Kampioen bij dames nog niet bekend Molenkoog geopem door snorkeitjes Patrouille „De Bevers" won districtswedstrijd Jan de Wit won MAB-tulpenrit Spannende finale turncompetitie Voorjaarsrit succesvol Gamma speelt promotiewedstrijden Texelse dammers zegevieren over TOG/Zwolle Dorpentocht op de fiets Zeer goede vangsten bij De Kaap Ook op Texel route voor landelijke fietsdag PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 29 APRIL De competitie in de eerste klasse volleybal bij de dames krijgt een spannend slot. Verrassingen waren er Ivolop deze week. Tevoko 2 dames, het hele seizoen aan kop met een ruime voorsprong liet de laatste weken plotseling enkele belang rijke punten liggen, zodat de voor sprong slonk tot één punt op nummer 2, Tevoko 1. Maar ook nummer 3 op de ranglijst LOS '82 uit Anna Paulow- na met twee punten achterstand was nog in de race. Voor de eerste veras sing zorgde Tevoko 1, door de wedstrijd tegen PK '12 uit Winkel niet om te zetten in drie punten. Bij een 2-2 setstand en een 9-5 voorsprong in de vijfde set werd deze wedstrijd we gens tijdgebrek afgebroken. Het restant zal alleen worden gespeeld, wanneer dat voor belang zou zijn voor de competitie. De laatste wedstrijd van de competitie tussen nummer 1 Tevo ko 2 en nummer 3 LOS 82 zou de beslissing kunnen brengen. Tevoko 2 had aan één punt genoeg, dus een 3-2 nederlaag was voldoende voor het kampioenschap. LOS '82 moest 3 punten halen om kans te houden op het kampioen schap. Genoeg ingrediënten voor een spannende wedstrijd afgelopen zater dag in sporthal Ons Genoegen. Tevoko 2 - LOS '82 werd inderdaad een span- nend,e wedstrijd. De eerste set had Te voko 2 geen antwoord op het snelle aanvallende spel van LOS '82. De vol gende set hadden de Tevoko dames vooral de verdedigende zaken beter voor elkaar. Hetty Kuip blokte regelma tig de beste aanvalster van LOS '82 af en slaagde er ook in aanvallend veel punten te scoren. Het gevolg: een 15-6 winst in deze set. De derde set kwam LOS '82 al snel op een voor sprong, die ze niet meer uit handen gaven en op 15-9 brachten. LOS '82 moest ook in de vierde set winnen om Tevoko 2 op de ranglijst voorbij te stre ven. Spanning dus volop in deze vier de set. Tot 10-10 hielden de beide teams elkaar in evenwicht. Met enkele goede aanvallen liep LOS 82 uit naar 13-10. Toch vocht Tevoko 2 weer terug en kwam langszij op 13-13, toen echter brachten de aanvallende capaciteiten vazn LOS '82 en enkele dubieuze beslissingen van de scheidsrechter de 15-13 setwinst voor LOS '82 en tevens de 3-1 eindoverwinning. Het gevolg van deze wedstrijd is dat Tevoko 1 voor donderdag de afgebro ken wedstrijd tegen PK '72 moet uit- De verkennerspatrouille De Bevers van Scouting Texel werd winnaar van de districtswedstrijden die za terdag en zondag op Wieringen werden gehouden. De Texelse jongens van 11 tot 14 jaar moesten het opnemen tegen andere patrouilles uit het district bestaande uit jongens die wat ouder waren. Niette min demonstreerden de Texelaars een duidelijk overwicht. Tot de opdrachten behoorden onder meer een vijf uur du rende fietstocht met opdrachten, het uitvoeren van creatieve opdrachten bij het kampvuur, bereiden van eten en het maken van apparaten zoals een vliegtuigpropeller en een grote katta- pult. De ploeg (bestaande uit Niels Wijdogen, Irmin Reydon, Berry Koning en Davy Huizinga) mag nu deelnemen aan de nationale wedstrijden die met Pinksteren worden gehouden in Ommen. De tweede puzzelrit, georganiseerd door de MAB-club Texel om het kam pioenschap 1986, is gewonnen door Jan de Wit. Deze tulpenrit, uitgezet door Arnold Langeveld en Peter Daal der, bleek vrij moeilijk te zijn. Van de 14 deelnemers bereiken er maar 9 de finish. Van de start bij de Fa. Schoen- makerl ging het via Westergeest door Zuid Haffel, waar een