e— V< I SI i ,,De aanslag" eslaagden RSG wacht een estelijke diploma-uitreiking Texelaars voor de talie 51 sen straf 'iroorzaker 'IKZEGGEN WOU." Verleende bouwvergunningen Apartheid Planetarium in De Cocksdorp Opgeviste granaten vernietigd to/o Geslaagd RODE KRUIS I HULP KENT 6EEN GRENZEN Vaste data irig jaar op het èsterboers'weg nburg een erns ZEBS- BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REOAKTIE I Haarlem, januari 1945. Nederland is nog bezet door de nazi's. Voor de fa milie Steenwijk begint het drama: wat te doen als men in zijn huis het lijk vindt van een zojuist door een verzets groep neergeschoten collaborerende politiechef? De Steenwijks wordt wei nig tijd gelaten daarover na te denken; de Duitsers zijn al in aantocht. In en kele minuten ziet de twaalfjarige An ton Steenwijk zijn wereld in elkaar storten. Als represaille wordt het huis verbrand en zijn ouders en zijn broer doodgeschoten. De aanslag heeft ogenschijnlijk zijn le ven verwoest. Toch blijkt dat Anton niet verslagen is door dit gruwelijk ge beuren. Hij wordt opgenomen door zijn oom en tante in Amsterdam, maakt het gymnasium af en gaat me dicijnen studeren. Als dokter maakt hij de indruk van een geslaagd man. Het verleden schijnt vergeten. Maar van tijd tot tijd doen toevallige ontmoetin gen en momenten van crisis en span ning hem het verdrongen drama her beleven. Iedere keer komen nieuwe fei ten aan het licht van dat gruwelijk en raadselachtig gebeuren van toen. En als tenslotte alle stukken van de puzzel in elkaar passen, tonen zij de onweer legbare en absurde logica van het ge beuren aan. De Aanslag is een bespie geling over de geschiedenis, van het terrorisme, over het herleven van het verleden in ons en maakt duidelijk dat op de vraag ,,wie is schuldig?" geen antwoord is te geven. ,,De Aanslag" is een film van Fons Rademakers, gebaseerd op de roman van Harry Mulisch. De belangrijkste acteurs zijn: Derek de Lint, Marc van Uchelen, Monique van de Ven en John Kraaykamp. Te zien van vrijdag t/m maandag in het City Bioscoop theater, aanvang 20.00 uur. Horizontaal: 1. naar beneden 6. voorbij 11. plezier 12. soort slang 14. nieuw (Latijns) 16. kashouder 18. dichterbij komen 20. hoofddeksel 21. meisjesnaam 22. aanzien 23. vogel 28. bijbelse naam 29. voorzetsel 30. vogel 31. plek 32. vogelgeluid 34. vervelend 36. lidwoord 37. geschiedverhaal 38. vogelprodukt 39. verdedigingsorganisatie 41. wandversiering 42. meisjesnaam 45. landbouwwerktuig 47. voegwoord 49. grote bijl 51. het kronen 54. volgegeten (populair) 56. vogeleigenschap 57. edelgrootachtbaar 58. agrariër 61. klepperen 64. tijdperk 65. kledingstuk 67. vogel 68. vereniging van bedrijven 69. lichaamsholte Verticaal: 2. plaats op de Veluwe 3. oude voetbalvereniging 4. bijbelse naam 5. zangnoot 7. Engels voegwoord 8. ontkenning 9. soort aap 10. bouwland 12. oogglazen 13. in het jaar 15. deel van een muziekinstrument 17. bloeiwijze 19. verouderd lidwoord 23. vogel 24. waterstand (afk.) 25. zuivelapparaat 26. maanstand (afk.) 27. plaats in China 31. vreemde munt 32. herkauwer 33. verhoogde toon 35. herkauwer 40. vogel 43. uitheems zoogdier 44. eiland in de Middellandse Zee 46. gewicht (afk.) 47. voegwoord 48. houding 50. biljartstok 52. plaats 53. uit Ierland 55. leeftijd (Engels) 59. Nederlandse Radio Unie (afk.) 60. roofdier 62. begerig 63. verlangen 66. klaar IV]E, )PAG 30 MEI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Burgemeester en wethouders ver leende aan de onderstaande perso nen en instellingen de volgende bouwvergunningen: J. F. Halsema, Boodtlaan 30, De Koog, voor het gedeeltelijk plaatsen van een halfsteensmuur; fa. Z. Graaf, Hogerstraat 9, Den Burg, voor het ge deeltelijk veranderen/vernieuwen van een voorgevel; M. van Haasdrecht, Postweg 197, Eierland, voor het ge deeltelijk veranderen van een woonhuis en het plaatsen van 2 dakkapellen; C. van Heerwaarden, Naalrand 26, Den Hoorn, voor het gedeeltelijk verande ren/vergroten van een