>trandbewaking krijgt reel betere spullen AlGENDi. Voor groepen van alle leeftijden gmma 2 begint aan eks promotieduels landcompetitie volleybal Fraaie aanvaispartij van schaker Hoekman Periodekampioenen bridge spelen om clubkampioenschap Recreatiehoeve „Nieuw Vredestein": Zaalvoetbaltoernooi A O 2000 MST programma IL IJ DAG 18 APRIL 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 7 bedrag van rond een ton zal gemeente dit jaar uitgeven aan betering van materialen ten be- eve van de strandbewaking. Op strandposten komt nieuwe ladloze verbindingsapparatuur arop ook de reddingboot en de litie zullen worden aangesloten isten f82.150 en er komen ee nieuwe polyester boten met itor (kosten f16.450 Waar- lijnlijk zal ook nog een nieuwe roepinstallatie worden aange- taft voor de bewakingspost De (kosten f16.413 maar arover wordt nog overleg pleegd. alvoetbalteam Gamma 2 speelt jdag de eerste van een reeks van promotiewedstrijden. De win- ar van deze halve competitie omoveert naar de afdelings- ofdklasse voor reserveteams, mma ontmoet om half acht in orthal Ons Genoegen het uit orn afkomstige Macro Kleding, team is kampioen van West esla nd geworden en heeft spelers de gerenommeerde veldvoetbal- b Hollandia in de gelederen. Daarbij der anderen de gebroeders Heus, gers van profspeler Ruud Heus van '67. Deze zal als coach op de bank atsnemen. Gamma's eerste promo wedstrijd ging vorige week niet door gens oponthoud door de werkzaam- den bij de noodfuik. Toen stond een naar de kampioen van Zaanstreek het programma. Gamma 1 t eerste team van Gamma speelde andag in Julianadorp al de tweede dstrijd, tegen JVC. De wedstrijd in volle (500 man) sporthal De Brug iide van begin tot eind en eindigde een gelijkspel, 2-2. Gamma speelde loudend en loerde op de counter, inen tien minuten had deze tactiek :ces, door een goal van Louis Uriot. na rust scoorde het aanvallende C de gelijkmaker, maar Gamma am direct op 1-2. Gerrie Plaatsman aakte het genoegen om de bij JVC jlende Texel-trainer Luc Post tussen benen te spelen en schoot raak. In laatste minuten trok de thuisclub it man en macht ten aanval, de kee- r werd zelfs ingeruild voor een dspeler. Gamma kreeg veel ruimte or gevaarlijke tegenstoten, maar pro- ïerde niet. Uriot had pech toen hij oaf de middellijn op het verlaten el mikte en slechts de paal trof. An- rhalve minuut voor tijd nam Luc st revanche voor de eerdere tegen- ffer en schoot hoogstpersoonlijk de lijkmaker tegen de touwen. Woens- g speelt Gamma in Egmond tegen hite Stones, de kampioen van (maar. Genoemde investeringen vormen de eerste fase van het projekt dat tot doel heeft de kwaliteit van de strandbewa king te verbeteren. In het investe ringsplan 1986 was daarvoor al f100.000,— vermeld. De uitgave waar toe nu besloten is, kan worden be kostigd uit de saldireserve. De volgende fasen komen in de jaren 1987 t/m 1991 aan de orde. In 1987 en 1988 zullen elk jaar twee boten en twee geluidsinstallaties worden aange schaft en tussen 1989 en 1991 elk jaar één boot en één geluidsinstallatie. Betere communicatie De aanschaf van verbindingsappara tuur voor alle negen strandposten die deel uitmaakt van de nu aan de orde zijnde eerste fase, betekent dat elke bewakingspost straks