Het verschil tussen leven en dood schuilt ineen simpel gebaar, Niets meer te bespeuren Susanne Kikkert verrassend naar voorronde NK turnen Recordtijd Ron Daalder in 30 km-loop Schoorl Ophalen oud papier in De Waal Jeanne van den Brink exposeert in Café Bremen Veel sfeer en publiek bij Texels kampioenschap fietscross in De Cocksdorp „WAT !KZEGGEN WOU." Bowling Paaseierenrit De Blijde Rijders Bloeien Feest in Tasiel LBO hield paastoernooi Onverwachte zege dammer Theo Hin PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 25 MAART Donderdag Tl maart worden in De Waal door leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJskaschool tussen 15.00-15.30 uur oude kranten opgehaald. Oude kranten kunnen ook worden ge bracht bij de Schapenboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (na 15.30 uur). Jeanne van den Brink uit De Koog ex poseert vanaf heden tot het eind van de zomer schilderijen in café lunchroom Bremen aan de Dorpsstraat in De Koog. Ze heeft daar twaalf doe ken opgehangen, allemaal Texelse landschappen. Vrijblijvend kijken is mogelijk gedurende de openingsuren van het café, dagelijks (ook 's zon dags) van 10.00 tot 18.00 uur. Onder goede publieke belangstelling werden zaterdag in De Cocksdorp in het Eierlandsche Huis de Texelse be- hendigheidsfietscross kampioenschap pen 1986 verreden. In samenwerking van de dorpscommissie uit De Waal, Den Hoorn, Oosterend, Oudeschild, De Cocksdorp en De Koog werd dit kampioenschap voor de tweede keer gehouden. Nadat er in de verschillen de dorpen voorrondes waren gehou den, traden zaterdag de winnaars te gen elkaar in het strijdperk om het kampioenschap 1986 in de diverse leef tijdsgroepen. In totaal waren er 63 deelnemende kinderen. De uitslagen: 5 en 6 jarige meisjes: 1. Angelique Veldman, De Cocksdorp; 2. Ellen Smit, Oosterend; 3. Inge Rentenaar, Oosterend. 5 en 6 jarige jongens: 1. Dave Dijkstra, De Koog; 2. Antoine van Nu land, Oudeschild; 3. Merlijn Adema, De Cocksdorp. 7 en 8 jarige meisjes: 1. Marjan Smit, Oosterend; 2. Bianca Slik, Ou deschild; 3. Mala Zwieringa, Oudeschild. 7 en 8 jarige jongens: 1. Arjen Oosterhof, Oosterend; 2. Leon Laan, De Cocksdorp; 3. Tom Witte, Oosterend. Meisjes 9 en 10 jaar: 1, Marleen Roeper, De Waal; 2. Janneke Visser, Oosterend; 3. Kirsten Zoetelief, De Koog. Jongens 9 en 10 jaar: 1. Cees Daal der, Oosterend; 2. Jan Rienks, Ooster end; 3. Mark Boersen, Oudeschild. Meisjes 11, 12 en 13 jaar: 1. Maartje Visser, Oosterend; 2. Marijke Eelman, Oosterend; 3. Sonja Versluis, Oosterend. Jongens 11, 12 en 13 jaar: 1, Eddie van der Star, Oudeschild; 2. Jeroen v.d. Vring, De Cocksdorp; 3. Arjen Saai, De Cocksdorp. Eenmaal per jaar komen talloze gerenommeerde en ook veel gewone pers naar Schoorl om daar de benen uit het lijf te rennen. Vervolgens gaan ze allemaal weer naar huis met het voldane gevoel, dat het weer achter de rug is. Als er dan bovendien een goede sportprestatie wordt geleverd, dan is de tevredenheid extra groot. Wat de Texelse deelname betreft viel er een uitstekende prestatie te noteren voor de A.V. Texel- atleet Ron Daalder uit Oosterend. Hij wist zijn tijd van vorig jaar met maar liefst ruim zeven minuten te verbeteren en bovendien zette hij hi( mee voor zover bekend de snelste tijd van Texelse zijde tot nog toe nej Zakken vol en inladen maar! Op de \nd de auto van staatsbosbeheer, waarmee de volle zakken werden afgevoerd. ,,Met deze twee kilometer zijn we zo