ïndelijk winst oor Texelse Boys Pure show tussen Casino en Gamma Oosterend won van HOSV litslag verloting ,V. De Koog ,'oetbaluitslagen Dameszaalvoetbal Zwaar verlies (0—8) voor De Cocksdorp De Koog verliest van Callantsoog (1-3) Voetbalprogramma Afscheidsavond voor kantinepaar Tex. Boys ZDH in beginfase geklopt door Petten Atletiekvereniging houdt Coopertest Kampioenschap voor meisjes-junioren van Texelse Boys Zaalvoetbal Jaarvergadering paardenvrienden INSDAG 29 APRIL 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 7 else Boys heeft met duidelijke jfers revanche genomen voor de Knollendam geleden 3—0 neder- aag. Het betekende tevens de I arste overwinning van dit seizoen. at gebeurde in een levendige I ledstrijd waarin beide ploegen pet aanvallend voetbal probeerden een positief resultaat uit te alen. de eerste helft was het een gelijkop- aande wedstrijd. Na tien minuten r )elen had Texelse Boys het eerst suc- es dankzij een scherp schot van Vin jat Kaspers. De bal werd door een jrdediger iets van richting veranderd, [aardoor de Knollendam-doelman ansloos werd gepasseerd. Niet veel iter was dezelfde speler dichtbij een t/eede doelpunt. Zijn goed geplaatste jpbal uit een voorzet van Bert Witte erd echter door een goede reactie an de Knollendam-keeper via de lat nschadelijk gemaakt. Aan de andere ant moest ook keeper Stolk zeer at- int reageren, toen een Knollendam- pits de bal uit een hoekschop goed !,jpzijn hoofd nam. In de tweede helft jgon de Boys met zeer behoudend iel alsof ze die 1—0 voorsprong hard- ikkig wilden vasthouden. Dat dit een 'aarlijke taktiek was, werd al na een aar minuten duidelijk. Eerst moest leper Stolk zijn goede vorm tonen bij in gevaarlijk schot, maar moest niet iel later later toch capituleren toen ver uit zijn doel kwam om nollendam-spits R. Oostwijk het sco- in te beletten. Deze kon echter nog it zijn voet onder de bal krijgen en joorde met een lob de gelijkmaker. Wakker sxelse Boys was weer wakker. Via ifi goed opgezette aanval kon de ichterverdediger John Boogaard het nollendamse strafschopgebied bin- inrukken en werd daar gedecideerd igen de grasmat gewerkt. Terecht een irafschop die door Frank de Grave jer beheerst in een doelpunt werd ngezet. Knollendam liet het er niet e trekking van de verloting van S.V. $e Koog gaf de volgende uitslag: 1e i i. 4178; 2e pr. 2564; 3e pr. 4089; 4e 5956; 5e pr. 5106; 6e pr.5879; 7e pr. J20; 8e pr. 1258; 9e pr. 0025; 10e pr. 276; 11e pr. 5974; 12e pr. 5159; 13e 4266; 14e pr. 3765; 15e pr. 3678; ie pr. 1896; 17e pr. 3251; 18e pr. 163; 19e pr. 3434; 20e pr. 6199; 21e 1228; 22e pr. 7295; 23e pr. 2504; Ie pr. 7248; 25e pr. 1853; 26e pr. I43; 27e pr. 7257; 28e pr. 1019; 29e 7205; 30e pr. 4511; 31e pr. 6078; Ie pr. 2781; 33e pr. 0355; 34e pr. I36 en 35e pr. 0843. prijzen kunnen, tegen overlegging n het winnende lot, worden afge- iald bij A&O 2000 supermarkt in De oog. aterdag 26 april 1986: NVB, afd. Noordholland: ko/z-osv 0-0 ocksdorp-Zeevogels 0—8 VO/Z 2-Jong Holland 4 2 8 FC 6-SVO/Z 3 12-2 umoren: IV A1 -Oosterend A1 axel A2-Tex.Boys A1 axel B1-JVC B1 ax.Boys B1-Oosterend B1 'GW B4-Tex.Boys B2 1 osterend C1-Helder C2 di^GW C4-Texel C2 ax.Boys C1-De Koog C1 d Meisjes junioren: WS-Tex.Boys upillen: osterend E2-Tex.Boys E1 Koog F1-ZDH F1 P9 e "'omes: ax.Boys-Dirkshorn indag 27 april 1986: se,NVB, afd. Noordholland: eê