,De Koog" verwierf kantine zonder financiële zorg S.V. Texel moeizaam langs hard spelend Geel Zwart listige sportviswedstrijd De Cocksdorp kansloos tegen Forresters: 0-5 Texels kampioenschap indoor fietscross in Eierlandsche Huis Wielervereniging start competitie Snel uitgeschakeld in strandrace Goënga en Brouwer goed op dreef in nationale merenloop Onverwachte zege Mareis I NS DAG 18 MAART 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 13 Parachutist Kevin overhandigt de sleutel aan wethouder Piet Zegers. Voorzitter Van der Vliet kijkt toe. e eerste sportviswedstrijd om het impioenschap van 1986 werd zon- ig gehouden aan de dijk bij de iven van Oudeschild in dichte ist. Het zicht was zo slecht dat i deelnemers hun lood niet kon- in zien vallen. Dit weertype was lor de opkomst echter geen rem iweest. Er werden 22 sportvissers Held, wat gezien het ledental van heel goed is. Er waren 18 senio- n, drie jeugdvissers en een istvisser. i vangst was niet indrukwekkend: taal 13 vissen. Twee daarvan werden lor de jeugdige deelnemer Alexander uinker gevangen; gezamenlijke lengte centimeter. De senioren verschalk- n 11 vissen, totaal 311 centimeter, irste werd Frans Bos (drie vissen, 95 intimeter); tweede Rein Kuijper (drie ssen, 77 centimeter) derde Dirk Roe it (één vis, 33 centimeter). eerstvolgende wedstrijd is de Paas- idstrïjd op tweede Paasdag aan de ik van Oudeschild. Deze wedstrijd lat ook open voor niet-leden. Leden wel als niet-leden moeten zich van igeven en wel vóór 27 maart, tele- fn 02220-3875 of 3986. niet-leden talen f 15,—. De wedstrijd begint om 5 uur. de eerste prijs is een draag- 'e televisie. Het pieren steken voor te wedstrijd gebeurt op de vooraf- ande zaterdag: verzamelen om 14.00 tbij het Fanfaregebouw aan de Wit- Kruislaan. Leden die willen mee- tën aan de selectiewedstrijd van 26 nl moeten zich voor 3 april opgeven Paul Verhagen, telefoon 3986. "sten (als per auto vier vissers reizen) 1 f21— exclusief aas. De heren Verseput (links) en Stam onthullen het naambord op de gevel. S.v. Texel ondervond dit weekend als een van de eersten hoe moeizaam de start van de tweede helft van deze competitie in 1986 verloopt. Na een (tweede) winterstop van zes wekend) moesten de groen-zwarten aantreden tegen de geel-zwarten uit 't Zand. Normaal al een zware opga ve omdat Geel-Zwart vanuit het principe „niet attackeren maar blesse ren" lijkt te voetballen (keihard, met tien man voor het eigen doel). Nu extra moeilijk door het nog gladde veld en het gebrek aan wedstrijdritme. Texel verscheen op het veld zonder Louis Uriot en Nicol Schermer. Beiden zijn nog niet blessurevrij. Uriot heeft nog steeds last van een geblesseerde knie en enkel, maar zat wel op de re servebank en viel 20 minuten voor het einde van de tweede helft in. Nicol Schermer blijft last houden van een middenvoetsbeentje en zal dit seizoen waarschijnlijk niet meer spelen. Geko zen werd om met twee spitsen (Martin Koorn en Paul van Exel) en vier mid denvelders Gerri Plaatsman, Wilke Wassenaar, Simon Brand en Rob van der Stap) te starten. Gëel-Zwart zou nu immers voor eigen publiek meer la ten zien dan het afbraakvoëtbal in de wedstrijd op Texel van vóór de win terstop (uitslag 0 0). Al snel bleek De eerste wedstrijd na de win terstop is voor de „durpers" geen succes geworden. Tegen Forresters was het in de eerste helft een vrij gelijk op gaande wedstrijd waarin beide ploegen maar weinig echte kansen creëerden. In de eerste helft bleek dat diverse spelers van De Cocksdorp vastzaten. In de 25 ste minuut werd in het straf schopgebied van de durpers de bal niet tijdig weggeschoten zodat de mid- voor van Forresters de kans kreeg voor 0—1 te zorgen. Na deze treffer kreeg Cocksdorp toch nog wel enige kansen om op gelijke voet te komen