kam Blotekloot en :rèpes Grand Marnier Afscheid Lenie Boekei na 12 Yz jaar peuterspeelzaal ëxelse PvdA-afdeling iert 40-jarig bestaan Lionsveiling boekte recordomzet 1root succes Rose Harmony Cocktail Aangifte ingetrokken. Motorrijder brak been VU-studenten nemen veldproeven op Texel NSDAG 29 APRIL 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 5 kia Eel man is een veelbelovend lid van de Rose Harmony Cocktail. (Foto Pieter de Vries) Rose Harmony Cocktail, een selectie uit de Rose Harmony Sin- s, heeft zaterdagavond met het Diner Chantant in Klif 23 een vi- ikaartje afgegeven dat er zijn mag. Muzikaal amusement van fessioneel niveau, met de inzet van de ware amateur gebracht, combinatie met een (prima) maaltijd was uitstekend, dat gaf publiek tijd om voedsel voor geest en voedsel voor het lichaam ren prettig tempo te verteren. Eén van de leukste onderdelen sde voordracht over het naaktstrand „Bram Blotekloot", één de meest toepasselijke gerechten (Klif 23 adverteert al jaren als inekoekenrestaurant) was crêpes Grand Manier. Een combinatie is aan te bevelen. programma valt, evenals het me- uiteen in drie delen. „Licht se- is een opeenvolging van hoofd- |jk middeleeuwse werkjes die zon- begeleiding worden gezongen. Het ,Lob der Musik" van J.R. Ahle 0) is alleen al door de titel toepas- Kikiriki" van J.H. Schein 2) zou volgens de aankondiging Milly Nauta soms „vals lijken" iat de middeleeuwse harmonieën hedendaagse oren vreemd klin- maar zo ervoer het publiek het niet. Het was een duidelijk staalt- an wat dit gezelschap vermag. Ab- iut grappig was „Die Martings- van E. Widman (1610) waarin likaal duidelijk werd gemaakt dat ren worden gebraden omdat ze aartslelijk geluid voortbrengen. En dat laatste klonk zeer overtuigend in verder mooi lied. laatste lied van deze afdeling was canon. Een zangvorm die in ieder voor de schrijver van dit verslag ineringen oproept aan de zesde lagere school en een zwetende inmeester die probeerde vader Ja- in veelvoud in de maat en zuiver ter te maken. Het eerste lukte uit- :nd en het was zodanig uit de en vals dat geen aartsvader daar :heen geslapen zou kunnen heb- De manier waarop de Rose Har- y Cocktail „O, du eselhafter Mar- van niemand minder dan Wolf- Amadeus Mozart (1788) zong be tekende een waar eerherstel voor deze zangvorm. Bovendien was dit lied over een luie ezel van een kerel vele malen leuker dan de hierboven aangestipte Vader Jacob. Opvallend was dat de cocktail naast de „klassieke" stemmen van bijvoorbeeld Hannie Roos en Sas- kia Eelman ook het Drs. P-achtige ge luid van lemke Roos bleek te bevatten, zonder dat dit uit de toon viel. Een bijzonder mooie toegift vormde het stemmige Mood Indigo, dat Duke Ellington componeerde. Serieus Licht Na het hoofdgerecht gloeide het voet licht als eerste op voor Saskia Eelman. Zij zong het door Janis Ian en Roberta Flack bekend gemaakte „Jesse", een bijzonder moeilijk nummer dat veel zangeressen met gebrek aan zelfkritiek op het repertoire hebben „omdat het zo mooi is." Saskia Eelman toonde dit werk wèl aan te kunnen, de zaal luisterde ademloos. De tweede soliste was Hannie Roos met Spiel auf deine Geige", van Ro bert Stolz. Hoewel dit lied alleen op een piano begeleid werd door lemke Roos ontbrak er niets aan. Roos' alt is bepaald indrukwekkend. Een hoogtepunt was ongetwijfeld „Ojé wie rührt mich dies" uit Die Fleder- maus van J. Strauss. Met name de bepaald niet gemakkelijke solo van Saskia Eelman oogstte waardering en niet alleen bij het publiek. Hannie Ross èxelse PvdA-afdeling bestond bruari j.l. 40 jaar. Dit jubileum ip 1 mei a.s. worden gevierd in 'shuis d'Ouwe ULO met een lonstelling en een gevarieerd Iprogramma. is open vanaf 19.00 uur om de ien gelegenheid te geven de ex- ie te bekijken. Het feestprogram- «gint om 20.00 uur. Herinneringen ten hun eigen organisaties op te hef fen en samen verder te gaan, daarbij de in de tweede wereldoorlog