klaar, er valt hier niks schoon te ma ken. Moet je eens bij ons in Zandvoort langs komen.bergen troep!" De lei ders van een groep welpen uit Zand voort zijn eensgezind: het Texelse strand tussen het Westerslag en paal 17 is zo vervuild nog niet. Maar pre cies honderd welpen en kabouters to nen zich goede speurders en zorgen dat tientallen plastic huisvuilzakken zich met allerhande afval vullen. Groepjes speuren zowel het strand als een gedeelte van de duinen af. Niets ontgaat het geoefende padvindersoog. De aanwakkerende zuidwester en gestager neervallende regen doen niet ter zake. A/s ware het een beloning van koning Neptunus, de zeegod die lijdzaam gebukt gaat onder zijn ver vuild grondgebied vinden enkele deel- nemertjes heuse f/essepost. Het grondig schoonmaken van een stukje Texel vormde een hoogtepunt Het geroutineerde team RKR, dat verleden week de eerste plaats overnam van De Koogel, moest de ze week r sn verlies incasseren te gen het jonge team Super Trio, waarvan Marja van Schaik een ge middelde van 131 gooide. Strandplevier 2, de laatste weken zeer in opmars, werd een halt toegeroepen door Reisburo, dat vier punten af snoepte. Ondanks de mooie serie van Anneriet Keijzer van 749 moest Ta bakshop 't Centrum de meerdere er kennen in De Wielewaal waarin Ton Witte weer zeer sterk speelde en een gemiddelde van 189 gooide. IBS ver loor deze keer van The Garfields waar Ariena Wuis een goede serie van 518 had. Vitaminebron en Dubbel L waren zeer strijdvaardig. Dubbel L eiste door een goede serie van Hans Lobato drie Dames: Pins-CMC Klaver 4-T Fords Tabakshop Mets-Will Een der dee/neemstertjes geconcentreerd bezig met een der moeilijkste hindernissen van de cross. De Blijde Rijders houden maandag (tweede Paasdag) een paaseierenrit, start vanaf het parkeerterrein aan de Emmalaan te Den Burg om 12.00 uur. Naast aangespannen paarden zijn ook ruiters weer welkom voor een korte rit aan het begin van het seizoen. Er wordt gezorgd voor een gezellige stop met koffie, paasbrood en -eieren. Bij twijfel over het wel of niet doorgaan van de rit wegens weersomstandighe den kan er tot 10.00 uur gebeld wor den naar Frans Bakker, telefoon 02226-369. van een kort maar hevig milieuwee kend dat Scouting Texel voor padvin ders van zeven tot elf jaar hield. Voor het eerst bevonden zich daarbij clubs van de overkant: uit Nieuw Vennep, Zandvoort, Mijdrecht en Hippolytus- hoef. Zaterdagmiddag werd een be zoek gebracht aan het Natuurrecreatie- centrum en werd in Den Burg een eta- lagetocht gehouden. Na alle inspan ningen kon een ieder zich te goed doen aan de zogeheten milieuvrien delijkemaaltijd (boerenkool dusen werd overnacht in tenten bij het scou- tinggebouw aan de Bernhard/aan te Den Burg. De bonte avond met bingo en verhalen over Texel met dia's door Wim Wiering van Rijkswaterstaat besloten de eerste dag. Zondag stond in alle vroegte een vossenjacht door de straten van Den Burg op het pro gramma, alvorens met de boot van elf uur werd werd afgereisd. punten voor zich op. Bart Eelman verbeterde deze week zijn hoogste serie tot 578, maar dit kon u niet verhinderen dat JPK met 0—5 van Pomona won. Strandplevier 1, gespan nen spelend, won met hakken over de sloot van De Schuimkragen. Kwartet, dat deze winter menig team een pak slaag heeft gegeven, kreeg deze week een koekje van eigen deeg van De Beerekuil. Team 24 had geen tegen stander wat zeer jammer was, want het team was deze