Oosterend-dames nu echt kampioen SVO wint laatste competitiewedstrijd V/lark Jan Mulder sterk )p nationale titelstrijd Texelse afvaardiging maakte goede indruk op regionale Demogyada Joris Lamens wave-contest winnaar Noordzeecup JAAR up Zegel sloeg eebaars aan haak erste plaats voor leppertjes-viertal RSG-surfteam in landelijke finale ZDH-voetbaitoernooi Huiswaard winnaar voetbaltoernooi SVC Openingswedstrijd uitgesteld ZDH super tijdens voetbaltoernooi van S.V. De Koog DE NOODZAAK BLUFT Onderlinge wedstrijden ZPC TX '71 Plaatsen vrij voor weekendje Vlieland ■lïÜNSDAG 27 MEI 1986 jdens de Nederlandse kampioenschappen turnen voor jongens tot en et 12 jaar, zaterdag in het Groningse Scheemda, eindigde GVT- 3rtegenwoordiger Mark Jan Mulder op een prima vijftiende plaats. Ook erden zondag de finalewedstrijden van de regionale jeugdcompetitie ehouden te Den Helder. In de klasse tot en met 14 jaar werd GVT vijfde de klasse tot en met 18 jaar eindigde de GVT ploeg op een vierde TEXELSE COURANT PAGINA 9 nationale titelstrijd begon voor ark Jan met de brug. Een kleine isser bij het begin van zijn oefening ukte uiteindelijk het cijfer dat hij hier ihaalde (7.05). Daarnaast werd het uidelijk dat er vrij zwaar gejureerd en dat foutjes direct afgestrafd juden worden. Op rekstok draaide ark Jan zoals gepland en behaalde 8.05 punten. De overige toestellen werden hierna vlot afgewerkt. Op nge mat behaalde hij 7.45, op ringen en op sprong 7.40 punten. Op nge mat werd nog geen salto esprongen en op de ringen nog geen chteropzet geturnd. Deze onderdelen lerden weggelaten met het oog op logelijk mislukken. Een dag later wer- deze onderdelen wel uitgevoerd jdens de competitiefinale, totaal behaalde Mark Jan 37.15 jnten en werd hiermee vijftiende van ederland. Hij heeft hiermee een looie uitgangspositie voor volgend om bij de eerste tien van Neder- nd te eindigen. Jeugdcompetitie Ie jeugdcompetitie was een dag later an de beurt. In de categorie tot en iet 14 jaar turnden Jacco Bakker, Ar- n Hemelrijk, Arthur Kloosterman en artijn Visser. Vooral Arjan draaide tstekend. Op brug en rek wist hij ■Ifs een „kip" in zijn oefening te ver- terken. Arthur Kloosterman draaide het laatst mee in de ploeg. Door erhuizing naar de overkant is hij niet zondag gehouden viswedstrijd aan dijk tussen de Krassekeet en de ap leverde opnieuw zeer goede, ngsten. Nu werden er 154 vissen ge- ngen door de 17 aanwezige vissers, p Zegel had een bijzondere vangst: n zeebaars van 36 cm. :slag: afdeling jeugd: 1. Alexander linker (280 cm, 14 vissen), 2. Jan cob Keijser (147 cm, 7 vissen), afdeling senioren: 1. Pierre de roon (12 vissen, 284 cm.), 2. Rein iyper (10 vissen, 241 cm.), 3. Map in der Zwaag (12 vissen, 238 cm.), e gemiddelde vangst per deelnemer ras 189,5 cm., de kleinste vis 13 cm. de grootste vis 41 cm. e volgende wedstrijd in de serie om et kampioenschap 1986 is op zondag juni van 8.00 tot 10.00 uur nabij mo- n 't Noorden. Zaterdag 31 mei die- en de Vlielandgangers zich om 05.00 ur bij het fanfaregebouw te Brzamelen. aterdag werd tijdens een kring- oncours in Blokker het viertal van onyclub De Kleppertjes eerste iet 127 punten, wat een winstpunt pleverde. Het viertal bestond uit iarieke v.d. Blaak, Katja de Boer, *igrid Dros en Sanna Pelgrim. ok het achttal van De Kleppertjes be- aalde deze