Cf roen'wartsj~exeh in het karL, ^■Mhb Rekening houden met vertraging Overdekte manege houdt „bomenfeest" Hoewel noodfuik goed werkt Plant aan die plantaan! Thema-expositie over architectuur anoieel beleid door astingverhogingen irtzetten? sluiping iicopteroefening ageraad verkocht isser zoekt ander :hip voor sleepwerk i Waddenzee Belgische televisie met Texel-reportage ictie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, van der Heijden, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393 en Frans man, Ongeren 7, Den Burg, tel. (02220) 5472. advertenties, abonnementen, etc.: eveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, jon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881 ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.070 DINSDAG 8 APRIL 1986 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs H8,65 per kwartaal; los 85 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. De Stichting Overdekte Manege gaat 1360 bomen planten rond het manegeterrein aan de Akenbuurt. Het stichtingsbestuur maakt hier van een bijzonder feest, gecombi neerd met een financiële actie. De mensen zullen voor een bijdrage van tenminste f2,50 een boom kun nen „kopen". De actie gaat woensdag a.s. om pre cies 17.00 uur in alle zeven dorpen van Texel tegelijk van start. Ruiters en po- nyruiters alsmede aanspanningen van de Vereniging voor Vrienden van het Paard, de Blijde Rijders, de Wadden- ruiters en de Kleppertjes gaan dan de straat op om de bomen aan de man te brengen. Niet letterlijk Dat men een boom kan kopen, moet niet letterlijk, worden opgevat. Men koopt voor het genoemde bedrag nl. niet de boom zelf maar een label dat door de organisatoren aan de betref fende boom zal worden vastgemaakt. Het is de bedoeling dat dit label, dat tegen weer en wind is bestand, jaren blijft zitten zodat men „zijn" boom kan herkennen en er desgewenst voor kan blijven zorgen. De bomen zullen zaterdagmiddag om 14.00 uur feestelijk op het manegeter rein worden geplant. De kopers van een label kunnen hun eigen boom planten, maar als ze wegblijven is dat niet erg want dan zorgen de mensen van de manege voor het planten. De boomsingel, aan drie kanten van het terrein, wordt tien meter breed en zal bestaan uit elzen, hazelaars, eiken, abelen, sleedoorns en andere soorten. Het beplantingsplan is gemaakt door Staatsbosbeheer. Start Het feestelijk planten van de bomen wordt door het stichtingbestuur be schouwd als de officiële start van de uitvoering van de manegeplannen, pre cies twee jaar nadat de stichting werd opgericht. In augustus moet het pro ject in gebruik genomen worden. De financiën voor de manege zelf zijn rond, maar voor de inrichting e.d. is nog veel geld nodig. De activiteiten commissie die het bomenfeest van de ze week organiseert zal daarom nog meer financiële actie ondernemen. Van vrijdag 27 juni tot en met donder dag 17 juli zal in de expositieruimte in het raadhuis de „Toer-in" thematen- toonstelling „Architectuur" worden gehouden. Er hebben zich reeds tien Texelaars en de Fotokring Texel voor deelname aangemeld. Naar het zich laat aanzien zal een attractieve ten toonstelling geboden worden, waarbij het begrip architectuur op zeer ver schillende wijzen benaderd zal worden. Er zullen naast schilderijen en foto's ook architecten-tekeningen e.d. te zien zijn. Eén en ander zal beoordeeld wor den door een jury bestaande uit leden van de gemeentelijke adviescommissie kunst- en cultuurbeleid en vertegen woordigers van de Culturele Raad Noordholland. Deze jury zal twee aan moedigingsprijzen van respectievelijk 7250,— en 7150,— toekennen. De be zoekers kunnen weer hun voorkeur uit spreken voor de toekenning van de „Publieksprijs" van 7100,— voor hun