Cjroen ^jmrL-Jexels het harL, ,'t /s a/s een verkering le je moet Eén der oude motoren toch terug naar Texel? iemeentesecretaris Van Dijk neemt afscheid Dagrecreatie" geeft iformatie over |ivemparadijs Geen krant na Pasen „Molengat" later terug door storm HAVENAANPASSING NIET DOOR WINTER VERTRAAGD Veerboot tijdelijk naar Oudeschild Stembureau corrigeerde uitslag Wie vindt dit jaar het gouden ei? 4ÊS- Hissen dijk en duinenrij Oordeel van een pessimist Texelaar in Schagen mishandeld Wij zoeken een bezorger m/v 1|PGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.067 jdactie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. uiten werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, iek van der Heijden, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393 en Frans opman, Ongeren 7, Den Burg, tel. (02220) 5472. oor advertenties, abonnementen, etc.: ingeveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, lefoon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. DINSDAG 25 MAART 1986 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs ƒ18,65 per kwartaal; los 85 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60,398, KHet is alsof ik een verkering uitmaak. Het gebeurt met pijn laar toch is het goed dat het gebeurt." Aldus gemeentese- «retaris Johan van Dijk (44) die per 1 juii a.s. is benoemd tot •ecretaris van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor- ierkwartier. Hij werd gekozen uit 28 sollicitanten. Vrijdag Kiam het bestuur van het Hoogheemraadschap de eindbeslis- •ing, nadat was gebleken dat het personeel met zijn benoe- ning akkoord ging. let werkgebied van het Hoogheem- ladschap Noordhollands Noorder- wartier (niet te verwarren met het loogheemraadschap Uitwaterende Sluizen) beslaat de provincie Noordhol- ind boven het Noordzeekanaal. De ta len hebben betrekking op beheer en nderhoud van wegen, vaarwegen en londsbosse zeewering terwijl namens llle waterschappen in Noordholland de entrale omslagheffing wordt verzorgd. Jitwaterende Sluizen is in het zelfde [erkgebied met het kwaliteitsbeheer in het oppervlaktewater belast. De |ieuwe functie van Van Dijk lijkt wel jat op de oude. Als secretaris is hij rechterhand van de dijkgraaf en on- jr meer belast met rsoneelsaangelegenheden Korte tijd ihan van Dijk werd per 1 januari 1981 it gemeentesecretaris benoemd en :eft er straks dus niet meer dan 4Zz jar als zodanig opzitten. Dat is een iterst korte periode in vergelijking met 34 jaar die zijn voorganger lemsterboer de functie vervulde en eveneens 34 jaar van diens voor- inger Jonker. Totaal is Van Dijk 14 jar bij de gemeente Texel werkzaam iweest. Hij kwam er in 1972 als staf ledewerker bij ruimtelijke ordening; Iter werd hij hoofd van die afdeling. In ambtelijke loopbaan was begon- in in de gemeente Zeist, toevallig ik zijn geboorteplaats. Na anderhalf ar stapte hij voor 214 jaar ovpr naar gmond-binnen en was vervolgens erkzaam bij de gemeente Monniken- im waar hij 314 jaar chef van de af- ïling algemene zaken was. Afweging (aarom heeft Van Dijk besloten om it al na 414 jaar voor gezien te hou- in als secretaris bij de gemeente xel? Uit zijn antwoord blijkt dat het H kwestie van afwegen is geweest, s plaats om te wonen en te werken ndt hij Texel een uitstekend gebied, hij vooral waardeert om zijn veilig- id maar de mogelijkheid om toch Iers wat anders te gaan doen zag hij He Texelse ondernemers zijn uit- inodigd om dinsdag 8 april in De ndeboom te komen om meer te irnemen over het zwemparadijs it door „Dagrecreatie B.V." zal orden gesticht op het Kerckeland De Koog. Die toelichting wordt igeven door de Nederlandse Qekhoudcentrale en door de heer Jellema na afloop van de leden- irgadering van het Texels Verbond jn Ondernemers. Die vergadering igint om 20.00 uur met het huis- >udelijk gedeelte. De informatie ar het zwemparadijs volgt om igeveer 21.30 uur. Met name de ogelijkheden om als bedrijf of als rticulier deel te nemen in het ndelenbezit zullen uitvoerig aan orde worden gesteld. i verband met het als werkdag uit vallen van maandag 31 maart komt a Texelse Courant van dinsdag april te vervallen. bzers en adverteerders worden ver docht hiermee rekening te houden. als een uitdaging. Gezien zijn leeftijd diende een beslissing niet al te lang uitgesteld te worden. De sollicitatie