dag tijdens de afdelings- iessuur een winstpunt, door 120 pun- n te behalen voor hun gereden roef. Annet Kossen met haar pony lartin sprong er deze dag weer posi- ;f uit door 134 punten te behalen tij- ens haar individuele dressuurproef. e volgende combinaties behaalden en hoge score. dressuur: §dé Kikkert met Daan 123 pnt., 1 finstpunt, nu L-dressuur; Thirza Weel iet Jonas 122 pnt., 1 winstpunt, 2e rijs nu L; Annet Kossen met Martin 34 pnt., 2 winstpunten 2e prijs nu L; grid Dros met Hunter 126 pnt., 1 instpunt 5e prijs; Annie Dijkshoorn et Heidy 120 pnt., 1 winstpunt, 5e rijs; Irma de Boer met Ynske 128 it., 1 winstpunt, 2e prijs. dressuur: arieke v.d. Blaak met Polly 122 pun- n, 1 winstpunt 5e prijs. dressuur: velien Eelman met Lindy 124 punten, winstpunt 2e prijs. springen: iloë Weel met Storm, 0 fout 65, 2 instpunten, 2e prijs; Sandra Bakker et Brigitha, 0 fout 88, 2 winstpun- n, 5e prijs; Tineke Kossen met Pa- :al, 0 fout 90, 2 winstpunten, 3e langer in staat om voor GVT uit te ko men. Ook hij draaide vrij goed, maar mist de noodzakelijke spanning om bo ven het gemiddelde uit te steken. Mar- tijn Visser draaide zoals verwacht. Hij is een vrij constante turner die weinig fouten maakt, maar nog niet genoeg onderdelen beheerst om hoge punten te kunnen scoren. Jacco Bakker turn de ver onder zijn kunnen. Sprong en rek mislukten, terwijl hij op ringen nog heel veel tekort komt. Alleen zijn bru- goefening werd keurig uitgevoerd. In totaal eindigde de ploeg op een vijfde plaats. De tweede ploeg, bestaande uit Mark Jan Mulder, Joost Brügemann, Emile Keijser en Karei Dijker (gemiddeld 11,5 jaar oud), draaide mee in de competi tie tot en met 18 jaar. Dit houdt in dat ze meer en moeilijker onderdelen moe ten uitvoeren dan normaal. Ondanks enkele kleine missers wist GVT vijf toestellen lang op een derde plaats te blijven. Op paardvoltige verloor de GVT-ploeg echter zes punten aan de ploeg die vierde stond en verloor daar mee de opgebouwde voorsprong van vier punten. De ploeg eindigde als vierde maar mag heel tevreden zijn over de geleverde prestaties. Het leerlingensurfteam van de RSG- Texel behaalde het afgelopen weekend in Reeuwijk een achtste plaats in de eerste voorronde van het Nationale Scholierenkampioenschap en plaatste zich hiermee voor de finale. Begunstigd door schitterend weer en windkracht 4 tot 6 werden op zaterdag en zondag totaal 7 manches gevaren. De Texelse scholieren kwamen tot uit stekende prestaties. Dertig scholen hadden ieder drie leerlingen afgevaar digd. Rob de Vey behaalde in het indi viduele klassement de 7e plaats, Nan- co Eelman werd 11e en Pauline Vonk, die nog maar kort op een surfplank staat, eindigde in de achterhoede. De Surfclub Reeuwijk organiseerde de wedstrijden op een uitstekende manier onder auspiciën van de KNWV, het Koninklijk Nederlands Watersport Ver bond. Er volgen nog drie regionale voorrondes, zodat eind augustus de fi nale kan worden gehouden in Zeewol- dè met 32 scholen. De ploeg werd be geleid door de gymnastiekleraar Simon Dros. De eindstand van het ZDH-toernooi van zondag luidt: 1. Texel 2, 2. Nieu- wediep, 3. Texelse Boys, 4. S.V. De Koog, 5. Z.D.H. Er zijn enkele prijzen van de verloting blijven liggen, nl. de volgende num mers 30440, 10493 en 40445. Deze zijn af te halen bij H. de Ruyter, Witteweg 