ïemeente koopt omstreden motoren van waterschap Weer tips benodigd voor Recreatiekrant HANDIG ZIJN EN 'T KOPPIE ERBIJ KAN OOK VANUIT EEN ROLSTOEL \lle militaire para's lebben gesprongen indanks veel wind Voetbalvooruitzichten Zaalvoetbal Azië vernieuwde zaal en menukaart Zon, maan en hoog water Inbraak in strandpaviljoen u Steun de collecte GIRO 625.000 Voetbalprogramma Tijdrit Wielerclub m BIJDAG 16 MEI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Ie gemeenteraad besloot dinsdagavond om voor een gulden ^|e omstreden dieselmotoren van het Waterschap te kopen, eze motoren, die ooit in het gemaal Waalenburg stonden ^gesteld, zijn door een fout in het gemeentelijke apparaat aar een man in Brabant gegaan, die meende ze in eigen- om te hebben gekregen. De Brabander knapte zelfs, te goe- er trouw, één van de motoren voor zo'n twaalfduizend ulden. bezitter, de heer A. van de Wetering, wel te vertrouwen is en zij vroeg zich af waarom het Waterschap niets aan het eigen bezit wilde doen. Barendregt pleitte dat bestuur volko men vrij: ,,Dat is voor hen niet be langrijk en bovendien is de gemeente fout geweest door de motoren te laten gaan". Waarop Krijnen het Water schapsbestuur verweet selectief om te gaan met historisch gevoel. Ze kon daar geen waardering voor opbrengen. Het college zegde toe weer naar de raad te komen als deze transactie on voorziene financiële gevolgen zal heb ben en de raad stemde in met de overname. gemeente is nu met de man in on- irhandeling om één en ander recht te Iten. Om een sterkere positie te heb- en heeft de gemeente nu de motoren «kocht. Het nemen van dat besluit irliep niet zonder enige discussie. Di- irse raadsleden waren bang dat de imeente dan straks ook opdraait voor st betalen van die twaalfduizend gul- in. Wethouder Klaas Barendregt zag eangst niet zo zitten: ,,Er zijn twee otoren. Die ene die is opgeknapt nuden we terug willen halen, die an- ire zouden we willen verkopen. Ook niet gerestaureerde toestand schij- ;n dergelijke machines nog behoorlijk at waard te zijn. We hopen dat de peratie op die manier weinig of niets kosten. De kosten van het trans- ort hebben we al toegezegd te beta- Barendregt schetste nog eens uit- ebreid de geschiedenis van de moto- n. De huidige situatie is dat de stich- Juttersmuseum zich als rechtsper- oon wil opwerpen voor het beheer en e opslag van één van de motoren. Ie gemeente wil niet opdraaien voor kosten van het opknappen, erard van der Kooi (PvdA) had twij- tels of de gemeente inderdaad onder He kosten uit zou kunnen komen. Hij leende bovendien te weten dat de iensen van het juttersmuseum hele- iaai niet zo blij zijn met de eventuele ,1 jmst van de motoren, die hij ook |gi ïinder goed in dat museum vindt ine Krijnen-Bays (Texels Belang) oeg zich af of de huidige feitelijke 2 ier Duitsers geblesseerd ,3' a[)ndanks de stevige wind van de fgelopen dagen hebben alle deel- emers aan de militaire parakampi- enschappen inmiddels een sprong emaakt. Het verschil in springma- eriaal tussen de Duitsers en de lederlanders was merkbaar: vier an de Duitsers moesten met eenblessures naar het ziekenhuis /orden gebracht terwijl de Neder- -8inders allemaal goed aan de m rond kwamen. _le Duitse beroepsparachutisten heb- en namelijk standaard parachutes /aar geen stuurgaten in zitten en die leken bij de harde wind onontbeerlijk. )e Nederlanders, allemaal amateurs, adden materiaal dat wel te besturen /as. )e samenwerking met de Amerikaanse elipiloten blijkt goed te zijn, wel is !at vliegprogramma aangepast omdat wat geluidsoverlast ontstond. Ook uchten boven Den Burg zijn niet leer toegestaan. De Bell's blijken een ael karakteristiek vrij doordringend leluid te produceren. )e eerste verrichting die in de record- ioeken zal worden bijgeschreven is en stack van acht deelnemers. Dat al donderdag en wellicht volgend jaar et te verbeteren getal zijn. Preci- iesprongen waren in verband met de vind