naar de secretarisfunctie bij het Hoog heemraadschap was meteen raak. Het was niet de eerste keer dat hij naar een baan elders solliciteerde. In 1978 probeerde hij secretaris bij de gemeen te Zierikzee te worden. Toen hij dezelfde functie eenmaal op Texel had veroverd, had menigeen het gevoel dat hij hier wel tot zijn pensi oen zou blijven zitten, maar Van Dijk zelf had dat gevoel allerminst. Hij en zijn familieleden waren weliswaar pri ma ingeburgerd, maar elders aan wat anders beginnen werd nooit uitgeslo ten. Ik móest en zou niet weg maar als er een interessante mogelijkheid kwam wilde ik die niet onbenut laten. Ik verwachtte dat op Texel niet zoveel nieuws meer op me af zou komen. Privé-overwegingen hebben ook een rol gespeeld." Burgemeester Van Dijk wil graag nadrukkelijk ver meld zien dat de komst van de nieuwe burgemeester niets met zijn afscheid als gemeentesecretaris heeft te maken. Hij solliciteerde al in december vorig jaar, dus lang voordat bekend was wie de opvolger van Engelvaart zou wor den. Het is echter wel een feit dat hij en Engelvaart bijzonder goed met el kaar overweg konden. Volgens Van Dijk was er een ideale werkverhouding en was er ook persoonlijke vriendschap. De nieuwe burgemeester vindt het niet leuk dat Van Dijk al zo snel opstapt. De heer Schipper had al voordat hij definitief was benoemd een uitsteken de indruk van de secretaris gekregen en verheugde er zich op om door hem te worden gesteund in de niet makke lijke inwerkperiode. Een van zijn belangrijkste taken, de re organisatie van het ambtelijk apparaat, legt Van Dijk halverwege de uitvoering neer. Hij verwachtte er nog wel een jaar of vier mee bezig te zijn. „Veel energie te blijven steken in steeds het zelfde was niet zo erg avontuurlijk meer. Houding en reacties van mensen waarmee je te maken had werden steeds makkelijker voorspelbaar." Toch spannend Toch heeft het hem aan spanning niet ontbroken in zijn Texelse tijd. Dat be gon al direct want niet alle locale bestuurders waren gecharmeerd van Van Dijk als opvolger van Beemster- boer. Er was zogezegd „bestuurlijke weerstand". Dat leidde tot een tegen beweging van mensen die Van Dijk juist wèl wilden, onder andere gesteund door het personeel. Van Dijk vindt dat een slechte uitgangspositie. „Ik zou zoiets niemand toewensen." Een misverstand waarmee Van Dijk wil afrekenen is het verhaal dat hij zich in tens met de besluitvorming bezig hield. Vrij algemeen werd geloofd dat het bestuur misschien wel de besluiten nam, maar dat Van Dijk in feite^alles verzon en tussenbeide kwam als het hem niet aanstond. Van Dijk zegt dat hij niets anders heeft gedaan dan de bestuurders voorzien van de informatie die zij nodig hadden, wat vaak bete kende dat hij moest wijzen op conse quenties die inderdaad belemmerend waren voor sommige besluiten. Hij erkent wel dat hij zich emotioneel bij het beleid betrokken voelde, maar hij ziet daar geen kwaad in, in tegen deel. „Ik heb zelf ook graag mensen om me heen die enthousiast en gedre- Met genoegen stelde Paul Kikkert in één van zijn laatste commissie vergaderingen als raadslid vast dat er schot komt in het terughalen van een tweetal oude motoren naar Texel. Deze zijn indertijd naar Brabant geraakt en de Oude Trekker- en Motorenvereniging pro beert de historische modellen te rug te krijgen. Sinds kort is de Stichting Juttersmu- seum Texel als rechtspersoon bij de zaak betrokken, zodat het Waterschap zich als partij heeft kunnen terugtrek ken. Het is nu een kwestie tussen de stichting, de gemeente en de Brabant se eigenaren. Van de motoren is er in middels één gerenoveerd, en in elk ge val zal worden geprobeerd om deze aan te kopen. Er is intussen wel voor ƒ12.000,— aan verspijkerd, zodat ver koop van het andere, niet gerenoveer de exemplaar, wellicht soulaas biedt. In dezelfde vergadering van de com missie voor financieel, economisch en technisch beleid van afgelopen don derdag (waarin sommige leden nog duidelijk onder invloed van de zojuist verstreken verkiezingen verkeerden) stelde hetzelfde Texels Belang-raadslid voor om de oude marktkramen die de sociale werkplaats De Bolder wil ver kopen, beschikbaar te stellen voor dorpscommissies en organisaties van braderieën en andere markten. We thouder Barendregt sprak dit nieuwe idee wel aan en zegde toe het