Siegfried Egmundis" doorstond kantelproef 'rocn jjjmrts jexeh in het harL, Inbreker bekende brandstichting op bestelling bakker by. Schitterend! Geen bonnen voor radioactieve koeien Baantjes trekken in zwembad Molenkoog Weer motortreffen in I Dennen met Pinksteren Grondaankoop bij Sint Jan bijna rond Geen krant na Pinksteren Sobere 4 mei-herdenking nu ook voor geallieerden Autodief gaf zichzelf aan „Wat je ver haalt is lekker ieuwe reddingboot over twee weken op Texel Nog ruvwoer genoeg voor een hele week wdweer lieden destijds in juii 1983 bezig met het blussen van de patatwagen. Hoewel de mobiele snackbar niet helemaal uitbrandde, 8s hij toch totaal verloren. Goud 775, Zilver 275, De politie heeft op Texel geen bonnen hoeven uitdelen voor buitenstaande melkkoeien. Wel is er een melkvee houder gewaarschuwd dat hij zijn vee binnen moest halen. De man beriep zich op onwetendheid. Vanaf heden is in zwembad Molen koog 's morgens vroeg een half uur in geruimd voor hen die baantjes willen trekken. Er is nu gelegenheid tussen de zwemlessen en het schoolzwem men, tussen half negen en negen uur. De motortoerclub Texel houdt tijdens het Pinksterweekend voor de tweede achtereenvolgende maal een motortref fen. Op 17, 18 en 19 mei wordt weer door een groot aantal motorenthou siasten gekampeerd op camping De Bremakker in De Dennen. Voor het weekend is een motorclub uit Limburg uitgenodigd, ongeveer twintig Limbur gers zullen naar het eiland komen. Ook Texelaars kunnen zich nog opge ven. Op het programma staan onder meer een barbecue en een rit over het eiland. Voor informatie kan men te recht bij H. Bakker (telefoon 02220-4738) en H. Witte (02225-625). Hoewel de gemeente doorgaat met de onteigeningsprocedure zijn de onder handelingen over grondaankopen in het reconstructiegebied rond het oude Sint Jan in Den Burg bijna rond. Van het gemeentehuis werd ons verteld dat men daar goede hoop heeft op een positieve afsluiting op korte termijn. De officiële aankondiging van de on teigening die de gemeente deze week laat uitgaan is niet meer dan een for maliteit om de procedure gaande te kunnen houden, mochten de onder handelingen onverhoopt alsnog mislukken. De dodenherdenking op 4 mei had dit jaar een sober karakter, zeker in vergelijking met de uitgebreide aandacht die vorig jaar aan deze datum werd gegeven. Toch was het zondag uitgebreider dan voor heen het geval was, omdat voor het eerst een officiële vertegen woordiger van de geallieerde strijdkrachten bij de plechtigheden aanwezig was. Majoor Dennis Harkin, squadronleader bij het 622e in Leeuwarden, en als .RAF-piloot in Nederland als gevolg van een uitwisselingsprogramma, legde een krans bij het grote witte kruis dat te vinden is bij de graven van de tussen '40 en '45 op of bij Texel gesneuvelde militairen. Ook legde hij bloe men bij het monument op de Russenbegraafplaats. Burgemeester A. Schipper en zijn vrouw legden bij beide gedenktekens een krans, evenals bij het beeld op het grasperk voor de ingang van de algemene begraaf plaats aan de Kogerstraat. De Russische delegatie legde kransen bij de ge denkplaat voor de Georgiërs en bij voornoemd beeld voor de algemene begraafplaats. Zowel op het Russenkerkhof als in Den Burg voltrokken de plechtigheden zich geheel zonder toespraken. De Sovjet-delegatie bestond uit de heren Ghevachev, Serdsev, Melnikov, Poesjkin en Derenkov en de echtparen Tsoudow en Gromov. De ceremonie op de Georgië-begraafplaats bestond uitsluitend uit een kranslegging. In Den Burg waren twee kransleggingen, waarvan de laatste, bij het beeld, werd voorafgegaan door twee minuten stilte. Joke Tuinema van KTF besloot deze stilte met het blazen van de Last Post. Twee padvinders streken hierna de vlag, die halfstok hing en he- sen hem vervolgens tot bovenin de mast. Het aangekondigde bezoek van een lid van de Nieuwzeelandse ambassade ging niet door. Wel is van deze zijde vernomen dat er volgend jaar in ieder geval een vertegenwoordiger komt. Squadronleader Harkin, die voor het eerst kennismaakte met de Texelse vaste bodem, vertelde zijn bijdrage zeer zinvol te hebben gevonden en zeg de toe dat er volgend jaar weer een RAF-vertegenwoordiger zal komen. In verband met het uitvallen van de tweede pinksterdag als werk dag zal er dinsdag, 20 mei geen Texelse Courant verschijnen. De direkteur. De 39-jarige Texelaar die onlangs bekende uit de woning van Bongers in Den Burg drie bontjassen te hebben ontvreemd heeft tegenover de politie ook toegegeven de brandstichter te zijn geweest die in 1983 de patatwagen van Henk Koop man in lichterlaaie zette. Hij had dit karwei op bestelling uitgevoerd. Een toenmalige paviljoenhouder vond de concurrentie van de mo biele snackbar kennelijk zo hinderlijk dat hij opdracht gaf tot de brandstichting. Er was destijds in kringen van