ontwik kelde „doorbraak" gedachte in de praktijk brengend. Die doorbraak hield in dat het na-oorlogse Nederland moest worden herbouwd volgens de principes van het democratisch socia lisme met eerbiediging van de bestaande levens- en wereldbeschouwingen. Wiedijk Aan het avondprogramma wordt ook meegewerkt door Hein Wiedijk die op zijn eigen gewaardeerde wijze zal in gaan op de 40-jarige geschiedenis van de Nederlandse PvdA onder het motto „De gedachten zijn vrij". Het Texelse PvdA gebeuren komt later aan bod, onder andere door het aan de tand voelen van oud-raadsleden en oud bestuursleden over beslissingen die in dertijd zijn genomen en de gevolgen ervan. Tussen programmadelen door zullen oude socialistische liederen wor den gezongen en er wordt opgetreden door twee „dames" die smartlappen uit de beginperiode van de PvdA ten gehore zullen brengen. stond artistiek moederschap uit te stralen, ze „miemde" zelfs mee. Het was jammer dat de pianobegeleiding van Joke Tuinema erg zacht klonk, zij verdient het dat haar spel beter ge hoord kan worden. „Love's old sweet song" van J.L. Molloy was een lief lied, a capella gezongen door Renée Begeer, Hannie Roos, lemke Toos en Anutoshen. Satire Echt op de situatie toegesneden satire werd gebracht na het dessert. Satire van een klasse die nog niet eerder in dit lokaal werd gebracht. Het Lief Klif 23 op tekst van lemke Roos opende en sloot dit deel van het programma. In meerdere talen werden de „kwalitei ten" van dit eethuis breed uitgemeten in „Hahaha" een bewerking van het gelijknamige lied uit Orpheus in de on derwereld. Uit hetzelfde muziekstuk kwam „Ik wacht al uren", waarin Re née Begeer duidelijk maakte kwalitei ten als comédienne te hebben. Met een voordracht die Jasperina de Jong niet zou hebben misstaan bespeelde zij het publiek. De „ballade van Bram Blotekloot" werd voorgedragen door Milly Nauta, terwijl de refreinen op de melodie van „O, denneboom" door de hele groep werden gezongen. Het is moeilijk om met een dergelijke tekst, over de bele venissen van een nogal gefrusteerde man op het naaktstrand, niet op het niveau van platte onderbroekenlol te belanden. Nauta omzeilde dat gevaar door een overdreven keurige uitspraak. Als iemand tijdens een keurige theevi site probeert woorden als kloot en pie mel echt netjes en goed gearticuleerd uit te spreken is dat heel grappig en dat effect beheerste Milly Nauta tot in de puntjes. Bovendien was de tekst (van drs. P. lemel) aardig. Gedegen Het was duidelijk dat aan deze avond los vermaak een zeer gedegen voorbe reiding vooraf was gegaan. Al maan den twee keer per week oefenen, naast de wekelijkste individuele zang lessen. Een paar repetities missen be tekende géén solo voor Claudia Rey, terwijl Joke Tuinema „pas" drie maan den meedeed en daarom ook geen so lo zong. Dat soort strengheid is nodig om echt goede prestaties te leveren en „Mu ziek met een knipoog" van de Rose Harmony Cocktail was echt goed. Een 21-jarige vrouw uit Den Burg die zaterdag in de rij bij de kassa van de AH-supermarkt stond om de zojuist gekochte boodschappen te betalen, merkte dat haar porte monnee met ongeveer f 120,— als mede bankcheques en bankpasje die ze in haar boodschappenwa gen had gelegd, was verdwenen. Op advies van het personeel deed ze aangifte van diefstal bij de poli tie. Korte tijd later moest ze de aangifte echter intrekken want ze had ontdekt dat ze per ongeluk met de boodschappenkar van een ander in de rij was gaan staan en dat haar portemonnee nog in de in de winkel achtergelaten eigen kar zat. ,,Het komt in het land bijna niet voor dat een leidster 12 Vz jaar aaneengesloten werkt, zeker niet bij één peuterspeelzaal", aldus Janneke Agter, die vrijdagmiddag namens het bestuur van de Vere niging Kindercentra Texel, Lenie Boekei toesprak bij haar afscheid van Spelemaer in Den Burg. ,,Juf Lenie"werd verrast met een bij eenkomst van nagenoeg alle leidsters