maar de ze werden niet benut zodat de ruststand 0—1 werd. Na de rust verscheen SVC met twee verse krachten in het veld maar het was de midvoor van Forresters die bij de aftrap bijna ongehinderd met de bal naar het strafschopgebied liep. Daar werd hij door een verdediger van de bal gezet liet zich fraai vallen en de scheidsrechter legde de bal op de stip. Dat betekende na een halve minuut spelen 0 2. Voor Cocksdorp in deze vorm was dit meteen de genadeklap, ondanks dat enkele spelers zich niet wensten neer te leggen bij zo'n vroege goal. Kort hierop was het weer raak toen de bal niet goed werd wegge werkt en de linksbuiten alleen voor de doelman niet faalde. SVC, dat massaal ten aanval ging, liet grote gaten vallen op het middenveld omdat men niet tij dig terug was als Forresters de aanval overnam. Zodoende stond de SVC- achterhoede vaak tegen een over macht van Forresters. In de 35 ste minuut was het de rechts buiten die voor 0—4 tekende en enke le minuten later zorgde een middenvel der van Forrester met een hard schot op de rand van het strafschopgebied voor 0 5. Hierna werd er niet meer gescoord en gingen de durpers teleur gesteld het veld af met de wetenschap dat ondanks de grote uitslag er eigen lijk van zo'n tegenstander niet hoeft te worden verloren. Maar dan moet wel het gehele elftal inzet tonen, want dan is Cocksdorp op zijn sterkst. dat Geel-Zwart geen enkel systeem (laat staan een aanvallend) kan spelen behalve regelmatig flink aan de noo drem te trekken. Texel was wel veel meer in het balbezit en sterker maar had het spel toch niet echt onder controle. Er werd veelal over rechts gespeeld en het duurde te lang voor dat men elkaar vond. De achterlijn werd zelden bereikt en echt veel kansen kreeg Texel niet. Slechts een voorzet van Wilke Wassenaar van af rechts werd door Van Exel maar half geraakt en verdween naast het doel. Ook een overstapje van Simon Brand kon Paul van Exel niet in een goede scoringspositie brengen. Scheidsrechter Texel zou het moeilijk krijgen en tegen dit zwakke (technisch en taktisch ge zien dan) Geel-Zwart te soren. Ook leek scheidsrechter Visser een kater van de winterslaap te hebben over ge houden: hij strooide met vreemde beslissingen en floot grotendeels voor het team dat het hardst appelleerde voor vermeende overtredingen. Klaas Dirk Koorn werd de dupe van zo'n zwak moment door voor een aange schoten handsbal in het boek van de scheidsrechter te verdwijnen. In de tweede helft tapte Texel uit een ander vaatje. Agressiever, bewegelijker en terug met drie spitsen (Van der Stap rechtsbuiten). Meteen vanaf het begin zette Texel Geel-Zwart onder druk. Ook in de eerste minuut ver dween een goed opgezette aanval over veel schijven over rechts net over het doel. Geelzwart werd nu goed onder Zaterdag 22 maart houdt de dorp scommissie van De Cocksdorp de Eier- landse indoor fietscross kampioen schappen voor jongens en meisjes, aanvang 9.30 uur. Het gaat om de schoolgroepen 3 tot 8 een vroege leerling van 5 jaar valt onder groep 3 en een late leerling van 12 jaar en ouder onder groep 8). In leeftijd wordt als volgt gestart: 9.30 uur (5 en 6 jaar); 10 .00 uur(7 en 8 jaar); 10.30 uur (9 en 10 jaar) en 11.00 uur (11 en 12 jaar en ouder). Hierna houden de gezamelijke dorp scommissies de Texelse indoor fiets cross kampioenschappen, aanvang 14.00 uur. De startvolgorde is als volgt: 14.00 uur (5 en 6 jaar); 14.30 uur (7 en 8 jaar); 15.15 uur (9 en 10 jaar) en 16.00 uur (11-12 jaar en ou der uit groep 8). Gehoopt wordt op veel sportieve be langstelling van kinderen en ouders voor de morele ondersteuning. Het rei zen naar De Cocksdorp kan indien no dig met anderen worden gecombi neerd. Er wordt gefietst op beschik baar gestelde crossfietsen die door de aanwezige mechaniciëns eventueel