tri sm „Kerkeveiling in goede zin uit de hand gelopen" Van der Slikke en Witte klaverjaskampioenen Reünie oud-leerlingen klas Sint Jozefschool geslaagde gebeurtenis ƒ5600,— voor nieu\H( kerkramen »e Raadsvergadering^ Donderdag afsluiting Is watertoevoer in en rond De Cocksdorp FAMILIEBERICHTEN Uitslag kleurwedstrijd windsurfciub Goed turnwerk in Beatrixzaal Opbrengst zeer hoog: f9.505,— Onbekende ramde schrikhek Duitse en Nederlandse jongeren maakten Zandkuil schoon Eigen rechter? unwel geworden Granaten gevonden PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 8 APRIL Klaverjas clubkampioenen van het seizoen '85-86 zijn Geri van der Slikke en Jaap Witte geworden, zij behaalden een totaalstand van 150267 punten. Ook de prijs voor de hoogste score van het seizoen was voor dit koppel met 7987 pun ten. Tevens behaalden ze de meeste marsen: 56 in totaal. De dames Jo Biesboer en G. Ofrein wisten na een spannende strijd de tweede plaats te veroveren met 148391 punten. Petër en Maarten van Heer waarden mochten de beker als derde in ontvangst nemen, met slechts 329 punten verschil.Zij behaalden een sco re van 148062 punten. Vierde werd het koppel Nel Koomen en Willem Bakker, dat viel net buiten de prijzen. Als vijf de eindigde het koppel Gerard Festen en Piet van de Molen met 146574 pun ten. Frans Bos en Riet Festen werden met een stand van 51330 punten eerste in de derde periode. Totaal eindstand: G. v.d. Slikke-J. Witte 150267 56 G. Ofrein-J. Biesboer 148391 41 P. en M. van Heerwaarden 148062 52 N. Koomen-W. Bakker 147092 51 P. v.d. Molen-G. Festen 146574 47 G. en F. Veeger 145935 54 F. Hopman-R. de Ruwe 145574 52 G. Smit-A. Bakker 145515 43 R. Festen-F. Bos 145443 41 N. v.d. Veen-G. Douma 144569 47 Ruim dertig oud-leerlingen van de Sint Jozefschool, leergangen 1927/34, beleefden zaterdag een van de mooiste dagen uit hun le ven. In het gezelschap van hun echtelieden kwamen zij op hun ou de school en vervolgens in De Wit te Burcht bijeen voor een reünie. Daarbij waren onder andere de toenmalige „juffen" Hinke (nu 80 jaar) en Nauta-De Graaf aanwezig. Slechts twee reünisten moesten door ziekte thuis blijven en ook enkele geë migreerde oud-klasgenoten konden niet in levende lijve aanwezig zijn. Er was sprake van een enorme opkomst. De helft van de aanwezigen (allen on geveer 65 jaar) woonden inmiddels aan de overkant en voor deze reünisten be tekende het menigmaal een weerzien sinds vele jaren. Om vier uur 's mid dags kwam het gezelschap in St. Jo zefschool aan de Hollewal bijeen. Daar werden de oud-leerlingen, tot verras sing van het organiserende comité ont haald op een hapje en een drankje. De huidige basisschooldirecteur P. Th. Luyckx verwelkomde hen namens de Stichting Katholiek Onderwijs. In zijn toespraak maakte Luyckx gewag van een unieke gebeurtenis na ruim vijftig jaar. Luyckx had geheel in stijl in de ontvangsthal oude klassefoto's en schoolplaten laten ophangen. Op het schoolplein werden enkele foto's van de reünisten gemaakt. Vervolgens werd de dag gezellig voort gezet in De Witte Burcht. De meeste aanwezigen kwamen tijd te kort om al le kennismakingen uitvoerig te hernieu wen. Foto's werden bekeken en herin neringen opgehaald. De oude juffen vertelde over de winter van 1929 toen de inkt in de potjes bevroor en de kin deren met jassen aan in de klas zaten. De „buitenburgers" kwamen toen we kenlang niet op school en een meters hoge sneeuwpop in de Hogerstraat had destijds veel indruk gemaakt. Al met al een dag waar de 65-jarigen nog lang op zullen terugkijken. De bazar ten bate van de restaurat ramen van de Ned. Hervormde kerl De Koog, is een groot succes gew den. De opbrengst was 75600,—. Er zijn nog enkele prijzen af te hale bij mevr. H. Kingma, Parnassiastra; 15: schellekoord (782 blauw); witte., sprei (736 geel); gekleurd sprei (1631 ze) en van de grote verloting de 8e prijs: nr. 1050. - De paam van de pop was Beatrix, raden door de heer G. Sampiemon Hij stelde de pop weer beschikbaai die bracht toen nogmaals veel geld 1 op! De prijs van de boodschappenmani was 759,29 en werd geraden