nog niet mogelijk. Backstop De raad ging eveneens akkoord met het uittrekken van zevenduizend gul den voor de plaatsing van een backstop, een net om doorgeschoten ballen te vangen, bij het honkbalveld op de ijsbaan. Riet Huitema-Vos (CDA) toonde zich een warm pleitbezorger van het honkbal, waarop Zegers op merkte dat zij zelf zou moeten gaan honkballen. Gerard van der Kooi vroeg of een backstop van 18 meter wel groot ge noeg was, officieel zou dat 36 meter moeten zijn. Zegers wees hem erop dat er altijd een zeker risico blijft bestaan voor het publiek, maar dat is bij voetbal en andere sporten net zo. De voorgestelde grondruil van de ge meente en Jarino, die het laatste mo gelijk moet maken 144 appartementen in het artikel 11-gebied in De Koog te bouwen kreeg de goedkeuring van de raad. Wel werd er in het voorgestelde contract nog een kleine wijziging aan gebracht omdat Dirk Terpstra een on begrijpelijke zinsnede had ontdekt. Burgemeester A. Schipper sprak de verwachting uit dat de appartementen een versnellende werking zullen heb ben op andere ontwikkelingen in dit gebied. City De aankoop van het City-theater stuit te niet op problemen, wel op discus sie. Dirk Terpstra was vol lof over de alerte en juiste handelwijze van het college. Erna Eelman-van der Kooi sprak de angst uit dat toneelvoorstel lingen in de zaal concurrentieverval send werken ten opzichte van De Lin deboom. Zij wilde via de erfpachtove reenkomst regelen dat de zaal alleen als bioscoop gebruikt zal mogen wor den. Peter Bakker gaf antwoord: ,,We hebben met die mensen een gewone zakelijke kostendekkende pachtover eenkomst, net als met de Raadskelder. Daar hebben we toch ook geen bepa ling dat er geen maaltijden mogen worden gegeven, dat zou de restau rantfunctie nogal uithollen...." Een op merking die de nodige hilariteit veroor zaakte. Tine Krijnen wilde garanties dat de bioscoopfunctie gehandhaafd zal blijven. Die kreeg ze, want dat is de voornaamste reden waarom het college tot aankoop overging. Verder vond zij een erfpachtregeling te ver gaan: „Daarmee maak je die mensen tot economisch eigenaar". Ook Gerbrand Poster had hier bezwa ren tegen. Barendregt ging niet met de bezwaren mee: ,,Bij erfpacht heb je Op 19 juni zal het eerste num mer van de Recreatiekrant van het komend zomerseizoen ver schijnen. Het blad komt telkens op donderdag uit en is op tal van punten gratis verkrijgbaar. Tevens verschijnt de krant als bijlage van de Texelse Courant. Het eerste weekend waarvan melding wordt gemaakt is dat van 21/22 juni, het laatste 23/24 augustus. De eerste en laatste editie bevatten de activiteiten van twee weken, de overige edities verschijnen wekelijks. Net als vorig jaar is de krant over een lange periode gespreid, zodat ook toeristen die buiten het hoog seizoen naar het eiland komen wor den bereikt. In de krant worden alle dagelijks wisselende toeristische evenemen ten vermeld. De redaktie van de krant is in handen van Jitze Beinte- ma, die 's morgens bereikbaar is op de afdeling culturele zaken van het raadhuis (kamer 303). Men wordt verzocht de informatie schriftelijk aan te leveren, eventueel voorzien van fotomateriaal. Wanneer er geen andere mogelijkheden zijn, kan de tip ook telefonisch worden doorge geven via (02220) 3041, toestel 239. De informatie over een evenement dient zo duidelijk mogelijk te zijn: tijd, plaats, duur en niet te vergeten de kosten, moeten in elk geval wor den vermeld. Voorts is het belang rijk voor welke doelgroep iets wordt georganiseerd, door wie en wat het ongeveer inhoudt. Inzenders van gegevens worden verzocht daarbij een telefoonnum mer te vermelden, zodat contact kan worden opgenomen indien er twijfels bestaan over de volledigheid van de verstrekte informatie. De ko pij in de vorm van aankondiging van een activiteit voor gasten en Texelaars moet steeds minimaal twee weken voor het verschijnen van de krant, waarin de bedoelde informatie