Texel won dankzij Rob van de Stap Turners Mulder en Stoter SVC WINT WEER •naar landskampioenschap Damsucces voor J. van Heerwaarden N.H. gemeente Den Burg praat over eigen wel en wee «fes GVT turnsters gen SSS St. Pancras Voetuitslagen eslaagden karate Voetbalprogramma Dartwedstrijden team De Pilaar Thema-avond over relatiebemiddeling voor alleenstaanden DINSDAG 15 APRIL 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 In de laatste fase van de onderlin ge damclub Oosterend-Texel- competitie boekte J. van Heer waarden twee nuttige overwinnin gen. Hij klom op de ranglijst naar de zevende plaats. De tegenstanders boden fanatiek weerstand, doch dat mocht niet ba ten. Tussen L. Boonman en F. Bos ontspon zich een uitermate boeiende partij. Beiden kregen loon naar wer ken. G. Dros maakte vorige week kor te metten met K. Burger, maar deze week bleek K. Bakker gewaarschuwd. Eerst verloor Dros een schijf en dat verlies bleek naarmate de partij vorder de steeds zwaarder te tellen. K. Bak ker bereikte zodoende de vierde plaats. W. Timmer profiteerde twee keer van een onnauwkeurigheid van C. Vinke, die in het eindspel zich niet voor de tweede maal wist te herstellen. Vanuit een hekstelling wist W. Timmer reeds in het middenspel met een lichte com binatie dam te halen. Dat lukte hem tegen M. Vittali echter niet. Daar werd hem de hekstelling op het laatst wel noodlottig, toen Vittali hëm een keuri ge damcombinatie presenteerde. Vittali is inmiddels precies op gelijke voet ge komen met P. Kooiman, zodat de tweede plaats gedeeld wordt. Er wordt nog gespeeld opp 19 en 26 april. De slotavond is gepland op 2 mei. Aan staande zaterdag wordt de jaarlijkse damdag in Andijk gehouden. Liefheb bers kunnen zich nog aanmelden bij P. Bakelaar, tel. 02220-3843. Mark Jan Mulder turnde uitstekend, hij mag zijn kunnen op landelijk niveau gaan bewij zen. Hier is hij bezig met de brugoefening. mne Kikkert is het enige Texelse meisje dat uitkomt in de voorwedstrijden van het iifekampioenschap turnen. Hier is zij aan het werk tijdens de wedstrijd tegen SSS al Kras. )k de laatste competitiewedstrijd or de turnsters junioren is voor- Afgelopen zondag verloor GVT t een zeer klein verschil deze adstrijd tegen SSS St. Pancras. >or deze winst zal SSS in de A- )ule uitkomen en de GVT-ers, me- door het verlies tegen Midden ier, in de B-poule. een spannende en sportieve idstrijd werd afgelopen zondag uit maakt wie in de A- of B-poule zou landen. De GVT-ploeg ging wat van start op hun sterkste estel, de brug ongelijk. Heel wat ippen en kromme benen ontsierden meeste oefeningen. Toch werd.dit ïstel met een kleine winst van 0.25 inten afgesloten. Op balk ging het liter helemaal mis. Veel wankelingen veel valletjes doen vermoeden dat te weinig getraind is op de balk. oral van de oudere ploeg mag niet wacht worden dat ze staan te bib- ren op dit toestel. SSS echter draai- perfect en liep in één keer 3.5 pun- i uit op GVT. De paardsprong en je oefening waren van ongeveer ge lijk niveau, zodat de wedstrijd afgeslo ten werd met 156.70 voor SSS en 152.25 punten voor GVT. Provinciaal Naast deze wedstrijd waren er zater dag ook de provinciale B-wedstrijden. Ook hier konden de GVT turnsters geen echt goede prestaties leveren. Zo laat in het turnseizoen begint de con centratie te verslappen. Bij