door mevr. J. Daalder-Prangen Er zaten 2222 bruin bonen in de pot. n De agenda voor de raadsvergaderin van hedenavond is uitgebreid meti vólgende punten: hi Overzicht onvoorziene uitgaven. Verdaging vaststelling bestem mingsplan Waddengebied. Voorbereidingsbesluiten: a. bouwpl familie Dankers, Kogerweg 145 telsc Burg; b. bouwplan van de heer J. 5c Brouwer, Zuidhaffel 29 te Den Burg bouwplan van de heer P. Schuyl, Esc randweg 202 te De Koog; d. bouwfei van de Stichting Texel-Vakantie Gel diapten, p/a Klimpstraat 16 te De Cocksdorp; e. bouwplan van de he p, J. Jellema, Duinreep 3 te Den Buri eb bouwplannen Oosterend- fe Noord/Mulderstraat. ei Ontslag secretaris en ambtenaar va de burgerlijke stand. De watertoevoer van afnemers in D rt Cocksdorp en in de omgeving ten noorden van de Hollandseweg moe- donderdag worden afgesloten tussr 08.00 en 17.00 uur of zoveel langer nodig mocht zijn. De afsluiting hou verband met het aansluiten van hel'!, aanbouw zijnde pompstation aan d''' Postweg. Na het herstellen van de r tertoevoer kan het water enige tijd bruin gekleurd zijn door losgekome5' roestdeeltjes. Afnemers worden vernc zocht voldoende water in voorraade> nemen en de kranen gesloten te h('" den zolang geen druk in de leidingi aanwezig is. Dinsdag 8 april Vanaf 19.30 uur vergadert in het rai' huis de gemeenteraad. In hotel De Lindeboom heeft het 0 Texels Verbond van Ondernemers e vergadering met informatie over dei name aan het zwemparadijs op het Kerckeland; 20.00 uur. Van 20.00 tot 21.00 uur wordt in de openbare bibliotheek schrijfavond g houden van Amnesty International; vens ten huize van Ria Visch, Trompstraat 15 in Oudeschild. Woensdag 9 april In alle dorpen start om 17.00 uur dl „verkoop" van bomen door de stiel ting Openbare Manege. Donderdag 10 april De raadscommissie voor welzijnszal heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. De agenda vermeldt onder meer besprt king van aanleg van een backstop voor de honk- en softbalvereniging, jaarrekening '84 en begroting '86 va de Stichting Texels Museum en invi dige aanpassingen van de Kompasschool. Geheel onverwacht is van ons heengegaan onze lieve, zorgzame vader en opa Johannes Martinus van Maurik, op de leeftijd van 59 jaar. Hij had zijn stek gevonden op het eiland waar hij van hield. R. van Luijn Joke en Frans Martin en Bets Greet en Jan en kleinkinderen Texel, 6 april 1986, De Ruyterstraat 74, Oudeschild. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 10 april om 13.30 uur op de Oudeschilder begraafplaats. Gelegenheid tot condoleren woensdag 9 april van 19.30 - 20.30 uur in de zaal bij de Doopsge zinde kerk te Den Burg. Correspondentie-adres: fam. Klein, Osdorperweg 448a, 1069 LM Amsterdam. den aan het einde de overgebleven ca kes geveild. Vrijwel de gehele opbrengst (er werden nauwelijks kosten gemaakt) komt ten goede aan de ontwikkelingswerkers Jaap en Annelies Schiere in Guatema la. In eerste instantie wordt het geld besteed aan het inrichten van een kruidentuin voor de produktie van me dicamenten en ook het grote resteren de gedeelte zal ongetwijfeld een zin volle besteding krijgen. De kleurwedstrijd die door de Wind- surfclub Texel werd gehouden ter gele genheid van de voorjaarsmarkt heeft een aantal fraaie gekleurde platen op geleverd van windsurfende paashazen. Onder de deelnemers waren het vooral de Oosterender kinderen die talent toonden, wat blijkt uit de uitslag: 3 tot en met 5 jaar: 1. Ilona van der Vis, Oosterend; 2. Eva van der Vis, Oosterend; 3. Silvia van Beek, Oudeschild. 6-jarigen: 1. Rob Schraag, Oosterend; 2. Menno Rienks, Oosterend; 3. Anni- ta Kooger, Oosterend. 