Texels kookboekje ten bate van „Tesselhuus" UIS1 A Laatste 'Je ziet maar' met Frank Boeijen Invalidenpad alvast zelf maar aangelegd Smikke/e op sien Tesse/s tüs" p»- - !nU erw Oecumenische Herdenking in Oosterend Vreemd geld Gecombineerde krant Toerclub houdt 11 merentocht Personenauto dwong vrachtwagen de berm in FAMILIEBERICHTEN Meierblis DINSDAG 29 APRIL 1986 TEXELSE COURANT PAGINA|SDA< >7^- lf/e' iij v ele in c huv S V s:-^ilel udi - - dar Anneke Dijt en Jeannet van Abs overhandigen het eerste exemplaar van het kookboekje aan burgemeester Schipper Een groep vrouwen die zich ver bonden voelt met het vakantiehuis voor gehandicapten, het Tessel huus in De Koog, heeft een 40 pa gina's tellend kookboekje samen gesteld en uitgegeven. Het bevat bijna zeventig recepten voor soe pen, salades, vlees- en visgerech ten, taarten en koeken die zijn be proefd in de Texelse praktijk. Er zitten recepten bij die door moeder of grootmoeder zijn overgeleverd maar ook lekkernijen die nog maar zeer on langs zijn bedacht en soms de naam van de „ontwerpers" dragen. Blijkens het voorwoord zijn het geen culinaire hoogstandjes maar gewone bruikbare recepten waarvan is bewezen dat ze in brede kring in de smaak vallen, terwijl de bereiding ervan geen kostbare zaak Eerste Gisterochtend werd het eerste exem plaar van de oplaag van 700 stuks aangeboden aan burgemeester A. Schipper. Dat gebeurde namens de groep vrouwen door Jeannet van Abs en Anneke Dijt die vertelden dat het boekje is uitgegeven ter gelegenheid van koninginnedag 1986. Het wordt voor 77,50 (twee voor 75,— verkocht vanuit een kraam op de feestmarkt, waar voor hetzelfde goede doel ook trommeltjes en andere artikelen in Hin- delooper schilderwerk aan de man worden gebracht, een grote collecte tweedehands boeken en andere artike len die door de vrouwen zijn vervaar digd of bijeengebracht. Prijsvraag De verkoop van het kookboekje wordt gestimuleerd door er een prijsvraag aan te verbinden. De boekjes die op de Groeneplaats worden verkocht heb ben een nummer en de kopers daar van hebben kans op de hoofdprijs: een tweepersoons dekbed, beschikbaar gesteld door de Texelse Wol Onderne ming voorzien van een hoes die werd geschonken door de Hema. Verder heeft Martin tromp een horloge uitge loofd, Dros' Magazijn een waardebon van 750,— en Zegel Herenmode barbecueschorten. Burgemeester Schipper wilde graag meedingen naar deze prijzen en ruilde het presentexemplaar van het kook boekje in voor een genummerde, waar voor hij 77,50 betaalde. Hij verwachtte het boekje zelf niet zo vaak te zullen raadplegen omdat hij de kookkunst niet erg machtig is, maar hij dacht dat zijn vrouw (die jarenlang lerares koken aan een huishoudschool is geweest) er wel gebruik van zal maken. Historie De burgemeester zei het op deze wijze bij elkaar brengen van recepten ook van cultuur-historische betekenis te vinden. Wat anders wellicht in verge telheid zou raken, wordt nu vastgelegd voor het nageslacht. Dat is even be langrijk als het in ere houden van het Texelse dialect, het op de band vast leggen van oude verhalen en het aan kweken van belangstelling voor de plaatselijke historie in het algemeen. Het is best mogelijk dat naar aanlei ding van het verschijnen van dit kook boekje nog meer mensen met oude re cepten zullen komen, die dan in een eventuele tweede druk kunnen worden toegevoegd. Het boekje moest betaalbaar worden, maar tevens moest er wat mee wor den verdiend voor het Tesselhuus. Het is daarom eenvoudig, maar netjes uit gevoerd. Alles werd in eigen beheer gedaan en aan technische hulp van anderen mankeerde het daarbij niet, zodat er nauwelijks meer kosten zijn gemaakt dan die voor het materiaal. komstig uit Den Burg, was daar dus kind en kan vertellen dat het mooiste feest van het jaar de „meierblis" was. We trokken meestal naar de „Dooie- man", als alles al klaar was en het vuur aan. Het ophalen van de „rot