Texel nog onnodig in Je problemen Onsportief Flamingo's verliest wedstrijd na zes treffers SVC Weinig verrassingen in bekerstrijd zaalvoetbal ëxel-Hollandia T 2-1 oetbaluitslagen Laatste plaats zeker Ook BKC te sterk voor Texelse Boys Detbalprogramma Concours Blijde Rijders: entree gratis Jan Buis weer snelste Jeugdclub houdt feestavond De Koog-ZDH 1-4 Zwaluwen wonnen derby SRC-Oosterend: weinig overtuiging Zaalvoetbal Eerste crosswedstrijd met elf deelnemers Karate houdt examens IMS DAG 8 APRIL 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 7 sen Van Exel en Martin Koorn een voortdurende plaag waren voor Hollan- dia T. oor het missen van een aantal goede scoringskansen en slordig balver- is in de slotfase van de wedstrijd Texel-Hollandia T heeft Texel een mfortabel opgebouwde 2—0 voorsprong bijna uit handen gegeven, en Hollandia T vijf minuten voor tijd door balverlies van Arjan Verseput 2—1 kwam ontstonden er enkele hachelijke situaties voor het Texel- el. Texel hield toch de winst vast, een juiste uitkomst gezien het bete- spel van Texel. tweede Texel-doelpunt. Rob van de Stap kopt beheerst in. De keeper staat aan de verkeerde de doelpaal en kan alleen maar toekijken hoe de Texel-overwinning wordt grgesteld. De foto is van Cees Nan Dogger. een lob de keeper van Hollandia te verschalken maar het leer ging over het doel. Rieuwêrt Pol kreeg net voor rust een mooie kans maar ook zijn schot ging naast. Ook na rust was het opvallend hoeveel kansen gemist wer den door te onzorgvuldig en te non chalante afwerking. Aan de andere kant moet gezegd worden dat in de Texel-voorhoede de hardwerkende spit- llandia T is voor Texel altijd een iige tegenstander geweest. De uit Tuitjenhorn gaat uit van de en probeert dan met lange ballen voorhoede te bereiken. Doordat xel al na tien minuten spelen op een Drsprong kwam, moest Hollandia T uit de verdediging komen. Dat ilpunt van Texel was er één uit het ikje. Gerrie Plaatsman speelde de links geheel vrijstaande Martin orn aan, die met een geplaatste irzet Paul van Exel bereikte en deze ite de bal schitterend in. Hollandia noest toen wel aanvallen met het /olg dat Texel op de counter kon jlen en dat leverde enkele goede iringskansen op. Kansen 8 23e minuut kon een schot van van Exel met moeite gestopt wor- waarna Rob van de Stap in de re- und ook niet kon scoren. Hollandia /erhoogde de druk op het Texel-doel wist in de 28e minuut zelfs de paal raken. Texel kreeg echter voor rust op de gelegenheid om op 2—0 te nen. Paul van Exel kwam alleen jr de keeper en tikte de bal net ast. Rob van de Stap probeerde met terdag 5 april 1986: IVB, afd. Noordholland: C-SVO/Z 0-1 cksdorp-Flamingo's 6—0 FC 5-SVO/Z 2 6-2 0/Z 3-SRC 3 2-4 Simpel In de 17e minuut van de tweede helft mocht Simon Brand een vrije trap ne men. De bal dreigde bij de tweede paal naast te gaan, maar Louis Uriot kopte hem voor het doel van Hollandia T waar de geheel vrijstaande Rob van de Stap simpel 2—0 scoorde. Vanaf dat moment speelde Texel een gewon nen wedstrijd en met name Martin Koorn en Paul van Exel hadden toen met iets meer zorgvuldigheid de stand verder op .kunnen voeren. Hollandia T is een ploeg die altijd voor een beter resultaat blijft vechten. Toen Arjan Verseput vijf minuten voor tijd schle mielig de bal verspeelde en Hollandia daardoor op 2—1 kwam, werden het nog benauwde minuten voor Texel. Toch wist Texel de winst binnen te ha len. Gezien de vele kansen een ver diende