7 tot en met 8 jaar: 1. lete Rienks, Den Burg; 2. Marion Schraag, Ooster end; 3. Mattania van der Vis, Ooster end. De winnaars hebben hun prijzen thuis bezorgd gekregen. Afgelopen zondag werd voor beide GVT jongensploegen de competitie af gesloten met een wedstrijd tegen Bur- gerbrug Petten uit Burgerbrug. Deze laatste wedstrijd was voor zowel een aantal turners van GVT als voor een aantal turners van Burgerbrug tevens een generale repetitie voor de voor wedstrijden van het N.K. die zaterdag gehouden zullen worden in Ridderkerk. Het geboden turnwerk was vooral door het sterke Burgerbrug zeer de moeite waard om te bekijken. Zowel de A- als de B-ploeg van GVT hadden het bijzonder zwaar tijdens deze wedstrijd. Mede doordat een ieder de ze wedstrijd meer als training ervaarde hing er al gauw een gezellige sfeer in het Beatrixlokaal, waarbij er ontspan nen werd geturnd. Op zowel paardvol- tige, ringen als brug werden door GVT en Burgerbrug prachtige oefeningen vertoond, met onderdelen die al gerui me tijd niet meer op Texel te bewon deren waren. Bij het paardspringen werd het geijkte beeld van het sprin gen over de breedte nu doorbroken door het springen over de lengte van het paard. Op rekstok bleek GVT uit eindelijk toch de sterkste nadat de Burgerbruggers tal van risicovolle oefe ningen haden laten zien met vele reu zenzwaaien en salto's. Hoewel span nend, waren de oefeningen technisch onvoldoende zodat GVT hier eindelijk iets van de opgelopen achterstand goedmaakte. Alleen op de lange mat werd iets onder het niveau gedraaid van de meeste turners. Dit kon echter geen afbreuk doen aan de reeds eerder geleverde prestaties. Burgerbrug won beide wedstrijden makkelijk door met de A-ploeg 142.25 punten te behalen tegen 131.70 door GVT en door met de B-ploeg 111.85 punten te halen te gen 102.90 voor GVT. De volgende competitiewedstrijd vindt zondag plaats, aanvang 10.00 uur in het Bea trixlokaal. Dit keer zijn de turnsters ju nioren voor de laatste keer aan de beurt tegen S.S.S. St. Pancras. De politie is op zoek naar een automo bilist die in de nacht van dinsdag op woensdag het schrikhek bij een van de bochten van de Stuifweg in de polder Het Noorden omver reed en vervol gens ook de erachter staande afraste ring vernielde. Zowel hek als afraste ring waren eigendom van het Water schap. Gehoopt wordt dat de dader met behulp van de ter plaatse aange troffen verf- en glassporen kan worden gevonden. De kerkzaal was van begin tot eind tot de laatste plaats gevuld. Een groep van ruim twintig Duitse en Nederlandse jonge ren, gasten van de Texelse af deling van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie, NJN, maakte vrijdag opnieuw de Zandkuil aan het Doolhof vrij van ongewenste begroei ing. Het is de derde keer dat daar een dergelijke actie plaatsvindt. Henk Brugge, die vanuit het Natuurrecreatiecen- trum de werkzaamheden bege leidde: ,,Het is de bedoeling dat hier weer een grote insec tenpopulatie komt, net a/s Thijsse die in 1903 en 1927 be schreef. Dat lijkt aardig te lukken." Het hele project staat onder lei ding van de Nederlandse Entomo logische Vereniging. Een jaar gele den kapten vrijwilligers alle bomen en struiken die niet tot de oor spronkelijke begroeiing hoorden. Het was namelijk de schaduw waardoor veel insecten waaronder de bekende graafwespen vertrok ken. In zijn kale toestand werkte de kuil als een soort val voor het zonlicht. De blinkende zandhellin- gen weerkaatsten het licht en daarmee de warmte de kuil in. Thijsse bepleitte dat de kuil niet meer vrij toegankelijk zou mogen zijn maar juist daardoor raakte de begroeiing te dicht. In een artikel dat vorig jaar in het blad Mens en Natuur verscheen beschrijft Henk van Halm dat hij pluimvoetbijen en zandvoetbijen aantrof. Die laatste soort komt al leen nog voor op Texel. Ook trof hij woekerbijen aan die leven als parasiet bij graafbijen. Dat bete kent dat die laatste soort ook weer aanwezig moet zijn en daar mee lijkt in ieder geval een deel van de opzet geslaagd te zijn. Het insectenreservaat is van internatio nale betekenis en mag, mede daarom, niet betreden worden door het publiek. Als nijvere graafbijen schoonden deze jonge natuurliefhebbers de zandkuil. brengen. Ook bleef aanvankelijk een kar met oude koemest voor de tuin onverkocht, maar na afloop ging die alsnog voor de gevraagde 775,— de deur uit. Aan het verkoopschema werd strak de hand gehouden; alleen wer- De kerkeveiling die de Doopsgezin de gemeente Texel voor het eerst in haar bestaan hield, heeft alle