favoriete werk of kunstenaar. Mochten er nog mensen zijn die eerdere publi caties over deze tentoonstelling gemist Donderdag, enkele werkdagen voordat de herbestratingswerk- zaamheden van start gingen, werd de Parkstraat op elf verschillende plekken opengebroken. Medewer kers van gemeentewerken plaatsten daarin jonge plantaan- boompjes, die de straat weer een ouderwets groen aangezicht moe ten geven. Een enkele oude boom ruimde voor dit doel het veld. In totaal komen dertien plantanen de straat verrijken. De twee nog niet geplante bomen worden geplaatst in gemetselde bakken en dat vindt zijn beslag tijdens de uitvoering van de herbestrating. Elf planta nen, die een hoogte van bijna tien meter kunnen bereiken, zijn aan de kant van de Wezentuin ge plaatst. De twee anderen staan bij de winkels van Moerbeek en Zegel. hebben en wel geïntereseerd zijn in deelname dan worden zij verzocht zo spoedig mogelijk contact op te nemen met Riekie van Dijk, afdeling culturele zaken, kamer 304 in het raadhuis, tel. 3041, toestel 218. geeft ook gelijk aan waarom de ïraad is verkocht. Visser: „Het is een gezin moeilijk om tegelijk een jingsbedrijf en een toeristenbedrijf unnen. Het varen naar Terschelling niet onaantrekkelijk en de Dage- is zeker geen schip van bijleggen eest. Een gezin dat zich alleen op vaart had kunnen concentreren er een beste boterham mee kun- verdienen, maar er kwam geen er van Texel". Er gingen al geruime geruchten dat het schip verkocht zijn, maar de transactie kreeg pas fgelopen week zijn beslag. Wel de Dageraad al eerder weg uit eschild, maar dat kwam omdat de er de motor wilde laten inspecteren een bedrijf in Sliedrecht. Op dat nent stond er nog niets vast. vaarten naar Terschelling gaan oon door. Hans Jongedijk kan met ival tweedaagse tochten maken groepen van maximaal dertig Als wij nog boekingen krijgen n we die gewoon aan hem door. grote groepen verwijzen we naar lelderse schepen Paraat en Alcor". rij.L. Visser en zn. zal zich dus maal gaan toeleggen op bergings- De Elizabeth is na de onfortuin- fgelopen klus in Engeland weer Tü^naal up to date. Hans Boom mon- le een vaste schroef in plaats van verstelbare exemplaar dat stuk was ie verbouwing is goed geslaagd. „We merken absoluut niets van ementsverlies. We zoeken er een bij dat op die plaatsen kan ope- waar de Elizabeth te diep voor (t. Wat kracht betreft is de Eliza- nog steeds prima geschikt." sr heeft de laatste tijd ingeschre- op een paar offshore-objecten het is de vraag wat dat oplevert: kan goed merken dat de zaken in loordzee-oliewinning op een laag staan". college van B en W stelt de raad aantal mogelijkheden voor om het leentelijke beleid, jaarlijks twee mil- investeren, voort te kunnen ng maan het lijstje staat het trendma- 'erhogen van belastingen, tarieven lergelijke. Tweede is het doorzetten de „1%-operatie", dan volgen het sngen van de inflatie in de begro- en het wijzigen van het investe- iplan. Bij ongewijzigd rijksbeleid I het dan mogelijk zijn om de be ing sluitend te houden, en ander blijkt uit een financieel 'jarenperspectief dat aan de com- je financieel, economisch en tech- tbeleid en de raad ter discussie )rden aangeboden. De besluitvor- over dit beleid zal trouwens me- ifhangen van de uitkomst van de igevorming. Naar verwacht wordt lat nog niet deze week worden af- Men, momenteel wordt nog ge- over programmatische zaken en daarna zullen de wethou- posten verdeeld worden. nacht van woensdag op donder- werden vijftig pakjes sigaretten en muziekversterker gestolen uit een in de Dorpsstraat in De Koog. De !'kon binnendringen via een ach- !ur die met weinig moeite kon 'en opengemaakt. Visser uit Oudeschild heeft zijn sagiersschip De Dageraad ver- ht aan de scheeps- en