Schoolvoetbal 1986: vier verschillende winnaars Regen was geen spelbreker wmm Leuke laatste dag bowlingcompetitie Honkbalcompetitie gaat weer van start Jeugd voorop in A-poule wielerclub roko: spanning in p dames Ie klasse Uitslagen schoolvoetbal mTttoÜM ï.TV. KMICf RATR0N1CS swict SfS v.-, JDAG 18 APRIL 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Tijdens de laatste competitie wedstrijden van dit seizoen waren er ook nu weer diverse spannende wedstrijden te zien. De Koogel, dat alleen maar hoefde te spelen om kampioen te worden, maakte er te gen de dames van Tabakshop 't Centrum een leuke wedstrijd van, die ondanks een 200 game van Kees Keijzer in het voordeel van de dames uitviel: 2—3. Reisburo zag kans om in deze wedsrijd nog twee plaatsen te klimmen door een mooie 5—0 overwinning op Kwar tet. Cora Groen kon dankzij een mooie 196 game haar hoogste serie met 30 pins verbeteren. Strandplevier 1 startte iets te traag waardoor ze één punt aan IBS moesten afstaan. Achteraf vleek dat ene punt net het verschil tussen de tweede en derde plaats. Nummer 22 op de lijst, Pomona, was deze week zeer goed op dreeg door nummer 2, RKR, twee punten afhan dig te maken: 2—3. Jammer was dat Vitaminebron met twee man speelde, anders had er meer ingezeten dan het 4—1 verlies dat het team nu van JPK te verwerken kreeg. Marjan van Schaik van het Super Trio was deze week ook in topvorm, ze verbeterde haar hoogste serie van het seizoen met Komend weekeinde gaat de honkbal competitie weer van start. Ook voor h.s.v. Texla dat met twee teams in de competitie uitkomt, is het „uur U" aangebroken. Zowel het senioren- als juniorenteam starten met een thuis wedstrijd op het C-veld van Texelse Boys. De spelers behoren een uur voor het begin van de wedstrijd op het veld aanwezig te zijn voor het inspelen. Zaterdag 19 april: Texla-Urbanus (Hoorn), junioren, 12.00 uur. Zondag 20 april: Texla-Vitesse (Castricum), senioren, 12.00 uur. maar liefst 60 pins. Zodoende ging te genstander Taveerne met 3—2 ten on der. Dankzij een schitterende serie van Tinne Witte kon THT een 4—1 over winning behalen op een goed draaiend Garfields. Wielewaal, dat vreselijk zijn best deed, kon toch niet voorkomen dat de nog beter gooiende Schuimkra gen met 3—2 de winst mee naar huis namen. Vooral Wil Rovers was op dreef door zowel haar hoogste game als hoogste serie te verbeteren. Dub bel El tegen Team 24 was een mooie gelijkopgaande strijd wat met een mi nimaal verschil van twee pins in het voordeel van Team 24 uitviel: 2—3. Graaf Spuiterij kon ondanks een mooie 225 game van Kees Graaf niet meer dan twee punten van de Beerekuil af pakken: 2 3. Voor Hordifood was het jammer dat het deze week niet op Vol le sterkte kon spelen, waardoor nu met 4—1 de overwinning voor de Sommeltjes was. Eindstand bowlingcompetitie: (resp. gespeeld, punten, pinval) De Koogel 23 78 48641 R.K.R. 23 74 47647 Strandplevier 1 23 73 48373 J.P.K. 23 72 49033 Wielewaal 23 72 47931 Strandplevier 2 23 64% 46185 Tabakshop 't Centrum23 63% 47726 Taveerne 23 62% 46520 Reisburo 23 61% 47465 Graaf Spuiterij 23 61 47469 Dames trio league: C.M.C. .18 144% 27016 T Fords 18 125% 27284 De Stumpers 18 117% 26784 Twee jonge wielrenners beheersten dinsdag tijdens de clubwedstrijden van W.V. Texel de strijd in de A-poule. De bij de nieuwelingen rijdende Bas Vaars werd winnaar voor junior Evert Koop man. Theo Boom eindigde als derde. De overige uitslagen: Jeugd: 1. Henk Broekman, 2. Stefan Kikkert, 3. Peter Beers, 4. Kenneth de Vey, 5. Jordi Vinke. B-poule: 1. Jan Buis, 2. Simon Appel, 3. Dirk Eelman. A-poule: 1. Bas Vaars, 2. Evert Koop man, 3. Theo Boom. strijd om het kampioenschap dus promotie naar de „promo klasse" is met nog slechts één idstrijd te gaan voor Dames 2 tot n climax gestegen. Koploper Te- ko 2 speelt tegen het op de der plaats staande LOS, van wie g nooit is gewonnen. mes 1, op de tweede