I 41' Oosterend/Z sterk uit winterstop: 4—2 winst - Y 'exei pakt overwinning n slechte voetbalpartij De Koog zet opmars via sterke 3—0 winst voort Zaafvoetbafcompetitie: Drie teams kampioen c Yyy:. - - -Y Voetbaluitslagen |allantsoog te Herik voor ZDH irels basketbalden Winst Gamma in Alkema toernooi Zaalvoetbal MST nieuws SVC al voor de rust op ruime achterstand 9 NSDAG 25 MAART 1986 i. ..w.m TEXELSE COURANT PAGINA 11 a - -Am:j - - - .fSÉfejgéa^j 1.-Y tY lam loos kijkt vriend en vijand toe of de Egmondia-keeper het striemende schot van Arjen Verseput (niet zichtbaar) zal keren. dereen was het zondag over één ding eens. Texel-Egmondia was een ir slechte wedstrijd, die maar gauw moet worden vergeten. Dat Texel et 2 1 won van het onderaanstaande Egmondia was terecht, maar dit ng niet gepaard met goed spel. Het zaterdagteam van Oosterend is de tweede helft van de voetbal competitie op uitstekende wijze begonnen. In Bergen werd de plaatselijke vereniging na een 1 1 ruststand met 1—4 verslagen. De doelpunten kwamen van Rien Brouwer (2x), Ben Witte en invaller Dirk Trap. Oosterend vertrok naar Bergen in de wetenschap dat daar in de afgelopen jaren nog nooit een punt werd be haald. Vorig jaar werd zelfs met 4 1 verloren, een stand die dit seizoen ook werd bereikt in de thuiswedstrijd voor de winterstop. Bergen bleek toen voor al na rust over zeer veel inhoud te be schikken. Reden voor trainer Martin Land om te kiezen voor een behou dend 4-4-2- concept met de nadruk op snelheid in de counter. Dit pakte goed uit. Bergen oefende in de beginfase veel druk uit op het doel van Oosterend maar ging zeer onzorgvuldig met de kansen om. Slechts één werd verzil verd. Marco Drijver verwerkte een schot van Jaski niet voldoende waar door uit de rebound, door de spits van Bergen, de score werd geopend. Te gen de vele mogelijkheden van Bergen kreeg Oosterend er slechts twee. Erik' Kramer schoot van afstand net over, maar Ben Witte was zuiniger met zijn kans en scoorde. Wim Eelman samen met Kramer en Leendert Eelman, uit blinker van Oosterend, veroverde op het middenveld de bal en vond de op links vrij staande Ben Witte. Witte zag de keeper ver voor zijn doel staan en lobde de bal fantastisch onder de lat: 1—1. Bergen, met de wind in de rug, bleef proberen om nog voor rust weer een voorsprong te nemen. Maar door goed keeperswerk van M. Drijver en accuraat handelen van de verdediging bleef de stand gelijk. Na rust was het initiatief voor Ooste rend. Met Ger Vlaming in de ploeg bleek de aanval meer snelheid te bezit ten en werden de counters gevaarlijker. Het was uiteindelijk Rien Brouwer die Oosterend op voorsprong bracht. Erik Kramer ving een afgeslagen bal op en gaf een sublieme dieptepass op de snelle Brouwer die de keeper zeer overtuigend passeerde: 1—3. De beurt was weer aan Bergen dat ten aanval moest. Even was de organisatie in de SVO-achterhoede verdwenen. De spits van Bergen stond bij een vrije trap geheel vrij en kon kinderlijk een voudig de ploegen weer op gelijke hoogte brengen. SVO bleef sterker. Collectief sterk Het collectief gaf de doorslag, iede reen werkte hard voor elkaar en het was invaller Dirk Trap (voor Ben Witte) die Oosterend wederom naar een voor