te zul len doorspelen naar De Bolder. Ate Rienstra (CDA) vond het net als de overige commissieleden een prima suggestie, maar zag gaarne als bijko mende eis dat de kraampjes in dat ge val niet concurrerend tegen De Bolder mogen worden gebruikt. Opdooischade In de rondvraag stelde Rienstra vragen over de gladheidsbestrijding tijdens de afgelopen winter. Hij wilde weten hoe veel dat de gemeente had gekost en Secretaris Johan van Dijk: omzien zonder wrok. ven zijn". De gedrevenheid bracht met zich mee dat Van Dijk nogal eens een mening gaf en dat niet al te omzichtig deed. Dat kwam - met name bij het personeel - over als „autoritair". Zelf vindt hij het een vorm van eerlijkheid. „Ik houd niet van toneelspelen. To neelspelers moeten maar naar UDI gaan. Ik houd ervan mijn mond open te doen. Bij het Hoogheemraadschap weten ze dat ook en ze stellen het daar op prijs." of er veel opdooischade was ontstaan. Directeur van de dienst gemeentewer ken ir. Ton Doppenberg vertelde dat hij nog geen cijfers in bezit had, maar dat de schade aan het wegdek in ieder ge val beperkt is gebleven, vooral door de langzame overgang naar temperaturen boven het nulpunt. Verscheidene leden uitten kritiek. Ger- brand Poster vond dat de gemeente bij bejaardenoorden, zeker in de buiten dorpen, niet snel genoeg kan zijn om tegen gladheid op te treden. Rienstra memoreerde dat de fietspaden pas iaat aan de beurt komen. Doppenberg ver dedigde zich door te zeggen dat het vaak van het ene op het andere mo ment spiegelglad kan zijn en dat ge meentewerken geen blik personeel en materiaal kan openrukken. Wethouder Barendregt zocht het meer in hulp van de burgerij en verkreeg algemene in stemming voor het plan om bij de be jaardenhuizen zoutdepots aan te leggen. Goede tijd Van Dijk wijst erop dat zeker niet de indruk mag worden gewekt dat hij bij veel conflictstof betrokken is geweest. Met name met het huidige college van B en W zegt hij goed te hebben sa mengewerkt. Hij kreeg de ruimte om te doen wat hij doen moest en heeft zich prima kunnen ontplooien als advi seur van wethouder Daan Schilling tij dens diens waarnemend burgemeester schap in het afgelopen halfjaar. „Ik heb helemaal geen behoefte om met negatieve gevoelens te blijven zitten. In tegendeel, we bewaren beste herin neringen aan die Texelse periode van veertien jaar die een groot en belang rijk stuk van ons leven is geweest." In verband met de storm is de dubbel deksveerboot die in het dok in Amster dam een onderhouds- en reparatie beurt heeft ondergaan nog niet naar Texel teruggekeerd. Bij Teso hoopt men dat de wind spoedig zal gaan lig gen want donderdag is de Molengat nodig bij het verwerken van de Paasdrukte. Ondanks de langdurige winterperi ode zullen de aangepaste aanlegin- richtingen in Den Helder en op Texel op het oorspronkelijk geplan de tijdstip (20 juni) in gebruik ge nomen kunnen worden. Aldus is meegedeeld door Rijkswaterstaat als reactie op andersluidende geruchten. De langdurige vorst heeft uiteraard de werkzaamheden verstoord maar dat heeft er slechts in geresulteerd dat de periode die Teso heeft om te „oefe nen" met de noodaanleginrichtingen veel korter is. Die noodaanleginrichtin gen van Den Helder en Texel zijn vol gende week klaar en moeten resp. op 7 en 8 april in gebruik genomen wor den. De bestaande fuikhavens zijn dan definitief buiten gebruik. Met kranen zullen de bruggen eruit worden ge haald en op pontons afgevoerd. Vooral de noodfuik in Den Helder vraagt van het Teso-personeel enige behendig heid, omdat bij het binnenlopen van de haven vrij scherp moet worden bij gestuurd, wat overigens met de dub beldekker Molengat veel makkelijker is dan met de twee oudere veerboten. Paal Ook de verzakte paal van de walinstal- latie in Den Helder zal uiteindelijk geen wijziging brengen in het geplande tijd schema. Op betrekkelijk eenvoudige wijze kan het betreffende deel van het betondek met vijzels worden opgevan gen, waarna de paal met beton kan worden verlengd. Een van de enkeldeksveerboten van TESO, waarschijnlijk de „Marsdiep" gaat donderdag naar de haven van Oudeschild. Het schip zal tot 4 april aan de oostelij ke kade worden gelegd, ter hoogte van de asfaltfabriek. De ligplaats is nodig omdat in de veer haven van 't Horntje tijdelijk ruimte nood is in verband met de aanpas