zooi" lieten we aan de jongens over. In Oudeschild mag het nu nog één jaar op het „Skillepaadje". Net zo ge zellig en intiem bijna als de „Dooie- man" van vroeger, maar dan is ook dat afgelopen. Jammer, jammer, jam mer. Want wat zijn ze belangrijk die momenten in het kinderleven die tot ver in de toekomst doordringen of ei genlijk je hele leven blijven. T. Zadeits-Raven Oudeschild Dinsdag 29 april De gemeenteraad komt om half acht bijeen voor de beëdiging en de wethoudersverkiezing Woensdag 30 april Zowel op Nederland 1 als Nederland 2 is Texel om 19.00 uur op de televisie. Donderdag 1 mei In dorpshuis d'Ouwe ULO viert de PvdA Texel het 40-jarig bestaan; 19.00 Ter gelegenheid van de dodenherden king wordt zondag 4 mei in Oosterend weer een oecumenische overweging gehouden, toegankelijk voor ieder. De overdenking, met sprekers van de vier organiserende kerken, is deze keer in de Gereformeerde kerk aan de Pe perstraat van 19.45 tot 20.15 uur. Er wordt ook muzikale medewerking ge geven, met fluit en orgel. Het gemeentebestuur beschouwt de proef met het invalidenpad op het strand van Paal 17 als geslaagd. Het pad, bestaande uit betonnen stelconplaten en een oprolbare houten mat, was zowel in het seizoen '84 als '85 een suc ces want er werd veel gebruik van gemaakt en niet alleen door min der validen. Meerdere malen kreeg gemeentewer ken het verzoek om het pad eerder in het seizoen aan te brengen en later in het seizoen te verwijderen omdat er in voor- en naseizoen naar werd ge vraagd. Ook gehandicaptenorganisaties hebben zich gunstig uitgelaten. Het is daarom de bedoeling om soortgelijke voorzieningen aan te leggen bij de strandslagen paal 9 en paal 28 waarbij gebruik zal worden gemaakt van subsi dies van rijk en provincie. Het ziet er naar uit dat de paden voor het seizoen 1987 kunnen worden gelegd. Strandex- ploitant Gerard Zoetelief in De Koog vindt het onjuist dat geen invalidenpad wordt gelegd bij De Koog, het drukst- bezochte strand van Texel. Het heeft het afgelopen weekend daarom zelf De aula van de rijksscholengemeenschap was gisteravond de plaats waar maar liefst drie bands van landelijke allure optraden. Arnold Beentjes, een voormalig lid van de fameuze Belgische band TCmatic, een groep die vorige uitzending door de kijkers als beste van drie werd gekozen: /'Attentat, een soort garage rockband en als klinkende afsluiting de Frank Boeijen-band. Het Texelse schohe- renpub/iek bleek zeer enthousiast. De 'optredens' (uitsluitend play back) verliepen zonder enige wanklank. Een leer ling moest naar buiten worden gedragen omdat zij in de nogal warme atmosfeer niet goed werd, maar dat was het enige incident. Het volume waarmee de muziek in de zaal ten gehore werd gebracht was nogal fors, het geheel was tot redelijk ver in de omtrek te horen. Toch zullen weinig mensen echt hinder hebben ondervonden omdat de opname om kwart over acht klaar was. De nogal uitgebreide VARA-ploeg wijdde zich daarna aan een barbe cue op het verharde sportveld achter de school. De uitzending is woensdaga vond tussen zeven en acht uur via Nederland 1. Amerikaanse dollar Engelse pond Westduitse mark Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Italiaanse lire Zweedse kroon Deense kroon Noorse kroon Canadese dollar Oostenrijkse schilling Portugese escudo Spaanse peseta Finse mark 1 Joegoslavische dinar Griekse drachme Ierse pond Australische dollar 1 1 100 100 100 100 10.000 100 100 100 1 100 100 100 100 100 100 1 1 In verband met het als werkdag uitvallen van donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) worden de Texelse Couranten van 6 en 9 mei samengevoegd. Deze gecom bineerde krant zal verschijnen op woensdag 7 mei. Advertenties daarvoor kunnen uiterlijk maandag 5 mei vóór 12 uur worden ingeleverd. De directeur. Zondag 4 mei houdt de Toerclub Taxi 2000 weer de elfmere.ntocht. De deel nemers vertrekken met de boot van 8.05 