sprong loodste. Hij profiteerde be heerst van een fout in de Bergen- defensie en lepelde de bal langs de geslagen Bergen-doelman. Oosterend ging door, counterde beheerst en zag dat R. Brouwer de wedstrijd besliste. Weer ging hij alleen op de doelman af, en wederom gaf hij deze het nakijken: 2-4. Oosterend heeft aangetoond conditio neel sterk uit de winterstop tevoor schijn te zijn gekomen en ook in de breedte aan kracht te hebben gewon nen, getuige het spel van Wim Eelman en Dirk Trap. In het paasweekend speelt Oosterend tweemaal thuis in de race voor een derde plaats in de competitie. nerigens startte Texel veelbelovend, de tweede minuut reeds kreeg Louis ïot een kans uit een prima pass van ib van de Stap, maar zijn harde hot verdween via de vuisten van de imondia-keeper naast het doel. Texel efde niet lang te wachten op zijn tste treffer, want het was in de ze ilde minuut Rob van de Stap die ik schoot. Uit een corner van Simon and kopte Martin Koorn goed in, lar een verdediger van Egmondia aide de bal van de doellijn. De bal /am voor de voeten van Rob van de ap die in eerste instantie tegen de iper knalde, maar in tweede instan- schoot hij hoog raak: 1—0. t Texel-publiek ging er eens goed ir staan, want een grote overwin- leek mogelijk. Veelvuldig balver- 5, mede veroorzaakt door de zeer ibelige grasmat, onnodig veel lopen it de bal en vooral weinig creativi- deden de wedstrijd naar een zeer lenkelijk peil zakken. Egmondia liet waarom het op de laatste plaats ind en Texel liet niet zien waarom op de derde plaats stond. Het irde tot kort voor rust voordat Texel er enkele kansen kreeg. Eerst loot Martin Koorn tegen de keeper en even latèr haalde Arjan Verseput I buiten het strafschopgebied vrese- hard uit. De Egmondia-keeper kon 5t grote moeite de bal tot corner iwerken. Onderuit tweede helft was nauwelijks twee nuten oud toen Simon Brand vlak buiten het strafschopgebied onderuit werd gehaald. Louis Uriot keek en vond het gat in de Egmondia-muur. Hij schoot schitterend raak: 2—0. Het duurde tot tien minuten voor tijd voordat er weer wat gebeurde op het veld wat de moeite waard was. De enige spelers aan Texel-zijde die enigs zins op niveau speelden waren Simon Brand en Gerrie Plaatsman. Door een ongelukkig moment van Arjan Verse put, die een bal van zijn schoen liet springen, scoorde Egmondia tegen. Egmondia kwam nog met een offen sief, maar Texel kreeg via Paul van Exel de beste kans. Zijn schot was even bedroevend als het peil van de wedstrijd. Zaterdag 22 maart 1986: KNVB, afd. Noordholland: Bergen-SVO/Z 2—4 Cocksdorp-Alkmaarse Boys 1—6 SVO/Z 3-J.Reigerboys 7 afgekeurd Junioren: Oosterend A1-HCSC A2 Oosterend B1-Succes B2 Tex.Boys B1-Texel B1 Texel B2-Tex. Boys B2 Meisjes junioren: Tex.Boys-HOSV Dames: Wieringermeer- Tex.Boys 2-2 3-1 1-1 1-4 3-3 Zondag 23 maart 1986: KNVB, vierde klasse: Texel-Egmondia 2—1 KNVB, afd. Noordholland: Tex.Boys-Woudia 1 10 Callantsoog-ZDH 5 0 Koedijk-De Koog 0 3 HRC 3-Texel 2 afgelast Texel 3-Watervogels 3 2—0 Callantsoog 3-Tex.Boys 2 afgelast Texel 4-WGW 6 0—4 Tex. Boys 3-HRC 9 1—2 Wiron 5-Oosterend 2 2—1 Junioren: SVW A2-Texel A1 Dames: ,JVC-Oosterend Veteranencom petitie: Tpxel-Cocksdorp 2 afgelast 1-3 afgelast In de