over drie appara ten beschikt: één vaste mibilofoon in de badhut en twee draagbare appara ten (portofoons) voor patrouilleren op het strand. Met deze apparatuur is ook onderling kontakt tussen de posten mogelijk en verder zal apparatuur met dezelfde frequentie beschikbaar wor den gesteld aan de strandreddingboot van de KNZHRM en de politie, terwijl ook de auto van de gemeentelijke op zichter van de strandbewakina met zo'n apparaat zal worden uitgerust. Bij een grote reddingsoperatie is dan per fecte communicatie mogelijk tussen al le betrokken reddingsinstanties. De twee polyester reddingsvletten die nu worden aangeschaft, zullen worden geleverd door Watersportcentrum Duinker. Zé zijn 4.65 meter lang en kosten elk f8.225,—, inclusief de buitenboordmotor. De huidige geluidsinstallatie op het strand is verouderd en slecht. Het liefst zou men de installatie vervangen door een tamelijk duur maar zeer goed systeem, waarbij per strandvak maar één mast nodig is, waaraan meerdere luidsprekers zijn bevestigd. Tegenover de hogere aanschaffingskosten in ver gelijking met een systeen met vier masten, staat dat het plaatsen en af breken sneller en goedkoper is. De be doeling is dit jaar alleen het strand van De Koog van dit éénmastsysteem te voorzien. Afhankelijk van de ervarin gen hiermee kan worden bekeken of de andere strandslagen in volgende ja ren eenzelfde installatie moeten krij gen. B. en W. willen zich over de ge luidsinstallatie echter nog beraden, omdat deze veel kostbaarder uitvalt dan het bedrag dat men aanvankelijk had geraamd. tslagen 15 april; annen: 'os Magazijn-v.Wijngaarden 2 0—2 nash-Teso 2—0 Balcken-Abnormaal 0—2 al 9-Albert Heijn 2 0 nmers bakkrAutocentrale 2—0 olenkoog-Coogherveld 2—0 beko-Krim 2—0 Wijngarden 1-40 Plus 2—0 louwen: nke-Retsina 2—0 ydekkers-6 PK 2-0 :M-Klif 23 1-1 esterlaken-Nokanto 1—1 ooten Slock-Durper Drup 2 0 >ven ProvrCasino 2—0 ema-Segerink/Eelman 1—1 odsmanswelvrDWS 0—2 mash 3-Muppets 0—2 'innibal-Gyvo 0—2 aarstudio-Antiekhuisje 2—0 tO 2000-Deja Vu 0-2 )ënga-CVI 0—2 logramma 22 april: aid A mannen: I.30 u. DA-12 Balcken Moerbeek I.05 u. Moerbeek-Abnormaal DA 1,45 u. Eelman/SegrVisser Abnormaal .25 u. Gr.Slock-v.Wijng. 2 RWS .05 u. RWS-RSG Slock ■45 u. Expert-40 Plus Bremakker .25 u. Bremakker-Paal 28 Expert B vrouwen en mannen: 1 u. CVI-6 PK Retsina u. Ass. Bremer-Retsina 6PK u. Smash 2-Vinke Leydekkers u. A O 2000-Leydek. Smash 2 u. Molenkoog-Durper dr. Westerl. u. Westerlaken-CasinoMolenkoog Pf-25 u. DGM-Krim 40 Plus 'ld C vrouwen: 30 u. Samen 1-Segerink/Eelm. Hema •05 u. Hema-DWS Seg./Eelm. 45 u. Taxi Smidt-Muppets DWS '•25 u. Hema-Gyvo Smash 3 05 u. Smash 3-Hannibal Hema 45 u. Goënga-Klif 23 NCM -25 u. NCm-TX 40 Klif 23 In een sterk gespeelde aanvaispartij versloeg Wim Hoekman maandag avond in De Lindeboom tijdens de in terne competitie van schaakclub En Passant A.C. Bakker die vanuit de opening direct door zijn tegenstander onder druk werd gezet. En hoewel Bakker een verdediging had gekozen die hij al jarenlang toepast, slaagde hij er niet in het initiatief van Hoekman, te stoppen. Met een dame, een loper en een ijzersterke vrijpion ving Hoekman de vijandelijke koning in een matnet. Klaas Bruining opende zijn partij tegen