x,Boys-Knollendam 'nIe Koog-Callantsoog iW tten-ZDH ien OSV-Oosterend xel 2-SVW 4 it xel 3-Succes 3 tff 'atervogels 4-Texel 4 x.Boys 2-BKC 3 pjllantsoog 4-Texel 5 rei'iron 5-Tex.Boys 3 unioren: rasshoppers A1-Texel A1 9' ierl am es: eervogels-De Koog unlosterend-HRC 2 Bi onl ateranen: laü ax. Boys-Oosterend fes ocksdorp 1-Cocksdorp 2 7-1 0-1 3-3 3-4 3-0 3-0 2-4 0-0 2-2 1-7 5-2 1-3 4-2 0-1 1-1 2-1 4-1 1-3 3-4 1-1 3-9 bij zitten en al spoedig was spits Oost- wijk goed op weg om voor de tweede keer de gelijkmaker te bewerkstelligen. John Boogaard wist met veel moeite de bal wel voor zijn voeten weg te ha len maar was daarbij zo ongelukkig de bal in eigen doel te werken (2—2). De Boys bleef knokken voor een beter resultaat. Bert Witte zorgde met twee uitstekende acties dat de eerste over winning zeer dichtbij kwam. Eerst be nutte hij een scherpe voorzet van Frank de Grave door praktisch op de doellijn de Knollendam-keeper te snel af te zijn en vervolgens verrastte hij deze volkomen met een fraai afstand schot (4—2). De zege werd helemaal zeker toen Vincent Kaspers in het strafschopgebied volgens het oordeel van de arbiter niet volgens de regels werd afgestopt. Dit was discutabel maar Frank de Grave benutte ook nu' deze kans koelbloedig. Knollendam zette in het laatste kwartier het Boys- doel onder stevige druk maar wist niet dichterbij te komen. De niet van sensatie ontblote overwin ning betekende voor Texelse Boys trainer Riekelt de Vries een waardig af scheid. Na afloop van deze laatste thuiswedstrijd werd hij in een volle kantine door Boys-voorzitter Cees de Grave bedankt voor drie jaar trouwe dienst. Tevens werd afscheid genomen van grensrechter R. Veenstra die vijf jaar bij het eerste heeft gevlagd. In de laatste thuiswedstrijd van Cocksdorp tegen Zeevogels was de start van de Cocksdorpers zeer on gelukkig, vooral voor doelman Roel Veltman. Veltman werd in de vijfde minuut zo zwaar aangevallen door de spits van Zeevogels dat hij geblesseerd moest uitvallen en zich onder doktersbehandeling moest stellen. Dit hield in dat Cocksdorp enkele wijzi gingen binnen het elftal moest aan brengen. Lieuwe Koorn kwam in het doel en de geblesseerde Bart Wijsman moest toch op komen draven. In de eerste helft ving Cocksdorp deze vroe ge tegenslag goed op, als was het Zeevogels dat na twintig minuten spe len de score opende, omdat in de ach terhoede van SVC niet resoluut werd ingegrepen. Voor de rust ontstonden voor beide doelen weinig doelrijke kan sen en waren de durpers zeker niet de mindere, al moesten ze het in de per soonlijke duels vaak afleggen tegen de forsere Zeevogels-spelers'. Na de thee startte Zeevogels met de wind in de rug erg sterk en het werd al direct Oosterend heeft in Opmeer een 1—0 overwinning behaald op HOSV. On der de goede leiding van scheidsrechter G. Terol ontstond een boeiende wedstrijd met soms heel aantrekkelijk voetbal. Oosterend kon de winst grijpen via een bal in eigen doel van Wiljan Groot. 