uitwedstrijd tegen Koedijk heeft SV De Koog een belangrijke 0—3 overwinning behaald. Bij De Koog ontbraken Peter Brons en Cees van Beek. Met Dennis Saai en Johnny Eelman als hun vervan gers zag De Koog zwaar tegen de ze wedstrijd op. In de eerste helft begon De Koog te gen de harde wind in. Er werd zeer fa natiek gevoetbald en Koedijk werd ver van het doel van Charles lepenburg geouden. Ondanks de harde wind te gen schiep De Koog zich in deze eerste helft legio kansen. Na enkele gemiste kansen kwam De Koog in de tiende minuut op 0—1 door de opge komen rechter verdediger Wally van Beek. Een vrije trap werd door Dirk Barends hoog in het strafschopgebied geplaatst en via Cees Schoemaker en Richard Daalder doorgekopt naar de inkomende Wally van Beek, die van dichtbij raak schoot. Koedijk mocht van geluk spreken dat De Koog zoveel kansen miste en dat de scheidsrechter maar liefst drie doelpunten van De Koog afkeurde. Vlak voor rust redde de keeper van Koedijk subliem bij een inzet van John List. Koedijk kwam in eerste team van ZDH voetbalde dag na acht weken winterstop uit en Callantsoog. De thuisploeg rtte voortvarend, maar de aanvallen ""fitten 'af op de sterk spelende ZDH- iper Doede de Vries of misten doel. ZDH kwam sporadisch tot aanval- Een kopbal van Jan de Wit miste doende kracht. In de 28e minuut kte keeper De Vries door een char- van de CaNantsoog-rechtsbuiten zo- lig geblesseerd dat verder spelen moeilijk werd. antsoog (met ex-prof international Hovenkamp) profiteerde hiervan kon het veldoverwicht nu beter uit ten. Nog vóór rust bouwde de isploeg een voorsprong op van 0. G. van Ee, J. de Boer (hattrick) F. Tjadema tekenden voor de goals, de rust werd keeper De Vries ver- igen door veldspeler Ton Arnout, 'ijl B. Bakker diens plaats innam, de wind in de rug wist ZDH de nd te consolideren en creëerde voor izelf ook nog enkele kansen (W. iker schoot van afstand op de lat), volgden echter geen doelpunten ar. Callantsoog boekte een verdien- maar geflatteerde overwinning: In de eerste klasse zaalvoetbal heeft Jelleboog door een 11 1 overwinning op De Mok het kam pioenschap behaald. In de tweede klasse is Alkema ondanks verlies tegen KSMT nu officieel kampioen geworden. Bij de junioren heeft het jeugdteam van Gamma het Texels jeugdkampioenschap op zijn naam geschreven. Veel kamioenen dus in de afgelopen week. De meest opvallende daarvan is Jelleboog. Dit team, dat verleden sei zoen uit de hoofdklasse degradeerde, is dit seizoen bijzonder sterk terug ge komen. Met Paul van Exel, Dirk de Lugt en nog een aantal andere spelers was Jelleboog eigenlijk te sterk voor de eerste klasse. Dit blijkt wel uit de cijfers die Jelleboog dit seizoen scoor de. Grote overwinningen en geen en kele nederlaag of gelijkspel. Een prestatie die uitstekend genoemd mag worden. De tweede kampioen van af- Zowel de A- als B-junioren van z.v.v. Gamma hebben in hun poule de hoofdprijs gewonnen in een sterk be zet zaalvoetbaltoernooi van z.v.v. Alke ma. Al direct om half zes, nadat scheidsrechter Androg het eerste fluit signaal had gegeven, werd een span nende wedstrijd gespeeld tussen Gam ma 1 en Alkema 1. Misschien wel de mooiste wedstrijd van de avond, ge wonnen door Gamma met 