Zonnig vermaak op Koninginnedag Het opbouwen van de scoutingkraam is voor ervaren knopenleggers geen probleem. i apbaan lorg ingt Hc»oTppp,\)i PAGINA 5 Ongetwijfeld de leukste koninginnedagviering had De Koog. Het Kerckeland werd optimaal benut. Groot succes had het vlotvaren, waarbij teams met een houtvlot boomstammen moesten vervoeren. khtboeimedewerkers hadden een rui- lobiele studio voor het raadhuis staan. succes had in Oudeschild het racen met 'Vliegende Hollanders'.Voor de allerjongsten was het met name bij de start moeilijk om het fr niet te torpederen, maar ook hier, getuige de onderste foto, kregen sommigen het ai snel te pakken. Het is in jaren niet voorgeko men dat Koninginnedag op Texel zo'n zonnig evenement werd als afgelopen woens dag. De foto's op deze pagi na geven daar een indruk van. Dit jaar waren Den Burg, De Koog en Oude schild aan de beurt voor een bezoek van onze fotograaf. Vooral in De Koog werden de zaken groots aangepakt. werd telkens met bijzonder ingezeept. verenigingen, grote prijzen. Eén van de nieuwe Texelse theaterinitiatieven, met de fraaie naam 'Integendeel' gaf een openluchtvoorstelling voor de Oudeschilder jeugd. Achter deze clownshoofden gaan Johan en Liliane Hoogerheide schuil. In De Koog werd een optocht met versierde fietsen en bolderwagens gehouden. De jeugd was kennelijk geïnspireerd. Het schminken van de Oudeschilder jeugd was voor deze grimeuse even leuk als voor de kinderen. Het leukste vermaak is leedvermaak. Deze zeepbaan was een duidelijke publiekstrekker op het Kerckeland. Met poffertjes verkopen verdien je geheid geld voor je vereniging, in dit geval voor basket balclub de Mareis.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5