plaats, won is met 3 0 van De Boemel 1, een ie tegenstander (15—10, 15—12, 6). Rita Dogger viel in de tweede uit, maar na een korte inzinking .telden de dames zich snel. In- ("ter Dia Doorn bleek een betrouw- kracht. Rita Dogger kwam „her- d" terug in de derde set en dames laakte het karwei naar behoren af. nes 2 ging naar De Slenk in Den ider om de bovenste plaats te ver- digen tegen Noordkop 1. Geen ver- g van deze wedstrijd, alleen de uit- 1-3. p één punt uit de wedstrijd tegen S hebben de dames van Tevoko 2 noeg om dames 1 voor te blijven en kampioen te worden, nen 1 moest vóór dit weekend nog wedstrijd en zou, gezien de tegen- inders, zes punten kunnen vergaren, jen Asonia thuis werd het in een sselvallige, maar erg spannende dstrijd 3—1 (en dus drie punten), n match waarnaar het publiek ge- eid keek en fel meeleefde. Setstan- 14-16, 15-5, 15-12 en 15-11. Ouwe rot gelopen maandag tegen HCSC, de !<kesluiter in de promotieklasse he- i, werd het een simpele 3 0 met rentree van Peter de Hoogh én ins de Kleijn (normaliter coach maar de derde set invallend voor de nog tgeheel herstelde De Hoogh). Na ertien jaar speelde deze oude rot n prima partij mee, net als Hans it, die voor Kees Dros in de basis ind. Setstanden: 5—15, 10—15 en •15. laatste wedstrijd is volgende week terdag uit tegen Scorpioen. Met 27 nten zal heren 1 dan op de vijfde iats van onderen eindigen. Heren 2 door met 3—1 van De Boemel 2, it een zeer sterke eerste set van ■15 voor Tevoko. mes 3 won opnieuw, nu met 3—2 'WSOV 1 en blijft bovenaan staan, imes 4 verloor met 1—3 van Turnlust Bij de adspiranten wonnen de meis- 1 met 3—0 van Noordkop en bleven jongens op 2—1 steken tegen Braaf ahawks, de laatste set moet nog speeld worden. De Bruinvis werd kampioen bij de kleine scholen. De sterspelers zijn: Jeroen Hemelrijk, Jeroen Rouwenhorst, Carlo Timmer, Eddy van der Star, Sander Schaatsenberg, Egbert Mantje, Marcel Ris, Rob de Vries, Barry de Vries, Arjan Kiewiet, Niels Jansen, Albert van der Schaap en Arjan Hemelrijk. Coach is Hans Jansen. \kampioenen van CVO: Joop Veltkamp, Henk Jan Ramaker, Freerk Scheunemann, Stephan Kikkert, Ricardo de Brok, Gerko van Putten, 7 van Heerwaarden, Jelle Visser, André Blok, Hans Boswijk en Richard Houterman. In hu,, gezelschap onderwijzer J. van der Wal en hes J. van de Ploeg en P. Kikkert. team van Durperhonk pakte de eerste plaats bij de gemengde teams. Op de foto: Arjen Saai, Anja Boon, Brigitte Leyen, Karin van pselaar, Monique de Boer, Jeroen van der Vring, Gea de Ruiter, Inge Veldman, Patricia Knol, Carla Ooyevaar, Arnold Boon, Christiaan r, Johan Bremer en Peter Bremer. Zichtbaar zijn verder basisschooldirecteur G. Monen en vlagster Carola Broeken ingevallen voor de e Peter van der Gracht). Veld 1: Thijsse 2-CVO 2 0-1 Luberti-Durperhonk 0-1 CVO-Jozefsch. 2-0 Kompas-Luberti 4-0 Sch.m.d. Bijbel-Bruinvis 1-2 CVO-Thijsse 2-0 Thijsse-Jozefsch. 1-1 Kompas-Durperhonk 2-1 Veld 2: Thijsse-CVO 0-4 Durperhonk-Kompas 2-1 Jozefsch .-Thijsse 0-1 Drijversch.-Oosterwaal 5-0 Durperhonk-Luberti 4-0 Luberti-Kompas 1-1 Jozefsch rCVO 0-4 Veld 3: Jozefsch.-Sch.m.d.Bijbel (m) 0-0 Thijsse 2-Oosterwaal 0-2 Thijsse-Drijversch. (m) 1-0 CVO 2-Sch.m.d. Bijbel 0-0 JozefschrThijsse (m) 0-0 Sch.m.d.Bijbel-Drijver (m) 3-0 OOsterwaal-Sch.m.d. Bijbel 0-4 Oosterwaal-CVO (m) 0-2 D rijverse hr Bruinvis 0-2 Veld 4: DrijverschrOosterwaal (m) 0-0 Sch.m.d. Bijbel-Drijver 3-1 Sch.m.d.Bijbel-CVO (m) 1-0 Oosterwaal-Bruinvis 0-3 Drijversch rCVO (m) 0-2 Thijsse-Oosterwaal (m) 1-0 Bruinvis-Thijsse 2 2-0 Sch.m.d.Bijbel-Thijsse (m) 2-0 Oosterwaal-CVO 2 0-4 Veld 5: CVO-Thijsse (m) 0-0 Bruinvis-CVO 2 2-0 Oosterwaal-Jozefsch. (m) 1-1 Drijversch rThijsse 2 2-0 Oosterwaal-Sch.m.d.Bijbel (m) 0-1 CVO-Jozefsch. (m) 0-0 CVO 2-Drijversch. 