dient te worden opgeno men, worden ingeleverd. De kopij voor de eerste Recreatiekrant-editie moet dus voor 7 juni binnen zijn. juist de mogelijkheid om eisen te stel len". De koop kon met een hamerslag worden bekrachtigd, wel gingen diver se raadsleden bij de behandeling van de ingekomen stukken nog even op de mogelijke vestiging van een gezond heidscentrum in. Tine Krijnen wees er op dat misschien in Irene mogelijkhe den te vinden zijn en Gerbrand Poster brak een lans voor het Groene Kruis: ,,Als het ergens zou moeten komen zou het daar zijn". Geluidsoverlast Bij de ingekomen stukken werd ook nog even gesproken over een brief die Yvonne Spreekmeester ter kennisge ving aan de raad stuurde. De brief is gericht aan de mede-eigenaren van huizen in het complex Gasthuisstraat- Vogelenzang en gaat over een niet- afgegeven garantiecertificaat dat er wel zou moeten zijn. Jarino zal alsnog een dergelijk certificaat moeten afge ven, zo bepleit mevrouw Spreek meester. Dirk Terpstra drong er op aan dat er snel met juiste apparatuur geluidsme tingen moeten worden uitgevoerd. Er na Eelman vroeg of de gemeente zou kunnen bemiddelen. De burgemeester vertelde dat de geluidsoverlast in het kader van de hinderwetvergunning, waarover nu met het onderliggende bedrijf wordt overlegd, aan banden kan worden gelegd en hij was het er mee eens dat er alles aan gedaan moet worden om deze zaak zo spoe dig mogelijk op te lossen. S.V. Oosterend Het eerste zondagseniorenelftal van S.V. Oosterend komt dit weekend twee maal in aktie. Zaterdag speelt men om 16.00 uur de uitwedstrijd tegen Hau- wert en maandag speelt men om 14.00 uur (tweede pinksterdag) de thuis wedstrijd tegen Dirkshorn. Na enkele nederlagen op rij moet Oosterend weer eens in staat worden geacht nog enke le punten aan z'n totaal toe te voe gen, zodat het alsnog als derde kan eindigen. Het zaterdag 2 speelt nog twee wedstrijden. A.s. zaterdag speelt men om 14.30 uur de uitwedstrijd te gen Asonia 2. De veteranen komen za terdag om 18.00 uur uit tegen Cocks- dorp 2. S.V. De Koog Voor alle teams is de competitie inmid dels ten einde. A.s. weekend worden er verschillende toernooien gespeeld. Zaterdag gaan de pupillen op toernooi bij ZDH te Den Hoorn. Vertrek bij Ca pri om 11.30 uur. Zondag hebben de veteranen (recrean ten) toernooi in De Koog. De eerste wedstrijd is om 12.00 uur. Op maandag, 2e pinksterdag is het toernooi voor eerste elftallen in De Koog. De Koog begint om 10.00 uur met de eerste wedstrijd tegen Ooster end za. ZDH Zaterdag is er op het ZDH-veld voor de E- en F-pupillen een toernooi. Om dat de C-junioren afgelopen zaterdag kampioen zijn geworden, hoeven de laatste competitiewedstrijden niet meer gespeeld te worden. Het eerste speelt op eerste pinksterdag zijn laatste competitiewedstrijd thuis tegen Winkel. Aanvang 14.30 uur. Ter- reindienst Gerard Timmerman en Ruud Wilner. Op tweede pinksterdag gaat het eerste naar een toernooi in De Koog. De spe lers worden daar om 10.00 uur verwacht. Vrijdagavond 23 mei om 20.00 uur is er in kantine De Spil een zeer belang rijke vergadering voor alle zaal- en veldvoetballers van ZDH. Programma woensdag 21 mei: 17.15 u. ZDH-Gamma 3 (J) 17.45 u. Ratronics-SOS (J) 18.30 u. KSMT 2-ZDH (D) 19.25 u. Jelleboog 2-Nissan 3 20.15 u. Gamma 4-Oosterend 7 21.10 u. Mantje 2-KSMT 1 22.00 u. Casino 6-Oosterend 9 Zaaldienst: Nissan. Donderdag 22 mei: 17.15 u. Texel 5-ZDH 2 (J) 17.45 u. De Koog-Paracentrum (J) 18.30 u. Nissan-Casino 2 (D) 19.25 u. Ver. Schild. 