8-0 1-1 1-2 Al direct probeerde HOSV de Ooster- enders onder druk te zetten. Aanvan kelijk lukte dat de thuisploeg ook wel, maar echt goede kansen leverde dit" beginoffensief niet op. Al snel werd duidelijk dat de Oosterend-defensie goed in elkaar zet. Vooral de uitblin kende Hans Witte maakte in het cen trum van de verdediging een uitsteken de indruk. Op dreef Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Oosterend meer greep op het spel. Vooral op het middenveld gingen Bep Onder grote publieke belangstelling heeft Callantsoog een verdiende 3-1 overwinning behaald op De Koog. Voor De Koog stond er niets meer op het spel, de vijfde plaats kon niet meer in gevaar komen, maar voor Callantsoog waren de punten zeer belangrijk. Na een overwinning zou Calllantsoog vol gende week het kampioenschap kunnen behalen. Callantsoog begon dan ook zeer voort varend en kwam al in de tweede mi nuut op 0-1 door spitspeler Jan de Boer, die na een goede combinatie ge makkelijk in kon koppen. Kort hierna viel Koog-speler Roel Verra geblesseerd uit en nam Jan Kingma zijn plaats in. De Koog was dicht bij de gelijkmaker via Richard Daalder. De keeper was reeds verslagen, maar een verdediger bracht alsnog redding. In de slotfase van de eerste helft behoedde keeper Ipenburg, door enkele reddingen De Koog voor een grotere achterstand. Ruststand 0—1. In de tweede helft verscheen Cees van Beek na lange afwezigheid weer bin nen de lijnen, evenals Peter Brons die zijn eerste wedstrijd speelde sinds de winterstop. Alleen Jan van Beek, Robert Kikkert en Cees Schoemaker moesten nog wegens blessures verstek laten gaan. In de tweede helft werd er beter ge voetbald en was Callantsoog na 10 min. dichtbij een doelpunt door Peter Mooy. Met een uitstekende reactie wist keeper Ipenburg deze inzet tot hoekschop verwerken. Uit deze hoek schop, genomen door Hugo Hove- kamp, kopte René Vos van dichtbij in: 0 2. Enkele minuten later werd het zelfs 0-3 door Jan de Boer, die geheel vrij voor doel een haarzuivere voorzet van René Vos niet kon missen. De Koog bleef hard werken voor een beter resultaat en kwam na een kwartier te rug op 1-3 door Dirk Barends. Een di- rekte vrije trap werd door hem in een uiterste hoek geknald. Enkele minuten later liet Hugo Hovenkamp ook zien dat hij het nog niet verleerd is. Een vrije trap van ruim 30 meter belandde buiten bereik van Charles Ipenburg op de lat. Aan de andere kant had John ny Eelman pech, dat zijn kopbal op een medespeler afketste, ander had deze zeker doel getroffen. Verder had Richard Daalder een uitstekende kans, maar hij vergat" af te geven en knal de over. In de slotfase kreeg Callants oog nog enkele goede kansen maar treffers leverden deze niet meer op. Callantsoog kon zich op gaan maken voor de beslissende, laatste, wedstrijd thuis tegen concurrent Zuidermeer. Vonk en de steeds beter spelende Wil lem van Heeringen de dienst uitma ken. Dat leverde uiteindelijk een serie kansen op die door onnauwkeurigheid en gebrek aan geluk niet in doelpun ten konden worden omgezet. Zo schoot Jitze Beintema maar net naast uit een uitstekende voorzet van Gerard Legierse en de kersverse Oosterend- spits Ralph Koning zag enkele goede pogingen stranden op de attente doel man Rogge. Toch zou Oosterend nog voor rust een voorsprong nemen. Een strakke, lage voorzet van Beintema verdween via HOSV-verdediger Wiljan Groot in het doel. Gesteund door deze wat gelukkige treffer, gingen de Oosterenders steeds beter spelen. Na rust had SVO het duel eigenlijk snel moeten beslissen. HOWV drong in zijn poging de stand gelijk te trek ken soms massaal naar voren. Juist dan waren de Oosterend-spitsen le vensgevaarlijk. HOSV-doelman Rogge moest dan ook voortdurend attent blij ven en enkele