worden bijgesteld. druk gezet, maar echte kansen kwa men er niet. Veelal op de rand van het strafschopgebied stokte de aanval en kon men opnieuw beginnen. Met nog twintig minuten te gaan besloot trainer Post om Uriot toch in te brengen om zo een overwinning te forceren. Im mers Uriot is ondanks zijn blessure voor elke tegenpartij een plaag. Scrimmage Het duurde nog tien minuten voor Texel opgelucht kon juichen. In een scrimmage voor het Geelzwart doel scoort de bal loodrecht omhoog na een geblokkeerd schot op doel. Martin Koorn reageerde attent en kopte vanaf tien meter laag in de rechterhoek. De verraste Geelzwart-goalie was kansloos en Texel stond eindelijk (en terecht) op 0—1. Drie minuten later kon Texel de wedstrijd beslissen, maar Van der Stap wachtte net iets te lang met voorge ven waardoor weliswaar alleen de kee per van Geelzwart verscheen maar niet genoeg tijd had om deze goed te om spelen. Ook de rebound trof geen doel en verdween naast. De laatste vijf mi nuten stond Texel onder zware druk, maar doelman Heerschap heerste zeer geconcentreerd in „zijn" strafschopge bied. Door het gelijke spel van HRC (2—2 uit bij hekkesluiter VZV) komt Texel een puntje dichterbij koploper HRC en nummer twee Wieringerwaard. Met nog vijf thuiswedstrijden en één uit, voor de boeg houdt Texel kansen. Zondag thuis tegen Alkmaarsche-Boys moet natuurlijk wel gewonnen worden, maar daar zijn de groen-zwarten zich van bewust. De Wielervereniging Texel start zater dag met de competitiewedstrijden, aanvang 16.00 uur. Ter voorbereiding werden afgelopen zaterdag al enkele trainingswedstrijden gehouden. Bij de jeugd werd gewon nen door de dit jaar met een jeugdli- centie rijdende Henk Broekman tweede werd Stephan Kikkert en derde Peter Beers. Bij de senioren is zo vroeg in het seizoen goed merkbaar wie de afgelopen winter niet heeft stil gezeten. Vanaf de eerste ronde zat er veel snelheid in en daardoor dwarrel den er na verloop van tijd meerdere renners af. Uiteindelijk bleef er een groep van zes man over waarvan Ri chard Koopman de sprint won. Twee de werd Evert Koopman en derde Dirk Vinke. De Texelse nieuwelingen presteerden zondag bij de zevensteden ontmoeting in Edam prima. Er kwamen vijf Texelse wielrenners aan de start, en die be haalden de volgende respektabele plaatsen: tweede Tyme de Wit, vierde Bas Vaars, negende Niels Jimmink, tiende Richard Koopman en twaalfde Jacco Vinke. In het algemeen klassement nemen de Texelaars de hoogste plaatsen voor hun rekening. Eerste staat Tyme de Wit, tweede Bas Vaars en derde Ri chard Koopman. Het kan dus niet beter. Theo van der Meer die zaterdag als enige Texelaar deelnam aan Veronica's strandrace in Scheveningen, heeft geen succes kunnen boeken. Toen hij van start ging in de vierde manche bleef hij al na dertig meter steken in het zand van de eerste bocht en kon niet meer loskomen. „Gebrek aan er varing. Mijn wagen was bovendien te zwaar verklaart Van der Meer zijn voortijdige uitschakeling. Hij heeft de moed echter niet verloren en zal vol- gend jaar opnieuw inschrijven. Er is een kansje dat de televisiekijkers nog iets van de Texelse autocrosser kunnen ontwaren in de tv-reportage die Vero nica 5 april uitzendt. Zijn wagen voer de nummer 173 met de aanduiding „Texel". Het veel feestgedruis heeft te sportvereniging De Koog aterdag de nieuwe kantine p het terrein aan de Boodt- lan in gebruik genomen. Pa- achutisten maakten een es/aagde landing en brach- an de sleutel waarmee we boud er Piet Zegers de deur pende. Leden van het eerste ur, de heren W. Stam en A. 