winst van een hardwerkende ploeg die deze middag geen uitblinkers had, maar vooral collectief sterk speelde. Texelse Boys bleek zondag uit te gen BKC niet in staat sterk te voet ballen, de thuisclub sloot de match met 5—1 af. Ondanks windvoordeel in de eerste helft kregen de Texelse voetballers al voor de thee een doelpunt tegen. Na rust ontwikkelde de strijd zich drama tisch naar 4—0. Frank de Grave kon met een strafschop de eer redden, maar daarna vloog het leer nogmaals in het Texelse net. Deze uitslag is de bezegeling van een bijzonder slecht seizoen. Texelse Boys kan nu de laatste plaats niet meer ontlopen. Het herstel van Cocksdorp dat zich vorige week al aankondigde bleek in de thuiswedstrijd tegen Flamingo's uit te komen. Dat het op zo'n eenvou dige maar onvoetbalwaardige manier zou gebeuren had men vooraf niet gedacht en zeker niet gehoopt. Flamingo's, dat met tien mensen binnen de lijnen verscheen, trapte tegen de wind aan. Na 35 minuten verlieten ze alle tien het veld bij de stand 6—0. moren: sterend B1-Texel B1 i.Boys B1-Helder B2 (el B2-ZAP B3 IC B3-Tex.Boys B2 C CTOosterend C1 (el C1-Wiron C1 Boys C1-WGW C5 nioren meisjes: irit-Tex.Boys ndag 6 april 1986: IVB, vierde klasse: iel-Hollandia T 2-1 IVB, afd. Noordholland: C-Tex.Boys 5—.1 Koog-ZDH 1-4 landia T 2-Texel 2 0-1 iel 3-JVC 3 2-4 C 5-Texel 4 4-2 !der 7-Texel 5 2-2 i.Boys 3-BKC 5 3-4 nioren: el A1-Dynamo A1 0-3 .Boys A1-SRC A2 1-3 mes: sW 2-Tex.Boys 3-2 F-Oosterend 2-6 leranen: sterend-Tex.Boys 1-5 nderdag 10 april 1986: Cocksdorp dat zijn kans rook met tien tegenstanders trok meteen ten aanval en al in de vierde minuut ging Piet Douma alleen door. Hij gaf, alleen voor de keeper, de bal af aan de mee gekomen Henk van der Star die be heerst 1—0 scoorde, ondanks pro- testén van de Flamingo-grensrechter voor buitenspel. Drie minuten later was het weer raak toen op links Gerrit Koorn met een kruising tussen een voorzet en een schot op doel voor 2—0 zorgde. Flamingo's, duidelijk geïr riteerd door deze snelle treffers, begon zijn agressie af te reageren op de over igens goed leidende scheidsrechter. Cocksdorp bleef komen ook al han teerde Flamingo's de buitenspelval, met alle risico's van dien. In de vijf tiende minuut was het Herm van der Beek die alleen door kon gaan en on danks een flinke duw binnen het straf schopgebied voor 3 0 wist te zorgen. De sfeer werd er in de twintigste mi nuut niet beter op, toen Henk van der Star de buitenspelval ontweek en in eerste instantie zijn schot door de doelman gestopt zag. De meegekomen back van Flamingo's kreeg toen de bal ongelukkig op zijn schoen wat 4—0 betekende. Pijp aan Maarten De grensrechter van Flamingo's had vanwëge dit vermeende buitenspel- doelpunt de pijp aan Maarten gege ven. Cocksdorp, dat een grote over- Het bestuur van de vereniging ,,De Blijde Rijders" heeft besloten voor het concours hippique dat op 19 mei (tweede Pinksterdag) zal worden ge houden op het terrein aan de Nikadel in De Koog geen entree te vragen. Ge hoopt wordt dat het aantal bezoekers dan aanzienlijk groter zal zijn. Geble ken is dat de entreeprijs (f7,50) voor veel mensen toch wel een bezwaar is, vooral als ze in gezinsverband zijn. De voorbereidingen voor het concours zijn in volle gang. De inschrijving is geopend voor de volgende rubrieken: enkelspan kleine limiet, enkelspan gro te limiet, enkelspan open klasse, en kelspan gereden door dames, en kelspan pony's, open klasse tweespan en open