handel- iderneming van L. Geluk uit het uwse Krabbendijke. Het schip worden ingezet tussen Yerseke het werkeiland Neeltje Jans. Visser is op zoek naar een snel ip met weinig diepgang waar- e hij sleep- en bergingswerk op Waddenzee kan verrichten. Passagiers en auto's verlaten in Den Heldergelijkvloers" de aan de nood fuik afgemeerde „Molengat". teso van het schip. Die knokkels werden gemaakt door timmerbedrijf Hemelrijk uit Oudeschild en voorzien van meta len bekleding door smederij Boom uit dezelfde plaats. Maandag werd ook van start gegaan met de sloop van de oude brug in Den Helder. De firma Kruk, die dat werk uitvoert, had vrijdag al drie con tainers met materiaal op het haventer rein neergezet en kon dus gelijk aan de slag. Het bedrijf Bailey, dat de bruggen heeft gekocht, zal donderdag omstreeks 6.00 uur een ponton onder de brug varen. Die komt dan met het tij omhoog en tilt zo de brug uit zijn bevestiging. Het geheel kan dan uit de fuik gevaren worden. Woensdagavond a.s. zendt de Belgi sche televisie (BRT 1) een 20 minuten durende reportage uit over Texel. Een cameraploeg van de BRT heeft de op namen vorig jaar op Texel gemaakt en daarbij aandacht gegeven aan uiteen lopende aspecten van het eiland zoals de lammerenteelt, het vogelleven en de recreatie. Bij de VVV Texel is men bijzonder verheugd over deze uitzen ding omdat deze samenvalt met promotie-activiteit die in het bijzonder op Belgische klanten is gericht. Het programma kreeg de titel „Allemaal beestjes". De VVV heeft donderdag advertenties in vier grote Vlaamse kranten (De Standaard, Gazet van Antwerpen, Ga zet van Mechelen en Het Volk). Daarin wordt de krantelezer uitgenodigd de beestjes eens allemaal in het echt te komen bekijken. De ingebruikname van de Helderse noodfuik maandag is niet geheel zonder problemen verlopen. Technisch was er weinig aan de hand maar door het vrij grote verkeersaanbod ont stond er een vertraging in de dienstregeling die aan het eind van de middag ruim vijftig minuten bedroeg. Vooral het la den en lossen duurt lang. Voor een volle bak was maandag in Den Helder ongeveer twintig minuten nodig, tweemaal zo veel als een normale uurdienst met één schip toelaat. Jan Bloem, hoofd nautische dienst van Teso, wijt de forse vertra ging aan aanloopproblemen: „Waarschijnlijk hebben we dat met een week goed in de hand. Wel is het verstandig dat mensen die bijvoorbeeld rijexamen of zoiets moeten doen re kening blijven houden met mogelijke vertragingen". Donderdag werd op het haventerrein van 't Horntje de compleet aangevoerde verkeerstoren met een kraan op zijn gemetselde voetstuk gezet, (Foto Dirk Kuiter). De derde boot die maandagmorgen in Den Helder arriveerde met kapitein Schagen op de brug, was de eerste die gebruik maakte van de noodfuik. Een ongunstige omstandigheid daarbij was de harde wind, soms kracht acht, uit de meest ongunstige hoek, het noordoosten. Daardoor duurde het wat langer voor het schip afgemeerd was en dat kwartier kon niet meer ingelo pen worden omdat het verkeersaanbod te groot was. Bloem: „Ik ben persoon lijk al heel tevreden. Het liep behoorlijk goed als je nagaat dat we de geplande trainingsperiode in de noodfuik van drie weken moesten bekorten tot twee dagen. Bovendien was alles nieuw, de route, de fuik, de loketten, de verkeersafhandeling. Daar kwam bij dat de Texelstroom niet in de vaart kon komen omdat het schip aangepast werd aan de afmetingen van de nood fuik. Ik betwijfel echter of we hem met de ongunstige wind ingezet zou den hebben als hij wel technisch in or de was geweest". De Texelstroom is voorzien van 'knok kels', houten verdikkingen op het berg hout (voor landrotten 'de stootrand')

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 1