'erseput onthulden de naam p de gevel: r,Stamhut". e kantine betekent een enorme ver kering. Het houten gebouw dat «rgenomen werd van de Joost ourleinkazerne is bijna vier keer zo oot als het oude, uit 1977 daterende jbouwtje dat veel reperatie- en on- jrhoudszorgen baarde en waarin ;en toiletaccommodatie was. In dit /eredelde kippenhok" mocht boven- en geen bier worden geschonken zo- at de spelers en supporters die na af- op van de wedstrijd of training een Isje wilden drinken, niet konden wor- sn geholpen. Dat was slecht voor de ubgeest. Het nu in gebruik genomen ;bouw beslaat 112 M2. Op „De ok" was het als instruktielokaal in ibruik en toen daar nieuwbouw werd tgevoerd kwam het beschikbaar via innemer Tebo. Nadat het een half ar opgeslagen was geweest, werd it in juni vorig jaar naar het sportveld in de Boodtlaan vervoerd en de be uling was het daar snel, met behulp in vele vrijwilligers in elkaar te zetten i in september of oktober in gebruik nemen. Vertraagd at was een misrekening, want de ge kste vrijwilligershulp viel nogal te- in omdat slechts een kleine kern blij- nd actief was. Bovendien was bij af- aak, opslag en opbouw gebleken dat n het gebouw nogal vernieuwd oest worden zodat het allemaal wat ager ging duren. Het oude gebouw- was inmiddels overgedaan aan de letiekvereniging Texel die het als islagplaats gebruikt op het terrein n Texelse Boys in Den Burg, zodat l. De Koog driekwart jaar zonder on tkomen zat. De leden weken uit ar horecabedrijven in De Koog. Die Deilijke periode werd vrijdagmiddag finitief afgfesloten. Er staat nu een ntine die aanm alle eisen beant- jordt. Het gebouw bestaat uit een /ale ontmoetingsruimte met een achtige bar. Die bar, gecombineerd at een prijzenkast, is op eigen initia- f ontworpen en getimmerd door leo Bonne, een van de vijf mensen in de avonduren en in de weeken- n het meest intensief aan de SVK- ntine hebben gewerkt. Verder zijn er fee dames- en twee herentoiletten, n bestuurskamer, een keuken en een rging. Iets bijzonders is het luchtzui- ringssysteem. De lucht wordt afge- gen, gefilterd en in de ruimte terug bracht, waardoor het „rookpro- iem" dat het verblijf in de oude kan- le onaangenaam en ongezond maak- hopelijk opgelost. Bijzonder zijn ook ramen die van onbréekbaar glas zijn orzien. Ook de hardste bal komt er ït doorheen. Door deze voorziening het niet nodig geweest om de ra- sn te beschermen met een ijzeren oster. De paradropping waarmee zaterdag de openingsplechtigheid begon was be taald door drie Koger winkeliers: A O 2000, Daalder en slager lepe de Boer. De Koger drumband Voorwaarts Mars zorgde voor de muzikale entoura ge en bood de sportvereniging op or- ginele wijze een financieel cadeau aan. Voorzitter A. van der Vliet kreeg een groot spaarvarken in zijn handen ge drukt. De meisjes marcheerden vervol gens langs en allemaal deden ze in het voorbijgaan een gift in de gleuf. Sportclub en drumband hebben bin dingen. Drumbandvoorzitter Klaas Ta- tenhove is tevens bestuurslid van de sportvereniging. Voorzitter Adrie van der Vliet bracht in herinnering wat aan de bouw van de kantine was vooraf gegaan. Directe aanleiding om naar wat nieuws uit te zien was het verbod van WVC om bier te schenken in het toenmalige ge bouw. De dwang die van deze „droog legging" uitging, bepaalde het verdere handelen. De bouw van de kantine werd voor 90% door eigen mensen uitgevoerd. Alleen de aanleg van elec- tra was in handen van professionele vaklui. Artikel 11 Geruime tijd heeft het er naar uit ge zien dat sv De Koog een mooi onder komen zou krijgen binnen het complex dat in het artikel 11-gebied zou worden gesticht. Daar kwam uiteindelijk niets van terecht, maar de club was wel in de gelegenheid geweest een behoorlijk bedrag bij elkaar te sparen, onder an dere uit de opbrengsten van oliebollen verkoop en de zomerse crosslopen. Te zamen met leningen van de gemeente en van de welzijnsstichting is er ge noeg om. alles te kunnen betalen, zon der dat een lening hoeft te