de jeugd- turnsters eindigde Linda Moor met 26.85 punten in de middenmoot op een twintigste plaats. Tascha Witte en Angelique Rood kwamen ook al niet veel verder bij de turnsters junioren. Een resp. 20e en 29e plaats waren voor hen weggelegd in een zeer sterk deelnemersveld. Alleen Yvonne Brui ning-leverde een vrij goede prestatie. Met 29.90 wist zij bij de turnsters een 13e plaats te veroveren en ze passeer de hiermee turnsters die bij de kring kampioenschappen B nog voor haar stonden. De volgende wedstrijd zal za terdag 19 april plaatsvinden. Suzanne Kikkert komt dan uit tijdens de voor wedstrijden van het N.K. die in Pur- merend gehouden zullen worden. Zaterdag 12 april 1986: idag werden in sportzaal De Ferre- karate-examens afgenomen. Zevèn- i kandidaten namen deel. Een ho- 'e graduatie werd behaald door: KYU: Wijnand Baretta, Ingeborg lyer, Sunny Takes, Niek Witte, Ro ti Witte, Micha van Woensel en nco Zwart. KYU: Bas van Elk, Bon Nieuwen- ien, Bonnie en Viktor Rietveld, mond Steenhuizen, Peter Veldman Eric Zwart. KYU: Jan Willem Duyn, Annemie- en Herman Groenenveld. irmatie voor nieuwe cursussen tele- ln 02220-5207. Belangstellenden "nen altijd langskomen op vrijdag «en 17.00 en 19.30 uur. KNVB, afd. Noordholland: SVO/Z-BOL 2-2 Schoorl-Cocksdorp 1—2 SVO/Z 2-Oppérdoes 2 1—3 Junioren: Hollandia T A1-0'end A1 6 1 Texel B1-ZAP B2 3-2 WGW B3-Oosterend B1 1 —4 Helder B3-Tex.Boys B2 0—3 BKC B2-Texel B2 2-0 Oosterend C1-ZAP C1 0—4 Watervogels C1-Texel C1 1—0 Texel C2-Succes C2 2—4 Meisjes junioren: Tex.Boys-Kreileroord 6—0 Pupillen: Tex.Boys D1-Texel D1 0 1 Texel D3-Oosterend D1 11—0 Texel E1-ZDH E1 1 -2 Vol zelfvertrouwen trad Cocksdorp aan in de uitwedstrijd tegen Schoorl. Het was een wedstrijd met twee gezichten waarin Cocks dorp verdiend aan het langste eind trok. In de eeerste helft een uitstekend spe lend Cocksdorp dat al na bijna vier mi nuten spelen een inzet van zijn mid- voor bijna beloond zag worden. De back van Schoorl zag nog kans de bal van de doellijn te trappen. Cocksdorp die de aanval van achteruit goed op bouwde was bijna de gehele erste helft op de helft van Schoorl te vin den. Na tien minuten spelen opende SVC de score toen Herm van de Beek alleen voor de keeper verscheen en voor 0—1 tekende. Schoorl probeerde via zijn snelle buitenspelers gevaarlijk te worden maar deze werden door Jeen van der Heide en Johan Moens goed in bedwang gehouden, zodat er geen echte scoringskansen ontston den. Bij Cocksdorp bleef het goed draaien en dat kwam vooral doordat op het middenveld Peter Stolk regel matig mee naar voren trok en daar ruimte reëerde voor zijn spitsspelers. In de twintigste minuut was het weer Herm van de Beek die een combinatie van Maarten Boon en Peter Stolk goed afrondde met een schot vanaf de 16 meter lijn: 0 2. Cocksdorp bleef de betere ploeg en kreeg meerdere kansen om de stand uit te bouvven. Donderdag 17 april 1986: KNVB, afd. Noordholland: Junioren: Oosterend A1-W'vogels A1, 18.45 uur Dames: De Koog-WGW, 18.45 uur Texel F1-De Koog F1 2-0 Tex.Boys F1-ZDH F1 1-1 Zondag 13 april 1986: KNVB, vierde klasse: Texel-Alkm. Boys 2—1 KNVB, afd. Noordholland: WSW-Tex.Boys 3—2 Berkhout-Oosterend 2—3 Always Forward 3-Texel 2 7^3 Texel 3-WGW 5 1-1 Texel 4-Tex.Boys 2 1—5 Oosterend 2-BKC 5 3—4 Junioren: Succes A1 -Texel A1 0 