keren alles doen om doelpunten te voorkomen. Een knap pe, door Beintema en Van Heeringen opgezette aanval, werd maar net door Ralph Koning overgekopt. Schoten van Jan de Vries en Gerard Legierse bereikten met een afgemeten pass de volledig ongedekt staande Ralph Koning. Strafschop Koning omspeelde de uitlopende HOSV-goalie en zag vervolgens zijn schot gestopt door verdediger Bobel- dijk. Daarbij werd echter duidelijk hands gemaakt. Een strafschop was dan ook het gevolg. Jitze Beintema verspeelde deze mogelijkheid door net langs de verkeerde kant van de paal te schieten. In de slotfase kregen de Oosterenders het soms nog moeilijk. Zonder dek controle over de wedstrijd te verliezen moest SVO toestaan dat de thuisploeg een groot veldoverwicht opbouwde. Veel kansen leverde dat echter niet op. Alleen afstandsschoten betekenden wat gevaar, maar Oosterend-doelman Erwin Koning be wees keer op keer in uitstekende vorm te verkeren. Oosterend haalde op deze wijze de toch verdiende overwinning binnen. Op 11 mei ontmoeten beiden ploegen elkaar weer, maar dan in Oosterend. Dat belooft een spannende wedstrijd te worden, met als inzet de periodetitel. HOSV heeft aan een ge lijkspel genoeg. Oosterend moet win nen om de begeerde titel binnen te halen. Woensdag 30 april 1986: KNVB, afd. Noordholland: Twisk-Oosterend, 16.00 uur Donderdag 1 mei 1986: KNVB, afd. Noordholland: HRC 3-Texel 2, 19.00 uur. Voetbalvereniging Texelse Boys neemt vrijdagavond op gezellige wijze af scheid van het echtpaar dat 12,5 jaar lang de kantine heeft gerund, Corrie en Theo Witte. Het bestuur van de club nodigt alle belangstellenden uit om hierbij aanwezig te zijn. Plaats van handeling is (uiteraard) de Boyskanti ne, vanaf 20.00 uur. 0—2, toen de bal bij een schot op doel in laatste instantie van richting werd veranderd. Vijf minuten later was het 0 3, toen de spits bij een corner de bal inkopte. Kort daarna was het opnieuw raak, toen bij een corner de bal in één keer via de onderkant van de lat in het doel verdween wat 0—4 betekende. Zeevogels, gesterkt door deze goals liep rustig te voetballen en liet Cocksdorp komen. Dit lukte uitste kend omdat SVC massaal ten aanval trok en vaak tijdens de uitbraken van Zeevogels niet op tijd terug was voor het eigen doel. Tussen de 25e en de 40e minuut werd de score opge schroefd tot 0 7. Hoewel SVC in de ze periode diverse goede scoringskan sen kreeg, o.a. door Roberto die alleen voor de doelman verscheen en een schot van Marco v.d. Gracht dat op de paal belandde, bleef Zeevogels de ge vaarlijke ploeg. In de dertigste minuut verloor Cocksdorp zijn laatste man door een voetblessure en moest de grensrechter nog meevoetballen. Kort voor het eindsignaal werd het 0 8 toen de linksbuiten van dichtbij raak schoot. Hoewel de uitslag geflatteerd is verdiende Zeevogels de overwinning. ZDH verloor zondag met 4-2 van Petten. De voorsprong van 4-0 voor de thuisploeg werd uiteindelijk te ruggebracht tot 4-2. In al de vierde minuut scoorde Petten uit een scrimage 1-0. Direkt daarna schoot Jan de Wit uit een kansrijke positie over het Petten-doel. Een aan geschoten handsbal van ZDH werd in de 8e minuut bestraft met een penalty, waardoor de stand op 2-0 kwam. Tien minuten voor rust schoot Wilco Bak ker net naast en even daarna werd een prima schot van Ton Arnout'gestopt. Na de rust vergrootte ZDH de druk