/oetbalvooruitzichten „Invasion U.S.A." Recreatiezaalvoetbal financieel gunstig voor Texelse clubs etbalprogramma trouwen in de raad? Vrije keuze op lijst 1 TEXELS BELANG Texelcompetitie veldvoetbal Denksportconfrontatie in Oosterender vijfkamp Feestelijke opening nieuwe kantine van SV De Koog „Horserace"-spel in de Kletskeet Eilandcompetitie volleybal Gelukszege schaker Terpstra op Vittali Sterrenkundeclub MST Programma Bowling: Strandplevier 2 in opmars Volleybaltoernooi Badmintonclub Texel houdt mixtoernooi IJ DAG 14 MAART 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 11 De KNVB heeft het sein gegeven voor een nieuwe organisatievorm „re creatiezaalvoetbal". Ten opzichte van de huidige vorm zal er weinig ver anderen maar zijn er wel financiële voordelen voor de zaalvoetbalvereni gingen. Het meest opvallende is de oprichting van een zogenaamde „koepel'-vereniging. xelse Boys t dooit wel maar het gaat wat te gzaam zodat er door de vorst in de ind nog nauwelijks getraind kan irden. Toch wordt er een beetje op rekend dat er dit weekend eindelijk er gevoetbald kan worden. Voor ys 1 staat er een zware opgave op t programma: op bezoek bij een van koplopers WSW in Wijdenes. Ver- k boot 12.05 uur. Boys 2 ontvangt i 12.00 uur Succes 5 en zal alles in t werk moeten stellen om de hard dige punten thuis te houden. Ter- idienst: Harry Schrama en Frank lit. t derde speelt om 14.00 uur in sterend tegen de koploper Ooster- j 2. Ook voor zaterdag staan er ir de Boys verschillende „derby's" het programma. De A-junioren in op bezoek bij Texel A2, aanvang 30 uur, en moeten winnen om nog ste te kunnen worden. De B1 junio- ontvangen om 13.30 uur Ooste- d B1 en C1 junioren ontvangen om 00 uur De Koog C1. Vooral voor B1 ien goed resultaat zeer belangrijk, gaat met de boot van 13.05 uur ir Den Helder voor de wedstrijd te- 1 WGW B4. Het damesteam speelt weekend op zaterdag op eigen ter- erdag 15 maart 1986: VB, afd. Noordholland: O/Z-OSV, 14.45 uur ;ksdorp-Forresters, 12.00 uur 3/Z 2-J.Holland 4, 12.00 uur rein Tex.Boys) 3 6-SVO/Z 3, 14.30 uur trek boot 12.05 uur) ïioren: A1-Oosterend A1, 14.30 uur trek boot 12.05 uur) el A2-Tex.Boys A1, 14.30 uur el B1-JVC B1, 13.30 uur .Boys BTOosterend B1, 13.30 uur iW B4-Tex.Boys B2, 14.30 uur :ces B3-Texel B2, 14.30 uur iterend C1-Helder C2, 10.30 uur rein Tex.Boys) iW C4-Texel C2, 13.15 uur .Boys C1-De Koog C1, 12.00 uur iksdorp C1-W'vogels C2, 13.30 uur H C1-Zeemacht C1, 13.30 uur isjes junioren: S-Tex.Boys, 14.30 uur rtrek boot 12.05 uur) lillen: sterend D1-Texel D1, 12.00 uur el D2-Tex.Boys D1, 13.30 uur el E1-ZDH E1, 11.00 uur sterend E1-Tex.Boys E1, 11.00 uur H F1-De Koog F1, 14.45 uur ,Boys F1-Texel F1, 10.30 uur mes: K.Boys-Dirkshorn, 13.30 uur idag 16 maart 1986: VB, vierde klasse: ilzwart-Texel, 14.00 uur VB, afd. Noordholland: W-Tex.Boys, 14.00 uur Koog-Petten, 14.00 uur iwert-Oosterend, 14.00 uur tervogels 4-Texel 4, 14.30 uur Boys 2-Succes 5, 12.00 uur iterend 2-Tex.Boys 3, 14.00 uur ïioren: sshoppers A1-Texel A1, 14.30 uur trek boot 12.05 uur) mes: ervogels-De Koog, 14.30 uur trek boot 12.05 uur) sterend-HRC 2, 12.00 uur rein Tex.Boys) eranencompetitie: iterend-Tex.Boys, 11.30 uur rein Tex.Boys) Koog-Texel, 11.00 uur iksdorp 2-Cocksdorp, 11.00 uur nen reizen: srdag 15 maart 1986: irek boot van Texel 12.05 uur: VZ 3, Oosterend