2 ZAP A2-Tex.Boys A1 5—3 Dames: Schagen-Tex.Boys 2—8 Oosterend-Winkel 3 4—0 Veteranen: Cocksdorp 2-Oosterend 1 —2 Een goedgenomen corner van Lieuwe Koorn kon door de Schoorl-doelman ternauwernood onder de lat vandaan getikt wórden. In de 35e minuut kroop Schoorl binnen één minuut tweemaal door het oog van de naald toen de bal tweemaal door een verdediger van de lijn werd getrapt. Hieronder was een vliegend schot van Bert Wijsman die in één keer uithaalde. Thee Of Schoorl in de rust iets in de'thee van de durpers had gestopt zal wel een raadsel blijven, maar in de tweede helft waren de rollen geheel omge keerd. Toch 'was het SVC dat na vijf Met deze overwinning kreeg Texel mis schien iets te veel, want Alkmaarse Boys bleek een goede tegenstander dat naast techniek over de nodige hardheid beschikte. Bij Texel mocht Arjan Verseput deze keer plaatsnemen op de bank. Texel moest winnen om HRC in het zicht te houden en daar door ook de mogelijkheid van een eerste plaats. Texel had het echter moeilijk tegen een team dat vooral ver dedigend over enkele goede voetbal lers beschikte. De eerste helft had Texel wel een veldoverwicht maar leed op de beslissende momenten te veel balverlies om echt gevaarlijk te wor den. De Texel-achterhoede moest op haar qui-vive zijn om de tegenaanval len op tijd te ontregelen. Vooral wan neer de Alkmaarse Boys-middenvelder Beentjes zich ging bemoeien met de aanval werd het echt gevaarlijk. Slecht moment Alkmaarse Boys kwam door een slecht moment van Texel-keeper Bart Heer schap in de twintigste minuut aan de leiding. Een uittrap van Heerschap kwam bij een Alkmaarse Boys aanvaller terecht die direct inschoot en de bal via de Texel-keeper en de bin nenkant paal in het doel zag verdwij nen. Texel was nog niet bij machte om iets terug te doen, want de Alkmaar- ders verdedigden onder aanvoering van hun laatste man goed. Slechts minuten spelen een goede kans kreeg om de score verder uit te bouwen. Marco van de Gracht dwong de kee per van Schoorl tot een katachtige reactie toen hij van dichtbij de bal hard in de hoek schoot. Schoorl nam gelijk het initiatief over en doelman Roel Veltman die in de eerste helft bij na niets te doen had gehad, kreeg handen vol werk. In de 24e minuut kwam Schoorl terug in de race toen de midvoor uit een kluwen van spelers voor het doel van Cocksdorp de bal precies in de hoek prikte. Dit gebeurde net in een periode dat SVC met tien man voetbalde omdat Piet Douma aan de zijlijn werd verzorgd wegens een blessure. Schoorl, dat voelde dat er te gen dit SVC meer viel te behalen, trok massaal ten aanval. In de 35e minuut moest Roel Veltman een kogel uit de tweede lijn tot hoekschop verwerken. Hoewel de sfeer tegen het einde wat grimmiger werd hield de scheidsrech ter de wedstrijd goed in de hand. De beste kans voor Schoorl was vijf minu ten voor tijd toen de linksbuiten de bal voor een leeg doel naast zag gaan. De einduitslag werd 1—2 in het voordeel van Cocksdorp en gezien het vertoon de spelbeeld en kansen in de eerste helft verdiend. eenmaal was Texel dichtbij een doel punt, toen Louis Uriot tien. minuten voor rust een vrije trap schitterend in kopte, maar de bal net naast zag gaan. Texel moest de tweede helft dus, ko men om die achterstand goed te maken. Goud Alkmaarse Boys gaf nauwelijks kansen weg