café-restaurant Klif 23, Den Hoorn; J. P. Quartel, Klimpstraat 37, De Cocksdorp, voor het plaatsen van een hobbyruimte an nex berging; R. Lenz, Golfslag 11, Den Burg, voor het gedeeltelijk veranderen van een woning; Fa. Gebr. van der Star, Schorrenweg 24-28, Oosterend, voor het plaatsen van een aardappel- loods; D. J. Bakker, Beatrixlaan 80, Den Burg, voor het plaatsen van een schutting; J. F. Halsema. Boodtlaan 30, De Koog, voor het gedeeltelijk uit breiden van een zomerwoning; A. A. Ellen, Bernhardlaan 87, Den Burg, voor het vergroten van een garage en het plaatsen van een bijkeuken; A. C. Anema-Koning, van Höogendorplaan 21. Huizen, voor het vergroten van een schuur aan de Californiëweg 155, De Koog; B. C. P. Witte, Warmoesstraat 64, Den Burg, voor het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis; Gebr. Boersen, Schorrenweg 30, 't Noorden, voor het plaatsen van een stal; Ubeka B.V., Zwolseweg 456, Wenem Wiesel, voor het gedeeltelijk veranderen van een hotel tot appartementenhotel aan Badweg 2, De Koog; S. G. Terpstra- Brouwer, Reede 7, Den Hoorn, voor het vergroten van een woonhuis; Mi nisterie van Defensie, Het Nieuwe Diep 24, Den Helder, voor het plaatsen van een munitieberging aan de Mok- weg 18, 't Horntje; J. H. van den Berg en Zn. b.v., Grensweg 106, Den Burg, voor het gedeeltelijk uitbreiden/veran deren van een woning; S. J. Bosma, Kogerstraat 10, Den Burg, voor het ge deeltelijk vergroten van een maga zijn/winkel aan de Waalderstraat 6, Den Burg. Het is toch spijtig als je leest dat de dames in de commissie A en O zich zo slecht weren. Als er op grond van sexe gediscrimineerd zou worden, ge ven ze er in deze vergadering aardig voeding aan! Doch dit terzijde. Mevrouw Huitema is zeker slecht op de hoogte van de inleiding in diverse CDA-programma's, die ongeveer stel len: „Het Evangelie roept op tot die nen van God en dienst aan de naaste. Daarom is voor de CDA-mens de naaste belangrijk. Die wil ook bevorde ren, dat mensen verantwoordelijk zijn voor elkaar". In de praktijk zie je dan het volgende: Er wordt iemand ver moord onder de ogen van het publiek, doch niemand grijpt in, want daar is nu juist de politie voor. Het argument. ,,Je kunt als burger niet op de stoel van de politie gaan zitten!" Op deze wijze onttrek je je weer aan je verant woordelijkheid. Onbegrijpelijk vind ik ook, dat zoveel mensen het verschil tussen de begrippen discriminatie en apartheid niet (willen) zien. Het eerste is verboden, het tweede is een wette lijk verplicht stelsel. Bij ons zijn beide verboden. Doch om het te bagatellise ren met argumenten, dat er elders (po litiek linkse of rechtse regimes maakt niet veel uit) óók het een en ander niet klopt, is voor een bestuurder zeer onwaardig. Dit is ongeveer: Omdat ik de wereld niet kan dragen, draag ik er maar niets van! Mevr. Huitema, als u zegt dat de infor matie uit een bepaalde hoek komt, verdraait u de waarheid, sterker nog, u draait de waarheid om. De werkelijk heid is, dat bepaalde kringen u probe ren die waarheden te onthouden en wel die kringen, die er wel bij varen. Het Evangelie neemt het op voor de onderdrukte, u niet, want u poogt de onderdrukte in de hoek te trappen! Daar komt toch de informatie van daan? En die wordt doorgegeven door ieder die probeert solidair te zijn met de verdrukten. Vanuit de liberale hoek kan ik me de zaken beter voorstellen. Als je niets meer doet dan zeggen, dat je er tegen bent, laat je hen, die winsten kunnen maken uit onrecht, tenminste de ruimte. Van Texels Belang en VVD hoef je geen steun aan onderdrukten te ver wachten. Solidatiteit kost geld en de kans dat het kiezers oplevert is niet groot. Eigenlijk vind ik het jammer, dat Peter Bakker met deze motie kwam, omdat m.i. nu CDA-mensen op politieke mo tieven tegenwerken. Is het jaloezie of is het gebrek aan kennis? In ieder ge val doen ze geen recht aan wat ze hun eigen kiezers voorhouden. De christen democraat behoort verantwoordelijk te zijn voor de