avond op jacht naar winst. Lucy van Hooge gooide haar hoogste serie en game resp. 685 en 212 en Piet Jongejan zette zijn hoogste game op 199. Taveerne was zeer gebrand op winst tegen De Koo gel maar moest na de tweede game de meerdere erkennen in De Koogel. Fred van Woensel verbeterde zijn re cord tot 164. Graaf Spuiterij kwam de ze keer goed op dreef en hiervan wer den de Sommeltjes het slachtoffer. Ook Hordifood gaf weinig ruimte aan de dames van THT. Donderdagochtend was het weer de beurt aan de dames. CMC behaalde een grote winst op de Pins. Corry Zijm gooide de hoogste game: 188. On danks de mooie game van 195 van Ti ny Kok uit de T Fords kon dat team Klaver 4 niet van zich afhouden: 5 8 verlies. Will, het laagst geplaatste, liet deze week van zich horen door elf punten van Tabakshop Mets af te snoepen. Uitslagen: RKR-Super Trio 2—3 Reisburo-Strandplevier 2 4—1 Tabakshop Centrum-Wielewaal 2—3 IBS-Garfields 11/2-31/2 Vitaminebron-Dubbel L 2—3 Pomona-JPK 0 5 Strandplevier 1-Schuimkragen 4—1 Kwartet-Beerekuil 0 5 Taveerne-Koogel 2—3 Graaf Spuiterij-Sommeltjes 4—1 THT-Hordifood 1 -4 1-12 8-5 2-11 Ik was wel eens jaloers op Bonne Dat hij weer een mooi gedicht had verzonnen Ik dacht: Willem met je beetje verstand Ga jij ook maar eens in de krant Ik was verbaasd, een zwembad op het platteland Zó dicht bij dat mooie Noordzeestrand Het is al beslist met de wijze raad? Waar het om de cente gaat Ik wilde er mij mee bemoeien Want wij zullen er voor moeten bloeien Een zwempak aan en met zijn allen de zee gevuld Dat is beter dan een kont met schuld. W.Z. Stolk, De Cocksdorp. Zaterdag is er een feest met verrassin gen in O.J.C. Tasiel te Den Burg. Vast kan worden verklapt dat Marieke Mast er ook is met haar band. Tasiel gaat open om 21.00 uur en de toegang is gratis. Ron liep de afstand van 30 kilometer in 1.51.10 (vorig jaar 1.58.40). Ook de prestatie van de 17-jarige Eduard Dijker mocht er zijn. De halve marathon leg de hij ruim twee minuten sneller af dan hij ooit eerder had gedaan en kwam uit op 1.27.16. Hij wist daarmee veteraan Piet Bakelaar nog net voor te Het jaarlijkse paastoernooi werd vorige week woensdag gehouden. De leerlin gen konden kiezen tussen badminton en volleybal. Badminton werd gespeeld in de sporthal op negen vel den en volleybal in de Burgemeester De Koning-hal op twee velden, 's Mor gens streden klas 1 en 2 en 's mid dags klas 3, 4 en 5 om de taarten en chocoladepaaseieren. Tegen vier uur 's middags konden de prijzen worden uit gereikt. De uitslag: Volleybal klas 1 en 2: 1. 2 B (Mark Pijper), 2. Comb. 2A/B/C /Peter Zijlstra), 3. 2D (Ellis van der Vis). Klas 3/4 meisjes: 1. H4 (Jackelien Flisijn), 2. 3B4 (Anita Betsema). Jongens: 1. C3a, 2. 4C2. Badminton: Klas 1 meisjes: 1. Marja Martens- Bianca Drijver, 2. Natasja Hoogewoning-Tanja Huisman. Jongens: 1. Pieter Dros-Arnold Krij- nen, 2. Onno Schoen-Niek v.d. Heide. Klas 2 meisjes: 1. Monique Verhagen-Linda Koolhof, 2. Matty Jas- Melanie v.d. Kooi. Jongens: 1. John Nieboer-Sandor Mantje, 2. Jacco Zijm-Raoul Helleman. Klas 3 meisjes: (poulewinnaars): An- nelies v.d. Brink-Linda Kuiter, Ingrid Witte-Herma Broekman, Stephanie Ie Noble-Bianca van der Vis, Gerda Koopman-Jantina Vlaming, Esther Witte-Daniëlle Roeper. Jongens: (poulewinnaars): Hans Hendriks-Daphne Oomens, Norbert Kager-Paul Witte. Klas 4 meisjes: (poulewinnaars): Mar- tine Kramer-Evelien Schraag, Evelien Tielemans-Sandra Zegers, Marjan