2—1. Nis san bleek ook een sterk team te heb ben en moest in zijn laatste wedstrijd alleen Gamma verslaan. Dit was een te zware opgave, er werd verloren met 4—1. Oosterend 1 kwam duidelijk iets achter hoewel ze tegen Alkema 1 lie ten zien toch een goed team te zijn. In de B-poule was de spanning tot de laatste minuut aanwezig doordat Oosterend 2 tegen Gamma 2 aan één puntje genoeg had. Gamma won ech ter met 1—0. De Casino-jeugd verloor alle drie wedstrijden maar liet de moed niet zakken. Een nuttige ervaring was het zeker voor deze jongens. Alkema 2 was misschien het meest gelijkmatige team door één keer met 2—1 te win nen, één keer gelijk te spelen met 0 0 en één keer met 2—1 te verlie zen. Al met al een geslaagd toernooi. Na afloop deelde voorzitter Alkema aan elke speler van het winnende team een standaardje met inscriptie uit. gelopen week is Alkema. Niet zo dui delijk als Jelleboog maar niet minder verdiend. Dit team geldt als een der meest veelbelovende teams in de zaal, met redelijk veel jeugdige klasse. Toch moet geconstateerd worden dat Alke ma te vaak, een steekje laat vallen. Ge tuige ook afgelopen week. Tegen KSMT, toch niet een echte pottenbre- ker in de tweede klasse, verloor Alke ma met 2—1. Het is aan Mantje 2, dat met 3—1 verloor van Slufterhoek, te danken dat Alkema nog deze week het kampioenschap kon vieren. Bij de juni oren mag Gamma de champagnefles ontkurken. Het jeugdteam van Gamma is zeer terecht kampioen geworden. Het team heeft geen echte uitblinkers maar had toch geen concurrentie in de junioren 1 klasse. De teams die daar voor moesten zorgen waren te wissel vallig of kwamen te laat in vorm om Gamma nog enige zorg te baren. Ra- tronics bijvoorbeeld, de enige tegen stander die in technisch opzicht gelijk waardig is of misschien iets beter, was nog te jong en te wisselvallig om dit seizoen de strijd om de Texelse jeugd- titel aan te gaan. Volgend seizoen zal Ratronics favoriet zijn voor de titel. Verenigde Schilders, dat de laatste we ken veel scoorde, moest het vooral hebben van hun fysieke overmacht ten opzichte van hun volgers in deze klas se. Dit probleem van fysiek verschil in het Texelse zaalvoetbal is een helaas noodzakelijk kwaad. De Texelse jeugd afdeling zal altijd te klein blijven om een goede indeling naar leeftijd te maken. A O tweede In de hoofdklasse zaalvoetbal kwam A O 2000 uit tegen Nissan. Een 5 1 winst voor A O 2000 stond er na vijf tig minuten zaalvoetbal op het score bord. Dit houdt in dat A O 2000 tweede is geworden en Nissan derde op vier punten achterstand. A O 2000 heeft het hele seizoen constanter gespeeld dan Nissan, dat vooral in het begin wel constant en goed speelde. A O 2000 zal volgend seizoen, nu Gammna aan de overkant gaat spelen, de grootste favoriet zijn, maar niet de enige. Nissan zal zich moeten beraden wat te doen, na driemaal tweede te zijn geworden. In de eerste klasse strijden Rab en Texel om de tweede plaats, waarvoor Rab de beste papieren heeft. Texel verloor een punt aan Casino 3 met een 1—1 gelijkspel. Rab zelf won met 4—2 van ZDH 2. Gamma 3 en De Koog speelden met 1—1 gelijk. In de tweede klasse een vreemde week. De eerste drie van deze klasse verloren. De verliezen van Alkema en