A1 en meisjes ïlse Boys. dag 16 maart 1986: trek boot van Texel 12.05 uur: Texel en dames De Koog. een wedstrijd niet doorgaat, afbestellen 02240-12421. rein om 13.30 uur tegen Dirkshorn. De meisjes gaan met de boot van 12.05 uur naar VVS. Dit is dan de laatste wedstrijd van de eerste competitiese rie. Hierna volgt nog een tweede serie wedstrijden. S.V. De Cocksdorp Na een lange gedwongen winterstop komen de senioren zaterdag weer in het veld en spelen om 14.45 uur thuis tegen Forresters. Voorafgaand aan de ze wedstrijd spelen de junioren om 13.30 uur tegen Watervogels. Op zon dagmorgen spelen Cocksdorp 1 en Cocksdorp 2 om 11.00 uur tegen el kaar. De dames zijn dit weekend vrij. Z.D.H. Alleen op zaterdag voetbal op het ZDH-terrein: om half twee speelt ZDH C1 tegen Zeemacht Cl en om kwart voor drie spelen de pupillen tegen De Koog. Terreindienst: R. Kortenhoeven, I. Wiertz en Rico Meertens. S.V. Texel Het eerste gaat naar 't Zand om te proberen om één of meer gaten in de Geelzwart-muur te schieten, een zware opgave na de lange winterstop. Op Texel werd het een brilstand en ook nu zullen de punten wel weer erg duur zijn. Het vierde krijgt het uit tegen Watervogels 4 waarschijnlijk te moei lijk. Op Texel werd het een 1—3 neder laag. A1 kan in Hoogwoud tegen Grasshoppers A1 op een warme ont vangst rekenen, thuis werd het een 5—3 overwinning. Of zou er een her haling inzitten? A2 ontvangt Texelse Boys A1. Op het Boys-veld werd het na een spannende wedstrijd een 4—5 overwinning. B1 krijgt JBV B1 op be zoek waarvan in Julianadörp met 1—4 werd verloren, er is dus nog wat recht te zetten. B2 krijgt het in Hippo tegen Succes B2 te zwaar. C2 heeft in Den Helder goede winstkansen tegen WGW C4, waarvan op Texel met 4—1 werd gewonnen. S.V. De Koog De pupillen gaan zaterdag uit naar ZDH. Aanvang 14.45 uur, vertrek 14.15 uur. De C-junioren gaan uit naar Tex.Boys C1. Misschien heeft De Koog nu meer geluk dan in de thuis wedstrijd. Vertrek uit De Koog om II.30 uur. Het eerste speelt zondag om 14.00 uur thuis tegen Petten. In de uitwedstrijd heeft De Koog daar een punt ver speeld, dus ze hebben nu wel wat goed te maken. Het recreatieteam speelt om 11.00 uur thuis tegen Texel. Koog 2 is vrij en de dames gaan uit naar Meervogels. Vertrek bij Capri om 11.30 uur (boot 12.05 uur). Het ziet er naar uit dat komend wee kend weer gevoetbald gaat worden en dat betekent dat de nieuwe competitie voor gewone elftallen,die alleen op Texel spelen van start kan gaan. Vijf verenigingen doen mee waaronder SV Cocksdorp, dat zelfs met twee elftallen meedoet. Zes elftallen spelen als de omstandigheden het toelaten ieder tien wedstrijden. Alle wedstrijden worden op de zondagochtend gespeeld. Het programma vindt u bij het totale pro gramma. Mochten er nog voetballers zijn die zijn gestopt omdat ze het rei zen naar de overkant te bezwaarlijk vinden, dan kunnen zij zich voor deze competitie aanmelden bij een deelne mende vereniging. De deelnemers aan de Texelcompetitie worden bij hun ver eniging geteld als een volwaardig lid met inbegrip van het KNVB- lidmaatschap. De rayoncommissie hoopt dat het volgende seizoen de deelname zo groot zal zijn dat een vol waardige competitie, die zich uitstrekt over het hele seizoen, mogelijk zal zijn. De samenwerking tussen de dam club Oosterend en de Stichting