E. de Visser weer op de van hem be kende provocerende wijze en inder daad wist Bruining zijn tegenstander tot een stukoffer te verleiden. De Vis ser had genoeg compensatie voor het geofferde materiaal maar toen Bruining zonder een spier te vertrekken met zijn koning door het open veld wandelde, liet De Visser van verbazing zich enige zwakke zetten ontvallen. Vanaf dat moment was het Bruining die op winst kon spelen. Hij deed dat echter veel te onbesuisd en het gevolg was dan ook dat De Visser opnieuw de schaar in het laken kreeg. Dit keer hield hij het hoofd koel en zegevierde verdiend. Een De bridgecompetitie van het seizoen 1985-86 is ten einde. In de A-lijn werd het paar Van Hogen-Blonk eerste; in de B-lijn de heren Beemsterboer en Backer en in de C-lijn het team Van der Kerkhof-Studulski. De periodekampioenen van de A-lijn zijn Van Hoogen-Blonk, Bakker-van Hoogen, Zevenhoven-Bakker en Hoo- gerheide. In de B-lijn: Langeveld-Blok, Beemsterboer-Backer, Kooiman-Elzinga en Schuil. In de C-lijn: Grootjen- Hooiberg, Van de Kerkhof-Studulski, Van Gent-Bakker en Witte-Witte. Maandag a.s. spelen de twaalf perio dekampioenen om het clubkampioen schap. Voor de overige spelers is er een vrije drive. A-lijn: Mw. Va'n Hoogen-dhr. Blonk 1330.66 Mw. Bakker-dhr. Van Hoogen 1280.61 Dhr. Bakker-Zevenhoven 1270.82 Echtp. Hoogerheide 1264.70 Dames Elzinga-Slijderink 1227.18 Mw. De Laat-dhr. Van Empel 1199.96 Dhr. Ofrein-Kellner 1187.75 Echt. Chavonnes 1122.63 Echt. Van Sambeek 1115.47 Dhr. De Brok-Ruigrok 1064.86 B-lijn: Dhr. Beemsterboer-Backer 1337.38 Dhr. Koorman-Elzinga 1290.73 Dames Langeveld-Blok 1255.54 Echtp. Venema 1233.44 Echtp. Van Heerwarden 1205.39 Dames v.d. Brink-Beemsterboerl 195.67 Echtp. Schuil 1159.90 Echtp. Klip 1125.63 Dhr. Rensenbrink-Blok 1103.81 Dames Alderlieste-v.Schie 1078.48 C-lijn: Mw. v.d. Kerkhof-dhr. Studulski 1334.24 Dhr. Grootjen-Hooiberg 1283.23 Mw. v. Gent-dhr. Bakker 1255.23 Dames Zevenhoven-Boere 1244.74 Dames v. Empel-v.d.Molen 1224.82 Mw. Geus-dhr. Bakker 1199.00 Mej. Bakker-dhr. Festen 1170.61 Echtp. De Jong 1143.58 Dames Wielinga-Festen 1097.54 Dames Balk-Witte 1075.86 Dames Zutphen-Henninck gemiddeld 48.54. De heren Witte-Witte gemid deld 49.88. Zaanderwijk-Nioz A O 1-A O 2 Gamma 2-Jelleboog A O 3-ZDH 2 A O 2-Mantje 1 Mantje 3-Zaanderwijk Jelleboog-A+O 1 Nioz-ZDH 2 A O 3-Mantje 3 Mantje 1-A O 1 Zaanderwijk-ZDH 2 Jelleboog-A O 2 Nioz-A O 3 Mantje 1-Gamma 2 ZDH 2-Mantje 3 Jelleboog-Mantje 1 Zaanderwijk-A O 3 Gamma 2-A O 1 Mantje 3-Nioz De eet- en praatruimte op de eerste verdieping. stuk behoedzamer ging het toe in het treffen tussen Rinus Vittali en H. Broe kema. De laatste verdedigde zich zeer omslachtig en keek na een twintigtal zetten tegen een volstrekt passieve stelling aan. Vittali leek wat meer mo gelijkheden te hebben en hij' zocht dan ook lange tijd naar een methode om de zware stelling te kraken. De weg die hij tenslotte koos leidde echter niet naar een groter voordeel, maar naar problemen voor hemzelf, want na wat geruil van stukken kwam de positie van Broekema plotseling tot leven en Vittali moest oppassen niet onder de voet gelopen te worden. De partij werd afgebroken in een prettige stel ling voor Broekema. De bondsstrijd die