en trainer Luc Post besloot na een kwartier spelen om Arjan Verseput in de spits te posteren en Martin Koorn te wisselen. Dit bleek even later een gouden greep te zijn. In de vijfen twintigste minuut passte Louis Uriot de bal op Rob van de Stap die zijn eerste goede actie liet aantekenen. Zijn voorzet was op maat en Arjan Verse put knikte simpel de gelijkmaker binnen. Texel voelde dat er meer dan een ge lijkspel inzat en knokte voor de over winning. In de vijfendertigste minuut werd de inzet van de Texel-spelers be loond. Een vrije trap van Klaas Dirk Koorn ging over de achterhoede van Alkmaarse Boys heen en alle spelers dachten dat de bal achter zou gaan. Rob van de Stap schatte de balsnel heid echter goed in en raakte uit een erg moeilijke hoek de onderkant van de lat. De terugspringende bal werd door de attente Paul van Exel ingetikt: 2-1. De Nederlands Hervormde gemeente heeft woensdagavond een bijeenkomst in De Schakel die geheel gewijd zal zijn aan het eigen functioneren. Daar bij wordt gesproken over interne en externe contacten, de gemeentelijke fi nanciën en de rol van de kerk in de toekomst. De heer C. Vinke laat een filmpje zien over een activiteit van de gemeente. De avond begint om 20.00 uur. Het dartteam van café De Pilaar be leeft drukke tijden. Vanavond speelt de ploeg in café De Kuip in De Koog voor de revanchewedstrijden van de eerste dartuitwisseling. Die eindigde toen in een overtuigende zege voor de wer pers uit Den Burg. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Zondagmiddag om 14.00 uur krijgen de darters een nog zwaar dere kluif voorgeschoteld: een ont moeting met het team van café De Torp uit Den Helder, te spelen in De Pilaar. In maart speelden beiden tegen elkaar in de marinestad en was de Hel- derse ploeg na een goede partij de overwinnaar. Van de Stap had de smaak te pakken, want even later was hij weer gevaar lijk. Zijn omhaal werd door de Boys keeper schitterend gestopt. De laatste tien minuten gooide Alkmaarse Boys alles op de aanval. In de veertigste mi nuut kroop Texel door het oog van de naald toen een speler de paal raakte. Bart Heerschap maakte zijn fout goed door zich even later goed voor de voe ten van een speler te gooien, toen de ze alleen op hem af kwam. In deze fa se, maar ook gedurende de hele wedstrijd, groeide linksback Gerrie Plaatsman uit tot de beste speler van Texel, dat verder door een grote inzet en door twee goede momenten van ,,de witte Socrates" van Texel, Rob van de Stap, een belangrijke overwin ning binnenhaalde. Vrijdagavond organiseert de werkgroep voor alleenstaanden weer een thema avond in Theodorahoeve in Den Burg, aanvang 20.30 uur. Het programma van deze avond wordt verzorgd door een erkend relatiebemiddelingsbureau, spreekster is mevrouw Jansen uit Den Helder. Ondanks maatschappelijke ver anderingen stapt men voor het zoeken van een partner niet zomaar naar een erkend bureau. Waarom deze drempel? De werkgroep heeft meermalen ge merkt dat hierover vragen leven. De avond is voor alle alleenstaanden toe gankelijk, er kunnen vragen gesteld worden, zowel apart als openbaar. De entree is ƒ2,50, eerst kopje koffie inbegrepen. Rob van de Stap is een speler waarvan bekend is dat je hem een hele wedstrijd bijna niet opmerkt om hem dan plotseling met een schitteren de actie