Brouwer-Marisha Witte. Jongens: (poulewinnaars): Dennis Saai-Dennis Beumkes, Martin Daalder- Peter Weijers, Leendert Bouthoorn- Martin de Ridder. Geheel onverwacht boekte GVT wederom op provinciaal niveau een mooi succes. Susanne Kikkert behaalde een gedeelde negende/tiende plaats bij de jeugdturnsters op de Noordhollandse turnkampioenschappen. Dit resultaat was voldoende om op 19 april uit te mogen komen op de voor wedstrijden van het N.K. Hier kan zij haar kunnen meten met de beste turnsters uit de provincies Noordholland, Zuidholland, Utrecht en een ge deelte van Zeeland. Eerder drongen de GVT-jongens Mark^Jan Mulder en Joost Brügemann door tot de voorwedstrijden. GVT werd afgelopen zaterdag verte genwoordigd door jeugdturnsters Su sanne Kikkert en de turnsters-junioren Mariëlle Vonk en Esther Witte. In een dergelijk sterk deelneemstersveld tellen fouten zeer zwaar. De druk die daar door op de turnsters ligt is groot en werkt fouten in de hand. De Texelse turnsters bleken hiervoor niet ontvan kelijk. Op alle toestellen lieten zij uit stekende oefeningen zien voor het ruim aanwezige publiek. De turnsters startten met hun brugoe- fening. Mariëlle Vonk en Esther Witte draaiden hier een vaste oefening waar voor zij resp. 6.35 en 7.25 punten be haalden. Susanne had het hier bedui dend moeilijker. Op haar slechtste toestel wist zij het knap te redden en de geturnde 6.00 betekende een ach terstand op de beste brugturnster van 1.40 punten, op het tien centimeter smalle vlak van de balk konden de goede prestaties gecontinueerd wor den. Esther bleef de gehele oefening op de balk en behaalde een 6.90. Ma riëlle Vonk raakte de grond twee maal door een wat onvaste radslag. Haar Arabier lukte echter perfect en leverde voor extra risico weer een bonus op. Met een 6.70 kwam zij dan ook goed weg. Susanne bewees dat het vele trainen op de balk de afgelopen weken niet voor niets was geweest. Een ele gante oefening, met alle benodigde onderdelen bracht haar terug in de ra ce. Slechts vier turnsters wisten een hoger cijfer dan de 7.05 van Susanne te behalen. Turnschoentje De vrije oefening werd deze keer in te genstelling tot de kringkampioenschap pen dat plaatsvindt op een gewone vloer met hier en daar een matje, op een echte vrije oefeningvloer geturnd. Dit maakt het vrij bewegen op de mu ziek wat eenvoudiger doordat de turnster niet meer hoeft te letten op de randen van de matjes. Ondanks dat Mariëlle haar turnschoentje verloor ging zij knap door en wist zelfs 7.70 voor haar oefening te realiseren. Est her had wat moeite met haar serie flik flakken en kwam niet verder dan een 7.00. Susanne werd met haar originele oefening door de jury terecht beloond met 7.55. Het publiek wist haar kun nen te waarderen met een opvallend luid applaus. De wedstrijd, die liep vol gens de officiële „Olympische" volgor de, werd afgesloten met het paardspringen. Bij Mariëlle ging iets mis met haar eerste sprong, maar zij herstelde de fout met de tweede. Esther kwam bij de eerste sprong niet helemaal goed uit op de plank en maakte daardoor een iets „verfrom melde" overslag. Ook zij wist de twee de sprong met een „halve in, halve uit" (een sprong waarbij het lichaam met een halve draai om de lengte-as de handstandfase op het paard be reikt, en doordraait in de vluchtfase na het verlaten van het paard) wel heel acceptabel te springen. Vlammend Susanne vlamde met een goed gelukte overslag. Haar tweede