En Passant zater dagmiddag in De Lindeboom tegen MSC uit Den Helder speelde, eindigde in een 5—3 overwinning voor de Texe laars. J. Rommets, M. Vittali, A.C. Bakker, M. Witte en F. van Tatenho- ven brachten voor En Passant een vol punt in,, terwijl W. Hoekman, P. Eel- man en H. Broekema de score van de Morphy-Schaakmat Combinatie een dragelijk aanzien gaven. Uitslagen: J. Dros-F. Eijgenraam 1—0 P. Eelman'-O. van Loo 1 —0 M. Witte-W. Albers 0-1 K. Bruining-E. de Visser 0—1 M. Vittali-H. Broekema afgebroken W. Hoekman-A.C. Bakker 1—0 J. Dros-M. Vittali /2—V2 A O 2000 heeft voor a.s. zaterdag een toernooi in elkaar gezet, waaraan de volgende teams deel zullen nemen. Poule A- A O 2000 1, A O 2000 2, Gamma 2, Jelleboog en Mantje 1. Poule B (recreatiepoulé): A O 2000 3, Mantje 3, Nioz, Zaanderwijk en ZDH 2. Scheidsrechters zijn F. Androg, L. van Lubek en A. Eelman. Er wordt een halve competitie gespeeld en de wedstrijden duren 17 minuten. Het team dat in zijn poule de meeste pun ten haalt wordt winnaar. Eindigen twee of meer teams met een gelijk puntentotaal dan beslist het doelsaldo. Het programma in sporthal Ons Ge noegen ziet er als volgt uit: 17.00 u. 17.18 u. 17.36 u. 17.54 u. 18.12 u. 18.30 u. 18.48 u. 19.06 u. 19.24 u. 20.00 u. 20.18 u. 20.36 u. 20.54 u. 21.12 u. 21.30 u. 21.48 u. 22.06 u. 22.24 u. 22.42 u. Onlangs is nabij De Koog de bouw van een „recreatiehoeve" Nieuw Vre destein voltooid. Deze staat aan het Oude Dijkje bij „Vredestein" en is ei gendom van Jan Paulus en Jenny Kikkert. Het echtpaar denkt hiermee een nieuwe vorm van toeristisch verblijf op Texel te hebben geïntrodu ceerd. De Kikkerts blijven daarnaast hun ponycentrum Elzenhof exploiteren. „Recreatiehoeve" is een mooi woord voor een accommodatie die wat luxer is dan de gemiddelde kampeerboerderij en waarin de gasten meer op zichzelf zijn aangewezen dan in een jeugdho- tel. Het is de bedoeling dat voorname lijk groepen van de hoeve gebruik zul len maken. Die kunnen variëren van scholen en verenigingen tot familiereü nisten. Deze laatste groep blijkt in de verhuurpraktijk zeer moeilijk te plaat sen en wordt niet zelden verdeeld over een aantal bungalows, hetgeen ten koste gaat van de gezelligheid. De hoeve is geschikt voor ontvangst van mensen van uiteenlopende leeftijd. „Ook oudere mensen moeten dan wel in stapelbedden, maar daar liggen erg goede matrassen op. Beter dan bij Sporthuis Centrum, ondanks de vijf "sterren", prijst Jan Paulus Kikkert zijn waar aan. Theorielokaal Hij is zeer trots op de verbouwde schuur, waarin jaren van zelfwerkzaam heid zijn gestoken. De bouw startte in 1979 en de overkapping vond in 1982 plaats. De ruimte zou worden benut voor stalling, werkruimte en garage. De zolder werd ingericht als theorielo kaal, waar Jenny Kikkert lessen voor het diploma recreatieruiter kon verzor gen. Intussen was de ruimte nodig voor hooiopslag en de nieuwe schuur bleek daarvoor niet hoog genoeg, zo dat er een schuur werd bijgebouwd. Niet alle ruimte werd meer benut en vandaar het verzoek aan de gemeente om de schuur te mogen inrichten om gasten te houden. Dat mocht en vormt de eerste fase van een totaal plan. Fase 2 behelst de bouw van acht bungalows elders op het terrein en fa- se 3 voorziet