3-Ver. Schilders 2 20.15 u. Gamma 5-Oosterend 6 21.10 u. ZDH 3-De Koog 2 22.00 u. NIOZ 2-Rab 2 Zaaldienst: A&O 2000 Vrijdag 23 mei: 16.45 u. R.W. 4-Texel 4 17.15 u. Texel 6-R.W. 6 17.50 u. Mantje 3-Alkema 2 ^tondefnemers-aktiviteiten'^^ De heer C.K.Choo van het Chinese restaurant Azië op de Groeneplaats in Den Burg heeft na de verbou wing van de voorzaal nu ook de voormalige 'oranjeboomzaal' in de nieuwe stijl laten verbouwen. Naast deze veranderingen is ook de menukaart ingrijpend gewijzigd, daar staan nu 'echt Chinese' speci aliteiten op die niet standaard in elk chinees restaurant te krijgen zijn. ,,De mensen zullen verbaasd zijn hoe anders dat is, dit is eten wat ik zelf ook eet", aldus Choo. Het kiezen van de gerechten wordt makkelijk gemaakt door een duidelijke menukaart waarop niet alleen in meerdere talen de ge rechten worden omschreven maar waarop ook smakelijke kleurenfoto's de schotels laten zien. Een paar bijzonderheden zijn Cha Sin, Chinese Babi Pangang. Dat is ge roosterd varkensvlees dat veel minder is doorgebakken dan de Indonesische variant. Verder Tie Pan, een stoofscho tel die wordt opgediend in een warme gietijzeren pan, de bekende vogelnest jes die overigens heel onschuldig zijn gemaakt van aardappels, Sin Aab ofte wel Peking Eend, diverse soepen en Lung Pang, een gevarieerde Chinese hors d'oeuvre. Choo hoopt met deze en andere specialiteiten meer Texelaars in zijn zaak te krijgen. Ruimte Die hoeven dan niet bang te zijn dat er geen plaats is want nu de achter zaal ook bij het restaurant is getrokken biedt het geheel ruimte aan een dikke driehonderd gasten. De meest opvallende veranderingen in de zaak zijn de grote ronde lichtarma- tuur in het midden van het plafond en de ronde poorten waardoor men de zaal binnenkomt. Dan is er nog de vernieuwde bar, maar mensen die de afgelopen tijd wel eens een afhaalmaaltijd haalden maak ten daar al kennis mee. De personeelsbezetting van Azië blijft hetzelfde. Het restaurant is de enige zaak van Choo, ten onrechte wordt hem vaak het eigendom van een restaurant in De Koog aangeschreven. De zon komt 21 mei op om 5.37 uur en gaat onder om 21.36 uur. Maan: 17 mei E.K.; 23 mei V.M. Doodtij: 19 mei; springtij: 26 mei. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 16 mei 1.00 en 13.32 Zaterdag 17 mei 1.50 en 14.27 Zondag 18 mei 2.51 en 15.43 Maandag 19 mei 4.43 en 17.17 Dinsdag 20 mei 6.06 en 18.24 Woensdag 21 mei 7.12 en 19.24 Donderdag 22 mei 8.13 en 20.23 Vrijdag 23 mei 9.10 en 21.22 Zaterdag 24 mei 10.01 en 22.19 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 ur na hoogwater. In de nacht van maandag op dinsdag kwamen inbrekers paviljoen Noordzee in door een ruit van 50 bij 50 in te slaan. De buit bestond uit sigaretten en wat flessen drank, ter waarde van enige honderden guldens. Diezelfde nacht werd ook een poging gedaan in te breken in de Buteriggel, dat mislukte echter. AVO-NEDERLAND bemiddelt bij en zoekt werk voor mensen meteen handicap. Reeds 60jaar. AVO- Nederland maakt nog meer mogelijk, o.a. opleidingen, vorming, recreatie, aanpassingen. Opdat b.v. teveel vrije tijd toch positief gebruikt wordt. AVO-Nederland helpt waar wettelijke voorzieningen écht te kort schieten. Voor iedere gehandicapte! antwoordnr. 201jSL 3800 VB Amersfoort. beschermvrouwe I"KJ i Tel.: 033-63 52 14 beschermvrouwe HM de Koningin l Zaterdag 17 mei KNVB, afd. Noordholland Asonia 2-SVO/Z 2, 14.30 uur Veteranen: Oosterend-Cocksdorp 2, 18.00 uur Cocksdorp-De Koog, 18.00 uur. Maandag 19 mei (2e pinksterdag) Veteranen: Cocksdorp-Tex. Boys, 11.00 uur Oosterend-De Koog, 11.30 uur. Dinsdag reden de leden van de Wielervereniging een tijdrit bij de PEN-centrale. De jeugd reed 8 km: 1. Henk Broekman 15.55 min. 2. Peter Beers 16.10 min. 3. Jordi Vinke 16.27 min. 4. Frans Witte 17.29 min. 5. Kenneth de Vey 17.30 min. 6. Stefan Bousma 18.00 min. 7. Martijn Braam 20.25 min. De senioren reden 16 km: B-poule: 1. Jan Buis 27.15 min 2. Willem Trap 27.38 min. 3. Simon Appel 28.33 min. 4. Martin Visser 29.31 min. 5. Sebastiaan van Hoorn 34.21 min. De tijden van de twee gastrijders zijn: Thijs Witte 28.16 min. Jan v.d. Ploeg 29.23 min. 18.40 u. Casino 5-Texel 2 19.35 u. Gamma 2-Marmag 2 20.35 u. Gempo-NIOZ 21.25 u. Oosterend 8-Texel 3 22.30 u. Nissan 4-Slufterhoek Zaaldienst: Oosterend.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7