Texelse Sportraad maakt het zater dag weer mogelijk een denksport- vijfkamp te houden. Het evene ment vindt plaats in De Bijenkorf te Oosterend en begint om 10.30 uur. Er wordt gestreden op het gebied vcan biljarten, klaverjassen, bridgen, scha ken en dammen. De voorrondes van het biljarten worden donderdag- en vrijdagavond in Het Cafeetje te Ooste rend gespeeld. De twee biljartavonden starten om 19.30 uur. Aan het gebeu ren doen negen teams mee, die bestaan uit zeven personen. Publiek is welkom maar men mag de spelers en speelsters niet storen. Als alles volgens plan verloopt is laat in de middag bekend welk team zich Texels denksportkampioen 1986 mag noemen. De prijsuitreiking zal nadat alle punten door de jury zijn geteld meteen na af loop plaatsvinden. S.V. De Koog opent zaterdag de nieu we kantine. Dat gebeurt officieel door wethouder welzijnszaken Piet Zegers en aansluitend is er tot 18.30 uur een receptie. Sinds de afgelopen zomer zijn de leden van de voetbalclub bezig geweest met de nieuwbouw en deze week werd nog flink wat werk verzet om alles op tijd in orde te krijgen. Al die tijd heeft de club zonder eigen clu blokaal gezeten, omdat de nieuwe kantine is verrezen op de plaats van het oude onderkomen. S.V. Texel houdt voor leden en suppor ters weer een horse-race, vrijdagavond (14 maart) vanaf 20.00 uur. Om het geheugen even op te frissen: In de Kletskeet staat een paarderace- parcours tegen de muur opgesteld (een soort ganzenbord rpet in plaats van ganzen paarden). Hieraan hangen zes paarden die bij opbod worden ver kocht aan de meest biedende; dat kan zijn één persoon of een aantal mensen samen. De eigenaars spelen met hun eigen paarden mee en moeten op drachten uitvoeren. De organisatie van bovenvermeld eve nement is van mening dat deze avond bij uitstek dé gelegenheid is om de laatste tijd zozeer verflauwde voetbal aandacht op te vijzelen en rekent er dan ook op dat ieder belangstellend persoon acte de presence zal. geven. Organisator Erwich laat met klem we ten dat bovenstaande geen geslepen verkiezingsstunt is maar gewoon is ge boren uit clubliefde. Dat dit „toevallig" vlak voor de gemeenteraadsverkiezin gen gebeurt berust op puur toeval. Uitslagen 11 maart: Mannen: Autocentrale-Albert Heijn 2—0 Moerbeek-Eelman/Seg. 1 1 v.Wijngaarden 2-Versluis 2—0 Grooten Slock-Smash 1 1 Coogherveldt-Expert 0—2 Paal 28-Kobeko 0-2 Paal 9-WH Huis 0-2 Bremakker-v.Wijngaarden 1—1 Vrouwen: Smash 2-6 PK 0-2 A O 2000-6 PK 1-1 NCM-Vinke 0-2 Taveerne-Westerlaken 2 0 Molenkoog-Grooten Slock 2 0 Lindeboom-7 Prov. 2 0 Smash 3-Taxi Smidt 1 1 Hannibal-Hema 0 2 Muppets-Samen 1 2—0 DWS-Antiekhuisje 0—2 Goënga-Deja Vu 0 2 CVI-Klif 23 1-1 Programma 18 maart: Veld A mannen: 18.30 u. RWS-Dros Mag. RSG 19.05 u. RSG-Versluis RWS 19.45 u. DA-Timmers bakk. 12 Balck. 20.25 u. 12 Balcken-AH Timmers bakk. 21.05 u. Abnormaal-Autocentrale AH 21.45 u. Molenkoog-Kobeko Krim 22.25 u. 40 Plus-Krim Kobeko Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Goënga-NCM TX 40 19.05 u. TX 40-A O 2000 NCM 19.45 u. Leydekkers-Smash 2 A O 20.25 u. Casino-Mantje Nokanto 21.05 u. Durper drup-Nokanto Mantje 21.45 u. Lindeboom-Gr.Slock Durper 22.25 u. DGM-v.Wijng.1 Molenk. Veld C vrouwen: Voordat de KNVB deze nieuwe organi satievorm heeft gekozen is daar veel aan vooraf gegaan. Enkele jaren gele den