paar deelnemers er niet meer uitkwamen, naar Oude- schild. Terug door Westergeest, Zuid Haffel, naar Den Hoorn, door de Den nen, De Koog over de Ruigedijk naar Camping de Driehoek, de finish. Uitslag: 1. Jan de Wit, 31 str.; 2. Paul van Heerwaarden, 51 str; 3. Dirk Westerlaken, 65 str.; 4. Peter Hin, 68 str.en 5e Wilma van der Vis, 72 str. Tussenstand: 1. Dirk Westerlaken, 36 pt; 2. Paul van Heerwaarden, 30 pt en 3. Peter Hin, 30 pt. De volgende rit is de Herfstrit op 4 oktober. spelen, beginnende met een 9-5 stand in de 5e set. Bij winst van Tevoko 1 wordt donderdag 1 mei een beslissing- wedstrijd gespeeld in Winkel tussen Tevoko 1 en LOS '82 om het kampi oenschap van de eerste klasse dames. De winnaar promoveert, de verliezer krijgt nog een kans in de promotie degradatiewedstrijden a.s. zaterdag in Den Helder. De dames van Tevoko 1 kunnen uiteraard veel steun gebruiken in deze spannende en beslissende wedstrijden. Supporters die deze wedstrijden willen bijwonen moeten zich opgeven bij Janny Koning; tele foon 2863. Heren Heren 1 is ook niet uit de zorgen: a.s. zaterdag moeten ze in de promotie degradatiewedstrijden spelen in Alk maar (van 13.00 tot 18.00 uur) tegen 3 teams uit de verschillende 1e klassen die 2e zijn geëindigd. De winnaar van de deze wedstrijden verschijnt volgend jaar (weer?) in de promotieklasse. Het verlies van afgelopen zaterdag tegen Scorpioen uit Den Helder was niet meer van belang. Zonder K. Doeven en H. van Slooten werd er toch goed gespeeld, helaas geen punten: 15-6, 15-10 en 15-7. De jongste meisjes van Gym nastiekvereniging Texel eindigde zondag in de finale van de turn competitie op een tweede plaats. De oudere meisjes kwamen na een spannende strijd op de vijfde plaats. De jongste ploeg (die bestond uit Mar- tiene Brügemann, Hënnieta Mulder, In- grid Brouwer, Suzanne Kikkert, Linda Moor en Marijke Eelman) had een iets minder zware strijd aan te gaan dan de oudere meisjes. Alleen van Turnlust Middenmeer was bekend dat zij een bedreiging zouden vormen voor de eerste plaats. Op de brug ongelijk be gon de wedstrijd voor de GVT-ers niet best. Alleen Martiene en Ingrid turn den een goede brugoefening. Het ver schil met Turnlust bedroeg direct al 3,6 punten. Vanaf dat moment begon de GVT ploeg aan een inhaalrace. Op sprong werd 0.75 ingelopen en op de vrije oefening kwam GVT zelfs een vol punt dichter bij Turnlust. De balk zou beslissen over wie winnaar in de com petitie zou worden. GVT zou hier 1.80 punten meer moeten halen dan Turn lust. Ondanks zeer goede balkoefenin- gen van alle GVT-meisjes werd er maar 0.15 punt ingelopen. De meisjes van Turnlust haalden dan ook het uiterste uit de kast om op voorsprong te blij ven. Uiteindelijk werd hun vasthou dendheid beloond met de eerste plaats. De turnsters junioren hadden het stuk ken zwaarder. DOS Den Oever was bij voorbaat winnaar in deze groep, maar de overige verenigingen waren zeer aan elkaar gewaagd. De GVT turnsters Irene Witte, Bianca van de Wetering, Angelique Rood, Mariëlle Vonk, Esther Witte en Tascha Witte raakten in een zeer spannende strijd verwikkeld met Hercules Hygiea, Sportlust, Turnlust en SSC. Op alle toestellen (met uit zondering van balk) waren de verschil len vaak niet groter dan enkele tienden van punten. Ook hier zou de balk beslissen wie op nummer 2 t/M 5 zou belanden. De GVT ploeg die toch al niet zo sterk op de balk is, ging hier onderuit. Alle turnsters verlieten minstens één maal de balk. De span ning was te groot en controleverlies was het gevolg. Tegenover de concur rentie kwam GVT hier gemiddeld zo'n vier punten te kort. De wedstrijd om de tweede plaats werd dan ook met dit puntenverschil verloren. SSS werd tweede, Hercules derde, Sportlust vier de, GVT vijfde en Turnlust Midden- meer zesde. De GVT meisjes komen dit seizoen