3c, Den Hoorn. Op de velden van S.V. Cocksdorp is op zaterdag 24 mei onder ideale om standigheden een voetbaltoernooi gespeeld. Huiswaard werd een terech te winnaar. Cocksdorp (zondag) werd tweede, derde Cocksdorp (zaterdag) en vierde Schoorl. Als extra prijs was er een strafschopbokaal. Deze werd even eens gewonnen door Huiswaard. Vanaf heden is er geen training meer voor het veldvoetbal. Wegens de harde wind moest zondag de openingswedstrijd van de Cocks- dorper kustzeilvereniging worden uit gesteld. De wedstrijd wordt nu a.s. zondag gehouden. De briefing is om 10.00 uur, de start om 10.30 uur. In te genstelling tot het eerdere bericht, be draagt het inschrijfgeld 710,— voor eenmansboten en 715,— voor tweemansboten. Het dames-kampioensteam van Oosterend. Staande v.l.n.r.: Marjan Brouwer, Jitze Beintema (trainer), Mirjam Witte, Colinda van der Vis, Natasja van der Vis, Mirjam Raven, Sandra Van der Vis, Mirjam Erne, Inse Daalder (coach); zittend v.l.n.r: Lize Vlaming, Diana van Tongelen, Cocky Koning, Annelies Schoo, keepster Bianca Kaercher, Jolanda van der Vis, Yvonne van der Vis en Anita Eelman. De jazzdans afdeling van GVT be zocht met zes groepen de regiona le Demogyada te Hoorn, afgelopen zondag. Deze jazzdans- demonstratie is een voorwedstrijd voor de landelijke dag te Den Haag, aan het eind van dit jaar. De Texelse damesgroep liet een diepe indruk achter. Het programma was in twee gedeelten opgesplitst door het grote aantal in schrijvingen. GVT werd in het goed bezette, 30 nummers tellende, middag programma geplaatst. Ook deze keer was het niet moeilijk de groepen van Texel te herkennen tussen die van Apeldoorn, Harlingen en Den Helder. De heel eigen stijl van leidster Ina Platte is inmiddels op de Demogyada's goed voor aandacht en kijkplezier van het publiek en deelnemers. Voor GVT beet de dames recreatiegroep de spits af met het nummer „Hulpeloos voor jou" van Rob de Nijs. De dames wisten de sfeer van tekst en muziek goed in hun bewegingen te treffen en met deze dans werd meteen al het vi sitekaartje van Texel afgegeven. Als tweede waren de meisjes van 12 tot 14 jaar aan de beurt, die met hun in het blacklight oplichtende overhemden met het knaloranje „Loverboy" op de rug een bruisende show maakten van dit nummer van de Dolly Dots. Voor de pauze trad als laatste van GVT de meisjesselectie voor het voet- Joris Lamens De Kustzèilvereniging Westerslag hield zondag de eerste Noordzeecup- wedstrijd bij paal 17. De weergoden waren de fanatieke surfers goed gezind want alles zat mee: zon, windkracht 6-7 en brekers. Door deze goede om standigheden konden er ook twee soorten wedstrijden worden gevaren, een slalom en wave-contest. Er werd om half twaalf begonnen met de sla lom, waar het er om gaat wie het snelst de drie lussen tussen de twee boeien, waarvan één in de branding en één hoog aan de wind op zee, vaart. Na drie rondjes was het veld zodanig gespreid dat Hans Bakker met gemak als eerste binnenkwam. Hij werd ge volgd door Marc van Rijsselberghe en het nieuwe talent op de Noordzee Jac co Dros. Bij de wave-contest is het bedoeling dat de surfer in vijf minuten laat zien wat hij kan op het gebied van fun- surfen: gijpen, duckgijpen, golfrijden en natuurlijk jumpen. Dit alles zorgde voor een mooi schouwspel voor het publiek. In de vorm van een