die ooit bij Spelemaer actief waren en daarop volgend een receptie. Hoewel niet veel haar ont ging, had zij van de voorbereiding van de feestmiddag niets gemerkt. Janneke Agter maakte duidelijk dat Le nie Boekei meer had gedaan dan al leen de kinderen opvangen: „Jij hebt het overleg begeleid toen de peu terspeelzalen van Schilderend en de Schakel samengingen en je hebt sa men met anderen de bouw van de nieuwe zaal in het dorpshuis intensief begeleid. Bovendien zat je bij alle bestuursvergaderingen, ook van het hoofdbestuur, en daar bleek je altijd een uitstekende bron van informatie te zijn. We zullen je missen". Joke Beer- ling had een originele oplossing gevon den om de traditionele terugblik bij dergelijke gelegenheden eens anders te vertellen. Zij noemde alle collega's met wie Lenie Boekei in die tijd heeft ge werkt, collega's die op drie na ook al lemaal aanwezig waren. Duidelijk werd dat dezelfde namen meerdere keren op de lijst voorkomen, veel leidsters hou den er mee op als ze kinderen krijgen, maar komen later weer terug. Ook bleek dat het aantal dat tegelijkertijd werkt nogal eens wisselde, afhankelijk van het aantal kinderen en het be schikbare budget. Zo is er een tijd ge weest dat er niet minder dan vijf leidsters actief waren, maar het zijn er ook wel eens twee geweest. Zerkje verwisselen Dat was bijvoorbeeld zo bij het begin, toen de speelzaal in de Witte Burcht werd gehouden. Het volgende adres was het Groene Kruisgebouw, daarna volgde de voormalige CVO- kleuterschool Eben Haëzer en vervol gens werd de Schakel betrokken. „Dat ging allemaal erg goed, hoewel er in De Schakel wel eens een probeerde te ontsnappen via de nooduitgang en de brandtrap. Die kon je nog net op tijd tegenhouden. Ook speelden de kinde ren nogal eens „zerkje verwisselen" op het kerkhof. Lenie Boekei voegde daar aan toe dat het kerkbestuur daar helemaal niet blij mee was. „De omstandigheden in De Schakel waren niet optimaal. De wc was boven en de klimrekken en de fietsjes waren op de tussenverdieping. Als je daar was en er moest een kind naar de wc zat je in de problemen, de rest alleen laten of zo'n kind alleen la ten gaan". Er is nogal wat water door het Mars diep gegaan voordat de nieuwe behui zing in het dorpshuis betrokken kon worden. Juf Lenie vertelde zelf dat alle opeenvolgende voorgestelde lokaties bezocht werden, en dat waren er nog al wat. Joke Beerling: Het is hier gewoon ideaal. Het enige dat ont breekt is een raam dat open kan. Nu kan je alleen de deuren openzetten als je frisse lucht wilt hebben en dan gaan de kinderen de speelplaats op. Ook hier is een keer een kind ontsnapt, de kleine Maarten Koorn, die toen op ei gen houtje naar huis ging. Sindsdien zit de kruk van de deur op ruim ander halve meter hoogte". De toespraak werd besloten met enke le fraaie uitspraken van kinderen. De betere worden namelijk opgetekend en bewaard, met de bedoeling er eens Een 23-jarige motorrijder uit Den Burg moest vrijdagmiddag met een gebro ken bovenbeen en een hersenschud ding naar het Geminiziekenhuis wor den vervoerd nadat hij op de T- kruising Bernhardlaan-Maricoweg te gen een Landrover was gebotst, bestuurd door een 32-jarige inwoner van De Koog. De aanrijding deed zich voor toen de Landrover vanuit het zijstraatje van de Maricoweg de Bern- hardlaan wilde oprijden terwijl de mo torrijder op de Berhardlaan reed in de richting van de Kogerstraat. De motor werd zwaar beschadigd; de Landrover liep lichte schade op. De Lionsveiling boekte het afgelopen weekend een absoluut record in haar vijfjarig bestaan. De verwachting gisteravond was dat de omzet net boven een ton zou komen en dat is in vergelijking met vorig jaar een stijging van maar liefs twee derde. Toen werd er een kleine f63.000,— afgerekend. Twintig procent van de veilingopbrengst is voor de Lions. Klapper van de veiling was ongetwijfeld de Princess Vandenpias, een Roiis-achtige automobiel