worden aangedaan. Zonder de vrijwilligersactiviteit zou dat natuurlijk niet zijn gelukt. Tot het team dat elk vrij moment aan de kantine werkte, hoorde de inmiddels bejaarde oud-leden Stam en Verseput en zij mochten daarom de naam onthullen. De oude kantine heette ook de „Stamhut" maar de heer Stam, aan wie door deze naamgeving eer werd bewezen, had er niet op gerekend dat ook de nieuwe kantine die naam zou krijgen en het was voor hem dus een verrassing. Zaanse klok In de stampvolle kantine werd onder meer het woord gevoerd door de heer Teun de Boer van de KNVB Noordhol land die het gebouw een schitterende aanwinst noemde, van groot belang voor het functioneren van de vereni ging en voor de karaktervorming van de jeugd. Gebruikelijk is dat de KNVB bij het tot stand komen van een der gelijke akkomodatie een geschenk geeft. Het maakt echter verschil of het gaat om uitbreiding van een bestaand ge bouw dan wel volledige nieuwbouw De Boer zei dat de kantine als nieuw bouw zou worden beschouvyd en ver klapte dat het geschenk zou bestaan uit een Zaanse klok. Wethouder Piet Zegers vertelde dat het aanvankelijk de bedoeling was ge weest dat hij zelf met een van de pa rachutisten een duosprong zou uitvoe ren om de sleutels van de kantine te bezorgen. „Maar daar heb ik vanaf gezien want het leek me niet goed voor de konditie van het veld". Bij alle op zichzelf goede plannen voor een zwemparadijs en andere voorzieningen die in de eerste plaats voor toeristen zijn bedoeld, mag niet worden verge ten dat de Texelaars ook zelf aan hun trekken moeten blijven komen", aldus Zegers. Hij was daarom blij met het nieuwe„home" voor de vereniging, vooral omdat dit met veel zelfwerk zaamheid tot stand is gekomen. Verantwoording Hij wees er echter op dat het exploite ren van zo'n kantine voor het bestuur een extra verantwoordelijkheid bete kent. Een kantine is niet te vergelijken met een gewoon café; er zullen daar andere regels gelden in het belang van de (veelal jonge) mensen die er zich ontspannen. Zegers zei tot dusver zel den klachten te hebben gehoord over het gebruik van sportkantines en re kende erop dat het ook in De Koog goed zou gaan. Verder werd het woord gevoerd door trainer Ruud van der Kerkhof, de heer A. Verseput, Dirk Witte (namens de crosslopers) en Jaap van der Slikke. De heer Verseput bood mede namens „de andere AOW- ers" die zich verbonden voelen met de sportvereniging, een voetbal aan. De Texelse looptop liet zondag van zich spreken. Ditmaal in een Friese veldcross over tien kilometer (de natio nale merenloop). De 800 deelnemers (waaronder gerenomeerde namen) kre gen te maken met obstakels als dam- hekken, trappen en een zeer drassig weiland. Minne Goënga deed de wedstrijdloop en werd (ondanks enkele valpartijen) twaalfde in 35.24, een goe de prestatie. André Brouwer, die nog steeds geen licentie heeft, liep bij de prestatielopers mee. Over het zelfde trajekt deed hij 36.00 minuten, goed voor een derde plaats. De winnaar van de ze cross deed er 32.05 over en zal volgende maand aan de W.K. veld cross deelnemen. Een goede prestatie van deze Texelse lopers die nu wel de gelijk gaan meetellen in de Noordhol- landse atletiekwedstrijden. De jongens junioren van de Mareis basketbalden zaterdag tegen HBC. De ze sterk spelende ploeg uit Heerhugo- waard kwam in het begin' van de eerste helft al snel op een grote voor sprong van 15-27. Met nog een paar minuten in de eerste helft te gaan kwamen de Mareis onverwacht goed terug tot 23-31. In de tweede helft waren de Mareis veel beter waardoor ze de wedstrijd gewonnen hebben. De eindstand werd 54-42 voor de Mareis. Scores: M. Tun- delder 22 punten, R. Witte 13 punten, S. de Haan 10 punten en N. Witte 9 punten.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 13