klasse tandem. Opgave is (tot uiterlijk 24 april) mogelijk bij W. Goën- ga in Den Hoorn, telefoon 02226-252, 's avonds 401. winning in het verschiet zag liggen, ging door en kreeg diverse kansen om de score uit te bouwen. In de vijf entwintigste minuut was het Maarten Boon die van dichtbij met een simpel tikje voor 5—0 tekende, als dank kreeg hij een klap van een Flamingo-speler. Flamingo's was met zijn sporadische uitvallen zeker niet ongevaarlijk en tot twee maal toe moest doelman Roel Veltman zijn capaciteiten tonen bij schoten van dichtbij. In de dertigste minuut was het wederom Maarten Boon die scoorde en de stand op 6—0 bracht. De Flamingo-doelman die al enkele malen door de scheidsrechter was gewaarschuwd wegens tijdrekken en opmerkingen op de leiding, werd in de 35e minuut eruit gestuurd. Het re sultaat was dat de andere Flamingo spelers hun doelman volgden en de scheidsrechter de wedstrijd staakte. In de donderdag gehouden wieler wedstrijd van de wielervereniging Texel lieten de renners van de B-poule het op een sprint aankomen, waarbij Jan Buis weer de snelste bleek. Bij de jeugd ontsnapte Jordi Vinke twee ron den voor het eind en finsishte met een voorsprong van 100 meter. In de A- poule werd hard gekoerst. Enkele ren ners probeerden weg te komen maar werden telkens teruggehaald. Hans van Osch zegevierde met een zeer vroeg ingezette eindsprint. Volledige uitslag: Jeugd: 1. Jordi Vinke, 2. Henk Broek man, 3.,Stefan Kikkert. A-poule: 1. Hans van Osch, 2. Evert Koopman, 3. Tymen Wit. B-poule: 1. Jan Buis, 2. Martin Visser, 3. Dik Tensen. De jeugdclub van Zuid-Eierland houdt vrijdag a.s. de jaarlijkse feestavond in de kapel „Bethel" aan de Muyweg. Het programma vermeldt deze keer een playback-nummer en diverse to neelstukjes, waaronder de éénacter „Moord in de kleedkamer" dat door de „oudere" jeugd na de pauze zal worden opgevoerd. Er is ook een ver loting. Gehoopt wordt op veel be langstelling. De baten van de avond zijn bestemd voor het onderhoud van het gebouw. In een harde wedstrijd heeft ZDH zich goed gerevancheerd na de 3 1 nederlaag destijds in Den Hoorn. Een verdiende overwinning voor de Hoornders die duidelijk be ter gemotiveerd waren. Bij De Koog was de afwezigheid van Cees en Jan van Beek en Peter Brons merkbaar. Zo makkelijk als het De Koog vorige week tegen Winkel afging (6—0) zo moeilijk hadden ze het nu. In de eerste minuut leek ZDH al de lei ding te nemen, maar op advies van de grensrechter van De Koog werd dit doelpunt niet toegekend. De bal zou niet over de lijn geweest zijn. Het eerste kwartier was het beste gedeelte van de Koog. In deze periode had het team een licht overwicht en wist zich enkele kansen te scheppen. Na een half uur kwam ZDH op 0—1 door Bram Brouwer die alleen op Charles Ipenburg af kon gaan. Enkele minuten later was De Koog dicht bij de gelijk maker maar de kopbal van Richard Daalder ging rakelings over. Voor de rust werd met nog 0—2, alweer door Bram Brouwer, die het de Koger ver dediging erg moeilijk maakte. Koog verdediger Robert Kikkert verspeelde de bal aan Jan de Wit, die hierna de vrijstaande Bram Brouwer aan kon Zaterdag hebben zowel Oosterend als opponent SRC met zeer weinig overtuiging hun competitieduel af gewerkt. Beide ploegen onderhiel den een zeer laag tempo, wisten weinig kansen te creëeren en lie ten op het hobbelige SRC-veld wei nig voetbal zien. Ondanks het zwakke spel haalde Oosterend toch de overwinning binnen door een