op het Petten doel, maar Petten vocht goed terug. De elfde minuut leverde voor Petten zelfs wederom een penalty op na een overtreding van Henk de Ruyter (3-0). In de dertiende minuut maakte Petten zelfs 4-0. In deze fase volgden de goals elkaar snel op, want in de zestiende minuut benutte Jan de Wit op aangeven van Bram Brouwer zijn kans goed en maakte 4-1. Henk de Ruyter scoorde uit een strafschop in de achttiende minuut 4-2. Atletiekvereniging Texel houdt vrijdaga vond weer de maandelijkse Cooper test. Een ieder staat vrij de conditie te testen vanaf half zeven op het terrein van Texelse Boys. Voor leden is de deelname gratis, niet-leden betalen twee gulden. Na afloop zijn scoreta bellen verkrijgbaar. Zaterdag behaalde het meisjes- juniorenelftal van Texelse Boys het kampioenschap in hun afdeling. Met een 0-0 uitslag in de uitwedstrijd tegen VVS '46 uit Spanbroek werd de titel een feit. Het was een spannende laatste wedstrijd waarin aan beide zij den een strafschop werd gemist. In de competitie verloor het team de eerste wedstrijd, maar maakte daarna geen fouten meer. De damesteams van de zaalvoet balverenigingen Gamma en Casino hebben woensdag een stukje pro motie voor het dameszaalvoetbal getoond, dat er niet om loog. In een spectaculaire wedstrijd werd het 5 5. In de eerste klasse waren geen verrassingen, wat ook geldt voor de tweede en derde klasse. Feitelijk staat het dameszaalvoetbal nog in de kinderschoenen, zeker in het rayon Texel. Pas drie jaar geleden is een competitie op poten gezet die met een tiental teams draait. De constate ring dat het dameszaalvoetbal nog vele tekorten heeft en dat het altijd de kleinste tak van het zaalvoetbal op Texel zal blijven is waar. Technisch, taktisch en conditioneel mankeert er nog veel aan, wat niet betekent dat dameszaalvoetbal vervelend is. Dat bleek ook woensdag toen Casino en Gamma tegen ëlkaar uitkwamen. Casi no is de regerend kampioen en duide lijk favoriet ten opzichte van Gamma. Uitslagen: Eerste klasse: Oosterend 4-Texel Oosterend n.o.g. Oosterend 3-ZDH 2 3 2 Gamma 3-De Mok 4 2 Jelleboog-A O 2000 2 4—3 Tweede klasse: Jelleboog 2-Oosterend 5 2 5 KSM-Ver.Schilders 4—6 Mantje 2-Alkema 1—6 Nissan 3-Slufterhoek 1—2 Nissan-Casino 4 1—4 Derde klasse: Oosterend 7-Alkema 2 1—5 Nioz-Casino 5 5 3 Gamma 4-Mantje 3 2—1 Junioren: Ver.Schilders-FC Lange Ben 3 0 Texel 1-Texel 2 3—2 ZDH-Ria's W. 4 0-3 Bremakker-Texel 4 0 3 Gamma 2-Texel 3 1—1 Texel 6-Texel 5 0—7 Dames: Gamma-Casino 5 5 Oosterend-ZDH 9—2 Gamma 2-KSMT 1 1 Programma: Woensdag 30 april: 17.15 u. ZDH 2-Texel 7 (j) 17.45 u. Graaf Spuiterij-Texel 2 (j) 18.30 u. KSMT 2-Gamma (d) 19.25 u. Texel-West Friesland 20.15 u. Nissan 4-KSMT 1 21.10 u. Rab 2-Oosterend 9 22.00 u. ZDH 2-A O 2000 2 Zaaldienst: Casino Donderdag 1 mei: 17.15 u. Ria's W. 5-Ria's W. 6 (j) 17.45 u. Ria's W. 1-SOS (j) 18.30 u. Oosterend 2-Oosterend 1 (d) 19.25 u. KSMT 1-ZDH (d) 20.15 u. Nioz 2-Ver.Schilders 2 21.10 u. Ver.Schilders 3-De Koog 2 22.00 u. ZDH 3-Oosterend 8 Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 2 mei: 16.45 u. Texel 4-Gamma 3(j) 17.15 u. Texel 3-Ria's W. 3 (j) 17.50 u. Oosterend 6-Texel 2 18.40 u. Mantje 3-Gamma 5 19.35 u. Texel-Alkmaar 20.35 u. KSMT 2-Gempo 21:25 u. Casino 6-Texel 3 22.20 u. Oosterend 4-Jelleboog Zaaldienst: De Koog Inzet van deze wedstrijd was dat Gam ma moest winnen om op