afvalrace werden er manches gevaren met twee of drie surfers. Deze surfers werden beoordeeld door een deskundige jury bestaande uit Henk Griffioen, Willem van Heerwaarden en Henk van Wijk. Daarbij kregen degenen die in de eerste manche verloren een herkan sing. Het beste werd vertoond door André van den Berg, Willem Houwing, Hans Bakker en Joris Lamens in een zeer spannende finale. De jury had het dan ook erg moeilijk. Joris Lamens (met pet) werd uiteindelijk winnaar. Voor het publiek was het in ieder ge val een perfecte demonstratie funbord varen en voor de surfers een goede training voor de Jump Cup die op 10 en 11 juni in de week voorafgaande aan de Ronde om Texel wordt gehou den bij paal 17. Uitslagen: Slalom: 1. Hans Bakker, 2. Marc van Rijsselberghe, 3. Jacco Dros, 4. André van den Berg, 5. Willem Houwing. Wave-contest: 1. Joris Lamens, 2. Hans Bakker, 3. Willem Houwing, 4. André van den Berg, 5. John Sluis, Marc van Rijsselberghe, Ron van Bo- ven, Carlos Zeijlstra en Willem Vinke. AMNESTY INTERNATIONAL licht. Op het nummer „Getting late" van Matt Bianco wisten ze door hun relaxte manier van dansen, heel ge makkelijk het publiek te bespelen. Ook de aankleding: jurken uit de jaren '50 was hier debet aan. Na de pauze tra den de meisjes van 14 tot 16 jaar aan met Honey for the Bees van Alison Moyet. Allemaal in het wit, naar eigen keuze gekleed, zag het er prima ver zorgd uit en stortten ze zich met alle emotie in de dans. „Zien en gezien worden", zoals het programma vermeldde. Eigentijds entertainment De groep jongeren 16 tot 20 jaar met ook deze keer weer twee heren in de frontlinies brachten op „African Rap- ness" van Chris Hinze heel losjes een eigentijds stuk entertainment. Alleen als een dans er goed „inzit" kan je zo gemakkelijk met choreografie omgaan. Als afsluiting voor Texel was het toch weer de damesselectie die grote indruk achterliet. De indringende emotionele muziek van Astor Piazolla, met het nummer „Milonga" was enig in zijn soort op deze Demogyada. De vrijwel perfect uitgevoerde dans met zijn be drieglijke eenvoud, gevat in een fraaie choreografie liet de toeschouwers in verwarring achter. Of die voldoende is om wederom uit genodigd te worden voor de landelijke Demogyada in november van dit jaar is een vraag die pas na deze zomer beantwoord kan worden. Voor die de monstratie wordt namelijk getracht een zo gevarieerd mogelijk programma sa men te stellen. Ook groepen, die niet persé technisch goed zijn, maar bij voorbeeld een leuke show bieden, ko men voor een uitnodiging in aanmerking. Het kampioenschap werd voor de voetballende dames van S.V. Oosterend zaterdag verheugende werkelijkheid. Al enige weken zat de kan erin, maar zaterdag bracht de wedstrijd tegen concurrent Wie- ringermeer de beslissing. Ooste rend had aan een gelijkspel vol doende, maar bij verlies zou Wie- ringermeer de eerste plaats pak ken. Uiteindelijk won SVO met 4—3. Het werd een zware partij met wisselende kansen, een echte kampioenswedstrijd waardig. De Oosterend-dames wonnen dankzij hun vechtlust en motivatie, wat ze ker nodig was tegen de eveneens fel en goedspelende Wieringer- meerdames, die voor hun laatste kans vochten. Met name in de aanvalslinie toonde Oosterend zich zeer gevaarlijk. De da mes haden echter met nog een tegen stander af te rekenen: de