singswerkzaamheden. De firma Daal der is daar bezig met het aanbrengen van oeverbescherming voor de nood- fuik en de waterbeweging die door het schip wordt veroorzaakt, zou daarbij hinder of schade kunnen opleveren. Voor zover bekend is het nooit eerder voorgekomen dat een van de kopla- dingsschepen van TESO ligplaats koos in de haven van Oudeschild. Het centraal stembureau heeft vrijda gochtend vastgesteld dat enkele schrijffouten zijn gemaakt bij de ver werking van de verkiezingsuitslagen. Gebleken is dat twee stemmen die in het stembureau Eierland waren toege kend aan mevrouw Oomens van de PvdA in werkelijkheid waren uitge bracht op de heer De Waard van de zelfde partij. Ook bleek dat de stem die via hetzelfde bureau werd toege kend aan de heer G. de Wit van het CDA in werkelijkheid was uitgebracht op de heer J.C. Witte. De fout was door degenen die de betreffende stem men hadden uitgebracht uiteraard makkelijk te constateren. Hun klacht is juist bevonden en de uitslag is gecorrigeerd. Zondag, eerste paasdag, komt de paashaas op uitnodiging'van De Koog Promotion weer De Koog binnenval len. Hij (of is het een zij?) nodigt alle kinderen van De Koog uit om geza menlijk de verstopte eieren op te gaan sporen. Het programma voor deze dag is op uitdrukkelijke wens van de paas haas als volgt samengesteld: 10.30 uur: alle kinderen verzamelen bij garage Kikkert op de Nikadel voor eni ge aanpassing aan hun uiterlijk; 11.30 uur: parasprong en ontvangst van de paashaas; 11.35 uur: opstellen achter de drum band Voorwaarts Mars en o.l.v. de paashaas naar de eierzoekplaats; 12.00 uur: eieren zoeken waaronder ook het „gouden" ei. L up,'- door Klaas Bonne De stemmen voor de vijftien zetels Zijn inmiddels weer geteld Het struise volk van 't Gouden Bo/tje Heeft zijn vonnis weer geveld De VVD moest lijdzaam toezien Hoe er aan haar werd geknaagd Hoe een poot van een der zetels Onder haar werd weggezaagd Wie van Joop en Liesbeth houwen Kregen er een stoeltje bij Maar Ate, Piet en Nel en Rietje Kwamen net nog weer langszij En Bakker, onze PSP-er Zit daar moederziel alleen Maar in 't land der reuzen slaan de dwergen Zich er vaak nog goed doorheen En zij, die net géén zetel haalden Verdwijnen langzaam in de mist Want de punt van 't rooie potlood Heeft nu eenmaal zo beslist Het pamflet der schone leuzen Hangt nu verregend aan de wand En het land der gouden bergen Bestaat nu weer gewoon uit zand Zo stuurden wij dan de soldaten Met vliegend vaandel naar het front En daar vliegen straks de haren A/s voorheen weer in het rond En wij eten op de volkstribune Weer gewoon ons bordje pap Hoogstwaarschijnlijk overgoten Met orecies hetzelfde sap. Een 25-jarige jongen uit Den Burg is in Schagen zo ernstig mishan deld, dat hij naar het Gemini- ziekenhuis in Den Helder moest worden vervoerd. Het incident speelde zich af in de nacht van zaterdag op zondag om streeks half drie op de Loet, vlakbij een café. De Texelse jongen hoorde tot een groep Gereformeerde jongeren, die in Schagen was in verband met een uitwisselingsweekend met een soortgelijke groep uit Kolhorn. Zonder duidelijke aanleiding werd de Texelaar aangevallen door een 18-jarige jongen uit Schagen, die al vaker met de poli tie in aanraking is geweest wegens openlijke geweldpleging. De Texelaar kreeg klappen en schoppen, waardoor hij het bewustzijn verloor. Terwijl hij op de grond lag, werd hij nog meerdere keren getrapt. De gewaarschuwde poli tie had de dader snel achterhaald en ingesloten. De Texelaar werd naar het ziekenhuis in Den Helder gebracht om- te worden behandeld. Zijn toestand is inmiddels zo ver verbeterd dat hij van daag naar huis mocht. Wij zoeken iemand die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen op de route Nieuwlanderweg Waalenburgerdijk, Pijpersdijk, Mienterglop, Oudedijkje, Maai- keduinweg Ruigendijk. Hier wo nen ongeveer 50 abonnees. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand, die in deze omge ving woont, b.v. een scholier. De kranten moeten dinsdag- en donderdagmiddag even na 15.00 uur in onze drukkerij in de War moesstraat worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de receptie van de drukkerij. Parkstraat 10, Postbus 11, 1790 AA 1791 AC Den Burg - Ikxel telefoon {02220} 2741

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 1