Mantje 2 zijn al gememoreerd, maar ook Vere nigde Schilders verloor, tegen Jellé- boog 2 werd het 3—5. Daardoor komt er nu een groep van middenmoters be ginnende bij Mantje 2, gevolgd door Verenigde Schilders en Oosterend 5, dat won van Nissan 4 met 6—4 en Nissan 3, dat won van Casino 4. Casi no 4 en Nissan 4 zijn de vrijwel zekere degradanten van dit seizoen. In de vierde klasse slechts één wedstrijd en wel tussen Oosterend 9 en Nioz 2 die door eerstgenoemde werd gewonnen met 2—1. In de junioren 1 klasse won Graaf Spuiterij met 4 3 in een span nende wedstrijd van De Koog. Gamma won met 5—0 van FC Lange Ben. Een wat tegenvallend resultaat voor de jeugdkampioen SOS zette de gloed nieuwe tenue's luister bij door een 6—0 overwinning op Ria's Winkeltje 2. Texel 2 tenslotte kreeg duidelijk klop van Verenigde Schilders met 11—2. In de junioren 3 klasse was de wedstrijd Ria's Winkeltje 6 tegen Texel 7 een spannende wedstrijd met 1—1 als re sultaat. Bij de dames blijft Casino ge makkelijk winnen. Ditmaal wonnen de girls" van ZDH met 13—1. Gamma 2 en Casino 2 kwamen een 2-r-2 ge lijkspel overeen en Oosterend won met 10—1 van Nissan. Uitslagen: Hoofdklasse: Nissan 2-Gamma 2 1—3 Nissan-A+O 2000 1—5 Casino-ZDH 2 5 Eerste klasse: Gamma 3-De Koog 1 1 Oosterend 3-A O 2000 2 3-0 De Mok-Jelleboog 1 11 ZDH 2-Rab 2-4 Texel-Casino 3 1—1 Tweede klasse: KSMT-Alkema 2-1 Mantje 2-Slufterhoek 1—3 Ver.Schilders-Jelleboog 2 3 5 Nissan 3-Question 4 2 1 Nissan 4-Oosterend 5 4—6 Vierde klasse: Nioz 2-Oosterend 9 1 —2 Junioren: De Koog-Graaf Spuiterij 3 4 FC Lange Ben-Gamma SOS-Ria's W. 2 Texel 2-Ver.Schilders ZDH 2-Texel 6 Ria's W. 5-Texel 5 Ria's W. 6-Texel 7 Dames: Gamma 2-Casino 2 ZDH-Casino Oosterend-Nissan 0-5 6-0 2-11 2-0 1-0 1-1 2-2 1-13 10-1 Programma: Woensdag 26 maart: 17.15 u. Gamma 3-Texel 4 (j) 17.45 u. Ria's W. 1-Ratronics (j) 18.30 u. KSMT TOosterend 2(d) 19.25 u. KSMT 1-De Koog 2 20.15 u. Mantje 3-De Mok 21.10 u. Oosterend 2-Casino 2 22.00 u. Ver.Schilders 3-Gamma 5 Zaaldienst: Texel Donderdag 27 maart: 17.15 u. Texel 3-ZDH 1 (j) 17.45 u. SOS-De Koog (j) 18.30 u. Gamma 1-Casino 3 (d) 19.25 u. Oosterend 9-ZDH 3 20.15 u. Rab 2-Alkema 2 21.10 u. Casino 6-Nioz 2 22.00 u. Oosterend 8-Nioz 1 Zaaldienst: A O 2000 Vrijdag 28 maart: 17.00 u. Gamma 2-Texel 8 (j) 17.30 u. Texel 1-Graaf Spuiterij (j) 18.15 u. Oosterend 5-Texel 3 19.05 u. Oosterend 3-Oosterend 4 20.00 u. Ver.Schilders 2-Casino 4 20.50 u. Nissan 2-Oosterend 1 21.45 u. Mantje-ZDH 22.35 u. Alkema-De Koog Zaaldienst: Gamma In tegenstelling tot andere berichten zal de volleybaltraining van deze MST afdeling donderdag wel doorgaan. Ver der zal worden getracht nieuw leven te blazen in de afdeling tennis van de MST. De bestuurlijke zaken zullen, zo lang nodig, worden behartigd door mevrouw M. Plaatsman en P. de Hoogh. De tennisbaan is gerepareerd en de kosten en andere regels zijn na genoeg gelijk aan vorig jaar. Met les geven zal, als voldoende personen zich daarvoor aanmelden, na de paasvakan tie worden gestart. Voor informatie bellen met de fam. Plaatsman, hotel Rebecca, De Waal (02220-2745) of met P. de Hoogh (02220-4861). deze eerste helft niet verder dan enke le afstandsschoten en een drietal vrije trappen