0-0 JozefschrDrijversch. (m) 0-0 Thijsse 2-Sch.m.d.Bijbel 0-5 De winnende meisjes van de School met de Bijbel: Margo Daalder, Yildiz Kampstra, Martine Daalder, Nanja Joustra, Diana Eelman, Marij ke Eelman, Tilia Kuiper, Tanja van Arkel, Maartje Visser, Afke van der Vis, Jerke Vlaming, Sandra Daalder, Janneke Visser en Mariölle Kui ter. Ook op de foto coaches Janneke Kampstra en Elias Hordijk. Vlagger Jacob Zuydweg ontbreekt. CVO, School met de Bijbel, De Bruinvis en Durperhonk zijn de scholen die dit jaar de schoolvoetbalkampioensteams afleverden. CVO (Den Burg) won alle wedstrijden bij de grote scholen en zal Texel vertegenwoordigen op het schoolvoetbalkampioenschap van Noord-Holland op 14 mei in Heerhugowaard. Datzelfde doet het meisjesteam van de School met de Bijbel (Oosterend), dat eveneens ongeslagen kampioen werd. De Bruinvis (Oudeschild)speelde bij de kleine scholen de sterren van de hemel en bij de gemengde teams was tegen het Durperhonk-team (De Cocksdorp) geen kruid gewassen. De vele regenbuien zorgden woensdagmiddag op de velden van s.v. Texel en Texelse Boys wel voor veel nattigheid, maar vormden geen spelbreker. was dat elk team eenmaal twee wedstrijden achter elkaar moest spe len. De organisatoren vreesden dat sommige teams door vermoeidheid zouden worden aangetast, maar „het aantal huilende kinderen viel mee". Eens te meer het bewijs dat school voetbal iets speciaals, is. Een ander na deel is het ontbreken van finales. Geen verlengingen en strafschoppenseries dus dit jaar, toch iets dat typisch bij schoolvoetbal hoort. De indeling liet de organisatie geen andere keus. De prijsuitreiking was een happening op zich. De kantine van Texelse Boys puilde uit van voetballertjes en even oude supporters en kan met het record voor overvolle voetbalkantines worden opgenomen in het Guiness Book of Worldrecords. De aanvoerders van alle teams namen onder luid applaus én boegeroep de prijzen in ontvangst. Het viel op dat de bekers, beschikbaar gesteld door de nieuwe sponsor de Rabobank, van dusdanige grootte wa ren, dat zij de traditionele wisselbekers in de schaduw stelden... Eindstanden: Grote scholen: 1.CVO (8 punten); 2.Thijsseschool (3); 3.Jozefschool (1). Meisjes: 1.School met de Bijbel (9); 2.CVO (6); 3.Thijsseschool (6); 4.Jozefschool (5); 5.0osterwaal (2); 6.Drijverschool (2). Kleine scholen: 1.Bruinvis (10); 2.School met de Bijbel (7); 3.CVO 2 (6); 4.Drijverschool (5); 5.0osterwaal (2); 6.Thijsseschool 2 (0). Gemengde teams: 1.Durperhonk (6); 2.Kompasschool (5); 3.Lubertischool (1). Van begin tot eind werd namelijk, ge heel volgens beproefd schoolvoetbalre- cept, met groot enthousiasme gestre den voor de eer en glorie van de eigen school. Dat gebeurde dit jaar in liefst vier poules en bovendien op één mid dag. Zulk een bont spektakel van 42 wedstrijden binnen vier uur afgewerkt op vijf velden is in de historie van het Texels schoolvoetbal niet eerder voor gekomen. De organisatie was voor het eerst in handen van de vakleerkrachten Bewegingsonderwijs op Texel, Piet Schneider, Henk Keijser en Martin Land, en zij slaagden in hun opzet. Organisatorisch werden geen wanklan ken vernomen. Gemengd Nieuw was een aparte poule voor ge mengde teams. Deze gaf scholen met zeer lage leerlingenaantallen de kans om met een eigen team te kunnen deelnemen, door zowel jongens als meisjes op te stellen. De Drijverschool, Kompasschool en Durperhonk maak ten hiervan gebruik. De Jacob Daal- derschool uit Oosterend en de Redmer IJskaschool uit De Waal deden dit niet en kwamen ais „Oosterwaal" met een aecombineerd elftal in het veld. Dat het formeren van veel verschillen de poules goed voldeed, kan mogelijk worden afgeleid uit het ontbreken van monsterscores. Dat duidt erop dat de meeste teams aardig aan elkaar waren gewaagd. Ook is opvallend dat de meisjes redelijk het doel konden vin den en de uitslag 0-0 minder vaak voorkwam dan in het verleden. Huilen Een nadeel van het volle programma "I 5 V

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9