naaste, de CDA- gemeenteraadspoliticus blijkbaar niet. Toch interessant om te vernemen wat ze in elk geval niet zijn! Jaap Vlaming Schoudieck 44, Den Burg. Medewerker Voorlichtingspool Ontwikkelingssamenwerking van SNV en KNV. De openbare basisschool purper- honk" houdt zaterdag a.s. vanaf 14 uur een fancy fair om geld te verkrij gen voor herinrichting van de speelplaats. Er zijn vele attrakties zoals: diverse spelen, kluunwedstrijd, waarzeggen, ponyrijden, verkeersplein, compu terspel, spookhol enz. enz. Verder kra men met boeken, waaronder zeer veel oud lesmateriaal, meubels, kleren en planten. Er is een terras en ook de schoolfotograaf is aanwezig. Uniek voor Texel is het reizend plane tarium dat in de sportzaal van het Ei- erlandsche Huis is opgesteld. Er wor den uur-voorstellingen gegeven vanaf 's morgens 9 uur. Thema: ,,Wat zien we vanavond". Reservering voor be paalde uren is mogelijk; onder school tijd (02220) 285 Olga Wouters, na schooltijd (02222) 557. Verder (02220) 2197 Ari van Hardeveld. Entree: vol wassenen f2,50, kinderen ƒ1,00. Op de foto ziet men een groepje wachtende kinderen bij het Apollo rei zend planetarium, zoals het zaterdag in De Cocksdorp wordt opgesteld. Een visser uit De Cocksdorp „ving" tij dens de uitoefening van zijn werk een drietal nog scherpe tankoefengranaten. De kustwacht stelde de politie op de hoogte, die de granaten aantrof op de steiger van de Vlielandboot van Sil Boon, waar ze blijkbaar zolang waren neergelegd. De duik- en demonteer- ploeg van de Kon. Marine heeft de ex plosieven maandagavond laten sprin gen op het strandje bij De Cocksdorp. Rijksscholengemeenschap Den Burg zijnj de volgende leer den in eerste instantie geslaagd het eindexamen 1986: fiëlle Aubertijn, Edda Bakker, Janny iker, Rob Bakker, Nienke Blanken, de Boer, Mirjam Boogaard, ne Boon, Don Boot, Peter Brans, lith Bruin, Michael Dekker, Annie shoorn, nne Dros, Wim Eelman, Susanne rman, Guus van der Gaast, Anja ënga, Jolanda de Graaf, Jeroen Peter de Haas, Linda Hooy- iuur, Mireille Kager, Monique Kalk, rista Kamminga, Bert Kamp, Alice kert, Ina Koolhof, Annemiek de ker, Michel Kuip, Jolanda van Len- Richard Maas, Coma Makelaar, inda Martens, Henk Messemaker, Moens, Eric Pekel, Patrick irsma, Frank van Poelje, Ewout Rite- Jacob Roeper, Valentine Schilling, a Segers, Norbert Smit, Anita van Star, Marina van Tatenhove, Nien- Tatenhove, Theresia Veldman, irtin Vlaming, Jolanda de Vries, ud van de Wetering, Annemiek van Yvo Zutphen. WO idrea Bakker, Karen Bakker, Marleen ikker, Sylvia Barhorst, Matthijs Beek- in, Ruud Beerling, Monique Dekker, neke Berger, Chris Blanken, Annet- :el, llonka de Boer, Arjen Boer- ist, René Boogaard, Petra Boom, icent v.d. Broeck, Annerie Broek- in, Marja Brouwer, Erik van Brug- i, Leong Chang, Johanna Dijks- orn, Corine Eelman, Anneke Flens, iderike Fransz, Bianca Geus, Robert Graaf, Dirk de Haas, Ingrid van erwaarden, Natasja Hornby, Astrid igedijk, Jenny Kampstra, Arjen Kiltz, Gauke van Lingen, Denise Maas, Marieke Mast, Jack Rammers, Anita Ran, Jeroen Rommets, Mariëlle Root- lieb, Nellie Schenk, Arjan Schilling, Miranda van der Slikke, Mieke Slot, Henk Stark, Mary van Tatenhove, Ru ben Tijssen, Esther v.d. Veen, Jolanda van der Vis, Marc Wassenborg, Cindy Welboren, Hannita de Wit, Marco Wit te, Margo Witte, Marco de Wolf, Karin Zegers, Anita Zeilstra, Judy Zijm, Lian van Zon. ATHENEUM Martine Bakker, Roland Bakker, Rob van Beek, Paul van Bockom Maas, Niels Cadee, Leendert Eelman, Simon Heerschap, Rita Heethuis, Gabber Hel der, Maarten Hengst, Marieke v.d. Hoek, Marjon Hoogerheide, Bernard Ipenburg, Frank van Ree, Sheila Keij- ser, Jurgen Kok, Gerrit Koorn, Martijn Lasthuizen, Philippine Roeper, Arno Smit, Angelique Vaars, Irma Veeger, Jannie Vinke, Angret Vonk, Arnoud de Weijer, Bart Wendrich, Koen Zijm. De diploma-uitreiking vindt vrijdaga vond (heden) plaats, in of (als het weer het toelaat) buiten de school, aanvang 20.00 uur. Het belooft een feestelijk