zenuwen. Vooral in de eerste helft werden ballen half geraakt en waren er veel onderlin ge misverstanden. Er ging dan ook een zucht van verlich ting door het veelkoppige publiek toen Natascha van der Vis met een halve omhaal de bal in de touwen joeg: 1—0 voorsprong. Juist nadat coach Inse Daalder zei dat dit puntje nog hard no dig zou zijn, wist Wieringermeer zich prachtig door de verdediging heen te spelen en scoorde 1—1. De spanning steeg ten top. Het zelfvertrouwen van SVO zakte tot beangstigende diepte. S.V. De Koog hield zaterdag toernooi en voor F-pupillen en C-junioren, waaraan alle Texelse verenigingen deel namen. In beide groepen bleek ZDH de sterkste. De eindstand luidt als volgt: F-pupillen: 1. ZDH 6 punten (6—1), 2. Cocksdorp 6 punten (5 2), 3. De Koog 4 punten, 4. Texelse Boys 3 punten, 5. Texel 1 punt. Crjunioren: 1. ZDH 8 punten, 2. Oosterend 6 punten, 3. Cocksdorp 3 punten, 4. Texelse Boys 2 punten, 5. De Koog 1 punt. Oosterend is er in geslaagd de laatste competitiewedstrijd tegen Oudesluis met 3 1 te winnen. Hoewel er voor beide ploegen niets meer op het spel stond viel er toch nog veel te beleven op het Oosterend-veld. Zowel Oosterend als Oudesluis gingen er tegenaan alsof de punten nog zeer belangrijk waren. Het resultaat was een leuke wedstrijd met slechts de harde wind als spelbreker. Al voor rust nam SVO een voorsprong via goals van Erwin Koning en Piet Koning. Na rust bracht opnieuw Piet Ko ning zijn ploeg op een veilige voor sprong. Oudesluis kon de eer red den via een doelpunt uit een vrije trap. Vanaf begin af aan was duidelijk dat Oosterend de betere ploeg was. De combinaties waren aan SVO-kant beter verzorgd en ook in de persoonlijke du els toonden de Oosterenders zich steeds de meerderen. De Gortbuukers hadden dan ook gedurende de gehele wedstrijd een veldoverwicht. Het be nutten van de kansen die hiervan het gevolg waren, bleek echter opnieuw het grote probleem van de huidige Oosterend-ploeg. Pas halverwege de eerste helft viel de eerste treffer. Oosterend doelman Robert Daalder be reikte met een verre uittrap Erwin Ko ning die vervolgens de Oudesluis- defensie op snelheid klopte en met een goed getimede lob de Oudesluis- doelman kansloos liet. Even later had opnieuw Koning een uitstekende kans om zijn ploeg naar 2 0 te schieten, maar zijn schot verdween vlak naast de paal in het zijnet. Ondertussen kreeg Oudesluis bijzonder weinig kan sen. De Oosterend-defensie onder lei ding van de uitstekend spelende Jitze Beintema, gesteund door zijn even eens gedegen spelende vleugelverdedi-- gers Koen Schoonheden en Erwin Daalder, maakte een betrouwbare in druk. Vlak voor rust kwamen de Oosterenders op 2—0. Een voorzet van Erwin Koning werd door de volko men vrijstaande Piet Koning ingekopt. In eerste instantie leek zijn kopbal naast het doel te verdwijnen maar een in paniek geraakte Oudesluis- verdediger zorgde ervoor dat Koning in tweede instantie alsnog kon scoren. Zelfde beeld Na rust een zelfde spelbeeld. Een sterk aanvallend Oosterend met vaak goede combinaties vooral via de middenvel ders Gerard Legierse en Wim van Hee- ringen. De kansen die ontstonden wer den echter slecht benut. Vooral in het eerste kwartier van de tweede helft De Wieringermeer-dames voetbalden gewoon goed door. Het duurde dan ook niet lang voor zij voor de