treffer van Rien Brouwer, hier door is Oosterend nu opgeklom men naar plaats vier in de competitie. Oosterend voetbalde in Schagen voor de twee punten en dat was ook wat het kreeg. Het was over de hele wedstrijd sterker dan SRC, maar het aantal kansen dat het kreeg was zeer weinig. SRC wist zelfs voor de hele wedstrijd niet één grote kans te creeë- ren. De wedstrijd had een loom karak ter. Aan beide kanten ontbrak dat ene stapje extra dat nodig is om optimaal te voetballen. De voorjaarszon en de aangename temperatuur konden daar zelfs niets aan te veranderen. Het spel speelde zich voornamelijk af op het middenveld, daar werd af en toe door beide ploegen redelijk gecombineerd. Echter wanneer de zestienmeter lijn werd bereikt stokte de opbouw en ver dween elke lijn uit het spel. Voor rust kwam het meeste gevaar van de rech terkant van Oosterend. Het was met name Ger Vlaming die als enige ener giek opereerde, maar ook hij wist geen kansen te scheppen. De grootste kans voor Oosterend kwam uit een corner, vlak voor rust, van Erik Kramer. Deze leek zó het doel in te draaien. Maar een speler die de bal in het geheel niet zag aankomen, kreeg hem, staande op de doellijn, in het zicht. Iets beter Na rust werd de wedstrijd iets energie ker. Martin Land verving de gebles seerde Piet Grisnich, ging zelf laatste man spelen en Aart Johan v.d. Brink ging samen met Geb Brouwer naar een centrale functie op het midden veld, terwijl Martin Bootsma op links ging spelen. Oosterend kreeg direct meer greep op het spel en wist via spel over de vleu gels meer voor het doel van SRC te verschijnen. Een kwartier na rust was het dan ook raak. Martin Bootsma ving op links een afgeslagen bal op, zette hem voor en Rien Brouwer schoot raak. Typerend was de angst die bij Oosterend in de ploeg sloop na deze treffer. SRC werd het initiatief ge laten en kreeg Oosterend onder druk. Maar verder dan een mogelijkheid uit een knullige terugspeelbal van Martin Land kwamen ze niet. Tegen het einde van de wedstrijd kwam Oostérend nog een enkele maal uit de verdediging, het kreeg wat kansjes maar kon de wedstrijd niet definitief beslissen. De beste kans was voor Martin Bootsma die zijn volley door de keeper zag weggestompt. Al met al moet Ooste rend deze wedstrijd maar snel vergeten en zich realiseren dat het behalen van deze twee punten meer waarde heeft dan het spelen van een goede wedstrijd. Immers een vierde of derde plaats in de eindrangschikking is mo gelijk en dat vergoedt veel. spelen. Deze maakte geen fout. In de eerste minuut van de tweede helft kwam De Koog goed weg na een ver- dedigingsfout van Dirk Barends. Jan de Wit, gehinderd door een verdedi ger, zag zijn inzet voorlangs rollen. Na een kwartier kreeg De Koog weer een kans via Johnny Eelman, wiens kopbal door keeper Doede de Vries bekwaam gestopt werd. Aan de andere kant brak Bram Brouwer weer door, maar werd door verdediger Robert Kikkert binnen het strafschopgebied onderuit gehaald. Geen penalty, besliste de scheidsrechter. Na een slecht genomen achterbal van ZDH kreeg De Koog een onverwachte kans via Richard Daalder die goed in kopte. Weer stond keeper Doede de Vries op de goede plaats. Na een half uur maakte Bram Brouwer zijn derde doelpunt. Na een overtreding in de Koger verdediging paste de scheids rechter terecht de voordeelregel toe, waardoor Brouwer alleen voor Charles Ipenburg verscheen: 0 3. De Koog kreeg nog wel enkele kansen, maar de overtuiging