za terdag a.s. voor de laatste keer in actie tijdens de Texelse kampioenschappen turnen in sporthal ,,Ons Genoegen". De wedstrijd zal ongeveer om drie uur beginnen. De zondag gehouden voorjaarsrit van de Vrienden van het Paard werd mede door het fraaie voorjaarsweer een suc ces. Er werd gestart met elf aanspan ningen en acht ruiters. Dit was een prima opkomst, mede gezien het feit dat diverse koetsiers door omstandig heden deze eerste rit niet konden mee maken. Vanaf Den Burg werd naar de Dennen gereden waar de deelnemers werden verrast met soep, beschikbaar gesteld door de fa. Goënga. Via Den Hoorn werd de rit van circa 18 kilome ter besloten. Afgelopen week speelden de teams van Gamma 1 en 2 hun der de resp. tweede promotiewedstrijd. Een door werkweken, studie en blessures gehandicapt Gamma 2 trad in Volendam aan tegen de re serves van ex-landskampioen Kras Boys, een team dat geïmponeerd had in de reeds gespeelde promo tiewedstrijden. Met grote uitslagen waren de reserveteams van Mar- mag (5—0) en Kaagvogels uit Scha- gen (6—1) aan de kant gezet. Met de 15-jarige Pieter Jan Boekei, de 16-jarige Menno Koorn en Bernhard Ipenburg als vervangers voor Marcel Uriot, Peter de Vries en de geblesseer de Charles Ipenburg werd met grote vrees afgereisd naar het Noordholland se zaalvoetbalmekka Volendam. Hoe wel er in de wedstrijd duidelijk een veldoverwicht voor de Volendammers was, verbaasde dit Gamma 2 (onder leiding van Henk Groen en de goed spelende Martin Koorn, Noordhollands jeugdselectiespeler) vriend en vijand door uitstekend partij te geven. Dat de winst in de laatste minuut alsnog naar Kras Boys ging, was een domper, maar een voorbeeld van een goede scheidsrechterlijke beslissing. Met nog tien seconden te spelen bij de stand 0 0 kreeg Kras Boys een vrije trap op de stippellijn. Martin Koorn dacht slim te zijn door voor de bal te gaan staan en zo de tijd door te komen maar on middellijk stopte de scheidsrechter het spel. Koorn kon naar de kant en Kras kon de vrije trap met een nummerieke meerderheid nemen. De goed keepen de Menno Koorn was kansloos toen de bal breed gelegd werd en van vijf meter hard in de touwen verdween. Gamma 1 trad vrijdag j.l. aan tegen White Stones uit Egmond voor de der de promotiewedstrijd. Na het taktisch goede spel tegen JVC was er de ver wachting deze opgaande lijn tegen ex- afdelings hoofdklasser White Stones door te trekken en een kans te houden voor een plaats naar de interregionale hoofdklasse. Dit pakte geheel anders uit. White Stones, berucht om het countervoet bal uit een gesloten verdediging, speelde het eerste kwartier erg slim. Door de bekende slordigheidjes in de Gamma-ploeg wist White Stones drie maal uit zo'n counter te scoren. Wel heerste Gamma „optisch" gedurende de hele wedstrijd, maar verder dan wat panieksituaties voor het Egmonder De tiende damontmoeting tussen TOG uit Zwolle en de damclub Oosterend is geëindigd in een royale zege voor de Texelse vertegenwoordigers. Voor deze gelegenheid was een A- en B-team ge formeerd, elk bestaande uit zes spe lers. Door deze zege is wat betreft de A-teams de totaalstand weer in even wicht gekomen. Oud-voorzitter en sti mulator Visman mocht na afloop de beide wisselbekers in ontvangst ne men, want zowel het A-team als het B-team hadden met een 9—3 score duidelijk de winst naar zich toegetrok ken. De eerste drie Texelse winnaars, Jacco Kuiter, J. van Heerwaarden en Maurice Riemens, verdienden nog een extra prijs. De uitslag: A-team: Oosterend-TOG Zwolle P. Bakelaar-J. Heuvink 1—1 M. Vittali-L. Bakker 2 0 K. Bakker-L. Kluiver 1 1 J. van Heerwaarden-W. Leyssenaar 2-0 W. Timmer-H. Baarda 1—1 W. Bakker-T. van Erp 2 0 B-team: Oosterend-TOG Zwolle H. v.d. Wetering-R. de Groot 1 1 J. Kuiter-J.P.E. Visser 2 0 C. Vinke-R. Bisschop 0—2 Toerclub