tweede maal onhoudbaar scoorden. De SVO- dames vochten verder, maar vergaten in hun nervositeit de opstelling nog wel eens. Die vechtlust resulteerde in een rommelig maar welverdiend doel punt. Met een gelijke stand gingen de teams de kleedkamers in, waar natuur lijk heel wat advies en morele steun gegeven werd. De tweede helft waren de SVO-dames zichzelf en dat verbe terde hun spel behoorlijk. De verdedi ging bleef gesloten en de aanvallen werden weer goed opgebouwd. En al hoewel Wieringermeer net zo goed speelde, was het Natascha van der Vis die haar kans benutte en na enkele verdedigsters omspeeld te hebben raak knalde. Oosterend stond weer voor. Het bleef echter spannend met aanval len over en weer. Maar de Oosterender verdediging had haar lesje in de eerste helft wel geleerd. Kort na het derde doelpunt scoorde Oosterend weer via Natascha van der Vis. De Oosterender verdediging maakte nog een blunder die bestraft werd met een penalty. Die werd goed ingeschoten: 4—3. Wierin germeer kon niet nog dichterbij komen en 4 3 was de eindstand. De wedstrijdbal voor deze beslissende par tij was geschonken door de voormali ge coach van de SVO-dames, Piet Brouwer. Ook ome Sieme Keijzer werd in het dankwoord niet vergeten. Hij heeft het hele seizoen met de dames meegeleefd en zijn champagne ging er gretig in. In zwembad Molenkoog begint a.s. woensdagavond om 18.00 uur de eerste van een serie van drie onderlin ge wedstrijden. Hieruit komen de di verse clubkampioenen in hun leeftijds groepen. Zoals altijd gaat het er weer zeer spannend aan toe en hebben de deelnemers de steun van hun grote of kleine supporters hard nodig in de laatste meters. Woensdag wordt zowel de school- als rugslag gezwommen. De zwemclub kent momenteel de aan was van tientallen nieuwe leden. Be langstelling is er vooral voor de nieuwe zwemvaardigheidsdiploma's, alsmede voor waterpolo en kunstzwemmen. Recreatiezwemmen voor iets ouderem, waarin alles mag maar niets moet, is er steeds op woensdagavond van 20.00 tot 20.30 uur van 73,— per keer. Atletiekvereniging Texel heeft nog plaats voor Texelaars, die bij de sport- uitwisseling van de Waddeneilanden op Vlieland, aanstaand weekend, aan wezig willen zijn. De AVT kan nog elf mensen plaatsen, die niet meesporten, maar gewoon een weekendje uit willen zijn of eventueel van de een of andere sport supporter willen zijn. Op Vlieland wordt in een kampeerboerderij over nacht. (7e kosten voor dit weekend bedragen 730,— per persoon. Opgave zo spoedig mogelijk bij Ed van Bom mel, telefoon (02222) 448. had SVO de wedstrijd definitief moe ten beslissen, maar onnauwkeurigheid en een zekere hoeveelheid pech ston den Oosterend-treffers in de weg. Hal verwege de tweede helft besliste Piet Koning de wedstrijd door zijn ploeg naar een 3 0 voorsprong te schieten. Daarna nam SVO wat gas terug zodat Oudesluis wat gevaarlijker kon worden. Echte uitgespeelde kansen kregen de bezoekers echter niet. Een kwartier voor tijd kon Oudesluis echter toch te- genscoren. Een vrije trap op de rand van het strafschopgebied verdween onhoudbaar voor keeper Robert Daal der vlak onder de lat in het Oosterend- doel. In de slotfase probeerden beide ploegen nog wel een beter resultaat te behalen, maar reële kansen ontston den niet meer.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9