ontbrak toch wel. ZDH liep zelfs uit naar 0—4 via Jan de Wit die de verdediging van De Koog te snel af was. In de laatste minuut mocht Ruud van de Kerkhof voor De Koog de eer redden via een penalty, na een overtreding tegen Richard Daalder. Een harde, zeer terechte ne derlaag voor De Koog, dat sinds maart '85 op eigen veld ongeslagen was Na twee weken van bekerwedstrij den zijn er weinig verrassingen te melden. Twee in het oog springen de uitslagen waren de winst van Mantje 3 op De Mok en het verlies van A O 2000 tegen Slufterhoek. Mantje 3 dat een week geleden verrassend De Mok wipte in de be kerwedstrijden moest afgelopen week uitkomen tegen hoofdklasser Gamma 2. De stunt die Mantje 3 tegen De Mok uithaalde zat er nu niet meer in. Gamma 2 liet zich niet verrassen en won met 7—1, een uitslag waarin Marcel Uriot met vijf doelpunten een groot aan deel had. Slufterhoek, dat uitkomt in de tweede klasse, kwam uit tegen eerste klasser A O 2000 2. Op papier zou A O 2000 een gemakkelijke winst moeten kunnen behalen. Niets was minder waar, want na vijftig minuten zaalvoet bal stond er een 7 0 winst voor Sluf terhoek, een uitstekende prestatie voor laatstgenoemde. Mantje 2 kwam uit tegen Casino 5. Mantje had het bijzon der moeilijk en had ook een penalty reeks nodig om zich voor de volgende ronde te plaatsen. Verenigde Schilders had bijzonder on gelukkig geloot. Tegenstander was Gamma dat won met 8—1. Het zelfde gold voor KSMT dat tegen Oosterend had geloot. Oosterend liet ook hier het verschil zien tussen hoofd- en tweede klasse. 11—2 was de uiteindelijke uit slag. Nissan bekert ook verder. Dat ging echter niet zonder problemen, al nam het een 3 0 voorsprong. Ooste rend 7 gaf zich toch niet gemakkelijk gewonnen, zodat het toch nog 3—2 werd. Gamma 3 won met 3—2 van ZFH zodat de eerste ook verder gaat. Texel liep met groot gemak over Oosterend 6 heen. Een 12—1 uitslag van de jeugd tegen de routine. Jelle- boog had het zwaar tegen Rab, dat eerst op voorsprong kwam. De doel- puntenmachine van Jelleboog leed in deze wedstrijd blijkbaar aan manke menten. Uiteindelijk won Jelleboog met 3—1. Het zal interessant zijn hoe ver Jelleboog het verder gaat doen in de beker. Gamma 4 kwam uit tegen KSMT 2. KSMT 2 in de vorm van Frans Stark, was te sterk voor Gamma 4, zodat „boven de Rugediek" verder bekert. Texel 2 tenslotte won met 2 0 van Gempo. Ook in de junioren 1 klas se is de strijd om de juniorenbeker, de Nissan-trofee losgebarsten. Favoriet is Gamma dat de eerste ronde goed doorkwam met een 5—1 winst op Ria's Winkeltje. Texel 2 plaatste zich ten koste van Ria's Winkeltje 2 en Texel 1 deed dat Programma: Woensdag 9 april: 17.15 u. ZDH-Texel 8 (j) 17.45 u. Lange Ben-Paracentrum (j) 18.30 u. Casino 3-KSMT 3 (d) 19.25 u. Gamma-Zaanstreek 20.15 u. Gempo-Texel 2 21.10 u. Oosterend 7-Mantje 3 22.00 u. Gamma 5-Nioz Zaaldienst: De Mok Donderdag 10 april: 17.15 u. Ria's W. 4-Texel 4 (j) 17.45 u. Ratronics-Texel 2 (j) 18.30 u. ZDH-Oosterend 2 (d) 19.25 u. Casino 2-Oosterend 1 (d) 20.15 u. De Koog-Casino 6 21.10 u. Oosterend 8-Ver.Schilders 3 22.00 u. Oosterend 9-ZDH 3 Zaaldienst: Rab Vrijdag 11 april: 17.00 u. Gamma 2-Ria's W. 3 (j) 17.30 u. Graaf Spuiterij-Gamma (j) 18.15 u. Gamma 3-Rab 19.05 u. Ver.Schilders 2-Rab 2 20.00 u. Texel 3-Nioz 2 20.50 u. KSMT 2-Oosterend 6 21.45 u. Texel-Oosterend 3 22.35 u. De Koog-Casino 3 Zaaldienst: Alkema Maandag 14 april: 17.15 u. De Koog-Ria's W. 1 (j) 18.00 u. Gamma 1-Gamma 