verwachtingen ver overtroffen. In 41/2 uur tijd werd zaterdagmiddag onder continu grote belangstelling in totaal een bedrag van 79505,— bijeengebracht. De opbrengst komt geheel ten goede aan het ontwik kelingswerk van het echtpaar Schiere in Guatemala. Voor deze gelegenheid was de zaal van de Doopsgezinde kerk aan de Ko- gerstraat te Den Burg omgebouwd tot een waar veilingcomplex. Een enorme hoeveelheid ingebrachte artikelen (246 kopersnummers) liet geen stukje muur meer onbedekt. Rondom stond de zaal helemaal volgestapeld en alsof dat nog niet voldoende was, was achterin de kerk nog èen hoekje ingeruimd voor kraampjes met bloemstukjes, boeken, potten verf en „rommeltjes". Vooral dat laatste bleek een schot in de roos. Bezoekers die vrijdagavond niet tevo ren een kijkje haden genomen bij de te veilen spullen, hadden daar zaterdag door de drukte nauwelijks gelegenheid voor, maar in de rommeltjeshoek kon naar hartelust worden gespeurd. Alle kleinigheidjes bij elkaar leverden ruim 71000,— op. De veiling zelf bracht pre cies 75787,— binnen. Voorts brachten verkoop van koffie en cake, verkopers nummers en giften en collectes geld in het laatje. Voor de verf was wegens de lage prijzen veel belangstelling, maar uiteindelijk werd maar weinig verkocht, door het ontbreken van modekleuren. Commissie Penningmeester Jan Bruin toonde zich zeer verheugd: „Dit is uit de hand ge lopen in de goede zin. We hadden maximaal op drieduizend gulden gere kend en dat is dit resultaat grandioos." Samen met Herman Boekei (voorzitter) en Albert Kok (secretaris) vormde Bruin het „dagelijks bestuur" van een speciale commissie die de veiling heeft georganiseerd. Begin maart werd met de voorbereidingen begonnen. Aan de (ruim 300) leden en belangstellenden werd gevraagd om spullen voor het goede doel af te staan. Dit resulteerde in een overvloedig aanbod. Niet alleen in goederen of te veilen diensten, maar tevens boden de Doopsgezinde leden hun commissie van alle kanten hulp aan. Het was de eerste keer dat een dergelijke veiling werd gehouden, Een vrouw uit Den Burg die gisteroch tend haar auto achterliet op de Voge lenzang (waar alleen mag worden ge parkeerd door bezorgend verkeer ten dienste van de bedrijven aldaar) vond haar wagen terug met een vernielde ruitenwisser. Achter een andere ruiten wisser zat een briefje met de tekst: „Wie zijn auto zó parkeert is een klootzak". maar met veel inzet en enthousiasme werd het gebrek aan ervaring verhol pen. Na een week van indelen, opstel len en weer veranderen stond alles za terdagmiddag om half twee gereed en zes uur later was de zaal geheel ont ruimd en stonden alle banken weer op hun plaats. De kopers haalden hun spullen gelijk af (wat een kleine ver keersopstopping tot gevolg had) en met een leger van vrijwilligers werd de kerk weer veranderd in een toonbeeld van rust. Penningmeester Bruin stak de loftrompet over zoveel hulp en noemde als belangrijke oorzaak van het welslagen dat de vaart er door vei lingmeester/koster Fer Roeper goed werd ingehouden. „Dat is een voor waarde, anders lopen de mensen weg. Nu was de zaal van het begin tot zes uur vol". Kar mest In de ogen van de kasbewaker is er goed geboden. Het hoogste bod werd uitgebracht op een electronisch orgel, dat voor 7350,— van eigenaar verwis selde. Breekpunt.voor de meeste ko pers was de grens van twintig gulden. Vanaf dat punt gingen de bedragen met vijf gulden per bod omhoog. Slechts één artikel bleef onverkocht: het aanbod om zes uur de tuin te ko men spitten, dat 760,— op zou moeten Een 60-jarige inwoner van Oudeschild die donderdagmiddag op het terrein bij de haven zijn hond uitliet werd daar getroffen door een aanval van epilep sie. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis gebracht waar hij voor ob servatie werd opgenomen. Strandbezoekers vonden in de buurt van paal 9 twee brisantgranaten. De politie zorgde ervoor dat ze veilig Wer den opgeborgen en zal ze bij de eerst volgende gelegenheid door de duik- en demonteerploeg van de marine laten vernietigen.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2