een wedstrijd te zien beslissen. Het publiek noemt zo'n speler een „momentenvoetballer". De „momentenvoetballer" Van der Stap was zondag nadrukkelijk in beeld tijdens de wedstrijd Texel tegen Alkmaarse Boys. De eerste helft had Van de Stap nauwelijks deelgenomen aan het spel, maar door twee goede acties in de tweede helft bewees hij weer eens zijn grote waarde voor Texel. Een 1—0 achterstand werd omgebo gen in een 2—1 overwinning. aterdagmorgen boekten de GVT-jongens Joost Brügemann n Mark Jan Mulder goede resultaten tijdens de voor- iedstrijden voor het landskampioenschap turnen. In Ridder- erk wist Mark Jan met 39.70 punten beslag te leggen op "en verdienstelijke vijfde plaats. Joost plaatste zich net niet oor met 36.25 punten te eindigen op een elfde plaats. Ook trainer van beide jongens, Nico Stoter, plaatste zich voor ytje N.K. door met 52.65 punten op een derde plaats te eindi- bij de heren. 1e je goed uitgeruste sporthal De Fak- Jeverden Mark Jan en Joost zeer ;de prestaties. Op brug behaalde tost 8.2 en Mark Jan 8.1 punten. In igelijking met de „top" komen de ,jengens hier nog maar weinig te kort. de langemat, die ditmaal op de di- te|onaal van een prachtige vrije oefe- ngsvloer werd geturnd, behaalde 3 ark Jan 8.2 punten en Joost 7.3. ndanks een prachtige salto van Joost j0ief hij hier toch wat achter op Mark in doordat de rest van de oefening it gestyleerd genoeg werd uitge voerd. Op ringen kwam Mark Jan heel goed mee. Met 8.85 sloot hij dit toestel af. Vooral de disloque in zijn oefening begint steeds meer stijging te krijgen, zodat andere onderdelen straks makkelijker in zijn bereik zullen komen. Joost behaalde hier een verdiende 8.05. De rekstok leverde voor Joost nogal wat problemen op. Mede door dat de rekstok niet lager gesteld kon worden dan 2.30 meter, terwijl dit offi cieel 1.90 meter hoort te zijn, turnde Joost vooral een slecht laatste stuk van zijn oefening. De bewegingen wer den naarmate de oefening dichter bij de afsprong kwam, steeds kleiner en kriebeliger. De' 6.35 was dan ook te recht van de jury. Dat het ook anders kon bewees Mark Jan. Met precies dezelfde oefening behaalde hij 8.05 punten. Het één na hoogste cijfer van die dag voor de jongens op dit toestel. Slechte aanloop Alleen op kastsprong konden Joost en Mark Jan niet echt meekomen. Vooral de slechte aanloop en een verkeerde techniek van aanspringen op de reu- therplank stonden een correcte over slag in de weg. Joost behaalde hier 6.35 en duikelde van een zevende plaats naar een elfde plaats in het eindklassement. Mark Jan behaalde 6.5 en zakte van een vierde naar een vijfde plaats. Joost staat nu met 36.25 punten reserve en Mark Jan is defini tief geplaatst met 39.70 punten voor de strijd om het N.K. turnen voor jongens. Nico Stoter die al jaren in de top van de wedstrijdsport actief is draaide ook een prima wedstrijd. Hoewol hij met voor GVT uitkomt, maar door de gym nastiekvereniging T.O.O.S uit Waddinx veen werd hij door de aanwezige Texe laars met applaus en spandoeken on dersteund. Vooral door een goed ge lukte paardvoltigo oefeining (8.60) en een goede brugoefening (9.25) eindig de hij met 52.65 op een zeer mooie derde plaats, achter Henry de Jager van Volvo Haarlem en Hans Trompert uit Rotterdam.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9