gebeuren te worden,.dat voor de geslaagde kandidaten begint met een optocht „met toeters en bel len" vanaf het parkeerterrein bij de Aankoopcentrale. De rest van het pro gramma is nog geheim. De eerste her examens starten op 4 juni. Hieraan zullen ook leerlingen deelnemen die reeds zijn geslaagd, maar hun cijfers nog willen verbeteren. De laatste uit slagen zijn vermoedelijk eind juni bekend. Oud-Texelaar W. Nijholt (29), tegen woordig woonachtig te Oosterwolde (Fr.), is te Emmen geslaagd voor het politiediploma B. Nijholt is werkzaam bij de algemene verkeersdienst, steun punt Assen. m 20.00 uur wordt in De Lindeboom tweede uitvoering gegeven van De gel van Amsterdam door de nusicalvereniging. CIRO 6868, PEW HA AC Cocksdorper kustzeilvereniging houdt „voorrondje" Traditiegetrouw organiseert de Cocks dorper kustzeilvereniging voorafgaand aan de Ronde om Texel gedurende meerdere dagen bijzondere wedstrij dactiviteiten. Het programma begint zaterdag 7 juni en op die dag hoopt men een zo groot mogelijk aantal deel nemers te ontvangen op het strandje bij de vuurtoren, waar inschrijving mo gelijk is in het clublokaal en waar bo ten door de mensen van de vereniging op het strand zullen worden gereden. Zondag, aanvang 10.00 uur, worden wedstrijden gehouden op een drie- hoeksbaan en het programma van maandag vermeldt een langebaan wedstrijd (10.00 uur briefing en 10.30 uur start). Dinsdag is een rustdag en voor woensdag staat een rondje Vlie land op het programma, 's avonds ge volgd door een barbecue bij paal 28. Donderdag treedt een bekende zeiler aan die om 11.00 uur voor belangstel lenden „boottrim"instructie zal geven. Verder is er routeuitleg en ondieptever kenning bij de vuurtoren en de VC- route. Vrijdagmiddag omstreeks 14.00 uur wordt de voorronde-activiteit af gesloten met het omzeilen van de bo ten naar het strand Paal 17. Deelname aan de activiteit staat open voor ieder. Het inschrijfgeld voor zowel de drie- hoeksbaan als de lange baan bedraagt ƒ10,— voor éénmansboten en ƒ15,— voor tweemansboten. Leden van de Cocksdorper kustzeilvereniging maken gratis gebruik van de accommodatie op het strand; passanten betalen ƒ25- De basisschool Durper Honk van De Cocksdorp heeft vanaf 14.00 uur fancy fair. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14.00 - 17.00 uur, tel. (02220) 4887, het Groene Kruisgebouw, kamer A1, Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. Postma. Tevens bereikbaar: tel. (02220) 3842, Bernhardlaan 64, Den Burg. Spreekuren college van B en W: We thouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Schilling vrijdag van 14.30 tot 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. rijdag 30 mei e aandeelhoudersvergaering van Teso egint om 20.00 uur in het Haven- istaurant van 't Horntje. aterdag 31 mei e muziekschool heeft open dag: van O.OO tot 12.00 uur en van 13.00 tot 5.30 uur. onderdag 29 mei e raadscommissie voor financieel, :onomisch en technisch beleid heeft het raadhuis een openbare vergade- ig; 19.30 uur. de kantine van de school wordt de ideravond van het lager beroepson- Brwijs gehouden met als gespreksthe- 3 „Verantwoordelijkheid van de ou rs"; 20.00 uur. de bioscoop draait ter gelegenheid 3n het jubileum van Amnesty Interna- onal de film „Missing"; 20.00 uur. Alkmaarse rechtbank heeft straf opgelegd in de zaak te- een 35-jarige Texelaar die 7 mei het kruispunt Staart in Waa- een ernstig ongeluk ver- De man gaf toen geen v..u..a aan een van rechts ko- flnde wagen. Hijzelf en de andere auffeur werden zeer ernstig wond. t feit dat de Texelaar bij het ongeluk min of meer invalide is geraakt, s bij de behandeling van de zaak op mei j.l. voor raadsman Mr. J. K. ikema reden om te vragen om van afoplegging af te zien. De officier een boete van ƒ500— en zes landen voorwaardelijke ontzegging in de rijbevoegdheid geëist. Het ver- ik van Feikema is dus opgevolgd, :ien de uitsprak van gisteren.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5