was de KNVB voor een beleid waardoor het pure zaalvoetbalvereni gingen, voornamelijk van kleine om vang, moeilijk werd gemaakt om voort te bestaan, vooral in financieel op zicht. Ook trok de KNVB steeds meer naar zich toe in organisatorisch op zicht. De rayoncommissies konden daardoor feitelijk niet meer op specifie ke eigen zaalvoetbalproblemen inspe len. Onder druk van het ontstaan van wilde bonden in Schagen en West- Friesland heeft dit ertoe geleid dat de KNVB nu haar koers radicaal heeft gewijzigd. De nieuwe organisatievorm onder de noemer recreatiezaalvoetbal gaat het nieuwe seizoen van start. Er is dan onderscheid tussen recreatieve en prestatieve verenigingen. De recreatie ve verenigingen kunnen toetreden tot een koepelvereniging, waarvan het bestuur wordt gevormd door de rayon commissie. De toegetreden verenigin gen betalen rechtstreeks hun financiële verplichtingen aan de koepelvereni ging. Dus niet op een algemene reke ning in Alkmaar. De afzonderlijke vere nigingen hoeven dus ook niet meer een abonnement op „Voetbal Totaal" te nemen en het verenigingsgeld te betalen. Ook zijn alle leden van de koepelvereniging geen lid meer van de KNVB, maar worden begunstiger. Wat inhoudt dat het lidmaatschap KNVB van 710,— vervalt. Daarvoor in de plaats komt een bedrag van 75,— per begunstiger waarmee o.a. de verzeke ringskosten worden betaald. 25 leden Prestatieve verenigingen krijgen al die kosten wel en kunnen bovendien uit komen in recreatiecompetities. De mo gelijkheid bestaat wel dat een presta tieve vereniging met het eerste team in een prestatiecompetitie speelt en het tweede team in de recreatiecompetitie. Daarvoor dient de prestatievereniging wel aan de KNVB-normen te voldoen, ,dus 25 leden en voldoen aan de finan ciële verplichtingen. Zoals heter nu uitziet worden er op Texel slechts re creatieve competities gespeeld. Dat heeft enkele gevolgen. Het zal niet. meer mogelijk zijn dat de Texelse kam pioen regelrecht promoveert naar de vastewal. Overigens geldt dit niet voor de kampioen van dit jaar, die promo- Maandagavond in De Lindeboom tijdens de interne competitie van schaakclub En Passant behaalde Auke Terpstra een overwinning op Rinus Vittali die in betere stelling een fatale misgreep deed. Terpstra had een aantal zetten eerder de knuppel in het hoenderhok ge gooid door twee lichte stukken te geven voor een toren en een pion. Hij kreeg daarvoor inderdaad wat aanvalskansen, maar objectief ge zien stond Vittali beslist beter, tot het moment waarop hij een vrese lijke paardzet op het bord bracht, did de partij direct ten gunste van Terpstra besliste. Een verrassende overwinning kwam ook van Thijs Witte die in een frisse aanvalspartij A.C. Bakker van het bord duwde. Bakker kreeg geen gelegenheid zijn koning op één van de vleugels in veiligheid te brengen, nadat hij wat al te gretig een pionnetje van Witte had verorberd. Ferry van Tatenhoven en E. de Visser hjelden elkaar lange tijd nauwlettend in de gaten en na de opening was de si tuatie dan ook ongeveer in balans. Met een akelige pionzet verzwakte De Visser zijn witte velden op de konings vlegel en ontnam zich met dezelfde zet bovendien iedere kans op tegen spel. Van Tatenhoven bezag dit alles met welgevallen en begon onmiddellijk het kamp van De Visser te bestoken. Na niet al te lange tijd won Van