uur en hopen om 19.00 uur weer op Texel terug te zijn. Deze keer gaan 16 mensen mee; waaronder één vrouw. Er zal in Friesland 150 kilometer worden gefietst. Hoofdsponsor Taxi 2000 stelt een wagen en aanhanger beschikbaar voor fietsen en hulpmateriaal. Een 54-jarige automobilist uit Den burg die gistermiddag met de boot meewil- de, merkte dat hij de verkeerde oprijstrook had gekozen bij het veerha venterrein. Hij stuurde zijn wagen plot seling naar rechts en „sneed" daar door een achteropkomende vrachtauto, bestuurd door een man uit Enkhuizen. Die week naar rechts uit om een aan rijding te vermijden, kwam daarbij in het mulle zand naast de verharde strook terecht en raakte enkele palen. De schade bleef beperkt, maar de poli tie maakte proces verbaal op tegen de man uit Den Burg. een pad gemaakt vanaf het reeds mei betonplaten verharde talud naar de Badweg tot vlak bij het water, ter lengte van ruim zestig meter. Het pad bestaat voor de helft uit betonnen stelconplaten die met behulp van een|hart< trekker met voorlader zijn gelegd en voor de andere helft uit dikke houten platen van 2.20 meter lengte, die zo wel onderling zijn verbonden als in he aakt. zand verankerd. De strandbezoekers maken er graag gebruik van om zich het vermoeiende lopen in rul zand te besparen. Zoetelief heeft er zelf ook belang bij want het pad loopt vlak langs zijn terras wat ongetwijfeld be vorderlijk is voor de klandizie. Er is echter geen twijfel aan dat ook het al gemene belang wordt gediend; het strand wordt er aantrekkelijker door vooral voor oudere mensen, zoals de afgelopen dagen is gebleken. Zoetelief heeft het gemeentebestuur verzocht het jaarlijkse onderhoud te betalen, alsmede het zandvrij houden. In een gesprek met wethouder Barendregt heeft hij zijn verzoek toegelicht. Een beslissing is nog niet genomen. De fo to toont het houten gedeelte van het ven juist aangelegde pad. en di< ksfee lijke gakt. Tinus de leleve vert moe ik bij lank. 7 2,41 7 3,62 7110,50 7 34,- 7 5,32 7132,50 7 15,50 7 33,25 7 28,75 7 33,75 7 1,72 7 15,85 7 1,55 7 1,66 7 48,- 7 0,40 =7 1,50 7 3,28 7 1,75 Uw hartelijk en ondersteunend meeleven na het on verwachte overlijden van mijn lieve man AUKE BINSMA heeft me zeer goed gedaan. Daarvoor langs deze weg mijn oprechte dank. Amstelveen, april 1986. C.A. Binsma-Bakker De aula van de rsg was voor werk. de gelegenheid herschapen in een tv stuaio, compieei mei oanenjun - v 1946 1986 Op 2 mei zijn wij Cor Duin en Nel van Kampen 40 jaar getrouwd. Wij vieren dit zondag 4 mei in de kerk van St. Jan de Doper te Den Burg, aanvang 10.45 uur en houden re ceptie in hotel „Bos en Duin" van 15.00 tot 16.30 uur. Wij nodigen u van harte uit. Liever geen bloemen, maar u kunt de Tanzania-actie van het Gilde steunen. •a.#************************************ 1946 1986 Vrijdag 2 mei zijn onze ouders en grootouders Dirk Trap en Maria Druif 40 jaar getrouwd. Wie ze wil komen feliciteren kan dat doen op zaterdag 3 mei a.s. aan de Slotskolk. Ze houden open huis van 10.30 tot 17.00 uur. Jaap, Ria, Jaco, Marian, Mieke, Hans, Lonneke, Tim, Annie, Ruud, Bobby Dirk, Frida, Radna, Sander letje. Lex Slotskolk 2, Oosterend. Wij zijn blij met de te van Hendrik Henk, Edith, Katrien, Frouwkef® Arendsen Texel, 27 april 1986. Vloedlijn 47 1791 HK Den Burg. Op 28 april 1986 om 07. uur ben ik geboren. Leo nardus Vincent (Leo) Peter, Martha en Brigitta Witte Zeebries 2, 1791 HL Den Burg. Wij zijn dankbaar en met de geboorte van oi zoon en broertje Adriaan Joost (Arjen) Jaap en Coosje Brouwefcr Frans-Jaapjst Texel, 26 april 1986. Klif 26, 1797 AL Den Hoorn. Heel dankbaar en blij z we dat Esther aan ons is toevertrouwd Dochter en zusje van Jos en Ineke Bak) Mieke en Carof? Texel, 25 april 1986 Ruigendijk 16a, 1796 MP De Koog. Genoten heb ik van het stukje in de krant van K. Smidt. Ik ben ook af- na Ka mee.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2