in de restauratie van boerderij Vredestein, nu in bezit van de „sneeuwklokjeskoning" ome Piet Kikkert. De voortgang van de plan is mede afhankelijk van de financiën en gezondheid van Jan Paulus Kikkert. Vooralsnog is uitsluitend sprake van de vlak voor Pasen gereed gekomen eerste fase. Hangkasten In de schuur van 14 bij 8 meter zijn op de begane grond twee vierpersoons- en vier zespersoons slaapkamers ge maakt. Deze zijn volledig betegeld en voorzien van eigenhandig gefabriceer de hangkasten. „Vergis je niet. Zo'n hangkast lijkt eenvoudig te maken, maar in elke kast heb ik bijna twintig uur arbeid gestopt", rekent Kikkert voor. Eén vierpersoons kamer is ruimer dan de andere en is bestemd als privé- vertrek voor de leiding van een groep. Voorts bevinden zich op de begane grond een natte cel met wasbakken, douches en' toiletten en een vrij ruime keuken. In de keuken bevindt zich alle gerei dat bij het koken voor grote groepen is benodigd: potten, pannen, keukenbestek, enzovoorts. Er zijn tien kookpitten, waarvan twee electrisch. Op de eerste verdieping is er gelegen heid om te eten aan een zestal blanke eikenhouten tafels en dito banken. Bo ven bevinden zich tevens borden, bestek en glazen. Deze ruimte (het oorspronkelijke theorielokaal) kan voor tal van doeleinden worden gebruikt, voorvoorbeeld om spelletjes te doen. Aan het andere eind van de zolder is een ruime zithoek ingericht. De hele bovenverdieping, die door de kap met Om ongeveer 23.00 uur is er prijsuitrei king in de kantine. Donderdag 17 april De raadscommissie voor financieel, economisch en technisch beleid heeft in het raadhuis een openbare vergade ring, aanvang 19.30 uur. De agenda vermeldt onder meer: wijziging onroe rend goed-belasting, heffen van ver goeding voor brandweerdiensten, rui ling van grond te De Koog ten behoe ve van de bouw van 144 Jarino appar tementen, vervanging en uitbreiding van strandbewakingsmateriaal en de aankoop van de motoren van het voor malige gemaal Waalenburg. Vrijdag 18 april De vereniging voor crematie AVVL houdt in De Schakel een voorlichtings dag, van 14.30 - 22.30 uur. Om 20.30 uur begint in Theodorahoe- ve een thema-avond voor alleenstaan den, deze keer over „relatiebemid deling". Zaterdag 19 april Van 10.00 tot 16.00 uur kunnen in het Groothandelsgebouw in Oudeschild Zaterdag 19 april 1986: Basketball: Sportlaan, Den Helder: 16.00 u. Drechterland-Marels (j.jun.J Volleybal: Trefpunt, Julianadorp: 12.15 u. m.asp. Juvoc 2-Tevoko Waldervaart, Schagen: 17.00 u. -W1 Polisport 2-Tevoko 2 Maandag 21 april 1986: Volleybal: Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. D2 Noordkop 2-Tevoko 3 Donderdag 24 april 1986: Volleybal: Niedorphal, Winkel: 19.00 u. D1 PU '72 1-Tevoko 1 goederen worden ingebracht voor de Lionsveiling. Om 20.00 uur begint in Hotel De Lin deboom een concert van het Texels Christelijk Mannenkoor. In het Jeugdhuis aan de Oranjestraat in Oosterend is een damsimultaan met o.a. jeugdspeler Maurice Riemens. Zondag 20 april In dorpshuis 'D Ouwe Ulo geeft jour naliste Leyla Alaie van de Bahaï- gemeenschap een lezing over „De taak van de jongeren in de strijd voor vrede". Vrije toegang voor ieder, aan vang 15.00 uur. Om 14.00 uur begint in Café De Pilaar