vanaf de rand van het straf schopgebied. Deze vrije trappen brach ten nog het meeste gevaar. In de tweede helft met de harde wind in de rug, speelde De Koog minder sterk dan in de eerste helft. Omdat De Koog het speelveld te groot hield, kreeg Koedijk meer ruimte. De wedstrijd speelde zich nu meer op het middenveld af en Koedijk kwam nu iets vaker in het strafschopgebied van De Koog. Echte kansen leverde dit echter nog niet op voor Koedijk. De Koog bleef wel gevaarlijk met snelle uitvallen. Linker aanvaller Johnny Eel man kon tweemaal alleen op de kee per afgaan, maar kon niet scoren. Na twintig minuten werd Cees Schoema ker gewisseld voor trainer-speler Ruud van de Kerkhof. Dit om erger te voor komen na zijn opgelopen boeking. Kort hierna kwam De Koog op 0 2 door Jaap van Kranenburg, die alleen op de keeper af kon gaan en deze om speelde. Hierna pas kreeg Koedijk en kele kansen, waarbij Charles lepenburg zijn kwaliteiten weer eens kon tonen. Tien minuten voor tijd was het Ruud van de Kerkhof die met een harde knal onder de lat De Koog veilig op 0—3 schoot. Een goede wedstrijd van De Koog waarbij de invallers Dennis Saai en Johnny Eelman een uitstekende in druk achterlieten. SVC verloor zaterdag ook de tweede wedstrijd na de winterstop, nu werd het 1—6 thuis tegen Alkmaarsche Boys. Met de harde wind en regen in de rug nam Alkmaarsche Boys gelijk het initiatief en zette de durpers onder zware druk. De SVC-achterhoede had door enkele geblesseerde spelers enige wijzigingen ondergaan. Toch hielden de durpers in het eerste kwartier het doel schoon onder een ware vloed van aanvallen. In de 18e minuut was het dan toch raak toen uit een voorzet van rechts de achterhoede mistastte en de midvoor voor 0 1 zorgde. Gesteund door deze treffer was het kort hierop weer raak toen de keeper op het glade veld de bal niet onder controle kon krijgen. Dit betekende 0 2. De Alk- maarders bleven voor de stormachtige wind komen, de laatste man bij de durpers verzette bergen werk. In de 25e minuut was het wederom de mid voor, uit een corner scoorde hij 0 3. SVC liet het hoofd niet hangen maar probeerde met counteren terug te ko men. In de 30e en 35e minuut voerde Alkmaarsche Boys de score op tot 0-5. De durpers probeerden nu vanuit de ëchterste lijn de bal over de flanken te spelen. Uit een voorzet van links was het Roberto die de bal binnen het strafschopgebied opving en probeerde de back van Alkmaarsche Boys te pas seren. Die maakte hands en de bal ging op de stip. Gerrit Koorn voltrok het vonnis: 1 5. Na de thee was het nu SVC dat het offensief zocht en kwam enkele malen gevaarlijk voor het doel. Toch bleef Alkmaarsche Boys de gevaarlijkste ploeg. Met snelle uitvallen probeerden de Alkmaarders de achter hoede van de durpers te verschalken. De durpers trokken steeds met veel mensen ten aanval, waardoor achterin ruimte ontstond. Het was dan ook uit zo'n situatie dat in de 75e minuut Alk- maarse Boys op 1—6 kwam. De dur pers die er inmiddels een verse kracht hadden ingebracht zagen in de reste rende tijd geen kans meer om verande ring in de stand te brengen zodat Alk- maarse Boys met een grote overwin ning naar huis ging.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 11