Taxi 2000 houdt op koningin nedag weer een 5- en 7- dorpentocht op de fiets, waaraan door iedereen kan worden meegadaan. Er kan in alle dor pen worden gestart vanaf 10.00 uur. De sluitingstijd van de tocht is om 16.00 uur. Het inschrijfgeld is 75,— (in clusief herinnering), jeugd tot en met 16 jaar 72,50, leden van de NRTU 7 1,75, leden van de toerclub 7 2,50. Verder informatie wordt gegeven in de kraam van de feestmarkt in Den Burg van 10.00 tot 12.00 uur. Daar kan ook worden deelgenomen aan een wedstrijd in het verrijden van de meeste meters in een bepaalde tijd. Daarbij zijn prijzen uitgeloofd voor de beste jongen, meisje, dame en heer. Plaatsen waar voor de dorpentocht kan worden ingeschreven en gestempeld: De Cocksdorp, Dorpshuis 't Eierland- sche Huis; Oosterend, Café Strends- End; De Waal, Pension Rebecca; De Koog, Tweewielercentrum Kikkert, Badweg 1; Den Hoorn, Fietsenverhuur H. Bakker, Diek 3; Oudeschild, Hotel café-restaurant Havenzicht, op de ha ven en Den Burg van 10.00 tot 12.00 uur Groeneplaats/ hoek Zwaanstraat, 's middags bij Garage Taxi 2000, War moesstraat tot 16.00 uur. Dik Haker temidden van zijn 'wilde beesten'. doel en wat gestopte schoten kwam de ploeg niet. Door dit resultaat is Gamma 1 nu zo goed als kansloos voor de promotie. Het is nu zaak te gaan werken aan een opbouw voor het volgende seizoen in de hoofklasse A van Noordholland waarheen de ploeg dit jaar automatisch is gepromo veerd en waar tegenstandets uit deze promotiecompetitie weer bestreden zullen moeten worden in een bij voor baat uiterst aantrekkelijke en zware competitie. A.s. woensdagavond speelt Gamma 1 in sporthal Ons Genoegen tegen de West-Friese kampioen Reddy's uit Me- demblik. Deze ploeg heeft nog kans om mee te blijven doen in de race, maar dan dienen ze met een grote uit slag van Gamma te winnen. Gamma kan dus rekenen op een aanvallend Reddy's en dat speelt misschien in het voordeel van de ploeg. Gamma 2 speelt a.s. vrijdag om 19.25 uur zijn derde wedstrijd tegen de reserves van Rolf Sport uit Alkmaar. Wil Gamma mee blijven doen, dan moet er gewon nen worden. Elk ander resultaat is funest. L. Boonman-F. de Groot 2 0 A. Sijtma-J. van Dijk 2 0 M. Riemens-J. Eilander 2 0 Vrijdag kon oud-voorzitter Visman het eremetaal uitreiken aan kampioen P. Bakelaar. De gedeelde tweede en der de plaats werden ingenomen door P. Kooiman en M. Vittali. De prijs voor de beste jeugdspeler was voor Maurice Riemens. J. Hooijberg en G. Dros wer den gehonoreerd door Visman resp. wegens het beste resultaat in de bondscompetitie en wegens het trouwste clubavondbezoek. Simultaan Kampioen P. Bakelaar ging vervolgens in de slag tegen 18 clubleden en ande re belangstellenden in de gebruikelijke simultaanseance ter afsluiting van de damcompetitie. Zijn score was deze keer aan de matige kant, circa 65%. Hij wist van de 18 partijen er tien in winst om te zetten, drie maal werd het remise en vijf partijen gingen verloren. De winnaars waren P. Kooiman, M. Vittali, H. van de Wetering, W. Bakker en Rien Brouwer. Remise werd be haald door Maurice Riemens, W. Tim mer en C. Vinke. Jeugddamdag Op 10 mei wordt te Schagen een dam- dag voor de jeugd gehouden. Liefheb bers kunnen zich vóór 5 mei opgeven bij P. Bakelaar, tel. 02220-3843 of bij Maurice Riemens, tel. 02223-910. Het zal onze lezers niet zijn ont gaan dat in de verslagen van de wedstrijden van de sportvissers club zelden melding wordt ge maakt van werkelijk goede vangsten. Voor het eerst sinds lan ge tijd is het anders. De achttien sportvissers die zondag meededen aan de wedstrijd bij De Kaap haal den niet minder dan 3398 centime ter vis uit het water. Winnaar werd Paul Verhagen met 16 vissen van totaal 458 centimeter. Tweede werd André de Geest met 13 vissen van totaal 354 centimeter en derde Ad Souwer met 12 