gelijke hoog te te kunnen komen met Casino en dat twee wedstrijden voor het einde van het seizoen. Ook was de wedstrijd met emoties beladen, daar de eerste ontmoeting ietwat agressief was verlo pen. Zet daarbij een leuk bezette spor thal en de ambiance voor een goede wedstrijd was daar. Overwicht Casino liet vanaf het begin zien waar voor het was gekomen: de volle winst en niets anders. Dat resulteerde in een veldoverwicht waardoor men kon sco ren. Door een counter van Gamma werd die teniet gedaan. Toch was het overwicht van Casino duidelijk. Het leek een kwestie van tijd dat dit over wicht door een doelpunt tot uiting zou kunnen worden gebracht. Toen de Gamma-doelvrouwe ook nog voor twee minuten naar de strafbank werd gestuurd en Casino bovendien een strafschop mocht nemen, leek het pleit beslist. De invaller-keepster van Gamma - in feite de keepster van Gamma 2 - hield de strafschop en wist ook samen met haar team twee minu ten de stand in evenwicht te houden. Dit gaf Gamma vleugels, binnen vijf minuten liep het weg naar een 3—1 voorsprong, geheel tegen de verhou dingen in. Het team van Casino was verrast maar nog niet verslagen, want binnen wederom vijf minuten had Ca sino deze achterstand omgezet in een 3 3 stand, waarmee tevens de twee de helft begon. Die tweede helft was minder spectacu lair maar zat toch vol spanning. Uitein delijk werd het 5 5. Eerste klasse In de eerste klasse waarin lang gele den Jelleboog kampioen werd, en de kampioen er alleen nog maar op uit is om het „ongeslagen record" te blijven houden, had Jelleboog vrij veel moeite met A O 2000, getuige de 4 3 winst. Oosterend 4 had moeten spelen tegen Texel, maar de Oosterenders kwamen niet opdagen. Oosterend 3 won net van ZDH 2 met 3—2. De Mok heeft het de laatste weken weer wat moeilijker. Deze keer verloor het van Gamma 3 met 4 2. In de tweede klasse is altijd nog een promotieplaats vakant. Jelleboog 2 en Nissan 3 mo gen als uitgeschakeld daarvoor wórden beschouwd, omdat zij respectievelijk verloren van Oosterend 5 en Slufter- hoek, wat de beide laatste samen mét Verenigde Schilders mede-kanshebber maakt. In de derde klasse blijft het ook spannend. Alkema 2 herstelt zich weer wat door een 5 2 zege op Oosterend 7. Gamma 4 en Nioz blijven in de race voor het kampioenschap door winst op Mantje 3 en Casino 5. Vrijdagavond 16 mei houdt de vereni ging voor Vrienden van het Paard de jaarvergadering in „Rebecca" te De Waal, aanvang 20.00 uur. De agenda punten zijn: Ingekomen stukken, jaar verslag secretaresse, jaarverslag pen ningmeester, aanvraag lidmaatschap N.B.v.A.P. en wat verder ter tafel komt. Verder wordt meegedeeld dat de voorjaarsmarathon niet op 1 juni maar op 25 mei a.s. zal worden gehouden. De koetsiers kunnen dus alvast gaan trainen en zich tot de jaarvergadering op 15 mei opgeven bij mevrouw I. de Wit-Roeper, telefoon 02226-357. Het kampioenselftal Texelse Boys meisjes C met begeleiding. Staand van links naar rechts Marga Maas (coach), Miranda Maas, Kim de Veij, Cinthia Stiekema, Frederique Boorsma, Gretha Beijert, Yvonne Bremer, Barbara Houterman, Dirk Maas (hulpcoach), Thea Witte (leidster dames). Zittend: Monique Smit, Bianca Drijver, Marjon Siaman, Jacqueline v.d. Ploeg, Ingrid v.d. Wetering, Samantha v.d. Berg. Liggend: keepster Judith van Putten.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7