2 (d) Zaaldienst: KSMT ten koste van De Koog met een 3 0 zege. In de junioren 3 klasse was Texel 5 de betere ten opzichte van Texel 7 met een 5—1 winst. Texel 6 verloor van Ria's Winkeltje 5 met 3—1. ZDH 2 won met 3—1 van Ria's Winkeltje 6. Bij de dames was er een „bijna" sensatie. KSMT speelde tegen lijstaan voerder Casino. KSMT kwam op een 1—0 voorsprong en wist die lang in stand te houden. Totdat Casino diep in de tweede helft gelijk maakte en vervolgens op voorsprong kwam. Daarna was het gebeurd met KSMT dat een pluim verdient voor de inzet. Casino 2 won met 4—3 van Oosterend 2. Gamma haalde fors uit tegen ZDH met 11—1. Gamma 2 tenslotte kwam tekort tegen KSMT 2 dat won met 2-0. Woensdag om 19.30 uur gaan de pro motiewedstrijden van start. Voor de laatste keer is Gamma de Texelse ver tegenwoordiger. De eerste tegenstan der is de kampioen van Zaanstreek. De promotiewedstrijden zijn het zout in de pap van het Texelse zaalvoetbal: kwali tatief zeer goede wedstrijden met toch vaak veel spektakel. Het publiek moet dus niet thuisblijven. Zondagmiddag werd, onder stra lende weersomstandigheden, de eerste wedstrijd voor het moto- cross clubkampioenschap 1986 ge houden. Er werd gereden in een ju niorenklasse (twee manches van tien minuten en twee ronden) en een seniorenklasse (twee manches van twintig minuten en twee ronden). Als eerste startte de juniorenklasse met vijf deelnemers. Hier werd Kees Pol sr. eerste voor Peter Daalder en Grisha Kuhlman. Bij de senioren kwa men zes deelnemers aan de start. Kees Pol jr. zijn motor begaf het tij dens de trainingen en reed de wedstrijd op de 250cc motor van zijn vader. Niels Koorn werd eerste in deze manche voor Willem en Frans Boer- sen. De tweede manche junioren gaf meer strijd te zien. Drie ronden lang kon Kees Pol sr. Peter Daalder achter zich houden maar moest Daalder hal verwege deze manche toch laten pas seren. Na tien minuten met nog twee ronden te rijden probeerde Kees Pol sr. Peter Daalder te passeren boven op een springbult. Dat dit niet helemaal ging zoals hij wou bleek wel uit de sal to die hij maakte toen hij zijn tegen stander raakte. Dit kostte Kees Pol sr. de tweede plaats want voordat hij weer reed was hij al gepasseerd door Grisha Kuhlman. De tweede manche senioren gaf veel strijd te zien tussen de gebroeders Wil lem en Frans Boersen om de tweede en derde plaats. Lange tijd reed Frans op de tweede plaats, maar na vijftien minuten crossen ging de conditie een grote rol spelen en moest hij zijn broer Willem toch voor laten gaan. Uitslagen: Junioren: (resp. 1e manche, 2e manche, totaal) Peter Daalder 500 cc 27 30 57 Kees Pol sr. 250 cc 30 25 55 Grisha Kuhlman 80 cc 25 27 52 Hans de Winter 500 cc 23 23 46 Peter Witte 50 cc 21 21 42 Senioren: Niels Koorn 250 cc 30 30 60 Willem Boersen 125 cc 27 27 54 Frans Boersen 125 cc 25 25 50 Michael Stoer 125 cc 23 23 46 Kees Pol jr. 250 cc 21 21 42 De karate-afdeling van de Meerspor- tenvereniging Texel houdt vrijdag 11 april in de Ferrever-zaal in Den Burg examens, aanvang 17.00 uur. Het exa men zal worden afgelegd door 16 kan didaten, onder leiding van het heer P. Viguurs uit Den Helder (derde Dan- drager Kyokushinkai-karate) waarbij het gaat om 9e, 8e of 7e KYU. Er wordt beoordeeld op snelheid, techniek, kracht en uithoudingsvermogen. Bij de examens is publiek welkom. Informatie kan men desgewenst krijgen via tele foon 02220-5207.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7