sprong „halve in, halve uit" mislukte doordat één hand het paard miste waardoor er eni ge storende bewegingen in het bewe gingsverloop plaatsvonden. Bij de einduitslag bleek dat Esther Witte met 28.40 punten op een 18e plaats was geëindigd en Mariëlle Vonk op een 20e met 28.25 punten. Om door te gaan naar de voorwedstrijden hadden zij bij de eerste tien moeten eindigen, ofte wel 29.40 punten of meer moeten ha len. Susanne Kikkert kreeg loon naar werken en behaalde onverwacht, maar verdiend met 29.70 punten een gedeel de 9e en 10e plaats. blijven, want die finishte in 1.27.25, de hele marathon bevond zich tusse de circa 200 deelnemers de Texelaar Gijs Jansen. Hij eindigde ongeveer 50ste. Zijn tijd was prima, 3.02.10 ui Rond de 40 km zag het er nog naar uit dat hij onder de drie uur zou ein gen. De laatste twee kilometers kosi ten hem meer dan twaalf minuten waardoor de zo begeerde limiet onbi reikbaar bleef. De omstandigheden waren over het algemeen goed, doe op bepaalde stukken van het parcou liet de harde wind zich gelden, met name bij de marathon. Op deze af stand werd winnaar Kees de Haan 2.27.30, hetgeen ook een aanwijzing kan zijn voor de zwaarte van het pa cours, want hier en daar bevonden zich stukken vals plat. Het totaal aa tal deelnemers bedroeg omstreeks d duizend. Het speakerswerk en een langrijk deel van de organisatie was handen van oud-Texelaar Henk Verstegen. Volgens de ranglijst van Damclub Di Burg waren Theo Hin en G. Dros as elkaar gewaagd. Tijdens de partij bli dat ook. G. Dros zette zijn tegensta der flink onder druk, maar Theo Hii loerde op tegenkansen. Uit één daai van wist hij op betrekkelijk eenvoudi wijze twee stukken te winnen. Dros, die al zo'n 60 jaar actief is in de damsport, bracht zijn routine in het spel en dat leverde allereerst een scl op en toenemende remisekansen. T( zijn hardnekkige strijd succes had ei de puntendeling voor het grijpen lag kwam weer dat onverwachte. Theo Hin kon na de verkeerde slagkeus v Dros eenvoudig de dam vangen en daarmee toch nog de inmiddels niel meer verwachte overwinning opstrij ken. A. Sijtsma trof deze keer K. Bi ger niet op zijn scherpst. Al snel wi Sijtsma de zwakke punten van Burg positie bloot te leggen en vervolgen uit te buiten. Maurice Riemens levei goed werk door concurrent Robber! Eldering te laten zien dat oplettend heid tijdens de partij vaak rendemen oplevert. Ze kwamen hierdoor op de ranglijst op gelijke voet met elkaar, van Heerwaarden en M. Vittali spee den een boeiende partij tegen elkaar In het eindspel was de remise_marge nog niet overschreden, maar M. Vit! had nogal wat valletjes in zijn stand verwerkt en dat leverde hem de zeg op. Uiteraard was daarvoor een foul van zijn tegenstander nodig. P. Kooi man bewees ook op positioneel nivt zijn klasse. Boonman bood taai verz maar tevergeefs. C. Vinke vertoont laatste tijd duidelijk beter spel dan de beginfase van de competitie. J. Hooijberg moest dat ervaren. In het gevorderde middenspel had C. Vinkf zelfs winstkansen. H. van de Weteri bood goed weerstand. Ondanks twe aanwijsbare fouten kwam de zege P. Bakelaar niet echt in gevaar. De uitslagen: C. Vinke-J. Hooijberg L. Boonman-P. Kooiman J. van Heerwaarden-M. Vittali R. Eldering-M. Riemens H. v.d. Wetering-P. Bakelaar A. Sijtsma-K. Burger G. Dros-T. Hin Aanstaande (Goede) vrijdag wordt niet gespeeld. VAN HET NEDERLANDSE RODE KflW

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2