een dartuitwisseling tussen De Pilaar en De Terp (Den Helder). Maandag 21 april Van 16.00 tot 18.00 uur kunnen goede ren worden ingebracht voor de Lions veiling in het Groothandelsgebouw in Oudeschild. In dorpshuis d'Ouwe Ulo wordt de jaarvergadering van de Abva/Kabo ge houden, aanvang 19.30 uur. In het Haven restaurant wordt de regio vergadering van de KNVB Noordhol land gehouden; 18.30 uur. De Stichting Texelse Sportraad verga dert in het raadhuis, aanvang 19.30 Op de Leerhuisbijeenkomst, die om 20.00 uur begint in de zaal bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg spreekt W. van der Spek over „Paulus tussen twee werelden". De overkoepeling van vrouwenorgani saties heeft vanaf 14.00 uur in het een hoek van twintig graden minder ruim lijkt dan het geval is, is bekleed met tapijt. Ruiters Twee weken geleden heeft de familie Kikkert de eerste groep over de vloer gehad: 25 personen en 10 paarden. De groep kwam een lang weekend speciaal om over het strand tochten te ondernemen en toonde zich zeer ent housiast. De hoeve, met op het terrein paardenboxen en een drafveldje, lijkt uitermate geschikt voor groepen rui ters. Kikkert wil eerst in de praktijk de exploitatie van zijn recreatiehoeve be kijken, maar sluit niet uit dat de com binatie overnachten/paardrijden een veelvuldig voorkomend verschijnsel zal blijken te zijn. „Als een groep les wil hebben dan kan dat, maar voorlopig adverteren we er niet mee. Bovendien is lessen eigenlijk alleen maar mogelijk in voor- en naseizoen. In de topmaan- den kun je de dieren niet meer gebrui ken dan nu al het geval is. Ze hebben hun rust nodig." Het ponycentrum aan de Bosrandweg beschikt over 26 po ny's. In elk geval is de hoeve al volgeboekt van eind mei tot begin augustus. Sportverenigingen, scholen en Duitse kerkjongeren bevinden zich onder de toekomstige bezoekers. Een groep mag maximaal uit 32 personen bestaan. De kosten bedragen 715,— per persoon pet nacht. Daarbij is het gebruik van- de spullen inbegrepen. Voor het eten, dus ook voor ontbijt, moet men zelf zorgen. Net als in jeugdherbergen moeten de gasten zelf een slaapzak, onderlaken en kussensloop meenemen. Zonneterras Voor volgend jaar wil Kikkert de voor zieningen rond het gebouw belangrijk uitbreiden. Op stapel staan een zonne terras, een basket7 voet- en volleybal veldje en een aantal picknicktafels om ook buiten te kunnen eten. Rond het gebouw is nog voldoende ruimte om dit te kunnen realiseren. Bouwbedrijf Timmer zorgde voor de voeting en later voor de dakkapel en voorgevel, de architect is Alkema, het interieur is van Moerbeek, de electra werd aangelegd door Kees Duinker uit Oosterend en het binnenwerk gebeur de voor het grootste gedeelte in eigen beheer, met behulp van aannemer Kees Dros en Kees Haarsma van „Ons Hu us". Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten 5. De Zes, Jonkerstraat, Willem van Beierenstraat, Boogerd, Schoonoordsingel, Witte Kruislaan, Wagemakerstraat. zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg de maandelijkse vergadering. In het Maartenhuis aan de Ruyslaan in De Koog houdt Eric Speelman een le zing over de betekenis van muziek in deze tijd. Aanvang 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7