[)it Jaar wel subsidie foor muziekkorpsen, liet voor surfclub? ■roen jjjwartsj~exel s in het karL, ERUIT! WAT NU? DOE NIKS. WIJ DOEN ALLES. 06-0222322 JS8 Geen beroep mogelijk tegen nationaaE landschap DIS iiTKnnsii BEL DAN: \erbezetting muziekschool geeft problemen Ol Shovel door brand total loss Interkerkelijke paaswake Bibliotheek langer open Henk Leyen verdiende vakantie met werven bondsleden Carita geeft 20.000 gekleurde Carita's Boutique 2 in 1 Vanaf vrijdag 20.00 uur weer elke avond geopend 'GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.068 VRIJDAG 28 MAART 1986 actie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel, (02220) 2741. en werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, (van der Heijden, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393 en Frans 'man, Ongeren 7, Den Burg, tel. (02220) 5472. [advertenties, abonnementen, etc.: 1 jeveld 8- De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, loon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs 718,65 per kwartaal; los 85 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. fanfares en drumbands zullen dit jaar de door hen aange- lagde investeringssubsidies, in totaal ongeveer ƒ12.500,— rstrekt krijgen. Het bestuur van de Welzijnsstichting Texel ST) verwierp woensdagavond een voorstel van de eigen bsidiecommissie om de korpsen dit jaar geen subsidie toe kennen ten gunste van de nieuwe accommodatie van de ndsurfclub. rder blijkt arbeidsduurverkorting bij de muziekschool niet resulteren in herbezetting van personeelsplaatsen. Inte- ndeel, een verlaging van de service is het gevolg van deze ciaal bedoelde maatregel. subsidiecommissie van.de Wei sstichting staat elk jaar weer voor moeilijke taak om het beschikbare d voor investeringssubsidies te ver en over het te grote aantal aanvra- Volgens de subsidieverordening een vereniging een kwart van zijn istering verhalen op de Wei sstichting, onder bepaalde voor- erden. Op is echter op en dan moe- er keuzes worden gemaakt, jaar besloot de commissie dat een jw initiatief de voorkeur zou moe- krijgen boven de vaste klanten. De fclub, die bij de aanvraag van een vinciale subsidie ook al geen geluk zou ƒ12.500,— krijgen als bijdrage Ie aanschaf van het gebouw dat op dijk komt. De muziekverenigingen F en Excelsior zouden dan een jaar eten wachten met de aanschaf van Irumenten en bovendien zou de indiersportvereniging Kotex een toe egde bijdrage in het demontabele toonstellingsgebouw niet dit jaar gen. Dat laatste is formeel niet zo eilijk, het bedrag is wel toegezegd ar er is niet beloofd dat dat dit jaar lekeerd zou worden. Oppositie commissievoorstel stuitte op stevi- oppositie in het stichtings- tuur.Annie Dogger-Weijdt vond het erg netjes om de muziekverenigin- nu te vertellen dat ze dit jaar niets en. „Je kan wel nu zeggen dat ze volgend jaar niets krijgen, dan kunnen ze daar rekening mee houden. Nu is er al zoveel werk verzet, er zijn al zoveel contacten gelegd, dan kan je eigenlijk niet meer terug."Zij vond Cees Vla ming aan haar zijde. Fridt Blanken wil de in eerste instantie bij het advies van de commissie blijven omdat de com missie over het algemeen goede oplos singen aandraagt voor de vaak moeilij ke problemen die bij de subsidietoewij zing opdoemen. Hij liet zich echter overtuigen van de noodzaak om de muziekkorpsen hun beleid te laten uit voeren maar dat betekende voor hem niet dat de subsidie voor de surfclub van de baan is.. Het voorstel zou te rug naar de subsidiecommissie moeten met de aanmerking dat op de korpsen niet gekort mag worden. Dan kan de commissie proberen een nieuw gat te vinden. Voorzitter Gerard Zijm wilde bij het voorstel van de commissie blijven, evenals llian de Kleijn. Ook wethouder Piet Zegers adviseerde in die richting. Zegers heeft echter geen stemrecht en alleen de twee 'commissiegetrouwe' stemmen waren niet genoeg om de subsidie voor de surfclub te redden. De windsurfers zullen hun hoop moe ten vestigen op de inventiviteit van de subsidiecommissie en die zal het niet makkelijk krijgen. Uit de stukken en uit opmerkingen van administrateur Gijs Oskam bleek dat er al uitgebreid gesproken was over dit probleem en Met ingang van 1 april 1986 wordt de bejaardenverzekering en de vrijwillige verzekering van lïet ziekenfonds opgeheven. Neem geen overhaaste beslissingen. Vast staat dat wij er voor garant staan dat u goed onder dak blijft. Ook als u zich .particulier moet gaan verzekeren. U krijgt van ons ruim op tijd een passend advies, dat geheel aansluit bij uw persoonlijke omstandigheden. Toch nog ongerust? Bel dan onze gratis informatielijn: 06-0222322. Op werkdagen van 9.00 tot 21.00 uur. HEEFT U NOG VRAGEN? Dit is een publicatie van de samenwerkende ziekenfondsen Alkmaar - Den Helder en Omstreken, West-Friesland, Texel en Noord-Holland-Noord Ziektekostenverzekering. de commissie deed haar aanbeveling dus niet zomaar. Herbezetting Bij de muziekschool ontstaan pro blemen met de arbeidsduurverkor ting. De school is eigenlijk te klein om op die manier nieuwe ar beidsplaatsen te scheppen, dan zou er gerekend moeten gaan wor den met halve lesuren. De leraren zijn echter wel verplicht de in de CAO vastgelegde percentages ar beidstijd in te leveren en dat betekent dat per saldo minder les wordt gege ven. Een muziekleraar zal bijvoorbeeld zijn paasvakantie een week verlengen met ADV-dagen, maar de contributie die de ouders van de leerlingen moe ten betalen gaat niet omlaag, zodat er, zoals Blanken opmerkte, eigenlijk spra ke is van een verkapte tariefsverho ging. Een voorstel om de ingeleverde ƒ8300,— daarom te besteden aan ta riefsverlaging werd in het college van b en w afgewezen omdat dat een on eigenlijk gebruik van herbezettingsgel- den zou zijn. Uit de werkgeversfederatie van muziek scholen is het voorstel gekomen om in ieder geval de herbezettingsgelden op die plek uit te geven waar ze bespaard zijn, bijvoorbeeld door iemand voor 5% werktijd meer aan te stellen dan hij of zij in feite werkt. Er zijn meer mogelijkheden te bedenken en de ge meente zal zich over de voorstellen buigen. Eén ding werd duidelijk tijdens de vergadering, de directie van de mu ziekschool beleeft momenteel een ar- beidsduurverlenging door de ingewik kelde problematiek en het zoeken naar uitwegen. Een shovel van aannemer Westerla- ken is de afgelopen nacht door brand zo ernstig beschadigd, dat deze waarschijnlijk total loss zal worden verklaard. De machine stond op het bungalow terrein ,,Vredelust" aan de Californië- weg en was daar woensdagmiddag om half vier voor het laatst gebruikt bij bestratingswerkzaamheden. Tegen twaalf uur 's avonds ontdekte een Duitse vakantieganger dat de shovel in brand stond. De brandweer werd ge waarschuwd toen het niet lukte de vlammen te doven met blussers van het bungalowterrein. Niet voorkomen kon worden dat het motorcomparti ment en de cabine geheel uitbrand den. De shovel was zes jaar oud en heeft een nieuwwaarde van ongeveer een ton. De oorzaak van de brand is nog een raadsel. De politie stelt een onderzoek in. De foto van Henk Vink werd gemaakt toen de machine nog in lichterlaaie stond. Op paasmorgen, 30 maart, wordt weer een interkerkeljke paasviering gehouden, aanvang 06.00 uur (zo mertijd!) in de hervormde kerk van Den Burg. Het tijdstip is zo vroeg om recht te doen aan de oud christelijke traditie. Aanvankelijk begon de paasviering in de nacht en werd gewacht tot zonsopgang om het licht van de paasmorgen te begroeten. De bewering van Het CDA kamer lid Van Noord dat het mogelijk is om tegen de aanwijzing van rela- tienotagebieden en de aanwijzing tot Nationaal Landschap bij de Raad van State in beroep te gaan, is onjuist. Deze zaak is beklonken en er zijn geen beroepsmogelijkhe den, aldus hebben B en W na on derzoek laten weten aan de raads commissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid. Van Noord had zijn uitlating gedaan in een gesprek met het gemeentebestuur maar ook in een openbare CDA- verkiezingsbijeenkomst. Jan van Asselt was een van de mensen die zich daar over verbaasden en hij had het college om opheldering gevraagd. Definitief De aanwijzing van Texel tot nationaal landschap, zo blijkt uit de jongste besluitvorming op rijksniveau, is defini tief en hetzelfde geldt voor de aanwij zing tot Grote Landschappelijke Een heid, de aanwijzing van duinen tot na tonaal park en de aanwijzing van rela- tienotagebieden, Alleen het laatste heeft op korte termijn duidelijke gevol gen voor de betrokkenen; de andere maatregelen stellen veel minder voor omdat er geen geld is voor „actief beleid". Geen geloof De commissieleden hadden een af schrift gekregen van het volledige GS- voorstel aan de minister inzake aanwij zing van de relatienotagebieden op Texel. Eén van de zinnen daaruit: „De zin van de toepassing van de relatieno ta op Texel wordt door velen (nog) niet ingezien. Wij hebben er echter vertrouwen in dat toepassing van de relatienota - mede gelet op het volstrekt vrijwillige karakter daarvan voor wat betreft de betrokken boeren - op de lange duur ook op Texel ge meengoed zal worden." Gelein Jansen had daar bezwaar tegen. „Het zal wel gemeengoed worden maar niet vrijwil lig. Ik geloof niet wat daar staat." Jansen constateerde verder met spijt dat gedeputeerde staten weinig in schikkelijk zijn geweest. In bijna alle gevallen wordt vastgehouden aan de oorspronkelijke voorstellen. Met name verontrustend vond Jansen het „her stel" dat in het Hogeberg-gebied door zowel provincie als Staatsbosbeheer wordt voorgestaan. Ganzen Zoals bekend is het land van „Dorps- zicht" nog niet aangewezen als extra opvang voor rotganzen. De ontwikke lingen zullen eerst nog enkele jaren worden aangezien. Dirk Terpstra vond dat het gemeentebestuur inzake dit vraagstuk een eigen visie moet ontwik kelen. Is de opvangmogelijkheid van Zeeburg wel toereikend? Twijfel daaro ver bestaat alom. Ook nu zwerven de ganzen weer over heel Texel. Hoe is het geregeld op andere eilanden? Wet houder Schilling zei begrepen te heb ben dat de 100 hectare opvang van Zeeburg voldoende is, als dit gebied maar goed wordt beheerd. Sinds kort is dat mogelijk nu Staatsbosbeheer de pachter in loondienst heeft genomen en het agrarisch beheer helemaal op de ganzen .kan worden afgestemd. „Je kunt wel 500 hectare aanwijzen, maar als daar niets te eten is, helpt het wei nig. De nieuwe situatie op Zeeburg kan verbetering geven en het is goed om dat af te wachten". Schiling stond niet afwijzend tegenover het voorstel van Terpstra om Staatsbosbeheer te laten uitleggen wat er precies op Zee burg gaat gebeuren. Nadat een diaken - ook symbolisch - het (kaars)licht heeft binnengebracht, volgt de traditionele paaswakeliturgie met lezingen, liederen en gebeden rond de thema's van donker naar licht (de schepping), uit de slavernij naar bevrijding (de doortocht), door de dood naar het leven (de opstanding). Met de dienst van de Tafel wordt de paaswake afgesloten. Voor het eerst heeft deze dienst een interkerkelijk ka rakter. Voorgangers zijn pastor Kolk man, ds. De Jong, ds. Ter Haar en ds. Salakay en medewerking verleent de Interkerkelijke Cantorij o.l.v. Dyo Wassink. Na de paaswake is er gezamenlijk ont bijt in De Schakel. De deelnemers worden verzocht zelf brood e.d. mee te nemen; voor koffie en thee wordt gezorgd. Tenslotte is er voor de lief hebbers gelegenheid om deel te ne men aan een frisse ochtendwandeling. Deelname staat open voor iedereen. Nu de raad extra geld voor de openba re bibliotheek heeft uitgetrokken komt er een uitbreiding van de openstelling suren: in het vervolg kan men ook op zaterdag tussen 11.00 en 13.00 uur boeken lenen. Bovendien zal het per soneel tijdens de openingsuren met één persoon worden uitgebreid. Dat heeft tot gevolg dat de bibliothecaris zich weer aan zijn eigen taak zal kun nen wijden. Henk Leyen, werkzaam in De Bol der, kreeg dinsdagmiddag uit han den van Eef Ee/man een prijs uit gereikt a/s beste ledenwerver van de maand voor de Christelijke Fe deratie Overheidspersoneel. Hij wierf vijf mensen aan en er was in de maand februari niemand in Ne derland die hem dat verbeterde. Leyen mag met zijn vrouw Jitty een week naar een bungalow in één van de parken van de bond. Tijdens een gezellige bijeenkomst in de kantine van De Bolder kreeg hij het geschenk uitgereikt in aan wezigheid van kaderleden van de bond en leden van het Overlegor gaan van De Bolder. De overkant- se bestuurder die de honneurs zou waarnemen werd ziek en daarom reikte de plaatselijke voorzitter Eef Eelman de beloning uit. De directeur van De Bolder, de heer K. Fraanje, vertelde blij te zijn met de activiteit van Leyen: ,,Een hoge organisatiegraad in het bedrijf komt de kwaliteit van het personee/sover/eg beslist ten goede." i Den Burg. Ja, U leest het goed. Ondanks alle drukte voor de Pasen, willen we toch een spontane geste doen tegenover onze cliën ten op Texel, n.l. bij Uw exclusieve aankopen gratis gekleurde paaseieren. U ziet wel, Carita doet wat voor haar cliënten. Vele groetjesCarita en haar medewerkers. THE BOUTIQUE WITH THE BEST CHOICE Weverstraat 5, Den Burg, Texel Telefoon (02220) 5346 Nu in de nieuwste trendkleuren. Het gehele paasweekend gratis entree. See You a11 01

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 1