Taten hoven een stuk en nog wat later de partij. Uitslagen F. van Tatenhoven-E. de Visser 1 —0 J. Dros-W. Albers 1 —0 M. Witte-A.C. Bakker 1—0 O. van Loo-H. Kok 0 1 M. Vittali-A. Terpstra 0—1 De bijeenkomst van de vereniging voor weer- en sterrenkunde, die op de agenda stond voor zaterdag, is een week verschoven wegens ziekte. Tijd en plaats blijven gelijk: om half drie in De Schakel te Den Burg. veert nog wél automatisch. De Texelse kampioen zal daarvoor eerst moeten deelnemen aan een prestatieve compe titie en dat is Den Helder. Gezien uitla tingen van de rayoncommissie Den Helder is vrijwel zeker dat deelname daar betekent dat men alle wedstrijden daar moet spelen. Ditzelfde geldt voor de Texelse reserve-kampioen. Om voor promotiewedstrijden in aanmerking te komen moet worden deelgenomen aan een prestatieve competitie. Scheidsrechters Dit zijn de grootste veranderingen. Voor de scheidsrechters verandert er niets. Zij zijn gerechtigd om zowel re creatief als prestatief te fluiten. Ook de rayoncommissie blijft bestaan. Die blijft verantwoordelijk voor de competi tie, de selecties, scheidsrechters, con trole op ruilformulieren e.d. Op het ogenblik heeft de rayoncommissie Texel al stappen ondernomen om de koepelvereniging op te richten. Ook zijn nieuwe reglementen in de maak voor de Texelse situatie. De rayoncom missie wil geen wildgroei van nieuwe verenigingen. Het zal makkelijker wor den om een nieuwe vereniging op te richten maar niet té makkelijk. Deze nieuwe organisatievorm met de naam recreatiezaalvoetbal zal veranderingen brengen, maar in uiterlijke vorm weinig verschillen van het zaalvoetbal dat wij de laatste jaren hebben gezien. Zaterdga 15 maart 1986: Volleybal: De Doorbraak, Warmenhui'zen: 18.45 u. HPK Rood Wit-Tevoko 1 De Slenk, Den Helder: 14.30 u. D2 Braaf 2-Tevoko 3 Voor de jongens adspiranten is er een jeugdtoernooi in Heerhugowaard, sporthal De Horst, eerste wedstrijd 9.40 uur. Maandag 17 maart 1986: Sportlaan Den Helder: 19.00 u. H2 Noord kop-Tevoko 3 Matt Hunter (Chuck Norris) leidt na ja ren actieve dienst bij de Amerikaanse geheime dienst een teruggetrokken le ven in de Everglades, het gigantische moerasgebied in het zuiden van Flori da. Zelfs als zijn aardsvijand, de Rus Rostov in de V.S. opduikt, is hij niet te vermurwen zijn rustig leventje op te geven. Rostov echter, nog steeds be zeten van haat jegens Hunter, besluit eerst Hunter uit de weg te ruimen, al vorens met een actie te beginnen die zijn weerga niet kent. Hunters huis wordt totaal kapotgeschoten maar hij zelf blijft ongedeerd en besluit nu wel tot actie over te gaan. De gedachte achter de Russische actie is even sim pel als briljant: kleine groepjes huursol daten, via Cuba en de V.S. binnenge komen verspreiden zich bliksemsnel Strandplevier 2 zit de laatste we ken goed in de lift. Nu werd weer met 5—0 gewonnen tegen Super Trio. Gerry Verseput gooide haar hoogste serie en game (resp. 724 en 224). Ook THT mocht vijf pun ten bij het totaal schrijven door de ze van de Sommeltjes af te snoepen. Team 24 behaalde ook de hele winst. Dit ging ten koste van Pomona. Lucy van Hooge scoorde een serie van 615. De Garfields gaven goed partij aan JPK, maar konden niet verhinderen dat deze een kleine winst behaalde. Klaas Veldman gooide een gemiddelde van 182. RKR blijft ook zeer goed gaan: een forse winst tegen Hordi- food. Dubbel L kon deze week maar matig scoren tegen het goed draaien de Strandplevier 1 waarvan Henk Plaatsman een game van 216 had en een serie van 718. Dat de koplopers het moeilijk hebben blijkt uit het feit dat het goed draaiende De Koogel een zeer gevoelige tik van de dames van Kwartet kreeg. Winny Schraag gooide haar hoogste serie deze avond van 648. Ook Reisburo had het zwaar te verduren tegen de Schuimkragen waarvan reseve Kees Kooiman zeer goed uit de bus kwam. Wielewaal met een serie van Ton Witte van 734 was goed voor een 4—1 overwinning op Paal 19. Taveerne was de vierde die deze week alle winstpunten binnen haalde: een tegevaller voor tegenstan der Graaf Spuiterij. IBS was ook zeer goed op dreef. Jan Willem van Zeijlen en Dennis Beumkes draaiden beide een gemiddelde van 184 en 183 en hieruit kon de Beerekuil maar één punt in de wacht slepen. In de damesleague was CMC donder dagochtend niet opgewassen tegen het zeer goed en gelijkmatig spelend team van. de T Fords. Ook de Pins wa ren van slag en moesten hun meerdere erkennen in Tabakshop Mets. Tiny Bakker was zeer goed op dreef en er mede oorzaak van dat Klaver 4 weinig winstpunten kon halen. THTSommeltjes 5 0 Pomona-Team 24 0 5 Garfields-JPk 2-3 R.K.RrHordifood 4—1 Strandplevier 2-Super Trio 5 0 Strandplevier 1-Subbel L 4—1 Kwartet-De Koogel 4—1 Reisburo-Schuimkragen 1—4 WielewaaFPaal 19 4—1 Taveerne-Graaf Spuiterij 5 0 Beerekuil-ISB 1—4 CMC-T Fords 2J4-10)4 De Pins-Tabakshop Mets 3!4— 91/2 Klaver 4-Stumpers 3 10 over alle grote steden. Daar schieten ze soms verkleed als politie, groepen mensen neer, blazen huizen op, laten bommen achter in warenhuizen, enzo voorts. Hierdoor ontstaat chaos, pa niek en vooral wederzijds wantrouwen, want niemand weet wie achter deze acties zit. Het gevolg is dat'de men sen elkaar beginnen af te maken uit pure angst. Politiemensen blijven thuis om hun eigen gezin te beschermen en het leger kan weinig uitrichten tegen de zich snel verplaatsende terroristen. Hunter, die altijd alleen werkt, kan met spectaculaire acties een paar aansla gen verijdelen, maar ook hij staat machteloos tegen de groeiende pa niek. Gebruik makend van Rostov's bezetenheid om hem uit de weg te ruimen voert hij stap voor stap een plan uit met zichzelf als lokaas. „Inva sion U.S.A." is te zien van donderdag tot en met maandag in het City Thea ter, aanvang 20.00 uur. Zaterdag (15 maart) houdt Assurantie kantoor Bremer een volleybaltoernooi in sporthal Ons Genoegen te Den Burg. Er doen in totaal tien teams mee: vijf dames en vijf herenteams. Het toernooi begint om 19.00 uur. Badmintonclub Texel houdt maandaga vond 17 maart, aanvang 19.30 uur een mixtoernooi voor haar leden in sport hal Ons Genoegen te Den Burg. Leden kunnen zich nog opgeven tot en met zaterdag 15 maart bij Nellie Witte (tel. 4239) met of zonder partner. In de pauze is er koffie met gebak. Na af loopt vindt in de kantine de prijsuitrei king plaats van de onlangs gehouden teamcompetitie. 18.30 u. Smash 3-AH Loodsmanswei. 19.05 u. LoodsmansweLHema AH 19.45 u. Haarstudio-Taxi Smidt Hema 20.25 u. Hannibal-Samen 1 Taxi Smidt 21.05 u. Gyvo-Antiekh. Samen 1 21.45 u. Vinke-Ass.Bremer CVI 22.25 u. Retsina-CVI Vinke Wedstrijdleiding telefoon 4802, André.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 11