vissen van totaal 351 centimeter. Er waren slechts twee jeugdvissers komen opdagen. Winnaar werd Jan Jacob Keijser met acht vissen van 242 centimeter, twee de Alexander Duinker met vier vissen van totaal 103 centimeter. Elf Texelse sportvissers hoorden tot de 141 vissers die zaterdag meededen aan de bij de Afsluitdijk gehouden selectie wedstrijd om het Nederlands kampi oenschap kustvissen. Meest succesvol le Texelaar was Wim Moor met 123 De duizendpoot gaat te water. Zwemc/ub TX '71 is altijd in voor een stuntje dat liefst nog niet eer der vertoond moet zijn. Dat bleek zaterdag weer eens bij de opening van het zwembad De Molenkoog door leden van de dub die ver kleed waren (heel toepasselijkals snorkels uit de gelijknamige teken film en a/s slang. De opening werd muzikaal ondersteund door de drumband Margaretha Sinclair. Om half twee vertrok de stoet van de Groeneplaats. In het zwembad aange komen stelde de band zich op achter de startblokken, terwijl de snorkels en de slang langs de lange kant stonden. Dat was met name voor de slang nog niet zo makkelijk, het van landbouw plastic gemaakte lichaam" stond dwars in de wind en die blies nogal flink. Voordat iedereen te water ging werden eerst de vermommingen afge legd en vervolgens gingen alle jeugdle den achter elkaar op de rand van het bad zitten om zich vervolgens één voor één in het water te laten glijden. Dat gaf de indruk als of een duizend poot voetje voor voetje het natte ele ment opzocht. Tegelijkertijd begonnen de waterglijbaan en de paddestoel te lopen". centimeter. Hij haalde daarmee de elf de plaats en mag meedoen aan de fi nale in oktober. De vangsten van de andere Texelse vissers: Pierre de Kroon 105 cm., Her man Boks 84 cm., Cor Huisman 82 cm., Rein Kuyper 79 cm., Theo Buren 72 cm., Frans Bos 65 cm., Wim Pronk 36 cm. en Kees J. Bakker 29 cm. Wim Verhagen en Paul Verhagen vingen niets. Zaterdag 3 mei wordt de uitwis selingswedstrijd met Bergen gehou den. Deelnemers vertrekken om 7.30 uur bij het fanfaregebouw aan de Wit te Kruislaan. Opgave is tot en met 1 mei mogelijk bij Paul Verhagen, tele foon 02220-3986. De kosten zijn 75,— voor jeugd en 77,50 voor senioren, ex clusief aas. Vrijdagavond worden voor deze wedstrijd pieren gestoken; verza melen om 18.30 uur bij het fanfaregebouw.' Dit kon wel eens de laatste openin „oude stijl" zijn geweest. De onder handelingen over overname van hel bad door de gemeente zijn gaande het is maar de vraag hoe lang de N lenkoog nog open is als het zwemp radijs bij De Koog eenmaal verweze^ lijkt is. Ook Texel speelt een rol in de 1 o landelijke fietsdag op 10 mei dis/i door de ANWB wordt georgani u seerd in samenwerking met de VVV en de Tros. Op het eiland i een aantrekkelijke route van oni veer 30 kilometer uitgezet die oi der andere door het Hogeberg- gebied voert, langs de molen in Oudeschild en de waterfabriek. Dat in de route de molen is opg nomen heeft te maken met dei tionale molendag die samenvalt met de fietsdag. Texelaars kunnen meedoen aan de fietstocht maar uiteraard ook fietser van de overkant. Hen biedt Teso er gereduceerd overtochttarief aan. In sief de eigen fiets, het ANWB-pakk en de overtocht van een volwassen kost dat 712,— voor kinderen 76,- Ook de NS heeft een speciale aanfc ding. Wanneer men bijv. met de trs uit Alkmaar komt, krijgt men bij c nish van de fietstocht op Texel opr toon van het treinkaartje (enkele r en de ANWB-deelnamekaart een g: retourbiljet. Vertrekpunten op Texel zijn de veer' ven (Dros fietsverhüur) en het VW kantoor in De Koog. De kaarten zij» verkrijgbaar bij de VVV in Den Bul de WV Den Helder en de ANWBj Helder. Alleen op 10 mei is het cofl plete ANWB-Teso landelijke fietsdag arrangement verkrijgbaar bij het Tesj loket in Den Helder.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 6