeschilder haven. Dat was vrijdagochtend noodzake lijk, niet omdat de Noordzeekotters moeite haden om terug te keren, inte gendeel, maar wel voor het binnenloodsen van een gasolietankboot. Elke vrijdag brengt de ,,Stavria" een voorraad van 635 ton gasolie naar Oude schild ter bevoorrading van de Texelse kótten/loot. Vorige week bleek dat door het ijs op de Waddenzee een ondoenlijk karwei en ook de vrijdag een week eerder was de hulp van de uit Zaandam afkomstige ijsbreker Poolvos ingeroepen. De schipper van dit zelden in deze streken vertoevende vaar tuig schijnt het schip uitsluitend in deze winterse perioden te benutten. Tij dens de rest van het jaar maakt de Zaandammer er pleziertochten met zijn gezin mee. Nu is hij frequent in Den Helder en omstreken te zien voor het verlenen van assistentie bij schepen die moeite hebben om zelf het ijs te doorbreken. Hoewel, er is meer sprake van snotijs" waaraan weinig te breken valt, maar wat zich meer ophoopt. Een dag eerder moest de toe gang tot de haven eveneens vrij worden gemaakt voor de binnenkomst van de Texelse garnalenkotters. De RP 20 van de rijkspolitie te water te Den Helder gooide zijn 1200 paardekrachten in de strijd om een viertal scheepjes binnen" te krijgen. Een moeizaam karwei, dat geruime tijd vergde, maar de hulp van een echte" ijsbreker was niet nodig. De zwem- en poloclub TX '71 vierde zaterdag 1 maart haar 15-jarig bestaan met een gezellige feestavond in 't Skiltje te Oudeschild. Voorzit ter Dik Haker zei in zijn openingswoord onder meer, dat hij kan terug zien op een goede tijd voor de zwemclub en dat hij hoopt dat deze zeer gezonde vereniging ook zo door kan gaan, hoewel grijze wolken zich lij ken samen te pakken boven het zwembad Molenkoog. Hij zei echter te rekenen op een gezonde dosis verstand van de bestuurders van dit eiland. De toneelgroep Oosterend bracht hier na het toneelstuk ,,De verloren trouw ring" van Jan Staal. Een schot in de roos, gezien de reacties van het pu bliek. Het stuk is een sprookjesachtig avontuur met in de hoofdrol Janus (Ger de Jong), de sluiswachter, die al twintig jaar getrouwd is met de zeer bazige Klaar (Guurtje Roeper). De beeldschone zeemeermin Adelheid (Immie Dros) duikt op uit de rivier en Janus laat zijn trouwring in het water Postzegelvereniging ,,de Postzegel- beurs" heeft iedere tweede donder dagavond van de maand een ruilavond in De Witte Burcht om 20.00 uur. Volgende week maandag (10 maart) is weer de collecte ten bate van het reu mafonds. Voor deze landelijke actie zijn nog enkele collectanten nodig. Voor De Koog heeft zich nog niemand aangemeld en ook voor het buitenge bied kunnen nog enige vrijwilligers worden gebruikt. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de afdeling culturele zaken van het raadhuis, ka mer 304, telefoon 3041 (toestel 130). vallen. Zo begint een avontuur. Janus wordt door de zeemeermin meegelokt naar zee, nadat hij eerst door haar is voorzien van kieuwen. Klaar blijkt haar man meer lief te hebben dan hij denkt, pompt zichzelf met een fietspomp vol zuurstof en springt het tweetal achterna. De volgende drie be drijven spelen zich af op de bodem van de zee. Ze bezoeken dokter Inktvis (Hanneke Weijdt) en als Adelheid Ja nus via deze dokter voorziet van haaiebloed, raakt de man helemaal ,,high" en wil staart en schubben heb