strandexploitanten grote beroering over het uitbaten van de wagen en dat leidde zelfs tot het opstellen van een gemeentelijke verordening die deze han del tot vreedzame coëxcistentie moest brengen. De verordening kwam toen voor de wagen van Koopman te laat. De brandstichter is al eerder met de politie in aanraking geweest. Een Texelse jongeman die in de nacht van donderdag op vrijdag een Volkswagen Golf stal op een parkeerterrein in De Koog gaf zich zelf de daaropvolgende dag aan bij de Texelse politie. De wagen liet hij achter op de dijk Lelystad- Enkhuizen. De jongen wilde naar zijn ouders die kort tevoren aan de overkant waren gaan wonen. Hij forceerde het slot van de wagen, die toebehoort aan een Texelaar, en kreeg het voertuig aan de praat. Halverwege de dijk kwam hij zonder benzine te staan. Daarop zocht hij een telefoon op en belde de Texel se politie met de mededeling dat hij de Golf gestolen had. Voor een goed stukje vlees hoeft u ech ter niet zo ver. In Goënga's specialiteitenslagerij, vindt u van eigen slacht een keur aan heerlijkheden, waaronder de tot in alle hoeken van ons land beroemde lamsvleesgerechten Ook voor buitenlandse specialiteiten Salami Milano Saucisson Rosette de Lyon onno Parmaham Sastoldi Ook specialist in BD levensmiddelen Probeer het eens. Den Hoorn is dich ter bij dan u denkt. Tel. (02226) 252. Groeneplaats II GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.078 WOENSDAG 7 MEI 1986 lactie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. len werktijd: Niek van der Heijden, Schilderweg 215, Oudeschild, tel.' 20) 5393 en Frans Hopman, Ongeren 7, Den Burg, tel. (02220) 5472. Harry fcraaf is met vakantie. Iadvertenties, abonnementen, etc.: eveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, n (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs f18,65 per kwartaal; los 85 cent Postgiro 652 Bankrelaties: Amro Bank nr 46.99.17 636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67 34.60.398. .„Siegfried Egmundis", de nieuwe reddingboot voor Texel, doorstond sterochtend de kantelproef in de haven van het Friese Stavoren naar horen. Nadat de electronische apparatuur is aangebracht, zal binnen iee weken een proefvaart op het IJsselmeer volgen, waarna de boot op mei op Texel wordt gestationeerd. sboot werd voor de kantelproef ergebracht van de werf „Aluboot" Hindeloopen naar de haven van ivoren. De proef geschiedde met hulp van een grote kraan, die de itover stuurboord kantelde. Zonder llast kapseisde de boot bij een kan- hoek van meer dan honderd graden, heel volgens de berekeningen. Tot a 60 graden waren er beman- igsleden aan boord. Vanaf deze hel- g kwamen er lifelijnen vrij, zodat de manning zich in het water kon be ven. Bij 100 graden was de boot snog zelfrichtend. Door het open- kken van een ventiel werd een ihtzak gevuld, waardoor de boot ih weer oprichtte. Vervolgens kon- n de redders weer aan boord klim- in via klimijzers en uitsparingen voor knieën aan de zijkant van het schip, een ballast van 400 kilogram („Of tewel drie personen", aldus schipper Jaap Groen, rekening houdend met het postuur van zijn bemanningsleden) is het schip tot een kantelhoek van 110 graden zelfrichtend. -De proefneming werd uitgevoerd in twee ploegen, bestaande uit Texelse redders. Aanwezig waren Piet Jan Stolk, Teun den Braven, Jochem Inia, Peter Quartel, André de Geest, Gerrit Moens, Paul Kikkert en Jaap Groen. Voorts waren directieleden van de KNZHRM op de werf aanwezig. De proef met de eerste ploeg verliep zonder enige problemen, maar de tweede maal deed zich een klein inci dent voor. Bij het slagzij maken bleef de boot te lang omliggen, waardoor (zoet) water de luchtinlaat van de die selmotor binnenstroomde. Dit euvel had geen ernstige gevolgen (later kon op eigen kracht worden teruggevaren naaar de werf), maar wel is een kleine aanpassing noodzakelijk. Schipper Jaap Groen: „In zijn totaliteit is alles naar wens verlopen en zijn we zeer te vreden met dit schip." De komende weken worden besteed aan het aan brengen van de elektronische appara tuur, antennes en verlichting. Bij de proefneming is hiermee qua gewichts verdeling reeds rekening gehouden. Er zijn op Texel geen ruwvoerproble- men ontstaan door het verplichte bin nenhouden van de koeien. Vorig jaar herfst was er erg veel gras en daarom maakten maisverbouwende akkerbou wers een „maisbank" van de oogst waar ze toen niet af konden komen. Er is nog vijfhonderd ton in voorraad. In totaal is er genoeg ruwvoer voor een week, aldus Hein Tjepkema, voorzitter van de vereniging voor veeverbetering vanochtend. t Juwééltjes van sieraden in goud of zilver. Goud 319,- Zilver 99.- "'Sei Het omgeslagen schip wordt met een opblaasbaar drijflichaam weer opgericht, fFoto Cees van der Meuten).

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 1