die voor f13.000 van de hand ging. De publieke belangstelling was enorm. Vooral vrijdagavond was de hal afgela den vol. Omstreeks kwart voor één werd gestopt bij kavelnummer vierhon derd. Zaterdag werd van half twee tot tien voor negen geveild. Het tempo lag wat lager dan vorige jaren. Joop Groen, mede-organisator: ,,Dat kwam door een betere kwaliteit van de aan geboden spullen. Vorig jaar was het voor de veilingmeesters Jo Roeper en Gerard Zijm makkelijker om kavels te combineren. Er zal nog vergaderd worden over de opbrengst van de veiling. Een derde is in ieder geval bestemd voor het Tessel- huus en nog een derde gaat naar de derde wereld. Daar wordt onder meer een waterputtenproject in Lesotho gesteund. Het resterende derde deel zal naar nuttige doelen op Texel gaan, maar het is altijd moeilijk om doelen te vinden die volledig aan de eisen vol doen. In het verleden werden onder meer een mobiele couveuse en een alarmsysteem voor de reddingmaat schappij aangeschaft. een boekje van te maken. Zo vertelde Juf Lenie dat de speelzaal zou verhui zen van de Schakel naar het dorpshuis en ze noemde op wat er allemaal me zou gaan. Enigszins ongerust vroeg toen één van de peuters of de kinde ren ook mee konden Ook grappig was het meisje van twee dat antwoord gaf toen haar vierjarig zusje aan de juf vroeg of ze mocht plakken: „Nee, daar ben je nog veel te klein voor". Boek Dé peuters Frank Hidskes en Sebasti- aan Ran mochten vervolgens „hun" afscheidscadeau aanbieden, een prach tig geïllustreerd sprookjesboek met de verhaaltjes van Grimm. De beide heren waren voor deze taak uitgekozen om dat ze tijdens speelzaaluren niet van de zijde van juf Lenie zijn weg te slaan. Dat was tevens de afsluiting van het „onderlinge" gedeelte van het afscheid. Van 12 tot en 16 mei zullen vijftien studenten van de afdeling aardwe tenschappen van de Vrije Universi teit te Amsterdam op Texel instruc tie krijgen in het toepassen van een aantal veldtechnieken op het gebied van de hydrologie. De instructeurs zijn stafleden van de vakgroep hydrogeologie en geografi sche hydrologie. Deze vakgroep houdt zich bezig met de bestudering van het voorkomen, het gedrag en de kwaliteit van oppervlaktewater en grondwater en met de opleiding van studenten tot hydroloog, vanuit de aardwetenschap pen. Voor dit doel gaan de studenten vier dagen lang in het veld werken on der leiding van vier stafleden: dr. Henk van Lunsen, drs. Kick Hemker, ing. Ad Vogelaar en studenten-assistent Theo Kleinendorst, vanuit hun tijdelijke basis vakantiecentrum Dennenoord aan de Grensweg. Zij zullen zich voornamelijk ophouden in de streek tussen: De Koog, Den Burg, Prins Hendrikpolder en Wester duinen en metingen verrichten met ap paratuur over uiteenlopende onderwer pen: Weerkunde (luchtvochtigheid, verdamping, neerslag, temperatuur, zonneschijn); grondwater (ondiepe spuitboring, peilschrijveraflezing, gelei dendheid, doorlatendheid, waterpas sen); bodemvocht (vochtspanning, monstername voor gravimetrische en volumetrische vochtbepaling); water kwaliteit (chemische analyse van de belangrijkste elementen in het grond en oppervlaktewater met behulp van veld-setjes); zoet-zout grens (geofysi sche methode ter bepaling van de grens tussen het zoete regenwater en het zoute zeewater in de ondergrond van het eiland, dit gebeurt op basis van weerstanden tussen in de grond gestoken spanningselectroden). Groep jes van drie of vier studenten zullen zich dus in het genoemde terrein op houden. Ze hebben laten weten daar bij uiterste voorzichtigheid te zullen betrachten en zo weinig mogelijk over last voor mens of dier zullen veroorza ken. „Wij hopen dat u ons in die korte tijd wilt dulden als tijdelijke gasten op uw eiland en danken u bij voorbaat", aldus Henk van Lunsen van de afde ling aardwetenschappen van de VU. Een meer bijzonder dee! van de kavels

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5