ben. Deze worden besteld bij Machteld (Natalie Bremer) die op haar beurt Ja nus verleidt. Uiteindelijk belanden ze allemaal bij koning Neptunus (Pip Bar nard) en komt alles op zijn „vinnetjes" terecht. Na het toneelstuk werd mevrouw Threes Boon-Dijt door een 15-tal leden in het zonnetje en in de bloemetjes gezet. Mevrouw Boon heeft zes jaar lang het secretariaat op een uitsteken de manier gerund en ze deed daar naast ook nog allerlei andere voorko mende werkzaamheden voor de vereni ging. Dat blijft ze nu voor een deel nog doen. Al met al een geslaagde feestavond, waaraan alle leden van jong tot oud veel plezier hebben beleefd. De vrouwenbond FNV heeft in De Buureton een politieke forumavond met medewerking van vrouwelijke kan didaten voor de gemeenteraadsverkie zingen. Toegang vrij voor ieder, aan vang 20.00 uur. In café De Kuip in De Koog wordt vanaf 21.30 uur politiek café gehou den. Voornaamste discussieonderwerp: het zwemparadijs van Jellema. De Baptistengemeente heeft in Eben Haëzer een voor ieder toegankelijke bijbelstudiebijeenkomst. Thema „Leert de Hebreeën mij de afval der gelovi gen"; aanvana 19.30 uur Woensdag 5 maart In De Schakel presenteert zich de zo juist opgerichte afdeling van De Zon nebloem; 20.00 uur. Iedere belangstel lende is welkom. Op het ijs bij de Nikadel in De Koog wordt een priksleewedstrijd gehouden: om 14.00 uur voor de jeugd en om 19.00 uur voor ouderen. De Poolvos heeft moeite om het ijs voor de haven te doorbreken. Dwars op de vaarstroom ligt de tankboot „Stavria" te wachten. De Zaanse ijsbreker Poolvos maakt vrij baan in de mond van de Oudeschilder haven. weer veel werk. Door te weinig Janneke Kampstra aanmeldingen is er dit jaar geen B- poule geweest bij het damesbiljarten Misschien is dit volgend jaar met een' iets andere opzet weer te verwezenlijk ken. Het was een mooi kampioen- r schap met hele leuke en interessante partijen. Wat betreft de heren en hum finales volgt deze week een publicati in deze krant. Uitslagen: 1. Janneke Kampstra, 5 gewonnen, gelijk, gemiddelde 1.31, 11 wedstrijdpunten. 2. Ruth de Ruwe, 4 gew., 2. verl., gem. 1.09, 8 pnt.; 3. Kitty Bakker, 3 gew., 2 verl., 1 gelijk, gem. 1.19, 7 pnt.; 4. Annemarie Zegel 3 gew., 3 verl., gem. 1.19, 6 pnt.; 5. Caroline Timmer 2 gew., 4 verl., gem. 1.02, pnt.; 6. Marleen Barendregt 2 gew.,t verl., gem. 0.73, 4 pnt.; 7. Corina v< der Vis 1 gew., 5 verl.,. gem. 1.01, 2s pnt. March Heijnen uitgevallen wegens t ziekte. Hoogste serie Kitty Bakker en Annemarie Zegel, beide 10. Hoogstel partijgemiddelde Kitty Bakker 1.75. Janneke Kampstra werd voor de derde achtereenvolgende keer Texel biljartkampioen bij de dames. Haar overwinning stond al voor aanvang van de finale vast. Zaterdag zijn de laatste finalepartijen gespeeld, waarin de plaatsen twee, drie en vier verdeeld zouden worden. Janneke had reeds zo'n voorsprong opgebouwd dat het resultaat van haar partij tegen Kitty Bakker geen verande ring meer zou kunnen brengen in de prolongatie van haar titel. Kitty speel de via een schitterende serie van ne gen in de nastoot gelijk tegen de Texelse kampioene en behaalde daar door een derde plaats. Organisatorisch zat het in de Twaalf Balckeh goed in elkaar, mede door de leiding van Cora Groen. Zij verzette bij het arbitreren en

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 8